2017-12-13   21:38:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Fynske Årgangsmesterskaber 2015 gr 1 og gr 0

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  FÅM gruppe 0 og gruppe 1    Udskriftsdato  14 marts 2015   
  Stævne by  Odense    Udskriftstidspunkt  17:06   
  Arrangør  STO og FREM         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  14 marts 2015         
 
 
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 0-1998 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Jacob Holst  1991    525  28.36  1:02.55  1:43.01    2:15.88   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Anton Holten Lambert  1997    471  29.59  1:05.45  1:48.85    2:20.84   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jacob Schøler  1998              DNS   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
 
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Oliver Phil Langsted  1999    439  30.86  1:08.71  1:52.86    2:24.23   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Anders Bruun-Petersen  1999    346  32.36  1:13.26  2:00.93    2:36.02   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Jonas Kampp  1999    100  46.92  1:47.36  2:59.66    3:55.67   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Jannik S. Vilhelmsen  1999              DNS   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
 
Løb 14, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Andreas Bui  2000    488  29.42  1:06.56  1:46.84    2:19.18   
  O.S.L.F.                   
                     
Thorstein Godske Pedersen  2000    437  30.42  1:09.06  1:51.67    2:24.45   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Kristoffer Desmareth  2000    426  30.04  1:06.22  1:50.33    2:25.60   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Benjamin Mads Andresen  2000    424  30.32  1:07.43  1:50.13    2:25.82   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Christian Rasmussen  2000    380  32.95  1:12.90  1:57.09    2:31.27   
  O.S.L.F.                   
                     
Jonas Ejby  2000    325  33.95  1:18.66  2:01.06    2:39.35   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Marcus Sørensen  2000    170  44.29  1:34.25  2:35.38    3:17.73   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Magnus Johs Hansen  2000    121  56.03  1:51.75  2:51.45    3:41.26   
  Frem Odense                   
                     
Thomas Kristensen  2000              DNS   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
Jacob Rønn  2000              DSQ  rygsvøm eft25m 
  Ringe Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.23.02  Udskriftsdato  14 marts 2015 
Licens til Odense Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  17:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare