Resultat för Lohiuinnit 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Lohi-uinnit 2015 | Tulostuspäivämäärä | 24 toukokuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 15:34 | |||
Järjestäjä | Oulun Lohet | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 23 toukokuu 2015 |
Laji 34, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Pinja Taskila | 2004 | 385 | 41.36 | 1:28.45 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Laura Markuksela | 2004 | 324 | 43.76 | 1:33.62 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 303 | 47.78 | 1:35.78 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Viivi Säntti | 2005 | 297 | 45.87 | 1:36.40 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Lilja Ukkola | 2004 | 289 | 46.67 | 1:37.25 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
6 | Petra Ansaranta | 2004 | 269 | 47.18 | 1:39.64 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Anastasia Parfenova | 2004 | 249 | 48.22 | 1:42.19 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
8 | Inka Elamaa | 2004 | 240 | 48.83 | 1:43.47 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Sofia Nurkkala | 2004 | 239 | 47.36 | 1:43.66 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
10 | Kiia Junttari | 2004 | 236 | 50.85 | 1:44.02 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
11 | Aada Heiskanen | 2004 | 228 | 51.53 | 1:45.25 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Saara Niemi | 2005 | 213 | 51.75 | 1:47.71 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
13 | Saara Leinonen | 2004 | 210 | 52.85 | 1:48.23 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
14 | Anni Ranta-Valkama | 2004 | 200 | 53.66 | 1:50.03 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
15 | Jatta Nurmela | 2004 | 192 | 54.77 | 1:51.48 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
16 | Elina Turunen | 2005 | 190 | 55.54 | 1:51.79 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
17 | Vilma Rintala | 2005 | 188 | 52.67 | 1:52.30 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
18 | Henna Känsäkangas | 2004 | 165 | 55.63 | 1:57.17 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
19 | Laura Loponen | 2004 | 164 | 55.25 | 1:57.55 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
20 | Anniina Kanste | 2004 | 162 | 57.01 | 1:57.96 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
21 | Reetta Piira | 2004 | 162 | 55.52 | 1:57.97 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
22 | Viivi Tonteri | 2004 | 161 | 56.13 | 1:58.05 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
23 | Tessa Tattari | 2004 | 148 | 57.30 | 2:01.62 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
24 | Laura Rajavaara | 2005 | 137 | 1:01.76 | 2:04.72 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
25 | Pinja Junttari | 2006 | 118 | 1:01.84 | 2:11.06 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
26 | Janina Paakkolanvaara | 2006 | 90 | 1:07.98 | 2:23.14 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
- | Riina Leinonen | 2004 | DNS | |||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
- | Sonja Molander | 2005 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Iida Heiko | 2004 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä | ||||||||||
Laji 34, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 564 | 36.40 | 1:17.85 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Minja Lukkari | 2003 | 454 | 40.09 | 1:23.70 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Alina Huotari | 2002 | 421 | 40.70 | 1:25.83 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 394 | 41.88 | 1:27.71 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 392 | 42.32 | 1:27.90 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Emma Laatikainen | 2003 | 387 | 42.88 | 1:28.23 | |||||
Swimming Club Vuokatti | ||||||||||
7 | Olivia Nurkkala | 2002 | 386 | 42.03 | 1:28.34 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
8 | Madeleine Hiltunen | 2003 | 335 | 45.23 | 1:32.57 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Emma Hämäläinen | 2003 | 330 | 45.63 | 1:33.04 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
10 | Peppi Palokangas | 2002 | 324 | 44.65 | 1:33.66 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
11 | Hilla Saastamoinen | 2003 | 311 | 45.45 | 1:34.94 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
12 | Venla Säntti | 2003 | 306 | 46.16 | 1:35.40 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
13 | Noora Sipilä | 2002 | 304 | 46.89 | 1:35.61 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
14 | Aada Sulasalmi | 2002 | 294 | 45.29 | 1:36.75 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
15 | Martta Nygård | 2003 | 288 | 47.40 | 1:37.41 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
16 | Ronja Nätynki | 2002 | 278 | 47.16 | 1:38.50 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
17 | Mathilda Puutio | 2003 | 271 | 47.22 | 1:39.32 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
18 | Veera Paasovaara | 2003 | 271 | 47.27 | 1:39.37 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
19 | Tinja Harju | 2002 | 244 | 48.80 | 1:42.91 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
20 | Reetta Kari | 2003 | 241 | 49.39 | 1:43.29 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
21 | Malla Juutinen | 2003 | 230 | 50.59 | 1:44.96 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
22 | Kaisla Leskelä | 2003 | 226 | 51.15 | 1:45.53 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
23 | Miina Laukka | 2003 | 224 | 51.35 | 1:45.89 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
24 | Reeta Kallunki | 2003 | 212 | 51.65 | 1:47.76 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
25 | Sinna Kallio | 2003 | 194 | 52.78 | 1:51.14 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
26 | Jessi Nurmela | 2002 | 189 | 52.78 | 1:52.05 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
27 | Milla Hirvonen | 2003 | 184 | 54.68 | 1:53.01 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
28 | Emmi Eskelinen | 2003 | 178 | 54.48 | 1:54.30 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
29 | Pinja Sipovaara | 2002 | 177 | 53.55 | 1:54.47 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
30 | Kia Leinonen | 2003 | 165 | 56.48 | 1:57.21 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
31 | Iida Nissilä | 2003 | 162 | 57.37 | 1:57.85 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
32 | Ida Karjalainen | 2002 | 157 | 56.97 | 1:59.05 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
33 | Alevtina Lebedeva | 2002 | 129 | 58.72 | 2:07.04 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
34 | Iida-Elisi Anttila | 2002 | 95 | 1:06.72 | 2:20.54 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
Laji 34, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Heidi Kivioja | 2000 | 474 | 39.53 | 1:22.50 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
2 | Seela Peuralahti | 2001 | 468 | 39.80 | 1:22.87 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Riika Huttula | 2001 | 446 | 40.84 | 1:24.19 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
4 | Anni Rajaniemi | 2000 | 443 | 39.35 | 1:24.41 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
5 | Olivia Viitala | 2000 | 436 | 40.59 | 1:24.83 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
6 | Reetta-Maija Perätalo | 2000 | 429 | 42.30 | 1:25.27 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
7 | Elizaveta Parfenova | 2001 | 426 | 41.45 | 1:25.51 | |||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
8 | Kaisa Pulkkinen | 2000 | 410 | 41.13 | 1:26.60 | |||||
Tornion Uimaseura | ||||||||||
9 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | 387 | 41.77 | 1:28.24 | |||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
10 | Senni Keisu | 2001 | 343 | 42.76 | 1:31.88 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Noora Leppänen | 2001 | 301 | 45.49 | 1:35.97 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
12 | Riina Koskinen | 2001 | 291 | 46.50 | 1:37.09 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
13 | Saana Syväniemi | 2001 | 285 | 47.88 | 1:37.73 | |||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
14 | Emma Koivusilta | 2001 | 274 | 47.68 | 1:39.02 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
15 | Fanny Koivisto | 2001 | 160 | 57.28 | 1:58.43 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
- | Niina Piipponen | 2000 | DNS | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
- | Heini Käkönen | 2000 | DSQ | |||||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen | ||||||||||
Laji 34, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 24 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Iida Laukka | 1998 | 429 | 41.29 | 1:25.27 | |||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
2 | Roosa Raiskila | 1998 | 370 | 42.49 | 1:29.61 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
3 | Elina Pulkkinen | 1999 | 366 | 41.96 | 1:29.96 | |||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Laura Fält | 1998 | 353 | 43.33 | 1:31.01 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Nadja Hahto | 1999 | 271 | 46.74 | 1:39.37 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Tiina Hautajärvi | 1996 | 269 | 45.65 | 1:39.60 | |||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
Laji 34, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 99 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Johannapiritta Huovinen | 1979 | 263 | 47.43 | 1:40.35 | |||||
Oulun Lohet | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.24.00 | Tulostuspäivämäärä | 24 toukokuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 15:34 |