2020-01-28   09:09:38
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl 17.00

Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Grp 1, maj 2015    Udskriftsdato  29 maj 2015   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  18:15   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 maj 2015         
 
 
Løb 3, 50m Frisvømning Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Christian Holm Jørgensen  1999    566          24.54   
  Svømmeklubben Opnør                   
Rasmus Udbye  2000    543          24.88   
  Horsens Svømmeklub                   
Nikolaj Isdahl  1999    522          25.21   
  Odder Svømmeklub                   
Casper Eickhardt  1999    519          25.26   
  Esbjerg Svømmeklub                   
Gustav Westerlin Larsen  1999    514          25.33   
  Svendborg Svømme Klub                   
Magnus Stender Berg  1999    512          25.37   
  Haderslev Svømme Klub                   
Andreas Bui  2000    510          25.40   
  O.S.L.F.                   
Jacob F. Frederiksen  1999    495          25.66   
  Silkeborg Svømmeklub                   
Victor Kristensen  1999    494          25.67   
  Haderslev Svømme Klub                   
10  Thorstein Godske Pedersen  2000    488          25.77   
  Odense Svømme Klub                   
11  Matthias Bach Mikkelsen  2000    477          25.97   
  Kolding SK                   
12  Thomas Thingstrup Mehlsen  1999    472          26.06   
  Herning Svømmeklub                   
13  Magnus Lerche  1999    472          26.07   
  Aars Svømmeklub                   
14  Jakob Juul  2000    468          26.14   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
15  Malthe Burgaard  2000    464          26.22   
  Odense Svømme Klub                   
16  Andreas Hansen  2000    457          26.34   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
17  Thomas Christiansen  1999    453          26.42   
  Haderslev Svømme Klub                   
18  Niels R. E. Sørensen  1999    447          26.53   
  Haslev Svømmeklub                   
19  Kristian Berthelsen  1999    440          26.67   
  Aabybro Idrætsforening                   
19  Oliver Kramer Andersen  1999    440          26.67   
  Esbjerg Svømmeklub                   
21  Christian Rasmussen  2000    432          26.84   
  O.S.L.F.                   
22  Arnas Jefimanka  1999    426          26.96   
  Herning Svømmeklub                   
23  Johan Reimer  2000    423          27.03   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
24  Anton Borg Hjort  2000    419          27.12   
  Lyseng IF                   
25  Andrej Jessen  2000    418          27.14   
  Thisted Svømmeklub                   
26  Kristoffer Østergaard  1999    416          27.19   
  Durup IF                   
27  Esben Vad Arentoft  1999    415          27.20   
  Horsens Svømmeklub                   
28  Magnus Boldrup Birn  2000    414          27.23   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
29  Oliver Phil Langsted  1999    408          27.35   
  Svendborg Svømme Klub                   
30  Rune Nørgaard  2000    407          27.39   
  Aalborg Svømmeklub                   
31  Søren Wolf  2000    406          27.40   
  IHF Svømning                   
32  Frederick K. Madsen  1999    404          27.46   
  Ikast Svømmeklub                   
33  Steffen Jes Vestergaard  2000    402          27.50   
  Brønderslev SK08                   
34  Lau Lindquist  1999    398          27.58   
  Erritsø Gymnastik Og IF                   
35  Oliver Christensen  2000    398          27.59   
  Esbjerg Svømmeklub                   
36  Mikkel Weis Kallesøe  2000    395          27.65   
  Viborg Svømme Klub                   
37  Mathias Kjær Nielsen  2000    392          27.72   
  Haderslev Svømme Klub                   
37  Nicklas Steen Hansen  1999    392          27.72   
  Horsens Svømmeklub                   
39  Oliver Østergaard Hansen  2000    391          27.75   
  Brædstrup Svømmeklub                   
40  Lucas Christoffersen  2000    390          27.77   
  Herning Svømmeklub                   
41  Anders Bruun-Petersen  1999    388          27.83   
  Odense Svømme Klub                   
42  Svend Matzen  1999    386          27.87   
  Haderslev Svømme Klub                   
43  Rasmus Grønnegaard  2000    385          27.90   
  Ringe Svømme Klub                   
44  Simon Andersen  2000    382          27.96   
  Aabybro Idrætsforening                   
45  Christian Juul Jensen  2000    381          28.00   
  Horsens Svømmeklub                   
46  Malthe Sielemann  1999    322          29.59   
  Kolding SK                   
Christian Mangaard  1999              DSQ  Tyvstart 
  Viborg Svømme Klub                   
Thorbjørn Udby Hansen  2000              DSQ  Tyvstart 
  Auning Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  29 maj 2015 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:15 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark