2020-09-24   12:33:11
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestdanske årgangsmesterskaber Grp 1

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag kl 17.00

Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest Årgang Grp 1, maj 2015    Udskriftsdato  29 maj 2015   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  17:34   
  Arrangør  Dansk Svømmeunion og Horsens Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  29 maj 2015         
 
 
Løb 1, 400m Medley Herrer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Mikkel Gadgaard  1999    652  1:01.43  2:12.56  3:27.03    4:31.57   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Magnus B. Høgild  1999    609  1:01.41  2:12.67  3:34.08    4:37.71   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Andreas Hansen  2000    579  1:02.13  2:12.46  3:38.76    4:42.54   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Gustav Yde  2000    553  1:05.17  2:18.54  3:40.84    4:46.88   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
Markus Kjeldsen  2000    547  1:08.33  2:19.51  3:42.80    4:47.91   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
Morten Due Nielsen  1999    521  1:06.28  2:24.26  3:44.74    4:52.53   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Jakob Juul  2000    517  1:05.25  2:23.65  3:47.64    4:53.37   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Nikolaj Isdahl  1999    517  1:07.68  2:25.16  3:47.48    4:53.40   
  Odder Svømmeklub                   
                     
Toke Michaelsen  1999    510  1:10.75  2:26.16  3:47.47    4:54.71   
  Herning Svømmeklub                   
                     
10  Tais Andkjær Kristensen  1999    504  1:05.54  2:24.43  3:48.60    4:55.90   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
11  Frederik Oxenvad  1999    487  1:10.00  2:22.99  3:49.34    4:59.17   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
12  Mikkel Kirkegaard  1999    481  1:10.59  2:30.85  3:54.42    5:00.54   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
13  Alexander Fenger  1999    477  1:10.79  2:28.20  3:54.60    5:01.28   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
14  Casper Christiansen  2000    476  1:09.04  2:26.34  3:51.63    5:01.43   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
15  Søren B. Jeppesen  1999    472  1:05.85  2:25.79  3:53.31    5:02.32   
  Herning Svømmeklub                   
                     
16  Emil Knudsen  1999    470  1:09.30  2:32.90  3:54.01    5:02.80   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
17  Mads Sørensen  2000    467  1:11.38  2:30.50  3:59.20    5:03.46   
  O.S.L.F.                   
                     
18  Oliver Phil Langsted  1999    449  1:08.46  2:26.36  3:57.78    5:07.48   
  Svendborg Svømme Klub                   
                     
19  Kristoffer Desmareth  2000    436  1:08.09  2:25.08  3:56.74    5:10.54   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
20  Kasper Jørgensen  2000    434  1:06.13  2:27.45  3:58.19    5:10.83   
  Kolding SK                   
                     
21  Nicklas Steen Hansen  1999    424  1:09.12  2:34.44  3:59.32    5:13.46   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
22  Jonas Ejby  2000    410  1:11.50  2:35.80  4:01.99    5:16.87   
  Nyborg Svømmeklub                   
                     
23  Oliver Frøsig  2000    401  1:09.75  2:33.72  4:07.51    5:19.12   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
24  Mads L. Werther  2000    400  1:14.64  2:38.21  4:06.27    5:19.50   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
25  Jakob Mose  2000    388  1:11.07  2:36.49  4:08.44    5:22.86   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
26  Rune Nørgaard  2000    385  1:09.37  2:34.39  4:13.13    5:23.53   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
27  Niklas T. Kristiansen  2000    379  1:15.80  2:38.30  4:13.25    5:25.37   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
28  Viktor Bull Kramer  2000    376  1:16.04  2:42.90  4:09.67    5:26.18   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
29  Magnus Gertz  2000    338  1:16.43  2:46.48  4:16.38    5:37.86   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.24.00  Udskriftsdato  29 maj 2015 
Licens til Horsens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  17:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark