2021-01-23   01:40:14
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Nya Arena Vilunda Knatte 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2015    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  15:31   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2015         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Bäckström  2005  Södertörns Simsällskap            45.07   
Moa Nyblom  2005  Väsby Simsällskap            48.09   
Tara Srikkanth  2005  Södertörns Simsällskap            48.69   
Sofia Tossavainen  2005  Södertälje Simsällskap            49.60   
Alva Barrios  2005  Södertörns Simsällskap            49.91   
Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägen Simförening            50.56   
Alva Hellenius  2006  Spårvägen Simförening            51.78   
Amanda Fabel  2005  Väsby Simsällskap            51.78   
Alice Englund  2005  Södertälje Simsällskap            53.67   
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            53.67   
11  Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap            53.95   
12  Alice Wermé  2005  Turebergs Simklubb            54.57   
13  Amanda Wensmark  2005  Järfälla Simsällskap            55.44   
14  Alva Jacobsson  2005  Tyresö Simsällskap            55.50   
15  Nova Morota  2005  Spårvägen Simförening            55.52   
16  Niyousha Rahimi  2005  Väsby Simsällskap            56.07   
17  Olivia Halfar  2005  Järfälla Simsällskap            56.39   
18  Signe Lundh  2005  Väsby Simsällskap            56.49   
19  Felicia Brännbäck  2006  Väsby Simsällskap            56.66   
20  Amalia Johnson  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            56.81   
21  Boel Jägerskog  2005  Järfälla Simsällskap            56.83   
22  Johanna Klingenstierna  2005  Turebergs Simklubb            57.21   
23  Amanda Björklund  2006  Täby Sim            57.26   
24  Nora Sundberg  2005  Täby Sim            57.28   
25  Laura Midby  2006  Saltsjöbadens Idrottsförening            58.42   
26  Ebbalisa Lidgren  2005  Turebergs Simklubb            58.50   
27  Agnes Gustavsson  2005  Täby Sim            58.63   
28  Alicia Söderlind  2005  Tyresö Simsällskap            58.71   
29  Clara Sundgren  2005  Väsby Simsällskap            58.92   
30  Lovisa Jardelid  2005  Väsby Simsällskap            59.72   
31  Stella Finnhammar  2005  Järfälla Simsällskap            59.87   
32  Britta Palmborg  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            59.89   
33  Ebba Carlsson  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:00.48   
34  Greta Schei  2006  Spårvägen Simförening            1:02.19   
35  Elicia Allard  2005  Spårvägen Simförening            1:02.35   
36  Anna Kristiansson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:02.58   
37  Lina Elhajji  2005  Järfälla Simsällskap            1:02.74   
38  Ida Johansson  2006  Väsby Simsällskap            1:02.91   
39  Emilia Teglöf  2005  Södertälje Simsällskap            1:03.11   
40  Hanna Sköld  2005  Väsby Simsällskap            1:03.16   
41  Elise Klingh  2005  Väsby Simsällskap            1:03.76   
42  Maria Krejci  2006  Turebergs Simklubb            1:03.85   
43  Mathilda Almgren  2005  Skuru Idrottsklubb            1:04.41   
44  Moa Berg  2006  Södertälje Simsällskap            1:06.87   
45  Lola Hjort Mowitz  2006  Spårvägen Simförening            1:07.43   
46  Angelina Zander  2005  Södertälje Simsällskap            1:08.46   
47  Jennifer Geaney  2005  Spårvägen Simförening            1:08.53   
Veronica Olsson  2005  Spårvägen Simförening            DNS   
Emelie Sidén  2005  Järfälla Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Smilla Malm  2003  Danderyds Sim            37.19   
Emelie Fast  2004  Södertörns Simsällskap            37.23   
Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap            38.50   
Ingrid Franks  2003  Täby Sim            39.30   
Filippa Malmström  2003  Södertälje Simsällskap            39.82   
Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04            40.56   
Nina Pavlovic Cano  2004  Södertörns Simsällskap            41.60   
Ioanna Tsirona  2004  Väsby Simsällskap            41.71   
Saga Grindberg  2003  Täby Sim            42.79   
10  Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap            43.09   
11  Emma Parmander Haglund  2004  Södertörns Simsällskap            43.52   
12  Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap            44.58   
13  Olivia Barrios  2004  Södertörns Simsällskap            44.98   
14  Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim            45.35   
15  Cornelia Ericsson  2003  Turebergs Simklubb            45.46   
16  Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap            45.87   
17  Thilde Brandt  2003  Järfälla Simsällskap            45.92   
18  Astrid Nilsson  2003  Turebergs Simklubb            45.94   
19  Katie Hälleberg  2003  Täby Sim            46.21   
20  Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04            46.57   
21  Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap            46.65   
22  Amanda Borgfors  2004  Täby Sim            47.02   
23  Lisa Vinger  2003  Södertälje Simsällskap            47.03   
24  Alice Jönsson  2003  Södertörns Simsällskap            47.36   
25  Louise Hertegren  2004  Järfälla Simsällskap            47.37   
26  Nina Takolander  2003  Täby Sim            47.39   
27  Kore Danaë Plunkett  2003  Täby Sim            47.68   
28  Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb            47.70   
29  Emelie Bergwall  2003  Täby Sim            47.85   
30  Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb            47.98   
31  Linnea Mattila  2003  Järfälla Simsällskap            48.44   
32  Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening            48.87   
33  Emma Sommar  2004  Täby Sim            49.08   
34  Julia Häglund  2003  Turebergs Simklubb            49.50   
35  Aysha Camal Cerrato  2004  Södertörns Simsällskap            49.75   
36  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb            50.00   
37  Matilda Schibbye  2004  Täby Sim            50.28   
38  Nicole Valeskog  2004  Täby Sim            50.29   
39  Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap            50.37   
40  Clara Lidén  2003  Södertörns Simsällskap            50.42   
41  Isabella Björk  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening            50.46   
42  Elina Lejonqvist  2004  Järfälla Simsällskap            50.57   
42  Jenny Tunell  2003  Danderyds Sim            50.57   
44  Jessika Westberg  2003  Järfälla Simsällskap            50.61   
45  Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim            50.64   
46  Emma Nygård  2004  Väsby Simsällskap            50.65   
47  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap            50.74   
48  Jessika Mudyna  2004  Väsby Simsällskap            51.05   
49  Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb            51.45   
50  Shirina Kellokoski  2003  Väsby Simsällskap            51.64   
51  Thea Wermé  2003  Turebergs Simklubb            51.65   
52  Emma Olsson  2004  Väsby Simsällskap            51.73   
53  Zeline Bengtson  2003  Södertörns Simsällskap            52.16   
54  Moa Scharin  2003  Skuru Idrottsklubb            52.26   
55  Clara Ersson  2004  Täby Sim            52.38   
56  Wilma Qvist  2004  Spårvägen Simförening            52.55   
57  Sofia Hansen  2004  Järfälla Simsällskap            52.62   
58  Maja Lingham  2004  Täby Sim            52.78   
59  Hera Chachalatos  2003  Skuru Idrottsklubb            53.34   
60  Ella Faleij  2003  Turebergs Simklubb            53.76   
61  Diana Azarian  2003  Väsby Simsällskap            53.79   
62  Gabriella Ehn  2003  Södertörns Simsällskap            53.80   
63  Filippa Neuman  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            53.82   
64  Isabelle Lundwall Lager  2004  Turebergs Simklubb            54.01   
65  Malin Wahlén  2003  Skuru Idrottsklubb            54.18   
66  Emilia Forsberg  2003  Täby Sim            54.70   
67  Emma Söderberg  2004  Järfälla Simsällskap            55.04   
68  Kristina Chiuarzzo Åström  2004  Spårvägen Simförening            55.11   
69  Emma Orrung  2003  Skuru Idrottsklubb            55.46   
70  Filippa Sundberg  2004  Järfälla Simsällskap            55.49   
71  Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap            55.55   
72  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            56.06   
73  Elin Nygren  2003  Södertörns Simsällskap            57.52   
74  Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb            58.66   
75  Olivia Lindgren  2004  Södertälje Simsällskap            58.67   
76  Clara Taberman  2004  Täby Sim            59.67   
77  Moa Eklund  2003  Skuru Idrottsklubb            1:01.99   
78  Emma Forsman  2004  Väsby Simsällskap            1:02.50   
79  Ebba Norrlin  2004  Järfälla Simsällskap            1:03.04   
Anastasia Novopoltseva  2004  Täby Sim            DNS   
Armita Mosavi  2003  Väsby Simsällskap            DSQ   
Beatrice Östlund  2003  Täby Sim            DSQ   
Daniella Stjernholm  2004  Turebergs Simklubb            DSQ   
Erika Ahlberg  2004  Täby Sim            DSQ   
Felicia Eriksson  2004  Spårvägen Simförening            DSQ   
Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening            DSQ   
Leah Amtell  2003  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Nicole Tenaldo  2003  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Rebecka Axelmalm  2003  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb            DSQ   
Tilde Rydström  2003  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.02  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  15:31 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2015    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  15:45   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2015         
 
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daner Tapia  2005  Spårvägen Simförening            46.39   
Marcus Persson Taylor  2005  Täby Sim            48.91   
Marcus Hansson  2005  Järfälla Simsällskap            52.30   
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap            52.31   
Daniel Bebenek  2006  Täby Sim            52.35   
Mete Güleryüz  2006  Täby Sim            53.05   
Alexander Arnö  2005  Turebergs Simklubb            53.91   
Einar Styrman  2005  Spårvägen Simförening            54.24   
Ludwig Skantz  2005  Järfälla Simsällskap            54.25   
10  Milles Karlsson Karlström  2005  Spårvägen Simförening            54.56   
11  Johan Elmquist  2005  Järfälla Simsällskap            57.44   
12  Karl Lennartsson  2005  Danderyds Sim            57.76   
13  Gabriel Jansson Bulhoes  2005  Turebergs Simklubb            59.17   
14  Alan Eriksson  2005  Spårvägen Simförening            59.36   
15  Jonatan Anderson  2005  Järfälla Simsällskap            59.90   
16  Oliver Harper  2005  Järfälla Simsällskap            1:00.72   
17  Albin Brink  2006  Turebergs Simklubb            1:00.98   
18  Anton Jöngren  2006  Spårvägen Simförening            1:01.41   
19  Loke Wall  2005  Järfälla Simsällskap            1:01.46   
20  Eddie Peng  2007  Väsby Simsällskap            1:02.66   
21  Simon Welin-Berger  2006  Södertälje Simsällskap            1:04.17   
22  Adrian Afrah  2005  Turebergs Simklubb            1:05.11   
Anton Lind  2006  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Arvin Parsa  2006  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Casper Rengart  2006  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hugo Westholm  2004  Täby Sim            40.44   
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap            40.61   
Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim            42.82   
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap            43.63   
Malte Söderberg  2004  Södertörns Simsällskap            43.64   
Filip Novacic  2003  Danderyds Sim            44.41   
Leonardo Vespertini  2003  Väsby Simsällskap            44.86   
Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening            44.91   
Simon Lörinc  2003  Täby Sim            44.95   
10  Isac Rune  2003  Täby Sim            45.53   
11  Tor Stein  2003  Täby Sim            45.70   
12  Alexander Kilander  2003  Södertörns Simsällskap            46.02   
13  Simon Seel  2003  Täby Sim            46.14   
14  Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap            46.71   
15  Viktor Malmring  2003  Spårvägen Simförening            47.41   
16  David Alonso  2003  Täby Sim            47.69   
17  Albin Kappling  2003  Täby Sim            48.12   
18  Daniel Parsa  2003  Järfälla Simsällskap            48.78   
19  Ludvig Holfve  2003  Turebergs Simklubb            48.80   
20  Hjalmar Mueller  2004  Skuru Idrottsklubb            49.04   
21  Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb            49.26   
22  Pontus Gunnarsson Jonsson  2003  Järfälla Simsällskap            49.62   
23  Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening            49.76   
24  Filip Westlund  2003  Turebergs Simklubb            50.06   
25  Fredrik Ahlberg  2003  Täby Sim            50.15   
26  Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap            50.38   
27  Fredrick Grundin  2003  Täby Sim            51.11   
28  Isak Wallström-Blomgren  2003  Skuru Idrottsklubb            51.30   
29  Gustavs Cerps  2004  Skuru Idrottsklubb            51.48   
30  Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening            51.73   
31  Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb            51.91   
32  Rafael Pyötsiä  2003  Södertälje Simsällskap            52.26   
33  Kevin Rathnasiri  2003  Väsby Simsällskap            52.45   
34  Victor Jansson  2004  Turebergs Simklubb            53.69   
35  John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap            53.74   
36  Johannes Barkarö  2004  Täby Sim            54.01   
37  Victor Bäckström  2003  Skuru Idrottsklubb            54.19   
38  Oscar Fällman  2003  Södertälje Simsällskap            54.58   
39  Linus Areblad  2004  Väsby Simsällskap            54.68   
40  Emil Berg  2003  Södertälje Simsällskap            55.53   
41  Nicholas Bergvall  2004  Täby Sim            57.49   
42  Elias Brodin  2003  Spårvägen Simförening            57.61   
43  Leon Lesniewski  2004  Järfälla Simsällskap            58.67   
Eskil Perrone  2004  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Malte Haargaard  2003  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Simon Lidström  2004  Järfälla Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.02  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  15:45 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2015    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  16:04   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2015         
 
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Bäckström  2005  Södertörns Simsällskap    39.85        1:24.17   
Nova Morota  2005  Spårvägen Simförening    44.73        1:32.96   
Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägen Simförening    43.89        1:35.07   
Sofia Tossavainen  2005  Södertälje Simsällskap    43.64        1:35.11   
Veronica Olsson  2005  Spårvägen Simförening    44.26        1:35.88   
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb    45.33        1:37.79   
Moa Berg  2006  Södertälje Simsällskap    47.04        1:46.13   
Alva Hellenius  2006  Spårvägen Simförening    49.13        1:50.29   
Lola Hjort Mowitz  2006  Spårvägen Simförening    49.35        1:50.42   
10  Jennifer Geaney  2005  Spårvägen Simförening    52.70        1:53.94   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap    30.33        1:03.84   
Filippa Malmström  2003  Södertälje Simsällskap    30.72        1:05.07   
Smilla Malm  2003  Danderyds Sim    32.53        1:08.48   
Klara Possman  2003  Södertörns Simsällskap    32.84        1:08.80   
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    33.91        1:11.38   
Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap    35.03        1:13.45   
Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap    35.50        1:14.06   
Tindra Norling  2003  Södertörns Simsällskap    35.16        1:17.24   
Louise Hertegren  2004  Järfälla Simsällskap    37.20        1:18.27   
10  Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap    39.30        1:20.83   
11  Lisa Vinger  2003  Södertälje Simsällskap    38.26        1:20.97   
12  Cornelia Ericsson  2003  Turebergs Simklubb    36.60        1:21.01   
13  Yasmine Jezzini  2003  Turebergs Simklubb    38.84        1:21.03   
14  Dina Larsson  2004  Täby Sim    38.48        1:22.20   
15  Julia Häglund  2003  Turebergs Simklubb    38.16        1:22.51   
16  Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb    39.17        1:22.76   
17  Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim    38.74        1:23.00   
18  Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    39.72        1:23.42   
19  Filippa Bolling  2004  Täby Sim    40.92        1:23.49   
20  Elina Lejonqvist  2004  Järfälla Simsällskap    40.10        1:23.56   
21  Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb    40.36        1:24.31   
22  Astrid Nilsson  2003  Turebergs Simklubb    40.04        1:24.40   
23  Linnea Mattila  2003  Järfälla Simsällskap    39.78        1:24.64   
24  Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb    39.30        1:24.86   
25  Rebecka Axelmalm  2003  Södertörns Simsällskap    40.90        1:25.20   
26  Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    40.58        1:25.39   
27  Alice Jönsson  2003  Södertörns Simsällskap    39.01        1:25.65   
28  Thilde Brandt  2003  Järfälla Simsällskap    38.98        1:26.07   
29  Aysha Camal Cerrato  2004  Södertörns Simsällskap    41.40        1:26.14   
30  Nicole Valeskog  2004  Täby Sim    40.52        1:26.31   
31  Felicia Moureau  2003  Södertälje Simsällskap    40.00        1:26.61   
32  Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening    39.89        1:27.24   
33  Anastasia Novopoltseva  2004  Täby Sim    40.28        1:27.50   
34  Liv Yrjölä Kuortti  2004  Södertörns Simsällskap    39.97        1:28.38   
35  Zeline Bengtson  2003  Södertörns Simsällskap    43.26        1:28.66   
36  Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening    43.22        1:29.08   
37  Leah Amtell  2003  Skuru Idrottsklubb    41.39        1:29.27   
38  Hera Chachalatos  2003  Skuru Idrottsklubb    42.15        1:29.62   
38  Sofia Hansen  2004  Järfälla Simsällskap    43.01        1:29.62   
40  Filippa Neuman  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening    43.46        1:29.92   
41  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    42.26        1:30.18   
42  Emma Orrung  2003  Skuru Idrottsklubb    43.19        1:30.54   
43  Jenny Tunell  2003  Danderyds Sim    42.25        1:30.56   
44  Saga Hannerz  2003  Turebergs Simklubb    42.15        1:31.16   
45  Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    44.54        1:31.24   
46  Emma Söderberg  2004  Järfälla Simsällskap    42.85        1:32.10   
47  Emilia Forsberg  2003  Täby Sim    43.70        1:32.44   
48  Clara Lidén  2003  Södertörns Simsällskap    43.51        1:32.90   
49  Clara Ersson  2004  Täby Sim    43.58        1:34.37   
50  Kore Danaë Plunkett  2003  Täby Sim    43.65        1:34.45   
51  Paulina Engvall  2003  Täby Sim    46.09        1:35.97   
52  Thea Wermé  2003  Turebergs Simklubb    46.30        1:36.83   
53  Jessika Westberg  2003  Järfälla Simsällskap    45.59        1:37.52   
54  Darcey Bailey  2004  Täby Sim    45.68        1:37.83   
55  Moa Scharin  2003  Skuru Idrottsklubb    45.24        1:37.98   
56  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb    45.46        1:39.99   
57  Wilma Qvist  2004  Spårvägen Simförening    46.42        1:40.22   
58  Kristina Chiuarzzo Åström  2004  Spårvägen Simförening    47.46        1:40.59   
59  Nicole Tenaldo  2003  Järfälla Simsällskap    46.13        1:41.80   
60  Alma Augustsson Spets  2004  Järfälla Simsällskap    49.57        1:44.56   
61  Matilda Schibbye  2004  Täby Sim    49.40        1:44.59   
62  Elin Nygren  2003  Södertörns Simsällskap    51.01        1:44.99   
63  Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap    49.96        1:46.43   
64  Ebba Norrlin  2004  Järfälla Simsällskap    54.76        1:56.60   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.02  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  16:04 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2015    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  16:20   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2015         
 
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wilhelm Arvidsson  2005  Danderyds Sim    36.47        1:16.99   
Daner Tapia  2005  Spårvägen Simförening    38.17        1:22.39   
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap    39.53        1:23.78   
Milles Karlsson Karlström  2005  Spårvägen Simförening    44.93        1:34.11   
David Holmberg  2005  Spårvägen Simförening    45.38        1:42.05   
Alan Eriksson  2005  Spårvägen Simförening    50.58        1:48.96   
Simon Welin-Berger  2006  Södertälje Simsällskap    54.59        1:51.97   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    34.35        1:09.64   
Erik Åstrand  2003  Täby Sim    33.09        1:10.10   
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    35.14        1:13.35   
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    35.65        1:15.12   
Hugo Westholm  2004  Täby Sim    37.54        1:17.12   
Daniel Parsa  2003  Järfälla Simsällskap    37.39        1:19.16   
Gustavs Cerps  2004  Skuru Idrottsklubb    37.51        1:19.35   
Pontus Gunnarsson Jonsson  2003  Järfälla Simsällskap    37.97        1:19.88   
Erik Falk  2003  Älvsjö AIK Fritid    39.03        1:20.25   
10  Filip Novacic  2003  Danderyds Sim    38.32        1:21.50   
11  Alexander Kilander  2003  Södertörns Simsällskap    39.18        1:22.09   
12  Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    38.63        1:22.22   
13  Dimitris Ladis  2003  Täby Sim    37.48        1:22.55   
14  Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb    40.13        1:23.12   
15  Victor Lindbom  2004  Södertörns Simsällskap    38.34        1:23.26   
16  Tor Stein  2003  Täby Sim    40.36        1:23.70   
17  Emil Gunnarsson  2004  Södertörns Simsällskap    39.84        1:23.76   
18  Fredrick Grundin  2003  Täby Sim    40.08        1:24.02   
19  Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb    39.76        1:24.62   
20  Albin Kappling  2003  Täby Sim    40.32        1:25.19   
21  Viktor Malmring  2003  Spårvägen Simförening    41.04        1:26.09   
22  Oscar Fällman  2003  Södertälje Simsällskap    41.38        1:26.57   
23  Malte Haargaard  2003  Skuru Idrottsklubb    40.52        1:26.79   
24  Filip Westlund  2003  Turebergs Simklubb    41.07        1:26.98   
25  Leonardo Vespertini  2003  Väsby Simsällskap    40.05        1:27.52   
26  Erik Bergman  2004  Väsby Simsällskap    41.58        1:28.09   
26  Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    41.19        1:28.09   
28  Isak Wallström-Blomgren  2003  Skuru Idrottsklubb    41.74        1:28.23   
29  Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening    41.41        1:28.27   
30  Gabriel Derantz  2003  Väsby Simsällskap    41.42        1:29.19   
31  Linus Bolinder  2003  Södertörns Simsällskap    41.55        1:29.93   
32  John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    42.48        1:30.67   
33  Victor Bäckström  2003  Skuru Idrottsklubb    44.88        1:32.76   
34  Emil Berg  2003  Södertälje Simsällskap    45.60        1:33.46   
35  Rafael Pyötsiä  2003  Södertälje Simsällskap    44.01        1:33.50   
36  Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    43.78        1:36.64   
37  Leon Lesniewski  2004  Järfälla Simsällskap    46.58        1:38.48   
38  Elias Brodin  2003  Spårvägen Simförening    49.46        1:43.98   
39  Simon Lidström  2004  Järfälla Simsällskap    53.20        1:56.26   
40  Adam Halldin  2004  Järfälla Simsällskap    56.16        2:00.00   
41  John Ström  2004  Spårvägen Simförening    1:02.16        2:14.37   
Fredrik Ahlberg  2003  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.02  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  16:20 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2015    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  16:45   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2015         
 
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Bäckström  2005  Södertörns Simsällskap            41.41   
Nova Morota  2005  Spårvägen Simförening            46.64   
Sofia Tossavainen  2005  Södertälje Simsällskap            46.88   
Veronica Olsson  2005  Spårvägen Simförening            47.23   
Amanda Wensmark  2005  Järfälla Simsällskap            53.92   
Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap            59.32   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filippa Malmström  2003  Södertälje Simsällskap            31.90   
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap            33.71   
Emelie Fast  2004  Södertörns Simsällskap            34.37   
Klara Possman  2003  Södertörns Simsällskap            34.50   
Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04            35.34   
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04            35.74   
Beatrice Östlund  2003  Täby Sim            36.65   
Thilda Ström  2003  Täby Sim            36.95   
Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim            37.45   
10  Ioanna Tsirona  2004  Väsby Simsällskap            37.93   
11  Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap            38.01   
12  Ingrid Franks  2003  Täby Sim            38.12   
13  Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap            38.23   
14  Lisa Vinger  2003  Södertälje Simsällskap            38.30   
15  Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap            38.81   
16  Louise Hertegren  2004  Järfälla Simsällskap            38.90   
17  Katie Hälleberg  2003  Täby Sim            39.86   
18  Alice Jönsson  2003  Södertörns Simsällskap            41.53   
19  Julia Häglund  2003  Turebergs Simklubb            41.60   
20  Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb            41.94   
21  Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap            41.98   
22  Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap            42.02   
23  Felicia Moureau  2003  Södertälje Simsällskap            42.16   
24  Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb            42.42   
25  Emelie Bergwall  2003  Täby Sim            42.63   
26  Thilde Brandt  2003  Järfälla Simsällskap            43.53   
27  Kajsa Iwarsson  2003  Turebergs Simklubb            44.58   
28  Yasmine Jezzini  2003  Turebergs Simklubb            45.42   
29  Rebecka Axelmalm  2003  Södertörns Simsällskap            45.55   
30  Elina Hellgren  2004  Täby Sim            45.80   
31  Aysha Camal Cerrato  2004  Södertörns Simsällskap            45.85   
32  Saga Grindberg  2003  Täby Sim            45.91   
33  Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap            46.13   
34  Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap            46.39   
35  Sofia Bergström  2003  Täby Sim            46.45   
36  Zeline Bengtson  2003  Södertörns Simsällskap            46.61   
37  Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap            46.84   
38  Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening            47.73   
39  Emma Orrung  2003  Skuru Idrottsklubb            48.55   
40  Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb            48.87   
41  Leah Amtell  2003  Skuru Idrottsklubb            48.92   
42  Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening            49.36   
43  Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb            49.85   
44  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb            51.91   
45  Sofia Hansen  2004  Järfälla Simsällskap            51.97   
46  Elina Lejonqvist  2004  Järfälla Simsällskap            52.20   
47  Filippa Neuman  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            52.74   
48  Emma Söderberg  2004  Järfälla Simsällskap            53.00   
49  Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb            53.28   
50  Paulina Engvall  2003  Täby Sim            54.77   
Linnea Mattila  2003  Järfälla Simsällskap            DNS   
Tilde Rydström  2003  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Filippa Bolling  2004  Täby Sim            DSQ   
Jessika Westberg  2003  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Saga Hannerz  2003  Turebergs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.02  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  16:45 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2015    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  17:19   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2015         
 
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daner Tapia  2005  Spårvägen Simförening            41.43   
Wilhelm Arvidsson  2005  Danderyds Sim            45.16   
Eddie Peng  2007  Väsby Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap            35.52   
Isac Rune  2003  Täby Sim            36.39   
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap            36.71   
Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim            38.07   
Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim            38.19   
Hugo Westholm  2004  Täby Sim            39.15   
David Alonso  2003  Täby Sim            42.23   
Alexander Kilander  2003  Södertörns Simsällskap            42.99   
Victor Lindbom  2004  Södertörns Simsällskap            43.07   
10  Leonardo Vespertini  2003  Väsby Simsällskap            43.57   
11  Erik Falk  2003  Älvsjö AIK Fritid            44.06   
12  Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap            44.25   
13  Ludvig Holfve  2003  Turebergs Simklubb            44.51   
14  Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening            44.80   
15  Viktor Malmring  2003  Spårvägen Simförening            45.21   
16  Filip Westlund  2003  Turebergs Simklubb            46.32   
17  Linus Areblad  2004  Väsby Simsällskap            46.50   
18  Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening            48.66   
19  Pontus Gunnarsson Jonsson  2003  Järfälla Simsällskap            48.98   
20  Erik Bergman  2004  Väsby Simsällskap            49.54   
21  Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb            50.10   
22  Filip Novacic  2003  Danderyds Sim            50.91   
Daniel Parsa  2003  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Edvin Jonsson  2004  Simklubben Ägir            DSQ   
Emil Berg  2003  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Emil Gunnarsson  2004  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Gustavs Cerps  2004  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Hjalmar Mueller  2004  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.02  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  17:19 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2015    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  17:18   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2015         
 
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Bäckström  2005  Södertörns Simsällskap            35.60   
Tara Srikkanth  2005  Södertörns Simsällskap            38.02   
Alva Barrios  2005  Södertörns Simsällskap            38.90   
Moa Nyblom  2005  Väsby Simsällskap            39.00   
Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägen Simförening            40.28   
Sofia Tossavainen  2005  Södertälje Simsällskap            40.59   
Maria Flink  2005  Södertörns Simsällskap            40.68   
Felicia Brännbäck  2006  Väsby Simsällskap            41.07   
Veronica Olsson  2005  Spårvägen Simförening            41.15   
10  Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb            41.99   
11  Nova Morota  2005  Spårvägen Simförening            42.30   
12  Olivia Halfar  2005  Järfälla Simsällskap            43.25   
13  Amanda Wensmark  2005  Järfälla Simsällskap            43.49   
14  Moa Berg  2006  Södertälje Simsällskap            43.50   
15  Boel Jägerskog  2005  Järfälla Simsällskap            43.95   
16  Lovisa Jardelid  2005  Väsby Simsällskap            44.03   
17  Johanna Klingenstierna  2005  Turebergs Simklubb            44.12   
18  Alma Thunberg  2005  Spårvägen Simförening            44.35   
19  Nellie Ekman  2006  Järfälla Simsällskap            44.48   
20  Frida Wallman  2005  Tyresö Simsällskap            44.79   
21  Alicia Söderlind  2005  Tyresö Simsällskap            44.87   
22  Alice Englund  2005  Södertälje Simsällskap            45.07   
23  Emilia Karlsson Bertoli  2005  Tyresö Simsällskap            45.45   
24  Amanda Fabel  2005  Väsby Simsällskap            45.76   
25  Amalia Johnson  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            45.85   
26  Mathilda Almgren  2005  Skuru Idrottsklubb            45.89   
27  Manya Sidén Bashouki  2006  Järfälla Simsällskap            45.93   
28  Alva Furingsten  2006  Skuru Idrottsklubb            46.04   
29  Signe Lundh  2005  Väsby Simsällskap            46.27   
30  Wilma Groth  2005  Spårvägen Simförening            46.29   
31  Nora Sundberg  2005  Täby Sim            46.46   
32  Angelina Zander  2005  Södertälje Simsällskap            46.52   
33  Agnes Gustavsson  2005  Täby Sim            46.86   
34  Alva Hellenius  2006  Spårvägen Simförening            47.53   
35  Niyousha Rahimi  2005  Väsby Simsällskap            47.56   
36  Alina Färm  2005  Spårvägen Simförening            47.59   
37  Matilda Eklund  2006  Järfälla Simsällskap            47.62   
38  Jasmin Darchini  2006  Järfälla Simsällskap            47.81   
39  Alva Jacobsson  2005  Tyresö Simsällskap            47.93   
40  Julia Fredriksson  2005  Väsby Simsällskap            48.55   
41  Amanda Björklund  2006  Täby Sim            48.85   
42  Stella Finnhammar  2005  Järfälla Simsällskap            48.99   
43  Linn Bengtsson  2007  Järfälla Simsällskap            49.02   
44  Ebbalisa Lidgren  2005  Turebergs Simklubb            49.27   
45  Lola Hjort Mowitz  2006  Spårvägen Simförening            49.32   
46  Rebecka Javehed  2006  Väsby Simsällskap            49.43   
47  Emelie Sidén  2005  Järfälla Simsällskap            49.44   
48  Elicia Allard  2005  Spårvägen Simförening            49.62   
49  Ebba Carlsson  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            49.83   
50  Jade Hansson  2005  Turebergs Simklubb            49.87   
51  Ella Holmberg  2006  Spårvägen Simförening            50.25   
52  Jennifer Geaney  2005  Spårvägen Simförening            50.49   
53  Isabella Westberg  2007  Järfälla Simsällskap            50.54   
54  Isabelle Karlsson  2006  Spårvägen Simförening            51.14   
55  Hanna Sköld  2005  Väsby Simsällskap            51.80   
56  Ida Johansson  2006  Väsby Simsällskap            51.89   
57  Wilma Danielsson  2006  Väsby Simsällskap            52.30   
58  Elise Klingh  2005  Väsby Simsällskap            52.69   
59  Lina Elhajji  2005  Järfälla Simsällskap            53.03   
60  Clara Sundgren  2005  Väsby Simsällskap            53.99   
61  Anna Kristiansson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            54.02   
62  Greta Schei  2006  Spårvägen Simförening            58.81   
63  Anna Löfgren  2005  Järfälla Simsällskap            59.97   
64  Isola Larsson  2007  Väsby Simsällskap            1:12.15   
Mikela Wallentin  2005  Spårvägen Simförening            DNS   
Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap            DSQ   
Emilia Teglöf  2005  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Maria Krejci  2006  Turebergs Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filippa Malmström  2003  Södertälje Simsällskap            29.79   
Smilla Malm  2003  Danderyds Sim            31.12   
Klara Possman  2003  Södertörns Simsällskap            31.62   
Roya Tittelbach  2003  Väsby Simsällskap            32.05   
Nina Pavlovic Cano  2004  Södertörns Simsällskap            32.08   
Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap            32.43   
Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap            32.65   
Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04            32.83   
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04            33.12   
10  Beatrice Östlund  2003  Täby Sim            33.76   
11  Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap            33.82   
12  Thilda Ström  2003  Täby Sim            34.00   
13  Olivia Barrios  2004  Södertörns Simsällskap            34.76   
14  Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap            35.12   
15  Lisa Vinger  2003  Södertälje Simsällskap            35.16   
16  Cornelia Ericsson  2003  Turebergs Simklubb            35.21   
17  Katie Hälleberg  2003  Täby Sim            35.36   
18  Emma Parmander Haglund  2004  Södertörns Simsällskap            35.43   
19  Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim            35.57   
20  Ioanna Tsirona  2004  Väsby Simsällskap            35.77   
21  Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb            36.25   
22  Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap            36.49   
23  Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap            36.54   
24  Alice Jönsson  2003  Södertörns Simsällskap            36.84   
25  Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb            36.95   
26  Nina Takolander  2003  Täby Sim            37.12   
27  Astrid Nilsson  2003  Turebergs Simklubb            37.25   
28  Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb            37.47   
29  Sofia Bergström  2003  Täby Sim            38.02   
30  Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening            38.19   
31  Felicia Moureau  2003  Södertälje Simsällskap            38.77   
32  Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb            38.96   
33  Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening            39.12   
34  Rebecka Axelmalm  2003  Södertörns Simsällskap            39.19   
35  Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap            39.37   
36  Jenny Tunell  2003  Danderyds Sim            39.45   
37  Zeline Bengtson  2003  Södertörns Simsällskap            39.74   
38  Liv Yrjölä Kuortti  2004  Södertörns Simsällskap            40.02   
39  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb            40.09   
40  Daniella Stjernholm  2004  Turebergs Simklubb            40.24   
41  Gabriella Ehn  2003  Södertörns Simsällskap            40.27   
41  Leah Amtell  2003  Skuru Idrottsklubb            40.27   
43  Shirina Kellokoski  2003  Väsby Simsällskap            40.38   
44  Clara Lidén  2003  Södertörns Simsällskap            40.64   
45  Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim            40.75   
46  Emma Orrung  2003  Skuru Idrottsklubb            40.78   
47  Erika Ahlberg  2004  Täby Sim            40.82   
48  Filippa Neuman  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            40.99   
49  Ella Faleij  2003  Turebergs Simklubb            41.00   
50  Hera Chachalatos  2003  Skuru Idrottsklubb            41.05   
51  Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb            41.22   
52  Emma Nygård  2004  Väsby Simsällskap            41.27   
53  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap            41.31   
54  Saga Hannerz  2003  Turebergs Simklubb            41.59   
55  Amanda Borgfors  2004  Täby Sim            42.23   
56  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            42.66   
57  Moa Scharin  2003  Skuru Idrottsklubb            42.72   
58  Emma Sommar  2004  Täby Sim            42.81   
59  Nadia Jihani  2004  Väsby Simsällskap            43.14   
60  Jessika Mudyna  2004  Väsby Simsällskap            43.37   
61  Wilma Qvist  2004  Spårvägen Simförening            43.47   
62  Isabella Björk  2003  Saltsjöbadens Idrottsförening            43.52   
63  Darcey Bailey  2004  Täby Sim            43.65   
64  Malin Wahlén  2003  Skuru Idrottsklubb            43.73   
65  Diana Azarian  2003  Väsby Simsällskap            43.81   
66  Maja Lingham  2004  Täby Sim            44.78   
67  Kristina Chiuarzzo Åström  2004  Spårvägen Simförening            45.18   
68  Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap            45.19   
69  Felicia Eriksson  2004  Spårvägen Simförening            45.82   
70  Kajsa Iwarsson  2003  Turebergs Simklubb            45.92   
71  Cornelia Dahlén  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            47.08   
72  Elin Nygren  2003  Södertörns Simsällskap            47.44   
73  Olivia Lindgren  2004  Södertälje Simsällskap            47.46   
74  Moa Eklund  2003  Skuru Idrottsklubb            48.49   
75  Emma Forsman  2004  Väsby Simsällskap            50.00   
76  Cassandra Rosenquist Tannemyr  2004  Väsby Simsällskap            51.00   
77  Armita Mosavi  2003  Väsby Simsällskap            51.32   
78  Clara Taberman  2004  Täby Sim            51.49   
Felicia Eklöf  2003  Väsby Simsällskap            DNS   
Tilde Rydström  2003  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Emma Olsson  2004  Väsby Simsällskap            DSQ   
Junie Lindgren  2004  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.02  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  17:18 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2015    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  17:33   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2015         
 
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilhelm Arvidsson  2005  Danderyds Sim            35.97   
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap            36.72   
Mete Güleryüz  2006  Täby Sim            36.74   
Daner Tapia  2005  Spårvägen Simförening            37.81   
Arvin Parsa  2006  Järfälla Simsällskap            40.33   
Noah Juhlin Fredriksson  2005  Täby Sim            41.35   
Casper Rengart  2006  Väsby Simsällskap            41.51   
Daniel Bebenek  2006  Täby Sim            41.91   
Milles Karlsson Karlström  2005  Spårvägen Simförening            42.05   
10  Marcus Hansson  2005  Järfälla Simsällskap            42.60   
11  Elijas Eriksson  2005  Järfälla Simsällskap            43.00   
12  Albin Brink  2006  Turebergs Simklubb            43.94   
13  Karl Lennartsson  2005  Danderyds Sim            43.98   
14  Loke Wall  2005  Järfälla Simsällskap            44.41   
15  David Holmberg  2005  Spårvägen Simförening            44.45   
16  Johan Elmquist  2005  Järfälla Simsällskap            45.13   
17  Jonatan Anderson  2005  Järfälla Simsällskap            45.78   
18  Einar Styrman  2005  Spårvägen Simförening            45.90   
19  Viktor Jeppsson  2005  Väsby Simsällskap            46.33   
20  Gabriel Jansson Bulhoes  2005  Turebergs Simklubb            46.46   
21  Ludwig Skantz  2005  Järfälla Simsällskap            47.04   
22  Liam Lehtonen Hebert  2006  Spårvägen Simförening            47.26   
23  Adrian Hellberg  2005  Spårvägen Simförening            47.39   
24  Brandon Kellokoski  2005  Väsby Simsällskap            47.51   
25  Axel Strand  2006  Järfälla Simsällskap            47.64   
26  Eddie Peng  2007  Väsby Simsällskap            47.72   
27  Nicolaus Danhall  2005  Väsby Simsällskap            47.89   
28  Sebastian Sundman  2006  Järfälla Simsällskap            48.02   
29  Anton Jöngren  2006  Spårvägen Simförening            48.92   
30  Simon Welin-Berger  2006  Södertälje Simsällskap            49.27   
31  Adrian Afrah  2005  Turebergs Simklubb            49.91   
32  Edvin Hörberg  2005  Järfälla Simsällskap            49.96   
33  Vincent Wettergren  2005  Turebergs Simklubb            52.56   
34  Oliver Harper  2005  Järfälla Simsällskap            54.91   
35  Axel Mickelsson  2006  Turebergs Simklubb            1:00.76   
Anton Lind  2006  Järfälla Simsällskap            DNS   
Adam Rosenquist Tannemyr  2006  Väsby Simsällskap            DSQ   
Alan Eriksson  2005  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edvin Jonsson  2004  Simklubben Ägir            30.25   
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap            31.70   
Erik Åstrand  2003  Täby Sim            32.09   
Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim            33.30   
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap            33.79   
Dimitris Ladis  2003  Täby Sim            34.09   
Gustavs Cerps  2004  Skuru Idrottsklubb            34.93   
David Alonso  2003  Täby Sim            35.38   
Alexander Kilander  2003  Södertörns Simsällskap            35.43   
10  Filip Westlund  2003  Turebergs Simklubb            35.99   
11  Ludvig Holfve  2003  Turebergs Simklubb            36.11   
12  Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap            36.35   
13  Filip Novacic  2003  Danderyds Sim            36.67   
14  Victor Lindbom  2004  Södertörns Simsällskap            36.85   
15  Leonardo Vespertini  2003  Väsby Simsällskap            37.12   
16  Linus Areblad  2004  Väsby Simsällskap            37.13   
17  Malte Söderberg  2004  Södertörns Simsällskap            37.18   
18  Malte Haargaard  2003  Skuru Idrottsklubb            37.39   
19  Oscar Fällman  2003  Södertälje Simsällskap            37.60   
20  Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb            37.81   
21  Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening            38.00   
22  Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb            38.04   
23  Johannes Barkarö  2004  Täby Sim            38.12   
24  Linus Bolinder  2003  Södertörns Simsällskap            38.39   
25  Kevin Rathnasiri  2003  Väsby Simsällskap            38.63   
26  Isak Wallström-Blomgren  2003  Skuru Idrottsklubb            38.78   
27  Erik Bergman  2004  Väsby Simsällskap            39.03   
28  John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap            39.48   
29  Simon Seel  2003  Täby Sim            40.26   
30  Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening            40.39   
31  Gabriel Derantz  2003  Väsby Simsällskap            40.53   
32  Hjalmar Mueller  2004  Skuru Idrottsklubb            41.17   
32  Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening            41.17   
34  Rafael Pyötsiä  2003  Södertälje Simsällskap            41.18   
35  Emil Berg  2003  Södertälje Simsällskap            41.53   
36  Victor Jansson  2004  Turebergs Simklubb            41.58   
37  Victor Bäckström  2003  Skuru Idrottsklubb            42.10   
38  Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb            42.29   
39  Leon Lesniewski  2004  Järfälla Simsällskap            44.02   
40  Eskil Perrone  2004  Skuru Idrottsklubb            44.25   
41  Axel Poldahl  2003  Skuru Idrottsklubb            46.18   
42  Anton Ovuka  2004  Väsby Simsällskap            47.25   
43  Elias Brodin  2003  Spårvägen Simförening            47.33   
44  Sebastian Frisch  2004  Södertälje Simsällskap            47.56   
45  Simon Lidström  2004  Järfälla Simsällskap            48.43   
46  Nicholas Bergvall  2004  Täby Sim            49.14   
47  Truls Björndal  2004  Skuru Idrottsklubb            50.42   
48  Dennis Sundqvist  2003  Skuru Idrottsklubb            51.60   
49  Albin Slättman  2004  Väsby Simsällskap            52.95   
Axel Hallenborg  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            DNS   
Viktor Malmring  2003  Spårvägen Simförening            DNS   
Adem Hemo  2003  Väsby Simsällskap            DSQ   
David Delviken  2004  Väsby Simsällskap            DSQ   
Simon Lörinc  2003  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.02  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  17:33 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2015    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  18:16   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2015         
 
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Louise Franks  2005  Täby Sim            41.30   
Olivia Bäckström  2005  Södertörns Simsällskap            42.95   
Moa Nyblom  2005  Väsby Simsällskap            45.60   
Sofia Tossavainen  2005  Södertälje Simsällskap            46.43   
Nova Morota  2005  Spårvägen Simförening            47.18   
Amanda Wensmark  2005  Järfälla Simsällskap            48.35   
Mathilda Almgren  2005  Skuru Idrottsklubb            49.43   
Alice Lindgren  2005  Väsby Simsällskap            49.85   
Veronica Olsson  2005  Spårvägen Simförening            50.02   
10  Felicia Brännbäck  2006  Väsby Simsällskap            50.43   
11  Amanda Björklund  2006  Täby Sim            50.86   
12  Alma Thunberg  2005  Spårvägen Simförening            50.93   
13  Olivia Halfar  2005  Järfälla Simsällskap            51.11   
14  Emelie Sidén  2005  Järfälla Simsällskap            51.30   
15  Amanda Fabel  2005  Väsby Simsällskap            51.59   
16  Alice Englund  2005  Södertälje Simsällskap            51.66   
17  Lovisa Jardelid  2005  Väsby Simsällskap            52.28   
18  Manya Sidén Bashouki  2006  Järfälla Simsällskap            52.45   
19  Boel Jägerskog  2005  Järfälla Simsällskap            52.52   
20  Jasmin Darchini  2006  Järfälla Simsällskap            52.69   
21  Stella Finnhammar  2005  Järfälla Simsällskap            52.70   
22  Alva Hellenius  2006  Spårvägen Simförening            53.39   
23  Isabelle Karlsson  2006  Spårvägen Simförening            53.50   
24  Wilma Groth  2005  Spårvägen Simförening            53.68   
25  Niyousha Rahimi  2005  Väsby Simsällskap            54.71   
26  Jennifer Geaney  2005  Spårvägen Simförening            54.98   
27  Elicia Allard  2005  Spårvägen Simförening            55.08   
28  Alina Färm  2005  Spårvägen Simförening            55.20   
29  Signe Lundh  2005  Väsby Simsällskap            55.28   
30  Ida Johansson  2006  Väsby Simsällskap            55.44   
31  Nora Sundberg  2005  Täby Sim            55.65   
32  Alva Jacobsson  2005  Tyresö Simsällskap            55.72   
33  Nellie Ekman  2006  Järfälla Simsällskap            56.52   
34  Ebba Carlsson  2005  Saltsjöbadens Idrottsförening            56.87   
35  Ebbalisa Lidgren  2005  Turebergs Simklubb            57.24   
36  Isabella Westberg  2007  Järfälla Simsällskap            57.40   
37  Angelina Zander  2005  Södertälje Simsällskap            58.76   
38  Lina Elhajji  2005  Järfälla Simsällskap            59.19   
39  Linn Bengtsson  2007  Järfälla Simsällskap            59.46   
40  Emilia Teglöf  2005  Södertälje Simsällskap            1:00.13   
41  Anna Kristiansson  2007  Saltsjöbadens Idrottsförening            1:02.44   
42  Maria Krejci  2006  Turebergs Simklubb            1:04.25   
Mikela Wallentin  2005  Spårvägen Simförening            DNS   
Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägen Simförening            DSQ   
Ella Holmberg  2006  Spårvägen Simförening            DSQ   
Hanna Sköld  2005  Väsby Simsällskap            DSQ   
Jade Hansson  2005  Turebergs Simklubb            DSQ   
Lilian Holfve  2007  Turebergs Simklubb            DSQ   
Lola Hjort Mowitz  2006  Spårvägen Simförening            DSQ   
Maria Flink  2005  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filippa Malmström  2003  Södertälje Simsällskap            34.74   
Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap            36.95   
Roya Tittelbach  2003  Väsby Simsällskap            37.26   
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04            37.51   
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap            37.64   
Jennie Ewerbring  2003  Täby Sim            37.88   
Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap            37.94   
Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap            37.95   
Ingrid Franks  2003  Täby Sim            38.25   
10  Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap            38.70   
11  Klara Possman  2003  Södertörns Simsällskap            39.02   
12  Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04            39.76   
13  Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap            40.38   
14  Dina Larsson  2004  Täby Sim            40.57   
15  Tindra Norling  2003  Södertörns Simsällskap            40.82   
16  Louise Hertegren  2004  Järfälla Simsällskap            41.12   
17  Cornelia Ericsson  2003  Turebergs Simklubb            41.82   
18  Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening            42.00   
19  Lisa Vinger  2003  Södertälje Simsällskap            42.36   
20  Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap            43.15   
21  Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening            43.32   
22  Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb            43.37   
23  Thilde Brandt  2003  Järfälla Simsällskap            43.41   
24  Aysha Camal Cerrato  2004  Södertörns Simsällskap            43.42   
25  Julia Häglund  2003  Turebergs Simklubb            43.46   
26  Gabriella Ehn  2003  Södertörns Simsällskap            43.58   
27  Nina Takolander  2003  Täby Sim            43.76   
28  Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap            43.91   
29  Tindra Håbro Karjanmaa  2004  Täby Sim            44.35   
30  Anastasia Novopoltseva  2004  Täby Sim            44.76   
31  Linnea Mattila  2003  Järfälla Simsällskap            44.82   
32  Saga Grindberg  2003  Täby Sim            44.83   
33  Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim            45.27   
34  Astrid Nilsson  2003  Turebergs Simklubb            45.61   
35  Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap            45.62   
36  Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb            45.90   
37  Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb            45.97   
38  Filippa Bolling  2004  Täby Sim            46.22   
39  Sofia Hansen  2004  Järfälla Simsällskap            46.30   
40  Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb            46.49   
41  Rebecka Axelmalm  2003  Södertörns Simsällskap            46.51   
42  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap            46.52   
43  Hera Chachalatos  2003  Skuru Idrottsklubb            46.54   
44  Felicia Moureau  2003  Södertälje Simsällskap            46.67   
45  Clara Ersson  2004  Täby Sim            46.75   
46  Emma Söderberg  2004  Järfälla Simsällskap            46.79   
47  Jenny Tunell  2003  Danderyds Sim            46.84   
48  Leah Amtell  2003  Skuru Idrottsklubb            47.10   
49  Emma Orrung  2003  Skuru Idrottsklubb            47.12   
50  Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb            47.41   
51  Elina Lejonqvist  2004  Järfälla Simsällskap            47.47   
52  Sofia Bergström  2003  Täby Sim            47.75   
53  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb            47.78   
54  Shirina Kellokoski  2003  Väsby Simsällskap            47.96   
55  Emma Sommar  2004  Täby Sim            48.00   
56  Moa Scharin  2003  Skuru Idrottsklubb            48.54   
57  Maja Lingham  2004  Täby Sim            49.32   
58  Darcey Bailey  2004  Täby Sim            49.89   
59  Liv Yrjölä Kuortti  2004  Södertörns Simsällskap            50.53   
60  Felicia Eriksson  2004  Spårvägen Simförening            50.93   
61  Malin Wahlén  2003  Skuru Idrottsklubb            51.09   
62  Jessika Mudyna  2004  Väsby Simsällskap            51.10   
63  Ella Faleij  2003  Turebergs Simklubb            51.28   
64  Jessika Westberg  2003  Järfälla Simsällskap            51.62   
65  Cornelia Dahlén  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            51.88   
66  Emma Nygård  2004  Väsby Simsällskap            51.89   
67  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb            52.07   
68  Matilda Schibbye  2004  Täby Sim            52.22   
69  Filippa Neuman  2004  Saltsjöbadens Idrottsförening            52.42   
70  Olivia Lindgren  2004  Södertälje Simsällskap            52.56   
71  Emma Olsson  2004  Väsby Simsällskap            52.72   
72  Wilma Qvist  2004  Spårvägen Simförening            53.17   
73  Kristina Chiuarzzo Åström  2004  Spårvägen Simförening            53.36   
74  Isabelle Lundwall Lager  2004  Turebergs Simklubb            53.85   
75  Zeline Bengtson  2003  Södertörns Simsällskap            54.74   
76  Elin Nygren  2003  Södertörns Simsällskap            55.45   
77  Nicole Tenaldo  2003  Järfälla Simsällskap            55.96   
78  Clara Taberman  2004  Täby Sim            57.26   
79  Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap            57.30   
80  Alma Augustsson Spets  2004  Järfälla Simsällskap            58.65   
81  Filippa Sundberg  2004  Järfälla Simsällskap            1:01.80   
Junie Lindgren  2004  Spårvägen Simförening            DNS   
Diana Azarian  2003  Väsby Simsällskap            DSQ   
Ebba Norrlin  2004  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Moa Eklund  2003  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.02  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  18:16 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2015    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  18:31   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2015         
 
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilhelm Arvidsson  2005  Danderyds Sim            43.21   
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap            43.31   
Daner Tapia  2005  Spårvägen Simförening            43.80   
Mete Güleryüz  2006  Täby Sim            44.55   
Casper Rengart  2006  Väsby Simsällskap            46.59   
Marcus Persson Taylor  2005  Täby Sim            49.23   
Alan Eriksson  2005  Spårvägen Simförening            50.45   
Arvin Parsa  2006  Järfälla Simsällskap            50.72   
Anton Lind  2006  Järfälla Simsällskap            51.17   
10  Albin Brink  2006  Turebergs Simklubb            51.32   
11  Milles Karlsson Karlström  2005  Spårvägen Simförening            51.36   
12  Daniel Bebenek  2006  Täby Sim            51.73   
13  Marcus Hansson  2005  Järfälla Simsällskap            52.25   
14  Johan Elmquist  2005  Järfälla Simsällskap            52.70   
15  Anton Jöngren  2006  Spårvägen Simförening            52.89   
16  Jonatan Anderson  2005  Järfälla Simsällskap            55.06   
17  David Holmberg  2005  Spårvägen Simförening            55.59   
18  Einar Styrman  2005  Spårvägen Simförening            55.68   
19  Simon Welin-Berger  2006  Södertälje Simsällskap            56.31   
20  Ludwig Skantz  2005  Järfälla Simsällskap            56.46   
21  Viktor Jeppsson  2005  Väsby Simsällskap            56.81   
22  Gabriel Jansson Bulhoes  2005  Turebergs Simklubb            58.03   
23  Axel Mickelsson  2006  Turebergs Simklubb            59.25   
24  Oliver Harper  2005  Järfälla Simsällskap            1:00.80   
25  Eddie Peng  2007  Väsby Simsällskap            1:02.20   
Karl Lennartsson  2005  Danderyds Sim            DNS   
Adrian Hellberg  2005  Spårvägen Simförening            DSQ   
Elijas Eriksson  2005  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Liam Lehtonen Hebert  2006  Spårvägen Simförening            DSQ   
Loke Wall  2005  Järfälla Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap            36.87   
Edvin Jonsson  2004  Simklubben Ägir            37.72   
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap            38.73   
Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim            39.10   
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap            39.45   
Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim            41.71   
Linus Areblad  2004  Väsby Simsällskap            42.93   
Dimitris Ladis  2003  Täby Sim            43.58   
Daniel Parsa  2003  Järfälla Simsällskap            43.80   
10  Siavash Vatani  2003  Skuru Idrottsklubb            44.32   
11  Pontus Gunnarsson Jonsson  2003  Järfälla Simsällskap            44.62   
12  Malte Haargaard  2003  Skuru Idrottsklubb            44.86   
13  Linus Bolinder  2003  Södertörns Simsällskap            45.70   
14  Ludvig Holfve  2003  Turebergs Simklubb            46.21   
15  Viktor Malmring  2003  Spårvägen Simförening            46.22   
16  Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap            46.28   
17  Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening            46.39   
18  Johannes Barkarö  2004  Täby Sim            46.76   
19  Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening            46.93   
20  Oscar Fällman  2003  Södertälje Simsällskap            46.94   
21  Emil Berg  2003  Södertälje Simsällskap            47.17   
22  Gustav Sartor  2003  Skuru Idrottsklubb            47.41   
23  Kevin Rathnasiri  2003  Väsby Simsällskap            48.15   
24  Gabriel Derantz  2003  Väsby Simsällskap            48.17   
25  Fredrick Grundin  2003  Täby Sim            48.30   
26  Victor Jansson  2004  Turebergs Simklubb            48.48   
27  Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening            49.15   
28  John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap            49.27   
29  Rafael Pyötsiä  2003  Södertälje Simsällskap            50.45   
30  Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb            50.87   
31  Victor Bäckström  2003  Skuru Idrottsklubb            51.45   
32  Leon Lesniewski  2004  Järfälla Simsällskap            52.70   
33  Nicholas Bergvall  2004  Täby Sim            54.33   
34  Elias Brodin  2003  Spårvägen Simförening            55.36   
35  Sebastian Frisch  2004  Södertälje Simsällskap            57.54   
36  Simon Lidström  2004  Järfälla Simsällskap            58.94   
Adem Hemo  2003  Väsby Simsällskap            DNS   
Albin Slättman  2004  Väsby Simsällskap            DSQ   
Eskil Perrone  2004  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Gustavs Cerps  2004  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Isak Wallström-Blomgren  2003  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.02  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  18:31 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2015    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  18:55   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2015         
 
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Bäckström  2005  Södertörns Simsällskap    42.96        1:31.54   
Sofia Tossavainen  2005  Södertälje Simsällskap    45.65        1:42.42   
Nova Morota  2005  Spårvägen Simförening    47.91        1:44.62   
Moa Zetterström  2005  Norrtälje Simklubb    51.03        1:47.28   
Olivia Halfar  2005  Järfälla Simsällskap    53.27        1:48.86   
Maria Flink  2005  Södertörns Simsällskap    48.22        1:49.51   
Amanda Wensmark  2005  Järfälla Simsällskap    52.55        1:51.69   
Boel Jägerskog  2005  Järfälla Simsällskap    54.77        1:54.41   
Signe Lundh  2005  Väsby Simsällskap    58.66        2:00.38   
10  Elicia Allard  2005  Spårvägen Simförening    57.42        2:01.94   
11  Moa Berg  2006  Södertälje Simsällskap    57.07        2:03.29   
Alva Hellenius  2006  Spårvägen Simförening            DNS   
Alexandra Alkas Alias  2006  Spårvägen Simförening            DSQ   
Mathilda Almgren  2005  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Moa Nyblom  2005  Väsby Simsällskap            DSQ   
Veronica Olsson  2005  Spårvägen Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Peng  2003  Väsby Simsällskap    35.11        1:14.13   
Filippa Malmström  2003  Södertälje Simsällskap    34.73        1:16.03   
Smilla Malm  2003  Danderyds Sim    35.22        1:16.09   
Jennifer Nyblom  2003  Väsby Simsällskap    37.06        1:19.45   
Emelie Fast  2004  Södertörns Simsällskap    37.82        1:20.19   
Ingrid Franks  2003  Täby Sim    38.01        1:20.70   
Klara Possman  2003  Södertörns Simsällskap    37.87        1:21.77   
Elin Bergman  2003  Väsby Simsällskap    39.76        1:22.89   
Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04    38.97        1:23.23   
Nina Pavlovic Cano  2004  Södertörns Simsällskap    38.73        1:23.23   
11  Beatrice Östlund  2003  Täby Sim    38.71        1:23.27   
12  Roya Tittelbach  2003  Väsby Simsällskap    39.41        1:24.28   
12  Tove Pettersson  2004  Väsby Simsällskap    38.42        1:24.28   
14  Oliwia Kantecki  2003  Väsby Simsällskap    38.31        1:25.09   
15  Elin Lundgren  2003  Södertörns Simsällskap    39.04        1:25.77   
16  Thilda Ström  2003  Täby Sim    39.52        1:26.05   
17  Katie Hälleberg  2003  Täby Sim    42.01        1:28.23   
18  Dina Larsson  2004  Täby Sim    40.92        1:30.27   
19  Ioanna Tsirona  2004  Väsby Simsällskap    44.54        1:30.51   
20  Louise Hertegren  2004  Järfälla Simsällskap    41.68        1:30.74   
21  Lisa Vinger  2003  Södertälje Simsällskap    41.80        1:31.21   
22  Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap    42.05        1:31.36   
23  Cornelia Ericsson  2003  Turebergs Simklubb    42.76        1:31.46   
24  Amanda Takala  2004  Väsby Simsällskap    44.17        1:33.31   
25  Emelie Lindström  2003  Väsby Simsällskap    44.71        1:33.35   
26  Sara Arnö  2004  Turebergs Simklubb    43.82        1:33.83   
27  Emelie Bergwall  2003  Täby Sim    43.90        1:34.33   
28  Julia Häglund  2003  Turebergs Simklubb    41.71        1:34.41   
29  Elin Lindqvist  2004  Järfälla Simsällskap    44.54        1:34.87   
30  Aysha Camal Cerrato  2004  Södertörns Simsällskap    44.40        1:34.93   
31  Alice Jönsson  2003  Södertörns Simsällskap    43.92        1:35.81   
32  Linnea Mattila  2003  Järfälla Simsällskap    45.98        1:35.83   
33  Rebecka Axelmalm  2003  Södertörns Simsällskap    45.83        1:36.09   
34  Hanna Åkerman  2004  Väsby Simsällskap    45.97        1:36.74   
35  Yasmine Jezzini  2003  Turebergs Simklubb    47.15        1:37.40   
36  Astrid Nilsson  2003  Turebergs Simklubb    46.75        1:37.52   
37  Sofia Bergström  2003  Täby Sim    44.90        1:38.06   
38  Johanna Bagelius  2004  Spårvägen Simförening    45.37        1:38.15   
39  Jenny Tunell  2003  Danderyds Sim    48.53        1:38.53   
40  Erika Ahlberg  2004  Täby Sim    47.70        1:39.22   
41  Malin Kullman  2004  Spårvägen Simförening    23.89        1:39.71   
42  Olivia Östlund  2003  Skuru Idrottsklubb    46.13        1:39.76   
43  Felicia Heintz  2004  Skuru Idrottsklubb    46.29        1:41.19   
44  Elsa Bäckström  2004  Skuru Idrottsklubb    50.23        1:41.29   
45  Gabriella Ehn  2003  Södertörns Simsällskap    44.44        1:42.27   
46  Emma Orrung  2003  Skuru Idrottsklubb    47.83        1:42.56   
47  Hera Chachalatos  2003  Skuru Idrottsklubb    48.25        1:42.66   
48  Elin Furingsten  2004  Skuru Idrottsklubb    49.22        1:43.20   
49  Emma Söderberg  2004  Järfälla Simsällskap    47.61        1:43.37   
50  Elina Lejonqvist  2004  Järfälla Simsällskap    49.68        1:44.46   
51  Lovisa Fantenberg  2004  Väsby Simsällskap    50.53        1:44.67   
52  Sofia Hansen  2004  Järfälla Simsällskap    50.27        1:45.87   
53  Zeline Bengtson  2003  Södertörns Simsällskap    51.82        1:47.41   
54  Emma Olsson  2004  Väsby Simsällskap    51.56        1:48.53   
55  Moa Scharin  2003  Skuru Idrottsklubb    53.02        1:49.55   
56  Lovisa Niska Söderqvist  2004  Skuru Idrottsklubb    52.20        1:51.08   
57  Kristina Chiuarzzo Åström  2004  Spårvägen Simförening    55.34        1:52.47   
58  Nicole Tenaldo  2003  Järfälla Simsällskap    54.01        1:54.01   
59  Tilde Pettersson  2004  Norrtälje Simklubb    53.34        1:54.43   
Tilde Rydström  2003  Skuru Idrottsklubb            DNS   
Elin Nygren  2003  Södertörns Simsällskap            DSQ   
Felicia Göthberg  2004  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Felicia Moureau  2003  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Jessika Westberg  2003  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Kajsa Iwarsson  2003  Turebergs Simklubb            DSQ   
Leah Amtell  2003  Skuru Idrottsklubb            DSQ   
Louise Blomqvist  2004  Danderyds Sim            DSQ   
Nicole Valeskog  2004  Täby Sim            DSQ   
Olivia Lindgren  2004  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Selma Holmer  2004  Turebergs Simklubb            DSQ   
Thilde Brandt  2003  Järfälla Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.02  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  18:55 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Nya Arena Vilunda Knatte 2015    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Upplands Väsby    Utskriftstid  19:12   
  Arrangör  Väsby Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2015         
 
 
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wilhelm Arvidsson  2005  Danderyds Sim    43.64        1:31.99   
Daner Tapia  2005  Spårvägen Simförening    42.45        1:33.85   
Alexander Arnö  2005  Turebergs Simklubb    44.26        1:34.63   
Marcus Persson Taylor  2005  Täby Sim    45.39        1:35.59   
Kevin Hellman  2005  Södertörns Simsällskap    46.87        1:38.21   
Casper Rengart  2006  Väsby Simsällskap    49.23        1:47.46   
Einar Styrman  2005  Spårvägen Simförening    54.49        1:55.20   
Eddie Peng  2007  Väsby Simsällskap    1:00.01        2:02.24   
Arvin Parsa  2006  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Marcus Hansson  2005  Järfälla Simsällskap            DSQ   
Milles Karlsson Karlström  2005  Spårvägen Simförening            DSQ   
Simon Welin-Berger  2006  Södertälje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Lööw  2003  Södertälje Simsällskap    38.33        1:20.62   
Theo Oerther  2003  Södertälje Simsällskap    38.38        1:22.25   
Isac Persson Taylor  2003  Täby Sim    40.03        1:23.93   
Marcus Nykvist  2004  Järfälla Simsällskap    40.54        1:25.12   
Hugo Westholm  2004  Täby Sim    41.66        1:25.98   
Erik Åstrand  2003  Täby Sim    40.29        1:27.42   
Malte Söderberg  2004  Södertörns Simsällskap    42.82        1:29.00   
Filip Novacic  2003  Danderyds Sim    44.28        1:29.80   
Gustav Ahlqvist  2003  Täby Sim    42.87        1:31.75   
10  Erik Falk  2003  Älvsjö AIK Fritid    43.76        1:31.81   
11  Emil Gunnarsson  2004  Södertörns Simsällskap    43.51        1:32.94   
12  Victor Lindbom  2004  Södertörns Simsällskap    42.89        1:33.06   
13  Alexander Kilander  2003  Södertörns Simsällskap    43.91        1:33.43   
14  Pontus Gunnarsson Jonsson  2003  Järfälla Simsällskap    44.66        1:33.80   
15  Gustavs Cerps  2004  Skuru Idrottsklubb    44.55        1:34.73   
16  Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    45.59        1:35.06   
17  Ludvig Holfve  2003  Turebergs Simklubb    43.64        1:35.41   
18  Tor Stein  2003  Täby Sim    47.03        1:35.45   
19  Viktor Malmring  2003  Spårvägen Simförening    46.43        1:36.11   
20  Leonardo Vespertini  2003  Väsby Simsällskap    45.51        1:36.99   
21  Daniel Parsa  2003  Järfälla Simsällskap    45.93        1:37.18   
22  Filip Westlund  2003  Turebergs Simklubb    45.87        1:37.46   
23  Kevin Rathnasiri  2003  Väsby Simsällskap    47.13        1:40.54   
24  Linus Areblad  2004  Väsby Simsällskap    46.50        1:41.11   
25  Erik Bergman  2004  Väsby Simsällskap    47.16        1:41.16   
26  John Zetterqvist  2004  Järfälla Simsällskap    47.14        1:41.31   
27  Niclas Ruimeng Li  2004  Turebergs Simklubb    49.87        1:41.68   
28  Hjalmar Mueller  2004  Skuru Idrottsklubb    50.11        1:41.72   
29  Aron Alexanderson  2003  Spårvägen Simförening    48.71        1:43.51   
30  Gabriel Derantz  2003  Väsby Simsällskap    48.86        1:43.61   
31  Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    49.01        1:43.89   
32  Emil Berg  2003  Södertälje Simsällskap    49.69        1:44.51   
33  Nils Malmberg  2004  Järfälla Simsällskap    52.40        1:46.06   
34  Leon Lesniewski  2004  Järfälla Simsällskap    53.61        1:51.51   
Isac Rune  2003  Täby Sim            DSQ   
Oscar Fällman  2003  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Rafael Pyötsiä  2003  Södertälje Simsällskap            DSQ   
Simon Lörinc  2003  Täby Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.02  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Väsby Simsällskap  Utskriftstid  19:12 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner