2020-01-20   01:35:21
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset TYR Vantaa Junior Meet

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

La aamu klo 9.30

Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  TYR Vantaa Junior Meet 2015    Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  19:19   
  Järjestäjä  SiWa         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  28 helmikuu 2015         
 
 
Laji 2, 50m SU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Sponsori: Kuninkaan Talkkarit 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Onni Äijälä  2004    228          39.30   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Georgiy Smirnov  2006    181          42.44   
  Nevskya Volna                   
Egor Prysakov  2004    179          42.59   
  St. Petersburg School N:o 3                   
Roope Ollikainen  2004    176          42.86   
  Porin Uimaseura                   
Jesse Lintusalo  2004    171          43.24   
  Vanders                   
Grigorii Shakov  2005    165          43.81   
  St. Petersburg School N:o 3                   
Joonas Jaakkola  2004    163          43.95   
  Vanders                   
Matvei Kozlov  2005    161          44.14   
  St. Petersburg School N:o 3                   
Tanel Moor  2005    161          44.14   
  Ujumisklubi Briis                   
10  Hugo Johannes Maranil  2005    146          45.61   
  Ujumisklubi Briis                   
11  Denis Efimychev  2006    145          45.68   
  Nevskya Volna                   
12  Joona Kuitu  2004    141          46.11   
  Simmis Wanda                   
13  Tino Kaukonen  2004    140          46.19   
  HTU Stadi                   
14  Velizar Nazarenko  2005    138          46.51   
  Nevskya Volna                   
15  Juuso Pulkkinen  2004    137          46.53   
  Cetus Espoo                   
16  Alexander Nyman  2004    137          46.55   
  Hyvinkään Uimaseura                   
17  Arsenii Antonian  2005    137          46.56   
  St. Petersburg School N:o 3                   
18  Jan Byskov  2004    129          47.51   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
19  Paavo Nenonen  2005    129          47.54   
  Cetus Espoo                   
20  Leo Oksman  2004    123          48.31   
  Helsingin Uimarit                   
21  Veerti Juurakko  2004    122          48.36   
  Cetus Espoo                   
22  Ukko-Pekka Luomala  2004    120          48.65   
  Järvenpään Uintiklubi                   
23  Aleksei Tokhtuev  2006    119          48.74   
  Nevskya Volna                   
24  Miko Mikkola  2004    118          48.97   
  Simmis Wanda                   
25  Alexander Nikulin  2008    117          49.04   
  Nevskya Volna                   
26  Egor Taranov  2006    115          49.35   
  Nevskya Volna                   
27  Stephan Baskakov  2006    112          49.75   
  Nevskya Volna                   
28  Vladislav Kiuru  2006    111          50.00   
  Nevskya Volna                   
29  Oskari Toivonen  2004    110          50.14   
  Vanders                   
30  Roman Astanin  2006    107          50.60   
  Nevskya Volna                   
31  Aapo Ahlroos  2004    105          50.91   
  Vanders                   
32  Nico Peltonen  2005    103          51.24   
  Hyvinkään Uimaseura                   
33  Matti Nätti  2004    102          51.39   
  Simmis Wanda                   
34  Joona Saarnio  2004    98          52.06   
  Järvenpään Uintiklubi                   
35  Daniil Seliversov  2006    98          52.11   
  Nevskya Volna                   
36  Veeti Salminen  2004    96          52.42   
  Simmis Wanda                   
37  Aleksandr Vysotskiy  2006    94          52.74   
  Stadin Delfiinit                   
38  Richard Ramstedt  2004    93          52.94   
  Cetus Espoo                   
39  Eeti Virolainen  2004    89          53.84   
  Octopus Lohja                   
40  Max Nejdanov  2006    84          54.73   
  Nevskya Volna                   
41  Onni Niemi  2005    79          55.80   
  Simmis Wanda                   
42  Jonah Kuronen  2005    76          56.53   
  Stadin Delfiinit                   
43  Nico Kulju  2006    66          59.47   
  Simmis Wanda                   
44  Maddox Pilli  2005    65          59.74   
  Stadin Delfiinit                   
45  Mihail Svistunov  2005    42          1:08.63   
  Stadin Delfiinit                   
Georgiy Abramov  2006              DSQ   
  Nevskya Volna                   
  SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
Niko Teperi  2005              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 2, 50m SU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Sponsori: Kuninkaan Talkkarit 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Semjon Griuntal  2002    450          31.37   
  Kometa                   
Aleksei Kharitonov  2002    323          35.01   
  Ekran                   
Oskari Aalto  2002    291          36.24   
  Cetus Espoo                   
Marcus Forsel  2003    285          36.49   
  Kankaanpään Uimarit                   
Leo Mikkonen  2002    279          36.75   
  Cetus Espoo                   
Oscar Skjäl  2002    271          37.11   
  Cetus Espoo                   
Veikka Saren  2002    259          37.67   
  Someron Esa                   
Joel Syrjä  2002    259          37.69   
  Cetus Espoo                   
Verneri Viisanen  2002    247          38.27   
  Cetus Espoo                   
10  Aleksei Dimitriev  2003    246          38.33   
  Nevskya Volna                   
11  Mihail Khanoukaev  2002    240          38.65   
  Cetus Espoo                   
12  Elmar Kaska  2002    238          38.76   
  Ujumisklubi Briis                   
13  Niklas Hatakka  2003    237          38.83   
  Cetus Espoo                   
14  Elias Kukkonen  2002    233          39.03   
  Stadin Delfiinit                   
15  Danila Shishinin  2002    228          39.33   
  ORCA Helsinki                   
16  Alexander Fyhr  2002    225          39.47   
  Helsingfors Simsällskap                   
17  Oliver Annus  2003    209          40.47   
  Ujumisklubi Briis                   
18  Samuel Leppänen  2002    208          40.56   
  Simmis Wanda                   
19  Elias Jääskeläinen  2002    205          40.73   
  Cetus Espoo                   
20  Tuukka Inkilä  2003    205          40.74   
  Cetus Espoo                   
21  Max Åström  2002    204          40.81   
  Cetus Espoo                   
22  Kirill Levo  2002    197          41.30   
  ORCA Helsinki                   
23  Reino Heinikangas  2002    191          41.74   
  Porin Uimaseura                   
24  Matias Gustafsson  2002    190          41.76   
  Raision Urheilijat                   
25  Lauri Tolvanen  2003    190          41.77   
  Haminan Uimaseura                   
26  Tuomas Peltola  2003    179          42.60   
  Cetus Espoo                   
27  Elias Filippovits  2002    176          42.82   
  Stadin Delfiinit                   
28  Doria Sadojevic Jelacik  2002    175          42.93   
  Cetus Espoo                   
28  Luukas Vainio  2003    175          42.93   
  Cetus Espoo                   
30  Elias Rajala  2002    174          43.02   
  Vanders                   
31  Sebastian Stenbacka  2002    169          43.46   
  Octopus Lohja                   
32  Ilari Silventoinen  2002    166          43.67   
  Simmis Wanda                   
33  Tatu Saareks  2003    156          44.57   
  Nurmijärven Uinti                   
34  Oscar Taht  2003    155          44.69   
  Simmis Wanda                   
35  Markku Khrishchenovich  2003    155          44.70   
  Stadin Delfiinit                   
36  Jerry Roine  2002    148          45.37   
  Järvenpään Uintiklubi                   
37  Karri Suuronen  2003    148          45.44   
  Cetus Espoo                   
38  Roni Severinkangas  2003    143          45.89   
  Cetus Espoo                   
39  Onni Järvinen  2002    140          46.23   
  HTU Stadi                   
40  Otto Sormunen  2002    139          46.36   
  Cetus Espoo                   
41  Jenson Lih Shan Li  2002    133          46.99   
  HTU Stadi                   
42  Lauri Manninen  2003    133          47.02   
  Vanders                   
43  Benjamin Hoot  2003    133          47.07   
  Cetus Espoo                   
43  Mattias Janhunen  2003    133          47.07   
  Cetus Espoo                   
45  Niklas Rantapää  2003    133          47.09   
  Cetus Espoo                   
46  Nikita Batluk  2003    130          47.41   
  Stadin Delfiinit                   
47  Aarno Lind  2002    128          47.61   
  Cetus Espoo                   
48  Max Walther  2003    126          47.90   
  HTU Stadi                   
49  Aapo Kaasinen  2003    125          47.97   
  Cetus Espoo                   
50  Alexander Huhtala  2003    122          48.46   
  Cetus Espoo                   
51  Topias Hildén  2002    117          49.03   
  HTU Stadi                   
52  Arttu Korolainen  2002    117          49.04   
  Nurmijärven Uinti                   
53  Tuomas Tolppala  2002    112          49.79   
  ORCA Helsinki                   
54  Daniil Lukasin  2002    104          51.00   
  Simmis Wanda                   
55  Samuli Kärkkäinen  2003    104          51.02   
  Simmis Wanda                   
56  Rasmus Mykkänen  2003    101          51.47   
  Cetus Espoo                   
57  Jaakko Jokinen  2003    100          51.66   
  Cetus Espoo                   
58  Santtu Kosunen  2003    98          52.01   
  Cetus Espoo                   
59  Kiarash Javidi Firooz Toussi  2003    93          53.05   
  Cetus Espoo                   
Juuso Korhonen  2002              DSQ   
  Octopus Lohja                   
  SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
Konsta Pekkala  2003              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 2, 50m SU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 14 - 16 v 
Sponsori: Kuninkaan Talkkarit 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juho Seppälä  1999    470          30.90   
  Simmis Wanda                   
Isak Gramén  2001    424          31.99   
  Cetus Espoo                   
Verneri Mattila  1999    423          32.00   
  ORCA Helsinki                   
Lauri Jämsén  2000    397          32.69   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Leevi Luhtanen  2000    395          32.75   
  Porin Uimaseura                   
Lauri Törmä  2000    394          32.78   
  Porin Uimaseura                   
Joona Ruuskanen  2000    393          32.80   
  Cetus Espoo                   
Martti Tervanen  2000    389          32.93   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Jere Ruuhonen  2001    385          33.03   
  Cetus Espoo                   
10  Eetu Einto  2001    380          33.17   
  Nurmijärven Uinti                   
11  Matias Pennanen  2001    373          33.39   
  Porin Uimaseura                   
12  Aleksej Belfer  2000    356          33.91   
  ORCA Helsinki                   
13  Joona Mikkola  2001    352          34.03   
  Simmis Wanda                   
14  Kirill Egorov  2000    352          34.04   
  ORCA Helsinki                   
15  Kristofer Ojaste  1999    351          34.05   
  Ujumisklubi Briis                   
16  Oskar Nordquist  1999    351          34.07   
  Aurajoen Uinti                   
17  Jetro Isotalo  2001    344          34.30   
  Cetus Espoo                   
18  Saku Suomalainen  2001    341          34.39   
  Cetus Espoo                   
19  Georgy Babenov  2000    331          34.75   
  ORCA Helsinki                   
20  Tuomas Jokinen  2001    320          35.13   
  Cetus Espoo                   
21  Rami Rissanen  1999    307          35.61   
  Porin Uimaseura                   
22  Kasper Vaittinen  2001    303          35.77   
  Cetus Espoo                   
23  Jere Nevalainen  2001    302          35.82   
  Aurajoen Uinti                   
24  Mika Arkkila  2000    283          36.60   
  Aurajoen Uinti                   
25  Ruslan Panschin  2001    277          36.87   
  ORCA Helsinki                   
26  Eemil Kylmä  2001    255          37.90   
  Cetus Espoo                   
27  Aaron Antikainen  2001    255          37.91   
  Cetus Espoo                   
28  Pyry Nurminen  2001    253          37.97   
  ORCA Helsinki                   
29  Juho Ruuskanen  2001    251          38.07   
  Cetus Espoo                   
30  Henrik Martola  2000    251          38.09   
  Cetus Espoo                   
31  Kalle Hyttinen  2001    243          38.48   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit                   
32  Ville Aaltonen  2001    241          38.62   
  Porin Uimaseura                   
33  Otto Kallama  1999    221          39.74   
  Kankaanpään Uimarit                   
34  Samuli Hartikainen  2001    211          40.36   
  Cetus Espoo                   
35  Oskari Niemi  2001    197          41.30   
  Hyvinkään Uimaseura                   
36  Ali Gardberg  2001    180          42.55   
  Simmis Wanda                   
Lukas Vahtera  2001              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
Teemu Annala  2001              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 6.3 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
Veeti Laine  2000              DSQ  SW 6.1 
  Cetus Espoo                   
 
Laji 2, 50m SU P-11,13,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v 
Sponsori: Kuninkaan Talkkarit 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Henri Hellström  1997    555          29.24   
  Raision Urheilijat                   
Nikita Saunonen  1997    552          29.29   
  Aurajoen Uinti                   
Niklas Valkonen  1997    521          29.86   
  Hyvinkään Uimaseura                   
Antti Leiponen  1998    506          30.16   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Valtteri Kiiskinen  1998    490          30.49   
  ORCA Helsinki                   
Jon Lundgren  1998    447          31.44   
  Simmis Wanda                   
Dmitry Nosov  1998    391          32.87   
  Gladius Kirkkonummi                   
Heikki Tervanen  1998    302          35.80   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Aleksei Belov  1998    196          41.32   
  Porin Uimaseura                   
10  Raul Heinikangas  1998    193          41.58   
  Porin Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  02 maaliskuu 2015 
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda  Tulostusaika  19:19 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner