2020-01-21   18:17:53
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Lödde MEET 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Start 9.00

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Lödde Meet    Utskriftsdatum  02 maj 2015   
  Tävlingsort  Löddeköpinge    Utskriftstid  16:37   
  Arrangör  SK Lödde         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 maj 2015         
 
 
Gren 4, 200m Medley Herrar, Finaler 11 år och yngre 
Sponsor: KKB Fastigheter AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    41.17  1:27.78  2:24.18    3:02.95   
Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    38.39  1:24.13  2:29.70    3:07.69   
Anton Witzell  2004  Simsällskapet Iden    40.83  1:32.94  2:36.61    3:18.19   
Melvin Malm  2004  Simklubben Poseidon    45.55  1:37.77  2:40.64    3:24.99   
                     
 
Gren 4, 200m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år 
Sponsor: KKB Fastigheter AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nils Wergeland  2002  Simklubben Lödde    35.61  1:17.15  2:02.73    2:38.43   
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    35.29  1:19.25  2:10.38    2:47.02   
Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon    35.38  1:17.65  2:10.81    2:50.98   
Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    39.87  1:25.38  2:17.70    2:57.09   
Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    41.09  1:27.05  2:23.32    3:04.53   
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim    43.48  1:33.73  2:32.82    3:16.70   
Simon Mattiasson Nazar  2002  Simklubben Poseidon    42.32  1:36.26  2:32.73    3:16.99   
Elliot Hagander  2003  Simklubben Poseidon    59.15  1:57.20  3:00.16    3:48.61   
Carl Elmer  2003  Simklubben Poseidon            DNS   
Alfred Jarvi  2002  Simsällskapet Iden            DSQ   
Daniel Alim  2003  Simklubben Poseidon            DSQ   
Daniel Li  2002  Simklubben Poseidon            DSQ   
Ivan Sivolov  2003  Simklubben Poseidon            DSQ   
Johan Rauer  2002  Simklubben Poseidon            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Medley Herrar, Finaler 14 - 15 år 
Sponsor: KKB Fastigheter AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Victor Bergstrand  2000  Simklubben Poseidon    30.06  1:06.10  1:49.80    2:22.03   
Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    35.48  1:14.63  1:58.41    2:33.94   
Jonathan Skog  2000  Klippans Simsällskap    34.97  1:19.67  2:01.05    2:35.46   
Elliot Larsson  2000  Simklubben Lödde    33.78  1:13.74  2:05.35    2:43.09   
Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    34.97  1:19.78  2:13.05    2:48.20   
Oscar Johansson  2000  Simklubben Poseidon    33.08  1:16.26  2:10.31    2:48.68   
Tadas Paskevicius  2000  Simklubben Poseidon    41.27  1:32.85  2:25.77    3:09.44   
                     
 
Gren 4, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: KKB Fastigheter AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Strömberg  1994  Simklubben Lödde    29.21  1:05.03  1:46.05    2:16.64   
Jesper Olsson  1998  Simklubben Poseidon    28.88  1:04.02  1:45.79    2:16.88   
Gustav Östlund  1997  Simklubben Poseidon    30.19  1:06.45  1:49.91    2:21.49   
Alexander Dahlén  1999  Simklubben Poseidon    30.12  1:07.33  1:52.12    2:25.13   
Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    32.43  1:12.15  1:55.41    2:29.66   
Sebastian Lundgren  1999  Föreningen Österlen Sim    33.18  1:12.49  1:58.19    2:32.97   
Simon Pettersson  1998  Simklubben Poseidon    31.38  1:11.70  1:58.50    2:33.78   
Kevin Henriksson  1998  Klippans Simsällskap    38.00  1:24.05  2:19.45    3:02.93   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  02 maj 2015 
Licensierad till: Simklubben Lödde  Utskriftstid  16:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner