Tulokset Helmi-uinnit
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Helmi-uinnit | Tulostuspäivämäärä | 07 helmikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Turku | Tulostusaika | 12:59 | |||
Järjestäjä | Aurajoen Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 07 helmikuu 2015 |
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Marcus Forsel | 2003 | 209 | 46.06 | 1:38.50 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
2 | Roni Koskinen | 2003 | 176 | 49.71 | 1:44.18 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
3 | Tatu Kunttila | 2003 | 152 | 54.30 | 1:49.41 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Heikki Jaspi | 2003 | 144 | 53.35 | 1:51.49 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
5 | Arttu Mäenpää | 2003 | 134 | 54.27 | 1:53.99 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
6 | Nuutti Vienonen | 2005 | 111 | 58.25 | 2:01.49 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
7 | Joona Pohjola | 2004 | 103 | 1:00.08 | 2:04.48 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
8 | Aaro Puutio | 2003 | 103 | 58.68 | 2:04.58 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
9 | Eerik Rantanen | 2004 | 97 | 59.45 | 2:07.12 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
10 | Samuel Salminen | 2003 | 88 | 1:02.73 | 2:11.13 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
11 | Patrik Reiman | 2005 | 84 | 1:02.30 | 2:13.02 | |||||
Uimaseura Kaarina | ||||||||||
12 | Eetu Mikkonen | 2003 | 83 | 1:01.94 | 2:13.76 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Rasmus Rekola | 2004 | 72 | 1:03.86 | 2:19.89 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
14 | Axel Leppähaara | 2004 | 69 | 1:09.54 | 2:21.98 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
15 | Aku Hyrsylä | 2003 | 65 | 1:08.06 | 2:24.78 | |||||
Salon Uimarit | ||||||||||
16 | Eero Mäenpää | 2005 | 35 | 1:23.08 | 2:58.45 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
- | Veeti Valdolin | 2005 | DSQ | |||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 16 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Mikael Karuveha | 1999 | 553 | 34.19 | 1:11.18 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
2 | Väinö Kilpeläinen | 1999 | 509 | 35.32 | 1:13.19 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
3 | Oskari Herpola | 2001 | 476 | 35.36 | 1:14.86 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
4 | Rasmus Kujala | 1999 | 467 | 34.88 | 1:15.33 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
5 | Kasimir Kirjonen | 2000 | 451 | 36.85 | 1:16.19 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
6 | Santeri Kaasinen | 1999 | 407 | 36.94 | 1:18.86 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
7 | Oskar Nordquist | 1999 | 406 | 36.42 | 1:18.92 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
8 | Jaakko Kokko | 1999 | 398 | 36.11 | 1:19.46 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Lauri Elomaa | 2000 | 357 | 39.51 | 1:22.40 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Lauri Koskela | 1999 | 343 | 39.61 | 1:23.51 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Mika Arkkila | 2000 | 332 | 38.83 | 1:24.41 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
12 | Niklas Uitto | 2000 | 307 | 40.59 | 1:26.58 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
13 | Aare Kiviranta | 2000 | 305 | 40.62 | 1:26.78 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
14 | Elmeri Helenius | 2000 | 272 | 42.67 | 1:30.21 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
15 | Oskari Niemi | 2001 | 257 | 42.67 | 1:31.86 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
16 | Alexander Kudriawcew | 2001 | 256 | 43.01 | 1:32.04 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
17 | Veeti Raivio | 2000 | 256 | 44.17 | 1:32.05 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
18 | Otto Kallama | 1999 | 247 | 42.30 | 1:33.11 | |||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
19 | Sami Kukkonen | 2000 | 246 | 43.84 | 1:33.26 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
20 | Frans Bärlund | 2001 | 239 | 44.64 | 1:34.08 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
21 | Miika Pänttönen | 1999 | 239 | 43.87 | 1:34.11 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
22 | Kevin Lokkila | 1999 | 221 | 46.62 | 1:36.66 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
23 | Tino Vehkalahti | 2001 | 220 | 43.99 | 1:36.77 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
24 | Leevi Korpinen | 2001 | 209 | 45.19 | 1:38.44 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
25 | Eemil Pynnönen | 2001 | 206 | 47.10 | 1:38.96 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
26 | Wäinö Koskinen | 2002 | 201 | 47.35 | 1:39.70 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
27 | Leo Rytövuori | 1999 | 198 | 47.76 | 1:40.15 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
28 | Aapo Puikkonen | 2001 | 197 | 46.68 | 1:40.45 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
29 | Viktor Leinonen | 2001 | 185 | 48.02 | 1:42.49 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
30 | Atte-Mikael Ahonpää | 2001 | 167 | 46.31 | 1:46.04 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
31 | Niklas Konttinen | 2001 | 163 | 50.10 | 1:46.84 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
32 | Ville Hirvonen | 2002 | 98 | 59.14 | 2:06.63 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Otto Lindroos | 2001 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | William Wihanto | 1994 | 732 | 30.93 | 1:04.86 | |||||
Raision Urheilijat | ||||||||||
2 | Ossi Oksa | 1988 | 684 | 30.44 | 1:06.34 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Tuomas Tiainen | 1996 | 553 | 33.52 | 1:11.22 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
4 | Thomas Böckerman | 1997 | 545 | 33.13 | 1:11.56 | |||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Santeri Siiranen | 1998 | 543 | 32.07 | 1:11.65 | |||||
TaTu Tampere | ||||||||||
6 | Aku Luukko | 1997 | 523 | 33.61 | 1:12.52 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
7 | Aake Nyrhinen | 1997 | 469 | 35.03 | 1:15.19 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
8 | Arto Auri | 1997 | 442 | 35.17 | 1:16.71 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
9 | Miikka Kylmänen | 1998 | 422 | 35.81 | 1:17.89 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
10 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 419 | 36.45 | 1:18.08 | |||||
Uinti Tampere | ||||||||||
11 | Lauri Kuitunen | 1998 | 304 | 41.50 | 1:26.88 | |||||
Hyvinkään Uimaseura | ||||||||||
12 | Lauri Korpinen | 1998 | 297 | 41.48 | 1:27.62 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
13 | Petri Koli | 1986 | 241 | 42.80 | 1:33.86 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
- | Tapio Junninen | 1995 | DNS | |||||||
Uinti Vantaa | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 07 helmikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | Tulostusaika | 12:59 |