2020-01-26   12:23:01
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Tyr Sprint Meet

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördagen den 14 februari

Resultat Gren 6 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  TYR Sprint Meet 2015    Utskriftsdatum  14 februari 2015   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  12:07   
  Arrangör  Simklubben Sydsim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  14 februari 2015         
 
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Försök 14 år och yngre 
Sponsor: SCHENKER 
14 år och yngre: Isak Larsson (2000) 1:08.08 2014-02-02 
15 - 16 år: Petter Fredriksson (1997) 59.70 
17 - 99 år: Simon Sjödin (1986) 57.97 2014-02-02 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Christoffer Dellhede  2001  Simsällskapet Iden    33.16        1:07.96  0-14 Åldersgrupp Rekord 
Filip Hinderup  2001  Malmö Kappsimningsklubb    34.90        1:11.97   
Gustaf Hansson  2001  Helsingborgs Simsällskap    34.94        1:12.14   
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    37.01        1:16.47   
Karl Liljegren  2001  Malmö Kappsimningsklubb    38.79        1:16.58   
Isac Lindén  2001  Helsingborgs Simsällskap    37.95        1:17.59   
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund    38.55        1:18.14   
Carl Gerstenfeld  2002  Malmö Kappsimningsklubb    38.37        1:18.15   
Oscar Klittbo  2002  Trelleborg Sim    38.61        1:18.19   
10  Tim Brinkhagen  2001  Simklubben Lödde    37.93        1:18.88   
11  William Bevréus  2003  S71    38.59        1:19.16   
12  Lukas Patzer  2002  Malmö Kappsimningsklubb    38.60        1:19.22   
13  Alfred Thäng  2001  S77 Stenungsund    38.18        1:20.29   
14  Philip Andersson  2001  Ängelholms Simsällskap    39.16        1:20.31   
15  Emil Jespersen  2001  Ystads Simsällskap    38.66        1:20.75   
16  Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund    39.78        1:21.45   
17  Aron Svensson  2001  Alvesta Simsällskap    38.95        1:21.48   
18  Jens Christiansen  2001  Simklubben Sydsim    40.52        1:22.91   
19  Isak Paulsson  2002  Simklubben Lödde    41.42        1:24.44   
20  Felix Rosenkvist  2004  Simklubben Sydsim    41.96        1:25.62   
21  Cesar Lindberg  2002  Malmö Kappsimningsklubb    41.66        1:25.88   
22  Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    41.98        1:26.44   
23  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    42.33        1:28.25   
24  Jonathan Seanderdahl  2002  Simklubben Sydsim    44.20        1:31.49   
25  Hugo Stoltz  2004  Ystads Simsällskap    44.64        1:31.85   
26  Joakim Granath  2001  Malmö Kappsimningsklubb    46.01        1:35.55   
27  Viggo Winberg  2002  Höganäs Simsällskap    47.06        1:35.68   
28  Jonathan Fröjd  2004  Simklubben Sydsim    47.99        1:37.38   
29  Max Lilja  2001  Höganäs Simsällskap    46.50        1:37.56   
30  Erik Olsson  2002  Trelleborg Sim    49.90        1:42.52   
31  Edward Gudmundsson  2003  Höganäs Simsällskap    51.53        1:45.65   
Gustaf Persson  2001  Ystads Simsällskap            DNS   
Isak Hellner  2002  Sjöbo Simsällskap            DNS   
Love Offrell  2004  Simklubben Sydsim            DNS   
Thor Grandin  2002  Simklubben Triton            DNS   
Jesper Franzén  2002  Simklubben Sydsim            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Försök 15 - 16 år 
Sponsor: SCHENKER 
14 år och yngre: Isak Larsson (2000) 1:08.08 2014-02-02 
15 - 16 år: Petter Fredriksson (1997) 59.70 
17 - 99 år: Simon Sjödin (1986) 57.97 2014-02-02 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hampus Svensson  1999  Landskrona Simsällskap    30.54        1:03.26   
Alexander Trudov  1999  S71    31.88        1:06.44   
Filip Christiansson  1999  Ystads Simsällskap    32.30        1:06.82   
Isak Alin  1999  Täby Sim    32.91        1:07.62   
Anton Sandberg  1999  Täby Sim    33.30        1:07.86   
Andreas Aminoff  2000  Simklubben Hajen    33.18        1:08.08   
Isak Larsson  2000  Sjöbo Simsällskap    33.13        1:08.10   
Josef Al-Khalili  2000  Täby Sim    33.67        1:08.33   
Oskar Rasmusson  1999  Helsingborgs Simsällskap    33.53        1:09.02   
10  Johan Bergwall  1999  Växjö Simsällskap    34.32        1:09.27   
11  Artin Shahsavar  1999  Simklubben Ran    34.04        1:09.75   
12  Mattias Rydqvist  2000  Trelleborg Sim    34.34        1:09.98   
13  Garri Svensson  2000  Ljungby Simsällskap    33.72        1:10.69   
14  Gabriel Olastuen  1999  Växjö Simsällskap    36.88        1:14.57   
15  Alfred Persson  2000  Sjöbo Simsällskap    36.15        1:14.64   
16  Anders Ludvigsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    36.55        1:14.74   
17  Måns Segerlund  2000  Helsingborgs Simsällskap    37.93        1:15.47   
18  Dennis Jarnberg  1999  Malmö Kappsimningsklubb    36.99        1:15.87   
19  Leonardo Nilsson  2000  Simklubben Ran    35.91        1:16.42   
20  Michael Birkeberg  2000  Simklubben Ran    37.15        1:17.07   
21  Primus Olsson  2000  Simklubben Ran    37.85        1:17.23   
22  Lucas Lindblom  2000  Landskrona Simsällskap    38.32        1:18.66   
23  Martin Stoltz  2000  Ystads Simsällskap    39.81        1:23.19   
24  Melvin Sihlén  2000  Simklubben Sydsim    41.08        1:25.66   
25  Albin Bengtsson  2000  Klippans Simsällskap    41.83        1:25.92   
Niklas Jagerstål  1999  Simklubben Triton            DNS   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Försök 17 - 99 år 
Sponsor: SCHENKER 
14 år och yngre: Isak Larsson (2000) 1:08.08 2014-02-02 
15 - 16 år: Petter Fredriksson (1997) 59.70 
17 - 99 år: Simon Sjödin (1986) 57.97 2014-02-02 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oskar Ericsson  1997  Täby Sim    29.03        59.26   
Filip Hedman  1998  Täby Sim    29.60        1:01.48   
Rasmus Wetterborg  1996  Simklubben Triton    29.99        1:01.69   
Gustav Hellqvist  1995  Malmö Kappsimningsklubb    30.71        1:03.13   
Alexander Lienau-Petersso  1993  Ystads Simsällskap    30.44        1:04.15   
Victor Lloyd  1996  Trelleborg Sim    31.56        1:04.77  Deltar ej i final 
Carl-Åke Willberg  1998  Täby Sim    31.33        1:04.87   
Marcus Alexandersson  1997  S77 Stenungsund    31.38        1:05.81   
Rasmus Ericsson  1998  Simklubben Triton    32.70        1:06.42   
10  Anton Andersson  1997  Malmö Kappsimningsklubb    33.69        1:08.64   
11  Sten Ludvigsson  1998  Malmö Kappsimningsklubb    34.09        1:10.00   
12  Filip Lundin  1997  Klippans Simsällskap    37.11        1:14.79   
13  Erik Stoltz  1998  Ystads Simsällskap    36.81        1:15.99   
Marcus Ottosson  1997  Växjö Simsällskap            DNS   
Oskar Hoff  1998  Landskrona Simsällskap            DNS   
Rickard Pettersson  1998  S77 Stenungsund            DNS   
Samuel Moor  1998  Helsingborgs Simsällskap            DNS   
Kevin Henriksson  1998  Klippans Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  14 februari 2015 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  12:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner