2020-01-29   05:58:28
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst danske langbane mesterskab

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 17.00

Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Langbane 2015    Udskriftsdato  27 februar 2015   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  18:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 februar 2015         
 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.61 2011-07-30 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 25.67 2012-07-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christina Munkholm  1996    714          26.55   
  Køge Svømmeklub                   
Amanda Højberg  1998    696          26.77   
  Lyngby Svømmeklub                   
Emily Gantriis  1999    684          26.93   
  Helsinge Svømmeklub                   
Maria Grandt  1998    683          26.94   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Ida Agerbak Trandum  1996    636          27.59   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
Julie Schmidt  1995    629          27.69   
  Sigma Swim Allerød                   
Lærke Toft Ruby  1999    629          27.69   
  Svømmeklubben Laksen                   
Clara Schade Cantby  2000    626          27.73   
  Slagelse Svømmeklub                   
Thea Hovmand Larsen  1997    606          28.03   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
10  Lærke Viereck  1997    598          28.16   
  Roskilde Svømning                   
10  Victoria Bierre  2000    598          28.16   
  Gentofte Svømme Klub                   
12  Anna Brandt Nielsen  1998    596          28.19   
  Lyngby Svømmeklub                   
13  Tenna Jensen  1998    595          28.21   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
14  Sophie Amalie Schøn  1999    594          28.22   
  Lyngby Svømmeklub                   
15  Amalie H. Falck-Schmith  1989    590          28.28   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
16  Stinna Schnabl  1999    587          28.33   
  Hørsholm Svømmeforening                   
17  Rikke Munkholm  1998    585          28.36   
  Swim Team Tåstrup                   
18  Annabelle Grønbech Ladik  1997    577          28.49   
  Ringsted Svømme Klub                   
19  Mia Wennecke  1999    575          28.53   
  Helsingør Svømmeklub                   
20  Anne Huse Gaarde-Hansen  1999    573          28.56   
  Sigma Swim Allerød                   
20  Camilla Dufour  1996    573          28.56   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
20  Marianne Duijm  1993    573          28.56   
  Lyngby Svømmeklub                   
23  Nicoline Reinstrup  1998    568          28.64   
  Helsingør Svømmeklub                   
24  Marie-Louise Stentved  2000    563          28.73   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
25  Rikke Dehn  1999    561          28.76   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
26  Nanna Drewsen  1998    559          28.80   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
27  Frederikke Dons  1998    557          28.83   
  Hvidovre Svømme Klub                   
27  Johanna Berthelsen  2000    557          28.83   
  VAT Copenhagen-MK31                   
29  Julie Højer Truelsen  2000    555          28.87   
  Hillerød Svømmeklub                   
30  Amalie Gotthard  1999    553          28.90   
  Slagelse Svømmeklub                   
31  Emma la Cour  1999    552          28.92   
  Søllerød Svømmeklub                   
32  Emilie Buurgaard Westh  1999    550          28.95   
  Farum Svømmeklub                   
33  Katrine Stampe  2000    549          28.98   
  Sigma Swim Allerød                   
34  Nina Corydon-Petersen  1999    548          28.99   
  Roskilde Svømning                   
35  Xenia Huryn  2000    547          29.00   
  Swim Team Tåstrup                   
36  Ida Maria Nielsen  2000    546          29.02   
  Holbæk Svømme Klub                   
37  Sofie Thunø Rasmussen  2000    545          29.04   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
38  Katrine B. Hansen  1999    535          29.22   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
39  Simone Bukholt  1999    533          29.25   
  Hvidovre Svømme Klub                   
40  Melanie Degner  2000    530          29.32   
  Køge Svømmeklub                   
41  Amanda Duus  2000    527          29.37   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
42  Josefine Søgaard Andresen  2000    523          29.44   
  Lyngby Svømmeklub                   
43  Amanda Bundgaard Pedersen  2000    520          29.50   
  Hillerød Svømmeklub                   
44  Frederikke Petri  2001    519          29.51   
  Søllerød Svømmeklub                   
45  Astrid Dyrmose Kestner  2000    518          29.53   
  JGI Svømning                   
46  Daniella Thea Johansen  2000    515          29.60   
  Slagelse Svømmeklub                   
47  Emma Bjørnholdt  2000    514          29.61   
  Lyngby Svømmeklub                   
48  Alice Gantriis  2000    511          29.68   
  Helsinge Svømmeklub                   
49  Caroline Schwenger  2000    508          29.74   
  Hørsholm Svømmeforening                   
50  Frederikke Mertins  2000    500          29.89   
  Hvidovre Svømme Klub                   
51  Rikke Henningsen  1997    485          30.20   
  Svømmeklubben Syd                   
52  Pernille Nislev  1998    481          30.27   
  Hillerød Svømmeklub                   
53  Annabella B. Wammen  2000    478          30.33   
  Hillerød Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  27 februar 2015 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  18:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark