2020-01-28   07:43:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl 17.00

Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Grp 1, maj 2015    Udskriftsdato  29 maj 2015   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  18:07   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 maj 2015         
 
 
Løb 2, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Louise Bach Andersen  2001    613  1:12.64  2:31.39  3:59.42    5:06.94   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Line Johannsen  2001    596  1:13.20  2:33.88  3:59.14    5:09.88   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
Line J. V. Hededal  2001    585  1:09.05  2:25.91  3:59.68    5:11.74   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Lisa Rijkhoff  2001    563  1:09.18  2:31.81  4:01.23    5:15.86   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Mille Moeslund Lausen  2002    554  1:14.96  2:33.28  4:07.27    5:17.42   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Maria Cleman Hatting  2001    519  1:13.26  2:33.31  4:09.56    5:24.47   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Michelle Franow  2001    515  1:15.99  2:39.68  4:10.05    5:25.32   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Cecilie Grøndal  2002    508  1:16.36  2:36.36  4:10.36    5:26.72   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
Karoline Sørensen  2002    485  1:19.81  2:40.01  4:17.73    5:31.96   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
10  Thea Søe Bach  2002    484  1:19.88  2:40.27  4:18.34    5:32.23   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
11  Jannie Eickhardt  2001    474  1:22.33  2:48.59  4:17.58    5:34.48   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
12  Iben Bak  2001    469  1:14.02  2:41.02  4:24.50    5:35.69   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
13  Line Gertz  2001    447  1:22.93  2:50.44  4:21.59    5:40.97   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
14  Christine Nielsen  2001    444  1:24.23  2:53.17  4:24.60    5:41.70   
  Odense Svømme Klub                   
                     
15  Laura Gam  2001    442  1:23.83  2:51.69  4:22.89    5:42.37   
  Herning Svømmeklub                   
                     
16  Sille Ibsen  2001    436  1:17.08  2:48.49  4:22.35    5:43.84   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
17  Mie Buch Nielsen  2001    435  1:21.76  2:48.57  4:28.87    5:44.14   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
18  Lærke Bjerre Tange  2002    431  1:18.85  2:47.28  4:30.83    5:45.28   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
19  Charlotte S. Jensen  2002    422  1:21.18  2:53.82  4:33.19    5:47.71   
  Svømmeklubben Nord                   
                     
20  Sascha Lausten  2002    416  1:14.83  2:44.39  4:25.11    5:49.20   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
21  Mitzi D. Jensen  2002    408  1:20.40  2:48.49  4:30.75    5:51.49   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
22  Astrid Nielsen  2002    408  1:22.89  2:53.80  4:31.30    5:51.54   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
23  Lea Serup Schøn  2002    395  1:26.42  2:57.00  4:40.77    5:55.32   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
24  Karen Hazell Brink  2002    377  1:25.51  3:00.39  4:46.70    6:00.78   
  O.S.L.F.                   
                     
25  Camille Hertzog  2001    376  1:27.88  2:58.96  4:39.68    6:01.20   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
26  Thilde Timmermand  2002    375  1:20.66  2:52.41  4:41.18    6:01.58   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
27  Frederikke Kruse  2002    369  1:29.49  2:56.46  4:46.34    6:03.62   
  Herning Svømmeklub                   
                     
28  Cecilie Christensen  2002    357  1:29.74  3:02.05  4:45.33    6:07.46   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
29  Victoria K. Jespersen  2001    355  1:24.66  3:01.06  4:45.32    6:08.37   
  IHF Svømning                   
                     
30  Caroline Liboriussen  2002    344  1:28.28        6:11.97   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
31  Madison Guldborg  2001    342  1:27.37  2:57.36  4:46.08    6:12.98   
  Kolding SK                   
                     
Anna Bredal Storgaard  2002              DNF   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
Anne Bøjstrup Bertelsen  2002              DNF   
  Brønderslev SK08                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  29 maj 2015 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:07 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark