Resultat för Caroline af Ugglas KnatteSim 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Caroline af Ugglas knattesim | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Bro | Utskriftstid | 10:18 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 mars 2015 |
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 9 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 18.29 | ||||||
2 | Isabelle Karlsson | 2006 | Spårvägen Simförening | 20.27 | ||||||
3 | Angnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.74 | ||||||
4 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 22.30 | ||||||
5 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 23.09 | ||||||
6 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 23.72 | ||||||
7 | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 24.70 | ||||||
8 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 25.05 | ||||||
9 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 26.32 | ||||||
- | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 19.37 | ||||||
2 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 19.66 | ||||||
3 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 20.29 | ||||||
4 | Nea Nilsson | 2005 | Lindesbergs Simsällskap | 20.52 | ||||||
5 | Elicia Allard | 2005 | Spårvägen Simförening | 20.66 | ||||||
6 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.86 | ||||||
7 | Amanda Fabel | 2005 | Väsby Simsällskap | 20.88 | ||||||
8 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 20.89 | ||||||
9 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 21.38 | ||||||
10 | Isidora Mitrovic | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.77 | ||||||
11 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 22.01 | ||||||
12 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 22.14 | ||||||
13 | Anna Sjöberg | 2005 | Kanaans Simsällskap | 22.79 | ||||||
14 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 22.83 | ||||||
15 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 23.22 | ||||||
16 | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 23.85 | ||||||
17 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 24.19 | ||||||
18 | Ingrid Lindqvist | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 25.08 | ||||||
19 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 25.32 | ||||||
20 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 25.78 | ||||||
21 | Niyousha Rahimi | 2005 | Väsby Simsällskap | 25.82 | ||||||
22 | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | 26.12 | ||||||
23 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 26.31 | ||||||
- | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 |
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap | Utskriftstid | 10:18 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Caroline af Ugglas knattesim | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Bro | Utskriftstid | 10:26 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 mars 2015 |
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 8 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 23.86 | ||||||
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 9 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 20.49 | ||||||
2 | Valentino Vrbanus | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.63 | ||||||
3 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 24.70 | ||||||
4 | Gustav Jäderblom | 2006 | Simklubben Ena | 25.24 | ||||||
- | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daner Tapia | 2005 | Spårvägen Simförening | 16.87 | ||||||
2 | Henry Plavans | 2005 | Ösmo Simsällskap | 17.75 | ||||||
3 | Karl Lennartsson | 2005 | Danderyds Sim | 23.74 | ||||||
4 | Viktor Jeppsson | 2005 | Väsby Simsällskap | 26.36 | ||||||
5 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 27.16 | ||||||
6 | Noel Björklund | 2005 | Ösmo Simsällskap | 27.76 | ||||||
- | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Christoffer Pankl | 2005 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
- | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Jonas Tunell | 2005 | Danderyds Sim | DSQ | ||||||
- | Milles Karlsson Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 |
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap | Utskriftstid | 10:26 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Caroline af Ugglas knattesim | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Bro | Utskriftstid | 11:06 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 mars 2015 |
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 8 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Engla Hellenius | 2008 | Spårvägen Simförening | 24.58 | ||||||
2 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 25.79 | ||||||
3 | Felicia Steger | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 25.97 | ||||||
4 | Ella Ritari | 2007 | Ösmo Simsällskap | 26.17 | ||||||
5 | Agnes Thunberg | 2007 | Spårvägen Simförening | 26.78 | ||||||
6 | Elna Zetterberg | 2007 | Simklubben Ena | 29.53 | ||||||
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 21.49 | ||||||
2 | Angnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.87 | ||||||
3 | Isabelle Karlsson | 2006 | Spårvägen Simförening | 22.97 | ||||||
4 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 23.00 | ||||||
5 | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 24.21 | ||||||
6 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 24.41 | ||||||
7 | Greta Schei | 2006 | Spårvägen Simförening | 24.71 | ||||||
8 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 25.05 | ||||||
9 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 25.51 | ||||||
10 | Molly Sandberg | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 26.25 | ||||||
11 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 26.63 | ||||||
12 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 26.77 | ||||||
13 | Maj Unevik | 2006 | Väsby Simsällskap | 27.39 | ||||||
14 | Sanna Randerstedt | 2006 | Simklubben Ena | 27.81 | ||||||
15 | Tea Erngren | 2006 | Ösmo Simsällskap | 28.40 | ||||||
16 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 29.27 | ||||||
17 | Linnea Bergqvist | 2006 | Simklubben Ena | 29.72 | ||||||
18 | Sara Frentz | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 30.37 | ||||||
- | Emilie Eriksson | 2006 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
Gren 3, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.22 | ||||||
2 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 21.01 | ||||||
3 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 21.27 | ||||||
4 | Nea Nilsson | 2005 | Lindesbergs Simsällskap | 21.99 | ||||||
5 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 22.08 | ||||||
6 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 22.19 | ||||||
7 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 22.44 | ||||||
8 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 22.45 | ||||||
9 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 22.62 | ||||||
9 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 22.62 | ||||||
11 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 22.71 | ||||||
12 | Frida Steen | 2005 | Väsby Simsällskap | 22.81 | ||||||
13 | Amanda Fabel | 2005 | Väsby Simsällskap | 22.93 | ||||||
14 | Elicia Allard | 2005 | Spårvägen Simförening | 23.25 | ||||||
15 | Signe Kling | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 23.34 | ||||||
16 | Ingrid Lindqvist | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 23.56 | ||||||
17 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 23.78 | ||||||
18 | Niyousha Rahimi | 2005 | Väsby Simsällskap | 24.02 | ||||||
19 | Eva Forslund | 2005 | Väsby Simsällskap | 24.15 | ||||||
20 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 24.37 | ||||||
20 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 24.37 | ||||||
22 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 24.53 | ||||||
23 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 24.79 | ||||||
24 | Lilly Tuominiemi | 2005 | Lindesbergs Simsällskap | 25.19 | ||||||
25 | Isidora Mitrovic | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 25.37 | ||||||
26 | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | 25.38 | ||||||
27 | Emma Carlsson | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 25.96 | ||||||
28 | Lina Hjerpe | 2005 | Lindesbergs Simsällskap | 26.56 | ||||||
29 | Möja Flink | 2005 | Kanaans Simsällskap | 26.69 | ||||||
30 | Linnea Malm | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 26.74 | ||||||
31 | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 26.81 | ||||||
32 | Beatrice Scuderi | 2005 | Väsby Simsällskap | 27.78 | ||||||
33 | Elise Klingh | 2005 | Väsby Simsällskap | 28.11 | ||||||
34 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 29.67 | ||||||
35 | Ester Jogfors | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 38.87 | ||||||
- | Ebba Alphonse | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | DNS | ||||||
- | Saga Norrbrand | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 |
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap | Utskriftstid | 11:06 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Caroline af Ugglas knattesim | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Bro | Utskriftstid | 11:06 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 mars 2015 |
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 8 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Filip Bjällås | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 23.44 | ||||||
2 | Albert Sjögren | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.67 | ||||||
3 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 25.27 | ||||||
4 | Viktor Holback | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 29.60 | ||||||
5 | Arvid Holback | 2008 | Upplands-Bro Simsällskap | 40.94 | ||||||
- | Elias Labiad | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.44 | ||||||
2 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 23.17 | ||||||
3 | Gustav Jäderblom | 2006 | Simklubben Ena | 23.98 | ||||||
4 | Viktor Bagelius | 2006 | Spårvägen Simförening | 24.08 | ||||||
5 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 24.98 | ||||||
6 | Lucas Sjöborg | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 25.44 | ||||||
7 | Albin Wullrich | 2006 | Spårvägen Simförening | 26.58 | ||||||
8 | Simon Sannes | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 30.71 | ||||||
9 | Axel Svensson | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 33.49 | ||||||
- | Frank Karlsson Allstedt | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jakob Stenbom | 2006 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 4, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henry Plavans | 2005 | Ösmo Simsällskap | 18.74 | ||||||
2 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 20.62 | ||||||
3 | Daner Tapia | 2005 | Spårvägen Simförening | 20.78 | ||||||
4 | Milles Karlsson Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | 22.03 | ||||||
5 | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 22.48 | ||||||
6 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 22.88 | ||||||
7 | Christoffer Pankl | 2005 | Danderyds Sim | 23.01 | ||||||
8 | Karl Lennartsson | 2005 | Danderyds Sim | 23.36 | ||||||
9 | Brandon Kellokoski | 2005 | Väsby Simsällskap | 23.68 | ||||||
10 | Noel Björklund | 2005 | Ösmo Simsällskap | 23.94 | ||||||
11 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 24.80 | ||||||
12 | Viktor Jeppsson | 2005 | Väsby Simsällskap | 25.98 | ||||||
13 | Edvin Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | 26.56 | ||||||
14 | Jonas Tunell | 2005 | Danderyds Sim | 27.84 | ||||||
15 | Gustav Alexandrow | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 30.30 | ||||||
16 | Erik Wällstedt | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 34.78 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 |
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap | Utskriftstid | 11:06 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Caroline af Ugglas knattesim | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Bro | Utskriftstid | 11:35 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 mars 2015 |
Gren 5, 25m Bröstsim Damer, Finaler 8 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Ritari | 2007 | Ösmo Simsällskap | 27.07 | ||||||
2 | Märta Sjöberg | 2007 | Kanaans Simsällskap | 30.89 | ||||||
3 | Engla Hellenius | 2008 | Spårvägen Simförening | 31.97 | ||||||
4 | Elna Zetterberg | 2007 | Simklubben Ena | 36.76 | ||||||
- | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 5, 25m Bröstsim Damer, Finaler 9 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 21.91 | ||||||
2 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 23.43 | ||||||
3 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 24.71 | ||||||
4 | Isabelle Karlsson | 2006 | Spårvägen Simförening | 25.25 | ||||||
5 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 25.76 | ||||||
6 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 26.90 | ||||||
7 | Angnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 27.59 | ||||||
8 | Greta Schei | 2006 | Spårvägen Simförening | 28.10 | ||||||
9 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 28.96 | ||||||
10 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 30.23 | ||||||
11 | Alva Santesson | 2006 | Väsby Simsällskap | 30.79 | ||||||
12 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 30.80 | ||||||
13 | Maj Unevik | 2006 | Väsby Simsällskap | 30.92 | ||||||
14 | Molly Sandberg | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 33.47 | ||||||
15 | Linnea Bergqvist | 2006 | Simklubben Ena | 35.54 | ||||||
- | Emilie Eriksson | 2006 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Sanna Randerstedt | 2006 | Simklubben Ena | DSQ | ||||||
Gren 5, 25m Bröstsim Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Evangelia Vlachou | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 22.77 | ||||||
2 | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 23.24 | ||||||
3 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 23.39 | ||||||
4 | Amanda Fabel | 2005 | Väsby Simsällskap | 23.60 | ||||||
5 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 23.88 | ||||||
6 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 24.06 | ||||||
7 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 24.15 | ||||||
8 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 24.64 | ||||||
9 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 24.75 | ||||||
10 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 24.97 | ||||||
11 | Lilly Tuominiemi | 2005 | Lindesbergs Simsällskap | 25.07 | ||||||
12 | Ingrid Lindqvist | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 25.19 | ||||||
13 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 25.24 | ||||||
14 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 25.32 | ||||||
15 | Nea Nilsson | 2005 | Lindesbergs Simsällskap | 25.38 | ||||||
16 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 25.47 | ||||||
17 | Anna Sjöberg | 2005 | Kanaans Simsällskap | 25.58 | ||||||
18 | Niyousha Rahimi | 2005 | Väsby Simsällskap | 26.13 | ||||||
19 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 26.60 | ||||||
20 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 26.75 | ||||||
21 | Lina Hjerpe | 2005 | Lindesbergs Simsällskap | 26.90 | ||||||
22 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 27.06 | ||||||
23 | Linnea Malm | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 27.52 | ||||||
24 | Eva Forslund | 2005 | Väsby Simsällskap | 28.05 | ||||||
25 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 28.16 | ||||||
26 | Saga Norrbrand | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 28.19 | ||||||
27 | Elise Klingh | 2005 | Väsby Simsällskap | 28.74 | ||||||
28 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 29.22 | ||||||
29 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 31.31 | ||||||
30 | Ester Jogfors | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 48.93 | ||||||
- | Elicia Allard | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Emma Carlsson | 2005 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Isidora Mitrovic | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Signe Kling | 2005 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tuva Öhmar | 2005 | Lindesbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 |
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap | Utskriftstid | 11:35 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Caroline af Ugglas knattesim | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Bro | Utskriftstid | 11:44 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 mars 2015 |
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 8 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 26.24 | ||||||
2 | Filip Bjällås | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 35.01 | ||||||
3 | Elias Labiad | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.43 | ||||||
4 | Albert Sjögren | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 39.31 | ||||||
- | Viktor Holback | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 23.49 | ||||||
2 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 24.66 | ||||||
3 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 26.00 | ||||||
4 | Gustav Jäderblom | 2006 | Simklubben Ena | 26.07 | ||||||
5 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 27.98 | ||||||
6 | Albin Wullrich | 2006 | Spårvägen Simförening | 34.94 | ||||||
7 | Lucas Sjöborg | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 36.51 | ||||||
- | Viktor Bagelius | 2006 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 6, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Daner Tapia | 2005 | Spårvägen Simförening | 20.64 | ||||||
2 | Henry Plavans | 2005 | Ösmo Simsällskap | 21.47 | ||||||
3 | Milles Karlsson Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | 23.97 | ||||||
4 | Karl Lennartsson | 2005 | Danderyds Sim | 24.66 | ||||||
5 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 25.20 | ||||||
6 | Noel Björklund | 2005 | Ösmo Simsällskap | 27.15 | ||||||
7 | Christoffer Pankl | 2005 | Danderyds Sim | 27.31 | ||||||
8 | Jonas Tunell | 2005 | Danderyds Sim | 28.01 | ||||||
9 | Edvin Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | 30.47 | ||||||
10 | Viktor Jeppsson | 2005 | Väsby Simsällskap | 31.43 | ||||||
11 | Erik Wällstedt | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 31.94 | ||||||
- | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Brandon Kellokoski | 2005 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 |
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap | Utskriftstid | 11:44 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Caroline af Ugglas knattesim | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Bro | Utskriftstid | 12:09 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 mars 2015 |
Gren 7, 25m Frisim Damer, Finaler 8 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ella Ritari | 2007 | Ösmo Simsällskap | 22.39 | ||||||
2 | Märta Sjöberg | 2007 | Kanaans Simsällskap | 23.80 | ||||||
3 | Josefine Hafstad | 2007 | Väsby Simsällskap | 25.85 | ||||||
4 | Matilda Karlsson | 2007 | Spårvägen Simförening | 27.26 | ||||||
5 | Felicia Steger | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 28.93 | ||||||
6 | Engla Hellenius | 2008 | Spårvägen Simförening | 29.85 | ||||||
7 | Elna Zetterberg | 2007 | Simklubben Ena | 39.19 | ||||||
Gren 7, 25m Frisim Damer, Finaler 9 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexandra Alkas Alias | 2006 | Spårvägen Simförening | 17.30 | ||||||
2 | Freja Vesterlund | 2006 | Ösmo Simsällskap | 18.37 | ||||||
3 | Felicia Brännbäck | 2006 | Väsby Simsällskap | 19.07 | ||||||
4 | Ella Holmberg | 2006 | Spårvägen Simförening | 19.11 | ||||||
5 | Meja Thunvall | 2006 | Ösmo Simsällskap | 19.15 | ||||||
6 | Angnes Lundmark | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.89 | ||||||
7 | Milla Wahlund | 2006 | Väsby Simsällskap | 19.95 | ||||||
8 | Alva Hellenius | 2006 | Spårvägen Simförening | 20.23 | ||||||
9 | Isabelle Karlsson | 2006 | Spårvägen Simförening | 20.44 | ||||||
10 | Lola Hjort Mowitz | 2006 | Spårvägen Simförening | 20.45 | ||||||
11 | Molly Sandberg | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.48 | ||||||
12 | Ida Johansson | 2006 | Väsby Simsällskap | 23.51 | ||||||
13 | Greta Schei | 2006 | Spårvägen Simförening | 24.40 | ||||||
14 | Maj Unevik | 2006 | Väsby Simsällskap | 24.50 | ||||||
15 | Tindra Bärgård | 2006 | Simklubben Ena | 24.62 | ||||||
16 | Tea Erngren | 2006 | Ösmo Simsällskap | 26.06 | ||||||
17 | Alva Santesson | 2006 | Väsby Simsällskap | 30.35 | ||||||
18 | Sara Frentz | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 30.56 | ||||||
19 | Linnea Bergqvist | 2006 | Simklubben Ena | 36.15 | ||||||
20 | Sanna Randerstedt | 2006 | Simklubben Ena | 38.92 | ||||||
21 | Sarah El Achkar | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 39.63 | ||||||
- | Emilie Eriksson | 2006 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
Gren 7, 25m Frisim Damer, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Moa Zetterström | 2005 | Norrtälje Simklubb | 17.70 | ||||||
2 | Alice Velden | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 17.71 | ||||||
3 | Veronica Olsson | 2005 | Spårvägen Simförening | 17.75 | ||||||
4 | Wilma Eld | 2005 | Spårvägen Simförening | 17.77 | ||||||
5 | Alma Thunberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 18.17 | ||||||
6 | Ingrid Lindqvist | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.25 | ||||||
7 | Amanda Fabel | 2005 | Väsby Simsällskap | 18.42 | ||||||
8 | Malvina Walldén | 2005 | Simklubben Ena | 18.63 | ||||||
9 | Nea Nilsson | 2005 | Lindesbergs Simsällskap | 18.69 | ||||||
10 | Wilma Groth | 2005 | Spårvägen Simförening | 18.76 | ||||||
11 | Anna Sjöberg | 2005 | Kanaans Simsällskap | 18.94 | ||||||
12 | Emma Montelius | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.00 | ||||||
13 | Evangelia Vlachou | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.25 | ||||||
14 | Tuva Öhmar | 2005 | Lindesbergs Simsällskap | 19.28 | ||||||
15 | Möja Flink | 2005 | Kanaans Simsällskap | 19.49 | ||||||
16 | Lilly Tuominiemi | 2005 | Lindesbergs Simsällskap | 19.59 | ||||||
17 | Lovisa Jardelid | 2005 | Väsby Simsällskap | 19.62 | ||||||
18 | Tara Klarbo Egan | 2005 | Simklubben Ena | 19.99 | ||||||
19 | Lina Hjerpe | 2005 | Lindesbergs Simsällskap | 20.00 | ||||||
20 | Embla Stendrake | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 20.29 | ||||||
21 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 20.38 | ||||||
22 | Lisa Uddeholt | 2005 | Spårvägen Simförening | 20.44 | ||||||
23 | Jennifer Geaney | 2005 | Spårvägen Simförening | 20.53 | ||||||
24 | Isidora Mitrovic | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.75 | ||||||
25 | Niyousha Rahimi | 2005 | Väsby Simsällskap | 20.79 | ||||||
26 | Alice Lindgren | 2005 | Väsby Simsällskap | 20.80 | ||||||
27 | Linnea Malm | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.00 | ||||||
28 | Signe Lundh | 2005 | Väsby Simsällskap | 21.03 | ||||||
29 | Alina Färm | 2005 | Spårvägen Simförening | 21.17 | ||||||
29 | Elicia Allard | 2005 | Spårvägen Simförening | 21.17 | ||||||
31 | Hanna Sköld | 2005 | Väsby Simsällskap | 21.84 | ||||||
32 | Emma Carlsson | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 22.69 | ||||||
33 | Elise Klingh | 2005 | Väsby Simsällskap | 23.11 | ||||||
34 | Signe Kling | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 23.55 | ||||||
35 | Beatrice Scuderi | 2005 | Väsby Simsällskap | 23.84 | ||||||
36 | Saga Norrbrand | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.66 | ||||||
37 | Ester Jogfors | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 46.64 | ||||||
- | Ebba Alphonse | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 |
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap | Utskriftstid | 12:09 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Caroline af Ugglas knattesim | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Bro | Utskriftstid | 12:19 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 mars 2015 |
Gren 8, 25m Frisim Herrar, Finaler 8 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eddie Peng | 2007 | Väsby Simsällskap | 20.63 | ||||||
2 | Filip Bjällås | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.12 | ||||||
3 | Albert Sjögren | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.76 | ||||||
4 | Viktor Holback | 2007 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.54 | ||||||
5 | Arvid Holback | 2008 | Upplands-Bro Simsällskap | 39.44 | ||||||
- | Elias Labiad | 2007 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 8, 25m Frisim Herrar, Finaler 9 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Valentino Vrbanus | 2006 | Solna Sundbyberg SS 04 | 18.11 | ||||||
2 | Casper Rengart | 2006 | Väsby Simsällskap | 18.66 | ||||||
3 | Gustav Jäderblom | 2006 | Simklubben Ena | 19.04 | ||||||
4 | Liam Lehtonen Hebert | 2006 | Spårvägen Simförening | 20.27 | ||||||
5 | Viktor Bagelius | 2006 | Spårvägen Simförening | 20.62 | ||||||
6 | Anton Jöngren | 2006 | Spårvägen Simförening | 21.17 | ||||||
7 | Albin Wullrich | 2006 | Spårvägen Simförening | 21.18 | ||||||
8 | Lucas Sjöborg | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 25.28 | ||||||
9 | Jakob Stenbom | 2006 | Väsby Simsällskap | 28.72 | ||||||
10 | Axel Svensson | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 29.20 | ||||||
- | Frank Karlsson Allstedt | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | DNS | ||||||
- | Simon Sannes | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Henry Plavans | 2005 | Ösmo Simsällskap | 14.86 | ||||||
2 | Daner Tapia | 2005 | Spårvägen Simförening | 15.60 | ||||||
3 | Milles Karlsson Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | 18.18 | ||||||
4 | David Holmberg | 2005 | Spårvägen Simförening | 18.92 | ||||||
5 | Alan Eriksson | 2005 | Spårvägen Simförening | 19.08 | ||||||
6 | Christoffer Pankl | 2005 | Danderyds Sim | 19.58 | ||||||
7 | Karl Lennartsson | 2005 | Danderyds Sim | 19.98 | ||||||
8 | Noel Björklund | 2005 | Ösmo Simsällskap | 20.34 | ||||||
9 | Jonas Tunell | 2005 | Danderyds Sim | 20.62 | ||||||
10 | Brandon Kellokoski | 2005 | Väsby Simsällskap | 21.32 | ||||||
11 | Viktor Jeppsson | 2005 | Väsby Simsällskap | 22.21 | ||||||
12 | Neo Carlberg | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 24.41 | ||||||
13 | Edvin Karlström | 2005 | Spårvägen Simförening | 25.62 | ||||||
14 | Erik Wällstedt | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 34.89 | ||||||
- | Adrian Hellberg | 2005 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Gustav Alexandrow | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 |
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap | Utskriftstid | 12:19 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Caroline af Ugglas knattesim | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Bro | Utskriftstid | 12:41 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 mars 2015 |
Gren 9, 4X50m Frisim Damer 10åoy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | Tid | Status | |||
1 | Spårvägen Damer [2005] | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:38.66 | ||||||
Wilma Eld | 2005 | 18.89 | 40.02 | 40.02 | ||||||
Alma Thunberg | 2005 | 19.30 | 41.31 | 1:21.33 | ||||||
Veronica Olsson | 2005 | 18.68 | 39.04 | 2:00.37 | ||||||
Alexandra Alkas Alias | 2006 | 17.42 | 38.29 | 2:38.66 | ||||||
2 | Väsby SS Flickor Lag 1 | 2005 | Väsby Simsällskap | 2:50.80 | ||||||
Lovisa Jardelid | 2005 | 20.32 | 41.78 | 41.78 | ||||||
Felicia Brännbäck | 2006 | 19.68 | 42.28 | 1:24.06 | ||||||
Alice Lindgren | 2005 | 21.61 | 44.32 | 2:08.38 | ||||||
Signe Lundh | 2005 | 20.10 | 42.42 | 2:50.80 | ||||||
3 | Lindesberg Damer [2005] | 2005 | Lindesbergs Simsällskap | 2:57.41 | ||||||
Lina Hjerpe | 2005 | 21.82 | 46.77 | 46.77 | ||||||
Lilly Tuominiemi | 2005 | 20.81 | 45.10 | 1:31.87 | ||||||
Tuva Öhmar | 2005 | 21.81 | 44.67 | 2:16.54 | ||||||
Nea Nilsson | 2005 | 18.82 | 40.87 | 2:57.41 | ||||||
4 | SS04 Damer [2005] | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 3:00.93 | ||||||
Angnes Lundmark | 2006 | 21.35 | 47.73 | 47.73 | ||||||
Alice Velden | 2005 | 19.06 | 43.64 | 1:31.37 | ||||||
Isidora Mitrovic | 2005 | 19.35 | 50.94 | 2:22.31 | ||||||
Emma Montelius | 2005 | 13.75 | 38.62 | 3:00.93 | ||||||
5 | Spårvägen Damer Lag 2 | 2005 | Spårvägen Simförening | 3:01.70 | ||||||
Alina Färm | 2005 | 22.55 | 46.27 | 46.27 | ||||||
Lola Hjort Mowitz | 2006 | 21.10 | 45.54 | 1:31.81 | ||||||
Alva Hellenius | 2006 | 21.13 | 49.42 | 2:21.23 | ||||||
Wilma Groth | 2005 | 17.27 | 40.47 | 3:01.70 | ||||||
6 | Spårvägen Damer Lag 3 | 2005 | Spårvägen Simförening | 3:09.83 | ||||||
Jennifer Geaney | 2005 | 20.93 | 47.17 | 47.17 | ||||||
Ella Holmberg | 2006 | 20.92 | 48.03 | 1:35.20 | ||||||
Isabelle Karlsson | 2006 | 21.94 | 48.75 | 2:23.95 | ||||||
Elicia Allard | 2005 | 21.19 | 45.88 | 3:09.83 | ||||||
7 | Väsby SS Flickor Lag 2 | 2005 | Väsby Simsällskap | 3:19.88 | ||||||
Ida Johansson | 2006 | 23.90 | 51.83 | 51.83 | ||||||
Niyousha Rahimi | 2005 | 23.22 | 50.28 | 1:42.11 | ||||||
Hanna Sköld | 2005 | 24.76 | 51.14 | 2:33.25 | ||||||
Milla Wahlund | 2006 | 21.96 | 46.63 | 3:19.88 | ||||||
8 | Upplands-B Damer [2005] | 2005 | Upplands-Bro Simsällskap | 3:21.85 | ||||||
Ingrid Lindqvist | 2005 | 19.78 | 41.24 | 41.24 | ||||||
Linnea Malm | 2005 | 21.82 | 46.91 | 1:28.15 | ||||||
Saga Norrbrand | 2005 | 26.34 | 1:01.08 | 2:29.23 | ||||||
Molly Sandberg | 2006 | 23.26 | 52.62 | 3:21.85 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 |
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap | Utskriftstid | 12:41 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Caroline af Ugglas knattesim | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Bro | Utskriftstid | 12:47 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 mars 2015 |
Gren 10, 4X50m Frisim Herrar 10åoy, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | Tid | Status | |||
1 | Spårvägen Herrar [2005] | 2005 | Spårvägen Simförening | 2:44.45 | ||||||
Alan Eriksson | 2005 | 21.03 | 43.51 | 43.51 | ||||||
Milles Karlsson Karlström | 2005 | 18.71 | 40.56 | 1:24.07 | ||||||
David Holmberg | 2005 | 20.06 | 44.34 | 2:08.41 | ||||||
Daner Tapia | 2005 | 16.74 | 36.04 | 2:44.45 | ||||||
2 | Väsby SS Pojkar Lag 1 | 2005 | Väsby Simsällskap | 3:00.73 | ||||||
Eddie Peng | 2007 | 22.05 | 45.02 | 45.02 | ||||||
Casper Rengart | 2006 | 20.62 | 43.06 | 1:28.08 | ||||||
Viktor Jeppsson | 2005 | 22.46 | 46.87 | 2:14.95 | ||||||
Brandon Kellokoski | 2005 | 21.51 | 45.78 | 3:00.73 | ||||||
3 | Spårvägen Herrar Lag 2 | 2005 | Spårvägen Simförening | 3:02.88 | ||||||
Anton Jöngren | 2006 | 22.67 | 46.31 | 46.31 | ||||||
Adrian Hellberg | 2005 | 21.77 | 46.89 | 1:33.20 | ||||||
Viktor Bagelius | 2006 | 20.71 | 44.66 | 2:17.86 | ||||||
Liam Lehtonen Hebert | 2006 | 21.88 | 45.02 | 3:02.88 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 |
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap | Utskriftstid | 12:47 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Caroline af Ugglas knattesim | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Bro | Utskriftstid | 13:01 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 mars 2015 |
Gren 11, 4X50m Frisim Damer 9åoy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | Tid | Status | |||
1 | SK Ena Damer [2006] | 2006 | Simklubben Ena | 5:11.19 | ||||||
Tindra Bärgård | 2006 | 24.80 | 55.85 | 55.85 | ||||||
Sanna Randerstedt | 2006 | 39.61 | 1:33.11 | 2:28.96 | ||||||
Linnea Bergqvist | 2006 | 32.70 | 1:19.17 | 3:48.13 | ||||||
Elna Zetterberg | 2007 | 39.44 | 1:23.06 | 5:11.19 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 |
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap | Utskriftstid | 13:01 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Caroline af Ugglas knattesim | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Bro | Utskriftstid | 13:00 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 mars 2015 |
Gren 12, 4X50m Frisim Herrar 9åoy, Finaler 9 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | Tid | Status | |||
1 | Upplands-B Herrar [2006] | 2006 | Upplands-Bro Simsällskap | 3:52.82 | ||||||
Lucas Sjöborg | 2006 | 28.02 | 1:02.31 | 1:02.31 | ||||||
Albert Sjögren | 2007 | 27.34 | 58.22 | 2:00.53 | ||||||
Viktor Holback | 2007 | 28.41 | 59.53 | 3:00.06 | ||||||
Filip Bjällås | 2007 | 22.08 | 52.76 | 3:52.82 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 |
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap | Utskriftstid | 13:00 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Caroline af Ugglas knattesim | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Bro | Utskriftstid | 14:45 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 mars 2015 |
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 17.66 | 39.40 | |||||
2 | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 18.15 | 40.36 | |||||
3 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 18.02 | 40.83 | |||||
4 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 20.02 | 44.62 | |||||
5 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 20.49 | 45.20 | |||||
6 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 19.94 | 46.79 | |||||
7 | Veronika Hiram | 2004 | Ösmo Simsällskap | 21.10 | 48.21 | |||||
8 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 22.46 | 51.38 | |||||
9 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 23.49 | 52.85 | |||||
10 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 22.65 | 53.80 | |||||
11 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 22.55 | 54.80 | |||||
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 16.23 | 35.84 | |||||
2 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 17.89 | 39.78 | |||||
3 | Selma Åström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 17.80 | 40.42 | |||||
4 | Madicken Eriksson | 2003 | Kanaans Simsällskap | 18.91 | 40.64 | |||||
5 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 18.92 | 41.31 | |||||
6 | Filippa Kristoffersson | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.78 | 43.05 | |||||
7 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.54 | 45.77 | |||||
