2019-11-22   00:37:37
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Farum Cup 2015

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Farum Cup 2015    Udskriftsdato  08 maj 2015   
  Stævne by  Farum    Udskriftstidspunkt  18:53   
  Arrangør  Farum Svømmeklub         
  Bassin  50m         
  Stævne dato  08 maj 2015         
 
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 
Europarekord Senior: Frederica Pellegrini (1988) 3:59.15 2009-07-26 
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Maj Howardsen  1997    767  1:02.10  2:07.21  3:14.30    4:21.21   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Lisa Steen Duus  1997    696  1:03.99  2:12.94  3:22.13    4:29.80   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Marina Heller Hansen  1994    687  1:04.58  2:13.78  3:23.37    4:30.91   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Louise Halldén  1998    670  1:03.65  2:12.58  3:23.15    4:33.21   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Erica Sjöholm  1997    656  1:06.08  2:16.83  3:26.41    4:35.20   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
Anna Brandt Nielsen  1998    628  1:07.04  2:17.92  3:28.65    4:39.19   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Tove Sparrman  1996    612  1:07.33  2:18.32  3:30.31    4:41.65   
  Väsby Simsällskap                   
                     
Rikke Munkholm  1998    595  1:06.88  2:18.74  3:31.60    4:44.23   
  Swim Team Tåstrup                   
                     
Frederikke Dons  1998    568  1:09.13  2:23.63  3:36.54    4:48.71   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
10  Kamilla Larsen  1996    548  1:09.87  2:23.81  3:38.40    4:52.21   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
11  Lærke Viereck  1997    542  1:11.16  2:25.99  3:40.22    4:53.21   
  Roskilde Svømning                   
                     
Julie Lunau  1995              DNS   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
 
Løb 11, 400m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2015 
Europarekord Senior: Frederica Pellegrini (1988) 3:59.15 2009-07-26 
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 4:03.98 2012-07-29 
Dansk Rekord Junior: Amalie Emma Thomsen (1994) 4:14.61 2010-07-15 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Freja Gram  1999    663  1:05.58  2:14.71  3:24.69    4:34.21   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
Klara Reeh  1999    659  1:06.18  2:16.93  3:27.19    4:34.70   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Lina Sjöholm  2000    638  1:06.21  2:16.70  3:27.51    4:37.72   
  Sjöbo Simsällskap                   
                     
Anne Huse Gaarde-Hansen  1999    632  1:07.90  2:19.26  3:30.64    4:38.57   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
My Rydgren  1999    617  1:04.88  2:16.88  3:29.71    4:40.80   
  Landskrona Simsällskap                   
                     
Sara Stenberg  2001    603  1:07.22  2:19.16  3:31.67    4:42.95   
  Simklubben Triton                   
                     
Maria Munch-Menzer  2001    577  1:08.27  2:21.90  3:35.82    4:47.14   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Elisabeth Sabroe Ebbesen  2002    576  1:04.92  2:18.48  3:32.33    4:47.38   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Alberte M Hansen  2000    573  1:09.62  2:23.26  3:36.64    4:47.87   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
10  Nina Toft  2000    568  1:07.37  2:20.25  3:34.44    4:48.68   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
11  Anne Sofie Gadfelt  1999    560  1:10.13  2:24.32  3:37.94    4:50.09   
  Farum Svømmeklub                   
                     
12  Amalie Gotthard  1999    554  1:09.66  2:23.40  3:38.18    4:51.17   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
13  Karina Garne Larsen  2000    528  1:10.24  2:25.55  3:41.34    4:55.74   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
14  SIF Nikoline Madsen  2001    521  1:11.19  2:27.28  3:43.60    4:57.06   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
15  Amalie W. Olsen  2001    521  1:10.18  2:25.86  3:42.88    4:57.15   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
16  Sophie Amalie Schøn  1999    519  1:10.63  2:26.22  3:42.10    4:57.55   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
17  Cecilie Salskov Jensen  2000    514  1:11.51  2:28.57  3:45.37    4:58.43   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
18  Caroline Waage Nowak  2001    514  1:10.03  2:26.08  3:42.83    4:58.44   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
19  Caroline Sofie Lund  2000    513  1:11.05  2:28.17  3:44.93    4:58.68   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
20  Isabelle Sering  2002    495  1:10.12  2:27.03  3:44.39    5:02.19   
  Trelleborg Sim                   
                     
21  Louise Peacock  2001    462  1:11.39  2:30.85  3:50.69    5:09.22   
  Väsby Simsällskap                   
                     
22  Cecilie Meyn  2000    461  1:13.53  2:33.04  3:52.45    5:09.54   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
23  Andrea M. Lang Bolvig  2000    457  1:15.49  2:34.05  3:52.58    5:10.30   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
24  Katrine S. Frederiksen  2002    406  1:15.98  2:38.26  4:01.43    5:22.95   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
25  Isabella Voldby Ipsen  2000    365  1:18.59  2:44.84  4:10.53    5:34.41   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
26  Emma Beyer  2000    330  1:20.27  2:48.12  4:19.03    5:45.98   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
27  Emilie Højen Meyer  2004    281  1:25.97  3:00.39  4:35.11    6:04.94   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  08 maj 2015 
Licens til Farum Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark