2020-01-19   14:43:19
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hössö-uinnit 2015

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai päivä 14:00

Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hössö-uinnit 2015    Tulostuspäivämäärä  26 syyskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Helsinki    Tulostusaika  17:40   
  Järjestäjä  Helsingfors Simsällskap         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  26 syyskuu 2015         
 
 
Laji 15, 100m Sekauinti T-11,-13,N, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
ME: Katinka HOSSZU (1989) 57.45 2013-08-11 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 58.86 2009-12-12 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lotta Pälsi  2004    463  34.62        1:14.21   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Annukka Pihkamäki  2004    341  38.62        1:22.23   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Wilma Långström  2004    299  42.96        1:25.83   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Vlada Guljajeva  2004    294  40.07        1:26.39   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Aamu Änkilä  2004    292  41.04        1:26.53   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Anna Edwards  2004    281  41.14        1:27.63   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Nessa Järvinen  2004    281  42.27        1:27.69   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Julia Tuura  2004    274  41.75        1:28.35   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Cecilia Serovuo  2004    266  41.46        1:29.27   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
10  Salma Mäntynen  2005    203  46.28        1:37.69   
  Uimaseura Aquila                   
                     
11  Anniina Ahonen  2005    202  46.67        1:37.81   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
12  Heli Kuisma  2006    184  46.43        1:40.95   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
13  Jonna Marjatta Laitinen  2005    153  49.03        1:47.28   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
14  Janica Nieminen  2005    106  57.95        2:01.30   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Ada Hakkarainen  2005              DSQ   
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 15, 100m Sekauinti T-11,-13,N, Loppukilpailut 12 - 13 v 
ME: Katinka HOSSZU (1989) 57.45 2013-08-11 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 58.86 2009-12-12 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aino-Olivia Arola  2002    352  37.55        1:21.29   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Tinja Turunen  2002    345  37.69        1:21.89   
  Simmis Wanda                   
                     
Ekaterina Yakhnina  2003    323  38.35        1:23.66   
  Vovis                   
                     
Nikita Ravalt  2002    322  40.28        1:23.81   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Ethel Piksilä  2003    314  38.59        1:24.47   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Emma Johansson  2003    310  38.87        1:24.80   
  Cetus Espoo                   
                     
Ida Lehtovaara  2003    308  41.57        1:24.99   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Cinja Åvist  2003    284  40.35        1:27.33   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Nicole Sundell  2003    260  42.53        1:29.96   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Susanna Kuisma  2003    251  43.18        1:31.01   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
11  Lotta Heinimäki  2003    239  44.55        1:32.49   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Annika Alanen  2003    212  47.59        1:36.34   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
13  Alexandra Nikkinen  2003    200  45.85        1:38.22   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
14  Tiia Kuisma  2003    194  44.93        1:39.12   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Lena Maula  2002              DNS   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Svetlana Poslanchik  2002              DNS   
  Vovis                   
                     
Emilia Sjölund  2002              DSQ   
  Vanders                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Julia Huovinen  2002              DSQ  RU 
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 15, 100m Sekauinti T-11,-13,N, Loppukilpailut 14 v ja vanhemmat 
ME: Katinka HOSSZU (1989) 57.45 2013-08-11 
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 58.86 2009-12-12 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Susanne Hirvonen  1997    636  29.76        1:06.80   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Viola Kilpeläinen  1998    633  29.62        1:06.89   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Nea Rinne  1995    629  31.37        1:07.03   
  Cetus Espoo                   
                     
Riina Strengell  1997    600  30.87        1:08.09   
  Cetus Espoo                   
                     
Laura Oesch  1997    584  31.04        1:08.71   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Mirva Kallström  1999    580  31.08        1:08.87   
  Cetus Espoo                   
                     
Heini Tähkä  1998    578  32.91        1:08.95   
  Helsingin Uimarit                   
                     
Salla Elovirta  1997    552  31.10        1:10.02   
  Cetus Espoo                   
                     
Yvonne Tollander  1997    551  31.94        1:10.04   
  Cetus Espoo                   
                     
10  Tanja Ruohoniemi  1995    551  32.19        1:10.07   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Lotta Hämäläinen  1998    533  35.06        1:10.83   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
12  Veronica Wahlstedt  2000    531  33.94        1:10.92   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Sanni Alamattila  1999    530  31.45        1:10.96   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
14  Ella Aalto  2000    529  33.26        1:11.02   
  Cetus Espoo                   
                     
15  Nelli Ohvo  2001    516  32.68        1:11.59   
  Cetus Espoo                   
                     
16  Ylva Sjölund  1998    515  33.13        1:11.66   
  Cetus Espoo                   
                     
17  Erika Ketola  2000    502  33.69        1:12.26   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
18  Emma Koiranen  2001    484  34.58        1:13.14   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
19  Emma Kotiranta  2001    483  34.04        1:13.19   
  Cetus Espoo                   
                     
20  Kiira Mauranen  1999    482  32.70        1:13.24   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
21  Isabel Hagelin  2001    479  33.16        1:13.42   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
22  Maija Hirvo  1997    478  35.96        1:13.46   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
23  Lotta Auvinen  2001    477  34.97        1:13.49   
  Cetus Espoo                   
                     
24  Millie Kuusniemi Fishwick  2000    468  34.26        1:13.98   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
25  Saara Lehtonen  2000    457  33.80        1:14.56   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
26  Mikaela Kulmala  2001    453  34.92        1:14.80   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
27  Petra Uusikumpu  2001    437  35.12        1:15.69   
  Vanders                   
                     
28  Wilma Andreasen  2000    431  35.83        1:16.01   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
29  Pia Peräjoki  2000    430  33.61        1:16.07   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
30  Millariina Bruce  2001    427  36.70        1:16.27   
  Uimaseura Aquila                   
                     
31  Ada Nyström  2001    421  37.15        1:16.63   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
32  Milla-Marita Anttila  2000    416  36.49        1:16.90   
  Uimaseura Aquila                   
                     
33  Vilma Kotola  2001    409  36.86        1:17.37   
  Uimaseura Aquila                   
                     
34  Linda Mylly  1999    408  36.38        1:17.45   
  Cetus Espoo                   
                     
35  Wenla Laaksonen  2001    371  39.22        1:19.90   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
36  Fanny Nyström  1999    370  39.76        1:20.02   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
37  Annika Heiskanen  2001    285  42.63        1:27.22   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
38  Fanny Talonpoika  2001    257  40.43        1:30.33   
  Simmis Wanda                   
                     
Emmi Kölhi  2000              DNS   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Ida Wagner  2000              DNS   
  Simmis Wanda                   
                     
Rebekka Holma  1999              DNS   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Stella Pajunen  2001              DNS   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
Ella Hörkkö  2001              DSQ   
  Vanders                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Oona Pelttari  1998              DSQ  SU 
  Cetus Espoo                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Peppi Päiviö  1999              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Wilma Engström  2001              DSQ  SU 
  Helsingfors Simsällskap                   
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.24.01  Tulostuspäivämäärä  26 syyskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Helsingfors Simsällskap  Tulostusaika  17:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner