Tulokset TYR Vantaa Junior Meet
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | TYR Vantaa Junior Meet 2015 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Vantaa | Tulostusaika | 19:20 | |||
Järjestäjä | SiWa | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 28 helmikuu 2015 |
Laji 22, 100m VU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: Lejos Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Mihkel Melker Marran | 2003 | 336 | 1:07.47 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
2 | Markus Nuorinko | 2003 | 274 | 1:12.18 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
3 | Tuukka Inkilä | 2003 | 242 | 1:15.23 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
4 | Niklas Hatakka | 2003 | 240 | 1:15.45 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
5 | Oliver Annus | 2003 | 240 | 1:15.46 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
6 | Eemil Kankare | 2003 | 239 | 1:15.50 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Johan Krister Fredriksson | 2003 | 232 | 1:16.29 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
8 | Ajjuub Ezzat | 2005 | 226 | 1:16.95 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
9 | Elias Kallonen | 2003 | 215 | 1:18.19 | ||||||
Vanders | ||||||||||
10 | Leo Parviainen | 2003 | 213 | 1:18.48 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
11 | Benjamin Hoot | 2003 | 211 | 1:18.71 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
12 | Roni Koskinen | 2003 | 210 | 1:18.89 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
13 | Luukas Vainio | 2003 | 208 | 1:19.08 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
14 | Oscar Taht | 2003 | 200 | 1:20.17 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
15 | Egor Prysakov | 2004 | 190 | 1:21.54 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
16 | Hugo Johannes Maranil | 2005 | 183 | 1:22.60 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
17 | Oliver Hanhimäki | 2003 | 181 | 1:22.88 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
18 | Roope Ollikainen | 2004 | 180 | 1:23.08 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
19 | Sami Pönkä | 2003 | 179 | 1:23.18 | ||||||
Vanders | ||||||||||
20 | Otto Kuusisto | 2004 | 176 | 1:23.58 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
21 | Aapo Kaasinen | 2003 | 176 | 1:23.63 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
22 | Matvei Kozlov | 2005 | 176 | 1:23.68 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
23 | Kasper Holopainen | 2003 | 169 | 1:24.74 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
24 | Leo Oksman | 2004 | 169 | 1:24.75 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
25 | Antti Malmberg | 2003 | 167 | 1:25.17 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
26 | Alexsandr Sapogov | 2005 | 166 | 1:25.27 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
27 | Tatu Saareks | 2003 | 165 | 1:25.49 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
28 | Waldemar Palombi | 2004 | 155 | 1:27.21 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
29 | Antti Musikka | 2005 | 151 | 1:28.02 | ||||||
Vanders | ||||||||||
30 | Lucas Tepponen | 2003 | 150 | 1:28.21 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
31 | Grigorii Shakov | 2005 | 149 | 1:28.48 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
32 | Aapo Ahlroos | 2004 | 137 | 1:30.80 | ||||||
Vanders | ||||||||||
33 | Touko Ylönen | 2003 | 135 | 1:31.27 | ||||||
Pieksän Kuutit | ||||||||||
34 | Egor Yashkin | 2005 | 135 | 1:31.44 | ||||||
St. Petersburg School N:o 3 | ||||||||||
35 | Matti Nätti | 2004 | 131 | 1:32.26 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
36 | Sampo Nord | 2005 | 129 | 1:32.70 | ||||||
Vanders | ||||||||||
37 | Eeti Virolainen | 2004 | 128 | 1:32.98 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
38 | Aarne Eskelinen | 2004 | 126 | 1:33.50 | ||||||
Uinti Tampere | ||||||||||
39 | Joonas Jaakkola | 2004 | 126 | 1:33.51 | ||||||
Vanders | ||||||||||
40 | Kaius Lehtinen | 2003 | 125 | 1:33.58 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
41 | Rony Kulju | 2004 | 125 | 1:33.63 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
42 | Tomi Suoknuuti | 2004 | 124 | 1:33.99 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
43 | Oskari Toivonen | 2004 | 121 | 1:34.79 | ||||||
Vanders | ||||||||||
44 | Veeti Salminen | 2004 | 120 | 1:35.04 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
45 | Matti Penttinen | 2006 | 119 | 1:35.22 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
46 | Rasmus Mykkänen | 2003 | 119 | 1:35.25 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
47 | Tanel Moor | 2005 | 116 | 1:36.03 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
48 | Samuli Kärkkäinen | 2003 | 109 | 1:37.92 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
49 | Miko Mikkola | 2004 | 105 | 1:39.16 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
50 | Jaakko Jokinen | 2003 | 99 | 1:41.27 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
51 | Santtu Kosunen | 2003 | 98 | 1:41.57 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
52 | Onni Niemi | 2005 | 97 | 1:41.92 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
53 | Miska Törmi | 2004 | 95 | 1:42.64 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
54 | Konsta Pekkala | 2003 | 94 | 1:43.12 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
55 | Nico Kulju | 2006 | 62 | 1:58.34 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
56 | Anton Petrov | 2004 | 62 | 1:58.38 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
- | Lauri Manninen | 2003 | DNS | |||||||
Vanders | ||||||||||
- | Alex Peter From | 2003 | DSQ | |||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
- | Jesse Lintusalo | 2004 | DSQ | |||||||
Vanders | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 22, 100m VU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: Lejos Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Tuomas Jokinen | 2001 | 453 | 1:01.07 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
2 | Eetu Einto | 2001 | 428 | 1:02.20 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
3 | Joona Mikkola | 2001 | 414 | 1:02.94 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
4 | Matias Pennanen | 2001 | 406 | 1:03.34 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
5 | Oskari Aalto | 2002 | 402 | 1:03.51 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
6 | Jere Nevalainen | 2001 | 402 | 1:03.56 | ||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
7 | Isak Gramén | 2001 | 399 | 1:03.67 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
8 | Aaron Antikainen | 2001 | 389 | 1:04.23 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
9 | Veeti Haikonen | 2001 | 387 | 1:04.34 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
10 | Olli Malmberg | 2001 | 379 | 1:04.78 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
11 | Uku Pärismää | 2001 | 373 | 1:05.12 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
12 | Kalle Mäkinen | 2002 | 362 | 1:05.81 | ||||||
Vanders | ||||||||||
13 | Eemeli Raninen | 2001 | 351 | 1:06.50 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
14 | Saku Suomalainen | 2001 | 345 | 1:06.88 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
15 | Eerikki Laitala | 2001 | 342 | 1:07.05 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
16 | Eemil Kylmä | 2001 | 340 | 1:07.21 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
17 | Verneri Viisanen | 2002 | 335 | 1:07.50 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
18 | Aaro Märsylä | 2001 | 332 | 1:07.73 | ||||||
Vanders | ||||||||||
19 | Juho Ruuskanen | 2001 | 327 | 1:08.04 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
20 | Leo Mikkonen | 2002 | 327 | 1:08.05 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
21 | Oskari Rantamäki | 2001 | 321 | 1:08.50 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
22 | Tuomas Lehtovirta | 2001 | 318 | 1:08.72 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
23 | Niklas Linnanen | 2001 | 315 | 1:08.94 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
24 | Teemu Annala | 2001 | 312 | 1:09.11 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Ivan Turbin | 2001 | 309 | 1:09.36 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
26 | Danila Shishinin | 2002 | 294 | 1:10.52 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
27 | Mihail Khanoukaev | 2002 | 293 | 1:10.60 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
28 | Ville Aaltonen | 2001 | 292 | 1:10.63 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
29 | Joel Syrjä | 2002 | 289 | 1:10.89 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
30 | Oscar Skjäl | 2002 | 286 | 1:11.13 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
31 | Veeti Vainionpää | 2001 | 282 | 1:11.48 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
32 | Henri Jokinen | 2002 | 275 | 1:12.05 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
33 | Reino Heinikangas | 2002 | 273 | 1:12.24 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
34 | Timi Aaltonen | 2001 | 267 | 1:12.76 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
35 | Viktor Leinonen | 2001 | 256 | 1:13.85 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
36 | Ali Gardberg | 2001 | 253 | 1:14.15 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
37 | Alexander Beresten | 2001 | 251 | 1:14.29 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
38 | Ville-Veikko Katajisto | 2002 | 249 | 1:14.55 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
39 | Aleksanteri Nord | 2002 | 242 | 1:15.24 | ||||||
Vanders | ||||||||||
40 | Samuel Leppänen | 2002 | 239 | 1:15.50 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
41 | Max Åström | 2002 | 238 | 1:15.65 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
42 | Leevi Korpinen | 2001 | 237 | 1:15.73 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
43 | Touko Luukkonen | 2002 | 228 | 1:16.74 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
44 | Alexander Fyhr | 2002 | 227 | 1:16.80 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
45 | Ilari Silventoinen | 2002 | 212 | 1:18.66 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
46 | Onni Järvinen | 2002 | 208 | 1:19.13 | ||||||
HTU Stadi | ||||||||||
47 | Martti Rautell | 2002 | 205 | 1:19.53 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
48 | Kirill Levo | 2002 | 204 | 1:19.61 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
49 | Lauri-Luukas Jäntti | 2002 | 196 | 1:20.74 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
50 | Doria Sadojevic Jelacik | 2002 | 196 | 1:20.75 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
51 | Joel Korhonen | 2002 | 194 | 1:21.01 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
52 | Samuli Hartikainen | 2001 | 191 | 1:21.33 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
53 | Aleksi Vuorio | 2002 | 190 | 1:21.56 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
54 | Tuomas Tolppala | 2002 | 182 | 1:22.69 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
55 | Otto Sormunen | 2002 | 179 | 1:23.10 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
56 | Leo Kallionpää | 2002 | 176 | 1:23.65 | ||||||
Vanders | ||||||||||
57 | Birger Niskanen | 2002 | 172 | 1:24.27 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
58 | Ville Kuusimäki | 2002 | 163 | 1:25.87 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
59 | Aaron Utulahti | 2002 | 149 | 1:28.41 | ||||||
Nummelan Kisaajat | ||||||||||
60 | Harri Connell | 2001 | 137 | 1:30.78 | ||||||
Vanders | ||||||||||
- | Mikael Karlsson | 2001 | DSQ | |||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 22, 100m VU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: Lejos Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Juho Seppälä | 1999 | 515 | 58.51 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
2 | Jaakko Kuusisto | 2000 | 501 | 59.03 | ||||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku | ||||||||||
3 | Henri Kyyrä | 1999 | 496 | 59.25 | ||||||
Vanders | ||||||||||
4 | Otto Laakso | 1999 | 481 | 59.83 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
5 | Leevi Luhtanen | 2000 | 481 | 59.87 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
6 | Georgy Babenov | 2000 | 478 | 59.96 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
7 | Martti Tervanen | 2000 | 464 | 1:00.59 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Aleksej Belfer | 2000 | 456 | 1:00.93 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
9 | Henry Hatanpää | 2000 | 455 | 1:00.95 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
10 | Jere Kujansuu | 1999 | 444 | 1:01.47 | ||||||
Vanders | ||||||||||
11 | Elias Herlevi | 2000 | 443 | 1:01.52 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
12 | Rami Rissanen | 1999 | 441 | 1:01.60 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
13 | Janek Erik Päike | 2000 | 413 | 1:02.97 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
14 | Ronald Õunamägi | 2000 | 410 | 1:03.12 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
15 | Pessi Länsirinne | 2000 | 403 | 1:03.47 | ||||||
Uimaseura Aquila | ||||||||||
16 | Andreas Toivanen | 1999 | 394 | 1:03.98 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
17 | Ville Laukkanen | 1999 | 391 | 1:04.10 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
18 | Lauri Helin | 2000 | 385 | 1:04.43 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
19 | Lauri Jämsén | 2000 | 383 | 1:04.54 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
20 | Elias Soukola | 1999 | 383 | 1:04.58 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
20 | Henri Koski | 2000 | 383 | 1:04.58 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
22 | Roope Koski | 1999 | 378 | 1:04.84 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
23 | Kristofer Ojaste | 1999 | 371 | 1:05.26 | ||||||
Ujumisklubi Briis | ||||||||||
24 | Oliver Keho | 2000 | 362 | 1:05.81 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
25 | Otto Kallama | 1999 | 360 | 1:05.93 | ||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
26 | Jarkko Lehtola | 1999 | 346 | 1:06.77 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
27 | Oskari Ovaskainen | 2000 | 311 | 1:09.17 | ||||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
28 | Tuomas Kivistö | 2000 | 291 | 1:10.73 | ||||||
Vanders | ||||||||||
29 | Rasmus Backman | 2000 | 279 | 1:11.76 | ||||||
Helsingfors Simsällskap | ||||||||||
30 | Miska Ekström | 2000 | 275 | 1:12.13 | ||||||
Octopus Lohja | ||||||||||
31 | Matias Blomfelt | 2000 | 274 | 1:12.15 | ||||||
Helsingin Uimarit | ||||||||||
32 | Aku Ovaskainen | 2000 | 234 | 1:16.02 | ||||||
ORCA Helsinki | ||||||||||
33 | Matias Jokilahti | 2000 | 191 | 1:21.33 | ||||||
Nurmijärven Uinti | ||||||||||
Laji 22, 100m VU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: Lejos Oy |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Elmo Kiuru | 1997 | 607 | 55.40 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
2 | Mikko Pesso | 1997 | 597 | 55.71 | ||||||
Simmis Grani | ||||||||||
3 | Oiva Lahtinen | 1997 | 542 | 57.53 | ||||||
Keravan Uimarit | ||||||||||
4 | Jon Lundgren | 1998 | 539 | 57.62 | ||||||
Simmis Wanda | ||||||||||
5 | Antti Leiponen | 1998 | 533 | 57.84 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
6 | Joonas Kotiranta | 1998 | 502 | 59.00 | ||||||
Cetus Espoo | ||||||||||
7 | Heikki Tervanen | 1998 | 440 | 1:01.67 | ||||||
Järvenpään Uintiklubi | ||||||||||
8 | Dmitry Nosov | 1998 | 430 | 1:02.15 | ||||||
Gladius Kirkkonummi | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 02 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda | Tulostusaika | 19:20 |