2020-09-20   00:32:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Risösim 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag Pass 1

Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  RISÖSIM 2015    Utskriftsdatum  06 juni 2015   
  Tävlingsort  Sollefteå    Utskriftstid  10:39   
  Arrangör  Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juni 2015         
 
 
Gren 2, 50m Ryggsim Herrar ABCDE, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: AGA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joppe Berglin  2006  Njurunda Simsällskap            52.84   
Måns Hallgren  2006  Umeå Simsällskap            1:03.08   
Viktor Vestman  2005  Härnösands Simsällskap            1:27.22   
                     
 
Gren 2, 50m Ryggsim Herrar ABCDE, Finaler 11 år 
Sponsor: AGA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edvin Jonsson  2004  Södertörns Simsällskap            40.39   
Felix Luthman  2004  Umeå Simsällskap            43.26   
Jason Walterstad  2004  Sundsvalls Simsällskap            43.77   
Iyas Kalash  2004  Umeå Simsällskap            45.10   
Ludwig Svedin  2004  Sundsvalls Simsällskap            45.11   
Axel Andersson  2004  Umeå Simsällskap            45.45   
Axel Södervall  2004  Sundsvalls Simsällskap            49.98   
Vincent Wall  2004  Umeå Simsällskap            50.69   
Ludvig Utterström  2004  Njurunda Simsällskap            52.94   
10  Hugo Barnoin  2004  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:04.71   
Anton Sjödin  2004  Sundsvalls Simsällskap            DNS   
Tor Hofmann  2004  Timrå Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 2, 50m Ryggsim Herrar ABCDE, Finaler 12 - 13 år 
Sponsor: AGA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robin Björklund  2002  Njurunda Simsällskap            34.41   
Albin Hedlund  2003  Sundsvalls Simsällskap            37.90   
Felix Bengs-Stattin  2002  Umeå Simsällskap            39.26   
Eryk Do  2002  Sollefteå Allmänna Simsällskap            39.36   
Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsällskap            40.04   
Imre Arvidsson Lundblom  2003  Sundsvalls Simsällskap            42.54   
Albin Pettersson  2003  Simklubben Ägir            43.26   
Mattias Gillgren  2003  Njurunda Simsällskap            43.80   
Arvid Strömbro  2002  Umeå Simsällskap            44.42   
10  Markus Näsman  2003  Sundsvalls Simsällskap            44.57   
11  Peter Sundström  2002  Umeå Simsällskap            44.62   
12  Josef Nordén  2003  Sundsvalls Simsällskap            45.02   
13  Linus Hallgren  2003  Umeå Simsällskap            45.23   
14  Hannes Wikström  2003  Härnösands Simsällskap            46.55   
15  Karl Fällman  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            47.02   
16  Viggo Reit  2003  Hudiksvalls Simsällskap            47.48   
17  Roine Epäilys  2003  Simklubben Ägir            48.00   
18  Gustaf Sandström  2003  Hudiksvalls Simsällskap            48.61   
19  Oskar Albinsson  2003  Umeå Simsällskap            49.07   
20  Ståle Danemyr  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            49.76   
21  David Sundström  2003  Umeå Simsällskap            50.02   
22  Albin Silen  2003  Hudiksvalls Simsällskap            50.83   
23  Erik Fahlander  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            51.97   
24  Vide Lundblad  2003  Njurunda Simsällskap            52.77   
25  Petter Lidén  2003  Njurunda Simsällskap            52.92   
26  Anton Hansson  2003  Njurunda Simsällskap            55.20   
27  Henrik Lidström  2003  Umeå Simsällskap            55.65   
Simon Widmark  2002  Kramfors-Alliansen            DNS   
                     
 
Gren 2, 50m Ryggsim Herrar ABCDE, Finaler 14 - 15 år 
Sponsor: AGA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
David Eby  2001  Simklubben Ägir            32.54   
Love Starrin  2001  Sundsvalls Simsällskap            32.74   
Simon Lundgren  2001  Simklubben Ägir            37.63   
Ronny Grandin  2001  KFUK-KFUM Kometerna            43.50   
Nima Nikaein  2001  Sollefteå Allmänna Simsällskap            55.98   
Viktor Näslund  2001  Sundsvalls Simsällskap            DNS   
Anton Söderholm  2001  Höga Kustens Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Ryggsim Herrar ABCDE, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: AGA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Mikaelsson  1993  Skellefteå Simklubb            28.52   
Petter Norén Vosfeldt  1999  Härnösands Simsällskap            31.45   
Johan Björklund  1999  Njurunda Simsällskap            32.32   
Filip Orre Sandström  1999  Umeå Simsällskap            36.76   
Jelle Kranenbarg  1996  Härnösands Simsällskap            36.77   
Örjan Olsson  1972  IKSU Simning            36.81   
Gustav Norén-Vosveldt  1996  Härnösands Simsällskap            37.94   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  06 juni 2015 
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  10:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner