2020-01-29   06:21:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst danske langbane mesterskab

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 17.00

Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Langbane 2015    Udskriftsdato  27 februar 2015   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  18:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 februar 2015         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:44.40 2009-07-26 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:54.90 2009-07-08 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Niklas Broch Thielemann  1994    702  59.84  2:02.78  3:05.60    4:07.56   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Giano Grillo  1998    686  1:00.30  2:04.72  3:08.02    4:09.45   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Mads Holm  1998    677  1:01.03  2:05.52  3:09.68    4:10.51   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    662  1:02.91  2:07.78  3:12.08    4:12.48   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Andreas Mårtensson  1997    654  1:01.80  2:06.42  3:10.93    4:13.47   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Gustav Friberg  1997    650  1:01.47  2:05.91  3:10.47    4:14.01   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
Daniel Christian  1998    649  1:01.29  2:06.80  3:11.96    4:14.14   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Jens Saugmann  1996    640  1:01.50  2:06.29  3:11.34    4:15.24   
  Startfællesskabet LF-SWIM                   
                     
Nikolai Skelsager  1996    628  1:00.97  2:06.55  3:11.96    4:16.96   
  Slangerup Svømmeklub                   
                     
10  Marius Rasmussen  1999    620  1:01.59  2:07.37  3:13.25    4:18.01   
  Startfællesskabet LF-SWIM                   
                     
11  William Matras  1998    616  1:01.19  2:07.13  3:13.72    4:18.51   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
12  Martin Nielsen  1996    600  1:02.39  2:07.88  3:14.92    4:20.78   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
13  Martin Nielsen  1997    594  1:00.90  2:07.20  3:14.93    4:21.74   
  Vest-Brøndby                   
                     
14  Niels Breum Hansen  1994    593  1:03.83  2:10.61  3:16.97    4:21.90   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
15  Victor Drevskich  1996    579  1:00.29  2:06.62  3:14.54    4:23.92   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
16  Magnus Lundgren  1996    579  1:02.79  2:08.94  3:16.47    4:23.99   
  Køge Svømmeklub                   
                     
17  Joakim Brønnum  1997    572  1:03.10  2:09.77  3:16.85    4:25.04   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
18  Mads Steen Petersen  1997    558  1:03.66  2:11.94  3:20.16    4:27.26   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
19  Andreas Vestergaard  1999    556  1:03.74  2:10.79  3:19.58    4:27.51   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
20  Tobias Edvardsen  1995    556  1:02.66  2:10.77  3:19.44    4:27.55   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
21  Daniel Lund Bækkegård  1996    549  1:03.17  2:10.99  3:20.44    4:28.71   
  Svømmeklubben Laksen                   
                     
22  Jacob Weberg  1997    548  1:05.81  2:14.56  3:22.47    4:28.86   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
23  Mads Keis Jepsen  1998    526  1:08.17  2:18.91  3:27.26    4:32.60   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
24  Mads Ottosen  1997    524  1:03.44  2:13.16  3:24.14    4:32.92   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
25  Andreas Noer Sejrskild  1998    523  1:03.79  2:13.64  3:24.96    4:33.01   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
26  Anders Juul Rasmussen  1997    521  1:06.02  2:16.77  3:25.05    4:33.35   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
27  Oliver Jacobsen  1997    520  1:03.72  2:13.64  3:25.09    4:33.60   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
28  Emil Toft  1998    508  1:05.13  2:16.09  3:26.64    4:35.76   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
29  Søren Fritzbøger  1996    495  1:04.96  2:14.30  3:25.72    4:38.12   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
30  Kristian Svenstrup  1998    482  1:06.76  2:17.94  3:28.95    4:40.56   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Magnus Koch Sonnenborg  1997              DSQ  tyvstart 
  Sigma Swim Allerød                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  27 februar 2015 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  18:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark