2018-11-16   00:37:33
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM_alkukilpailut Jyväskylä

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  08 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  13:40   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 1, T13,14,15 200m Sekauinti, Loppukilpailut 
T15 LRIKM-ennätys Emilia Pikkarainen, VanVe, 2:22,81 2007 
T14 LRIKM-ennätys Christina Mäki-Turja, ÅSK, 2:26,82 2006 
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Selma Ucar  1995  Tampereen Uimaseura    33.92  1:15.12  2:03.33    2:38.45   
Mimosa Jallow  1994  Swimming Jyväskylä    34.54  1:12.74  1:12.84    2:39.96   
Matilda Viteli  1993  Hämeenlinnan Uimaseura    34.29  1:16.71  2:02.89    2:41.24   
Jonna Laine  1993  KOO-VEE    33.47  1:18.38  2:04.33    2:41.43   
Kaisa Mäki  1993  Nokian Pyry    33.45  1:20.15  2:04.96    2:42.38   
Milla Ahonen  1994  Swimming Jyväskylä    35.63        2:43.79   
Anna Mäkinen  1995  KOO-VEE    37.36  1:21.19  2:07.43    2:46.50   
Ella Simola  1994  KOO-VEE    36.62  1:17.60  2:07.82    2:46.54   
Jarna Hokkanen  1994  Swimming Jyväskylä    38.06  1:24.68  2:11.09    2:50.03   
10  Salla Saarteinen  1994  Tampereen Uimaseura    34.91  1:17.11  2:11.10    2:50.82   
11  Anniina Ilomäki  1994  Tampereen Työväen Uimarit    36.22  1:21.54  2:10.11    2:51.48   
12  Jenny-Julia Lappalainen  1994  Swimming Jyväskylä    39.20  1:22.98  2:15.34    2:54.76   
13  Oona von Bagh  1994  Tampereen Uimaseura    2:17.92  2:56.98      2:56.98   
14  Sanna Auri  1994  Tampereen Uimaseura    37.01  1:21.89  2:13.51    2:57.01   
15  Hanna Jakosuo  1993  Swimming Jyväskylä    36.33  1:22.00  2:16.56    2:58.03   
16  Johanna Makkonen  1993  Swimming Jyväskylä    38.80  1:27.61      2:59.03   
17  Ida-Maria Suntinen  1993  KOO-VEE    36.86  1:25.03  2:19.00    2:59.92   
18  Eveliina Manninen  1993  Tampereen Työväen Uimarit    42.44  1:28.36  2:20.04    3:00.42   
19  Tiina Reinikainen  1994  Hämeenlinnan Uimaseura    39.94  1:26.54  2:21.29    3:00.80   
20  Elina Lampinen  1995  KOO-VEE    38.27  1:24.71  2:19.97    3:01.64   
21  Katariina Tynkkynen  1994  Tampereen Työväen Uimarit    42.35  1:29.08  2:24.54    3:02.52   
22  Kaisa Mäkinen  1995  KOO-VEE    38.79  1:28.02  3:04.09    3:04.09   
23  Vivia Sinikunnas  1995  Swimming Jyväskylä    41.55  1:33.57  2:25.87    3:06.72   
24  Lotta Toppari  1995  KOO-VEE    41.69  1:30.59  2:27.76    3:08.61   
25  Maria Ritter  1994  Tampereen Työväen Uimarit    43.47  1:35.84  2:27.29    3:11.69   
26  Saija Riippi  1995  Hämeenlinnan Uimaseura    40.43  1:29.77  2:26.84    3:11.85   
27  Emilia Häggman  1994  KOO-VEE    43.70  1:35.09  2:28.54    3:11.97   
28  Laura Siitonen  1995  KOO-VEE    42.37  1:32.49  2:29.12    3:12.26   
29  Milena Luongo  1995  Hämeenlinnan Uimaseura    1:34.79  2:34.66  3:18.10    3:18.14   
30  Sofi Liinpää  1995  KOO-VEE    46.54  1:36.63  2:32.23    3:18.40   
31  Kati Heinämäki  1995  Swimming Jyväskylä    44.16  1:37.32  2:35.70    3:18.96   
32  Emmi Pajunen  1994  Tampereen Uimaseura    44.87  1:37.57  2:33.72    3:19.81   
33  Katri Oikari  1994  Swimming Jyväskylä    47.05  1:36.67  2:37.57    3:24.23   
34  Laura Haapamäki  1993  Swimming Jyväskylä    45.36  1:39.11  2:39.70    3:25.95   
35  Tiia Eerola  1994  Hämeenlinnan Uimaseura    48.67  1:47.72  2:44.45    3:31.56   
36  Krista Iiponen  1995  Tampereen Uimaseura    45.67  1:55.30  2:49.59    3:40.41   
37  Katja Jokelainen  1994  Tampereen Työväen Uimarit    52.70  1:51.23  2:58.05    3:47.46   
Miira Svahn  1994  Jämsänkosken Ilves            DSQ  sw. 6.4 ylim. potkuj 
Maria-Sofia Rahikkala  1993  Swimming Jyväskylä            DSQ  sw 7.6 yhden käden k 
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  08 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  13:41   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 2, P14,15,16 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 
P16 LRIKM-ennätys Petri Vilponen, MaU, 58,83 2004 
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 56,29 2000 
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 1:02,18 2005 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Roope Kastarinen  1994  Tampereen Uimaseura    29.98        1:01.15   
Jani Mäkinen  1994  Tampereen Työväen Uimarit    30.13        1:02.25   
Kasperi Mikkonen  1993  KOO-VEE    30.53        1:03.24   
Niklas Hanhela  1992  Hämeenlinnan Uimaseura    30.94        1:03.68   
Miro Vasko  1993  Tampereen Työväen Uimarit    31.63        1:04.78   
Olli Lehtinen  1992  KOO-VEE    30.69        1:05.44   
Matias Tuominen  1992  Tampereen Työväen Uimarit    31.99        1:05.81   
Janne Markkanen  1994  Swimming Jyväskylä    31.75        1:05.91   
Antti Rantanen  1992  Keuruun Toverit    31.61        1:05.93   
10  Joona Poutanen  1992  Tampereen Työväen Uimarit    32.84        1:06.81   
11  Juho Nieminen  1993  KOO-VEE    32.60        1:07.39   
12  Maximilian Pönnighaus  1992  Hämeenlinnan Uimaseura    32.83        1:08.07   
13  Matias Vulli  1994  Tampereen Työväen Uimarit    33.96        1:08.92   
14  Riku Tuomala  1994  Tampereen Työväen Uimarit    33.18        1:10.31   
15  Anton Herrala  1993  Tampereen Uimaseura    35.58        1:12.17   
16  Elias Kouvo  1994  Tampereen Uimaseura    34.63        1:12.83   
17  Matias Tyry  1993  Tampereen Uimaseura    35.70        1:13.85   
18  Olli Stenroos  1994  Tampereen Uimaseura    35.36        1:14.03   
19  Juho Aittasalo  1994  KOO-VEE    35.91        1:15.49   
20  Nico Ylirönni  1994  Tampereen Uimaseura    39.09        1:17.84   
21  Arttu Kuustie  1994  Tampereen Uimaseura    37.49        1:20.27   
22  Jukka-Valtteri Immonen  1994  Keuruun Toverit    38.73        1:20.84   
23  Samuli Pellinen  1994  Swimming Jyväskylä    39.07        1:21.21   
24  Niko Ranta  1993  Tampereen Työväen Uimarit    39.62        1:22.48   
25  Janne Orava  1994  KOO-VEE    40.31        1:23.51   
26  Viljami Suomela  1994  Swimming Jyväskylä    41.68        1:25.43   
27  Aleksi Saarinen  1994  Hämeenlinnan Uimaseura    43.37        1:26.06   
28  Jani Palmi  1994  Swimming Jyväskylä    41.80        1:26.97   
29  Santeri Kilpi  1992  Nokian Pyry    41.91        1:29.75   
30  Lauri Kouhi  1994  Tampereen Uimaseura    42.67        1:29.90   
31  Jonne Pakarinen  1994  Swimming Jyväskylä    44.63        1:32.00   
32  Paavo Asunmaa  1993  Swimming Jyväskylä    45.15        1:35.01   
33  Valtteri Vainio  1994  Swimming Jyväskylä    45.72        1:35.83   
34  Nikolai Jelisejeff  1994  Hämeenlinnan Uimaseura    48.65        1:39.03   
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  08 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  13:41   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 3, T-11,12 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 
T11 LRIKM-ennätys Erja Lauttajärvi, TaUs, 1:03,74 1992 
T12 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 1:01,60 1996 
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Emilia Lahtinen  1996  KOO-VEE    33.91        1:10.90   
Petra Kivelä  1996  Keuruun Toverit    33.96        1:11.36   
Erika Lappalainen  1996  Swimming Jyväskylä    35.51        1:11.41   
Tutta Vakkuri  1996  Keuruun Toverit    34.23        1:12.02   
Oona Luoma-Aho  1996  Keuruun Toverit    33.72        1:12.65   
Sonja Hailla  1996  Tampereen Uimaseura    34.98        1:12.83   
Kamilla Ryöti  1996  Nokian Pyry    34.86        1:13.86   
Milja Miettinen  1996  Tampereen Työväen Uimarit    35.22        1:13.98   
Noora Rantanen  1996  Tampereen Uimaseura    35.26        1:14.15   
10  Nea Hyvärinen  1997  Hämeenlinnan Uimaseura    35.13        1:15.52   
11  Veera Pellinen  1997  Swimming Jyväskylä    36.25        1:15.92   
12  Anni Rajamäki  1996  Tampereen Uimaseura    37.32        1:17.00   
13  Janni Huura  1996  KOO-VEE    36.20        1:17.90   
14  Mira Vesterbacka  1996  KOO-VEE    36.77        1:18.44   
15  Wilma Makkonen  1996  Swimming Jyväskylä    36.56        1:18.53   
16  Emma Nieminen  1996  KOO-VEE    37.28        1:19.00   
17  Nea Virta  1996  KOO-VEE    36.58        1:19.13   
18  Jenica Niinijärvi  1996  Swimming Jyväskylä    38.77        1:19.74   
19  Katarina Mustonen  1996  Hämeenlinnan Uimaseura    37.22        1:20.57   
20  Emilia Träskilä  1997  Tampereen Uimaseura    38.06        1:20.77   
21  Henni Huhtamo  1997  Tampereen Uimaseura    38.41        1:20.97   
22  Selina Virkkunen  1997  Hämeenlinnan Uimaseura    39.22        1:21.08   
23  Veera Elimäki  1996  KOO-VEE    38.75        1:21.87   
24  Miina Vulli  1997  Tampereen Työväen Uimarit    39.43        1:22.10   
25  Nikita Jelisejeff  1996  Hämeenlinnan Uimaseura    39.79        1:22.88   
26  Eveliina Laari  1996  Hämeenlinnan Uimaseura    39.76        1:23.06   
27  Ida Vuorela  1997  Swimming Jyväskylä    38.60        1:23.88   
28  Veera Laine  1997  Tampereen Uimaseura    39.54        1:23.97   
29  Emilia Finnberg  1997  Tampereen Uimaseura    39.41        1:24.25   
30  Saga Vilponen  1996  Tampereen Työväen Uimarit    40.08        1:24.80   
31  Emma Ritala  1996  Tampereen Uimaseura    39.11        1:24.86   
32  Minna Porentola  1996  Tampereen Työväen Uimarit    39.56        1:25.61   
33  Olivia Moisio  1996  Swimming Jyväskylä    40.65        1:25.98   
34  Roosa Tynkkynen  1997  Tampereen Työväen Uimarit    40.65        1:26.17   
35  Laura Karppi  1997  Tampereen Uimaseura    40.16        1:26.33   
36  Johanna Hagman  1996  Swimming Jyväskylä    39.98        1:26.59   
37  Katariina Linha  1997  Hämeenlinnan Uimaseura    41.27        1:26.83   
38  Veera Annala  1996  Tampereen Uimaseura    40.72        1:26.90   
39  Iina Kauranen  1996  Hämeenlinnan Uimaseura    41.43        1:28.07   
40  Mari Kausiala  1997  Nokian Pyry    39.73        1:28.46   
41  Nella Laurikkala  1997  KOO-VEE    41.63        1:28.53   
42  Maria Tuokko  1997  Tampereen Uimaseura    41.21        1:28.67   
43  Pinja Vekka  1997  Hämeenlinnan Uimaseura    42.40        1:28.83   
44  Petra Helanen  1996  Hämeenlinnan Uimaseura    41.35        1:29.23   
45  Tiina Soukka  1996  Tampereen Työväen Uimarit    40.44        1:30.39   
46  Oona Järvinen  1996  Tampereen Työväen Uimarit    42.63        1:30.77   
47  Milla Lähtevänoja  1997  Swimming Jyväskylä    42.27        1:31.20   
48  Viivi Tapaila  1997  Hämeenlinnan Uimaseura    43.74        1:33.64   
49  Matilda Järvinen  1997  Jämsänkosken Ilves    44.47        1:34.49   
50  Petra Heinjoki  1997  Jämsänkosken Ilves    46.55        1:35.25   
51  Jonna Koskinen  1997  Tampereen Työväen Uimarit    43.72        1:35.33   
52  Lotta Ilmarinen  1996  Hämeenlinnan Uimaseura    42.96        1:37.02   
53  Enni Pasanen  1997  Jämsänkosken Ilves    43.82        1:38.89   
54  Alisa Niemelä  1997  Tampereen Uimaseura    47.42        1:41.05   
55  Iiris Harjunpää  1997  Tampereen Uimaseura    46.27        1:44.00   
56  Aino Aittasalo  1996  KOO-VEE    46.56        1:44.01   
57  Milja Huttunen  1997  Nokian Pyry    45.39        1:48.30   
58  Milja Äikäs  1997  Keuruun Toverit    50.60        1:48.34   
Elisabet Hyppönen  1996  KOO-VEE            DSQ  sw 4.4 vilppilähtö 
Sara Javanainen  1996  Tampereen Uimaseura            DSQ  sw 4.4 vilppilähtö 
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  08 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  13:41   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 4, P12,13 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 
P13 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 55,40 1998 
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 58,82 1997 
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Veikka Orenius  1995  Swimming Jyväskylä    30.78        1:03.65   
Farhan Abbas-Hashimi  1996  Swimming Jyväskylä    30.35        1:04.42   
Jeremy Hakala  1995  KOO-VEE    31.17        1:07.04   
Markus Mannonen  1995  Tampereen Työväen Uimarit    32.59        1:08.56   
Rami Marttila  1995  Tampereen Uimaseura    34.01        1:11.55   
Saku Knuutila  1995  KOO-VEE    31.59        1:11.71   
Santeri Lepola  1995  Tampereen Työväen Uimarit    36.13        1:14.88   
Patrik von Bagh  1996  Tampereen Uimaseura    36.32        1:15.19   
Miika Tolvanen  1996  Swimming Jyväskylä    35.12        1:15.87   
10  Teemu Saarinen  1995  Hämeenlinnan Uimaseura    37.12        1:17.21   
11  Marko Kaakkolammi  1996  Nokian Pyry    36.10        1:17.34   
12  Marek Vasko  1996  Tampereen Työväen Uimarit    36.55        1:18.40   
13  Waltteri Kaarela  1996  Tampereen Työväen Uimarit    37.32        1:19.24   
14  Tuukka Korhonen  1996  Tampereen Uimaseura    36.80        1:19.28   
15  Joel Lemetti  1996  Tampereen Työväen Uimarit    37.36        1:21.53   
16  Ville Laine  1995  Nokian Pyry    37.02        1:21.61   
17  Pyry Lindberg  1996  KOO-VEE    38.50        1:22.08   
18  Kaj Vataja  1995  KOO-VEE    39.57        1:23.59   
19  Jimmy Nyberg  1996  Tampereen Uimaseura    40.42        1:29.75   
20  Wiljami Rajala  1996  Tampereen Uimaseura    42.31        1:29.92   
Juho Järvinen  1995  Tampereen Työväen Uimarit            DNF   
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  08 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  13:41   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 5, T10 50m Rintauinti, Loppukilpailut 
T10 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen. OU-73, 40,18 2003 
VAIN ALKUKILPAILUSSA 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Hanna Hammar  1998  Tampereen Uimaseura            47.56   
Jasmin Ruohonen  1998  Tampereen Uimaseura            47.69   
Anniina Potkonen  1998  Tampereen Uimaseura            48.23   
Juuli Koskinen  1998  Swimming Jyväskylä            50.71   
Sara Tervonen  1998  Keuruun Toverit            55.12   
Emma Männikkö  1998  Tampereen Uimaseura            55.15   
Saga Peltoniemi  1998  Hämeenlinnan Uimaseura            55.34   
Mona Kunnas  1998  Tampereen Työväen Uimarit            55.60   
Eveliina Uusitalo  1998  Hämeenlinnan Uimaseura            55.65   
10  Meri-Tuulia Lehtonen  1998  Tampereen Työväen Uimarit            57.16   
11  Olivia Ollikainen  1998  Keuruun Toverit            57.24   
12  Jenita Liimatta  1998  Tampereen Työväen Uimarit            58.32   
13  Salla-Marja Oksanen  1998  Hämeenlinnan Uimaseura            58.38   
14  Carita Lindfors  1998  Tampereen Työväen Uimarit            1:02.47   
15  Tinja-Mari Lindstedt  1998  Hämeenlinnan Uimaseura            1:03.20   
16  Tea Österlund  1998  Swimming Jyväskylä            1:11.10   
17  Henna Kainulainen  1998  Hämeenlinnan Uimaseura            1:12.93   
18  Terhi Soukka  1998  Tampereen Työväen Uimarit            1:13.20   
Iina Aro  1998  Nokian Pyry            DSQ  sw.7.5 väärä potku 
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  08 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  13:41   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 6, P11 50m Rintauinti, Loppukilpailut 
P11 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 36,15 2002 
VAIN ALKUKILPAILUSSA 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Miika Pentti  1997  Swimming Jyväskylä            41.40   
Aku Luukko  1997  Hämeenlinnan Uimaseura            43.58   
Arto Auri  1997  Tampereen Uimaseura            43.84   
Artturi Kaarlenkaski  1997  Tampereen Uimaseura            49.96   
Yonas Bouhlal  1997  Tampereen Uimaseura            50.36   
Miika Mäntylä  1997  KOO-VEE            52.92   
Mikko Suova  1997  Tampereen Uimaseura            54.39   
Juuso Seppä  1997  Tampereen Uimaseura            54.86   
Tom Lokkila  1997  Tampereen Työväen Uimarit            55.30   
10  Elias Hurskainen  1997  Hämeenlinnan Uimaseura            55.44   
11  Antti Eerola  1997  Hämeenlinnan Uimaseura            56.18   
12  Jesse Selin  1997  Jämsänkosken Ilves            1:05.23   
13  Paavo Mielonen  1997  Hämeenlinnan Uimaseura            1:05.59   
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  08 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  13:41   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 7, T13,14,15 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 
T15 LRIKM-ennätys Emilia Pikkarainen, Vanve, 1:03,79 2007 
T14 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 1:04,18 2001 
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 1:05,02 1997 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Camilla Ojala  1994  Nokian Pyry    32.94        1:12.08   
Lotta Kortekallio  1994  Swimming Jyväskylä    33.29        1:12.13   
Jonna Laine  1993  KOO-VEE    33.93        1:13.35   
Kaisa Mäki  1993  Nokian Pyry    34.55        1:13.81   
Ira Iso-Kungas  1994  KOO-VEE    33.41        1:14.32   
Matilda Viteli  1993  Hämeenlinnan Uimaseura    34.21        1:15.17   
Emma Seppälä-Lindholm  1995  Nokian Pyry    34.57        1:17.68   
Veera Puronaho  1995  Keuruun Toverit    35.08        1:18.95   
Milla Ahonen  1994  Swimming Jyväskylä    35.21        1:19.44   
10  Riina Saarenkivi  1993  Hämeenlinnan Uimaseura    36.70        1:19.82   
11  Eveliina Holopainen  1994  Keuruun Toverit    36.96        1:21.36   
12  Siiri Vuorela  1994  Swimming Jyväskylä    35.53        1:22.16   
13  Oona von Bagh  1994  Tampereen Uimaseura    37.72        1:23.25   
14  Jasmin Honkamäki  1995  Hämeenlinnan Uimaseura    39.28        1:24.17   
15  Roosa Laine  1995  Tampereen Uimaseura    39.29        1:25.02   
16  Veera Korhonen  1993  Nokian Pyry    38.10        1:26.41   
17  Elina Lampinen  1995  KOO-VEE    37.82        1:26.79   
18  Ida-Maria Suntinen  1993  KOO-VEE    39.98        1:29.05   
19  Karoliina Laari  1993  Hämeenlinnan Uimaseura    40.76        1:31.29   
20  Annika Luukko  1995  Jämsänkosken Ilves    38.91        1:32.80   
21  Tiina Reinikainen  1994  Hämeenlinnan Uimaseura    43.99        1:34.71   
22  Siina Litmanen  1994  Tampereen Työväen Uimarit    42.38        1:35.66   
23  Kati Heinämäki  1995  Swimming Jyväskylä    45.20        1:38.21   
24  Helka Oksanen  1995  Tampereen Työväen Uimarit    41.48        1:40.44   
25  Essi Toivonen  1994  Tampereen Työväen Uimarit    45.28        1:42.75   
Fanni Riiho  1995  Tampereen Uimaseura            DSQ  sw 4.4 vilppilähtö 
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  08 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  13:41   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 8, P14,15,16 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 
P16 LRIKM-ennätys Severi Allonen, SWIM, 8:24.54 2007 
P15 LRIKM-ennätys Aleksi Rajansuo, SiHy, 8:43,33 1998 
P14 LRIKM-ennätys Peija Yritys, SiHy, 8:45,67 2007 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m       











 
Sami Puukko  1992  Swimming Jyväskylä    1:02.35  2:11.52  3:22.57  4:33.95  9:11.74   
          5:44.62  6:55.27  8:05.06       
Mikko Nurmi  1992  Hämeenlinnan Uimaseura    1:02.97  2:12.35  3:23.10  4:34.50  9:11.78   
          5:44.72  6:55.58  8:04.96       
Teemu Vuorela  1994  Swimming Jyväskylä    1:05.24  2:15.43  3:25.15  4:35.97  9:12.60   
          5:46.60  6:56.77  8:06.26       
Janne Markkanen  1994  Swimming Jyväskylä    1:05.14  2:16.12  3:27.61  4:38.47  9:20.84   
          5:50.02  7:01.48  8:12.36       
Tommi Lehtinen  1994  Tampereen Työväen Uimarit    1:05.53  2:15.90  3:25.72  4:37.78  9:23.53   
          5:50.63  7:02.22  8:14.94       
Anton Herrala  1993  Tampereen Uimaseura    7:13.38  8:28.06  9:39.11    9:39.11   
                     
Henri Liukkonen  1992  Hämeenlinnan Uimaseura    1:05.39  2:18.20  3:32.49  4:46.73  9:41.85   
          6:01.94  7:16.73  8:31.09       
Matias Tyry  1993  Tampereen Uimaseura    1:07.59  2:21.77  3:35.77  4:49.96  9:45.83   
          6:04.67  7:18.76  8:32.83       
Marko Randell  1994  Swimming Jyväskylä    1:08.78  2:22.61  3:36.94  4:51.66  9:46.72   
          6:06.42  7:21.33  8:35.49       
10  Juuso Manninen  1993  Tampereen Uimaseura    1:07.89  2:22.85  3:36.93  4:51.95  9:54.87   
          6:07.63  7:24.37  8:39.98       
11  Eetu Kauro  1993  Swimming Jyväskylä    1:07.82  2:23.34  3:40.11  4:56.20  9:58.98   
          6:13.28  7:30.84  8:45.66       
12  Riku Tuomala  1994  Tampereen Työväen Uimarit    1:07.84  2:22.21  3:38.32  4:55.63  10:03.71   
          6:13.27  7:30.69  8:47.65       
13  Perttu Rantalainen  1994  Swimming Jyväskylä    1:10.37  2:25.16  3:41.47  4:59.26  10:07.03   
          6:16.96  7:34.30  8:51.26       
14  Niklas Virtanen  1994  KOO-VEE    1:11.04  2:26.97  3:43.52  5:03.39  10:16.51   
          6:22.45  7:41.12  9:00.21       
15  Perttu Perälä  1994  KOO-VEE    1:09.83  2:31.33  3:54.46  5:18.01  10:43.38   
          6:34.52  8:04.02  9:25.48       
Riku-Petteri Kauro  1992  Swimming Jyväskylä            DNF   
                     
Waltteri Luiro  1993  Swimming Jyväskylä            DNF   
                     
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  08 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  13:41   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 9, T11,12 100m Rintauinti, Loppukilpailut 
T12 LRIKM-ennätys Jenna Laukkanen, KaUS, 1:15,43 2007 
T11 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:18,57 2004 
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Emilia Lahtinen  1996  KOO-VEE    39.81        1:23.69   
Sara Javanainen  1996  Tampereen Uimaseura    41.28        1:27.32   
Veera Ollikainen  1996  Keuruun Toverit    40.79        1:28.87   
Petra Kivelä  1996  Keuruun Toverit    41.76        1:29.71   
Nea Hyvärinen  1997  Hämeenlinnan Uimaseura    43.14        1:30.67   
Kamilla Ryöti  1996  Nokian Pyry    42.59        1:30.72   
Milja Miettinen  1996  Tampereen Työväen Uimarit    44.39        1:31.53   
Noora Rantanen  1996  Tampereen Uimaseura    44.40        1:31.87   
Anni Rajamäki  1996  Tampereen Uimaseura    43.79        1:32.25   
10  Nikita Jelisejeff  1996  Hämeenlinnan Uimaseura    44.47        1:33.00   
11  Mira Vesterbacka  1996  KOO-VEE    45.22        1:35.14   
12  Johanna Hagman  1996  Swimming Jyväskylä    45.18        1:36.75   
13  Katariina Kunnari  1997  Tampereen Uimaseura    45.85        1:37.50   
14  Elisabet Hyppönen  1996  KOO-VEE    46.73        1:40.01   
15  Iina Kauranen  1996  Hämeenlinnan Uimaseura    47.79        1:40.28   
16  Emilia Träskilä  1997  Tampereen Uimaseura    46.70        1:40.55   
17  Erika Lappalainen  1996  Swimming Jyväskylä    48.92        1:40.60   
18  Henni Huhtamo  1997  Tampereen Uimaseura    47.69        1:41.67   
19  Minna Porentola  1996  Tampereen Työväen Uimarit    47.13        1:41.73   
20  Veera Elimäki  1996  KOO-VEE    49.18        1:42.33   
21  Laura Karppi  1997  Tampereen Uimaseura    48.60        1:42.48   
22  Emma Nieminen  1996  KOO-VEE    49.60        1:44.62   
23  Roosa Svahn  1996  Jämsänkosken Ilves    50.59        1:45.26   
24  Roosa Tynkkynen  1997  Tampereen Työväen Uimarit    51.29        1:45.66   
25  Ida Vuorela  1997  Swimming Jyväskylä    50.51        1:47.76   
26  Olivia Moisio  1996  Swimming Jyväskylä    51.10        1:47.79   
27  Nella Laurikkala  1997  KOO-VEE    50.30        1:47.96   
28  Maria Tuokko  1997  Tampereen Uimaseura    51.81        1:49.65   
29  Alisa Niemelä  1997  Tampereen Uimaseura    54.08        1:49.69   
30  Miina Vulli  1997  Tampereen Työväen Uimarit    52.69        1:49.88   
31  Nea Virta  1996  KOO-VEE    52.70        1:50.44   
32  Wilma Makkonen  1996  Swimming Jyväskylä    52.19        1:51.47   
33  Eveliina Laari  1996  Hämeenlinnan Uimaseura    52.58        1:52.00   
34  Emilia Finnberg  1997  Tampereen Uimaseura    53.28        1:52.16   
35  Petra Helanen  1996  Hämeenlinnan Uimaseura    55.59        1:53.92   
36  Oona Järvinen  1996  Tampereen Työväen Uimarit    53.99        1:54.98   
37  Katariina Linha  1997  Hämeenlinnan Uimaseura    54.47        1:55.20   
38  Petra Heinjoki  1997  Jämsänkosken Ilves    55.52        1:55.94   
39  Saga Vilponen  1996  Tampereen Työväen Uimarit    55.70        1:57.87   
40  Veera Annala  1996  Tampereen Uimaseura    56.05        1:59.20   
41  Enni Pasanen  1997  Jämsänkosken Ilves    58.54        2:00.62   
42  Aino Aittasalo  1996  KOO-VEE    57.20        2:01.06   
43  Iiris Harjunpää  1997  Tampereen Uimaseura    57.54        2:01.41   
44  Matilda Järvinen  1997  Jämsänkosken Ilves    1:00.78        2:10.51   
45  Milja Huttunen  1997  Nokian Pyry    1:00.43        2:13.11   
46  Milja Äikäs  1997  Keuruun Toverit    1:01.76        2:14.16   
47  Lotta Ilmarinen  1996  Hämeenlinnan Uimaseura    1:11.69        2:31.89   
Jenica Niinijärvi  1996  Swimming Jyväskylä            DSQ  sw 7.5 väärä potku 
Milla Lähtevänoja  1997  Swimming Jyväskylä            DSQ  sw 7.6 yhd. käd. kää 
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  08 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  18:32   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 10, P12,13 100m Rintauinti, Loppukilpailut 
P13 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 1:10,50 2004 
P12 LRIKM-ennätys Timo Kettunen, JUK, 1:14,27 1994 
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Juho Eerola  1995  Tampereen Työväen Uimarit    37.04        1:20.38   
Timi Lannetta  1996  Tampereen Uimaseura    38.73        1:22.01   
Tapio Roiko-Jokela  1996  Swimming Jyväskylä    39.33        1:22.64   
Joona Kekkonen  1995  KOO-VEE    40.48        1:24.56   
Veikka Orenius  1995  Swimming Jyväskylä    40.98        1:25.92   
Rami Marttila  1995  Tampereen Uimaseura    42.32        1:29.46   
Saku Knuutila  1995  KOO-VEE    41.68        1:30.71   
Nuutti Rantanen  1995  Tampereen Uimaseura    1:54.16        1:33.13   
Kalle Pyykkönen  1996  KOO-VEE    46.32        1:34.93   
10  Miika Tolvanen  1996  Swimming Jyväskylä    45.92        1:37.04   
11  Antti Rantala  1996  Tampereen Uimaseura    44.81        1:37.57   
12  Topi-Matti Ritala  1996  Tampereen Uimaseura    46.68        1:38.25   
13  Marko Kaakkolammi  1996  Nokian Pyry    47.11        1:39.03   
14  Teemu Saarinen  1995  Hämeenlinnan Uimaseura    48.89        1:43.94   
15  Jimmy Nyberg  1996  Tampereen Uimaseura    52.71        1:51.90   
16  Kaj Vataja  1995  KOO-VEE    54.11        1:54.16   
17  Kristian Lindfors  1995  Tampereen Työväen Uimarit    2:03.15        2:03.15   
Wiljami Rajala  1996  Tampereen Uimaseura            DSQ  sw 7.6 yhd. k. mtulo 
Ville Laine  1995  Nokian Pyry            DSQ  sw 7.6 yhd. k. mtulo 
Noah Badji  1996  KOO-VEE            DSQ  sw 7.4 eriaik. potku 
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  08 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  13:59   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 11, T13,14,15 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 
T15 LRIKM-ennätys Hannele Kokkonen, LrU, 2:21,97, 2004 
T14 LRIKM-ennätys Tiina Masar, KUS-GSS, 2:20,71 2001 
T13 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 2:23,96 2000 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Mimosa Jallow  1994  Swimming Jyväskylä    34.61  1:13.18  1:52.36    2:29.92   
Linda Mäenpää  1993  Tampereen Uimaseura    36.24  1:15.60  1:55.39    2:34.64   
Emma Rautalin  1994  KOO-VEE    36.46  1:16.02  1:56.69    2:37.28   
Ira Iso-Kungas  1994  KOO-VEE    37.20  1:17.40  1:58.37    2:38.84   
Riina Kaakkolammi  1994  Nokian Pyry    38.10  1:20.04      2:43.33   
Henna Lehtinen  1993  KOO-VEE    38.29  1:21.07  2:04.21    2:45.70   
Ella Simola  1994  KOO-VEE    39.27  1:21.32  2:04.90    2:47.59   
Riina Saarenkivi  1993  Hämeenlinnan Uimaseura    40.16  1:22.59  2:06.38    2:48.51   
Maija Toikkanen  1994  Swimming Jyväskylä    38.30  1:21.77  2:06.56    2:48.93   
10  Jenny-Julia Lappalainen  1994  Swimming Jyväskylä    39.77  1:23.42      2:50.94   
11  Jasmin Honkamäki  1995  Hämeenlinnan Uimaseura    43.49  1:28.64      2:55.57   
12  Iida Kiuru  1995  Nokian Pyry    39.78  1:23.80      2:55.94   
13  Harriet Lindfors  1993  Tampereen Työväen Uimarit    40.02  40.03  1:25.79    2:56.88   
14  Anmari Järvinen  1993  Jämsänkosken Ilves    39.26  1:24.78      2:56.91   
15  Hanna Jakosuo  1993  Swimming Jyväskylä    40.44  1:25.91      2:58.81   
16  Katri Oikari  1994  Swimming Jyväskylä    46.98  1:37.64      3:16.06   
17  Roosa-Maria Mielonen  1994  Hämeenlinnan Uimaseura    46.86  1:37.57      3:18.81   
Mira Marttila  1993  Tampereen Uimaseura            DSQ  sw 7.4 eriaik. potku 
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  08 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  13:59   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 12, P14,15,16 200m Perhosuint, Loppukilpailut 
P16 LRIKM-ennätys Ville Pikkarainen, VanVe, 2:06,96 2006 
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 2:05,59 2000 
P14 LRIKM-ennätys Ville Pikkarainen, VanVe, 2:12,75 2004 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Kasperi Mikkonen  1993  KOO-VEE    30.58  1:06.49  1:44.14    2:21.72   
Tommi Lehtinen  1994  Tampereen Työväen Uimarit    31.51  1:10.35  1:51.44    2:32.30   
Rasmus Hautala  1994  Swimming Jyväskylä    31.98  1:09.73  1:50.92    2:34.39   
Ossi Itäkare  1992  Tampereen Uimaseura    33.70  1:13.34  1:54.54    2:35.71   
Teemu Laaksonen  1993  Jämsänkosken Ilves    31.91  1:10.35  1:52.85    2:38.20   
Juuso Manninen  1993  Tampereen Uimaseura    34.12  1:15.92  1:58.99    2:40.92   
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  09 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  12:40   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 13, 4X50m 2T11+2P12 Sekauinti, Loppukilpailut 
LRIKM-ennätys Raision Urheilijat, 2:19,89 2007 
VAIN ALKUKILPAILUSSA 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Swim 1  1997  Swimming Jyväskylä            2:27.43   
  Ida Vuorela  1997      43.74        43.74   
  Tapio Roiko-Jokela  1996      38.15        1:21.89   
  Farhan Abbas-Hashimi  1996      31.87        1:53.76   
  Veera Pellinen  1997      33.67        2:27.43   
                     
Taus 4  1996  Tampereen Uimaseura            2:42.16   
  Katariina Kunnari  1997      44.55        44.55   
  Veera Laine  1997      45.66        1:30.21   
  Timi Lannetta  1996      38.41        2:08.62   
  Patrik von Bagh  1996      33.54        2:42.16   
                     
Taus 5  1996  Tampereen Uimaseura            2:46.51   
  Topi-Matti Ritala  1996      43.87        43.87   
  Laura Karppi  1997      46.09        1:29.96   
  Emilia Träskilä  1997      42.29        2:12.25   
  Tuukka Korhonen  1996      34.26        2:46.51   
                     
Taus 3  1996  Tampereen Uimaseura            2:47.39   
  Jimmy Nyberg  1996      43.36        43.36   
  Antti Rantala  1996      44.50        1:27.86   
  Emilia Finnberg  1997      42.55        2:10.41   
  Veera Annala  1996      36.98        2:47.39   
                     
Tatu 1  1997  Tampereen Työväen Uimarit            2:50.22   
  Jonna Koskinen  1997      45.08        45.08   
  Marek Vasko  1996      46.17        1:31.25   
  Waltteri Kaarela  1996      43.54        2:14.79   
  Miina Vulli  1997      35.43        2:50.22   
                     
Häus 1  1996  Hämeenlinnan Uimaseura            2:50.65   
  Paavo Mielonen  1997      49.33        49.33   
  Nea Hyvärinen  1997      40.19        1:29.52   
  Selina Virkkunen  1997      42.95        2:12.47   
  Aku Luukko  1997      38.18        2:50.65   
                     
Taus 2  1996  Tampereen Uimaseura            2:57.90   
  Henni Huhtamo  1997      44.25        44.25   
  Yonas Bouhlal  1997      49.40        1:33.65   
  Juuso Seppä  1997      47.15        2:20.80   
  Hanna Hammar  1998      37.10        2:57.90   
                     
Taus 1  1996  Tampereen Uimaseura            2:59.28   
  Artturi Kaarlenkaski  1997      47.01        47.01   
  Maria Tuokko  1997      50.72        1:37.73   
  Anniina Potkonen  1998      44.61        2:22.34   
  Mikko Suova  1997      36.94        2:59.28   
                     
Tatu 2  1997  Tampereen Työväen Uimarit            3:02.93   
  Liisa Lepola  1998      46.03        46.03   
  Joel Lemetti  1996      48.67        1:34.70   
  Mona Kunnas  1998      46.86        2:21.56   
  Tom Lokkila  1997      41.37        3:02.93   
                     
Swim 2  1996  Swimming Jyväskylä            DSQ  sw 10.10 vaihtorikko 
  Juuli Koskinen  1998      48.50        48.50   
                     
Häus 2  1997  Hämeenlinnan Uimaseura            DSQ  sw 7.2 eriaik. kveto 
  Viivi Tapaila  1997      45.63        45.63   
                     
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  08 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  13:59   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 14, 4X50m 2T15+2P16 Sekauinti, Loppukilpailut 
LRIKM-ennätys Turun Uintiklubi - ÅSK ÅSK, 1:56,39 2007 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Koovee 1  1992  KOO-VEE            1:58.15   
  Olli Lehtinen  1992      29.47        29.47   
  Anna Mäkinen  1995      35.47        1:04.94   
  Santeri Järvelä  1992      26.04        1:30.98   
  Emma Rautalin  1994      27.17        1:58.15   
                     
Swim 1  1992  Swimming Jyväskylä            1:59.09   
  Mimosa Jallow  1994      31.56        31.56   
  Vesa Ilén  1992      30.88        1:02.44   
  Sami Puukko  1992      27.80        1:30.24   
  Maija Toikkanen  1994      28.85        1:59.09   
                     
Taus 1  1992  Tampereen Uimaseura            2:02.44   
  Roope Kastarinen  1994      28.18        28.18   
  Elias Kouvo  1994      33.92        1:02.10   
  Fanni Riiho  1995      31.30        1:33.40   
  Selma Ucar  1995      29.04        2:02.44   
                     
Koo-Vee 2  1992  KOO-VEE            2:03.63   
  Kasperi Mikkonen  1993      30.73        30.73   
  Jarkko Mursu  1992      31.35        1:02.08   
  Ira Iso-Kungas  1994      32.46        1:34.54   
  Jonna Laine  1993      29.09        2:03.63   
                     
Tatu 1  1992  Tampereen Työväen Uimarit            2:03.91   
  Jani Mäkinen  1994      30.02        30.02   
  Veera Allonen  1994      35.96        1:05.98   
  Matias Tuominen  1992      27.42        1:33.40   
  Anniina Ilomäki  1994      30.51        2:03.91   
                     
Koo-Vee 3  1992  KOO-VEE            2:05.80   
  Henna Lehtinen  1993      34.79        34.79   
  Arttu Ristmeri  1992      33.08        1:07.87   
  Juho Nieminen  1993      27.45        1:35.32   
  Ida-Maria Suntinen  1993      30.48        2:05.80   
                     
Swim 2  1996  Swimming Jyväskylä            2:07.56   
  Janne Markkanen  1994      30.99        30.99   
  Milla Ahonen  1994      37.44        1:08.43   
  Waltteri Luiro  1993      28.88        1:37.31   
  Lotta Kortekallio  1994      30.25        2:07.56   
                     
Keuto 1  1992  Keuruun Toverit            2:08.31   
  Veera Ollikainen  1996      36.78        36.78   
  Eveliina Holopainen  1994      37.98        1:14.76   
  Antti Rantanen  1992      27.59        1:42.35   
  Samu Rantanen  1993      25.96        2:08.31   
                     
Tatu 2  1992  Tampereen Työväen Uimarit            2:09.67   
  Elise Haanpää  1995      36.39        36.39   
  Miro Vasko  1993      31.80        1:08.19   
  Tommi Lehtinen  1994      29.64        1:37.83   
  Eveliina Manninen  1993      31.84        2:09.67   
                     
10  Taus 2  1992  Tampereen Uimaseura            2:09.73   
  Linda Mäenpää  1993      34.28        34.28   
  Sara Javanainen  1996      39.46        1:13.74   
  Ossi Itäkare  1992      29.56        1:43.30   
  Matias Tyry  1993      26.43        2:09.73   
                     
11  Swim 3  1993  Swimming Jyväskylä            2:09.91   
  Jenny-Julia Lappalainen  1994      38.08        38.08   
  Teemu Vuorela  1994      31.99        1:10.07   
  Rasmus Hautala  1994      30.80        1:40.87   
  Siiri Vuorela  1994      29.04        2:09.91   
                     
12  Häus 1  1992  Hämeenlinnan Uimaseura            2:12.16   
  Riina Saarenkivi  1993      37.65        37.65   
  Niklas Hanhela  1992      35.19        1:12.84   
  Matilda Viteli  1993      33.06        1:45.90   
  Mikko Nurmi  1992      26.26        2:12.16   
                     
13  Swim 4  1992  Swimming Jyväskylä            2:13.76   
  Perttu Rantalainen  1994      36.09        36.09   
  Jarna Hokkanen  1994      37.54        1:13.63   
  Jaakko Poutamo  1994      29.01        1:42.64   
  Johanna Makkonen  1993      31.12        2:13.76   
                     
14  Tatu 3  1992  Tampereen Työväen Uimarit            2:16.89   
  Joona Poutanen  1992      31.01        31.01   
  Jouko Keskitalo  1992      34.13        1:05.14   
  Siina Litmanen  1994      38.79        1:43.93   
  Katariina Tynkkynen  1994      32.96        2:16.89   
                     
15  Koo-Vee 4  1992  KOO-VEE            2:17.89   
  Ella Simola  1994      36.09        36.09   
  Melisa Mäntylä  1995      39.43        1:15.52   
  Perttu Perälä  1994      33.71        1:49.23   
  Juho Aittasalo  1994      28.66        2:17.89   
                     
16  Swim 5  1992  Swimming Jyväskylä            2:22.53   
  Hanna Jakosuo  1993      37.50        37.50   
  Eetu Kauro  1993      38.98        1:16.48   
  Samuli Pellinen  1994      33.79        1:50.27   
  Vivia Sinikunnas  1995      32.26        2:22.53   
                     
17  Häus 2  1992  Hämeenlinnan Uimaseura            2:26.44   
  Maximilian Pönnighaus  1992      34.17        34.17   
  Tiina Reinikainen  1994      43.46        1:17.63   
  Karoliina Laari  1993      40.15        1:57.78   
  Henri Liukkonen  1992      28.66        2:26.44   
                     
18  Koo-Vee 5  1992  KOO-VEE            2:26.90   
  Anu Ahokas  1994      36.88        36.88   
  Janne Orava  1994      42.40        1:19.28   
  Elina Lampinen  1995      35.91        1:55.19   
  Niklas Virtanen  1994      31.71        2:26.90   
                     
19  Taus 3  1992  Tampereen Uimaseura            2:28.10   
  Nita Ylirönni  1993      36.14        36.14   
  Emmi Pajunen  1994      40.80        1:16.94   
  Sanna Auri  1994      36.25        1:53.19   
  Nuutti Rantanen  1995      34.91        2:28.10   
                     
Nopy 1  1993  Nokian Pyry            DSQ  sw 6.2 poikk. norm. 
                     
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  08 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  17:34   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 15, T13,14,15 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 
T15 LRIKM-ennätys Katriina Hallama, LaVi, 2:06,69 2004 
T14 LRIKM-ennätys Jenni Pienimäki, KoU, 2:07,49 2004 
T13 LRIKM-ennätys Patricia Aschan, SomE, 2:10,10 2007 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Emma Rautalin  1994  KOO-VEE    30.44  1:04.59  1:39.24    2:13.65   
Selma Ucar  1995  Tampereen Uimaseura    31.83  1:07.03  1:42.93    2:17.09   
Lotta Kortekallio  1994  Swimming Jyväskylä    33.26  1:09.78  1:46.09    2:21.38   
Maija Toikkanen  1994  Swimming Jyväskylä    31.92  1:08.40  1:46.16    2:21.73   
Linda Mäenpää  1993  Tampereen Uimaseura    32.98  1:09.98  1:47.59    2:23.44   
Fanni Riiho  1995  Tampereen Uimaseura    32.56  1:09.34  1:47.31    2:23.81   
Camilla Ojala  1994  Nokian Pyry    32.90  1:10.10  1:48.65    2:25.58   
Matilda Viteli  1993  Hämeenlinnan Uimaseura    32.98  1:09.52  1:47.79    2:26.08   
Riina Kaakkolammi  1994  Nokian Pyry    32.52  1:10.61  1:50.50    2:28.49   
10  Jenny-Julia Lappalainen  1994  Swimming Jyväskylä    33.72  1:10.97  1:49.97    2:29.18   
11  Jasmin Honkamäki  1995  Hämeenlinnan Uimaseura    34.04  1:12.31  1:51.90    2:29.36   
12  Vivia Sinikunnas  1995  Swimming Jyväskylä    33.30  1:11.43  1:50.73    2:29.37   
13  Riina Saarenkivi  1993  Hämeenlinnan Uimaseura    35.20  1:13.68  1:52.56    2:30.09   
14  Roosa Laine  1995  Tampereen Uimaseura    35.42  1:14.26  1:53.69    2:31.99   
15  Ida-Maria Suntinen  1993  KOO-VEE    35.44  1:15.57  1:54.89    2:32.79   
16  Johanna Makkonen  1993  Swimming Jyväskylä    34.90  1:13.88  1:54.12    2:33.36   
17  Siiri Vuorela  1994  Swimming Jyväskylä    33.95  1:13.17  1:54.81    2:34.85   
18  Katariina Tynkkynen  1994  Tampereen Työväen Uimarit    35.42  1:15.26  1:56.23    2:35.28   
19  Anmari Järvinen  1993  Jämsänkosken Ilves    34.42  1:13.68  1:54.78    2:36.18   
20  Iida Kiuru  1995  Nokian Pyry    35.49  1:14.93  1:56.61    2:37.27   
21  Moona Jantunen  1994  Swimming Jyväskylä    36.05  1:16.34  1:58.03    2:37.92   
22  Nita Ylirönni  1993  Tampereen Uimaseura    34.36  1:15.65  1:58.79    2:39.81   
23  Tiina Reinikainen  1994  Hämeenlinnan Uimaseura    36.86  1:18.16  1:59.59    2:40.75   
24  Kaisa Mäkinen  1995  KOO-VEE    36.19  1:17.71  2:00.33    2:41.08   
25  Kati Heinämäki  1995  Swimming Jyväskylä    37.81  1:19.94  2:02.02    2:42.46   
26  Miira Svahn  1994  Jämsänkosken Ilves    37.39  1:18.84  2:01.83    2:42.96   
27  Lotta Toppari  1995  KOO-VEE    36.88  1:19.09  2:03.50    2:45.40   
28  Laura Siitonen  1995  KOO-VEE    37.50  1:20.30  2:05.57    2:48.92   
29  Marja-Terttu Näsi  1993  Tampereen Työväen Uimarit    37.95  1:21.18  2:07.83    2:54.00   
30  Essi Toivonen  1994  Tampereen Työväen Uimarit    39.41  1:23.69  2:10.48    2:54.70   
31  Saija Riippi  1995  Hämeenlinnan Uimaseura    37.66  1:22.59  2:10.98    2:56.71   
32  Maria-Sofia Rahikkala  1993  Swimming Jyväskylä    37.49  1:23.00  2:11.37    2:58.53   
33  Laura Haapamäki  1993  Swimming Jyväskylä    40.32  1:28.26  2:18.81    3:06.22   
34  Katja Jokelainen  1994  Tampereen Työväen Uimarit    40.08  1:29.95  2:22.74    3:10.41   
35  Iia-Elisabeth Suomi  1995  Tampereen Uimaseura    40.90  1:28.84  3:12.21    3:12.07   
36  Julianne Varga  1995  Tampereen Uimaseura    43.19  1:36.26  3:31.99    3:31.99   
Noora Lamminen  1995  Nokian Pyry            DNF   
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  08 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  17:26   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 16, P14,15,16 200m Rintauinti, Loppukilpailut 
P16 LRIKM-ennätys Ossi Oksa, TTU, 2:19,42 2004 
P15 LRIKM-ennätys Eetu Karvonen, TaNMKY, 2:18,73 2001 
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:25,35 2005 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Teemu Vuorela  1994  Swimming Jyväskylä    34.35  1:13.23  1:52.91    2:32.32   
Miro Vasko  1993  Tampereen Työväen Uimarit    34.06  1:14.00  1:54.42    2:35.02   
Vesa Ilén  1992  Swimming Jyväskylä    36.49  1:16.48  1:56.64    2:35.50   
Janne Markkanen  1994  Swimming Jyväskylä    36.08  1:17.15  1:58.62    2:40.46   
Jaakko Poutamo  1994  Swimming Jyväskylä    36.95  1:18.09  2:00.88    2:43.90   
Arttu Ristmeri  1992  KOO-VEE    34.32  1:14.99  1:58.64    2:44.83   
Elias Kouvo  1994  Tampereen Uimaseura    36.83  1:19.47  2:03.40    2:46.93   
Matias Vulli  1994  Tampereen Työväen Uimarit    38.61  1:22.60  2:07.98    2:52.92   
Olli Poutanen  1993  Tampereen Uimaseura    38.91  1:23.77  2:10.45    2:56.98   
10  Samuli Hämäläinen  1994  Varkauden Uimarit    40.20  1:28.22  2:17.81    3:07.26   
11  Tommi Saastamoinen  1993  Tampereen Uimaseura    41.96  1:34.15  2:24.53    3:13.26   
12  Paavo Asunmaa  1993  Swimming Jyväskylä    45.62  1:36.76  2:28.77    3:20.34   
13  Valtteri Vainio  1994  Swimming Jyväskylä    46.30  1:41.35  2:36.50    3:32.01   
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  08 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  17:56   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 17, T11,12 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 
T12 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 4:41.62 1996 
T11 LRIKM-ennätys Tiina Lindgren, SGR, 4:53,19 2001 
T-11 vain alkukilpailussa 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Nora Iso-Kungas  1996  KOO-VEE    1:15.41  2:38.65  4:02.82    5:21.87   
Sara Javanainen  1996  Tampereen Uimaseura    1:15.93  2:41.36  4:08.92    5:33.60   
Oona Luoma-Aho  1996  Keuruun Toverit    1:18.08  2:47.04  4:17.76    5:42.60   
Noora Rantanen  1996  Tampereen Uimaseura    1:21.83  2:51.66  4:20.60    5:45.83   
Tutta Vakkuri  1996  Keuruun Toverit    1:21.16  2:51.27  4:23.02    5:46.65   
Anni Rajamäki  1996  Tampereen Uimaseura    1:23.08  2:53.27  4:23.63    5:50.32   
Veera Pellinen  1997  Swimming Jyväskylä    1:22.51  2:53.16  4:23.70    5:51.86   
Veera Laine  1997  Tampereen Uimaseura    1:23.44  2:54.82  4:26.37    5:57.51   
Wilma Makkonen  1996  Swimming Jyväskylä    1:28.71  3:05.34  4:41.17    6:07.81   
10  Janni Huura  1996  KOO-VEE    1:24.80  3:00.04  4:36.31    6:10.54   
11  Jenica Niinijärvi  1996  Swimming Jyväskylä    1:28.84  3:05.96  4:42.54    6:12.51   
12  Emma Nieminen  1996  KOO-VEE    1:28.47  3:05.71  4:40.89    6:13.68   
13  Elisabet Hyppönen  1996  KOO-VEE    1:32.24  3:11.43  4:47.77    6:14.17   
14  Emilia Träskilä  1997  Tampereen Uimaseura    1:27.75  3:04.85  4:41.44    6:15.17   
15  Katarina Mustonen  1996  Hämeenlinnan Uimaseura    1:28.19  3:05.63  4:43.21    6:18.67   
16  Mira Vesterbacka  1996  KOO-VEE    1:26.27  3:06.71  4:46.41    6:18.74   
17  Miina Vulli  1997  Tampereen Työväen Uimarit    1:32.43  3:10.82  4:52.25    6:27.13   
18  Veera Elimäki  1996  KOO-VEE    1:37.40  3:16.56  4:57.21    6:29.59   
19  Roosa Tynkkynen  1997  Tampereen Työväen Uimarit    1:31.40  3:13.10  4:54.43    6:33.19   
20  Nea Virta  1996  KOO-VEE    1:38.37  3:22.24  5:05.10    6:39.62   
21  Roosa Svahn  1996  Jämsänkosken Ilves    1:34.00  3:19.56  5:04.86    6:44.10   
22  Saga Vilponen  1996  Tampereen Työväen Uimarit    1:32.09  3:17.73  5:03.42    6:47.33   
23  Tiina Soukka  1996  Tampereen Työväen Uimarit    1:33.94  3:22.81  5:11.94    6:57.64   
24  Nella Laurikkala  1997  KOO-VEE    1:40.13  3:29.27  5:19.14    7:01.71   
25  Jonna Koskinen  1997  Tampereen Työväen Uimarit    1:42.23  3:36.78  5:33.67    7:22.24   
26  Aino Aittasalo  1996  KOO-VEE    1:49.69  3:49.67  5:51.56    7:51.74   
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  08 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  18:19   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 18, P12,13 400m Vapaauinti, Loppukilpailut 
P12 LRIKM-ennätys Teemu Kettunen, JUK, 4:34,91 1994 
P13 LRIKM-ennätys Aleksi Rajansuo, SiHy, 4:23,70 1996 
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Juho Eerola  1995  Tampereen Työväen Uimarit    1:08.10  2:21.34  3:35.78    4:48.76   
Farhan Abbas-Hashimi  1996  Swimming Jyväskylä    1:07.67  2:22.39  3:38.66    4:52.30   
Tapio Roiko-Jokela  1996  Swimming Jyväskylä    1:11.45  2:31.19  3:53.37    5:13.68   
Markus Mannonen  1995  Tampereen Työväen Uimarit    1:16.47  2:38.16  4:00.17    5:16.73   
Veikka Orenius  1995  Swimming Jyväskylä    1:15.70  2:40.25  4:01.66    5:17.02   
Jeremy Hakala  1995  KOO-VEE    1:15.59  2:39.70  4:03.84    5:25.59   
Rami Marttila  1995  Tampereen Uimaseura    1:17.46  2:42.52  4:07.87    5:30.96   
Timi Lannetta  1996  Tampereen Uimaseura    1:17.06  2:42.45  4:07.68    5:32.06   
Kristian Lindfors  1995  Tampereen Työväen Uimarit    1:19.48  2:45.82  4:13.71    5:35.11   
10  Antti Rantala  1996  Tampereen Uimaseura    1:23.44  2:56.00  4:27.81    5:58.95   
11  Miika Tolvanen  1996  Swimming Jyväskylä    1:21.05  2:54.62  4:29.91    6:00.72   
12  Topi-Matti Ritala  1996  Tampereen Uimaseura    1:24.85  2:59.25  4:34.13    6:07.15   
13  Pyry Lindberg  1996  KOO-VEE    1:29.25  3:09.93  4:51.26    6:25.65   
Juho Järvinen  1995  Tampereen Työväen Uimarit            DNF   
Joona Kekkonen  1995  KOO-VEE            DNF   
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  08 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  18:24   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 19, T10 50m Vapaauinti, Loppukilpailut 
T10 LRIKM-ennätys Saara Hallama, LaVi, 31,48 2003 
VAIN ALKUKILPAILUSSA 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Hanna Hammar  1998  Tampereen Uimaseura            37.25   
Vilma Koskinen  1998  Tampereen Uimaseura            37.99   
Anniina Potkonen  1998  Tampereen Uimaseura            38.51   
Sara Tervonen  1998  Keuruun Toverit            40.32   
Liisa Lepola  1998  Tampereen Työväen Uimarit            40.59   
Mona Kunnas  1998  Tampereen Työväen Uimarit            40.98   
Saga Peltoniemi  1998  Hämeenlinnan Uimaseura            41.44   
Tinja-Mari Lindstedt  1998  Hämeenlinnan Uimaseura            44.45   
Emma Männikkö  1998  Tampereen Uimaseura            44.76   
10  Olivia Ollikainen  1998  Keuruun Toverit            44.82   
11  Jenita Liimatta  1998  Tampereen Työväen Uimarit            46.27   
12  Iida-Maria Rantanen  1998  Tampereen Uimaseura            46.54   
13  Tea Österlund  1998  Swimming Jyväskylä            46.70   
14  Eveliina Uusitalo  1998  Hämeenlinnan Uimaseura            46.84   
15  Iina Aro  1998  Nokian Pyry            46.92   
16  Henna Kainulainen  1998  Hämeenlinnan Uimaseura            47.56   
17  Salla-Marja Oksanen  1998  Hämeenlinnan Uimaseura            49.66   
18  Terhi Soukka  1998  Tampereen Työväen Uimarit            1:08.37   
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  08 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  18:56   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 20, P11 50m Vapaauinti, Loppukilpailut 
P11 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 29,28 2002 
VAIN ALKUKILPAILUSSA 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Rasmus Varjoranta  1997  KOO-VEE            33.72   
Pietari Virta  1997  Tampereen Uimaseura            34.14   
Arto Auri  1997  Tampereen Uimaseura            34.61   
Miika Pentti  1997  Swimming Jyväskylä            34.72   
Aku Luukko  1997  Hämeenlinnan Uimaseura            36.53   
Ville Suomela  1997  KOO-VEE            37.24   
Artturi Kaarlenkaski  1997  Tampereen Uimaseura            37.40   
Rafael Stenman  1997  KOO-VEE            38.92   
Oskari Mäkinen  1997  KOO-VEE            38.97   
10  Jussi Kekkonen  1997  KOO-VEE            39.13   
11  Miko Husari  1997  Tampereen Uimaseura            39.37   
12  Mikko Suova  1997  Tampereen Uimaseura            39.46   
13  Juuso Seppä  1997  Tampereen Uimaseura            39.57   
14  Elias Hurskainen  1997  Hämeenlinnan Uimaseura            39.72   
15  Miika Mäntylä  1997  KOO-VEE            40.51   
16  Tom Lokkila  1997  Tampereen Työväen Uimarit            42.08   
17  Yonas Bouhlal  1997  Tampereen Uimaseura            42.09   
18  Paavo Mielonen  1997  Hämeenlinnan Uimaseura            43.20   
19  Jesse Selin  1997  Jämsänkosken Ilves            50.75   
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  08 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  18:42   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 21, T13,14,15 400m Sekauinti, Loppukilpailut 
T15 LRIKM-ennätys Elina Kontio, KaUS, 5:06,17 2004 
T14 LRIKM-ennätys Christina Mäki-Turja, ÅSK, 2:26,82 2006 
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 2:21,85 2006 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Lotta Kortekallio  1994  Swimming Jyväskylä    1:16.21  2:45.63  4:18.75    5:32.39   
Selma Ucar  1995  Tampereen Uimaseura    1:18.62  2:44.88  4:21.91    5:35.72   
Ira Iso-Kungas  1994  KOO-VEE    1:19.85  2:47.06  4:24.45    5:39.21   
Anu Ahokas  1994  KOO-VEE    1:26.74  2:54.21  4:34.01    5:55.56   
Mira Marttila  1993  Tampereen Uimaseura    1:25.47  2:57.38  4:37.17    5:59.07   
Salla Saarteinen  1994  Tampereen Uimaseura    1:23.17  2:53.84  4:46.52    6:07.62   
Jarna Hokkanen  1994  Swimming Jyväskylä    1:29.69  3:06.67  4:45.28    6:10.02   
Jasmin Honkamäki  1995  Hämeenlinnan Uimaseura    1:28.30  3:03.66  4:53.12    6:14.73   
Melisa Mäntylä  1995  KOO-VEE    1:28.67  3:11.63  4:53.16    6:20.47   
10  Roosa Laine  1995  Tampereen Uimaseura    1:30.99  3:09.55  5:05.17    6:27.71   
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  08 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  18:57   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 22, P14,15,16 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 
P16 LRIKM-ennätys Reijo Hyvenen, HSS, 52,30 2006 
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 51,40 2000 
P14 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUs, 54,87 2005 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Sami Puukko  1992  Swimming Jyväskylä    25.84        54.87   
Jarkko Mursu  1992  KOO-VEE    26.28        55.90   
Olli Lehtinen  1992  KOO-VEE    26.92        56.83   
Waltteri Luiro  1993  Swimming Jyväskylä    26.78        57.02   
Tommi Lehtinen  1994  Tampereen Työväen Uimarit    27.22        57.14   
Juho Nieminen  1993  KOO-VEE    27.35        57.51   
Mikko Nurmi  1992  Hämeenlinnan Uimaseura    27.30        57.62   
Roope Kastarinen  1994  Tampereen Uimaseura    27.83        57.68   
Vesa Ilén  1992  Swimming Jyväskylä    27.93        57.69   
10  Jouko Keskitalo  1992  Tampereen Työväen Uimarit    27.77        57.94   
11  Matias Tyry  1993  Tampereen Uimaseura    27.73        58.04   
12  Anton Herrala  1993  Tampereen Uimaseura    28.55        58.15   
13  Matias Tuominen  1992  Tampereen Työväen Uimarit    28.04        58.37   
14  Riku-Petteri Kauro  1992  Swimming Jyväskylä    27.88        58.98   
15  Samu Rantanen  1993  Keuruun Toverit    27.43        59.21   
16  Riku Tuomala  1994  Tampereen Työväen Uimarit    28.40        59.40   
17  Joona Poutanen  1992  Tampereen Työväen Uimarit    28.48        59.75   
17  Santeri Järvelä  1992  KOO-VEE    28.21        59.75   
19  Maximilian Pönnighaus  1992  Hämeenlinnan Uimaseura    28.39        1:00.01   
20  Teemu Laaksonen  1993  Jämsänkosken Ilves    28.45        1:00.06   
21  Ossi Itäkare  1992  Tampereen Uimaseura    28.96        1:00.08   
22  Marko Randell  1994  Swimming Jyväskylä    29.42        1:01.57   
23  Perttu Rantalainen  1994  Swimming Jyväskylä    30.02        1:02.39   
24  Henri Liukkonen  1992  Hämeenlinnan Uimaseura    30.30        1:02.48   
25  Olli Stenroos  1994  Tampereen Uimaseura    30.36        1:04.28   
26  Juho Aittasalo  1994  KOO-VEE    30.34        1:04.48   
26  Eetu Kauro  1993  Swimming Jyväskylä    31.15        1:04.48   
28  Juha Karppi  1994  Tampereen Uimaseura    31.16        1:04.82   
29  Olli Poutanen  1993  Tampereen Uimaseura    30.70        1:04.90   
30  Samu-Petteri Laatikainen  1994  Swimming Jyväskylä    31.70        1:05.41   
31  Samuli Pellinen  1994  Swimming Jyväskylä    31.42        1:06.15   
32  Perttu Perälä  1994  KOO-VEE    32.34        1:07.79   
33  Julius Korkea-Aho  1993  Hämeenlinnan Uimaseura    32.80        1:07.84   
34  Sami Repo  1994  Swimming Jyväskylä    32.26        1:07.93   
35  Samuli Hämäläinen  1994  Varkauden Uimarit    32.35        1:08.03   
36  Tommi Saastamoinen  1993  Tampereen Uimaseura    32.26        1:08.52   
37  Niko Ranta  1993  Tampereen Työväen Uimarit    33.36        1:09.89   
38  Niklas Virtanen  1994  KOO-VEE    33.31        1:10.22   
39  Santeri Kilpi  1992  Nokian Pyry    32.39        1:10.49   
40  Nico Ylirönni  1994  Tampereen Uimaseura    34.19        1:10.61   
41  Aleksi Saarinen  1994  Hämeenlinnan Uimaseura    34.92        1:10.99   
42  Jukka-Valtteri Immonen  1994  Keuruun Toverit    34.03        1:12.22   
43  Urho Oksanen  1993  Swimming Jyväskylä    34.47        1:12.26   
44  Arttu Kuustie  1994  Tampereen Uimaseura    34.73        1:13.66   
45  Jani Palmi  1994  Swimming Jyväskylä    35.06        1:13.70   
46  Janne Orava  1994  KOO-VEE    35.16        1:14.15   
47  Lauri Kouhi  1994  Tampereen Uimaseura    34.68        1:15.19   
48  Viljami Suomela  1994  Swimming Jyväskylä    35.95        1:15.31   
49  Aapo Kemppainen  1994  Swimming Jyväskylä    36.49        1:17.77   
50  Jonne Pakarinen  1994  Swimming Jyväskylä    38.13        1:20.91   
51  Nikolai Jelisejeff  1994  Hämeenlinnan Uimaseura    41.94        1:27.53   
Valtteri Vainio  1994  Swimming Jyväskylä            DSQ  sw 4.4 vilppilähtö 
Paavo Asunmaa  1993  Swimming Jyväskylä            DSQ  sw 5.2 ei kosk. sein 
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  08 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  18:59   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 23, T12 100m Perhosuinti, Loppukilpailut 
T12 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 1:07,20 1996 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Petra Kivelä  1996  Keuruun Toverit    36.26        1:19.14   
Kamilla Ryöti  1996  Nokian Pyry    37.30        1:21.80   
Erika Lappalainen  1996  Swimming Jyväskylä    37.88        1:22.41   
Emilia Lahtinen  1996  KOO-VEE    37.80        1:24.22   
Oona Luoma-Aho  1996  Keuruun Toverit    39.96        1:27.43   
Sonja Hailla  1996  Tampereen Uimaseura    40.81        1:28.54   
Nora Iso-Kungas  1996  KOO-VEE    42.65        1:34.16   
Emma Ritala  1996  Tampereen Uimaseura    45.35        1:44.00   
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  08 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  19:01   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 24, P13 100m Perhosuinti, Loppukilpailut 
P13 LRIKM-ennätys Mikko Klemola, VanVe, 1:01,10 1995 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Rami Marttila  1995  Tampereen Uimaseura    36.41        1:20.66   
Santeri Lepola  1995  Tampereen Työväen Uimarit    41.76        1:29.71   
Saku Knuutila  1995  KOO-VEE    40.52        1:30.54   
Nuutti Rantanen  1995  Tampereen Uimaseura    43.20        1:31.54   
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  08 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  19:06   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 25, T10,11 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 
T11 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve,1991 ja Pauliina Ryynänen JUK 1995, 32,21 
T10 LRIKM-ennätys Janna Ovaska, RaisU, 37,71 2006 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Nea Hyvärinen  1997  Hämeenlinnan Uimaseura            37.12   
Henni Huhtamo  1997  Tampereen Uimaseura            41.15   
Veera Laine  1997  Tampereen Uimaseura            41.20   
Selina Virkkunen  1997  Hämeenlinnan Uimaseura            41.80   
Jasmin Ruohonen  1998  Tampereen Uimaseura            41.86   
Veera Pellinen  1997  Swimming Jyväskylä            42.49   
Vilma Koskinen  1998  Tampereen Uimaseura            43.66   
Laura Karppi  1997  Tampereen Uimaseura            43.89   
Katariina Linha  1997  Hämeenlinnan Uimaseura            44.16   
10  Emilia Finnberg  1997  Tampereen Uimaseura            44.54   
11  Anniina Potkonen  1998  Tampereen Uimaseura            44.81   
12  Juuli Koskinen  1998  Swimming Jyväskylä            45.85   
13  Pinja Vekka  1997  Hämeenlinnan Uimaseura            46.72   
14  Mari Kausiala  1997  Nokian Pyry            48.97   
15  Maria Tuokko  1997  Tampereen Uimaseura            49.39   
16  Viivi Tapaila  1997  Hämeenlinnan Uimaseura            51.57   
17  Jonna Koskinen  1997  Tampereen Työväen Uimarit            52.84   
18  Iiris Harjunpää  1997  Tampereen Uimaseura            58.27   
19  Alisa Niemelä  1997  Tampereen Uimaseura            1:01.42   
20  Jenita Liimatta  1998  Tampereen Työväen Uimarit            1:09.00   
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  08 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  19:11   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 26, P11,12 50m Perhosuinti, Loppukilpailut 
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 29,00 1997 
P11 LRIKM-ennätys Tomas Johansson, Cetus, 33,58 2005 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Timi Lannetta  1996  Tampereen Uimaseura            38.51   
Miika Tolvanen  1996  Swimming Jyväskylä            38.58   
Kalle Pyykkönen  1996  KOO-VEE            38.67   
Marko Kaakkolammi  1996  Nokian Pyry            39.28   
Patrik von Bagh  1996  Tampereen Uimaseura            40.53   
Tuukka Korhonen  1996  Tampereen Uimaseura            40.70   
Marek Vasko  1996  Tampereen Työväen Uimarit            41.39   
Rasmus Varjoranta  1997  KOO-VEE            41.66   
Joel Lemetti  1996  Tampereen Työväen Uimarit            43.85   
10  Aku Luukko  1997  Hämeenlinnan Uimaseura            44.70   
11  Waltteri Kaarela  1996  Tampereen Työväen Uimarit            46.04   
12  Ville Suomela  1997  KOO-VEE            46.91   
13  Pyry Lindberg  1996  KOO-VEE            47.62   
14  Noah Badji  1996  KOO-VEE            47.97   
15  Juuso Seppä  1997  Tampereen Uimaseura            49.06   
16  Jussi Kekkonen  1997  KOO-VEE            49.63   
17  Elias Hurskainen  1997  Hämeenlinnan Uimaseura            51.65   
18  Mikko Suova  1997  Tampereen Uimaseura            52.68   
19  Rafael Stenman  1997  KOO-VEE            56.01   
20  Oskari Mäkinen  1997  KOO-VEE            1:03.06   
21  Yonas Bouhlal  1997  Tampereen Uimaseura            1:04.54   
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  08 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  19:25   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 27, T13,14,15 100m Rintauinti, Loppukilpailut 
T15 LRIKM-ennätys Katja Lehtonen, Simmis, 1:12,35 2003 
T14 LRIKM-ennätys Katja Lehtonen, SGR, 1:13,33 2002 
T13 LRIKM-ennätys Noora Laukkanen, OU-73, 1:12,08 2006 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Julianne Varga  1995  Tampereen Uimaseura    48.43        14.09   
Veera Allonen  1994  Tampereen Työväen Uimarit    37.01        1:17.85   
Kaisa Mäki  1993  Nokian Pyry    37.64        1:18.50   
Anna Mäkinen  1995  KOO-VEE    37.43        1:19.92   
Milla Ahonen  1994  Swimming Jyväskylä    38.45        1:21.25   
Jonna Laine  1993  KOO-VEE    38.50        1:21.56   
Anu Ahokas  1994  KOO-VEE    39.68        1:24.08   
Anniina Ilomäki  1994  Tampereen Työväen Uimarit    40.33        1:24.27   
Jarna Hokkanen  1994  Swimming Jyväskylä    40.60        1:24.99   
10  Eveliina Holopainen  1994  Keuruun Toverit    39.87        1:26.04   
11  Melisa Mäntylä  1995  KOO-VEE    40.90        1:27.15   
12  Hanna Jakosuo  1993  Swimming Jyväskylä    40.00        1:27.74   
13  Mira Marttila  1993  Tampereen Uimaseura    41.78        1:27.78   
14  Sanna Auri  1994  Tampereen Uimaseura    40.02        1:27.89   
15  Eveliina Manninen  1993  Tampereen Työväen Uimarit    41.89        1:27.96   
16  Henna Lehtinen  1993  KOO-VEE    41.64        1:28.27   
17  Emmi Pajunen  1994  Tampereen Uimaseura    41.23        1:28.34   
18  Veera Korhonen  1993  Nokian Pyry    41.14        1:28.40   
19  Veera Puronaho  1995  Keuruun Toverit    41.89        1:28.81   
20  Emma Seppälä-Lindholm  1995  Nokian Pyry    40.98        1:28.86   
21  Harriet Lindfors  1993  Tampereen Työväen Uimarit    43.17        1:33.51   
22  Roosa Ritakallio  1995  Hämeenlinnan Uimaseura    43.62        1:34.32   
23  Elise Haanpää  1995  Tampereen Työväen Uimarit    44.67        1:34.38   
24  Emilia Häggman  1994  KOO-VEE    45.96        1:35.42   
25  Maria Ritter  1994  Tampereen Työväen Uimarit    44.86        1:35.60   
26  Helka Oksanen  1995  Tampereen Työväen Uimarit    44.50        1:36.72   
27  Sofi Liinpää  1995  KOO-VEE    45.81        1:36.73   
28  Krista Iiponen  1995  Tampereen Uimaseura    45.10        1:37.65   
29  Annika Luukko  1995  Jämsänkosken Ilves    44.85        1:37.80   
30  Moona Jantunen  1994  Swimming Jyväskylä    46.39        1:39.12   
31  Vivia Sinikunnas  1995  Swimming Jyväskylä    46.83        1:39.76   
32  Maria-Sofia Rahikkala  1993  Swimming Jyväskylä    45.83        1:40.97   
33  Tiia Eerola  1994  Hämeenlinnan Uimaseura    49.56        1:42.95   
34  Roosa-Maria Mielonen  1994  Hämeenlinnan Uimaseura    50.44        1:45.14   
35  Milena Luongo  1995  Hämeenlinnan Uimaseura    50.17        1:46.30   
36  Iia-Elisabeth Suomi  1995  Tampereen Uimaseura    59.94        2:09.42   
36  Emilia Lähteenmäki  1995  Tampereen Työväen Uimarit    2:09.42        2:09.42   
Noora Lamminen  1995  Nokian Pyry            DSQ  sw 7.6 yhd. käd. kää 
Nita Ylirönni  1993  Tampereen Uimaseura            DSQ  sw 7.6 yhd. käd. kää 
Maija Juvonen  1995  Nokian Pyry            DSQ  sw 7.5 saksipotku 
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  08 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  20:07   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 28, 4X100m P16 Vapaauinti, Loppukilpailut 
LRIKM-ennätys Swimming Jyväskylä, 3:39,91 2005 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Swim 1  1992  Swimming Jyväskylä            3:44.28   
  Teemu Vuorela  1994      27.92  57.35      57.35   
  Waltteri Luiro  1993      26.53  56.36      1:53.71   
  Vesa Ilén  1992      26.53  55.85      2:49.56   
  Sami Puukko  1992      24.99  54.72      3:44.28   
                     
Koovee 1  1992  KOO-VEE            3:45.28   
  Olli Lehtinen  1992      26.06  54.78      54.78   
  Jarkko Mursu  1992      25.97  55.74      1:50.52   
  Juho Nieminen  1993      26.16  56.63      2:47.15   
  Santeri Järvelä  1992      26.68  58.13      3:45.28   
                     
Taus 1  1992  Tampereen Uimaseura            3:51.91   
  Roope Kastarinen  1994      27.38  57.07      57.07   
  Anton Herrala  1993      27.05  57.66      1:54.73   
  Ossi Itäkare  1992      27.89  59.15      2:53.88   
  Matias Tyry  1993      27.64  58.03      3:51.91   
                     
Häus 1  1992  Hämeenlinnan Uimaseura            4:02.14   
  Niklas Hanhela  1992      27.71  58.33      58.33   
  Maximilian Pönnighaus  1992      29.04  1:01.28      1:59.61   
  Henri Liukkonen  1992      29.85  1:03.62      3:03.23   
  Mikko Nurmi  1992      27.46  58.91      4:02.14   
                     
Swim 2  1992  Swimming Jyväskylä            4:03.34   
  Janne Markkanen  1994      1:18.50  1:29.05      1:29.05   
  Jaakko Poutamo  1994      32.74  1:01.74      2:30.79   
  Marko Randell  1994      32.00  1:00.71      3:31.50   
  Rasmus Hautala  1994      31.84  31.84      4:03.34   
                     
Tatu 2  1992  Tampereen Työväen Uimarit            4:08.11   
  Juho Eerola  1995      29.41  1:03.28      1:03.28   
  Riku Tuomala  1994      27.94  1:00.58      2:03.86   
  Joona Poutanen  1992      29.21  1:03.24      3:07.10   
  Matias Vulli  1994      27.82  1:01.01      4:08.11   
                     
Koo-Vee 2  1992  KOO-VEE            4:10.72   
  Kasperi Mikkonen  1993      1:17.85  1:24.95      1:24.95   
  Arttu Ristmeri  1992      32.02  1:04.64      2:29.59   
  Perttu Perälä  1994      35.78  1:06.45      3:36.04   
  Juho Aittasalo  1994      34.68  34.68      4:10.72   
                     
Swim 3  1992  Swimming Jyväskylä            4:17.35   
  Perttu Rantalainen  1994      30.49  1:03.45      1:03.45   
  Eetu Kauro  1993      30.88  1:03.97      2:07.42   
  Samuli Pellinen  1994      31.25  1:06.79      3:14.21   
  Veikka Orenius  1995      30.60  1:03.14      4:17.35   
                     
Taus 2  1992  Tampereen Uimaseura            4:19.93   
  Juuso Manninen  1993      30.56  1:04.85      1:04.85   
  Olli Poutanen  1993      30.90  1:05.58      2:10.43   
  Olli Stenroos  1994      30.16  1:04.57      3:15.00   
  Juha Karppi  1994      30.36  1:04.93      4:19.93   
                     
Tatu 3  1992  Tampereen Työväen Uimarit            DSQ  sw 4.4 vilppilähtö 
                     
Tatu 1  1992  Tampereen Työväen Uimarit            DSQ  sw. 10.10 vaihtorikk 
  Tommi Lehtinen  1994      27.17  58.70      58.70   
  Matias Tuominen  1992              1:57.05   
                     
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  08 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  20:07   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 29, 4X100m T15 Vapaauinti, Loppukilpailut 
IKU-ennätys Turun Uintiklubi - ÅSK, 4:04,19 2007 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Koo-Vee 1  1993  KOO-VEE            4:16.16   
  Jonna Laine  1993      31.32  1:06.20      1:06.20   
  Emma Rautalin  1994      28.38  1:01.28      2:07.48   
  Ella Simola  1994      30.06  1:04.43      3:11.91   
  Ira Iso-Kungas  1994      30.49  1:04.25      4:16.16   
                     
Swim 1  1993  Swimming Jyväskylä            4:18.47   
  Mimosa Jallow  1994      29.23  1:03.07      1:03.07   
  Milla Ahonen  1994      31.91  1:07.25      2:10.32   
  Lotta Kortekallio  1994      31.20  1:05.24      3:15.56   
  Maija Toikkanen  1994      29.19  1:02.91      4:18.47   
                     
Taus 1  1993  Tampereen Uimaseura            4:20.50   
  Salla Saarteinen  1994      31.07  1:06.39      1:06.39   
  Selma Ucar  1995      30.55  1:04.32      2:10.71   
  Linda Mäenpää  1993      31.18  1:06.28      3:16.99   
  Fanni Riiho  1995      30.26  1:03.51      4:20.50   
                     
Nopy 1  1993  Nokian Pyry            4:25.46   
  Riina Kaakkolammi  1994      30.33  1:02.81      1:02.81   
  Emma Seppälä-Lindholm  1995      33.33  1:11.16      2:13.97   
  Kaisa Mäki  1993      31.55  1:06.34      3:20.31   
  Camilla Ojala  1994      31.14  1:05.15      4:25.46   
                     
Koo-Vee 2  1993  KOO-VEE            4:34.81   
  Anna Mäkinen  1995      32.50  1:07.59      1:07.59   
  Henna Lehtinen  1993      32.42  1:08.95      2:16.54   
  Ida-Maria Suntinen  1993      32.95  1:10.56      3:27.10   
  Anu Ahokas  1994      32.20  1:07.71      4:34.81   
                     
Swim 2  1993  Swimming Jyväskylä            4:35.59   
  Siiri Vuorela  1994      32.75  1:08.19      1:08.19   
  Jarna Hokkanen  1994      33.46  1:09.86      2:18.05   
  Johanna Makkonen  1993      33.09  1:08.95      3:27.00   
  Jenny-Julia Lappalainen  1994      32.09  1:08.59      4:35.59   
                     
Häus 1  1995  Hämeenlinnan Uimaseura            4:36.71   
  Matilda Viteli  1993      32.53  1:07.90      1:07.90   
  Jasmin Honkamäki  1995      32.84  1:09.36      2:17.26   
  Karoliina Laari  1993      33.47  1:11.00      3:28.26   
  Riina Saarenkivi  1993      31.96  1:08.45      4:36.71   
                     
Tatu 1  1993  Tampereen Työväen Uimarit            4:39.33   
  Eveliina Manninen  1993      33.41  1:10.78      1:10.78   
  Veera Allonen  1994      31.11  1:06.17      2:16.95   
  Anniina Ilomäki  1994      32.94  1:10.10      3:27.05   
  Katariina Tynkkynen  1994      34.54  1:12.28      4:39.33   
                     
Taus 2  1993  Tampereen Uimaseura            4:47.39   
  Sara Javanainen  1996      32.76  1:09.53      1:09.53   
  Oona von Bagh  1994      33.06  1:11.61      2:21.14   
  Nita Ylirönni  1993      35.06  1:14.38      3:35.52   
  Roosa Laine  1995      35.08  1:11.87      4:47.39   
                     
10  Swim 3  1993  Swimming Jyväskylä            4:51.31   
  Vivia Sinikunnas  1995      34.89  1:13.68      1:13.68   
  Moona Jantunen  1994      35.16  1:12.88      2:26.56   
  Kati Heinämäki  1995      35.56  1:15.53      3:42.09   
  Hanna Jakosuo  1993      32.42  1:09.22      4:51.31   
                     
11  Koo-Vee 3  1993  KOO-VEE            4:55.32   
  Elina Lampinen  1995      35.19  1:13.01      1:13.01   
  Nora Iso-Kungas  1996      37.21  1:17.09      2:30.10   
  Melisa Mäntylä  1995      34.31  1:12.22      3:42.32   
  Emilia Lahtinen  1996      34.03  1:13.00      4:55.32   
                     
12  Tatu 2  1993  Tampereen Työväen Uimarit            5:05.31   
  Harriet Lindfors  1993      35.51  1:17.52      1:17.52   
  Marja-Terttu Näsi  1993      36.25  1:16.31      2:33.83   
  Elise Haanpää  1995      34.36  1:13.47      3:47.30   
  Helka Oksanen  1995      35.50  1:18.01      5:05.31   
                     
13  Nopy 2  1993  Nokian Pyry            5:12.22   
  Iida Kiuru  1995      34.73  1:13.37      1:13.37   
  Kamilla Ryöti  1996      35.10  57.01      2:10.38   
  Mari Kausiala  1997      17.85  58.31      3:08.69   
  Veera Korhonen  1993      47.24  2:03.53      5:12.22   
                     
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  09 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  18:35   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 30, P14,15,16 200m Sekauinti, Loppukilpailut 
P16 LRIKM-ennätys Reijo Hyvenen, HSS, 2:10,05 2006 
P15 LRIKM-ennätys Sami Juopperi, SCR, 2:10,12 2007 
P14 LRIKM-ennätys Jussi Leinonen, Koo-Vee, 2:14,55 2005 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Niklas Hanhela  1992  Hämeenlinnan Uimaseura    29.30  1:04.41  1:45.03    2:16.62   
Teemu Vuorela  1994  Swimming Jyväskylä    31.25  1:08.28  1:47.01    2:18.38   
Kasperi Mikkonen  1993  KOO-VEE    29.44  1:04.95  1:46.94    2:18.90   
Jani Mäkinen  1994  Tampereen Työväen Uimarit    30.07  1:04.66  1:46.37    2:20.00   
Waltteri Luiro  1993  Swimming Jyväskylä    30.24  1:09.04  1:50.36    2:24.71   
Juho Nieminen  1993  KOO-VEE    29.67  1:07.27  1:52.41    2:25.55   
Arttu Ristmeri  1992  KOO-VEE    30.71  1:09.18  1:49.71    2:26.23   
Jouko Keskitalo  1992  Tampereen Työväen Uimarit    32.73  1:11.05  1:54.38    2:27.90   
Henri Liukkonen  1992  Hämeenlinnan Uimaseura    32.27  1:12.14  1:55.02    2:29.02   
10  Riku Tuomala  1994  Tampereen Työväen Uimarit    31.46  1:10.26  1:55.93    2:30.76   
11  Elias Kouvo  1994  Tampereen Uimaseura    34.24  1:13.91  1:58.47    2:35.90   
12  Marko Randell  1994  Swimming Jyväskylä    33.23  1:15.29  2:02.48    2:37.71   
13  Perttu Rantalainen  1994  Swimming Jyväskylä    33.60  1:17.87  2:03.62    2:38.51   
14  Eetu Kauro  1993  Swimming Jyväskylä    35.66  1:19.85  2:07.86    2:43.35   
15  Juha Karppi  1994  Tampereen Uimaseura    36.11  1:21.66  2:07.21    2:43.81   
16  Juho Aittasalo  1994  KOO-VEE    35.83  1:18.21  2:08.60    2:45.86   
17  Olli Stenroos  1994  Tampereen Uimaseura    32.94  1:14.22  2:07.26    2:47.94   
18  Samuli Pellinen  1994  Swimming Jyväskylä    36.61  1:20.30  2:11.72    2:48.37   
19  Samuli Hämäläinen  1994  Varkauden Uimarit    37.43  1:22.01  2:11.12    2:48.60   
20  Santeri Heikkilä  1992  Valkeakosken Uimaseura    36.83  1:21.40  2:11.91    2:49.40   
21  Perttu Perälä  1994  KOO-VEE    35.68  1:20.31  2:13.28    2:52.21   
22  Janne Orava  1994  KOO-VEE    40.48  1:27.43  2:20.32    3:02.28   
23  Lauri Kouhi  1994  Tampereen Uimaseura    40.85  1:30.39  2:24.40    3:09.43   
24  Valtteri Vainio  1994  Swimming Jyväskylä    42.72  1:32.66  2:27.95    3:12.27   
25  Aapo Kemppainen  1994  Swimming Jyväskylä    40.97  1:32.00  2:27.35    3:12.46   
Sami Puukko  1992  Swimming Jyväskylä            DNF   
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  09 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  10:40   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 31, T13,14,15 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 
T15 LRIKM-ennätys Katri Säntti, OUS, 1:06.60 2003 
T14 LRIKM-ennätys Tiina Masar, KUS-GSS, 1:05,60 2001 
T13 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 1:06,39 200 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Mimosa Jallow  1994  Swimming Jyväskylä    32.42        1:08.46   
Camilla Ojala  1994  Nokian Pyry    34.90        1:10.35   
Linda Mäenpää  1993  Tampereen Uimaseura    35.30        1:12.14   
Riina Kaakkolammi  1994  Nokian Pyry    35.43        1:12.91   
Henna Lehtinen  1993  KOO-VEE    36.39        1:14.35   
Emma Rautalin  1994  KOO-VEE    35.84        1:14.82   
Ella Simola  1994  KOO-VEE    36.79        1:16.49   
Veera Allonen  1994  Tampereen Työväen Uimarit    36.86        1:16.82   
Maija Toikkanen  1994  Swimming Jyväskylä    36.82        1:17.20   
10  Elise Haanpää  1995  Tampereen Työväen Uimarit    37.48        1:19.64   
11  Sanna Auri  1994  Tampereen Uimaseura    39.57        1:21.51   
12  Laura Puronaho  1994  Keuruun Toverit    39.47        1:22.41   
13  Harriet Lindfors  1993  Tampereen Työväen Uimarit    40.51        1:23.36   
14  Iida Kiuru  1995  Nokian Pyry    39.76        1:23.42   
15  Eveliina Manninen  1993  Tampereen Työväen Uimarit    41.40        1:24.56   
16  Katri Oikari  1994  Swimming Jyväskylä    42.62        1:28.30   
17  Miira Svahn  1994  Jämsänkosken Ilves    44.04        1:28.52   
18  Moona Jantunen  1994  Swimming Jyväskylä    43.85        1:28.75   
19  Lotta Toppari  1995  KOO-VEE    43.05        1:29.07   
20  Laura Siitonen  1995  KOO-VEE    43.47        1:29.35   
21  Marja-Terttu Näsi  1993  Tampereen Työväen Uimarit    43.36        1:29.54   
22  Lilli Toukola  1995  Valkeakosken Uimaseura    44.37        1:31.72   
23  Annika Luukko  1995  Jämsänkosken Ilves    44.03        1:32.56   
24  Emilia Häggman  1994  KOO-VEE    45.41        1:33.66   
25  Emmi Pajunen  1994  Tampereen Uimaseura    46.35        1:35.41   
26  Henna Salonen  1995  Valkeakosken Uimaseura    44.58        1:36.13   
27  Laura Haapamäki  1993  Swimming Jyväskylä    47.60        1:36.85   
28  Emilia Lähteenmäki  1995  Tampereen Työväen Uimarit    47.97        1:40.72   
29  Noora Lamminen  1995  Nokian Pyry    52.35        1:51.44   
30  Elena Eloranta  1995  Tampereen Työväen Uimarit    1:03.08        2:10.02   
Maija Juvonen  1995  Nokian Pyry            DSQ  sw 6.4 ylim. potkuja 
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  09 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  10:40   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 32, P11 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 
P11 LRIKM-ennätys Juho Viitala, TaUS, 2:20,01 2002 
VAIN ALKUKILPAILUSSA 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Pietari Virta  1997  Tampereen Uimaseura    35.22  1:14.75  1:57.16    2:38.61   
Rasmus Varjoranta  1997  KOO-VEE    41.18  1:25.78  2:12.03    2:54.60   
Ville Suomela  1997  KOO-VEE    39.96  1:25.54  2:12.60    2:57.39   
Arto Auri  1997  Tampereen Uimaseura    36.67  1:21.20  2:11.12    3:01.80   
Miika Pentti  1997  Swimming Jyväskylä    37.72  1:25.31  2:16.11    3:07.07   
Oskari Mäkinen  1997  KOO-VEE    42.82  1:31.30  2:22.36    3:10.83   
Rafael Stenman  1997  KOO-VEE    43.45  1:33.38  2:25.59    3:14.11   
Jussi Kekkonen  1997  KOO-VEE    45.69  1:38.92  2:33.99    3:24.42   
Miko Husari  1997  Tampereen Uimaseura    42.85  1:36.33  2:32.65    3:26.41   
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  09 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  10:39   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 33, T10 200m Vapaauinti, Loppukilpailut 
T10 LRIKM-ennätys Tiina Lindgren, SGR, 2:29,45 2000 
VAIN ALKUKILPAILUSSA 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Jasmin Ruohonen  1998  Tampereen Uimaseura    37.50  1:19.88  2:03.18    2:44.26   
Hanna Hammar  1998  Tampereen Uimaseura    41.61  1:27.22  2:12.94    2:59.37   
Juuli Koskinen  1998  Swimming Jyväskylä    41.67  1:31.27  2:21.17    3:09.18   
Sara Tervonen  1998  Keuruun Toverit    42.97  1:33.70  2:25.71    3:19.45   
Liisa Lepola  1998  Tampereen Työväen Uimarit    41.47  1:35.28  2:28.82    3:20.00   
Vilma Koskinen  1998  Tampereen Uimaseura    41.72  1:34.70  2:30.63    3:21.40   
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  09 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  10:47   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 34, P12, 13 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 
P13 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 59,91 1998 
P12 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 1:04,19 1997 
P-12 VAIN ALKUKILPAILUSSA 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Juho Eerola  1995  Tampereen Työväen Uimarit    35.40        1:13.23   
Farhan Abbas-Hashimi  1996  Swimming Jyväskylä    35.97        1:14.09   
Tapio Roiko-Jokela  1996  Swimming Jyväskylä    38.41        1:19.18   
Jeremy Hakala  1995  KOO-VEE    38.74        1:19.21   
Juho Järvinen  1995  Tampereen Työväen Uimarit    39.51        1:22.04   
Markus Mannonen  1995  Tampereen Työväen Uimarit    41.10        1:22.62   
Patrik von Bagh  1996  Tampereen Uimaseura    40.91        1:23.09   
Joona Kekkonen  1995  KOO-VEE    40.38        1:23.34   
Santeri Lepola  1995  Tampereen Työväen Uimarit    41.00        1:23.46   
10  Kristian Lindfors  1995  Tampereen Työväen Uimarit    42.98        1:28.12   
11  Ville Laine  1995  Nokian Pyry    44.51        1:30.13   
12  Waltteri Kaarela  1996  Tampereen Työväen Uimarit    43.97        1:31.90   
13  Tuukka Korhonen  1996  Tampereen Uimaseura    45.75        1:32.34   
14  Nuutti Rantanen  1995  Tampereen Uimaseura    44.65        1:33.27   
15  Topi-Matti Ritala  1996  Tampereen Uimaseura    45.92        1:33.54   
16  Kalle Pyykkönen  1996  KOO-VEE    48.20        1:37.09   
17  Noah Badji  1996  KOO-VEE    49.27        1:39.70   
18  Joel Lemetti  1996  Tampereen Työväen Uimarit    49.75        1:40.99   
19  Kaj Vataja  1995  KOO-VEE    51.12        1:44.84   
Pyry Lindberg  1996  KOO-VEE            DSQ  sw 6.2 poikk. n. uin 
Antti Rantala  1996  Tampereen Uimaseura            DSQ  sw 6.2 poikk. u-asen 
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  09 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  10:55   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 35, T11,12 100m Selkäuinti, Loppukilpailut 
T12 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve, 1:07,90 1992 
T11 LRIKM-ennätys Anu Koivisto, Ve, 1:11,10 1991 
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Veera Ollikainen  1996  Keuruun Toverit    36.19        1:16.21   
Tutta Vakkuri  1996  Keuruun Toverit    38.12        1:19.42   
Oona Luoma-Aho  1996  Keuruun Toverit    38.00        1:19.66   
Nora Iso-Kungas  1996  KOO-VEE    41.90        1:25.24   
Veera Elimäki  1996  KOO-VEE    41.35        1:25.93   
Kamilla Ryöti  1996  Nokian Pyry    41.88        1:26.78   
Sonja Hailla  1996  Tampereen Uimaseura    44.29        1:30.79   
Wendy Syvänen  1996  Valkeakosken Uimaseura    43.61        1:31.03   
Janni Huura  1996  KOO-VEE    45.40        1:31.83   
10  Emma Nieminen  1996  KOO-VEE    46.12        1:31.87   
11  Jenica Niinijärvi  1996  Swimming Jyväskylä    45.92        1:32.28   
12  Katariina Kunnari  1997  Tampereen Uimaseura    44.35        1:32.79   
13  Ida Vuorela  1997  Swimming Jyväskylä    45.95        1:34.36   
14  Nella Laurikkala  1997  KOO-VEE    45.53        1:35.11   
15  Johanna Hagman  1996  Swimming Jyväskylä    57.19        1:36.16   
16  Wilma Makkonen  1996  Swimming Jyväskylä    47.47        1:36.71   
17  Elisabet Hyppönen  1996  KOO-VEE    47.61        1:38.20   
18  Tiina Soukka  1996  Tampereen Työväen Uimarit    46.78        1:39.22   
19  Mira Vesterbacka  1996  KOO-VEE    48.33        1:39.52   
20  Emma Ritala  1996  Tampereen Uimaseura    49.92        1:41.82   
21  Nea Virta  1996  KOO-VEE    48.56        1:41.95   
22  Mari Kausiala  1997  Nokian Pyry    49.28        1:42.43   
23  Minna Porentola  1996  Tampereen Työväen Uimarit    50.09        1:43.88   
24  Jonna Koskinen  1997  Tampereen Työväen Uimarit    49.98        1:46.12   
25  Aino Aittasalo  1996  KOO-VEE    53.75        1:51.92   
26  Oona Järvinen  1996  Tampereen Työväen Uimarit    1:00.00        2:01.53   
Milja Huttunen  1997  Nokian Pyry            DSQ  sw 6.5 ei kosk. sein 
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  09 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  11:03   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 36, P14,15,16 100mPerhosuinti, Loppukilpailut 
P16 LRIKM-ennätys Mika Sola, RaisU, 56,87 2007 
P15 LRIKM-ennätys Ilkka Vilppola, OUS, 57,72 2004 
P14 LRIKM-ennätys Marko Vilpponen, MaU, 59,51 2004 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Olli Lehtinen  1992  KOO-VEE    27.25        59.22   
Matias Tuominen  1992  Tampereen Työväen Uimarit    28.32        1:00.88   
Santeri Järvelä  1992  KOO-VEE    27.80        1:01.37   
Roope Kastarinen  1994  Tampereen Uimaseura    28.49        1:01.47   
Vesa Ilén  1992  Swimming Jyväskylä    29.42        1:03.55   
Antti Rantanen  1992  Keuruun Toverit    29.10        1:04.48   
Teemu Laaksonen  1993  Jämsänkosken Ilves    29.80        1:05.09   
Juho Nieminen  1993  KOO-VEE    30.15        1:06.97   
Jaakko Poutamo  1994  Swimming Jyväskylä    31.20        1:07.45   
10  Anton Herrala  1993  Tampereen Uimaseura    31.55        1:08.01   
11  Rasmus Hautala  1994  Swimming Jyväskylä    30.43        1:08.18   
12  Samu Rantanen  1993  Keuruun Toverit    29.56        1:08.21   
13  Matias Vulli  1994  Tampereen Työväen Uimarit    33.08        1:09.14   
14  Ossi Itäkare  1992  Tampereen Uimaseura    30.84        1:12.10   
15  Marko Randell  1994  Swimming Jyväskylä    33.88        1:12.26   
16  Juuso Manninen  1993  Tampereen Uimaseura    33.61        1:12.85   
17  Perttu Rantalainen  1994  Swimming Jyväskylä    34.16        1:14.27   
18  Matias Tyry  1993  Tampereen Uimaseura    32.59        1:15.05   
19  Niklas Virtanen  1994  KOO-VEE    36.45        1:21.07   
20  Niko Ranta  1993  Tampereen Työväen Uimarit    37.84        1:23.28   
21  Samuli Pellinen  1994  Swimming Jyväskylä    37.44        1:23.37   
22  Jani Palmi  1994  Swimming Jyväskylä    40.53        1:30.61   
Sami Puukko  1992  Swimming Jyväskylä            DNF   
Aapo Kemppainen  1994  Swimming Jyväskylä            DSQ  pu. käs pal. v. alla 
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  09 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  11:42   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 37, T13,14,15 800m Vapaauinti, Loppukilpailut 
T15 LRIKM-ennätys Tiina Lindgren, Simmis, 9:21,73 2005 
T14 LRIKM-ennätys Anniina Ala-Seppälä, LaUS, 9:21,32 2007 
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Matikainen, RaisU, 9:21,19 1999 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m       











