Results for Farum Cup 2015
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 118 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 12:45 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 118, 50m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 1999-2000 |
Europarekord Senior: Liam Tancock (1985) 24.04 2008-08-02 |
Nordisk Rekord Senior: Lavrans Solli (1992) 25.14 2014-08-20 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Johan Bragason | 1999 | 562 | 29.12 | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
2 | Nikolai Hougaard | 1999 | 518 | 29.92 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
3 | Mathias Immerkjær | 1999 | 514 | 30.01 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
4 | Filip Bækgaard | 2000 | 484 | 30.61 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
5 | Simon Brandt | 2000 | 432 | 31.79 | ||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
6 | Lukas Sieben | 1999 | 423 | 32.02 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
7 | Jeppe Mathiassen | 2000 | 409 | 32.36 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | 390 | 32.88 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
9 | Kasper Bitzer | 2000 | 388 | 32.96 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
10 | Frederik Junker Neldeberg | 2000 | 343 | 34.32 | ||||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Lucas Lindblom | 2000 | 244 | 38.47 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Jacob Thomasen | 2000 | DNS | |||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
Løb 118, 50m Rygsvømning Drenge, Finaler Årg. 2001-2015 |
Europarekord Senior: Liam Tancock (1985) 24.04 2008-08-02 |
Nordisk Rekord Senior: Lavrans Solli (1992) 25.14 2014-08-20 |
Dansk Rekord Senior: Mathias Gydesen (1988) 25.44 2010-08-11 |
Dansk Rekord Junior: Andreas Schiellerup (1993) 26.36 2011-07-09 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | Opnået | Status | ||||
Klub | ||||||||||
1 | Christoffer Dellhede | 2001 | 413 | 32.26 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 407 | 32.43 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Malthe Letting | 2001 | 398 | 32.68 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Matthias Hansen | 2001 | 397 | 32.69 | ||||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
5 | Christian Ong Hansen | 2001 | 338 | 34.51 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
6 | Leo Badaker | 2002 | 317 | 35.24 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Mads Bjørn Andersen | 2001 | 316 | 35.29 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Anders Skousen | 2002 | 293 | 36.17 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
9 | Oscar Klittbo | 2002 | 285 | 36.53 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
10 | Gustav Haugård Hansen | 2002 | 246 | 38.33 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
11 | Tor Ejrnæs | 2002 | 240 | 38.68 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
12 | Andreas Gammelgaard | 2002 | 238 | 38.74 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Jesper Ring | 2003 | 176 | 42.82 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
14 | Alexander Tengberg | 2003 | 174 | 43.00 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
15 | Viggo Thomsen | 2004 | 147 | 45.45 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
16 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 123 | 48.29 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Marcus Artmann | 2002 | 121 | 48.49 | ||||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
18 | Frederik Rink Larsen | 2004 | 121 | 48.53 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
19 | Markus Rydgren | 2003 | 119 | 48.79 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
20 | Alexander Nørby | 2006 | 118 | 48.95 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
21 | Jaime Mass Pedersen | 2004 | 111 | 49.92 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
22 | Julius Rix Melchiorsen | 2004 | 110 | 50.15 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
23 | Rasmus Fabricius Pedersen | 2005 | 104 | 51.02 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
24 | Carl-Johan Bødtker | 2003 | 102 | 51.37 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
25 | Rasmus Pedersen | 2003 | 89 | 53.69 | ||||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
26 | Christoffer Harmsen | 2004 | 84 | 54.86 | ||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
27 | Bertram T. Aunsholm | 2004 | 74 | 57.03 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
28 | Villads Lund Larsen | 2004 | 68 | 58.79 | ||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Johan Rothaus Ølykke | 2004 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Josef Kindy | 2003 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
- | Milos Jakovljevic | 2001 | DNS | |||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
- | Oscar Cleemann | 2003 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 10 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:45 |