2020-09-18   21:41:06
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Nya Arena Vilunda Knatte 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Nya Arena Vilunda Knatte 2015

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2015    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  15:31   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2015         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Bäckström  2005  Södertörns Simsällskap            45.07   
Moa Nyblom  2005  Väsby Simsällskap            48.09   
Tara Srikkanth  2005  Södertörns Simsällskap            48.69   
Sofia Tossavainen  2005  Södertälje Simsällskap            49.60   
Alva Barrios  2005  Södertörns Simsällskap            49.91   
Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägen Simförening            50.56   
Alva Hellenius  2006  Spårvägen Simförening            51.78   
Amanda Fabel  2005  Väsby Simsällskap            51.78   
Alice Englund  2005  Södertälje Simsällskap            53.67   
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            53.67   
11  Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap            53.95   
12  Alice Wermé  2005  Turebergs Simklubb            54.57   
13  Amanda Wensmark  2005  Järfälla Simsällskap            55.44   
14  Alva Jacobsson  2005  Tyresö Simsällskap            55.50   
15  Nova Morota  2005  Spårvägen Simförening            55.52   
16  Niyousha Rahimi  2005  Väsby Simsällskap            56.07   
17  Olivia Halfar  2005  Järfälla Simsällskap            56.39   
18  Signe Lundh  2005  Väsby Simsällskap            56.49   
19  Felicia Brännbäck  2006  Väsby Simsällskap            56.66   
20  Amalia Johnson  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            56.81   
21  Boel Jägerskog  2005  Järfälla Simsällskap            56.83   
22  Johanna Klingenstierna  2005  Turebergs Simklubb            57.21   
23  Amanda Björklund  2006  Täby Sim            57.26   
24  Nora Sundberg  2005  Täby Sim            57.28   
25  Laura Midby  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            58.42   
26  Ebbalisa Lidgren  2005  Turebergs Simklubb            58.50   
27  Agnes Gustavsson  2005  Täby Sim            58.63   
28  Alicia Söderlind  2005  Tyresö Simsällskap            58.71   
29  Clara Sundgren  2005  Väsby Simsällskap            58.92   
30  Lovisa Jardelid  2005  Väsby Simsällskap            59.72   
31  Stella Finnhammar  2005  Järfälla Simsällskap            59.87   
32  Britta Palmborg  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            59.89   
33  Ebba Carlsson  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:00.48   
34  Greta Schei  2006  Spårvägen Simförening            1:02.19   
35  Elicia Allard  2005  Spårvägen Simförening            1:02.35   
36  Anna Kristiansson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:02.58   
37  Lina Elhajji  2005  Järfälla Simsällskap            1:02.74   
38  Ida Johansson  2006  Väsby Simsällskap            1:02.91   
39  Emilia Teglöf  2005  Södertälje Simsällskap            1:03.11   
40  Hanna Sköld  2005  Väsby Simsällskap            1:03.16   
41  Elise Klingh  2005  Väsby Simsällskap            1:03.76   
42  Maria Krejci  2006  Turebergs Simklubb            1:03.85   
43  Mathilda Almgren  2005  Skuru Idrottsklubb            1:04.41   
44  Moa Berg  2006  Södertälje Simsällskap            1:06.87   
45  Lola Hjort Mowitz  2006  Spårvägen Simförening            1:07.43   
46  Angelina Zander  2005  Södertälje Simsällskap            1:08.46   
47  Jennifer Geaney  2005  Spårvägen Simförening            1:08.53   
Veronica Olsson  2005  Spårvägen Simförening            DNS   
Emelie Sidén  2005  Järfälla Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Smilla Malm  2003  Danderyds Sim            37.19   
Emelie Fast  2004  Södertörns Simsällskap            37.23   
Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap            38.50   
Ingrid Franks  2003  Täby Sim            39.30   
Filippa Malmström  2003  Södertälje Simsällskap            39.82   
Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04            40.56   
Nina Pavlovic Cano  2004  Södertörns Simsällskap            41.60   
Ioanna Tsirona  2004  Väsby Simsällskap            41.71   
Saga Grindberg  2003  Täby Sim            42.79   
10  Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap            43.09   
11  Emma Parmander Haglund  2004  Södertörns Simsällskap            43.52   
12  Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap            44.58   
13  Olivia Barrios  2004  Södertörns Simsällskap            44.98   
14  Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim            45.35   
15  Cornelia Ericsson  2003  Turebergs Simklubb            45.46   
16  Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap            45.87   
17  Thilde Brandt  2003  Järfälla Simsällskap            45.92   
18  Astrid Nilsson  2003  Turebergs Simklubb            45.94   
19  Katie Hälleberg  2003  Täby Sim            46.21   
20  Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04            46.57   
21  Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap            46.65   
22  Amanda Borgfors  2004  Täby Sim            47.02   
23  Lisa Vinger  2003  Södertälje Simsällskap            47.03   
24  Alice Jönsson  2003  Södertörns Simsällskap            47.36   
25  Louise Hertegren  2004  Järfälla Simsällskap            47.37   
26  Nina Takolander  2003  Täby Sim            47.39   
27  Kore Danaë Plunkett  2003  Täby Sim            47.68   
28  Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb            47.70   
29  Emelie Bergwall  2003  Täby Sim            47.85   
30  Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb            47.98   
31  Linnea Mattila  2003  Järfälla Simsällskap            48.44   
32  Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening            48.87   
33  Emma Sommar  2004  Täby Sim            49.08   
34  Julia Häglund  2003  Turebergs Simklubb            49.50   
35  Aysha Camal Cerrato  2004  Södertörns Simsällskap            49.75   
36  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb            50.00   
37  Matilda Schibbye  2004  Täby Sim            50.28   
38  Nicole Valeskog  2004  Täby Sim            50.29   
39  Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap            50.37   
40  Clara Lidén  2003  Södertörns Simsällskap            50.42   
41  Isabella Björk  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening            50.46   
42  Elina Lejonqvist  2004  Järfälla Simsällskap            50.57   
42  Jenny Tunell  2003  Danderyds Sim            50.57   
44  Jessika Westberg  2003  Järfälla Simsällskap            50.61   
45  Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim            50.64   
46  Emma Nygård  2004  Väsby Simsällskap            50.65   
47  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap            50.74   
48  Jessika Mudyna  2004  Väsby Simsällskap            51.05   
49  Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb            51.45   
50  Shirina Kellokoski  2003  Väsby Simsällskap            51.64   
51  Thea Wermé  2003  Turebergs Simklubb            51.65   
52  Emma Olsson  2004  Väsby Simsällskap            51.73   
53  Zeline Bengtson  2003  Södertörns Simsällskap            52.16   
54  Moa Scharin  2003  Skuru Idrottsklubb            52.26   
55  Clara Ersson  2004  Täby Sim            52.38   
56  Wilma Qvist  2004  Spårvägen Simförening            52.55   
57  Sofia Hansen  2004  Järfälla Simsällskap            52.62   
58  Maja Lingham  2004  Täby Sim            52.78   
59  Hera Chachalatos  2003  Skuru Idrottsklubb            53.34   
60  Ella Faleij  2003  Turebergs Simklubb            53.76   
61  Diana Azarian  2003  Väsby Simsällskap            53.79   
62  Gabriella Ehn  2003  Södertörns Simsällskap            53.80   
63  Filippa Neuman  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            53.82   
64  Isabelle Lundwall Lager  2004  Turebergs Simklubb            54.01   
65  Malin Wahlén  2003  Skuru Idrottsklubb            54.18   
66  Emilia Forsberg  2003  Täby Sim            54.70   
67  Emma Söderberg  2004  Järfälla Simsällskap            55.04   
68  Kristina Chiuarzzo Åström  2004  Spårvägen Simförening            55.11   
69  Emma Orrung  2003  Skuru Idrottsklubb            55.46   
70  Filippa Sundberg  2004  Järfälla Simsällskap            55.49   
71  Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap            55.55   
72  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            56.06   
73  Elin Nygren  2003  Södertörns Simsällskap            57.52   
74  Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb            58.66   
75  Olivia Lindgren  2004  Södertälje Simsällskap            58.67   
76  Clara Taberman  2004  Täby Sim            59.67   
77  Moa Eklund  2003  Skuru Idrottsklubb            1:01.99   
78  Emma Forsman  2004  Väsby Simsällskap            1:02.50   
79  Ebba Norrlin  2004  Järfälla Simsällskap            1:03.04   
Anastasia Novopoltseva  2004  Täby Sim            DNS   
Armita Mosavi  2003  Väsby Simsällskap            DSQ   
Beatrice Östlund  2003  Täby Sim            DSQ   
Daniella Stjernholm  2004  Turebergs Simklubb            DSQ   
Erika Ahlberg  2004  Täby Sim            DSQ   
Felicia Eriksson  2004  Spårvägen Simförening            DSQ   
Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening            DSQ   
Leah Amtell  2003  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Nicole Tenaldo  2003  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Rebecka Axelmalm  2003  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb            DSQ   
Tilde Rydström  2003  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.02  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  15:31 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner