2020-01-29   06:44:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Øst danske langbane mesterskab

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl. 17.00

Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Østdanske Langbane 2015    Udskriftsdato  27 februar 2015   
  Stævne by  Ballerup    Udskriftstidspunkt  18:47   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Triton         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  27 februar 2015         
 
 
Løb 1, 400m Frisvømning Damer, Finaler 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Anna Boutrup  1998    724  1:05.39  2:13.88  3:20.97    4:26.32   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Lisa Steen Duus  1997    721  1:04.68  2:12.45  3:20.44    4:26.70   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Julie Lunau  1995    714  1:04.47  2:12.11  3:20.27    4:27.46   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Christina Kaas Elmgreen  1996    679  1:04.86  2:13.47  3:23.35    4:32.07   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Marina Heller Hansen  1994    678  1:06.00  2:15.25  3:23.66    4:32.11   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Freja Gram  1999    667  1:05.69  2:15.55  3:24.50    4:33.58   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Stephanie Hansen  1996    664  1:07.25  2:16.58  3:25.18    4:34.02   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Megan Forslund Hansen  1997    646  1:06.17  2:16.77  3:27.36    4:36.59   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Klara Reeh  1999    644  1:06.13  2:17.61  3:28.28    4:36.84   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
10  Anne Huse Gaarde-Hansen  1999    634  1:07.95  2:18.87  3:29.90    4:38.31   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
11  Josefine Strand Nielsen  2000    631  1:07.46  2:18.36  3:29.62    4:38.75   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
12  Sara Fogh Myrup  1997    622  1:07.13  2:18.84  3:30.15    4:40.10   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
13  Nanna Drewsen  1998    621  1:07.49  2:19.69  3:29.99    4:40.23   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
14  Rikke Dehn  1999    617  1:06.33  2:17.11  3:28.57    4:40.90   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
15  Mira Mass  2000    611  1:07.84  2:18.90  3:30.72    4:41.75   
  Slangerup Svømmeklub                   
                     
16  Helena Berg Wenk  2000    602  1:07.25  2:19.76  3:32.71    4:43.22   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
17  Sarah Sannung  1996    599  1:07.02  2:18.03  3:30.66    4:43.69   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
18  Andrea Paaske  2001    583  1:04.40  2:17.09  3:31.31    4:46.11   
  Roskilde Svømning                   
                     
19  Amanda Egerod Lund  2000    576  1:09.19  2:22.12  3:35.28    4:47.36   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
20  Frederikke Dons  1998    574  1:08.55  2:22.61  3:35.14    4:47.62   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
21  Thit Bondo  2000    571  1:09.11  2:21.82  3:34.77    4:48.11   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
22  Helena Kornerup Klejstrup  1999    568  1:08.67  2:21.72  3:35.62    4:48.63   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
23  Frederikke Jensen  2000    568  1:08.27  2:22.00  3:36.28    4:48.68   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
24  Alberte M Hansen  2000    560  1:09.01  2:23.25  3:37.66    4:50.04   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
25  Amalie Gotthard  1999    547  1:10.34  2:23.77  3:38.40    4:52.26   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
26  Rikke Munkholm  1998    546  1:08.28  2:22.55  3:37.46    4:52.53   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
27  Nina Leisted Bertelsen  2000    544  1:11.08  2:24.74  3:39.17    4:52.88   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
28  Rikke Mundt Lohse  1996    531  1:09.39  2:24.02  3:39.54    4:55.16   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
29  Luna Juul Lentoft  2000    527  1:10.56  2:25.41  3:40.93    4:55.92   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
30  Regitze Munch Nielsen  2000    527  1:10.58  2:25.97  3:41.71    4:56.03   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
31  Emma Bjørnholdt  2000    525  1:09.11  2:23.46  3:39.20    4:56.30   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
32  Julie Højer Truelsen  2000    524  1:09.47  2:22.24  3:37.70    4:56.50   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
33  Augusta Marie Christensen  2000    513  1:11.52  2:26.38  3:42.01    4:58.56   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
34  Natasja Kepp  2000    501  1:11.63  2:27.67  3:45.02    5:01.00   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Maj Howardsen  1997              DSQ  tyvstart 
  Sigma Swim Allerød                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  27 februar 2015 
Licens til Svømmeklubben Triton  Udskriftstidspunkt  18:47 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark