2019-11-20   00:42:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Farum Cup 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point uden mellemtider
Resultat Løb 4 (Indledende) - Med point uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2015    Udskriftsdato  09 maj 2015   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  07:30   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  08 maj 2015         
 
 
Løb 4, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 
Europarekord Senior: Frederic Bousquet (1981) 20.94 2009-04-26 
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 21.45 2009-07-31 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 22.36 2009-04-11 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 23.07 2013-03-29 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kevin Witt Christensen  1995    669          23.90   
  Farum Svømmeklub                   
Magnus Jákupsson  1994    656          24.06   
  Farum Svømmeklub                   
Lasse Lykke Nielsen  1995    637          24.29  Deltager ikke i finalen 
  Helsinge Svømmeklub                   
Philip Greve  1998    630          24.39   
  Farum Svømmeklub                   
Niklas Hedegaard  1990    609          24.66   
  Farum Svømmeklub                   
Alfred Christensson  1998    600          24.78   
  Landskrona Simsällskap                   
Søren Meier  1994    592          24.89   
  Hvidovre Svømme Klub                   
Filip Christensson  1991    592          24.90   
  Landskrona Simsällskap                   
Marcus Olesen  1995    570          25.21   
  Farum Svømmeklub                   
10  Nicolai Løwenstein  1997    569          25.22   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
11  Jonas Olczyk  1994    563          25.31   
  Gentofte Svømme Klub                   
12  Jonas Vibsig Berding  1996    558          25.39   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
13  Thomas Bech  1998    557          25.40   
  Farum Svømmeklub                   
14  Mikkel-Emil Rosenbom  1999    550          25.51   
  Lyngby Svømmeklub                   
15  Gustav Frödeberg  1997    550          25.52   
  Väsby Simsällskap                   
16  Gustav Bækgaard  1997    546          25.57   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
17  Niels Breum Hansen  1994    543          25.63   
  Helsinge Svømmeklub                   
18  Yannick Rasmussen  1995    540          25.67   
  Roskilde Svømning                   
19  Chris Johansen  1996    536          25.74   
  Farum Svømmeklub                   
20  Mads Jørner  1998    532          25.80   
  Farum Svømmeklub                   
21  Hampus Svensson  1999    528          25.86   
  Landskrona Simsällskap                   
22  Asbjørn Garne  1995    521          25.97   
  Gentofte Svømme Klub                   
23  William Matras  1998    521          25.98   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
24  Mikkel Samsøe Borch  1997    511          26.14   
  Hvidovre Svømme Klub                   
25  Frederik Weiss  1999    499          26.36   
  Gentofte Svømme Klub                   
26  Maxemillian Pedersen  1996    498          26.37   
  Sigma Swim Allerød                   
27  Mads Steen Petersen  1997    497          26.39   
  Helsinge Svømmeklub                   
28  Niklas Broch Thielemann  1994    496          26.40   
  Sigma Swim Birkerød                   
29  Nicolai Møbius Pedersen  1996    494          26.44   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
30  Martin Jungersen  1997    494          26.45   
  VAT Copenhagen-MK31                   
31  Mathias Marsengo  1997    489          26.54   
  Helsingør Svømmeklub                   
32  Christian Sejr Aagaard  1998    478          26.73   
  Farum Svømmeklub                   
33  Mikkel Møller-Jensen  1995    475          26.79   
  Hvidovre Svømme Klub                   
34  Joachim Frimann  1997    442          27.43   
  Helsinge Svømmeklub                   
35  Tim Petersson  1999    441          27.47   
  Landskrona Simsällskap                   
36  Adam Hansen  1998    440          27.49   
  Gentofte Svømme Klub                   
37  Jonas Hyllested  1999    439          27.50   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
38  Ali Raeisi  1998    436          27.57   
  Landskrona Simsällskap                   
39  Victor Emil Lundgaard  1998    426          27.77   
  Gentofte Svømme Klub                   
40  Johan Norén  1986    422          27.86   
  Landskrona Simsällskap                   
41  Rasmus Aavang Jensen  1998    354          29.54   
  Slagelse Svømmeklub                   
Frederik Siem Pedersen  1991              DNS   
  Farum Svømmeklub                   
Joachim Blach Kristensen  1995              DNS   
  Slagelse Svømmeklub                   
Thomas Vilmar  1998              DNS   
  Helsingør Svømmeklub                   
Tino Floris  1998              DSQ  Tyvstart 
  Helsinge Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  09 maj 2015 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  07:30 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark