2020-02-24   02:57:19
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Helmi-uinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai

Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Helmi-uinnit    Tulostuspäivämäärä  07 helmikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  11:18   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  07 helmikuu 2015         
 
 
Laji 3, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Ekman  2003    341  1:18.67  2:47.56  4:16.50    5:42.25   
  Uinti Tampere                   
                     
Eveliina Koivula  2003    341  1:19.72  2:48.94  4:17.56    5:42.27   
  Uinti Tampere                   
                     
Kiia Kinnunen  2003    319  1:20.77  2:51.24  4:22.65    5:49.77   
  Uinti Tampere                   
                     
Maija Nurmi  2003    284  1:24.25  2:59.92  4:32.93    6:03.73   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Milla Rintanen  2004    282  2:12.53  3:47.58  5:20.63    6:04.54   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Siiri Konkka  2004    266  1:28.30  3:04.51  4:40.63    6:11.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Helka Suomäki  2003    237  1:25.32  3:06.33  4:47.50    6:26.42   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Nea Palanen  2003    227  1:31.77  3:16.15  4:59.17    6:31.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Ella Nihtilä  2004    218  1:31.53  3:15.57  4:58.35    6:36.78   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
10  Greta Kandolin  2003    216  4:58.71        6:38.51   
  Aurajoen Uinti                   
                     
11  Xiaohan Zhou  2004    170  1:38.00  3:28.91  5:22.25    7:11.42   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
Laji 3, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Iida Reini  2000    523  1:07.83  2:22.42  3:40.01    4:56.79   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Charlotta Edelman  2001    471  1:10.76  2:30.58  3:50.36    5:07.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Anna Vira  2002    452  1:12.74  2:32.85  3:52.79    5:11.56   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Nora Kosonen  2001    449  1:11.74  2:32.11  3:52.98    5:12.10   
  TaTu Tampere                   
                     
Elena Mantila  2001    433  1:16.33  2:37.40  3:58.37    5:16.04   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Armi Auvinen  2000    419  1:12.68  2:34.51  3:57.83    5:19.38   
  Uinti Tampere                   
                     
Emmiina Rautiainen  2000    400  1:13.96  2:36.62  4:02.25    5:24.47   
  Uinti Tampere                   
                     
Katariina Niemi  2002    394  1:16.72  2:41.67  4:06.47    5:26.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Sini Tuominen  2000    391  1:14.66  2:37.42  4:01.97    5:26.90   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Essi Laine  2000    390  1:15.89  2:38.41  4:03.60    5:27.26   
  Nokian Pyry                   
                     
11  Kaisla Kangas  2002    386  1:16.78  2:40.88  4:06.39    5:28.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
12  Sofia Hermans  2000    365  1:16.63  2:42.38  4:10.20    5:34.34   
  Uinti Tampere                   
                     
13  Jasmin Rosnell  2000    362  2:02.63  3:28.54  4:54.92    5:35.36   
  Aurajoen Uinti                   
                     
14  Ronja Vallenius  2001    330  1:22.82  2:51.56  4:19.74    5:46.02   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
15  Oona Kuusivaara  2002    324  1:23.39  2:52.78  4:21.28    5:48.00   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
16  Kaisa Siukonen  2001    321  1:19.98  2:50.41  4:21.44    5:48.97   
  Uinti Tampere                   
                     
17  Mette Hämeenaho  2002    319  1:21.74  2:52.74  4:24.84    5:49.79   
  Aurajoen Uinti                   
                     
18  Ada Salokannel  2002    297  1:20.92  2:52.53  4:26.74    5:58.39   
  Salon Uimarit                   
                     
19  Siiri Haanpää  2001    271  1:22.84  2:57.25  4:34.56    6:09.32   
  Porin Pyrintö                   
                     
20  Erja Tiljander  2000    204  1:26.69  3:13.27  5:00.23    6:46.02   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Kastehelmi Sinisalo  2001              DNF   
  Uinti Tampere                   
                     
 
Laji 3, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tiia Puolakka  1998    652  1:06.80  2:17.61  3:26.66    4:35.67   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Eveliina Pihkamäki  1998    636  1:07.46  2:18.91  3:30.29    4:38.04   
  Riihimäen Uimaseura                   
                     
Adelia Spångberg  1999    633  1:06.95  2:17.37  3:28.34    4:38.42   
  Cetus Espoo                   
                     
Merina Suoranta  1999    589  1:08.05  2:20.86  3:33.15    4:45.15   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Veera Rinne  1998    579  1:08.30  2:21.46  3:34.09    4:46.84   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Veera Kallio  1997    537  1:09.76  2:23.80  3:38.34    4:54.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
                     
Iida-Maria Rantanen  1998    522  1:09.95  2:25.39  3:41.58    4:57.00   
  Uinti Tampere                   
                     
Ronja Mehtonen  1999    520  1:09.10  2:24.01  3:41.70    4:57.29   
  Salon Uimarit                   
                     
Heini Hammar  1999    519  1:10.16  2:27.09  3:44.22    4:57.46   
  Uinti Tampere                   
                     
10  Emma Männikkö  1998    478  1:11.46  2:30.33  3:49.45    5:05.83   
  Uinti Tampere                   
                     
11  Johanna Hyvönen  1999    418  1:12.73  2:34.68  3:58.33    5:19.76   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
12  Elviira Tanninen  1999    381  1:17.78  2:41.51  4:06.96    5:29.79   
  Porin Pyrintö                   
                     
13  Pinja Aro  1999    372  1:15.87  2:41.42  4:07.80    5:32.27   
  Uinti Tampere                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  07 helmikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  Tulostusaika  11:18 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner