Results for Farum Cup 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag årgang
Resultat Løb 105 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 13:53 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 105, 100m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2001-2002 |
Europarekord Senior: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28 |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.14 2015-03-08 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.14 2015-03-08 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Isabelle Sering | 2002 | 534 | 35.12 | 1:11.60 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
2 | Claudia Sperling | 2002 | 516 | 34.95 | 1:12.44 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 514 | 34.94 | 1:12.54 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Cecilie Elkjær | 2001 | 507 | 35.27 | 1:12.88 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
5 | Sofie Andersen | 2001 | 480 | 36.14 | 1:14.20 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
6 | Tova Andersson | 2001 | 463 | 36.23 | 1:15.10 | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
7 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 443 | 37.65 | 1:16.22 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
8 | Emma Bruhn | 2002 | 424 | 37.43 | 1:17.33 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
9 | Bjørk Nelsing Petersen | 2002 | 412 | 38.81 | 1:18.08 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
10 | Mathilde van der Linden | 2002 | 390 | 38.76 | 1:19.52 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
11 | Julie Frisch Hoff | 2002 | 389 | 39.01 | 1:19.56 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
12 | Regitze Lyngfeldt | 2002 | 378 | 39.52 | 1:20.34 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Cassandra Hammershøj | 2001 | 376 | 38.55 | 1:20.48 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
14 | Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | 370 | 38.61 | 1:20.90 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
15 | Olivia Olivarius Vølund | 2002 | 368 | 39.57 | 1:21.07 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
16 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 364 | 39.57 | 1:21.35 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
17 | Ida Gelineck Padborg | 2002 | 361 | 39.62 | 1:21.55 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
18 | Rebekka Windahl | 2001 | 358 | 39.95 | 1:21.84 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
19 | Madeleine Thornsen | 2001 | 333 | 39.25 | 1:23.85 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
20 | Victoria Andersen | 2001 | 305 | 42.38 | 1:26.27 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
21 | Frida Toudal | 2001 | 302 | 41.99 | 1:26.58 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
22 | Emma Hjort Kaas | 2002 | 266 | 44.29 | 1:30.27 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Mathilde Vangkilde Jensen | 2002 | 260 | 44.20 | 1:30.99 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Philippa Hallengreen | 2002 | 255 | 44.36 | 1:31.60 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
25 | Katrine Voss Thorsen | 2002 | 163 | 54.05 | 1:46.35 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
26 | Filippa Andersson | 2002 | 132 | 54.45 | 1:53.87 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Emma Bille Engell | 2002 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 105, 100m Rygsvømning Piger, Finaler Årg. 2003-2015 |
Europarekord Senior: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28 |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.14 2015-03-08 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.14 2015-03-08 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Hannah Olsson-Lindhé | 2003 | 379 | 39.04 | 1:20.25 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
2 | Ester Eilertsson | 2003 | 347 | 40.40 | 1:22.63 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
3 | Linnea Liljenfors | 2004 | 330 | 40.20 | 1:24.05 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
4 | Elena Westmark Holm | 2003 | 329 | 40.67 | 1:24.18 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
5 | Matilda Hoff | 2003 | 302 | 42.88 | 1:26.60 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
6 | Sia Nikoline Schrøder | 2003 | 300 | 43.05 | 1:26.74 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Linnéa Lindh | 2003 | 289 | 42.21 | 1:27.85 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
8 | Astrid Thimmer | 2003 | 281 | 43.07 | 1:28.63 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | 267 | 44.80 | 1:30.18 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
10 | Anna Marie Nielsen | 2004 | 256 | 45.69 | 1:31.45 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Wilma Rundblad | 2003 | 248 | 44.29 | 1:32.45 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
12 | Emilie Højen Meyer | 2004 | 236 | 44.40 | 1:33.95 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
13 | Sophia Hyldtoft | 2004 | 228 | 45.86 | 1:35.02 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Emelie Ek-Värn | 2004 | 228 | 46.63 | 1:35.11 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
15 | Mie Bidsted Hansen | 2003 | 227 | 46.28 | 1:35.22 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
16 | Marie Reno Bernack | 2003 | 222 | 46.67 | 1:35.90 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Emma Bruhn | 2003 | 219 | 47.75 | 1:36.42 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
18 | Mille Scheel | 2003 | 202 | 48.31 | 1:38.94 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
19 | Arwen Nybo | 2004 | 172 | 50.63 | 1:44.46 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
20 | Mathilde Edele Borg | 2004 | 170 | 1:44.85 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Fanny Moreau | 2003 | 167 | 51.54 | 1:45.48 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
22 | Malou Nielsen | 2005 | 166 | 51.94 | 1:45.61 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Clara Secher Termansen | 2005 | 148 | 51.71 | 1:49.74 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | 129 | 54.28 | 1:54.91 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
25 | Filippa Jasmia Skikkild | 2005 | 115 | 56.98 | 1:59.42 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
26 | Lærke Dann-Nielsen | 2005 | 114 | 57.72 | 1:59.70 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
27 | Laura Købke | 2005 | 110 | 58.22 | 2:01.06 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
28 | Mathilde Busch Erhardi | 2004 | 102 | 1:03.31 | 2:04.31 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
29 | Caroline N.r. Søndergaard | 2004 | 95 | 1:01.21 | 2:07.12 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
30 | Ellen Kyndi Serup | 2005 | 89 | 1:03.09 | 2:09.98 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Anna Mabeck | 2003 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Thit Wang Esbjørn | 2004 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Gaia Kruse | 2005 | DSQ | ej fort bev 50m | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:53 |