2020-01-28   07:44:35
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl 17.00

Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Grp 1, maj 2015    Udskriftsdato  29 maj 2015   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  19:51   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 maj 2015         
 
 
Løb 8, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m      Opnået  Status 
  Klub                   











 
Aalborg Piger 1  2001    657          8:44.32   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Mille Moeslund Lausen  2002      1:04.90  2:11.97      2:11.97   
  Johanne Marie Poulsen  2001      1:04.01  2:12.28      4:24.25   
  Lisa Rijkhoff  2001      1:04.01  2:12.04      6:36.29   
  Louise Bach Andersen  2001      1:01.75  2:08.03      8:44.32   
                     
Hsc Piger  2001    580          9:06.41   
  Holstebro Svømme Club                   
  Maria Cleman Hatting  2001      1:07.17  2:15.86      2:15.86   
  Thilde Rud Iversen  2001      1:08.48  2:21.72      4:37.58   
  Emma Bugge Fynbo  2001      1:01.77  2:08.53      6:46.11   
  Isabella Bach  2002      1:07.24  2:20.30      9:06.41   
                     
Horsens Piger 1  2001    577          9:07.53   
  Horsens Svømmeklub                   
  Josefine Due Christensen  2001      1:06.55  2:15.49      2:15.49   
  Cecilie Grøndal  2002      1:06.53  2:18.06      4:33.55   
  Michelle Franow  2001      1:04.27  2:15.81      6:49.36   
  Cecilie B. Andersen  2001      1:05.74  2:18.17      9:07.53   
                     
Aarhus Swim Piger 1  2001    576          9:07.94   
  Aarhus Swim                   
  Mia Seehausen  2001      1:05.51  2:16.87      2:16.87   
  Line Johannsen  2001      1:04.27  2:13.94      4:30.81   
  Mathilde Hvass Olesen  2001      1:07.17  2:21.90      6:52.71   
  Ida Bøgh Hald  2001      1:05.29  2:15.23      9:07.94   
                     
Esv 1  2001    541          9:19.33   
  Elite Swim Vejle                   
  Michelle Jatta  2001      1:05.89  2:15.09      2:15.09   
  Louise Hvarre  2001      1:08.36  2:24.14      4:39.23   
  Signe Ilskov Pedersen  2001      1:09.71  2:24.75      7:03.98   
  Line J. V. Hededal  2001      1:04.41  2:15.35      9:19.33   
                     
Nyborg Piger  2001    532          9:22.44   
  Nyborg Svømmeklub                   
  Maria Lorenzen  2001      1:12.13  2:35.02      2:35.02   
  Maria Bredal Larsen  2002      1:06.04  2:18.49      4:53.51   
  Karina Høybye Olesen  2001      1:03.55  2:12.88      7:06.39   
  Iben Bak  2001      1:03.28  2:16.05      9:22.44   
                     
Stm Piger  2001    526          9:24.76   
  Swim Team Midtjylland                   
  Frederikke Kruse  2002      1:11.10  2:27.47      2:27.47   
  Pernille Koch Sinding  2002      1:10.63  2:24.89      4:52.36   
  Laura Gam  2001      1:11.06  2:24.94      7:17.30   
  Amalie Søby Mortensen  2001      1:01.33  2:07.46      9:24.76   
                     
Aalborg Piger 2  2001    520          9:26.71   
  Aalborg Svømmeklub                   
  Stefanie Brun Koch  2001      1:08.43  2:18.15      2:18.15   
  Camilla Brøgger-Andersen  2002      1:11.03  2:23.38      4:41.53   
  Line Sloth Holm  2001      1:12.42  2:24.08      7:05.61   
  Maja Meinert  2001      1:09.35  2:21.10      9:26.71   
                     
Sto Super Mermaids  2001    500          9:34.20   
  Swim Team Odense                   
  Mette Bruun-Petersen  2001      1:06.78  2:15.45      2:15.45   
  Christine Nielsen  2001      1:12.98  2:28.84      4:44.29   
  Karen Hazell Brink  2002      1:13.46  2:27.77      7:12.06   
  Silja Ösp Logadottir  2001      1:10.33  2:22.14      9:34.20   
                     
10  Horsens Piger 2 1 Lx  2001    450          9:54.98   
  Horsens Svømmeklub                   
  Sille Ibsen  2001      1:09.31  2:23.51      2:23.51   
  Mie Buch Nielsen  2001      1:09.17  2:24.01      4:47.52   
  Nikoline Fabrin Lund  2001      1:11.39  2:30.35      7:17.87   
  Caroline Liboriussen  2002      1:26.81  2:37.11      9:54.98   
                     
11  Nord Piger  2002    448          9:55.45   
  Svømmeklubben Nord                   
  Cecilie Væver  2002      1:16.19  2:35.24      2:35.24   
  Lærke Bjerre Tange  2002      1:09.98  2:22.18      4:57.42   
  Lærke Als  2002      1:15.32  2:32.89      7:30.31   
  Charlotte S. Jensen  2002      1:10.65  2:25.14      9:55.45   
                     
12  Vs Piger  2001    448          9:55.84   
  Viborg Svømme Klub                   
  Louise D. Liboriussen  2002      1:11.71  2:25.78      2:25.78   
  Helene Marie Andersen  2001      1:14.35  2:31.24      4:57.02   
  Julie Søgaard  2001      1:09.70  2:26.11      7:23.13   
  Karoline Vasegaard  2001      1:13.39  2:32.71      9:55.84   
                     
13  Rsk Piger  2001    423          10:07.24   
  Ringe Svømme Klub                   
  Louise Høyer-Nissen  2001      1:13.06  2:25.86      2:25.86   
  Camille Hertzog  2001      1:18.32  2:40.96      5:06.82   
  Caroline Mogensen  2002      1:11.96  2:31.43      7:38.25   
  Karoline Kjær  2001      1:11.12  2:28.99      10:07.24   
                     
14  Isk Killer Babes  2002    423          10:07.35   
  Ikast Svømmeklub                   
  Sascha Lausten  2002      1:12.49  2:27.73      2:27.73   
  Emilie Knudsen  2002      1:11.41  2:29.18      4:56.91   
  Freja Elling-Enevoldsen  2002      1:14.41  2:36.52      7:33.43   
  Sara Gade  2002      1:13.13  2:33.92      10:07.35   
                     
15  Esv 2  2001    399          10:19.31   
  Elite Swim Vejle                   
  Astrid Nielsen  2002      1:12.05  2:26.83      2:26.83   
  Natasja Muncrief  2002      1:14.41  2:38.07      5:04.90   
  Alberte Kjølby  2002      1:15.54  2:39.20      7:44.10   
  Kristine Hülsen  2002      1:15.33  2:35.21      10:19.31   
                     
16  Horsens Piger 3  2001    381          10:28.71   
  Horsens Svømmeklub                   
  Marikka Andersen  2002      1:14.50  2:35.06      2:35.06   
  Ida Sund  2002      1:17.79  2:39.15      5:14.21   
  Frederikke Brændgaard  2001      1:13.06  2:34.29      7:48.50   
  Emilia Juhl Leiszner  2002      1:17.55  2:40.21      10:28.71   
                     
Esbjerg Piger  2001              DSQ  Tyvstart sv.3 
  Esbjerg Svømmeklub                   
  Sarah Bryld Jensen  2001      1:10.71  2:25.51      2:25.51   
                     
Odder Piger  2001              DSQ  Tyvstart sv.3 
  Odder Svømmeklub                   
  Liv Hingeberg  2001      1:14.61  2:29.33      2:29.33   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  29 maj 2015 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  19:51 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark