Results for Nykredit Open 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Fredag eftermiddag
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Open 2015 | Udskriftsdato | 27 marts 2015 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 17:43 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 27 marts 2015 |
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1900-1996 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Maxemillian Pedersen | 1996 | 31.07 | 1:04.71 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Nicolai Møbius Pedersen | 1996 | 33.04 | 1:07.43 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1997-1998 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Phillip Riis | 1998 | 31.63 | 1:03.66 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
2 | Martin Grønning | 1997 | 31.15 | 1:03.76 | ||||||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
3 | Thomas Bech | 1998 | 31.91 | 1:05.07 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
4 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | 32.34 | 1:06.62 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Victor Emil Lundgaard | 1998 | 32.72 | 1:07.62 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Kristian Svenstrup | 1998 | 33.41 | 1:09.33 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik O. Møller | 1999 | 30.74 | 1:04.03 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
2 | Peter Vangsgaard | 2000 | 31.65 | 1:04.89 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Andreas Vestergaard | 1999 | 32.40 | 1:04.91 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Frederik Rindshøj | 1999 | 31.08 | 1:05.78 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Tomas Stensballe Larsen | 2000 | 32.86 | 1:07.54 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Jonas Hyllested | 1999 | 33.49 | 1:08.79 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
7 | Thomas Thingstrup Mehlsen | 1999 | 33.36 | 1:09.54 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
8 | Lucas Christoffersen | 2000 | 34.00 | 1:10.20 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
9 | Rasmus Steenberg | 2000 | 33.90 | 1:10.71 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
10 | Daniel C. Biørrith | 1999 | 34.61 | 1:10.80 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
11 | Emil Johansen | 1999 | 34.25 | 1:11.16 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
12 | Magnus Vinjebo | 1999 | 34.38 | 1:11.71 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
13 | Søren B. Jeppesen | 1999 | 34.16 | 1:11.72 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
14 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 34.51 | 1:12.11 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
15 | Arnas Jefimanka | 1999 | 34.56 | 1:12.73 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
16 | Anders Engtorp Olesen | 1999 | 35.89 | 1:13.02 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
17 | Joakim Palmqvist | 1999 | 34.74 | 1:13.16 | ||||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
18 | Frederik Lund | 2000 | 36.33 | 1:15.13 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
19 | Frederik Presskorn | 2000 | 36.89 | 1:16.21 | ||||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 2, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2015 |
Sponsor: Nykredit |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Jens Sørensen | 2001 | 32.04 | 1:06.52 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
2 | Lucas Bruun Strøbek | 2001 | 34.51 | 1:09.76 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Mathias Vestergaard | 2001 | 34.60 | 1:10.42 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
4 | Malthe Letting | 2001 | 34.68 | 1:10.82 | ||||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 35.61 | 1:12.08 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
6 | August Becktor | 2001 | 36.04 | 1:14.19 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
7 | Leo Badaker | 2002 | 36.50 | 1:14.37 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
8 | Hugin Næs Lave | 2001 | 36.87 | 1:16.95 | ||||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
9 | Victor Haxholdt | 2003 | 38.08 | 1:19.60 | ||||||
Titans North Carolina | ||||||||||
10 | Johannes Wemmelund | 2001 | 38.57 | 1:20.57 | ||||||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 27 marts 2015 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 17:43 |