Resultater for Nordea Sigma Swim Birkerød Årgangscup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Fredag: Indledende
Resultat Løb 2 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | NordeaCup Sigma Swim Birkerød | Udskriftsdato | 13 marts 2015 | |||
Stævne by | Birkerød | Udskriftstidspunkt | 20:30 | |||
Arrangør | Sigma Swim Birkerød | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 13 marts 2015 |
Løb 2, 50m Butterfly Herrer, Indledende |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Tornow Rasmussen | 2000 | A6 | 27.42 | Deltager ikke i finalen | |||||
2 | Arthur Dalén Ellegaard | 2001 | Lyngby Svømmeklub | 27.56 | ||||||
3 | Nicklas Östman Pedersen | 2002 | Herlev Svømning | 28.92 | ||||||
4 | William Christoffersen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.10 | ||||||
5 | Lukas Sieben | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 29.66 | ||||||
6 | Frederik Eg Ibsen | 2002 | Sigma Swim Birkerød | 30.04 | ||||||
7 | Victor Bendix Beiter | 2001 | Herlev Svømning | 30.21 | ||||||
8 | Christoffer Kiss | 1999 | Herlev Svømning | 30.34 | ||||||
9 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 30.38 | ||||||
10 | Alfred August Grubert | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.26 | ||||||
11 | Laurits Kenskov | 2001 | Herlev Svømning | 31.30 | ||||||
12 | Carl Peter Vittrup | 2001 | Herlev Svømning | 32.07 | ||||||
13 | Jeppe Mathiassen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 32.10 | ||||||
14 | Frederik Bornemann | 2001 | Sigma Swim Allerød | 32.47 | ||||||
15 | Villads Krarup | 2000 | Herlev Svømning | 32.62 | ||||||
16 | Mark Wiskum | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 32.65 | ||||||
17 | Christoffer Weiss | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 33.12 | ||||||
18 | Nicolai Wiuff | 2002 | Herlev Svømning | 33.28 | ||||||
19 | Rasmus Thilleman | 2001 | A6 | 34.03 | ||||||
20 | Adar Benli | 2001 | Herlev Svømning | 34.19 | ||||||
21 | Mathias Nørskov | 2001 | Søllerød Svømmeklub | 34.45 | ||||||
22 | Alexander Ravn Borch | 2001 | Værløse Svømmeklub | 35.73 | ||||||
23 | Erik Li | 2003 | Herlev Svømning | 35.88 | ||||||
24 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 36.05 | ||||||
25 | Peter Eskjær-Køppen | 2002 | Herlev Svømning | 36.06 | ||||||
26 | Altin Misimi | 2002 | Herlev Svømning | 36.14 | ||||||
27 | Karl Gustav B. Toft | 2002 | Søllerød Svømmeklub | 36.25 | ||||||
28 | Christoffer Rekling | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 36.61 | ||||||
29 | Philip Hansen | 2001 | Herlev Svømning | 37.24 | ||||||
30 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.29 | ||||||
31 | Nicholas Svane | 2002 | Sigma Swim Allerød | 38.53 | ||||||
32 | Thomas Høgenhaug | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 38.82 | ||||||
33 | Marcus Hiort | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.10 | ||||||
34 | Sebastian Rasmussen | 2003 | Vallensbæk IF Af 1939 | 40.60 | ||||||
35 | Frederik Bach Mindested | 2003 | Sigma Swim Allerød | 40.65 | ||||||
36 | William Kristensen | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 40.81 | ||||||
37 | Malthe Zacho Fahrenholtz | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 40.95 | ||||||
38 | Valdemar Witt Qvist | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 41.19 | ||||||
39 | Jonathan Beck | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 41.25 | ||||||
40 | Nicklas Taylor | 2002 | Sigma Swim Allerød | 42.69 | ||||||
41 | Daniel Garne Larsen | 2003 | Sigma Swim Allerød | 42.80 | ||||||
42 | Sebastian Rendlev | 2005 | Vallensbæk IF Af 1939 | 44.57 | ||||||
43 | Jonas Reimer Christensen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 44.62 | ||||||
44 | Mathias Filtenborg | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 44.78 | ||||||
45 | Magnus Eg Fogh | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 45.03 | ||||||
46 | Mathias Ehlers | 2003 | Søllerød Svømmeklub | 45.14 | ||||||
47 | Sean Petersen | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.33 | ||||||
48 | Marius Lundsteen Brøndum | 2005 | Søllerød Svømmeklub | 46.37 | ||||||
49 | Oscar F. Christiansen | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.58 | ||||||
50 | Jakob Legaard | 2003 | Sigma Swim Allerød | 46.96 | ||||||
51 | Oscar Jensen | 2003 | Sigma Swim Birkerød | 48.85 | ||||||
52 | Noah Bred | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.02 | ||||||
53 | Malde Tesch Busse | 2003 | Sigma Swim Allerød | 50.54 | ||||||
54 | Jeppe Bayer Christensen | 2005 | Herlev Svømning | 50.96 | ||||||
55 | Zilas Aarestrup | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 52.41 | ||||||
56 | Oscar Boyer | 2004 | Sigma Swim Birkerød | 52.46 | ||||||
57 | Emil Breinholt | 2003 | Gladsaxe Idræts Forening | 56.00 | ||||||
- | Marius Wanscher | 2002 | Sigma Swim Allerød | DNS | ||||||
- | Markus Lange | 2000 | Herlev Svømning | DNS | ||||||
- | Mathias Jelshøj | 2001 | Herlev Svømning | DSQ | crawlarmtag v/ 40m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 13 marts 2015 |
Licens til Sigma SwimBirkerød | Udskriftstidspunkt | 20:30 |