Tulokset Farum Cup 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Fredag
Resultat Løb 3 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 11:13 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 3, 50m Frisvømning Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Britta Steffen (1983) 23.73 2009-08-02 |
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 23.88 2009-08-02 |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 24.40 2014-06-11 |
Dansk Rekord Junior: Julie Levisen (1997) 25.63 2013-03-29 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emily Gantriis | 1999 | Helsinge Svømmeklub | 27.00 | ||||||
2 | Thea Hovmand Larsen | 1997 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.86 | ||||||
3 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 27.91 | ||||||
4 | Ida Agerbak Trandum | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 27.97 | ||||||
5 | Signe Bro | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 27.98 | ||||||
6 | Klara Reeh | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 28.10 | ||||||
7 | Julie Schmidt | 1995 | Sigma Swim Allerød | 28.11 | ||||||
8 | Sandra Lendt | 2000 | Trelleborg Sim | 28.14 | ||||||
9 | Marina Heller Hansen | 1994 | Sigma Swim Allerød | 28.16 | Deltager ikke i finalen | |||||
10 | My Rydgren | 1999 | Landskrona Simsällskap | 28.22 | ||||||
11 | Ida Sandwång | 2001 | Landskrona Simsällskap | 28.32 | ||||||
12 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | Sigma Swim Allerød | 28.41 | ||||||
13 | Clara Vater | 1997 | Landskrona Simsällskap | 28.42 | Deltager ikke i finalen | |||||
13 | Emilie Hørlykke | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 28.42 | Deltager ikke i finalen | |||||
15 | Louise Halldén | 1998 | Väsby Simsällskap | 28.55 | ||||||
16 | Mia Wennecke | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 28.62 | ||||||
17 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 28.67 | ||||||
18 | Marie-Louise Stentved | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.79 | ||||||
19 | Nanna Drewsen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 | 28.85 | ||||||
20 | Nina Corydon-Petersen | 1999 | Roskilde Svømning | 28.94 | ||||||
21 | Katrine Stampe | 2000 | Sigma Swim Allerød | 28.97 | ||||||
22 | Lise Norgil Damgaard | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 29.01 | ||||||
23 | Cæcilie Schade Cantby | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 29.09 | ||||||
24 | Frederikke Houen | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 29.11 | ||||||
24 | Nicoline Reinstrup | 1998 | Helsingør Svømmeklub | 29.11 | ||||||
26 | Lærke Viereck | 1997 | Roskilde Svømning | 29.13 | ||||||
27 | Xenia Huryn | 2000 | Swim Team Tåstrup | 29.32 | ||||||
28 | Stinna Schnabl | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 29.39 | ||||||
29 | Emilie Buurgaard Westh | 1999 | Farum Svømmeklub | 29.41 | ||||||
30 | Lina Sjöholm | 2000 | Sjöbo Simsällskap | 29.50 | ||||||
31 | Alice Gantriis | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 29.54 | ||||||
32 | Astrid Ovesen | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 29.58 | ||||||
33 | Amalie Gotthard | 1999 | Slagelse Svømmeklub | 29.63 | ||||||
34 | Sara Krell Refn | 1999 | Farum Svømmeklub | 29.69 | ||||||
35 | Nina Toft | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 29.76 | ||||||
36 | Mathilde Huberts | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 29.83 | ||||||
37 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 29.87 | ||||||
38 | Daniella Thea Johansen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 29.91 | ||||||
39 | Caroline Waage Nowak | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.03 | ||||||
40 | Elin Rundblad | 1999 | Landskrona Simsällskap | 30.06 | ||||||
41 | Julie Bak | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 30.09 | ||||||
42 | Simone Bukholt | 1999 | Hvidovre Svømme Klub | 30.12 | ||||||
43 | Amanda Egerod Lund | 2000 | Sigma Swim Allerød | 30.17 | ||||||
44 | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 30.18 | ||||||
45 | Rosemarie Blicher | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 30.20 | ||||||
46 | Simone Jørgensen | 1999 | Farum Svømmeklub | 30.25 | ||||||
47 | Caroline Sofie Lund | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 30.30 | ||||||
48 | Sara Tang-Holbek | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 30.40 | ||||||
49 | Linnéa Månsson | 1996 | Simsällskapet Iden | 30.45 | ||||||
50 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | Roskilde Svømning | 30.51 | ||||||
51 | Serina P. Snellman Floris | 1995 | Helsinge Svømmeklub | 30.64 | ||||||
52 | Karina Garne Larsen | 2000 | Sigma Swim Allerød | 30.71 | ||||||
53 | Isabelle Moreau | 2001 | Landskrona Simsällskap | 30.74 | ||||||
54 | Anna Svensson-Fehér | 2000 | Trelleborg Sim | 30.81 | ||||||
55 | Maria Dollas | 1998 | Slagelse Svømmeklub | 30.85 | ||||||
56 | Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | Farum Svømmeklub | 31.01 | ||||||
57 | Lisa Hemme Nielsen | 2000 | Roskilde Svømning | 31.02 | ||||||
58 | Alberte M Hansen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.06 | ||||||
59 | SIF Nikoline Madsen | 2001 | Gentofte Svømme Klub | 31.13 | ||||||
60 | Iben Jeppesen | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 31.19 | ||||||
61 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | VAT Copenhagen-MK31 | 31.41 | ||||||
62 | Frederikke Arentoft | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 31.54 | ||||||
63 | Alba Cecilie Runge | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 31.59 | ||||||
64 | Emilia Frederiksen | 2000 | Trelleborg Sim | 31.69 | ||||||
65 | Emma Beyer | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.70 | ||||||
66 | Frida Thunheim-Glad | 2001 | Trelleborg Sim | 31.72 | ||||||
67 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | Slagelse Svømmeklub | 31.97 | ||||||
68 | Sofie W. Krattet | 2000 | Helsinge Svømmeklub | 32.06 | ||||||
69 | Anna Fiedler | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 32.34 | ||||||
70 | Maja Lundberg | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 32.39 | ||||||
71 | Laura Dorenda | 2001 | Landskrona Simsällskap | 32.61 | ||||||
72 | Ida Larsen | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 33.12 | ||||||
73 | Francesca Nord | 2001 | Trelleborg Sim | 33.66 | ||||||
74 | Caroline Bonde | 2000 | Holbæk Svømme Klub | 33.81 | ||||||
75 | Ninwa Somi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 34.24 | ||||||
76 | Julia Frederiksen | 2001 | Trelleborg Sim | 34.27 | ||||||
77 | Felicia Schubert | 2001 | Trelleborg Sim | 34.52 | ||||||
78 | Melinda Andersson | 2000 | Landskrona Simsällskap | 35.06 | ||||||
79 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 35.91 | ||||||
- | Regitse Sofie Larsen | 1997 | Slagelse Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Frida Eilertsson | 2000 | Trelleborg Sim | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:13 |