2020-09-20   22:30:55
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP2-Åkersberga

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 2    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Åkersberga SS    Utskriftstid  09:23   
  Arrangör  Åkersberga         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Weidlitz  1997  Simklubben Neptun    26.02        54.43   
Karl Gustav Gérnyi  1999  Simklubben Neptun    26.76        54.95   
Edward Eliasson  1997  Solna Sundbyberg SS 04    26.75        56.21   
Axel Bååthe  1997  Skuru Idrottsklubb    26.66        56.64   
Andre Filipsson  1999  Skuru Idrottsklubb    27.57        57.56   
Carl Käll Jönsson  1999  Simklubben Neptun    27.62        57.57   
Alex Kaufmann  1999  Spårvägen Simförening    28.17        58.60   
Christopher Johnsson  1998  Skuru Idrottsklubb    28.82        59.54   
Oliver Freiholtz  1997  Spårvägen Simförening    28.62        1:00.08   
10  Emil Wikell  1999  Södertörns Simsällskap    29.55        1:02.47   
11  Oscar Gullberg  1999  Åkersberga Simsällskap    30.52        1:02.78   
12  Pontus Thor  1999  Solna Sundbyberg SS 04    31.55        1:05.08   
13  Olle Hennert  1999  Solna Sundbyberg SS 04    31.47        1:05.29   
14  Lucas Hultman  1999  Skuru Idrottsklubb    33.17        1:07.10   
15  Tim Höglund  1998  IF Åland    31.78        1:10.58   
16  Frej-Oskar Wikström  1999  IF Åland    33.56        1:10.96   
17  Ted Larsson  1999  Spårvägen Simförening    33.65        1:13.90   
Erik Ottosson  1999  Spårvägen Simförening            DNS   
Oskar Hägglund  1999  Södertörns Simsällskap            DNS   
Nikola Despotovic  1998  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wiggo Frohde  2000  IFK Lidingö Simklubb    28.14        57.61   
Thomas Östervall  2000  Åkersberga Simsällskap    28.28        59.37   
Jonatan Wächter  2000  Simklubben Neptun    28.88        1:00.16   
Oskar Mikker  2000  Södertörns Simsällskap    29.64        1:01.21   
Oscar Johansson  2000  Simklubben Neptun    29.39        1:01.47   
Viktor Klingeryd Jalamo  2000  Spårvägen Simförening    30.94        1:03.49   
Kacper Zalomski  2000  Simklubben Neptun    30.71        1:03.66   
Daniel Thelenius  2000  Spårvägen Simförening    30.39        1:03.77   
Rikard Arnebjer  2000  Spårvägen Simförening    30.04        1:03.94   
10  Oliver Soneborg  2000  Skuru Idrottsklubb    31.02        1:07.08   
11  Gustav Ljungholm  2000  Åkersberga Simsällskap    31.82        1:07.85   
12  Viktor Bernås Östrand  2000  Södertörns Simsällskap    32.82        1:08.01   
13  Alexander Hurkmans  2000  Spårvägen Simförening    33.20        1:09.32   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Klaudius Schreck  2001  Simklubben Neptun    27.08        56.71   
Jonas Malmring  2001  Spårvägen Simförening    27.93        59.16   
Johan Hennert  2001  Solna Sundbyberg SS 04    31.09        1:04.12   
Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun    32.24        1:06.49   
Gustav Gaunitz  2001  Spårvägen Simförening    32.01        1:06.90   
Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun    33.09        1:07.89   
Martin Hallbäck  2001  Spårvägen Simförening    33.66        1:10.88   
Rasmus Björnsson  2001  Åkersberga Simsällskap    35.28        1:13.51   
Oliver Beiming  2001  Åkersberga Simsällskap    35.09        1:14.97   
10  John Sjölund  2001  Skuru Idrottsklubb    36.53        1:17.29   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felix Andersson  2002  Simklubben Neptun    29.61        1:02.92   
Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening    30.79        1:04.12   
Hugo Lindskog  2002  Skuru Idrottsklubb    30.89        1:05.96   
Axel Flykt-Rosén  2002  Skuru Idrottsklubb    31.06        1:06.16   
Herman Nilsson  2002  Spårvägen Simförening    31.72        1:07.59   
Gustav Henrikssen  2002  Spårvägen Simförening    32.33        1:08.14   
Arvid Styrman  2002  Spårvägen Simförening    32.63        1:08.23   
Timothy Westmoreland  2002  Åkersberga Simsällskap    33.07        1:08.91   
Lukas Åkerblom  2002  Skuru Idrottsklubb    32.70        1:08.96   
10  Photsawa Phootepkhum  2002  Södertörns Simsällskap    33.50        1:09.54   
11  Gordon Ölund  2002  Spårvägen Simförening    33.04        1:09.92   
12  Troy Kroonder  2003  Simklubben Neptun    32.84        1:10.43   
13  Morgan Malmfors  2002  Skuru Idrottsklubb    33.83        1:10.63   
14  Oscar Mogard Linden  2002  Simklubben Neptun    33.86        1:10.68   
15  Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    34.10        1:11.96   
16  Ludvig Jansson  2002  Spårvägen Simförening    34.10        1:11.99   
17  Simon Imhäuser  2002  Åkersberga Simsällskap    35.92        1:12.22   
18  Gustav Jonsson  2002  Simklubben Ägir    31.72        1:12.27   
19  Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap    35.27        1:12.40   
20  Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04    33.85        1:16.66   
21  Rasmus Skyving  2003  Norrtälje Simklubb    36.21        1:17.22   
22  Jesper Holmström  2003  Spårvägen Simförening    36.26        1:17.34   
23  Erik Johansson  2002  Simklubben Neptun    37.37        1:18.83   
24  Antonio Cinotti  2002  Simklubben Neptun    35.39        1:19.29   
25  Linus Öberg  2003  Spårvägen Simförening    36.88        1:19.93   
26  Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap    38.08        1:20.33   
27  Adam Hansson Dylén  2003  Spårvägen Simförening    39.53        1:22.96   
28  Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    39.97        1:24.79   
29  Hannes Fahlin  2002  Spårvägen Simförening    40.84        1:27.43   
30  Viktor Malmring  2003  Spårvägen Simförening    42.13        1:28.80   
31  Jonathan Pålsson  2002  Spårvägen Simförening    42.69        1:30.68   
32  Oskar Käll  2002  Spårvägen Simförening    42.59        1:31.36   
33  Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    42.27        1:37.26   
34  Elias Brodin  2003  Spårvägen Simförening    48.46        1:41.06   
Wilhelm Olivecrona  2002  IFK Lidingö Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Åkersberga Simsällskap  Utskriftstid  09:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner