2017-11-23   19:23:30
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Risösim 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag Pass 1

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  RISÖSIM 2015    Utskriftsdatum  06 juni 2015   
  Tävlingsort  Sollefteå    Utskriftstid  10:33   
  Arrangör  Sollefteå Allmänna SimSällskap SASS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  06 juni 2015         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer ABCDE, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: AGA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Öberg  2006  Sundsvalls Simsällskap            54.25   
Agnes Frestadius  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap            56.04   
Tova Persson  2005  Njurunda Simsällskap            59.41   
Olivia Ericson  2006  Sundsvalls Simsällskap            1:00.76   
Sandra Trigell  2005  Umeå Simsällskap            1:01.27   
Alva Andersson  2005  Härnösands Simsällskap            1:01.81   
Alvina Hardegård  2005  Örnsköldsviks Allmänna SS            1:02.23   
Vilma Fagerström  2005  Sandviks Idrottsklubb            1:02.93   
Livia Hofmann  2005  Timrå Simklubb            1:07.94   
10  Elin Clarin  2005  Njurunda Simsällskap            1:10.04   
11  Tea Alamaa  2006  Njurunda Simsällskap            1:10.63   
12  Freja Engström  2007  Sollefteå Allmänna Simsällskap            1:11.12   
13  Wilma Eriksson  2007  Kramfors-Alliansen            1:12.65   
14  Myrna Gidlund  2006  Höga Kustens Simsällskap            1:14.75   
15  Signe Domeij  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap            1:15.97   
Ella Heed  2005  Härnösands Simsällskap            DSQ   
Estelle Kretz  2005  Kramfors-Alliansen            DSQ   
Lovisa Brygt  2006  Höga Kustens Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer ABCDE, Finaler 11 år 
Sponsor: AGA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linn Söderberg  2004  Sollefteå Allmänna Simsällskap            43.61   
Tyra Strömbom  2004  Hudiksvalls Simsällskap            43.81   
Ebba Hann  2004  Simklubben Ägir            46.38   
Leia Beijron  2004  Sundsvalls Simsällskap            47.71   
Nadja Rautiainen  2004  Sundsvalls Simsällskap            48.69   
Moa Eriksson  2004  Kramfors-Alliansen            48.89   
Ebba Lindblom  2004  Njurunda Simsällskap            49.23   
Amanda Jonasson  2004  Hudiksvalls Simsällskap            50.99   
Linnea Engström  2004  Sollefteå Allmänna Simsällskap            51.23   
10  Edit Fahlgren  2004  Sandviks Idrottsklubb            52.55   
11  Isabelle Åström  2004  Timrå Simklubb            53.08   
12  Ella Kretz  2004  Kramfors-Alliansen            53.94   
13  Ida Nyberg  2004  Simklubben Ägir            55.34   
14  Saga Hållander  2004  Höga Kustens Simsällskap            57.04   
15  Moa Berglund  2004  Härnösands Simsällskap            57.11   
16  Lena Svedberg  2004  Sundsvalls Simsällskap            57.53   
17  Elin Lindkvist  2004  Sundsvalls Simsällskap            57.67   
18  Zuzanna Wojtowicz  2004  Sollefteå Allmänna Simsällskap            57.72   
19  Isabelle Grönlund  2004  Njurunda Simsällskap            59.09   
20  Elin Jönsson  2004  Sundsvalls Simsällskap            1:00.91   
21  Linnea Sandström  2004  Höga Kustens Simsällskap            1:05.22   
22  Dorsa Cheshmmishi  2004  Umeå Simsällskap            1:06.30   
23  Kristina Vestman  2004  Härnösands Simsällskap            1:07.19   
24  Ingrid Grahn  2004  Umeå Simsällskap            1:07.99   
Wilma Öberg  2004  Härnösands Simsällskap            DNS   
Agnes Pettersson  2004  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
Anna Edman  2004  Umeå Simsällskap            DSQ   
Hanna Jonasson  2004  Njurunda Simsällskap            DSQ   
Polina Zhirkova  2004  Umeå Simsällskap            DSQ   
Tyra Östberg  2004  Umeå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer ABCDE, Finaler 12 - 13 år 
Sponsor: AGA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elise Öberg  2002  Sollefteå Allmänna Simsällskap            38.64   
Sofie Tolf  2002  Sundsvalls Simsällskap            39.23   
Gloria Muzito  2002  Sundsvalls Simsällskap            40.28   
Linn Strömberg  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            40.34   
Nathalie Pettersson  2002  Sundsvalls Simsällskap            41.64   
Ebba Vedman  2002  Höga Kustens Simsällskap            41.93   
Alice Öberg  2003  Sundsvalls Simsällskap            42.45   
Sanja Lind  2002  Sandviks Idrottsklubb            43.09   
Hedda Ferm  2002  Umeå Simsällskap            44.67   
10  Nellie Luthman  2002  Umeå Simsällskap            44.75   
11  Ingrid Sälg  2002  Umeå Simsällskap            44.81   
12  Ebba Worander  2003  Sundsvalls Simsällskap            45.24   
13  Isolde Svedjeland  2002  Umeå Simsällskap            45.86   
14  Hanna Sahlin  2003  Sundsvalls Simsällskap            46.32   
15  Isa Forsberg  2002  Sollefteå Allmänna Simsällskap            46.79   
16  Felicia Tubbin  2003  Sundsvalls Simsällskap            46.96   
17  Ella Barnoin  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            47.07   
17  Melina Sundström  2002  Sundsvalls Simsällskap            47.07   
19  Tess Viggeborn  2003  Simklubben Ägir            47.35   
20  Ida Lindgren  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            47.37   
21  Agnes Lideskog  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            47.72   
22  Levina Elfström  2003  KFUK-KFUM Kometerna            48.05   
23  Karin Hallén  2002  Örnsköldsviks Allmänna SS            48.18   
24  Emma Öberg  2003  Sundsvalls Simsällskap            48.75   
25  Petra Wennberg  2002  Sundsvalls Simsällskap            49.11   
26  Agnes Gustafsson  2003  Umeå Simsällskap            49.12   
27  Sofia Lindkvist  2002  Sundsvalls Simsällskap            50.43   
28  Tilde Wiborg  2003  Sundsvalls Simsällskap            50.51   
29  Sandra Nilsson  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            51.05   
30  Saga Persson  2003  Njurunda Simsällskap            51.90   
31  Nellie Karppinen  2002  Sandviks Idrottsklubb            52.09   
32  Tove Grahn  2003  Simklubben Ägir            54.26   
33  Tilde Burholm  2002  Höga Kustens Simsällskap            54.62   
34  Tilde Sandin  2002  Umeå Simsällskap            54.69   
35  Emelie Carlzén  2003  Timrå Simklubb            55.90   
36  Jonna Egelskog  2003  Umeå Simsällskap            56.11   
37  Julia Byberg  2003  Njurunda Simsällskap            56.63   
38  Matilda Viklander  2003  Höga Kustens Simsällskap            57.18   
39  Lovisa Lundblad  2003  Njurunda Simsällskap            57.63   
40  Elvira Ögren  2002  Umeå Simsällskap            57.97   
41  Signe Grahn  2002  Umeå Simsällskap            59.34   
Cornelia Åström  2002  Timrå Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer ABCDE, Finaler 14 - 15 år 
Sponsor: AGA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tove Wikström  2001  Härnösands Simsällskap            38.79   
Tuva Balkerud  2001  Sundsvalls Simsällskap            38.83   
Wilma Henriksson  2001  Höga Kustens Simsällskap            39.71   
Tuva Orre Sandström  2001  Umeå Simsällskap            44.28   
Tilde Forslund  2000  Njurunda Simsällskap            44.38   
Karoline Lundgren  2001  Sandviks Idrottsklubb            44.47   
Maja Jakobsson  2000  KFUK-KFUM Kometerna            44.69   
Cornelia Norén-Vosfeldt  2001  Härnösands Simsällskap            46.67   
Lisa Drugge  2001  Umeå Simsällskap            47.64   
10  Anna Papp  2001  Hudiksvalls Simsällskap            48.63   
11  Linnea Evertsson  2001  KFUK-KFUM Kometerna            48.98   
12  Felicia Andersson  2001  KFUK-KFUM Kometerna            49.27   
13  Amanda Viklander  2001  Höga Kustens Simsällskap            52.45   
14  Wiktoria Poznanska  2001  Simklubben Ägir            53.90   
Linn Lidström  2001  Umeå Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer ABCDE, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: AGA 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ulrica Sandgren  1994  Sundsvalls Simsällskap            33.58   
Cassandra Magnusson  1997  Sundsvalls Simsällskap            37.02   
Hanna Ekengren  1998  Sundsvalls Simsällskap            38.49   
Victoria Öberg  1999  Sollefteå Allmänna Simsällskap            38.65   
Emmy Gulliksson  1998  Örnsköldsviks Allmänna SS            39.53   
Olivia Månström  1999  Simklubben Ägir            39.55   
Emmy Sandberg  1999  Sandviks Idrottsklubb            39.79   
Alva Häggblad  1999  Örnsköldsviks Allmänna SS            40.42   
Elin Wigren  1999  Höga Kustens Simsällskap            42.30   
10  Molly Ångström  1997  Umeå Simsällskap            44.80   
11  Martina Dahlbom  1998  Härnösands Simsällskap            46.73   
12  Frida Olofsson  1999  Höga Kustens Simsällskap            53.07   
13  Emmelie Mellajärvi  1996  IF Rycket            1:29.26   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  06 juni 2015 
Licensierad till: Sollefteå Allmänna Simsällskap  Utskriftstid  10:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start