Results for Lohiuinnit 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) |
Kilpailu | Lohi-uinnit 2015 | Tulostuspivmr | 24 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:22 | |||
Jrjestj | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupivmr | 23 toukokuu 2015 |
Laji 6, 50m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Julius Schroderus | 2006 | 136 | 46.66 | ||||||
Kempeleen Pyrint | ||||||||||
2 | Luukas Salin | 2005 | 126 | 47.94 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
3 | Noa Korhonen | 2005 | 113 | 49.71 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Ville Ikola | 2005 | 110 | 50.06 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
5 | Kalle Pesl | 2006 | 108 | 50.41 | ||||||
Kempeleen Pyrint | ||||||||||
6 | Johannes Ylimki | 2005 | 78 | 56.24 | ||||||
Kemin Tyven Uimarit | ||||||||||
7 | Elias Laukka | 2005 | 73 | 57.34 | ||||||
Kempeleen Pyrint | ||||||||||
8 | Olli Talus | 2005 | 69 | 58.35 | ||||||
Kemin Tyven Uimarit | ||||||||||
Laji 6, 50m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Cedu Decena | 2004 | 198 | 41.18 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Toni Lipponen | 2003 | 197 | 41.27 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
3 | Veikka Ijs | 2004 | 186 | 42.09 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Teppo Jestoi | 2003 | 181 | 42.45 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
5 | Magnus Kuitunen | 2004 | 175 | 42.90 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Arttu Haipus | 2004 | 167 | 43.58 | ||||||
Kempeleen Pyrint | ||||||||||
7 | Eetu Haipus | 2004 | 153 | 44.85 | ||||||
Kempeleen Pyrint | ||||||||||
8 | Tuukka Alatalo | 2003 | 123 | 48.29 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Elmo Arvo | 2003 | 121 | 48.52 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
10 | Joona Suorsa | 2003 | 117 | 49.11 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Matias Mikkonen | 2003 | 117 | 49.11 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Rasmus Koskela | 2004 | 114 | 49.45 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Juuso Valtanen | 2003 | 114 | 49.51 | ||||||
Kempeleen Pyrint | ||||||||||
14 | Lassi Lahtinen | 2004 | 111 | 49.93 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
15 | Visa Nissinen | 2004 | 109 | 50.25 | ||||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
16 | Jimi Kenttl | 2004 | 90 | 53.61 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Matias Utunen | 2003 | 88 | 53.85 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Jarkko Kytkorpi | 2004 | 81 | 55.45 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Jami Kenttl | 2004 | 68 | 58.63 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Laji 6, 50m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Perttu Somero | 2001 | 365 | 33.62 | ||||||
Lahden Kaleva | ||||||||||
2 | Hugo Mattola | 2001 | 323 | 35.01 | ||||||
Haapajrven Kiilat | ||||||||||
3 | Esa Hyrynkangas | 2002 | 233 | 39.06 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Ville Korpilhde | 2002 | 215 | 40.11 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
5 | Vin-Pekka Niemel | 2002 | 200 | 41.06 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Jaakko Hietikko | 2002 | 182 | 42.36 | ||||||
Kempeleen Pyrint | ||||||||||
7 | Sean Wang | 2002 | 154 | 44.76 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
8 | Akseli Koskela | 2002 | 142 | 45.99 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Lasse Kukkula | 2002 | 122 | 48.37 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Akseli Rautalin | 2002 | 108 | 50.36 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
11 | Kalle Huttunen | 2002 | 76 | 56.55 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 6, 50m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 24 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Janne Lantto | 1994 | 563 | 29.10 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Roman Nemyshev | 1998 | 521 | 29.87 | ||||||
Kostamus | ||||||||||
3 | Riku Ylikrpp | 1998 | 509 | 30.09 | ||||||
Kemin Uimaseura | ||||||||||
4 | Eelis Hukka | 1999 | 450 | 31.36 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
5 | Tapio Roiko-Jokela | 1996 | 419 | 32.12 | ||||||
Swimming Jyvskyl | ||||||||||
6 | Onni Kartimo | 2000 | 399 | 32.64 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Miikka Huotari | 2000 | 394 | 32.78 | ||||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
8 | Sami Orenius | 1998 | 343 | 34.33 | ||||||
Swimming Jyvskyl | ||||||||||
9 | Valtteri Lieto | 1999 | 316 | 35.27 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
10 | Arttu Pirneskoski | 2000 | 306 | 35.66 | ||||||
Kemin Tyven Uimarit | ||||||||||
11 | Eetu Elorinne | 2000 | 296 | 36.05 | ||||||
Kempeleen Pyrint | ||||||||||
12 | Aleksei Polkovoi | 2000 | 274 | 37.01 | ||||||
Kostamus | ||||||||||
13 | Joni Juntunen | 1993 | 148 | 45.42 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
14 | Julius Kallio | 1997 | 92 | 53.09 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Laji 6, 50m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Petri Karjalainen | 1976 | 386 | 33.01 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
2 | Asko Svensk | 1966 | 324 | 34.98 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Tuomas Kojo | 1977 | 32 | 1:15.54 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Petri Aarnio | 1977 | 19 | 1:29.84 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Tekij: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspivmr | 24 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 16:22 |