2020-01-21   16:52:17
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Helmi-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Helmi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  07 helmikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  11:54   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 helmikuu 2015         
 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ajjuub Ezzat  2005    226          34.29   
  Aurajoen Uinti                   
Ossi Barck  2005    112          43.27   
  Uimaseura Kaarina                   
Eemeli Arnell  2005    55          54.70   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Aarni Linderborg  2005    55          54.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Frans Sandblom  2006    49          56.94   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Kalle Yli-Jama  2006              DSQ   
  Salon Uimarit                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Samuel Marku  2005              DSQ   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lassi Niemi  2004    235          33.85   
  TaTu Tampere                   
Akseli Kotti  2004    166          38.00   
  TaTu Tampere                   
Verneri Lehtovaara  2004    155          38.86   
  Salon Uimarit                   
Felix Savolainen  2004    139          40.31   
  Aurajoen Uinti                   
Juuso Leppänen  2004    137          40.51   
  Aurajoen Uinti                   
Jeremia Varonen  2004    110          43.61   
  Uimaseura Kaarina                   
Markus Reiman  2004    109          43.77   
  Uimaseura Kaarina                   
Axel Leppähaara  2004    86          47.21   
  Aurajoen Uinti                   
Roope Tuomainen  2004    78          48.76   
  Salon Uimarit                   
10  Niklas Lundström  2004    75          49.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
11  Casper Leo  2004    74          49.60   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
12  Rasmus Rauhala  2004    71          50.45   
  Uimaseura Kaarina                   
13  Jami Jesper Kallio  2004    62          52.68   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Andrei Tuomola  1989    703          23.51   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Nikita Saunonen  1997    655          24.07   
  Aurajoen Uinti                   
Niko Mäkelä  1998    615          24.58   
  Riihimäen Uimaseura                   
Ville Laine  1995    595          24.86   
  TaTu Tampere                   
Topias Vainio  1997    587          24.97   
  Cetus Espoo                   
Christoffer Fredrikson  1997    579          25.08   
  Cetus Espoo                   
Pontus Kaisti  1997    569          25.22   
  Cetus Espoo                   
Joona Poutanen  1992    538          25.70   
  TaTu Tampere                   
Kaj Smeds  1998    533          25.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
10  Otto Rannikko  1999    528          25.86   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
11  Akseli Heino  1999    524          25.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
12  Juuso Pellinen  1990    521          25.97   
  TaTu Tampere                   
13  Joni Aaltonen  1999    510          26.16   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
14  Deny Belaic  1998    503          26.28   
  TaTu Tampere                   
15  Kasper Jämsä  1997    494          26.44   
  Lahden Uimaseura                   
16  Ossi Airaksinen  1996    482          26.66   
  Aurajoen Uinti                   
17  Santeri Horst  1997    480          26.70   
  Aurajoen Uinti                   
18  Teemu Lehtonen  2000    476          26.78   
  Uinti Tampere                   
19  Niklas Valkonen  1997    472          26.84   
  Hyvinkään Uimaseura                   
20  Santeri Siiranen  1998    466          26.96   
  TaTu Tampere                   
21  Patrik Jantunen  1999    465          26.98   
  Uinti Tampere                   
22  Jimmy Nyberg  1996    460          27.08   
  TaTu Tampere                   
23  Juho Urhemaa  1999    450          27.28   
  Uinti Tampere                   
23  Mikko Siekkinen  1975    450          27.28   
  Kankaanpään Uimarit                   
25  Tuukka Hörkkö  1998    439          27.50   
  Uinti Tampere                   
26  Eetu Nyman  1999    428          27.74   
  Vesihelmen Uimaseura                   
27  Tomas Saariketo  1996    425          27.80   
  Porin Pyrintö                   
28  Oskar Nordquist  1999    423          27.84   
  Aurajoen Uinti                   
29  Lauri Koskela  1999    415          28.02   
  Uinti Tampere                   
30  Oskari Herpola  2001    410          28.13   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
31  Tatu Hörkkö  2001    408          28.17   
  Uinti Tampere                   
32  Lassi Grönroos  2000    405          28.25   
  Salon Uimarit                   
33  Henrik Häkkinen  1998    403          28.30   
  Hyvinkään Uimaseura                   
34  Oskari Hynynen  2001    390          28.60   
  Salon Uimarit                   
35  Lauri Kuitunen  1998    383          28.79   
  Hyvinkään Uimaseura                   
36  Markus Kuisma  1998    371          29.10   
  Salon Uimarit                   
37  Joona Lehtonen  2001    369          29.13   
  TaTu Tampere                   
38  Otto Kallama  1999    350          29.65   
  Kankaanpään Uimarit                   
39  Eerik Tikkakoski  2001    339          29.97   
  TaTu Tampere                   
40  Otso Hammarberg  1999    330          30.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
41  Joona Syrjäkoski  2000    322          30.50   
  TaTu Tampere                   
42  Eetu Kallio  1994    321          30.53   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
43  Frans Bärlund  2001    303          31.11   
  Uinti Tampere                   
44  Lauri Korpinen  1998    302          31.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
45  Mika Arkkila  2000    295          31.38   
  Aurajoen Uinti                   
46  Henri Hakkarainen  2001    295          31.39   
  Vesihelmen Uimaseura                   
47  Oskari Arvo  2002    290          31.58   
  Aurajoen Uinti                   
48  Mikko Ääri  1979    276          32.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
49  Jesper Werdi  2001    271          32.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
50  Oskari Niemi  2001    250          33.16   
  Hyvinkään Uimaseura                   
51  Viktor Leinonen  2001    249          33.23   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
52  Ville Hirvonen  2002    113          43.19   
  Aurajoen Uinti                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  07 helmikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  11:54 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner