Resultat för NUSS Äldre och Yngre (50m) 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 69 (Finaler) - Med poäng och mellantider |
Tävling | NUSS Äldre och Yngre 50 m 2015 | Utskriftsdatum | 04 juli 2015 | |||
Tävlingsort | Norrköping | Utskriftstid | 19:06 | |||
Arrangör | Norrköpings Kappsimningsklubb | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 03 juli 2015 |
Gren 69, 4X50m Medley Herrar, Finaler |
14 - 99 år: SK Elfsborg 1:53.96 2012-07-06 |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Nkk Herrar [1995] Lag 1 | 1995 | 28 | 477 | 1:59.70 | |||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
Max Engström | 2001 | 30.31 | 30.31 | |||||||
Axel Eriksson | 1998 | 35.30 | 1:05.61 | |||||||
Victor Lovinge | 2000 | 27.60 | 1:33.21 | |||||||
Christoffer Theander | 1997 | 26.49 | 1:59.70 | |||||||
2 | Jönköping Herrar | 2001 | 22 | 458 | 2:01.35 | |||||
Jönköpings Simsällskap | ||||||||||
Viktor Svan | 2000 | 32.62 | 32.62 | |||||||
Marcus Vilhelmsson | 2000 | 33.65 | 1:06.27 | |||||||
Jesper Danielsson | 2000 | 29.04 | 1:35.31 | |||||||
Ishak Sabic | 1999 | 26.04 | 2:01.35 | |||||||
3 | Ösa Men Team 1 | 1994 | 20 | 454 | 2:01.73 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
Michal Laszewski | 2002 | 33.48 | 33.48 | |||||||
Dennis Finnström | 1995 | 33.94 | 1:07.42 | |||||||
André Gradin | 1994 | 26.50 | 1:33.92 | |||||||
Elias Landström | 2000 | 27.81 | 2:01.73 | |||||||
4 | Kungsbacka Herrar Lag 1 | 1999 | 18 | 421 | 2:04.76 | |||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Alexander Lemos Thaler | 2000 | 34.27 | 34.27 | |||||||
Anton Dahlgren | 1999 | 32.37 | 1:06.64 | |||||||
Max Karlsson | 1999 | 29.17 | 1:35.81 | |||||||
Sebastian Svensson | 1999 | 28.95 | 2:04.76 | |||||||
5 | Karlstad Herrar 16År Lag1 | 1999 | 16 | 417 | 2:05.15 | |||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
Johannes Vålvik | 1999 | 32.01 | 32.01 | |||||||
August Mathisen | 2001 | 34.93 | 1:06.94 | |||||||
David Albringer | 2001 | 31.27 | 1:38.21 | |||||||
Niclas Lindow | 1999 | 26.94 | 2:05.15 | |||||||
6 | Elfsborg 1 | 2001 | 14 | 417 | 2:05.19 | |||||
Simklubben Elfsborg | ||||||||||
Anes Cavka | 1999 | 31.53 | 31.53 | |||||||
Anton Lornell | 1998 | 36.06 | 1:07.59 | |||||||
David Engström | 2001 | 30.57 | 1:38.16 | |||||||
Viktor Johansson | 1999 | 27.03 | 2:05.19 | |||||||
7 | Lass Herrar 1 | 2001 | 12 | 408 | 2:06.05 | |||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
Johannes Nemeth | 1991 | 30.76 | 30.76 | |||||||
Albin Staaf | 2000 | 38.31 | 1:09.07 | |||||||
Sixten Almén | 1999 | 28.62 | 1:37.69 | |||||||
Naevid Kiasat | 2001 | 28.36 | 2:06.05 | |||||||
8 | Katrineholms SS | 1995 | 10 | 400 | 2:06.93 | |||||
Katrineholms Simsällskap | ||||||||||
Emil Kernen | 2002 | 33.18 | 33.18 | |||||||
Elias Olsson Svensson | 1996 | 37.04 | 1:10.22 | |||||||
Fredrik Park-Mathisen | 1991 | 29.47 | 1:39.69 | |||||||
John Aldrin | 2001 | 27.24 | 2:06.93 | |||||||
9 | Haugesund SK | 2000 | 8 | 373 | 2:09.95 | |||||
Haugesund Svømmeklubb | ||||||||||
Arild Degerstrom | 2000 | 35.77 | 35.77 | |||||||
Edvin Glaskov | 1999 | 35.11 | 1:10.88 | |||||||
Johannes Kallevik | 1999 | 27.92 | 1:38.80 | |||||||
Haakon Mollerhaug-Hansen | 2001 | 31.15 | 2:09.95 | |||||||
10 | Ösa Men Team 2 | 1994 | 6 | 370 | 2:10.26 | |||||
Örebro Simallians | ||||||||||
Tim Baastad | 2000 | 33.32 | 33.32 | |||||||
Nils König | 1998 | 35.14 | 1:08.46 | |||||||
Robin Flyman | 1995 | 31.42 | 1:39.88 | |||||||
Oscar Wilhelmsson | 2002 | 30.38 | 2:10.26 | |||||||
11 | Ludvika SS Herrar [1998] | 1998 | 4 | 338 | 2:14.20 | |||||
Ludvika Simsällskap | ||||||||||
Erik Krysén | 2000 | 35.75 | 35.75 | |||||||
Jakob Gustafsson | 1999 | 36.43 | 1:12.18 | |||||||
Anton Campalto | 1998 | 30.34 | 1:42.52 | |||||||
Hampus Bjärud | 2001 | 31.68 | 2:14.20 | |||||||
12 | Madla SK Lag 1 | 2001 | 2 | 335 | 2:14.71 | |||||
Madla Svømmeklubb | ||||||||||
Håvard Hokling | 2001 | 34.15 | 34.15 | |||||||
Christian Ackers | 2001 | 39.37 | 1:13.52 | |||||||
Espen Aikio | 2000 | 30.23 | 1:43.75 | |||||||
Olav Eklund | 2002 | 30.96 | 2:14.71 | |||||||
13 | Västerås Herrar Lag 1 | 2001 | 274 | 2:23.99 | ||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Jonathan Holmberg | 2000 | 38.39 | 38.39 | |||||||
Alexander Rundgren | 2001 | 38.97 | 1:17.36 | |||||||
Max Fahlén | 2001 | 36.08 | 1:53.44 | |||||||
Aram Vardanian | 2000 | 30.55 | 2:23.99 | |||||||
14 | Fauske SK | 2001 | 258 | 2:26.84 | ||||||
Fauske Svømmeklubb | ||||||||||
Håvard Brustad | 2000 | 39.15 | 39.15 | |||||||
Patric Blomquist | 2000 | 39.58 | 1:18.73 | |||||||
Knut Johan Gjerskvål | 2000 | 34.00 | 1:52.73 | |||||||
Daniel Helin | 2001 | 34.11 | 2:26.84 | |||||||
15 | Karlstad Pojkar 14År[01] | 2001 | 215 | 2:35.94 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
Alexander Henningsson | 2004 | 40.98 | 40.98 | |||||||
Ludvig Mathisen | 2003 | 42.02 | 1:23.00 | |||||||
Filip Myringby | 2001 | 39.80 | 2:02.80 | |||||||
Samuel Vestin | 2002 | 33.14 | 2:35.94 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 04 juli 2015 |
Licensierad till: Norrköpings Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 19:06 |