8 | Jennifer Sjöborg | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.53 | 46.05 | |||||
9 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 22.56 | 48.74 | |||||
10 | Tuva Kjellström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.13 | 50.17 | |||||
- | Elvira Weid | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Gabriella Klang Fornehed | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Sinna Asmerom | 2003 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 18.15 | 40.45 | |||||
2 | Bonnie Ingemarson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 19.01 | 42.22 | |||||
3 | Camilla Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.98 | 43.00 | |||||
4 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 20.31 | 44.03 | |||||
5 | Alice Hartell | 2002 | Ösmo Simsällskap | 20.42 | 44.47 | |||||
6 | Helena Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.10 | 46.88 | |||||
7 | Naomi Sterling | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.38 | 46.89 | |||||
- | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | DNS | ||||||
- | Alice Wretman | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | DNS | ||||||
- | Maja Bergström | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 |
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap | Utskriftstid | 14:45 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Caroline af Ugglas knattesim | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Bro | Utskriftstid | 14:52 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 mars 2015 |
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 19.89 | 46.00 | |||||
2 | Johannes Jansson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 23.07 | 53.33 | |||||
3 | Casper Holmberg | 2004 | Spårvägen Simförening | 25.17 | 55.41 | |||||
- | Viktor Ritari | 2004 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 16.23 | 34.86 | |||||
2 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 18.28 | 39.91 | |||||
3 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 18.73 | 40.64 | |||||
4 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägen Simförening | 18.07 | 40.68 | |||||
5 | Zakarias Labiad | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.27 | 41.11 | |||||
6 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 19.14 | 42.19 | |||||
7 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 19.71 | 45.02 | |||||
8 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 19.40 | 45.36 | |||||
9 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.00 | 45.78 | |||||
10 | Anton Wällstedt | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.13 | 47.18 | |||||
11 | Rikard Fabel | 2003 | Väsby Simsällskap | 21.81 | 50.11 | |||||
12 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.70 | 50.71 | |||||
- | Jesper Sandström | 2003 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 14, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Randleff | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 16.46 | 35.23 | |||||
2 | Ludvig Eriksson | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.45 | 41.65 | |||||
3 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 21.78 | 49.34 | |||||
- | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 |
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap | Utskriftstid | 14:52 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Caroline af Ugglas knattesim | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Bro | Utskriftstid | 15:21 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 mars 2015 |
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.23 | 39.25 | |||||
2 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 20.22 | 39.86 | |||||
3 | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 20.37 | 40.27 | |||||
4 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 18.84 | 40.41 | |||||
5 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 21.31 | 42.45 | |||||
6 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 21.12 | 43.11 | |||||
7 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 21.81 | 43.14 | |||||
8 | Wilma Qvist | 2004 | Spårvägen Simförening | 23.77 | 47.38 | |||||
9 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 24.12 | 49.10 | |||||
10 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 24.34 | 49.33 | |||||
11 | Elin Eriksson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 49.71 | ||||||
12 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 23.40 | 49.83 | |||||
13 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 24.18 | 50.55 | |||||
14 | Elina Bergenstein Fransson | 2004 | Danderyds Sim | 26.02 | 53.13 | |||||
15 | Stella Garbrant | 2004 | Väsby Simsällskap | 25.91 | 54.80 | |||||
16 | Smilla Ervenius | 2004 | Upplands-Bro Simsällskap | 25.41 | 55.02 | |||||
17 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 28.35 | 56.87 | |||||
- | Felicia Eriksson | 2004 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 19.64 | 39.28 | |||||
2 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 20.27 | 39.65 | |||||
3 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.64 | 41.80 | |||||
4 | Selma Åström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.70 | 43.90 | |||||
5 | Filippa Kristoffersson | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.79 | 44.29 | |||||
6 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 21.06 | 44.71 | |||||
7 | Shirina Kellokoski | 2003 | Väsby Simsällskap | 22.29 | 45.70 | |||||
8 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 23.44 | 46.33 | |||||
9 | Elvira Weid | 2003 | Spårvägen Simförening | 22.80 | 46.58 | |||||
10 | Tuva Kjellström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.48 | 46.63 | |||||
11 | Sinna Asmerom | 2003 | Spårvägen Simförening | 23.55 | 46.78 | |||||
12 | Maja Berngrim | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 24.31 | 46.79 | |||||
13 | Alice Nordén | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 22.10 | 47.51 | |||||
14 | Jennifer Sjöborg | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.91 | 48.86 | |||||
15 | Jessica Österberg Lahti | 2003 | Väsby Simsällskap | 24.78 | 49.11 | |||||
16 | Louise Berggren | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.31 | 50.22 | |||||
17 | Gabriella Klang Fornehed | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 25.72 | 51.41 | |||||
18 | Denise Frejd | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 28.51 | 55.66 | |||||
- | Ebba Nilsson | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 15, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Camilla Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.16 | 42.31 | |||||
2 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 21.62 | 43.18 | |||||
3 | Bonnie Ingemarson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 21.86 | 43.62 | |||||
4 | Maja Bergström | 2002 | Spårvägen Simförening | 22.77 | 43.65 | |||||
5 | Lina Carlsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 21.66 | 44.19 | |||||
6 | Alice Hartell | 2002 | Ösmo Simsällskap | 22.14 | 44.31 | |||||
7 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 23.44 | 45.37 | |||||
8 | Naomi Sterling | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 23.13 | 45.69 | |||||
9 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 23.77 | 46.30 | |||||
10 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 22.38 | 46.41 | |||||
11 | Helena Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 23.66 | 46.78 | |||||
12 | Amelie Sundström | 2002 | Väsby Simsällskap | 23.49 | 47.57 | |||||
- | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | DNS | ||||||
- | Alice Wretman | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emelie Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 |
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap | Utskriftstid | 15:21 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Caroline af Ugglas knattesim | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Bro | Utskriftstid | 15:35 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 mars 2015 |
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 24.33 | 47.66 | |||||
2 | Johannes Jansson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 25.47 | 50.83 | |||||
3 | Casper Holmberg | 2004 | Spårvägen Simförening | 25.28 | 52.24 | |||||
4 | Andreas Holland | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 24.69 | 52.25 | |||||
5 | Lucas Sjögren | 2004 | Upplands-Bro Simsällskap | 27.03 | 54.40 | |||||
6 | Christoffer Lindahl | 2004 | Spårvägen Simförening | 28.10 | 57.97 | |||||
7 | Viktor Ritari | 2004 | Ösmo Simsällskap | 30.31 | 1:05.42 | |||||
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 18.56 | 37.08 | |||||
2 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägen Simförening | 21.43 | 41.99 | |||||
3 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 20.89 | 42.71 | |||||
4 | Zakarias Labiad | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 22.05 | 43.39 | |||||
5 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 22.66 | 43.77 | |||||
6 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 22.77 | 43.92 | |||||
7 | Rikard Fabel | 2003 | Väsby Simsällskap | 22.80 | 44.21 | |||||
8 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 22.00 | 44.25 | |||||
9 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 21.44 | 45.03 | |||||
10 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.87 | 45.25 | |||||
11 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 22.87 | 46.34 | |||||
12 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 24.26 | 46.80 | |||||
13 | Calle Törn | 2003 | Spårvägen Simförening | 24.52 | 49.98 | |||||
14 | Oskar Kristoffersson | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 25.22 | 50.49 | |||||
15 | Anton Wällstedt | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.24 | 51.25 | |||||
16 | Elias Kling | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 24.87 | 53.59 | |||||
17 | Edvard Sandelin | 2003 | Danderyds Sim | 27.23 | 54.21 | |||||
18 | Jesper Sandström | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 26.84 | 1:00.17 | |||||
- | Elias Brodin | 2003 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | DNS | ||||||
- | Oliver Kimland | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Randleff | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.81 | 38.11 | |||||
2 | Ludvig Eriksson | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.92 | 41.85 | |||||
3 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 21.53 | 42.49 | |||||
4 | Kevin Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 21.70 | 42.52 | |||||
5 | Marcus Sundberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 21.94 | 43.84 | |||||
6 | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 22.12 | 44.20 | |||||
7 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 25.01 | 49.66 | |||||
8 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 22.73 | 53.21 | |||||
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Karl Lennartsson | 2005 | Danderyds Sim | 23.46 | 50.50 | |||||
2 | Christoffer Pankl | 2005 | Danderyds Sim | 27.92 | 52.59 | |||||
3 | Jonas Tunell | 2005 | Danderyds Sim | 27.20 | 58.13 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 |
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap | Utskriftstid | 15:35 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Caroline af Ugglas knattesim | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Bro | Utskriftstid | 16:04 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 mars 2015 |
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Clara Serse | 2004 | Kanaans Simsällskap | 21.71 | 46.59 | |||||
2 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 21.21 | 46.62 | |||||
3 | Veronika Hiram | 2004 | Ösmo Simsällskap | 22.02 | 47.32 | |||||
4 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 21.21 | 47.80 | |||||
5 | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 22.78 | 48.63 | |||||
6 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 23.13 | 49.71 | |||||
7 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 24.14 | 49.81 | |||||
8 | Lovisa Hodell | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 24.14 | 49.86 | |||||
9 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 23.65 | 50.21 | |||||
10 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 23.80 | 50.28 | |||||
11 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 23.29 | 50.77 | |||||
12 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 23.83 | 51.13 | |||||
13 | Wilma Qvist | 2004 | Spårvägen Simförening | 23.88 | 51.77 | |||||
14 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 24.06 | 51.86 | |||||
15 | Elina Bergenstein Fransson | 2004 | Danderyds Sim | 25.58 | 54.18 | |||||
16 | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 28.47 | 56.94 | |||||
17 | Stella Garbrant | 2004 | Väsby Simsällskap | 28.44 | 58.93 | |||||
18 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 28.34 | 59.43 | |||||
19 | Smilla Ervenius | 2004 | Upplands-Bro Simsällskap | 25.94 | 1:00.43 | |||||
- | Felicia Eriksson | 2004 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Elin Eriksson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 20.55 | 42.94 | |||||
2 | Selma Åström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.85 | 44.44 | |||||
3 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 22.23 | 46.43 | |||||
4 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.59 | 46.55 | |||||
5 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 21.70 | 46.98 | |||||
6 | Clara Flatow | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 21.95 | 47.06 | |||||
7 | Filippa Kristoffersson | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.87 | 48.59 | |||||
8 | Louise Berggren | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.22 | 48.65 | |||||
9 | Shirina Kellokoski | 2003 | Väsby Simsällskap | 24.28 | 50.53 | |||||
10 | Alice Nordén | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 24.46 | 51.39 | |||||
11 | Sinna Asmerom | 2003 | Spårvägen Simförening | 22.83 | 51.88 | |||||
12 | Tuva Kjellström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.11 | 52.33 | |||||
13 | Elvira Weid | 2003 | Spårvägen Simförening | 23.67 | 52.74 | |||||
14 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 26.12 | 53.25 | |||||
15 | Jessica Österberg Lahti | 2003 | Väsby Simsällskap | 25.50 | 55.39 | |||||
16 | Denise Frejd | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 34.80 | 1:10.29 | |||||
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Bonnie Ingemarson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 20.59 | 44.90 | |||||
2 | Amanda Nevall | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.78 | 45.13 | |||||
3 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 20.59 | 45.53 | |||||
4 | Maja Bergström | 2002 | Spårvägen Simförening | 21.04 | 46.05 | |||||
5 | Camilla Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.73 | 46.59 | |||||
6 | Naomi Sterling | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.46 | 46.79 | |||||
7 | Lina Carlsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 21.68 | 46.92 | |||||
8 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.78 | 47.11 | |||||
9 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 21.65 | 47.71 | |||||
10 | Emelie Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 21.90 | 47.78 | |||||
11 | Amelie Sundström | 2002 | Väsby Simsällskap | 23.16 | 49.05 | |||||
12 | Alice Hartell | 2002 | Ösmo Simsällskap | 22.73 | 49.17 | |||||
13 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 22.57 | 49.21 | |||||
14 | Helena Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.33 | 53.85 | |||||
15 | Dorota Krause | 2002 | Väsby Simsällskap | 24.20 | 54.24 | |||||
16 | Alice Wretman | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 30.00 | 1:02.30 | |||||
- | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | DNS | ||||||
Gren 17, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Nea Nilsson | 2005 | Lindesbergs Simsällskap | 27.18 | 57.28 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 |
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap | Utskriftstid | 16:04 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Caroline af Ugglas knattesim | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Bro | Utskriftstid | 20:07 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 mars 2015 |
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 22.44 | 50.95 | |||||
2 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 25.72 | 56.77 | |||||
3 | Isac Tullberg | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 26.12 | 57.19 | |||||
4 | Casper Holmberg | 2004 | Spårvägen Simförening | 25.80 | 58.48 | |||||
5 | Viktor Ritari | 2004 | Ösmo Simsällskap | 31.25 | 1:12.98 | |||||
6 | Lucas Sjögren | 2004 | Upplands-Bro Simsällskap | 37.61 | 1:19.14 | |||||
- | Andreas Holland | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Christoffer Lindahl | 2004 | Spårvägen Simförening | DSQ | ||||||
- | Johannes Jansson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 19.65 | 42.81 | |||||
2 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 20.50 | 45.05 | |||||
3 | Zakarias Labiad | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.56 | 45.27 | |||||
4 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 21.37 | 45.47 | |||||
5 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägen Simförening | 22.28 | 47.42 | |||||
6 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 22.29 | 48.25 | |||||
7 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 23.50 | 49.45 | |||||
8 | Anton Wällstedt | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 23.64 | 50.34 | |||||
9 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 23.62 | 50.37 | |||||
10 | Edvard Sandelin | 2003 | Danderyds Sim | 21.72 | 50.50 | |||||
11 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 24.45 | 51.09 | |||||
12 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 23.40 | 52.35 | |||||
13 | Rikard Fabel | 2003 | Väsby Simsällskap | 22.58 | 52.46 | |||||
14 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 24.67 | 53.01 | |||||
15 | Calle Törn | 2003 | Spårvägen Simförening | 26.72 | 56.19 | |||||
16 | Elias Kling | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 26.81 | 1:01.48 | |||||
17 | Oskar Kristoffersson | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 30.10 | 1:02.66 | |||||
18 | Jesper Sandström | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 28.90 | 1:02.93 | |||||
- | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | DNS | ||||||
- | Oliver Kimland | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Randleff | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 19.74 | 41.51 | |||||
2 | Ludvig Eriksson | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 21.76 | 44.76 | |||||
3 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 22.84 | 47.16 | |||||
4 | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 22.97 | 48.34 | |||||
5 | Rickard Rydell | 2002 | Väsby Simsällskap | 22.32 | 48.47 | |||||
6 | Marcus Sundberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 23.39 | 49.83 | |||||
7 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 24.51 | 53.62 | |||||
8 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 26.97 | 56.09 | |||||
9 | Kevin Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 27.08 | 58.43 | |||||
Gren 18, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Karl Lennartsson | 2005 | Danderyds Sim | 25.89 | 54.77 | |||||
2 | Christoffer Pankl | 2005 | Danderyds Sim | 25.76 | 55.25 | |||||
3 | Jonas Tunell | 2005 | Danderyds Sim | 28.86 | 1:02.46 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 |
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap | Utskriftstid | 20:07 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Caroline af Ugglas knattesim | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Bro | Utskriftstid | 17:01 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 mars 2015 |
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 16.78 | 33.93 | |||||
2 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 16.80 | 34.27 | |||||
3 | Belize Vaamonde | 2004 | Spårvägen Simförening | 17.13 | 35.06 | |||||
4 | Elvira Montes | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 17.13 | 35.41 | |||||
5 | Malin Kullman | 2004 | Spårvägen Simförening | 17.72 | 36.55 | |||||
6 | Veronika Hiram | 2004 | Ösmo Simsällskap | 18.02 | 37.30 | |||||
7 | Sofia Montan | 2004 | Danderyds Sim | 18.49 | 37.55 | |||||
8 | Johanna Bagelius | 2004 | Spårvägen Simförening | 17.63 | 38.31 | |||||
9 | Elin Eriksson | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 19.58 | 40.64 | |||||
10 | Emilia Long | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.47 | 40.98 | |||||
11 | Wilma Qvist | 2004 | Spårvägen Simförening | 19.97 | 41.23 | |||||
12 | Elina Bergenstein Fransson | 2004 | Danderyds Sim | 20.85 | 41.28 | |||||
13 | Clara Serse | 2004 | Kanaans Simsällskap | 19.50 | 42.09 | |||||
14 | Tilde Pettersson | 2004 | Norrtälje Simklubb | 20.47 | 42.65 | |||||
15 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 20.76 | 43.50 | |||||
16 | Lovisa Hodell | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 20.96 | 44.44 | |||||
17 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 20.07 | 45.84 | |||||
18 | Smilla Ervenius | 2004 | Upplands-Bro Simsällskap | 23.88 | 51.36 | |||||
- | Felicia Eriksson | 2004 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Nora Rönnbro | 2004 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Stella Garbrant | 2004 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Madicken Eriksson | 2003 | Kanaans Simsällskap | 16.25 | 32.88 | |||||
2 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 16.07 | 32.90 | |||||
3 | Veronica Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 17.11 | 35.29 | |||||
4 | Emilia Wullrich | 2003 | Spårvägen Simförening | 18.54 | 36.66 | |||||
5 | Filippa Kristoffersson | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.31 | 36.68 | |||||
6 | Rebecka Ishaq | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.03 | 36.83 | |||||
7 | Selma Åström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 17.40 | 37.05 | |||||
8 | Jennifer Sjöborg | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 17.78 | 37.97 | |||||
9 | Alice Nordén | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 17.90 | 38.88 | |||||
10 | Tuva Kjellström | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.49 | 39.15 | |||||
11 | Louise Berggren | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 17.64 | 39.84 | |||||
12 | Ebba Nilsson | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 20.39 | 40.05 | |||||
13 | Elvira Weid | 2003 | Spårvägen Simförening | 19.01 | 40.48 | |||||
14 | Shirina Kellokoski | 2003 | Väsby Simsällskap | 19.76 | 40.70 | |||||
15 | Maja Berngrim | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 21.09 | 41.12 | |||||
16 | Sophie Sundqvist | 2003 | Spårvägen Simförening | 20.15 | 41.36 | |||||
17 | Clara Flatow | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 20.09 | 41.56 | |||||
18 | Jessica Österberg Lahti | 2003 | Väsby Simsällskap | 21.97 | 43.09 | |||||
19 | Sinna Asmerom | 2003 | Spårvägen Simförening | 20.15 | 43.13 | |||||
20 | Gabriella Klang Fornehed | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 20.70 | 43.40 | |||||
21 | Denise Frejd | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 24.51 | 47.66 | |||||
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Camilla Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 17.05 | 34.86 | |||||
2 | Bonnie Ingemarson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 17.57 | 36.16 | |||||
3 | Naomi Sterling | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.35 | 36.67 | |||||
4 | Alexandra Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 17.73 | 36.82 | |||||
5 | Alice Hartell | 2002 | Ösmo Simsällskap | 18.04 | 37.00 | |||||
6 | Therese Taflin Jäghult | 2002 | Väsby Simsällskap | 18.05 | 37.12 | |||||
7 | Maja Bergström | 2002 | Spårvägen Simförening | 19.24 | 37.41 | |||||
8 | Lina Carlsson | 2002 | Norrtälje Simklubb | 17.82 | 38.35 | |||||
9 | Helena Renström | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 18.14 | 38.42 | |||||
10 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 19.20 | 38.73 | |||||
11 | Emelie Lindholm | 2002 | Väsby Simsällskap | 19.25 | 39.57 | |||||
12 | Anna Jonsson | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 19.97 | 40.44 | |||||
13 | Amelie Sundström | 2002 | Väsby Simsällskap | 20.23 | 41.32 | |||||
14 | Dorota Krause | 2002 | Väsby Simsällskap | 22.71 | 47.50 | |||||
15 | Alice Wretman | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 22.44 | 48.43 | |||||
16 | Mea Nyberg Ronkainen | 2002 | Väsby Simsällskap | 24.39 | 54.51 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 |
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap | Utskriftstid | 17:01 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Caroline af Ugglas knattesim | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Bro | Utskriftstid | 17:00 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 mars 2015 |
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Casper Holmberg | 2004 | Spårvägen Simförening | 18.69 | 40.17 | |||||
2 | Markus Annas | 2004 | Spårvägen Simförening | 19.72 | 41.10 | |||||
3 | Johannes Jansson | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 21.41 | 44.17 | |||||
4 | Anton Ovuka | 2004 | Väsby Simsällskap | 20.73 | 46.63 | |||||
5 | Ragnar Simonsson | 2004 | Väsby Simsällskap | 21.84 | 46.97 | |||||
6 | Oskar van de Beek | 2004 | Väsby Simsällskap | 24.00 | 48.37 | |||||
7 | Lucas Sjögren | 2004 | Upplands-Bro Simsällskap | 24.18 | 48.93 | |||||
8 | Viktor Ritari | 2004 | Ösmo Simsällskap | 22.67 | 49.06 | |||||
9 | Isac Tullberg | 2004 | Åkersberga Simsällskap | 22.44 | 49.25 | |||||
10 | Christoffer Lindahl | 2004 | Spårvägen Simförening | 24.93 | 49.33 | |||||
- | Alexander Youssef | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Andreas Holland | 2004 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 15.05 | 30.64 | |||||
2 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 17.36 | 35.46 | |||||
3 | Jesper Holmström | 2003 | Spårvägen Simförening | 17.46 | 35.51 | |||||
4 | Linus Öberg | 2003 | Spårvägen Simförening | 17.77 | 36.14 | |||||
5 | Zakarias Labiad | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 17.60 | 36.35 | |||||
6 | Marcus Larsson | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 18.78 | 37.35 | |||||
7 | Viktor Malmring | 2003 | Spårvägen Simförening | 18.43 | 37.68 | |||||
8 | Gustav Annas | 2003 | Spårvägen Simförening | 18.44 | 37.78 | |||||
9 | Oskar Fridsell | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 18.84 | 37.87 | |||||
10 | Aron Alexanderson | 2003 | Spårvägen Simförening | 17.93 | 38.24 | |||||
11 | Tim Carlberg | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 18.56 | 38.81 | |||||
12 | Rikard Fabel | 2003 | Väsby Simsällskap | 17.96 | 39.65 | |||||
13 | Anton Wällstedt | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 20.13 | 39.67 | |||||
14 | Calle Törn | 2003 | Spårvägen Simförening | 18.91 | 41.09 | |||||
15 | Elias Kling | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 19.70 | 41.74 | |||||
16 | Jesper Sandström | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 18.86 | 42.51 | |||||
17 | Edvard Sandelin | 2003 | Danderyds Sim | 23.34 | 47.09 | |||||
18 | Oskar Kristoffersson | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 23.98 | 50.55 | |||||
- | Elias Brodin | 2003 | Spårvägen Simförening | DNS | ||||||
- | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | DNS | ||||||
- | Oliver Kimland | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Randleff | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 15.75 | 32.18 | |||||
2 | Ludvig Eriksson | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 15.81 | 33.11 | |||||
3 | Ivar Simonsson | 2002 | Väsby Simsällskap | 17.11 | 36.20 | |||||
4 | Alexander Lehtonen Hebert | 2002 | Spårvägen Simförening | 18.12 | 36.79 | |||||
5 | Marcus Sundberg | 2002 | Väsby Simsällskap | 19.01 | 38.74 | |||||
6 | Jonathan Pålsson | 2002 | Spårvägen Simförening | 19.19 | 39.54 | |||||
7 | Kevin Eriksson | 2002 | Spårvägen Simförening | 19.32 | 42.97 | |||||
8 | Sebastian Hosokawa | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 21.16 | 43.27 | |||||
9 | Gustaf Matton | 2002 | Väsby Simsällskap | 21.54 | 47.74 | |||||
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | Tid | Status | ||||
1 | Karl Lennartsson | 2005 | Danderyds Sim | 21.31 | 44.52 | |||||
2 | Christoffer Pankl | 2005 | Danderyds Sim | 23.20 | 45.04 | |||||
3 | Jonas Tunell | 2005 | Danderyds Sim | 21.84 | 48.05 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 |
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap | Utskriftstid | 17:00 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Caroline af Ugglas knattesim | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Bro | Utskriftstid | 17:17 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 mars 2015 |
Gren 21, 4X50m Frisim Damer 13åoy, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | Tid | Status | |||
1 | Upplands-B Damer [2002] | 2002 | Upplands-Bro Simsällskap | 2:26.56 | ||||||
Camilla Renström | 2002 | 16.38 | 34.88 | 34.88 | ||||||
Naomi Sterling | 2002 | 18.13 | 37.47 | 1:12.35 | ||||||
Alice Wretman | 2002 | 16.11 | 37.42 | 1:49.77 | ||||||
Helena Renström | 2002 | 17.51 | 36.79 | 2:26.56 | ||||||
2 | SS04 Damer [2005] | 2005 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:31.92 | ||||||
Elvira Montes | 2004 | 17.41 | 35.97 | 35.97 | ||||||
Amanda Nevall | 2002 | 17.66 | 36.82 | 1:12.79 | ||||||
Emilia Long | 2004 | 18.98 | 39.27 | 1:52.06 | ||||||
Maja Berngrim | 2003 | 19.16 | 39.86 | 2:31.92 | ||||||
3 | Ösmo SS Damer 1 | 2002 | Ösmo Simsällskap | 2:36.12 | ||||||
Alice Hartell | 2002 | 17.47 | 36.99 | 36.99 | ||||||
Fiona Karlsson | 2004 | 20.27 | 43.66 | 1:20.65 | ||||||
Linn Claesson | 2002 | 17.94 | 38.60 | 1:59.25 | ||||||
Veronika Hiram | 2004 | 16.94 | 36.87 | 2:36.12 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 |
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap | Utskriftstid | 17:17 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Caroline af Ugglas knattesim | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Bro | Utskriftstid | 17:23 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 mars 2015 |
Gren 22, 4X50m Frisim Herrar 13åoy, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | Tid | Status | |||
1 | SS04 Herrar [2002] | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 2:26.93 | ||||||
Oskar Fridsell | 2003 | 17.19 | 35.34 | 35.34 | ||||||
Zakarias Labiad | 2003 | 17.10 | 35.91 | 1:11.25 | ||||||
Marcus Larsson | 2003 | 16.97 | 37.65 | 1:48.90 | ||||||
Tim Carlberg | 2003 | 17.81 | 38.03 | 2:26.93 | ||||||
2 | Åkersberga Herrar [2003] | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 2:58.36 | ||||||
Elias Kling | 2003 | 21.86 | 45.49 | 45.49 | ||||||
Sebastian Hosokawa | 2002 | 20.13 | 42.94 | 1:28.43 | ||||||
Johannes Jansson | 2004 | 21.15 | 43.95 | 2:12.38 | ||||||
Jesper Sandström | 2003 | 20.82 | 45.98 | 2:58.36 | ||||||
3 | Danderyd Herrar [2002] | 2002 | Danderyds Sim | 2:59.67 | ||||||
Edvard Sandelin | 2003 | 23.09 | 47.31 | 47.31 | ||||||
Christoffer Pankl | 2005 | 21.31 | 42.73 | 1:30.04 | ||||||
Jonas Tunell | 2005 | 22.37 | 48.72 | 2:18.76 | ||||||
Karl Lennartsson | 2005 | 20.95 | 40.91 | 2:59.67 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 |
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap | Utskriftstid | 17:23 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Caroline af Ugglas knattesim | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Bro | Utskriftstid | 17:28 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 mars 2015 |
Gren 23, 4X50m Frisim Damer 12åoy, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | Tid | Status | |||
1 | Spårvägen Damer [2004] | 2004 | Spårvägen Simförening | 2:18.03 | ||||||
Veronica Lythell | 2003 | 17.07 | 35.60 | 35.60 | ||||||
Belize Vaamonde | 2004 | 16.08 | 34.38 | 1:09.98 | ||||||
Malin Kullman | 2004 | 16.78 | 35.07 | 1:45.05 | ||||||
Cornelia Lythell | 2003 | 15.81 | 32.98 | 2:18.03 | ||||||
2 | Ubss Damer 2003 | 2003 | Upplands-Bro Simsällskap | 2:27.22 | ||||||
Selma Åström | 2003 | 17.85 | 36.22 | 36.22 | ||||||
Jennifer Sjöborg | 2003 | 17.67 | 37.11 | 1:13.33 | ||||||
Tuva Kjellström | 2003 | 17.83 | 37.57 | 1:50.90 | ||||||
Filippa Kristoffersson | 2003 | 17.83 | 36.32 | 2:27.22 | ||||||
3 | Spårvägen Damer Lag 2 | 2004 | Spårvägen Simförening | 2:30.81 | ||||||
Johanna Bagelius | 2004 | 18.45 | 37.89 | 37.89 | ||||||
Elvira Weid | 2003 | 18.52 | 38.80 | 1:16.69 | ||||||
Emilia Wullrich | 2003 | 17.12 | 35.44 | 1:52.13 | ||||||
Sophie Sundqvist | 2003 | 19.12 | 38.68 | 2:30.81 | ||||||
4 | Lindesberg Damer [2003] | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 2:31.66 | ||||||
Alice Nordén | 2003 | 17.92 | 39.00 | 39.00 | ||||||
Ebba Nilsson | 2003 | 19.14 | 40.03 | 1:19.03 | ||||||
Elin Eriksson | 2004 | 19.01 | 40.09 | 1:59.12 | ||||||
Elise Tegin | 2004 | 15.74 | 32.54 | 2:31.66 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 |
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap | Utskriftstid | 17:28 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Caroline af Ugglas knattesim | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Bro | Utskriftstid | 17:33 | |||
Arrangör | ||||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 28 mars 2015 |
Gren 24, 4X50m Frisim Herrar 12åoy, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 25m | 50m | Tid | Status | |||
1 | Spårvägen Herrar [2003] | 2003 | Spårvägen Simförening | 2:23.10 | ||||||
Jesper Holmström | 2003 | 17.34 | 35.26 | 35.26 | ||||||
Gustav Annas | 2003 | 17.86 | 36.68 | 1:11.94 | ||||||
Linus Öberg | 2003 | 16.67 | 35.36 | 1:47.30 | ||||||
Aron Alexanderson | 2003 | 16.69 | 35.80 | 2:23.10 | ||||||
2 | Ösmo SS Herrar [2003] | 2003 | Ösmo Simsällskap | 2:37.66 | ||||||
Liam Björklund | 2003 | 16.67 | 34.70 | 34.70 | ||||||
Noel Björklund | 2005 | 20.70 | 44.97 | 1:19.67 | ||||||
Viktor Ritari | 2004 | 22.57 | 47.89 | 2:07.56 | ||||||
Mattias Kvist | 2003 | 14.39 | 30.10 | 2:37.66 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 28 mars 2015 |
Licensierad till: Upplands-Bro Simsällskap | Utskriftstid | 17:33 |