 
Selma Ucar  1995  Tampereen Uimaseura    1:08.83  2:22.70  3:37.75  4:52.60  9:50.36   
          6:07.96  7:23.33  8:38.18       
Ira Iso-Kungas  1994  KOO-VEE    1:08.97  2:24.66  3:41.33  4:57.51  9:57.02   
          6:13.46  7:29.65  8:45.22       
Lotta Kortekallio  1994  Swimming Jyväskylä    1:10.42  2:26.71  3:43.32  4:59.53  9:57.53   
          6:15.54  7:31.21  8:46.82       
Salla Saarteinen  1994  Tampereen Uimaseura    1:13.27  2:33.67  3:54.97  5:15.67  10:40.78   
          6:36.79  7:58.83  9:20.91       
Jenny-Julia Lappalainen  1994  Swimming Jyväskylä    1:15.59  2:38.81  4:01.20  5:24.43  10:51.25   
          6:47.84  8:09.71  9:31.24       
Vivia Sinikunnas  1995  Swimming Jyväskylä    1:15.81  2:39.43  4:04.34  5:28.88  11:00.62   
          6:52.91  8:17.73  9:41.23       
Mira Marttila  1993  Tampereen Uimaseura    1:14.83  2:38.73  4:02.98  5:28.24  11:04.28   
          6:53.97  8:18.19  9:42.64       
Katariina Tynkkynen  1994  Tampereen Työväen Uimarit    1:18.19  2:44.73  4:12.54  5:40.20  11:24.55   
          7:07.54  8:34.12  10:00.83       
Hanna Jakosuo  1993  Swimming Jyväskylä    1:17.55  2:44.12  4:11.32  5:40.41  11:26.67   
          7:08.29  8:35.93  10:04.08       
10  Johanna Makkonen  1993  Swimming Jyväskylä    1:20.82  2:48.29  4:16.09  5:44.74  11:28.22   
          7:12.98  8:40.45  10:07.27       
11  Harriet Lindfors  1993  Tampereen Työväen Uimarit    1:17.96  2:46.55  4:16.84  5:47.39  11:30.57   
          7:17.51  8:45.82  10:09.83       
12  Moona Jantunen  1994  Swimming Jyväskylä    1:19.35  2:47.78  4:16.12  5:44.55  11:33.89   
          7:13.33  8:41.44  10:09.24       
13  Siiri Vuorela  1994  Swimming Jyväskylä    1:22.04  2:51.38  4:19.59  5:48.00  11:34.63   
          7:16.69  8:44.14  10:11.54       
14  Elina Lampinen  1995  KOO-VEE    1:22.03  2:50.47  4:20.11  5:48.26  11:35.21   
          7:17.16  8:45.35  10:12.47       
15  Kaisa Mäkinen  1995  KOO-VEE    1:22.03  2:51.13  4:19.98  5:50.55  11:36.66   
          7:17.60  8:46.79  10:14.22       
16  Laura Siitonen  1995  KOO-VEE    1:23.98  2:56.33  4:30.48  6:04.50  11:38.09   
          7:39.95  9:16.70  10:50.68       
17  Sofi Liinpää  1995  KOO-VEE    1:28.52    4:43.35  6:32.24  13:03.42   
          8:11.24  9:52.46  11:30.50       
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  09 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  11:46   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 38, P11 50m Selkäuinti, Loppukilpailut 
P11 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 33,27 1996 
VAIN ALKUKILPAILUSSA 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Rasmus Varjoranta  1997  KOO-VEE            40.21   
Ville Suomela  1997  KOO-VEE            42.81   
Pietari Virta  1997  Tampereen Uimaseura            42.87   
Daniel Virtanen  1997  KOO-VEE            44.37   
Oskari Mäkinen  1997  KOO-VEE            45.44   
Jussi Kekkonen  1997  KOO-VEE            49.03   
Miko Husari  1997  Tampereen Uimaseura            49.41   
Tom Lokkila  1997  Tampereen Työväen Uimarit            51.70   
Rafael Stenman  1997  KOO-VEE            51.96   
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  09 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  11:47   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 39, T10 50m Selkäuinti, Loppukilpailut 
T10 LRIKM-ennätys Marjo Hienonen, RaisU, 36,61 1997 
VAIN ALKUKILPAILUSSA 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Vilma Koskinen  1998  Tampereen Uimaseura            43.46   
Hanna Hammar  1998  Tampereen Uimaseura            45.15   
Liisa Lepola  1998  Tampereen Työväen Uimarit            48.24   
Mona Kunnas  1998  Tampereen Työväen Uimarit            48.34   
Iida-Maria Rantanen  1998  Tampereen Uimaseura            51.68   
Iina Aro  1998  Nokian Pyry            54.87   
Carita Lindfors  1998  Tampereen Työväen Uimarit            1:00.68   
Meri-Tuulia Lehtonen  1998  Tampereen Työväen Uimarit            1:01.35   
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  09 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  11:54   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 40, P14,15,16 200m Selkäuinti, Loppukilpailut 
P16 LRIKM-ennätys Ville Pikkarainen, VanVe, 2:06,96 2006 
P15 LRIKM-ennätys Manu Mäntymäki, NumKis, 2:05,59 2000 
P14 LRIKM-ennätys Ville Pikkarainen, VanVe, 2:12,75 2004 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Niklas Hanhela  1992  Hämeenlinnan Uimaseura    32.18  1:07.07  1:42.39    2:16.65   
Jani Mäkinen  1994  Tampereen Työväen Uimarit    31.92  1:07.19  1:43.26    2:17.72   
Miro Vasko  1993  Tampereen Työväen Uimarit    32.66  1:07.91  1:43.58    2:18.29   
Janne Markkanen  1994  Swimming Jyväskylä    32.73  1:08.27  1:44.80    2:20.49   
Antti Rantanen  1992  Keuruun Toverit    32.07  1:08.35  1:46.04    2:23.62   
Joona Poutanen  1992  Tampereen Työväen Uimarit    32.97  1:10.12  1:49.38    2:26.83   
Maximilian Pönnighaus  1992  Hämeenlinnan Uimaseura    33.73  1:11.14  1:49.72    2:27.05   
Olli Stenroos  1994  Tampereen Uimaseura    36.53  1:16.91  1:58.67    2:37.87   
Juuso Manninen  1993  Tampereen Uimaseura    36.15  1:16.02  1:57.91    2:38.33   
10  Nico Ylirönni  1994  Tampereen Uimaseura    38.66  1:19.38  2:01.07    2:40.61   
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  09 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  11:59   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 41, T13,14,15 200mPerhosuinti, Loppukilpailut 
T15 LRIKM-ennätys Emilia Pikkarainen, VanVe, 2:22,89 2007 
T14 LRIKM-ennätys Emilia Pikkarainen, VanVe, 2:27,36 2006 
T13 LRIKM-ennätys Pauliina Ryynänen, JUK, 2:26,22 1997 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Ira Iso-Kungas  1994  KOO-VEE    35.88  1:24.01  2:13.74    2:59.89   
Salla Saarteinen  1994  Tampereen Uimaseura    36.19  1:19.60  2:11.34    3:02.53   
Anu Ahokas  1994  KOO-VEE    38.53  1:26.47  2:15.58    3:04.32   
Melisa Mäntylä  1995  KOO-VEE    39.52  1:27.00  2:17.02    3:09.45   
Roosa Laine  1995  Tampereen Uimaseura    40.67  1:29.90  2:20.99    3:11.21   
Oona von Bagh  1994  Tampereen Uimaseura    40.45  1:29.00  2:20.17    3:11.49   
Karoliina Laari  1993  Hämeenlinnan Uimaseura    42.47  1:33.06  2:30.42    3:34.78   
Fanni Riiho  1995  Tampereen Uimaseura            DNF   
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  09 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  12:22   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 42, 4X100m P16 Sekauinti, Loppukilpailut 
LRIKM-ennätys Joensuun Uimaseura, 3:59,72 2004 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Koovee 1  1992  KOO-VEE            4:08.46   
  Kasperi Mikkonen  1993      30.85  1:03.90      1:03.90   
  Jarkko Mursu  1992      31.86  1:09.94      2:13.84   
  Santeri Järvelä  1992      27.39  1:00.12      3:13.96   
  Olli Lehtinen  1992      25.15  54.50      4:08.46   
                     
Tatu 1  1992  Tampereen Työväen Uimarit            4:10.00   
  Jani Mäkinen  1994      30.17  1:02.64      1:02.64   
  Miro Vasko  1993      32.57  1:09.63      2:12.27   
  Matias Tuominen  1992      27.38  1:00.65      3:12.92   
  Jouko Keskitalo  1992      26.88  57.08      4:10.00   
                     
Swim 1  1992  Swimming Jyväskylä            4:12.96   
  Janne Markkanen  1994      31.91  1:06.40      1:06.40   
  Teemu Vuorela  1994      31.98  1:08.65      2:15.05   
  Vesa Ilén  1992      28.87  1:03.54      3:18.59   
  Sami Puukko  1992      25.01  54.37      4:12.96   
                     
Taus 1  1992  Tampereen Uimaseura            4:26.25   
  Roope Kastarinen  1994      30.08  1:02.07      1:02.07   
  Elias Kouvo  1994      34.18  1:15.21      2:17.28   
  Ossi Itäkare  1992      30.93  1:10.98      3:28.26   
  Anton Herrala  1993      27.51  57.99      4:26.25   
                     
Tatu 2  1992  Tampereen Työväen Uimarit            4:33.54   
  Joona Poutanen  1992      32.49  1:06.81      1:06.81   
  Matias Vulli  1994      34.94  1:16.79      2:23.60   
  Tommi Lehtinen  1994      29.97  1:08.05      3:31.65   
  Riku Tuomala  1994      28.31  1:01.89      4:33.54   
                     
Swim 2  1992  Swimming Jyväskylä            4:36.97   
  Waltteri Luiro  1993      33.92  1:11.10      1:11.10   
  Jaakko Poutamo  1994      34.05  1:13.49      2:24.59   
  Rasmus Hautala  1994      31.71  1:00.41      3:25.00   
  Marko Randell  1994      23.22  1:11.97      4:36.97   
                     
Häus 1  1992  Hämeenlinnan Uimaseura            4:38.15   
  Maximilian Pönnighaus  1992      33.60  1:09.78      1:09.78   
  Niklas Hanhela  1992      35.15  1:14.76      2:24.54   
  Mikko Nurmi  1992      31.65  1:09.63      3:34.17   
  Henri Liukkonen  1992      30.81  1:03.98      4:38.15   
                     
Koo-Vee 2  1992  KOO-VEE            4:41.93   
  Juho Aittasalo  1994      36.91  1:17.09      1:17.09   
  Arttu Ristmeri  1992      33.43  1:14.03      2:31.12   
  Juho Nieminen  1993      29.19  1:03.97      3:35.09   
  Perttu Perälä  1994      31.07  1:06.84      4:41.93   
                     
Swim 3  1992  Swimming Jyväskylä            5:04.62   
  Samuli Pellinen  1994      39.37  1:20.60      1:20.60   
  Eetu Kauro  1993      40.13  1:26.54      2:47.14   
  Perttu Rantalainen  1994      33.57  1:13.27      4:00.41   
  Veikka Orenius  1995      31.02  1:04.21      5:04.62   
                     
10  Tatu 3  1992  Tampereen Työväen Uimarit            5:22.59   
  Juho Järvinen  1995      39.64  1:21.93      1:21.93   
  Juho Eerola  1995      38.31  1:22.38      2:44.31   
  Markus Mannonen  1995      40.32  1:28.27      4:12.58   
  Niko Ranta  1993      32.63  1:10.01      5:22.59   
                     
Taus 2  1992  Tampereen Uimaseura            DSQ  sw 10.10 v-rikko 
  Olli Stenroos  1994      35.71  1:13.64      1:13.64   
  Olli Poutanen  1993              2:30.92   
                     
                     
 
 

Tekjä: WinGrodan 1.16.16 
Lisenssi: Swimming Jyväskylä 
 
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Virallinen
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Virallinen 
 
  Kilpailu  LR IKM 2008 alkukilpailut KS    Tulostuspäivämäärä  09 marraskuu 2008   
  Kilpailun paikkakunta  Jyväskylä    Tulostusaika  12:35   
  Järjestäjä  SWIM         
 
 
Laji 43, 4X100m T15 Sekauinti, Loppukilpailut 
LRIKM-ennätys Helsingfors Simsällskap, 4:31,15 2004 
 
 
Sij.  Nimi  Synt  Seura    50m  100m      Aika  Tila 











 
Swim 1  1993  Swimming Jyväskylä            4:47.87   
  Mimosa Jallow  1994      33.81  1:09.90      1:09.90   
  Milla Ahonen  1994      37.16  1:21.36      2:31.26   
  Lotta Kortekallio  1994      33.79  1:13.49      3:44.75   
  Maija Toikkanen  1994      28.97  1:03.12      4:47.87   
                     
Koo-Vee 1  1993  KOO-VEE            4:53.40   
  Henna Lehtinen  1993      37.08  1:17.00      1:17.00   
  Anna Mäkinen  1995      37.09  1:20.85      2:37.85   
  Jonna Laine  1993      33.70  1:14.27      3:52.12   
  Emma Rautalin  1994      28.39  1:01.28      4:53.40   
                     
Nopy 1  1993  Nokian Pyry            4:57.31   
  Riina Kaakkolammi  1994      35.49  1:13.83      1:13.83   
  Kaisa Mäki  1993      37.31  1:19.86      2:33.69   
  Camilla Ojala  1994      33.28  1:13.74      3:47.43   
  Emma Seppälä-Lindholm  1995      32.40  1:09.88      4:57.31   
                     
Taus 1  1993  Tampereen Uimaseura            4:59.62   
  Linda Mäenpää  1993      36.15  1:15.02      1:15.02   
  Sara Javanainen  1996      40.70  1:27.71      2:42.73   
  Fanni Riiho  1995      33.02  1:12.01      3:54.74   
  Selma Ucar  1995      30.93  1:04.88      4:59.62   
                     
Koo-Vee 2  1993  KOO-VEE            5:07.48   
  Ella Simola  1994      36.88  1:16.36      1:16.36   
  Emilia Lahtinen  1996      39.87  1:24.57      2:40.93   
  Ira Iso-Kungas  1994      34.76  1:18.60      3:59.53   
  Ida-Maria Suntinen  1993      31.49  1:07.95      5:07.48   
                     
Keuto 1  1993  Keuruun Toverit            5:13.17   
  Veera Ollikainen  1996      37.18  1:17.27      1:17.27   
  Eveliina Holopainen  1994      39.00  1:24.87      2:42.14   
  Veera Puronaho  1995      35.62  1:20.17      4:02.31   
  Tutta Vakkuri  1996      33.02  1:10.86      5:13.17   
                     
Tatu 1  1993  Tampereen Työväen Uimarit            5:14.03   
  Elise Haanpää  1995      38.63  1:21.92      1:21.92   
  Veera Allonen  1994      36.86  1:19.53      2:41.45   
  Anniina Ilomäki  1994      36.18  1:21.30      4:02.75   
  Eveliina Manninen  1993      34.01  1:11.28      5:14.03