Results for FynRundt 3
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Fyn Rundt 3 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:04 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 februar 2015 |
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Magnus Johs Hansen | 2000 | 127 | 51.00 | 1:50.57 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2001 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Hans-Ejnar Elnegaard | 2001 | 132 | 51.56 | 1:49.10 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2002-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Mingus Okkerholm | 2002 | 254 | 42.13 | 1:27.73 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
2 | Stefan Hansen | 2002 | 122 | 53.44 | 1:51.88 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
3 | Aksel Ellegaard Nielsen | 2002 | 107 | 55.36 | 1:56.92 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
4 | Louis Carl Aagaard Schou | 2002 | 68 | 1:05.16 | 2:15.69 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Victor Nygaard | 2003 | 213 | 44.44 | 1:32.98 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Hugo Smed | 2003 | 122 | 53.10 | 1:51.82 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
3 | Viktor Munk Møller | 2003 | 86 | 59.59 | 2:05.62 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
4 | Jacob Thomsen | 2003 | 74 | 1:03.07 | 2:11.91 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Jonathan Skovbjerg Karoff | 2003 | 54 | 1:05.96 | 2:26.60 | |||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
6 | Kristoffer Hægg | 2003 | 36 | 1:16.10 | 2:46.99 | |||||
Svendborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Casper Bang Clausen | 2003 | DSQ | Asynkron ben | ||||||
O.S.L.F. | ||||||||||
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | 117 | 53.50 | 1:53.44 | |||||
O.S.L.F. | ||||||||||
2 | Christian Andreasen | 2004 | 58 | 1:05.87 | 2:23.31 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 58 | 1:06.34 | 2:23.41 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
4 | Sebastian Graff | 2004 | 41 | 1:17.92 | 2:40.52 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Christopher Nyby Killerup | 2004 | DSQ | Armtag under hoften | ||||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
Løb 8, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Luca Hertzog | 2005 | 116 | 55.17 | 1:53.93 | |||||
Ringe Svømme Klub | ||||||||||
2 | Kasper Duch | 2005 | 112 | 55.39 | 1:55.19 | |||||
Frem Odense | ||||||||||
3 | Jonas Svensmark Jensen | 2005 | 90 | 56.15 | 2:03.82 | |||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
- | Marius Dyrgaard Tholstrup | 2005 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
- | Mikkel Jørgensen | 2005 | DSQ | Asynkron ben | ||||||
Tommerup Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 21 februar 2015 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:04 |