2020-09-20   08:33:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Farum Cup 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2015    Udskriftsdato  10 maj 2015   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  15:18   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  08 maj 2015         
 
 
Løb 9, 50m Rygsvømning Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Daniela Samulski (1984) 27.23 2009-07-30 
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.76 2014-04-11 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 27.76 2014-04-11 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 28.51 2012-07-06 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Clara Vater  1997    641          31.37   
  Landskrona Simsällskap                   
Marina Heller Hansen  1994    608          31.93   
  Sigma Swim Allerød                   
Frederikke Mertins  2000    565          32.73   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Frederikke Houen  1998    563          32.77   
  Helsingør Svømmeklub                   
Stinna Schnabl  1999    558          32.85   
  Hørsholm Svømmeforening                   
Linnéa Månsson  1996    556          32.90   
  Simsällskapet Iden                   
Katrine Stampe  2000    540          33.22   
  Sigma Swim Allerød                   
Emilie Hørlykke  1998    537          33.29   
  Gentofte Svømme Klub                   
Cecilie Jørgensen  1998    536          33.30   
  Helsinge Svømmeklub                   
10  Elin Rundblad  1999    533          33.37   
  Landskrona Simsällskap                   
11  Mia Wennecke  1999    524          33.55   
  Helsingør Svømmeklub                   
12  Marie-Louise Stentved  2000    516          33.72   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
13  Mathilde Olsen  1998    516          33.73   
  Hvidovre Svømme Klub                   
14  Julie Schmidt  1995    510          33.86   
  Sigma Swim Allerød                   
15  Caroline Hørlykke  2000    506          33.95   
  Gentofte Svømme Klub                   
16  Nina Corydon-Petersen  1999    488          34.37   
  Roskilde Svømning                   
17  Nicola Parfitt  2000    480          34.54   
  Trelleborg Sim                   
18  Ida Sandwång  2001    479          34.58   
  Landskrona Simsällskap                   
19  Simone Bukholt  1999    478          34.59   
  Hvidovre Svømme Klub                   
20  Nanna Drewsen  1998    477          34.63   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
21  Signe Skousen  1999    476          34.64   
  Hvidovre Svømme Klub                   
22  Frederikke Arentoft  2000    462          35.00   
  Hørsholm Svømmeforening                   
23  Veronika Storm  1998    457          35.13   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
24  Ida Agerbak Trandum  1996    427          35.93   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
25  Sofie W. Krattet  2000    423          36.04   
  Helsinge Svømmeklub                   
26  Anna Svensson-Fehér  2000    421          36.09   
  Trelleborg Sim                   
27  Alba Cecilie Runge  2000    410          36.41   
  Hørsholm Svømmeforening                   
28  Helena Kornerup Klejstrup  1999    409          36.44   
  Lyngby Svømmeklub                   
29  Kathrine Pii Frederiksen  2000    406          36.53   
  Farum Svømmeklub                   
30  Xenia Huryn  2000    395          36.85   
  Swim Team Tåstrup                   
31  Maria Dollas  1998    395          36.86   
  Slagelse Svømmeklub                   
32  Sarah Sejr Aagaard  2000    388          37.10   
  Farum Svømmeklub                   
33  Emilia Frederiksen  2000    374          37.54   
  Trelleborg Sim                   
34  Alice Gantriis  2000    360          38.03   
  Helsinge Svømmeklub                   
35  Cassandra Thimmer  1999    348          38.45   
  Gentofte Svømme Klub                   
36  Andrea M. Lang Bolvig  2000    340          38.74   
  Sigma Swim Birkerød                   
37  Melinda Andersson  2000    327          39.26   
  Landskrona Simsällskap                   
38  Elsa Assarsson  2001    276          41.54   
  Landskrona Simsällskap                   
39  Julia Frederiksen  2001    269          41.87   
  Trelleborg Sim                   
40  Felicia Schubert  2001    265          42.10   
  Trelleborg Sim                   
41  Laura Dorenda  2001    240          43.53   
  Landskrona Simsällskap                   
Nikoline Nilsson Norby  2000              DNS   
  Gentofte Svømme Klub                   
Regitse Sofie Larsen  1997              DNS   
  Slagelse Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  10 maj 2015 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  15:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark