Resultater for DGI Landsmesterskab 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 09:04 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1976-1983 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anette Elgaard | 1983 | DGI Østjylland | 44.68 | 1:34.07 | 2:25.15 | 3:12.98 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Camilla Linne | 1997 | Dgi Sønderjylland | 31.42 | 1:04.66 | 1:38.72 | 2:13.19 | |||
2 | Jasmin Fasel | 1996 | Dgi Sønderjylland | 31.50 | 1:05.42 | 1:40.74 | 2:15.54 | |||
3 | Martha Moeslund | 1998 | DGI Nordjylland | 31.83 | 1:06.40 | 1:41.03 | 2:15.88 | |||
4 | Caroline Mikkelsen | 1998 | DGI Nordjylland | 33.24 | 1:10.60 | 1:48.50 | 2:23.76 | |||
5 | Nicole Jensen | 1996 | DGI Storstrømmen | 32.21 | 1:07.69 | 1:46.29 | 2:25.41 | |||
6 | Anne T. Nielsen | 1996 | DGI Nordjylland | 34.14 | 1:10.98 | 1:49.28 | 2:25.96 | |||
7 | Rie Lassen | 1997 | Dgi Sønderjylland | 36.16 | 1:16.12 | 1:56.21 | 2:36.13 | |||
8 | Christine Skouboe | 1997 | DGI Østjylland | 35.34 | 1:15.40 | 1:57.04 | 2:39.13 | |||
9 | Clara Sofie Egeberg | 1998 | DGI Storkøbenhavn | 37.56 | 1:20.49 | 2:04.69 | 2:45.16 | |||
10 | Janina Christensen | 1993 | DGI Østjylland | 39.61 | 1:23.27 | 2:08.80 | 2:52.73 | |||
11 | Anna Svit Pedersen | 1996 | DGI Østjylland | 38.96 | 1:23.36 | 2:12.07 | 2:57.01 | |||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anne Sophie H. Hansen | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 32.90 | 1:08.87 | 1:46.37 | 2:21.25 | |||
2 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | DGI Nordjylland | 32.89 | 1:09.54 | 1:46.55 | 2:21.85 | |||
3 | Anne Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | 33.47 | 1:10.69 | 1:48.31 | 2:23.46 | |||
4 | Melissa Furman | 1999 | DGI Østjylland | 33.51 | 1:11.06 | 1:48.81 | 2:25.88 | |||
5 | Klara Therkildsen | 1999 | DGI Nordjylland | 33.04 | 1:10.27 | 1:49.41 | 2:26.60 | |||
6 | Amanda Meldgaard | 1999 | DGI Midtjylland | 34.04 | 1:12.83 | 1:53.08 | 2:34.49 | |||
7 | Lærke Meyer | 2000 | DGI Midtjylland | 36.16 | 1:16.90 | 1:58.87 | 2:38.62 | |||
8 | Line Lohmann Rasmussen | 1999 | DGI Sydøstjylland | 36.43 | 1:16.81 | 1:59.29 | 2:41.41 | |||
9 | Nina Madsen Teller | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 35.87 | 1:16.42 | 1:59.49 | 2:42.74 | |||
10 | Milena Christensen | 1999 | DGI Sydøstjylland | 37.47 | 1:20.04 | 2:03.92 | 2:42.98 | |||
11 | Freja Brogaard | 1999 | DGI Sydøstjylland | 38.08 | 1:19.73 | 2:03.33 | 2:45.09 | |||
12 | Kathrine V. Kokholm | 2000 | DGI Østjylland | 38.26 | 1:20.51 | 2:05.23 | 2:45.56 | |||
13 | Cecilie Poulsen | 1999 | Dgi Sønderjylland | 38.77 | 1:21.43 | 2:05.49 | 2:47.82 | |||
14 | Laura Bryndum Andersen | 1999 | DGI Østjylland | 38.38 | 1:20.61 | 2:05.35 | 2:48.49 | |||
15 | Marie Kjær Christensen | 2000 | DGI Sydvest | 36.73 | 1:18.84 | 2:04.34 | 2:49.12 | |||
16 | Maria Hjort Lodstrup | 2000 | DGI Storstrømmen | 39.59 | 1:23.05 | 2:07.75 | 2:49.28 | |||
17 | Signe Hadrup Andersen | 2000 | DGI Sydvest | 38.09 | 1:20.65 | 2:06.72 | 2:52.44 | |||
18 | Rikke Sørensen | 1999 | DGI Nordjylland | 37.07 | 1:21.17 | 2:07.52 | 2:52.50 | |||
19 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | DGI Nordjylland | 39.92 | 1:24.42 | 2:08.87 | 2:52.73 | |||
20 | Malene F. Vesterbrandt | 2000 | DGI Fyn | 39.69 | 1:24.24 | 2:10.31 | 2:53.07 | |||
21 | Ida Petersen | 1999 | Dgi Sønderjylland | 40.17 | 1:25.70 | 2:11.40 | 2:53.43 | |||
22 | Emilia Nielsen | 2000 | DGI Nordjylland | 39.91 | 1:24.63 | 2:10.19 | 2:54.58 | |||
23 | Vivi Bjerrum | 1999 | DGI Sydvest | 22.19 | 1:24.18 | 2:11.39 | 2:55.94 | |||
24 | Kirstine Selde | 1999 | DGI Østjylland | 40.23 | 1:26.00 | 2:13.61 | 2:59.42 | |||
25 | Emilie Støve | 2000 | DGI Østjylland | 40.76 | 1:27.27 | 2:15.50 | 3:02.90 | |||
26 | Lykke Muhlig | 1999 | DGI Sydøstjylland | 41.24 | 1:30.07 | 2:20.63 | 3:07.05 | |||
27 | Liva Tofft | 2000 | DGI Østjylland | 42.76 | 1:30.97 | 2:20.46 | 3:07.58 | |||
28 | Michelle Leidecker | 1999 | Dgi Sønderjylland | 41.89 | 1:32.72 | 2:28.02 | 3:21.47 | |||
29 | Rebecca Tonnesen | 2000 | DGI Sydøstjylland | 47.15 | 1:46.46 | 2:52.18 | 3:51.86 | |||
- | Anna Kruse Mathiasen | 2000 | Dgi Sønderjylland | DNS | ||||||
- | Caroline M. Knudsen | 1999 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | DGI Sydvest | 33.50 | 1:10.69 | 1:49.33 | 2:27.25 | |||
2 | Johanne S. Christensen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 35.06 | 1:12.60 | 1:51.48 | 2:30.03 | |||
3 | Maja Ibsen | 2001 | DGI Nordjylland | 35.91 | 1:14.23 | 1:53.44 | 2:30.42 | |||
4 | Maria Kornum | 2001 | DGI Nordjylland | 35.80 | 1:14.80 | 1:54.54 | 2:33.65 | |||
5 | Sofie Vegener | 2002 | DGI Østjylland | 35.94 | 1:15.92 | 1:57.76 | 2:36.15 | |||
6 | Sofie Petersen | 2001 | DGI Østjylland | 36.27 | 1:15.67 | 1:56.90 | 2:36.69 | |||
7 | Karoline Jensen | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 35.05 | 1:15.67 | 1:57.44 | 2:37.24 | |||
8 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | Dgi Sønderjylland | 36.04 | 1:17.31 | 1:59.28 | 2:40.21 | |||
9 | Line With Nielsen | 2002 | DGI Storstrømmen | 37.14 | 1:17.46 | 2:00.84 | 2:42.66 | |||
10 | Savannah Lundvig | 2001 | DGI Midtjylland | 36.47 | 1:18.68 | 2:02.77 | 2:42.93 | |||
11 | Jasmin Hillerup | 2001 | DGI Storstrømmen | 38.54 | 1:20.40 | 2:03.12 | 2:44.00 | |||
12 | Anne Almvig | 2001 | DGI Østjylland | 36.97 | 1:18.33 | 2:02.26 | 2:45.62 | |||
13 | Frederikke Møller Pederse | 2002 | DGI Sydvest | 38.56 | 1:21.57 | 2:04.46 | 2:45.90 | |||
14 | Mie Petersen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 37.22 | 1:20.11 | 2:03.98 | 2:46.08 | |||
15 | Emma Gade | 2002 | DGI Sydvest | 38.18 | 1:21.31 | 2:05.43 | 2:46.96 | |||
16 | Katrine Jensen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 38.06 | 1:21.12 | 2:05.03 | 2:47.35 | |||
17 | Laura Mikkelsen | 2001 | DGI Storstrømmen | 39.07 | 1:22.73 | 2:07.33 | 2:47.63 | |||
18 | Nicole Vaabengaard | 2002 | DGI Storstrømmen | 37.49 | 1:21.57 | 2:06.28 | 2:48.12 | |||
19 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Dgi Sønderjylland | 38.48 | 1:21.04 | 2:05.08 | 2:48.64 | |||
20 | Freja Schjøtt | 2001 | Dgi Sønderjylland | 37.23 | 1:19.63 | 2:04.61 | 2:48.73 | |||
21 | Mille C. Berg | 2001 | DGI Sydøstjylland | 37.63 | 1:20.34 | 2:05.81 | 2:49.09 | |||
22 | Carla Jensen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 38.81 | 1:22.78 | 2:08.34 | 2:50.70 | |||
23 | Viktorija Thomsen | 2001 | DGI Fyn | 37.74 | 1:20.94 | 2:07.39 | 2:51.31 | |||
24 | Ida Christensen | 2001 | DGI Nordjylland | 40.09 | 1:23.57 | 2:09.21 | 2:52.77 | |||
25 | Mia Sommer Johansen | 2002 | DGI Østjylland | 38.40 | 1:24.26 | 2:10.40 | 2:52.83 | |||
26 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 39.78 | 1:24.77 | 2:10.67 | 2:53.00 | |||
27 | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 40.80 | 1:25.47 | 2:11.00 | 2:53.47 | |||
28 | Sara Fiil Jensen | 2002 | DGI Midtjylland | 39.79 | 1:25.24 | 2:11.61 | 2:55.78 | |||
29 | Nethe Pedersen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 38.90 | 1:23.07 | 2:10.07 | 2:56.63 | |||
30 | Sarah Kongstad Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | 37.52 | 1:21.66 | 2:11.11 | 2:57.68 | |||
31 | Emma Rose Treney | 2002 | DGI Nordjylland | 40.06 | 1:26.53 | 2:15.42 | 3:00.26 | |||
32 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | DGI Nordjylland | 40.19 | 1:25.96 | 2:15.04 | 3:01.28 | |||
33 | Emma Riis | 2002 | DGI Østjylland | 42.34 | 1:30.60 | 2:19.15 | 3:05.27 | |||
34 | Anna Kathrine Munk | 2001 | DGI Fyn | 41.05 | 1:29.20 | 2:17.95 | 3:05.79 | |||
35 | Kristine Kristensen | 2002 | DGI Nordjylland | 43.13 | 1:32.73 | 2:22.85 | 3:06.23 | |||
36 | Josefine Mikkelsen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 42.06 | 1:32.28 | 2:21.81 | 3:06.52 | |||
37 | Emma Juel Petersen | 2001 | DGI Fyn | 42.96 | 1:30.03 | 2:19.04 | 3:07.55 | |||
37 | Mette Louise Jensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 41.58 | 1:30.82 | 2:21.89 | 3:07.55 | |||
39 | Laura Madsen | 2002 | DGI Nordjylland | 44.48 | 1:33.49 | 2:24.07 | 3:13.10 | |||
40 | Sofie Thomsen | 2002 | DGI Østjylland | 41.93 | 1:31.74 | 2:24.13 | 3:14.40 | |||
41 | Gertrud Dahl Madsen | 2001 | DGI Sydvest | 45.19 | 1:36.49 | 2:30.50 | 3:18.11 | |||
42 | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | DGI Sydøstjylland | 45.96 | 1:36.75 | 2:30.26 | 3:22.55 | |||
43 | Ida F. Stengaard | 2002 | DGI Østjylland | 46.95 | 1:39.72 | 2:35.98 | 3:28.00 | |||
44 | Iben Knudsen | 2001 | DGI Fyn | 43.92 | 1:37.90 | 2:34.27 | 3:32.47 | |||
45 | Marie Brink | 2002 | DGI Sydvest | 48.36 | 1:42.79 | 2:38.61 | 3:33.95 | |||
46 | Maja Nygaard Larsen | 2001 | DGI Sydvest | 47.02 | 1:45.14 | 2:46.09 | 3:45.03 | |||
47 | Selma Winkler | 2002 | DGI Sydvest | 52.66 | 1:57.14 | 3:06.65 | 4:12.16 | |||
- | Maja Brinkmann | 2002 | DGI Sydøstjylland | DSQ | TYVSTART | |||||
Løb 1, 200m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Wilma Anker | 2004 | DGI Storstrømmen | 35.68 | 1:15.94 | 1:56.19 | 2:35.40 | |||
2 | Josefine Krumbak | 2004 | DGI Storstrømmen | 38.45 | 1:20.36 | 2:04.14 | 2:43.00 | |||
3 | Maibritt Christensen | 2003 | DGI Nordjylland | 37.62 | 1:20.28 | 2:05.62 | 2:46.33 | |||
4 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | DGI Midtjylland | 40.03 | 1:24.00 | 2:09.80 | 2:53.02 | |||
5 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 39.45 | 1:26.12 | 2:14.50 | 3:01.16 | |||
6 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | DGI Østjylland | 42.95 | 1:31.33 | 2:19.02 | 3:05.05 | |||
7 | Liva Ginnerup | 2004 | DGI Østjylland | 41.41 | 1:28.45 | 2:18.49 | 3:06.31 | |||
8 | Nathalie Knudsen | 2003 | DGI Fyn | 40.61 | 1:29.58 | 2:18.94 | 3:07.16 | |||
9 | Frederikke Andersen | 2004 | DGI Østjylland | 43.67 | 1:33.19 | 2:23.73 | 3:10.31 | |||
10 | Mathilde Skak Thomsen | 2003 | DGI Østjylland | 42.12 | 1:32.30 | 2:23.97 | 3:10.55 | |||
11 | Marie L. Sørensen | 2003 | DGI Østjylland | 45.91 | 1:37.86 | 2:30.92 | 3:18.54 | |||
12 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 42.79 | 1:32.27 | 2:26.31 | 3:19.49 | |||
13 | Emma Rask Sørensen | 2003 | DGI Nordjylland | 43.82 | 1:35.86 | 2:29.58 | 3:21.45 | |||
14 | Julie Frimer | 2004 | DGI Østjylland | 45.57 | 1:38.61 | 2:34.14 | 3:23.67 | |||
15 | Linea Sørensen | 2004 | DGI Nordjylland | 46.38 | 1:41.53 | 2:37.11 | 3:24.71 | |||
16 | Cecilie Sørensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 47.93 | 1:42.24 | 2:35.95 | 3:29.71 | |||
16 | Nanna Lauritsen | 2004 | DGI Storstrømmen | 47.65 | 1:40.52 | 2:36.65 | 3:29.71 | |||
18 | Trine Y. Pedersen | 2003 | DGI Østjylland | 48.72 | 1:45.50 | 2:44.34 | 3:36.12 | |||
19 | Matilde Baltsersen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 51.87 | 1:54.84 | 2:58.93 | 3:57.23 | |||
20 | Laura Pedersen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 48.85 | 1:50.24 | 2:57.59 | 3:57.50 | |||
21 | Viola Dahl Madsen | 2004 | DGI Sydvest | 50.71 | 1:50.79 | 2:53.73 | 3:58.09 | |||
- | Marie Madsen | 2003 | DGI Sydøstjylland | DNF | ||||||
- | Stine Bendixen Nissen | 2004 | DGI Sydøstjylland | DSQ | TYVSTART | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 09:04 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 09:48 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1925-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Torben Eisland-Schmidt | 1958 | Dgi Sønderjylland | 51.32 | 1:50.80 | 2:53.22 | 3:49.23 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1975 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Bo Damvad | 1967 | DGI Nordjylland | 35.66 | 1:15.19 | 1:56.46 | 2:39.37 | |||
2 | Jesper Christensen | 1968 | DGI Sydvest | 37.05 | 1:18.24 | 2:02.54 | 2:47.39 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1983 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Michael Jørgensen | 1981 | DGI Fyn | 34.87 | 1:14.67 | 1:55.73 | 2:34.70 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Christensen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 27.83 | 58.34 | 1:30.27 | 2:02.38 | |||
2 | Christian Koch | 1998 | DGI Sydøstjylland | 29.81 | 1:02.23 | 1:36.21 | 2:10.38 | |||
3 | Nicolai Broner Jensen | 1994 | DGI Fyn | 29.02 | 1:02.37 | 1:37.54 | 2:13.28 | |||
4 | Benjamin Jørgensen | 1996 | DGI Nordjylland | 30.53 | 1:04.81 | 1:40.49 | 2:13.64 | |||
5 | Steffen Trier Nielsen | 1996 | DGI Østjylland | 29.96 | 1:04.28 | 1:40.72 | 2:14.87 | |||
6 | Dennis Madsen | 1997 | DGI Nordjylland | 30.40 | 1:04.87 | 1:40.42 | 2:15.58 | |||
7 | Steffan Ø. Schøler | 1996 | DGI Sydvest | 30.55 | 1:05.73 | 1:43.14 | 2:20.69 | |||
8 | Mark Broner Jensen | 1992 | DGI Fyn | 30.75 | 1:05.98 | 1:44.45 | 2:21.88 | |||
9 | Jacob Terndrup Heiden | 1996 | DGI Fyn | 31.01 | 1:07.12 | 1:45.51 | 2:22.13 | |||
10 | Mikkel Toftdal | 1995 | DGI Østjylland | 31.91 | 1:07.71 | 1:46.63 | 2:23.62 | |||
11 | Robin Poulsen | 1996 | DGI Sydvest | 33.70 | 1:11.14 | 1:51.04 | 2:29.06 | |||
12 | Jonas Mathiesen | 1998 | DGI Fyn | 33.54 | 1:12.17 | 1:51.45 | 2:30.11 | |||
13 | Peter Måhr | 1997 | DGI Fyn | 37.13 | 1:17.43 | 1:59.57 | 2:40.95 | |||
14 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | DGI Sydøstjylland | 38.24 | 1:20.74 | 2:05.13 | 2:44.98 | |||
15 | Jakob Vingborg | 1998 | DGI Midtjylland | 31.17 | 1:18.71 | 2:06.28 | 2:47.23 | |||
16 | Villads Holmen | 1998 | DGI Fyn | 36.27 | 1:18.77 | 2:03.84 | 2:47.26 | |||
17 | Jonas Vistrup | 1998 | DGI Fyn | 38.38 | 1:23.29 | 2:11.84 | 2:58.98 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victor Kristensen | 1999 | Dgi Sønderjylland | 27.92 | 59.12 | 1:31.22 | 2:03.10 | |||
2 | Kristian Berthelsen | 1999 | DGI Nordjylland | 29.04 | 1:00.74 | 1:34.48 | 2:08.37 | |||
3 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | DGI Midtjylland | 29.28 | 1:02.09 | 1:36.05 | 2:09.78 | |||
4 | Marcus Højengaard | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 30.01 | 1:02.92 | 1:37.23 | 2:10.90 | |||
5 | Emil Compen | 2000 | DGI Storstrømmen | 29.78 | 1:03.09 | 1:36.88 | 2:11.14 | |||
6 | Frederick K. Madsen | 1999 | DGI Midtjylland | 29.13 | 1:01.75 | 1:37.35 | 2:13.87 | |||
7 | Anders Rosbjerg Larsen | 1999 | DGI Nordjylland | 31.35 | 1:06.02 | 1:41.36 | 2:15.86 | |||
8 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 32.13 | 1:07.34 | 1:43.31 | 2:16.15 | |||
9 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | DGI Østjylland | 32.49 | 1:07.71 | 1:43.34 | 2:18.25 | |||
10 | Christian Windahl Hansen | 2000 | DGI Østjylland | 31.46 | 1:06.47 | 1:43.29 | 2:19.91 | |||
11 | Thomas Gosvig | 1999 | DGI Nordjylland | 32.28 | 1:08.16 | 1:45.87 | 2:22.84 | |||
12 | Andreas Rasmussen | 1999 | DGI Østjylland | 33.83 | 1:10.52 | 1:47.61 | 2:23.24 | |||
13 | Cornelius Swain | 1999 | DGI Fyn | 31.48 | 1:07.65 | 1:45.76 | 2:23.49 | |||
14 | William Bech Hindborg | 2000 | DGI Sydøstjylland | 33.11 | 1:09.13 | 1:47.05 | 2:26.60 | |||
15 | Kevin Henricksen | 2000 | DGI Fyn | 32.24 | 1:08.22 | 1:46.63 | 2:26.85 | |||
16 | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | DGI Storstrømmen | 35.27 | 1:13.90 | 1:51.86 | 2:27.21 | |||
17 | Emil Pandrup | 1999 | DGI Fyn | 33.12 | 1:11.13 | 1:49.91 | 2:28.12 | |||
18 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | DGI Nordjylland | 33.82 | 1:11.48 | 1:51.44 | 2:28.93 | |||
19 | Emil B. Nielsen | 1999 | DGI Sydøstjylland | 34.50 | 1:12.35 | 1:53.25 | 2:29.49 | |||
20 | Christian K. Hansen | 1999 | DGI Sydvest | 34.03 | 1:12.73 | 1:52.19 | 2:29.52 | |||
21 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | DGI Midtjylland | 33.77 | 1:12.46 | 1:52.01 | 2:30.27 | |||
22 | Mathias S. Madsen | 1999 | Dgi Sønderjylland | 34.91 | 1:14.16 | 1:53.97 | 2:32.19 | |||
23 | Casper Ammitzbøll | 2000 | DGI Sydøstjylland | 34.13 | 1:13.54 | 1:55.07 | 2:32.85 | |||
24 | Jens Jensen | 1999 | DGI Nordjylland | 33.48 | 1:12.54 | 1:54.08 | 2:34.50 | |||
25 | Rune Larsen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 35.28 | 1:15.64 | 1:59.09 | 2:38.30 | |||
26 | Kasper Kjær | 2000 | DGI Østjylland | 35.66 | 1:16.07 | 1:58.38 | 2:38.71 | |||
27 | Jeppe Woetmann Pedersen | 2000 | DGI Storstrømmen | 34.94 | 1:15.97 | 1:58.79 | 2:40.13 | |||
28 | Kristoffer Thomsen | 2000 | DGI Fyn | 33.69 | 1:14.06 | 1:57.34 | 2:40.79 | |||
29 | Peder Jensen | 1999 | DGI Fyn | 34.92 | 1:15.50 | 1:59.31 | 2:41.38 | |||
30 | Mathias Teuchler | 2000 | DGI Fyn | 34.43 | 1:14.74 | 1:59.13 | 2:42.02 | |||
31 | Oliver Bommelund | 1999 | DGI Fyn | 37.94 | 1:21.01 | 2:06.43 | 2:46.18 | |||
32 | Christoffer Gaedt | 2000 | Dgi Sønderjylland | 36.16 | 1:17.43 | 2:02.18 | 2:46.63 | |||
33 | Tobias Bjørnskov Pedersen | 2000 | DGI Sydvest | 36.84 | 1:20.22 | 2:04.66 | 2:47.15 | |||
34 | Rasmus Pedersen | 2000 | DGI Nordjylland | 35.99 | 1:20.24 | 2:06.26 | 2:47.79 | |||
35 | Jacob Petersen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 37.35 | 1:21.46 | 2:06.75 | 2:48.53 | |||
36 | Martin Kristiansen | 2000 | DGI Nordjylland | 37.65 | 1:21.95 | 2:06.47 | 2:49.44 | |||
- | Jeppe T. Johansen | 2000 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Joachim Urbak | 1999 | DGI Østjylland | DSQ | TYVSTART | |||||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Philip Ravn Andersen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 32.30 | 1:07.51 | 1:43.38 | 2:18.70 | |||
2 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | DGI Storstrømmen | 32.44 | 1:08.55 | 1:46.58 | 2:22.80 | |||
3 | Gustav Nissen | 2001 | DGI Storstrømmen | 31.93 | 1:07.99 | 1:46.05 | 2:23.37 | |||
4 | Jonas Christensen | 2002 | DGI Storstrømmen | 33.97 | 1:12.26 | 1:52.84 | 2:29.92 | |||
5 | John Borup | 2001 | DGI Sydøstjylland | 34.82 | 1:14.50 | 1:54.98 | 2:30.65 | |||
6 | Oliver L Nelander | 2002 | DGI Midtjylland | 34.65 | 1:13.41 | 1:52.17 | 2:30.67 | |||
7 | Rasmus Løwenstein | 2001 | DGI Storstrømmen | 34.25 | 1:13.41 | 1:54.56 | 2:32.34 | |||
8 | Jens Peder Danielsen | 2001 | DGI Sydvest | 34.32 | 1:12.88 | 1:54.28 | 2:36.00 | |||
9 | Kasper Due Svendsen | 2002 | DGI Østjylland | 36.46 | 1:16.82 | 1:57.26 | 2:36.67 | |||
10 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | DGI Nordjylland | 34.91 | 1:15.50 | 1:57.06 | 2:36.85 | |||
11 | Nicklas M Jensen | 2001 | DGI Nordjylland | 37.02 | 1:18.37 | 2:00.66 | 2:39.46 | |||
12 | Rasmus Storgaard | 2001 | DGI Nordjylland | 37.11 | 1:18.39 | 1:59.62 | 2:39.65 | |||
13 | André Iversen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 35.93 | 1:17.18 | 1:58.89 | 2:40.43 | |||
14 | Matias Kjær | 2002 | DGI Nordjylland | 35.78 | 1:17.22 | 2:01.87 | 2:42.68 | |||
15 | Simon Tuelstrup Bechmann | 2001 | DGI Sydøstjylland | 37.98 | 1:22.21 | 2:05.16 | 2:43.81 | |||
16 | Oliver Persson | 2001 | DGI Østjylland | 37.26 | 1:20.93 | 2:06.02 | 2:47.67 | |||
17 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 36.80 | 1:20.15 | 2:06.45 | 2:48.57 | |||
18 | Jonas Larsen | 2001 | DGI Sydvest | 37.85 | 1:21.89 | 2:06.64 | 2:48.60 | |||
19 | Søren T. Vedsted | 2001 | DGI Østjylland | 39.21 | 1:22.56 | 2:07.27 | 2:48.80 | |||
20 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | DGI Nordjylland | 39.67 | 1:21.92 | 2:07.64 | 2:50.04 | |||
21 | Kristoffer J. Jørgensen | 2001 | DGI Østjylland | 37.97 | 1:22.72 | 2:09.23 | 2:54.02 | |||
22 | Asbjørn Guldager | 2002 | Dgi Sønderjylland | 39.10 | 1:24.51 | 2:11.61 | 2:55.72 | |||
23 | Marcus Brink Thomsen | 2001 | DGI Sydvest | 38.65 | 1:22.69 | 2:09.56 | 2:55.78 | |||
24 | Emil Lund | 2002 | DGI Østjylland | 40.73 | 1:26.95 | 2:13.02 | 2:55.92 | |||
25 | Gustav Funder Skovdam | 2002 | DGI Østjylland | 40.03 | 1:25.74 | 2:12.97 | 2:57.91 | |||
26 | Jonas Brinkmann | 2002 | DGI Sydvest | 40.03 | 1:28.77 | 2:21.20 | 3:05.40 | |||
27 | Daniel Eg Larsen | 2001 | DGI Sydvest | 41.13 | 1:27.93 | 2:18.67 | 3:07.13 | |||
28 | Tim Groen | 2001 | DGI Nordjylland | 40.35 | 1:28.99 | 2:19.31 | 3:07.83 | |||
29 | Mikkel Dam | 2002 | DGI Sydøstjylland | 40.10 | 1:27.27 | 2:18.95 | 3:09.87 | |||
30 | Kasper Larsen | 2002 | DGI Sydvest | 43.17 | 1:32.13 | 2:23.74 | 3:11.88 | |||
31 | Rasmus Irmschler | 2002 | DGI Midtjylland | 44.16 | 1:34.76 | 2:27.00 | 3:14.38 | |||
32 | Tobias Jessen | 2002 | DGI Sydvest | 44.86 | 1:34.78 | 2:27.85 | 3:16.09 | |||
33 | Bjarke Bernberg | 2002 | DGI Østjylland | 41.52 | 1:32.80 | 3:18.42 | 3:18.42 | |||
34 | Mikkel Nørvang Eriksen | 2002 | DGI Nordjylland | 44.08 | 1:35.19 | 2:27.59 | 3:19.27 | |||
35 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 47.94 | 1:40.88 | 2:33.67 | 3:21.80 | |||
36 | Niels Påske Hansen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 43.04 | 1:38.22 | 2:38.48 | 3:36.77 | |||
37 | Nicolaj B. Jeppesen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 47.57 | 1:44.89 | 2:47.00 | 3:48.41 | |||
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | DGI Sydvest | 35.23 | 1:12.80 | 1:51.22 | 2:28.96 | |||
2 | Alexander L. Bjørn | 2003 | DGI Midtjylland | 35.83 | 1:13.66 | 1:51.69 | 2:29.08 | |||
3 | Mads Stamholt | 2003 | Dgi Sønderjylland | 35.86 | 1:16.51 | 1:58.95 | 2:37.15 | |||
4 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | 38.50 | 1:23.24 | 2:07.91 | 2:49.03 | |||
5 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | DGI Storstrømmen | 38.07 | 1:21.75 | 2:08.39 | 2:51.11 | |||
6 | Thor Brunsgaard | 2003 | DGI Østjylland | 38.13 | 1:22.79 | 2:09.94 | 2:52.21 | |||
7 | Sophus Lund Øe | 2003 | DGI Sydøstjylland | 42.60 | 1:29.86 | 2:17.78 | 3:04.94 | |||
8 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 42.27 | 1:30.86 | 2:20.80 | 3:05.64 | |||
9 | Mathias Ankersen | 2004 | DGI Storstrømmen | 43.58 | 1:33.40 | 2:22.73 | 3:09.31 | |||
10 | Rasmus Håkonsson | 2004 | DGI Midtjylland | 45.42 | 1:36.34 | 2:28.10 | 3:14.43 | |||
11 | Asger Als Olsen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 45.70 | 1:37.26 | 2:30.75 | 3:18.63 | |||
12 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | DGI Midtjylland | 46.01 | 1:43.64 | 2:41.27 | 3:39.06 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 09:48 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:08 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 3, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 1991-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Nordjyllands Spidslæber | 1996 | DGI Nordjylland | 4:58.13 | ||||||
Katrine Kristensen | 1997 | 35.73 | 1:14.13 | 1:14.13 | ||||||
Kathrine R. Jensen | 1998 | 41.63 | 1:29.40 | 2:43.53 | ||||||
Sara Stecher | 1997 | 33.33 | 1:11.52 | 3:55.05 | ||||||
Martha Moeslund | 1998 | 29.53 | 1:03.08 | 4:58.13 | ||||||
2 | Sønderjylland Piger Gr. 5 | 1996 | Dgi Sønderjylland | 5:10.04 | ||||||
Camilla Linne | 1997 | 35.52 | 1:13.28 | 1:13.28 | ||||||
Johanne Bogh | 1996 | 42.21 | 1:29.37 | 2:42.65 | ||||||
Luna Rahr Futtrup | 1997 | 37.16 | 1:23.70 | 4:06.35 | ||||||
Jasmin Fasel | 1996 | 30.52 | 1:03.69 | 5:10.04 | ||||||
3 | Orient Piger1 | 1998 | DGI Storkøbenhavn | 5:18.59 | ||||||
Nina Madsen Teller | 1999 | 41.08 | 1:25.07 | 1:25.07 | ||||||
Maiken Jakobsen | 1999 | 38.44 | 1:22.87 | 2:47.94 | ||||||
Anne Sophie H. Hansen | 1999 | 34.96 | 1:15.93 | 4:03.87 | ||||||
Clara Sofie Egeberg | 1998 | 35.69 | 1:14.72 | 5:18.59 | ||||||
4 | Østjylland Gr.5 - Piger1 | 1991 | DGI Østjylland | 5:22.33 | ||||||
Sofie Møller Sørensen | 1998 | 36.74 | 1:14.78 | 1:14.78 | ||||||
Emma F. Sørensen | 1998 | 37.98 | 1:21.38 | 2:36.16 | ||||||
Caroline Jürgensen | 2000 | 37.83 | 1:30.90 | 4:07.06 | ||||||
Christine Skouboe | 1997 | 36.25 | 1:15.27 | 5:22.33 | ||||||
5 | Nordjyllands Stiletgirlz | 1997 | DGI Nordjylland | 5:32.94 | ||||||
Merethe Mark Jensen | 1997 | 39.45 | 1:20.99 | 1:20.99 | ||||||
Signe Svendsen | 1996 | 41.92 | 1:30.08 | 2:51.07 | ||||||
Maria Andreasen | 1994 | 42.68 | 1:35.61 | 4:26.68 | ||||||
Anne T. Nielsen | 1996 | 32.12 | 1:06.26 | 5:32.94 | ||||||
6 | Piger Gr. 5 Fynske | 1991 | DGI Fyn | 5:54.68 | ||||||
Caroline Odgaard | 1996 | 42.91 | 1:26.66 | 1:26.66 | ||||||
Julie Martinussen | 1997 | 41.32 | 1:28.77 | 2:55.43 | ||||||
Sofie Svaneborg | 1998 | 43.68 | 1:38.48 | 4:33.91 | ||||||
Mathilde Odgaard | 1996 | 38.35 | 1:20.77 | 5:54.68 | ||||||
7 | Østjylland Gr.5 - Piger2 | 1991 | DGI Østjylland | 6:00.06 | ||||||
Charlotte Jensen | 1992 | 38.76 | 1:21.57 | 1:21.57 | ||||||
Anne Tvedskov Nielsen | 1997 | 43.95 | 1:34.67 | 2:56.24 | ||||||
Kirstine Selde | 1999 | 46.73 | 1:44.35 | 4:40.59 | ||||||
Anna Svit Pedersen | 1996 | 36.11 | 1:19.47 | 6:00.06 | ||||||
- | Bond Babes | 1998 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Løb 3, 4X100m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Nordjyll. Water Rockets | 1999 | DGI Nordjylland | 5:01.12 | ||||||
Caroline Christensen | 1999 | 35.28 | 1:12.77 | 1:12.77 | ||||||
Emma Kjær | 1999 | 39.22 | 1:23.35 | 2:36.12 | ||||||
Klara Therkildsen | 1999 | 36.62 | 1:19.43 | 3:55.55 | ||||||
Anne Nielsen | 1999 | 31.58 | 1:05.57 | 5:01.12 | ||||||
2 | Nordjylland Rocket Ducks | 1999 | DGI Nordjylland | 5:20.22 | ||||||
Sidse Månsson | 2000 | 40.22 | 1:24.29 | 1:24.29 | ||||||
Gitta Nielsen | 1999 | 40.86 | 1:28.26 | 2:52.55 | ||||||
Mathilde Hedemand | 1999 | 37.46 | 1:23.37 | 4:15.92 | ||||||
Freja Emborg Sørensen | 1999 | 31.45 | 1:04.30 | 5:20.22 | ||||||
3 | Østjylland Gr.6 - Piger1 | 1999 | DGI Østjylland | 5:24.72 | ||||||
Rikke Thybo Svenstrup | 1999 | 39.92 | 1:22.69 | 1:22.69 | ||||||
Emma Uhrenfeldt Jensen | 2000 | 41.45 | 1:27.70 | 2:50.39 | ||||||
Melissa Furman | 1999 | 37.26 | 1:20.88 | 4:11.27 | ||||||
Kathrine V. Kokholm | 2000 | 34.29 | 1:13.45 | 5:24.72 | ||||||
4 | Sydøst Gr. 6 Piger 1 | 1999 | DGI Sydøstjylland | 5:42.95 | ||||||
Julie Martinussen | 2000 | 38.78 | 1:20.01 | 1:20.01 | ||||||
Freja Brogaard | 1999 | 44.89 | 1:35.96 | 2:55.97 | ||||||
Emilie Ravnholt | 2000 | 42.74 | 1:34.33 | 4:30.30 | ||||||
Line Lohmann Rasmussen | 1999 | 34.84 | 1:12.65 | 5:42.95 | ||||||
5 | Piger Gr. 6 Fynske | 1999 | DGI Fyn | 5:47.94 | ||||||
Malene F. Vesterbrandt | 2000 | 43.88 | 1:28.66 | 1:28.66 | ||||||
Eva Schousboe | 2000 | 45.70 | 1:38.78 | 3:07.44 | ||||||
Line Bremer Mortensen | 2000 | 34.75 | 1:18.51 | 4:25.95 | ||||||
Sif Kaas Kristensen | 2000 | 38.15 | 1:21.99 | 5:47.94 | ||||||
6 | Sønderjylland 1 Piger Gr 6 | 1999 | Dgi Sønderjylland | 5:50.52 | ||||||
Olivia Steenstrup | 2000 | 38.29 | 1:19.80 | 1:19.80 | ||||||
Ida K. Nielsen | 2002 | 47.66 | 1:44.75 | 3:04.55 | ||||||
Maria S. Johannsen | 2000 | 39.99 | 1:27.56 | 4:32.11 | ||||||
Nethe Pedersen | 2001 | 37.33 | 1:18.41 | 5:50.52 | ||||||
7 | Sønderjylland 2 Piger Gr. 6 | 1999 | Dgi Sønderjylland | 5:50.62 | ||||||
Cecilie Poulsen | 1999 | 43.93 | 1:28.65 | 1:28.65 | ||||||
Lærke Bladtkramer | 2001 | 41.74 | 1:30.22 | 2:58.87 | ||||||
Signe Regitze Hansen | 1999 | 42.03 | 1:33.64 | 4:32.51 | ||||||
Anna Kruse Mathiasen | 2000 | 37.21 | 1:18.11 | 5:50.62 | ||||||
8 | Dgi Sydvest Gr. 6 Piger 2 | 1999 | DGI Sydvest | 6:10.95 | ||||||
Stine Frederiksen | 2000 | 44.98 | 1:36.07 | 1:36.07 | ||||||
Signe Kusk Pedersen | 2000 | 46.04 | 1:38.18 | 3:14.25 | ||||||
Thorina Joy Schröder | 1999 | 46.11 | 1:38.45 | 4:52.70 | ||||||
Sabrina Jensen | 2000 | 37.50 | 1:18.25 | 6:10.95 | ||||||
9 | Hit Girlz | 2000 | DGI Midtjylland | 6:18.04 | ||||||
Amanda Meldgaard | 1999 | 41.98 | 1:27.44 | 1:27.44 | ||||||
Maria Graff Esbensen | 2003 | 54.02 | 1:55.09 | 3:22.53 | ||||||
Lærke Meyer | 2000 | 41.74 | 1:32.78 | 4:55.31 | ||||||
Kirsten Q. Noro | 2000 | 38.15 | 1:22.73 | 6:18.04 | ||||||
10 | Sydøst Gr. 6 Piger 2 | 1999 | DGI Sydøstjylland | 6:48.85 | ||||||
Milena Christensen | 1999 | 43.44 | 1:28.52 | 1:28.52 | ||||||
Astrid Vandelbjerg Ladega | 1999 | 49.94 | 1:46.59 | 3:15.11 | ||||||
Lykke Muhlig | 1999 | 51.63 | 1:51.71 | 5:06.82 | ||||||
Rebecca Tonnesen | 2000 | 44.32 | 1:42.03 | 6:48.85 | ||||||
11 | Østjylland Gr.6 - Piger2 | 1999 | DGI Østjylland | 6:57.95 | ||||||
Laura Bryndum Andersen | 1999 | 45.74 | 1:36.79 | 1:36.79 | ||||||
Helena Duun | 2001 | 55.56 | 2:11.22 | 3:48.01 | ||||||
Josefine M. Olesen | 1999 | 47.42 | 1:44.62 | 5:32.63 | ||||||
Liva Tofft | 2000 | 39.69 | 1:25.32 | 6:57.95 | ||||||
- | Dgi Sydvest Gr. 6 Piger 1 | 1999 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
Kasandra Isager | 2000 | |||||||||
Sara Bonde Christensen | 2000 | |||||||||
Afbud | 2000 | |||||||||
Marie Kjær Christensen | 2000 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 10:08 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:27 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 4, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1991-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Orient Herrer | 1992 | DGI Storkøbenhavn | 4:19.10 | ||||||
Hans Henrik Havn | 1992 | 33.68 | 1:09.11 | 1:09.11 | ||||||
Joakim Jakobsen | 1994 | 33.41 | 1:11.13 | 2:20.24 | ||||||
Marc Nielsen | 1994 | 26.86 | 58.61 | 3:18.85 | ||||||
Christoffer Rozenfeld | 1988 | 28.29 | 1:00.25 | 4:19.10 | ||||||
2 | Nordjyllands Rocket Boyz | 1995 | DGI Nordjylland | 4:32.92 | ||||||
Dennis Madsen | 1997 | 33.46 | 1:08.50 | 1:08.50 | ||||||
Alexander Jensen | 1995 | 37.84 | 1:18.53 | 2:27.03 | ||||||
Benjamin Jørgensen | 1996 | 31.51 | 1:07.99 | 3:35.02 | ||||||
Alexander Jensen | 1995 | 27.90 | 57.90 | 4:32.92 | ||||||
3 | Østjylland Gr.5 - Drenge1 | 1991 | DGI Østjylland | 4:33.61 | ||||||
Andreas Weje | 1998 | 31.82 | 1:06.19 | 1:06.19 | ||||||
Frederik Iburg | 1995 | 37.66 | 1:20.16 | 2:26.35 | ||||||
Kristian Ranghøj | 1995 | 29.94 | 1:06.29 | 3:32.64 | ||||||
Steffen Trier Nielsen | 1996 | 28.64 | 1:00.97 | 4:33.61 | ||||||
4 | Drenge Gr. 5 Fynske | 1991 | DGI Fyn | 4:35.69 | ||||||
Mark Broner Jensen | 1992 | 37.07 | 1:17.03 | 1:17.03 | ||||||
Mikael Olsen | 1992 | 32.73 | 1:11.14 | 2:28.17 | ||||||
Jacob Terndrup Heiden | 1996 | 31.19 | 1:08.55 | 3:36.72 | ||||||
Nicolai Broner Jensen | 1994 | 27.85 | 58.97 | 4:35.69 | ||||||
5 | Team Brutus | 1998 | DGI Midtjylland | 4:46.50 | ||||||
Jonas Terpager Hansen | 2000 | 36.24 | 1:13.80 | 1:13.80 | ||||||
Jakob Vingborg | 1998 | 36.87 | 1:20.68 | 2:34.48 | ||||||
Frederick K. Madsen | 1999 | 31.90 | 1:09.47 | 3:43.95 | ||||||
Martin Holmershøj | 1998 | 28.90 | 1:02.55 | 4:46.50 | ||||||
6 | Nordjylland Xtremes | 1996 | DGI Nordjylland | 4:49.18 | ||||||
Klaus Christensen | 1993 | 34.14 | 1:12.84 | 1:12.84 | ||||||
Asger Mikkelsen | 1997 | 37.64 | 1:22.05 | 2:34.89 | ||||||
Andreas Wielandt | 1994 | 30.83 | 1:07.64 | 3:42.53 | ||||||
Mads Hald | 1996 | 31.72 | 1:06.65 | 4:49.18 | ||||||
7 | Sydøst Drenge 1 Gruppe 5 | 1997 | DGI Sydøstjylland | 5:10.54 | ||||||
Anders Ballisager Hansen | 1998 | 44.63 | 1:30.80 | 1:30.80 | ||||||
Johannes Larsen | 1996 | 37.14 | 1:20.74 | 2:51.54 | ||||||
Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | 36.22 | 1:17.93 | 4:09.47 | ||||||
Christian Koch | 1998 | 29.15 | 1:01.07 | 5:10.54 | ||||||
- | Skipper Skræk | 1998 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Østjylland Gr.5 - Drenge2 | 1991 | DGI Østjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Løb 4, 4X100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Nordjyllands Destroyers | 1999 | DGI Nordjylland | 4:43.16 | ||||||
Thomas Gosvig | 1999 | 35.74 | 1:14.31 | 1:14.31 | ||||||
Simon Andersen | 2000 | 35.85 | 1:18.22 | 2:32.53 | ||||||
Kristian Berthelsen | 1999 | 30.80 | 1:07.18 | 3:39.71 | ||||||
Anders Rosbjerg Larsen | 1999 | 30.75 | 1:03.45 | 4:43.16 | ||||||
2 | Haslev D6 | 1999 | DGI Storstrømmen | 4:51.11 | ||||||
Emil Compen | 2000 | 36.97 | 1:15.54 | 1:15.54 | ||||||
Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | 35.82 | 1:17.98 | 2:33.52 | ||||||
Jakob Dynesen | 2000 | 34.08 | 1:12.44 | 3:45.96 | ||||||
Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | 31.25 | 1:05.15 | 4:51.11 | ||||||
3 | Østjylland Gr.6 - Drenge1 | 1999 | DGI Østjylland | 4:54.54 | ||||||
Niclas Frandsen | 1999 | 38.05 | 1:17.78 | 1:17.78 | ||||||
Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 36.99 | 1:17.55 | 2:35.33 | ||||||
Kasper Kjær | 2000 | 39.59 | 1:21.82 | 3:57.15 | ||||||
Andreas Hougaard | 2000 | 26.81 | 57.39 | 4:54.54 | ||||||
4 | Sydøst Gr. 6 Drenge 1 | 1999 | DGI Sydøstjylland | 4:58.96 | ||||||
Christian Bylling Jensen | 1999 | 36.53 | 1:14.60 | 1:14.60 | ||||||
William Bech Hindborg | 2000 | 40.54 | 1:25.73 | 2:40.33 | ||||||
Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 32.64 | 1:10.42 | 3:50.75 | ||||||
Emil B. Nielsen | 1999 | 32.90 | 1:08.21 | 4:58.96 | ||||||
5 | Drenge Gr. 6 Fynske | 1999 | DGI Fyn | 5:00.14 | ||||||
Emil Teis Sietam | 1999 | 35.42 | 1:15.34 | 1:15.34 | ||||||
Kevin Henricksen | 2000 | 39.92 | 1:25.79 | 2:41.13 | ||||||
Emil Pandrup | 1999 | 34.39 | 1:15.56 | 3:56.69 | ||||||
Cornelius Swain | 1999 | 30.19 | 1:03.45 | 5:00.14 | ||||||
6 | Sønderjylland 1 Drenge Gr. 6 | 1999 | Dgi Sønderjylland | 5:02.85 | ||||||
Svend Matzen | 1999 | 35.54 | 1:16.03 | 1:16.03 | ||||||
Victor Kristensen | 1999 | 35.91 | 1:18.88 | 2:34.91 | ||||||
Mathias Kjær Nielsen | 2000 | 34.63 | 1:16.59 | 3:51.50 | ||||||
Simon Tylak Jakobsen | 2000 | 33.16 | 1:11.35 | 5:02.85 | ||||||
7 | Nordjyllands Power Boyz | 1999 | DGI Nordjylland | 5:20.78 | ||||||
Emil Rahbek | 1999 | 38.34 | 1:21.46 | 1:21.46 | ||||||
Patrick Andersen | 2000 | 43.22 | 1:33.69 | 2:55.15 | ||||||
Rasmus Abildgaard | 2000 | 34.18 | 1:16.72 | 4:11.87 | ||||||
Jens Jensen | 1999 | 31.09 | 1:08.91 | 5:20.78 | ||||||
8 | Sønderjylland 2 Drenge Gr. 6 | 1999 | Dgi Sønderjylland | 5:26.70 | ||||||
Christoffer Gaedt | 2000 | 40.32 | 1:23.44 | 1:23.44 | ||||||
Jacob Petersen | 2000 | 41.98 | 1:32.71 | 2:56.15 | ||||||
Rune Larsen | 2000 | 39.27 | 1:21.17 | 4:17.32 | ||||||
Mathias S. Madsen | 1999 | 33.45 | 1:09.38 | 5:26.70 | ||||||
9 | Østjylland Gr.6 - Drenge2 | 1999 | DGI Østjylland | 5:49.63 | ||||||
Ditlev Knagaard | 2000 | 46.50 | 1:35.41 | 1:35.41 | ||||||
Simon Dollerup Jensen | 2000 | 43.65 | 1:32.38 | 3:07.79 | ||||||
Lauge Ladefoged | 2000 | 45.59 | 1:33.93 | 4:41.72 | ||||||
Andreas Rasmussen | 1999 | 32.77 | 1:07.91 | 5:49.63 | ||||||
- | Dgi Sydvest Gr. 6 Dreng 2 | 1999 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Orient Drenge | 1999 | DGI Storkøbenhavn | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 10:27 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:42 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 5, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 1991-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Nordjyllands Charmører | 1996 | DGI Nordjylland | 4:58.30 | ||||||
Nikolaj Mikkelsen | 1998 | 34.78 | 1:11.86 | 1:11.86 | ||||||
Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | 37.78 | 1:20.48 | 2:32.34 | ||||||
Janni Andreasen | 1997 | 36.45 | 1:20.59 | 3:52.93 | ||||||
Caroline Mikkelsen | 1998 | 30.73 | 1:05.37 | 4:58.30 | ||||||
2 | Østjylland Gr. 5 - Mix 1 | 1991 | DGI Østjylland | 5:17.00 | ||||||
Amanda Hørdum Bjørnholdt | 1999 | 42.69 | 1:29.66 | 1:29.66 | ||||||
Kristine S. Pedersen | 1998 | 41.36 | 1:31.73 | 3:01.39 | ||||||
Kristoffer Jensen | 1994 | 33.96 | 1:11.44 | 4:12.83 | ||||||
Thomas Grosen | 1997 | 30.43 | 1:04.17 | 5:17.00 | ||||||
3 | Sønderjylland Mix Gr. 5 | 1995 | Dgi Sønderjylland | 5:32.40 | ||||||
Michelle Leidecker | 1999 | 48.62 | 1:42.80 | 1:42.80 | ||||||
Rie Lassen | 1997 | 43.37 | 1:31.24 | 3:14.04 | ||||||
Mads Balslev Hansen | 1997 | 34.81 | 1:21.48 | 4:35.52 | ||||||
Steffen Skipper Petersen | 1996 | 27.08 | 56.88 | 5:32.40 | ||||||
4 | Østjylland Gr. 5 - Mix 2 | 1991 | DGI Østjylland | 5:46.65 | ||||||
Mikkel Toftdal | 1995 | 40.99 | 1:24.83 | 1:24.83 | ||||||
Janina Christensen | 1993 | 47.33 | 1:38.01 | 3:02.84 | ||||||
Jesper Madsen | 1996 | 33.53 | 1:20.38 | 4:23.22 | ||||||
Emilie Støve | 2000 | 39.13 | 1:23.43 | 5:46.65 | ||||||
5 | Sydøst Mix Gruppe 5 | 1991 | DGI Sydøstjylland | 5:55.21 | ||||||
Trine G. Sørensen | 1997 | 40.72 | 1:22.70 | 1:22.70 | ||||||
Simon Simoni Christiansen | 2002 | 47.96 | 1:42.93 | 3:05.63 | ||||||
Milla Bauer | 1997 | 46.47 | 1:37.47 | 4:43.10 | ||||||
Casper Ammitzbøll | 2000 | 34.08 | 1:12.11 | 5:55.21 | ||||||
- | Mix Gr. 5 Fynsk | 1991 | DGI Fyn | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Løb 5, 4X100m Medley Mix, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Nordjyllands Mega Force | 1999 | DGI Nordjylland | 5:11.03 | ||||||
Kathrin B. Poulsen | 2000 | 35.89 | 1:15.21 | 1:15.21 | ||||||
Andreas Prior | 1999 | 37.07 | 1:21.92 | 2:37.13 | ||||||
Anne Rasmussen Sand | 2000 | 41.09 | 1:27.09 | 4:04.22 | ||||||
Andreas Rask Sørensen | 1999 | 32.04 | 1:06.81 | 5:11.03 | ||||||
2 | Østjylland Gr. 6 - Mix 1 | 1999 | DGI Østjylland | 5:18.38 | ||||||
Ole Skouvig Pedersen | 2000 | 37.90 | 1:17.78 | 1:17.78 | ||||||
Johanne B. Holm | 2000 | 44.39 | 1:35.20 | 2:52.98 | ||||||
Anna Harboe | 2000 | 38.05 | 1:23.19 | 4:16.17 | ||||||
Christian Windahl Hansen | 2000 | 30.42 | 1:02.21 | 5:18.38 | ||||||
3 | Nordjyllands Swim Starz | 1999 | DGI Nordjylland | 5:43.55 | ||||||
Michael Boddum Brix | 2000 | 44.64 | 1:28.59 | 1:28.59 | ||||||
Sarah D. Nielsen | 1999 | 41.64 | 1:30.59 | 2:59.18 | ||||||
Andrea Zanchetta | 2000 | 40.31 | 1:27.24 | 4:26.42 | ||||||
Rasmus Pedersen | 2000 | 34.93 | 1:17.13 | 5:43.55 | ||||||
4 | Mix Gr. 6 Fynsk | 1999 | DGI Fyn | 5:46.25 | ||||||
Stinus Madsen | 1999 | 40.76 | 1:20.52 | 1:20.52 | ||||||
Lea Mahato | 2000 | 44.20 | 1:35.38 | 2:55.90 | ||||||
Peder Jensen | 1999 | 37.21 | 1:26.37 | 4:22.27 | ||||||
Freja Ørom | 2000 | 40.71 | 1:23.98 | 5:46.25 | ||||||
5 | Dgi Sydvest Gr. 6 Mix | 1999 | DGI Sydvest | 6:05.09 | ||||||
Xander Helbo Rasmussen | 2000 | 40.34 | 1:22.23 | 1:22.23 | ||||||
Vivi Bjerrum | 1999 | 50.69 | 1:49.48 | 3:11.71 | ||||||
Signe Hadrup Andersen | 2000 | 44.58 | 1:38.70 | 4:50.41 | ||||||
Niklas Nielsen | 2000 | 35.86 | 1:14.68 | 6:05.09 | ||||||
6 | Dgi Sydvest Gr. 6 Mix2 | 1999 | DGI Sydvest | 6:09.67 | ||||||
Tobias Bjørnskov Pedersen | 2000 | 42.16 | 1:28.17 | 1:28.17 | ||||||
Andreas Stensgård | 1999 | 46.98 | 1:40.18 | 3:08.35 | ||||||
Emily Guldbrandtsen | 1999 | 45.52 | 1:40.59 | 4:48.94 | ||||||
Mathilde Kristensen | 2000 | 38.51 | 1:20.73 | 6:09.67 | ||||||
7 | Sønderjylland Mix Gr. 6 | 1999 | Dgi Sønderjylland | 6:27.82 | ||||||
Ida Petersen | 1999 | 47.03 | 1:36.70 | 1:36.70 | ||||||
Christopher Kristiansen | 2000 | 44.17 | 1:35.02 | 3:11.72 | ||||||
Simon G. Jensen | 2000 | 46.59 | 1:40.97 | 4:52.69 | ||||||
Katrine Hansen | 2000 | 44.42 | 1:35.13 | 6:27.82 | ||||||
8 | Østjylland Gr. 6 - Mix 2 | 1999 | DGI Østjylland | 6:37.52 | ||||||
Mads Sørensen | 2000 | 43.65 | 1:29.74 | 1:29.74 | ||||||
Freja Plannthin Mogensen | 1999 | 50.08 | 1:48.85 | 3:18.59 | ||||||
Emma Riis | 2002 | 46.14 | 1:44.72 | 5:03.31 | ||||||
Habib Lajmi | 2000 | 42.37 | 1:34.21 | 6:37.52 | ||||||
- | Haslev Mix 6 | 1999 | DGI Storstrømmen | DSQ | 1 dreng 3 piger | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 10:42 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:18 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 6, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frøken Grøn | 2002 | DGI Midtjylland | 2:21.15 | ||||||
Emilie Knudsen | 2002 | 34.29 | 34.29 | |||||||
Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 43.14 | 1:17.43 | |||||||
Sascha Lausten | 2002 | 32.21 | 1:49.64 | |||||||
Sara Gade | 2002 | 31.51 | 2:21.15 | |||||||
2 | Sønderjylland 1 Piger Gr. 7 | 2001 | Dgi Sønderjylland | 2:27.89 | ||||||
Freja Larsen | 2001 | 37.92 | 37.92 | |||||||
Julie Fink | 2001 | |||||||||
Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | |||||||||
Johanne S. Christensen | 2002 | 2:27.89 | 2:27.89 | |||||||
3 | Østjylland Gr 7 Piger 1 | 2001 | DGI Østjylland | 2:29.21 | ||||||
Annika Jacobsen | 2001 | 36.64 | 36.64 | |||||||
Maiken Hougaard | 2002 | 42.45 | 1:19.09 | |||||||
Vera V. Jervidalo | 2001 | 38.37 | 1:57.46 | |||||||
Sofie Petersen | 2001 | 31.75 | 2:29.21 | |||||||
4 | Nordjyllands Brunetter | 2001 | DGI Nordjylland | 2:30.60 | ||||||
Nanna Eriksen | 2001 | 41.16 | 41.16 | |||||||
Maja Ibsen | 2001 | 39.73 | 1:20.89 | |||||||
Maria Kornum | 2001 | 35.41 | 1:56.30 | |||||||
Kristine Kristensen | 2002 | 34.30 | 2:30.60 | |||||||
5 | Hg Piger Gr. 7 | 2001 | DGI Storstrømmen | 2:32.22 | ||||||
Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | 36.66 | 36.66 | |||||||
Laura Olsen | 2002 | 47.35 | 1:24.01 | |||||||
Jasmin Hillerup | 2001 | 34.21 | 1:58.22 | |||||||
Nicole Vaabengaard | 2002 | 34.00 | 2:32.22 | |||||||
6 | Sydøst Gr. 7 Piger 1 | 2001 | DGI Sydøstjylland | 2:32.28 | ||||||
Mille C. Berg | 2001 | 38.81 | 38.81 | |||||||
Katrine Juhl Willberg | 2001 | 41.12 | 1:19.93 | |||||||
Frida B. Nielsen | 2001 | 38.97 | 1:58.90 | |||||||
Maja Brinkmann | 2002 | 33.38 | 2:32.28 | |||||||
7 | Frøken Blå | 2002 | DGI Midtjylland | 2:38.92 | ||||||
Helene Levring | 2001 | 39.28 | 39.28 | |||||||
Savannah Lundvig | 2001 | 42.87 | 1:22.15 | |||||||
Julie B. Andersen | 2002 | 41.26 | 2:03.41 | |||||||
Sara Fiil Jensen | 2002 | 35.51 | 2:38.92 | |||||||
8 | Sydøst Gr. 7 Piger 2 | 2001 | DGI Sydøstjylland | 2:38.98 | ||||||
Nina Lodberg Sparre | 2001 | 39.03 | 39.03 | |||||||
Merete Brixen Lomholt | 2001 | 42.91 | 1:21.94 | |||||||
Carla Jensen | 2002 | 39.53 | 2:01.47 | |||||||
Mette Louise Jensen | 2001 | 37.51 | 2:38.98 | |||||||
9 | Dgi Sydvest Gr. 7 Piger 1 | 2001 | DGI Sydvest | 2:41.76 | ||||||
Amalie Christoffersen | 2001 | 41.42 | 41.42 | |||||||
Mie Schack Poulsen | 2001 | 47.62 | 1:29.04 | |||||||
Christine Clemmensen | 2001 | 37.73 | 2:06.77 | |||||||
Emma Gade | 2002 | 34.99 | 2:41.76 | |||||||
10 | Sønderjylland 2 Piger Gr. 7 | 2001 | Dgi Sønderjylland | 2:44.70 | ||||||
Freja Schjøtt | 2001 | 39.89 | 39.89 | |||||||
Katrine Jensen | 2001 | 48.79 | 1:28.68 | |||||||
Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | 40.66 | 2:09.34 | |||||||
Nethe Pedersen | 2001 | 35.36 | 2:44.70 | |||||||
11 | Nordjyllands Blondiner | 2001 | DGI Nordjylland | 2:47.72 | ||||||
Josefine T.k Pedersen | 2002 | 44.82 | 44.82 | |||||||
Sofie Aastrup | 2002 | 45.33 | 1:30.15 | |||||||
Anine B. Mariegaard | 2001 | 40.44 | 2:10.59 | |||||||
Ida Christensen | 2001 | 37.13 | 2:47.72 | |||||||
12 | Orient Piger2 | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 2:53.33 | ||||||
Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | 40.61 | 40.61 | |||||||
Signe Grøndahl | 2003 | 55.67 | 1:36.28 | |||||||
Karoline Jensen | 2001 | 41.83 | 2:18.11 | |||||||
Laura Lundbek Nüchel | 2002 | 35.22 | 2:53.33 | |||||||
13 | Østjylland Gr.7 - Piger2 | 2001 | DGI Østjylland | 2:55.02 | ||||||
Emma Andersen | 2001 | 40.30 | 40.30 | |||||||
Katrine Krogh Jensen | 2002 | 46.84 | 1:27.14 | |||||||
Cecilie Høgfeldt | 2002 | 48.78 | 2:15.92 | |||||||
Sofie Thomsen | 2002 | 39.10 | 2:55.02 | |||||||
14 | Piger Gr. 7 Fynske | 2001 | DGI Fyn | 3:01.59 | ||||||
Viktorija Thomsen | 2001 | 44.40 | 44.40 | |||||||
Emma Tingager Jacobsen | 2002 | 50.96 | 1:35.36 | |||||||
Line Juel Jakobsen | 2001 | 50.90 | 2:26.26 | |||||||
Anna Kathrine Munk | 2001 | 35.33 | 3:01.59 | |||||||
15 | Haslev P7 | 2001 | DGI Storstrømmen | 3:02.35 | ||||||
Laura Mikkelsen | 2001 | 40.32 | 40.32 | |||||||
Malak Dohri | 2002 | 1:06.47 | 1:46.79 | |||||||
Emma Karstenberg | 2002 | |||||||||
Sarah Kongstad Hansen | 2001 | 3:02.35 | 3:02.35 | |||||||
16 | Dgi Sydvest Gr. 7 Piger 2 | 2001 | DGI Sydvest | 3:08.95 | ||||||
Gertrud Dahl Madsen | 2001 | 48.57 | 48.57 | |||||||
Line Gunvald | 2001 | 49.65 | 1:38.22 | |||||||
Sabiha Hansen | 2001 | 45.42 | 2:23.64 | |||||||
Ida G. Nielsen | 2002 | 45.31 | 3:08.95 | |||||||
- | Orient Piger3 | 2002 | DGI Storkøbenhavn | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Løb 6, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjyllands Seje Sild | 2003 | DGI Nordjylland | 2:38.48 | ||||||
Signe Thomsen | 2003 | 38.19 | 38.19 | |||||||
Ida Troldborg | 2003 | 45.09 | 1:23.28 | |||||||
Nicoline Dyrman | 2004 | 40.46 | 2:03.74 | |||||||
Maibritt Christensen | 2003 | 34.74 | 2:38.48 | |||||||
2 | Østjylland Gr.8 - Piger1 | 2003 | DGI Østjylland | 2:42.45 | ||||||
Alberte Kempel Christense | 2004 | 41.91 | 41.91 | |||||||
Mathilde Møller | 2004 | 42.59 | 1:24.50 | |||||||
Maria Mehlsen | 2003 | 39.63 | 2:04.13 | |||||||
Emilie Friis | 2003 | 38.32 | 2:42.45 | |||||||
3 | Killer Catz | 2004 | DGI Midtjylland | 2:45.84 | ||||||
Cecilie Vad Andersen | 2003 | 40.17 | 40.17 | |||||||
Agnete Riis | 2003 | 47.29 | 1:27.46 | |||||||
Karen Moos Jensen | 2003 | 41.82 | 2:09.28 | |||||||
Anne Dybro Nielsen | 2003 | 36.56 | 2:45.84 | |||||||
4 | Sønderjylland Piger Gr. 8 | 2003 | Dgi Sønderjylland | 2:48.92 | ||||||
Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 44.56 | 44.56 | |||||||
Olivia Chapman Johannsen | 2003 | 46.28 | 1:30.84 | |||||||
Nele Schulze | 2004 | 40.70 | 2:11.54 | |||||||
Josephine S. Johansen | 2003 | 37.38 | 2:48.92 | |||||||
5 | Hg Piger Gr. 8 | 2003 | DGI Storstrømmen | 2:54.76 | ||||||
Nynne Jakobsen | 2004 | 51.27 | 51.27 | |||||||
Emilie Højen Meyer | 2004 | 48.94 | 1:40.21 | |||||||
Wilma Anker | 2004 | 38.52 | 2:18.73 | |||||||
Josefine Krumbak | 2004 | 36.03 | 2:54.76 | |||||||
6 | Haslev P8 | 2003 | DGI Storstrømmen | 2:59.54 | ||||||
Olivia Møller | 2004 | 48.15 | 48.15 | |||||||
Mikka Holm | 2003 | 49.89 | 1:38.04 | |||||||
Sofie Nielsen | 2003 | 40.05 | 2:18.09 | |||||||
Anna Lind Petersen | 2004 | 41.45 | 2:59.54 | |||||||
7 | Nordjyllands Aqua Queens | 2003 | DGI Nordjylland | 3:02.07 | ||||||
Linea Sørensen | 2004 | 46.06 | 46.06 | |||||||
Victoria Bjerre | 2003 | 49.64 | 1:35.70 | |||||||
Camilla R Nielsen | 2003 | 46.42 | 2:22.12 | |||||||
Emma Rask Sørensen | 2003 | 39.95 | 3:02.07 | |||||||
8 | Sydøst Gr. 8 Piger 1 | 2003 | DGI Sydøstjylland | 3:03.49 | ||||||
Stinne Holst Gregersen | 2003 | 50.22 | 50.22 | |||||||
Emilie Mortensen | 2003 | 44.58 | 1:34.80 | |||||||
Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | 49.55 | 2:24.35 | |||||||
Marie Madsen | 2003 | 39.14 | 3:03.49 | |||||||
9 | Østjylland Gr.8 - Piger2 | 2003 | DGI Østjylland | 3:08.89 | ||||||
Julie Malina Schmidt | 2003 | 50.11 | 50.11 | |||||||
Caroline M. Eriksen | 2003 | 50.37 | 1:40.48 | |||||||
Mathilde Skak Thomsen | 2003 | 44.34 | 2:24.82 | |||||||
Julie Frimer | 2004 | 44.07 | 3:08.89 | |||||||
10 | Sydøst Gr. 8 Piger 2 | 2003 | DGI Sydøstjylland | 3:22.40 | ||||||
Alberte Jung Ryhl | 2003 | 48.23 | 48.23 | |||||||
Cecilie Daugaard | 2003 | 1:02.90 | 1:51.13 | |||||||
Freja K. Martinussen | 2003 | 50.93 | 2:42.06 | |||||||
Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | 40.34 | 3:22.40 | |||||||
11 | Little Ponys | 2004 | DGI Midtjylland | 3:23.97 | ||||||
Weronika L. Bjørn | 2005 | 46.72 | 46.72 | |||||||
Louise Amanda Nielsen | 2003 | 55.87 | 1:42.59 | |||||||
Rikke Sander Berggreen | 2005 | |||||||||
Methea Kristensen | 2003 | 3:23.97 | 3:23.97 | |||||||
- | Piger Gr. 8 Fynske | 2003 | DGI Fyn | DNS | ||||||
Annika Bruus | 2003 | |||||||||
Anna Rahbek Juelsgaard | 2004 | |||||||||
Sofie Lykke Greve | 2004 | |||||||||
Nathalie Knudsen | 2003 | DNS | ||||||||
- | Dgi Sydvest Gr. 8 Piger | 2003 | DGI Sydvest | DSQ | forkert vending | |||||
Mathilde Østergaard | 2004 | 48.94 | 48.94 | |||||||
Løb 6, 4X50m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjyllands Wondergirlz | 2005 | DGI Nordjylland | 3:21.28 | ||||||
Mathilde Thirup | 2005 | 49.58 | 49.58 | |||||||
Line Ibsen | 2005 | 54.49 | 1:44.07 | |||||||
Cecilie P. Michaelsen | 2005 | 49.94 | 2:34.01 | |||||||
Zenia Christensen | 2005 | 47.27 | 3:21.28 | |||||||
2 | Sønderjylland Piger Gr. 9 | 2005 | Dgi Sønderjylland | 3:35.39 | ||||||
Emma Ljusheva | 2005 | 53.43 | 53.43 | |||||||
Line Hempel | 2005 | 1:50.16 | 2:43.59 | |||||||
Ellen Jensen | 2005 | 51.80 | 3:35.39 | |||||||
Louisa Christensen | 2005 | 3:35.39 | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 11:18 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:37 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 7, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1984-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Østjylland Gr.4 - Drenge | 1989 | DGI Østjylland | 2:10.04 | ||||||
Stefan Hjortshøj | 1988 | 32.05 | 32.05 | |||||||
Casper Thaarup | 1987 | 36.80 | 1:08.85 | |||||||
Steffen Christensen | 1989 | 35.18 | 1:44.03 | |||||||
Alexander Kristensen | 1989 | 26.01 | 2:10.04 | |||||||
2 | Fra Fyn Oldboys | 1990 | DGI Fyn | 2:17.90 | ||||||
Stefan Gram Hansen | 1990 | 36.56 | 36.56 | |||||||
Michael Jørgensen | 1981 | 40.97 | 1:17.53 | |||||||
Martin Simonsen | 1985 | 30.83 | 1:48.36 | |||||||
Mikkel Märcher | 1982 | 29.54 | 2:17.90 | |||||||
3 | Sydøst Gruppe 4 | 1989 | DGI Sydøstjylland | 2:23.44 | ||||||
Martin Jørgensen | 1989 | 39.61 | 39.61 | |||||||
Anders Pedersen | 1976 | 36.24 | 1:15.85 | |||||||
Johnny Jensen | 1985 | 35.60 | 1:51.45 | |||||||
Jacob Jacobsen | 1976 | 31.99 | 2:23.44 | |||||||
4 | Nordjyllands Old Stars | 1990 | DGI Nordjylland | 2:30.01 | ||||||
Bo Damvad | 1967 | 38.28 | 38.28 | |||||||
Michael Nielsen | 1964 | 46.80 | 1:25.08 | |||||||
Martin R. Jensen | 1961 | 35.65 | 2:00.73 | |||||||
Preben Hansen | 1967 | 29.28 | 2:30.01 | |||||||
Løb 7, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sønderjylland 1 Drenge Gr 7 | 2001 | Dgi Sønderjylland | 2:17.83 | ||||||
Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 34.50 | 34.50 | |||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 36.21 | 1:10.71 | |||||||
Philip Ravn Andersen | 2002 | 36.45 | 1:47.16 | |||||||
Simon Perzynski | 2002 | 30.67 | 2:17.83 | |||||||
2 | Sydøst Gr. 7 Drenge 1 | 2001 | DGI Sydøstjylland | 2:20.17 | ||||||
Niels Christian Hansen | 2001 | 36.91 | 36.91 | |||||||
Jacob Lund | 2001 | 36.44 | 1:13.35 | |||||||
Simon Tuelstrup Bechmann | 2001 | 36.97 | 1:50.32 | |||||||
John Borup | 2001 | 29.85 | 2:20.17 | |||||||
3 | Østjylland Gr 7 Drenge 1 | 2001 | DGI Østjylland | 2:25.25 | ||||||
Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | 37.21 | 37.21 | |||||||
Jonas Melchiorsen | 2001 | 42.34 | 1:19.55 | |||||||
Markus Bjørnestad | 2002 | 33.29 | 1:52.84 | |||||||
Nikolaj Nybro | 2002 | 32.41 | 2:25.25 | |||||||
4 | Dgi Sydvest Gr. 7 Dreng 1 | 2001 | DGI Sydvest | 2:25.37 | ||||||
Jonas Larsen | 2001 | 38.90 | 38.90 | |||||||
Rasmus Willkan-Nøhr | 2001 | 38.63 | 1:17.53 | |||||||
Tobias Boström | 2002 | 36.93 | 1:54.46 | |||||||
Christian Jessen | 2001 | 30.91 | 2:25.37 | |||||||
5 | Haslev D7 | 2001 | DGI Storstrømmen | 2:25.49 | ||||||
Nicolai Andreassen | 2001 | 36.43 | 36.43 | |||||||
Viktor Eibye | 2001 | 44.24 | 1:20.67 | |||||||
Frederik Kongstad Hansen | 2001 | 34.45 | 1:55.12 | |||||||
Frederik Birch Jørgensen | 2001 | 30.37 | 2:25.49 | |||||||
6 | Sydøst Gr. 7 Drenge 2 | 2001 | DGI Sydøstjylland | 2:28.32 | ||||||
Rasmus Winther | 2001 | 37.67 | 37.67 | |||||||
Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 39.63 | 1:17.30 | |||||||
Mads Peter Iversen | 2002 | 38.82 | 1:56.12 | |||||||
Johan Bendixen Nissen | 2002 | 32.20 | 2:28.32 | |||||||
7 | Nordjyll. Thunder Bombs | 2001 | DGI Nordjylland | 2:32.86 | ||||||
Laurits Mark Jensen | 2001 | 35.30 | 35.30 | |||||||
Daniel Madsen | 2003 | 48.72 | 1:24.02 | |||||||
Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 38.40 | 2:02.42 | |||||||
David Johansen | 2001 | 30.44 | 2:32.86 | |||||||
8 | Hg Drenge Gr. 7 | 2001 | DGI Storstrømmen | 2:36.90 | ||||||
Jonas Christensen | 2002 | 36.33 | 36.33 | |||||||
Alfred Nissen | 2002 | 46.87 | 1:23.20 | |||||||
Oskar Schelke | 2002 | 39.73 | 2:02.93 | |||||||
Rune Kruse | 2002 | 33.97 | 2:36.90 | |||||||
9 | Østjylland Gr. 7 Drenge 2 | 2001 | DGI Østjylland | 2:41.23 | ||||||
Kasper Due Svendsen | 2002 | 38.94 | 38.94 | |||||||
Christian Betzer | 2001 | 52.39 | 1:31.33 | |||||||
Søren T. Vedsted | 2001 | 38.08 | 2:09.41 | |||||||
Kristoffer J. Jørgensen | 2001 | 31.82 | 2:41.23 | |||||||
10 | Sønderjylland 2 Drenge Gr.7 | 2001 | Dgi Sønderjylland | 2:43.97 | ||||||
Benjamin Friis | 2002 | 43.85 | 43.85 | |||||||
Zacharias H. Svendsen | 2002 | 43.75 | 1:27.60 | |||||||
André Iversen | 2001 | 40.63 | 2:08.23 | |||||||
Asbjørn Guldager | 2002 | 35.74 | 2:43.97 | |||||||
11 | Kaptajn Sortskæg | 2002 | DGI Midtjylland | 2:44.86 | ||||||
Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 33.67 | 33.67 | |||||||
Rasmus Irmschler | 2002 | 1:35.10 | 2:08.77 | |||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 36.09 | 2:44.86 | |||||||
Mathias M. Nielsen | 2002 | 2:44.86 | ||||||||
12 | Nordjylland Night Sharks | 2001 | DGI Nordjylland | 2:50.86 | ||||||
Andreas Strøm Hansen | 2002 | 48.31 | 48.31 | |||||||
Jonas D. Nielsen | 2002 | 44.76 | 1:33.07 | |||||||
Magnus Hald | 2002 | 43.75 | 2:16.82 | |||||||
Victor Borgen Elvensø | 2001 | 34.04 | 2:50.86 | |||||||
13 | Dgi Sydvest Gr. 7 Dreng 2 | 2001 | DGI Sydvest | 2:52.50 | ||||||
Jonas Brinkmann | 2002 | 43.99 | 43.99 | |||||||
Marcus Brink Thomsen | 2001 | 48.26 | 1:32.25 | |||||||
Jens Peder Danielsen | 2001 | 40.96 | 2:13.21 | |||||||
Victor Harfot Richardy | 2002 | 39.29 | 2:52.50 | |||||||
- | Drenge Gr. 7 Fynske | 2001 | DGI Fyn | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Løb 7, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjyllands Young Stars | 2003 | DGI Nordjylland | 2:35.91 | ||||||
Nikolai Sander | 2003 | 37.88 | 37.88 | |||||||
Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 45.93 | 1:23.81 | |||||||
Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | |||||||||
Christian Kornum | 2003 | 2:35.91 | 2:35.91 | |||||||
2 | Rubber Ducks | 2004 | DGI Midtjylland | 2:51.85 | ||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 38.76 | 38.76 | |||||||
Rasmus Håkonsson | 2004 | 50.89 | 1:29.65 | |||||||
Theis Nelander | 2005 | 44.89 | 2:14.54 | |||||||
Malthe Theisen | 2003 | 37.31 | 2:51.85 | |||||||
3 | Nordjyll. Deadly Pirates | 2003 | DGI Nordjylland | 2:58.89 | ||||||
Sofus Hollen Damvad | 2004 | 42.43 | 42.43 | |||||||
Nioclai Høgh-Rasmussen | 2003 | 51.44 | 1:33.87 | |||||||
Jonas Abildgaard | 2003 | 48.34 | 2:22.21 | |||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 36.68 | 2:58.89 | |||||||
4 | Sønderjylland Drenge Gr.8 | 2003 | Dgi Sønderjylland | 3:00.77 | ||||||
Emil Neumann | 2004 | 44.09 | 44.09 | |||||||
Casper Fink | 2003 | 52.42 | 1:36.51 | |||||||
Tobias G. Sørensen | 2003 | 51.18 | 2:27.69 | |||||||
Mads Stamholt | 2003 | 33.08 | 3:00.77 | |||||||
5 | Sydøst Gr. 8 Drenge 1 | 2003 | DGI Sydøstjylland | 3:00.88 | ||||||
Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | 40.50 | 40.50 | |||||||
Anders Ganderup-Nissen | 2003 | 54.09 | 1:34.59 | |||||||
Sophus Lund Øe | 2003 | 48.07 | 2:22.66 | |||||||
Mattias Hansen | 2003 | 38.22 | 3:00.88 | |||||||
6 | Østjylland Gr 8 Drenge 1 | 2003 | DGI Østjylland | 3:01.61 | ||||||
Frederik B. Faarup | 2003 | 50.72 | 50.72 | |||||||
Markus Toft | 2003 | 43.99 | 1:34.71 | |||||||
Simon K. Sørensen | 2003 | 52.54 | 2:27.25 | |||||||
Thor Brunsgaard | 2003 | 34.36 | 3:01.61 | |||||||
7 | Dgi Sydvest Gr. 8 Drenge | 2003 | DGI Sydvest | 3:09.72 | ||||||
Luca Helbo Rasmussen | 2004 | 51.99 | 51.99 | |||||||
Casper Andersen | 2003 | 54.02 | 1:46.01 | |||||||
Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 39.68 | 2:25.69 | |||||||
Marcus Øhlenschlæger | 2003 | 44.03 | 3:09.72 | |||||||
8 | Haslev D8 | 2003 | DGI Storstrømmen | 3:13.97 | ||||||
Victor Compen | 2003 | 47.11 | 47.11 | |||||||
Noel Sander Vestergaard | 2003 | 51.10 | 1:38.21 | |||||||
Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 49.71 | 2:27.92 | |||||||
Jonas P. Dahrup | 2004 | 46.05 | 3:13.97 | |||||||
- | Sydøst Gr. 8 Drenge 2 | 2003 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
Jakob Krag Sørensen | 2004 | |||||||||
Anders Ganderup-Nissen | 2003 | |||||||||
Asger Als Olsen | 2004 | |||||||||
Lauritz Møberg | 2004 | DNS | ||||||||
- | Østjylland Gr . 8 Drenge 2 | 2003 | DGI Østjylland | DSQ | asyncrone arme | |||||
Nikolas E. Kirkegaard | 2004 | 53.19 | 53.19 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 11:37 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:30 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 1925-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rollator Banden | 1959 | DGI Sydøstjylland | 3:18.41 | ||||||
Rina Damsgaard | 1956 | 1:02.49 | 1:02.49 | |||||||
Arne Christoffersen | 1964 | 53.84 | 1:56.33 | |||||||
Majbrit Ditlevsen | 1958 | 44.79 | 2:41.12 | |||||||
Poul Erik Hansen | 1953 | 37.29 | 3:18.41 | |||||||
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 1966-1975 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Østjylland Gr.2 - Mix | 1975 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 1984-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Østjylland Gr. 4 - Mix | 1989 | DGI Østjylland | 2:31.53 | ||||||
Søren Binder | 1962 | 39.13 | 39.13 | |||||||
Peter Rasmussen | 1966 | 39.50 | 1:18.63 | |||||||
Jannie Krog | 1986 | 32.73 | 1:51.36 | |||||||
Anette Elgaard | 1983 | 40.17 | 2:31.53 | |||||||
- | Hh Mix | 1984 | DGI Storstrømmen | DSQ | 1 dreng 3 piger | |||||
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjylland Sprint Team | 2001 | DGI Nordjylland | 2:32.71 | ||||||
Rasmus Storgaard | 2001 | 38.67 | 38.67 | |||||||
Cathrine Sørensen | 2001 | 42.63 | 1:21.30 | |||||||
Victoria Femhøj Jensen | 2002 | 39.78 | 2:01.08 | |||||||
Nicklas M Jensen | 2001 | 31.63 | 2:32.71 | |||||||
2 | Østjylland Gr. 7 - Mix 1 | 2001 | DGI Østjylland | 2:36.51 | ||||||
Sofie Vegener | 2002 | 36.93 | 36.93 | |||||||
Jeppe K. Rasmussen | 2002 | 45.81 | 1:22.74 | |||||||
Freja Bang Christensen | 2001 | 41.20 | 2:03.94 | |||||||
Andreas Skak Thomsen | 2001 | 32.57 | 2:36.51 | |||||||
3 | Sydøst Gr. 7 Mix 1 | 2001 | DGI Sydøstjylland | 2:36.60 | ||||||
Mads L. Skov Sørensen | 2001 | 38.85 | 38.85 | |||||||
Frida Jensen | 2002 | 44.46 | 1:23.31 | |||||||
Rasmus K. Ø. Nielsen | 2002 | 37.12 | 2:00.43 | |||||||
Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | 36.17 | 2:36.60 | |||||||
4 | Mix Gr. 7 Fynsk | 2001 | DGI Fyn | 2:39.70 | ||||||
Mikkel Andersen | 2002 | 42.29 | 42.29 | |||||||
Mathias Hartung | 2001 | 48.09 | 1:30.38 | |||||||
Janni Martinussen | 2001 | 34.93 | 2:05.31 | |||||||
Anna Kaarill | 2002 | 34.39 | 2:39.70 | |||||||
5 | Sydøst Gr. 7 Mix 2 | 2001 | DGI Sydøstjylland | 2:54.96 | ||||||
Iben K. Zachariassen | 2002 | 44.75 | 44.75 | |||||||
Halfdan Krogh Lund | 2002 | 45.53 | 1:30.28 | |||||||
Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | 48.58 | 2:18.86 | |||||||
Emma Rye Lund | 2001 | 36.10 | 2:54.96 | |||||||
6 | Dgi Sydvest Gr. 7 Mix 2 | 2001 | DGI Sydvest | 3:13.80 | ||||||
Daniel Eg Larsen | 2001 | 44.82 | 44.82 | |||||||
Maja Nygaard Larsen | 2001 | 50.56 | 1:35.38 | |||||||
Kasper Larsen | 2002 | 56.48 | 2:31.86 | |||||||
Marie Brink | 2002 | 41.94 | 3:13.80 | |||||||
7 | Dgi Sydvest Gr. 7 Mix 1 | 2001 | DGI Sydvest | 3:16.36 | ||||||
Gustav Dahl Madsen | 2001 | 49.51 | 49.51 | |||||||
Selma Winkler | 2002 | 56.53 | 1:46.04 | |||||||
Nadja Bonde Christensen | 2002 | 51.83 | 2:37.87 | |||||||
Tobias Jessen | 2002 | 38.49 | 3:16.36 | |||||||
- | Nordjyllands Ice Mashers | 2001 | DGI Nordjylland | DSQ | asyncron bevægelse | |||||
Cathrine Boe Andersen | 2001 | 42.71 | 42.71 | |||||||
Emma Rose Treney | 2002 | 44.86 | 1:27.57 | |||||||
- | Østjylland Gr.7 - Mix 2 | 2001 | DGI Østjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjyllands Stjerne Mix | 2003 | DGI Nordjylland | 2:46.88 | ||||||
Jimmy Nielsen | 2003 | 43.59 | 43.59 | |||||||
Michelle Philipsen | 2003 | 45.05 | 1:28.64 | |||||||
Astrid Hassing | 2004 | 44.57 | 2:13.21 | |||||||
Frederik P. Michaelsen | 2003 | 33.67 | 2:46.88 | |||||||
2 | Mix Gr. 8 Fynsk | 2003 | DGI Fyn | 2:59.75 | ||||||
Anna Pave Ottesen | 2003 | 45.89 | 45.89 | |||||||
Ella Ussing | 2004 | 49.40 | 1:35.29 | |||||||
Sebastian Hartung | 2003 | 44.53 | 2:19.82 | |||||||
Anders Søndergaard | 2003 | 39.93 | 2:59.75 | |||||||
3 | Østjylland Gr. 8 - Mix | 2003 | DGI Østjylland | 3:04.09 | ||||||
Oliver Visser | 2004 | 50.93 | 50.93 | |||||||
Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | 51.09 | 1:42.02 | |||||||
Line Beck Kristoffersen | 2003 | 41.40 | 2:23.42 | |||||||
Asger B. Holm | 2003 | 40.67 | 3:04.09 | |||||||
4 | Sønderjylland Mix Gr. 8 | 2003 | Dgi Sønderjylland | 3:07.11 | ||||||
Marie Vestergaard Jensen | 2003 | 46.09 | 46.09 | |||||||
Benjamin Mogensen | 2004 | 54.61 | 1:40.70 | |||||||
Frederik Schimann Hansen | 2003 | 48.22 | 2:28.92 | |||||||
Lykke Bladtkramer | 2003 | 38.19 | 3:07.11 | |||||||
5 | Østjylland Gr. 8 - Mix 2 | 2003 | DGI Østjylland | 3:20.70 | ||||||
Markus F. Hansen | 2003 | 49.68 | 49.68 | |||||||
Marius B.r. Andersen | 2003 | 54.25 | 1:43.93 | |||||||
Mie-Olise K. Jacobsen | 2003 | 52.60 | 2:36.53 | |||||||
Mathilde Thomsen | 2004 | 44.17 | 3:20.70 | |||||||
6 | Sydøst Gr. 8 Mix 1 | 2003 | DGI Sydøstjylland | 3:22.00 | ||||||
Mikela Muhlig | 2003 | 48.31 | 48.31 | |||||||
Morten Bjørnholt | 2003 | 53.06 | 1:41.37 | |||||||
Sofie Marie Damsø | 2004 | 50.99 | 2:32.36 | |||||||
Frej Liltorp | 2004 | 49.64 | 3:22.00 | |||||||
- | Nordjyllands Matador Mix | 2003 | DGI Nordjylland | DSQ | udsvøm på mave | |||||
Løb 8, 4X50m Medley Mix, Finaler Årg. 2005-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Østjylland Gr.9 - Mix | 2005 | DGI Østjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Laura Larsen | 2005 | 52.98 | 52.98 | |||||||
Per Odrich | 2006 | 56.37 | 1:49.35 | |||||||
Elias A. Pedersen | 2006 | 1:03.32 | 2:52.67 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:30 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:30 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Camilla Linne | 1997 | Dgi Sønderjylland | 35.94 | 1:13.89 | 1:52.08 | 2:30.11 | |||
2 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | DGI Østjylland | 35.30 | 1:13.74 | 1:53.47 | 2:33.13 | |||
3 | Nicole Jensen | 1996 | DGI Storstrømmen | 36.38 | 1:16.09 | 1:57.75 | 2:39.63 | |||
4 | Katrine Kristensen | 1997 | DGI Nordjylland | 38.37 | 1:20.36 | 2:04.28 | 2:47.60 | |||
5 | Johanne Bogh | 1996 | Dgi Sønderjylland | 38.97 | 1:21.64 | 2:05.97 | 2:49.62 | |||
6 | Merethe Mark Jensen | 1997 | DGI Nordjylland | 41.55 | 1:26.19 | 2:12.05 | 2:54.66 | |||
7 | Sofie Svaneborg | 1998 | DGI Fyn | 44.08 | 1:32.05 | 2:21.31 | 3:08.43 | |||
- | Maria Andreasen | 1994 | DGI Nordjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Caroline Christensen | 1999 | DGI Nordjylland | 36.97 | 1:16.62 | 1:56.61 | 2:35.96 | |||
2 | Maria S. Johannsen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 39.10 | 1:20.37 | 2:02.31 | 2:43.11 | |||
3 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | DGI Nordjylland | 39.83 | 1:22.80 | 2:06.27 | 2:47.87 | |||
4 | Rikke M. Christensen | 2000 | DGI Sydvest | 39.94 | 1:22.98 | 2:07.50 | 2:48.65 | |||
5 | Kasandra Isager | 2000 | DGI Sydvest | 38.76 | 1:21.79 | 2:06.43 | 2:50.79 | |||
6 | Rikke Thybo Svenstrup | 1999 | DGI Østjylland | 40.51 | 1:24.42 | 2:09.68 | 2:53.50 | |||
7 | Lærke Rahr Futtrup | 1999 | Dgi Sønderjylland | 41.61 | 1:27.23 | 2:14.07 | 3:00.30 | |||
8 | Anna Harboe | 2000 | DGI Østjylland | 42.83 | 1:28.87 | 2:15.82 | 3:00.59 | |||
9 | Line Lohmann Rasmussen | 1999 | DGI Sydøstjylland | 43.30 | 1:29.74 | 2:17.04 | 3:02.51 | |||
10 | Andrea Zanchetta | 2000 | DGI Nordjylland | 44.40 | 1:32.09 | 2:20.20 | 3:03.23 | |||
11 | Amanda Hørdum Bjørnholdt | 1999 | DGI Østjylland | 45.07 | 1:33.96 | 2:24.24 | 3:11.07 | |||
12 | Julie Dalgaard Petersen | 2000 | DGI Storstrømmen | 43.56 | 1:32.32 | 2:23.95 | 3:11.14 | |||
13 | Malene F. Vesterbrandt | 2000 | DGI Fyn | 46.20 | 1:35.34 | 2:25.24 | 3:11.33 | |||
14 | Maria Sørensen | 1999 | DGI Nordjylland | 47.92 | 1:38.98 | 2:32.27 | 3:20.69 | |||
15 | Laura Bryndum Andersen | 1999 | DGI Østjylland | 47.06 | 1:38.76 | 2:32.59 | 3:24.81 | |||
16 | Charlotte Lysdal | 1999 | DGI Fyn | 53.99 | 2:57.04 | 3:57.57 | ||||
- | Caroline Jürgensen | 2000 | DGI Østjylland | DSQ | forkert vending | |||||
- | Lærke Meyer | 2000 | DGI Midtjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Maria Hjort Lodstrup | 2000 | DGI Storstrømmen | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Rikke Sørensen | 1999 | DGI Nordjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emilie Knudsen | 2002 | DGI Midtjylland | 37.25 | 1:17.80 | 1:59.40 | 2:40.97 | |||
2 | Freja Larsen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 40.79 | 1:24.89 | 2:08.92 | 2:49.78 | |||
3 | Annika Jacobsen | 2001 | DGI Østjylland | 39.60 | 1:22.77 | 2:08.28 | 2:50.95 | |||
4 | Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | DGI Storstrømmen | 38.87 | 1:21.77 | 2:06.82 | 2:51.79 | |||
5 | Helene Levring | 2001 | DGI Midtjylland | 41.82 | 1:26.49 | 2:10.42 | 2:54.41 | |||
6 | Sara Gade | 2002 | DGI Midtjylland | 43.06 | 1:27.33 | 2:12.55 | 2:55.45 | |||
7 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | DGI Sydøstjylland | 41.29 | 1:25.86 | 2:11.45 | 2:55.51 | |||
8 | Freja Schjøtt | 2001 | Dgi Sønderjylland | 42.72 | 1:29.31 | 2:16.10 | 3:01.12 | |||
9 | Emma Andersen | 2001 | DGI Østjylland | 42.13 | 1:29.48 | 2:16.89 | 3:01.63 | |||
10 | Line With Nielsen | 2002 | DGI Storstrømmen | 43.49 | 1:30.06 | 2:18.09 | 3:04.46 | |||
11 | Christine Clemmensen | 2001 | DGI Sydvest | 42.53 | 1:30.93 | 2:20.51 | 3:06.07 | |||
12 | Mia Sommer Johansen | 2002 | DGI Østjylland | 44.36 | 1:32.76 | 2:21.47 | 3:06.63 | |||
13 | Laura Mikkelsen | 2001 | DGI Storstrømmen | 44.84 | 1:33.83 | 2:22.66 | 3:09.09 | |||
14 | Sofie Højberg Hygum | 2001 | DGI Sydvest | 44.03 | 1:31.74 | 2:21.33 | 3:10.74 | |||
15 | Sara Falch | 2002 | DGI Nordjylland | 44.83 | 1:33.56 | 2:24.21 | 3:12.53 | |||
16 | Natalie Vaabengaard | 2002 | DGI Storstrømmen | 45.33 | 1:35.70 | 2:26.23 | 3:15.53 | |||
17 | Freya Kobber Nielsen | 2001 | DGI Nordjylland | 49.15 | 1:39.21 | 2:30.01 | 3:16.96 | |||
18 | Josefine Fleggaard | 2001 | Dgi Sønderjylland | 45.84 | 1:37.04 | 2:29.04 | 3:18.04 | |||
19 | Josefine T.k Pedersen | 2002 | DGI Nordjylland | 48.86 | 1:40.03 | 2:33.00 | 3:21.58 | |||
20 | Lykke Munk | 2002 | DGI Sydøstjylland | 48.99 | 1:42.65 | 2:36.65 | 3:26.87 | |||
21 | Sofie Thomsen | 2002 | DGI Østjylland | 47.39 | 1:40.34 | 2:34.63 | 3:27.48 | |||
22 | Karin Midgerd Olsen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 50.09 | 1:48.16 | 2:44.38 | 3:39.60 | |||
23 | Sara Fiil Jensen | 2002 | DGI Midtjylland | 51.48 | 1:48.95 | 2:45.89 | 3:40.96 | |||
24 | Katrine Hovalt Bertelsen | 2001 | DGI Nordjylland | 53.65 | 1:51.59 | 2:51.69 | 3:48.09 | |||
25 | Karen Pedersen | 2002 | DGI Nordjylland | 54.16 | 1:54.18 | 2:53.12 | 3:50.15 | |||
26 | Christina Jespersen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 55.50 | 1:55.92 | 2:58.97 | 3:58.90 | |||
27 | Lærke Uhrenfeldt Jensen | 2002 | DGI Østjylland | 56.00 | 1:58.18 | 3:00.64 | 3:58.99 | |||
- | Didde Meyer | 2001 | Dgi Sønderjylland | DNS | ||||||
- | Julie Madsen | 2002 | Dgi Sønderjylland | DNS | ||||||
- | Nethe Pedersen | 2001 | Dgi Sønderjylland | DNS | ||||||
- | Malak Dohri | 2002 | DGI Storstrømmen | DNF | ||||||
- | Cathrine Boe Andersen | 2001 | DGI Nordjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | DGI Sydøstjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Ida Christensen | 2001 | DGI Nordjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Ida F. Stengaard | 2002 | DGI Østjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Mathilde Lauritsen | 2002 | DGI Østjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Løb 9, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Signe Thomsen | 2003 | DGI Nordjylland | 40.51 | 1:24.58 | 2:09.16 | 2:52.70 | |||
2 | Alberte Kempel Christense | 2004 | DGI Østjylland | 45.65 | 1:35.45 | 2:24.61 | 3:09.88 | |||
3 | Emilie Friis | 2003 | DGI Østjylland | 1:41.38 | 3:29.00 | |||||
4 | Frederikke Andersen | 2004 | DGI Østjylland | 50.54 | 1:44.77 | 2:37.27 | 3:29.51 | |||
5 | Nanna Lauritsen | 2004 | DGI Storstrømmen | 52.23 | 1:49.08 | 2:46.49 | 3:42.06 | |||
6 | Josefine Hornbæk | 2004 | DGI Østjylland | 53.41 | 1:52.28 | 2:50.43 | 3:43.74 | |||
7 | Mikela Muhlig | 2003 | DGI Sydøstjylland | 52.78 | 1:51.39 | 2:48.52 | 3:44.64 | |||
8 | Emma Rosenven | 2004 | DGI Østjylland | 53.25 | 1:55.24 | 2:59.13 | 3:59.10 | |||
9 | Ida Tilsted | 2004 | DGI Østjylland | 1:03.60 | 2:15.70 | 3:28.80 | 4:42.87 | |||
- | Cecilie Vad Andersen | 2003 | DGI Midtjylland | DNF | ||||||
- | Cecilie Meier | 2003 | DGI Sydøstjylland | DSQ | tyvstart | |||||
- | Julie Malina Schmidt | 2003 | DGI Østjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:30 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:30 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Weje | 1998 | DGI Østjylland | 34.11 | 1:11.49 | 1:49.94 | 2:27.08 | |||
2 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 33.70 | 1:10.70 | 1:52.17 | 2:29.28 | |||
3 | Nikolaj Mikkelsen | 1998 | DGI Nordjylland | 35.83 | 1:14.94 | 1:55.19 | 2:33.56 | |||
4 | Martin Holmershøj | 1998 | DGI Midtjylland | 37.81 | 1:18.45 | 2:01.24 | 2:43.01 | |||
5 | Jonas Vistrup | 1998 | DGI Fyn | 49.14 | 1:44.04 | 2:43.90 | 3:40.98 | |||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victor Kristensen | 1999 | Dgi Sønderjylland | 32.30 | 1:07.51 | 1:42.81 | 2:18.29 | |||
2 | Marcus Højengaard | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 34.05 | 1:10.95 | 1:48.92 | 2:24.99 | |||
3 | Christian Bylling Jensen | 1999 | DGI Sydøstjylland | 37.04 | 1:16.95 | 1:57.20 | 2:35.34 | |||
4 | Svend Matzen | 1999 | Dgi Sønderjylland | 37.17 | 1:17.73 | 1:58.20 | 2:37.19 | |||
5 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | DGI Midtjylland | 36.59 | 1:16.04 | 1:56.64 | 2:37.68 | |||
6 | Emil Teis Sietam | 1999 | DGI Fyn | 35.72 | 1:16.86 | 1:59.06 | 2:42.23 | |||
7 | Rasmus Abildgaard | 2000 | DGI Nordjylland | 39.33 | 1:21.14 | 2:04.45 | 2:43.99 | |||
8 | Kasper Nikolaj Lynge | 1999 | DGI Storstrømmen | 41.30 | 1:25.63 | 2:09.87 | 2:51.67 | |||
9 | Emil Rahbek | 1999 | DGI Nordjylland | 41.37 | 1:26.80 | 2:12.23 | 2:57.61 | |||
10 | Jacob Thomasen | 2000 | DGI Storstrømmen | 41.89 | 1:27.03 | 2:13.61 | 3:00.90 | |||
11 | Rasmus Pedersen | 2000 | DGI Nordjylland | 42.15 | 1:28.66 | 2:17.00 | 3:02.43 | |||
12 | Simon Tylak Jakobsen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 43.96 | 1:30.65 | 2:20.96 | 3:10.89 | |||
13 | Mads Sørensen | 2000 | DGI Østjylland | 47.09 | 1:38.43 | 2:31.25 | 3:20.47 | |||
14 | Andreas Poulsen | 2000 | DGI Sydvest | 46.53 | 1:37.57 | 3:26.77 | 3:26.77 | |||
15 | Christian Storgaard | 2000 | DGI Fyn | 46.88 | 1:40.52 | 2:36.43 | 3:29.27 | |||
16 | Habib Lajmi | 2000 | DGI Østjylland | 1:00.73 | 2:12.56 | 3:30.29 | 4:36.32 | |||
- | Casper Ammitzbøll | 2000 | DGI Sydøstjylland | DNF | ||||||
- | Michael Boddum Brix | 2000 | DGI Nordjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | DGI Storstrømmen | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 36.00 | 1:14.48 | 1:53.11 | 2:31.51 | |||
2 | Nicolai Andreassen | 2001 | DGI Storstrømmen | 40.07 | 1:21.61 | 2:04.44 | 2:44.73 | |||
3 | Laurits Mark Jensen | 2001 | DGI Nordjylland | 39.60 | 1:23.13 | 2:08.78 | 2:49.99 | |||
4 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | 40.79 | 1:24.63 | 2:09.20 | 2:50.80 | |||
5 | Rasmus Winther | 2001 | DGI Sydøstjylland | 40.74 | 2:11.09 | 2:55.10 | 2:55.10 | |||
6 | Mathias Ringtved | 2001 | DGI Østjylland | 42.71 | 1:29.10 | 2:16.28 | 3:00.61 | |||
7 | Niels Christian Hansen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 42.75 | 1:28.57 | 2:11.04 | 3:01.72 | |||
8 | Kasper Bjerregaard | 2001 | DGI Østjylland | 51.03 | 1:48.12 | 2:45.14 | 3:39.55 | |||
9 | Niels Påske Hansen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 49.68 | 1:45.49 | 2:43.82 | 3:41.11 | |||
10 | Simon Simoni Christiansen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 51.23 | 1:48.45 | 2:48.45 | 3:42.72 | |||
11 | Oliver Rosenven | 2002 | DGI Østjylland | 51.79 | 1:52.46 | 2:51.74 | 3:47.12 | |||
- | Christian Betzer | 2001 | DGI Østjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Gustav Funder Skovdam | 2002 | DGI Østjylland | DSQ | ej rørt ved 25m | |||||
- | John Borup | 2001 | DGI Sydøstjylland | DSQ | ej rørt ved vending | |||||
- | Nikolaj J. Johansen | 2001 | DGI Østjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Oliver Persson | 2001 | DGI Østjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Løb 10, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Alexander L. Bjørn | 2003 | DGI Midtjylland | 41.99 | 1:27.18 | 2:09.96 | 2:51.30 | |||
2 | Mads Stamholt | 2003 | Dgi Sønderjylland | 45.60 | 1:34.27 | 2:23.20 | 3:09.47 | |||
3 | Mathias Ankersen | 2004 | DGI Storstrømmen | 46.03 | 1:36.00 | 2:25.24 | 3:12.14 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:30 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:36 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1991-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Martha Moeslund | 1998 | DGI Nordjylland | 34.15 | 1:13.73 | 1:57.09 | 2:40.39 | |||
2 | Nicole Jensen | 1996 | DGI Storstrømmen | 35.24 | 1:16.52 | 1:58.80 | 2:42.22 | |||
3 | Janni Andreasen | 1997 | DGI Nordjylland | 37.63 | 1:22.21 | 2:11.05 | 3:01.22 | |||
4 | Trine G. Sørensen | 1997 | DGI Sydøstjylland | 40.26 | 1:26.46 | 2:15.40 | 3:02.92 | |||
5 | Luna Rahr Futtrup | 1997 | Dgi Sønderjylland | 39.99 | 1:27.54 | 2:16.63 | 3:04.71 | |||
6 | Kathrine R. Jensen | 1998 | DGI Nordjylland | 41.70 | 1:31.06 | 2:21.64 | 3:12.74 | |||
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | DGI Nordjylland | 35.12 | 1:18.53 | 2:06.14 | 2:52.70 | |||
2 | Melissa Furman | 1999 | DGI Østjylland | 36.66 | 1:21.65 | 2:08.29 | 2:55.24 | |||
3 | Line Bremer Mortensen | 2000 | DGI Fyn | 38.16 | 1:23.70 | 2:13.89 | 3:06.52 | |||
4 | Emily Guldbrandtsen | 1999 | DGI Sydvest | 47.08 | 1:43.75 | 2:42.51 | 3:38.84 | |||
5 | Thorina Joy Schröder | 1999 | DGI Sydvest | 48.46 | 1:43.90 | 2:43.15 | 3:42.15 | |||
Løb 11, 200m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Janni Martinussen | 2001 | DGI Fyn | 38.99 | 1:25.40 | 2:15.84 | 3:02.96 | |||
2 | Vera V. Jervidalo | 2001 | DGI Østjylland | 41.52 | 1:30.39 | 2:20.04 | 3:09.04 | |||
3 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 42.36 | 1:33.73 | 2:24.83 | 3:15.80 | |||
4 | Cathrine Sørensen | 2001 | DGI Nordjylland | 43.09 | 1:34.18 | 2:27.59 | 3:18.96 | |||
5 | Sofie Aastrup | 2002 | DGI Nordjylland | 44.94 | 1:37.63 | 2:31.66 | 3:24.79 | |||
6 | Frederikke Møller Pederse | 2002 | DGI Sydvest | 42.88 | 1:35.29 | 2:29.89 | 3:26.15 | |||
7 | Caroline Worm Hansen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 42.93 | 1:35.45 | 2:31.29 | 3:29.44 | |||
8 | Victoria Femhøj Jensen | 2002 | DGI Nordjylland | 46.69 | 1:43.52 | 2:40.61 | 3:37.27 | |||
9 | Freja Bang Christensen | 2001 | DGI Østjylland | 2:18.29 | 2:43.98 | 3:41.13 | 3:41.13 | |||
10 | Sofie S. Madsen | 2001 | DGI Nordjylland | 51.46 | 1:52.85 | 2:54.18 | 3:56.06 | |||
11 | Kristine Kristensen | 2002 | DGI Nordjylland | 2:29.28 | 3:13.03 | 4:24.16 | 4:24.16 | |||
12 | Karin Midgerd Olsen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 2:27.08 | 3:17.11 | 4:28.76 | 4:28.76 | |||
- | Frida B. Nielsen | 2001 | DGI Sydøstjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:36 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:45 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1991-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jacob Terndrup Heiden | 1996 | DGI Fyn | 33.39 | 1:13.15 | 1:56.03 | 2:39.19 | |||
2 | Jesper Madsen | 1996 | DGI Østjylland | 37.25 | 1:20.11 | 2:05.05 | 2:50.75 | |||
3 | Johannes Larsen | 1996 | DGI Sydøstjylland | 34.87 | 1:16.77 | 2:02.54 | 2:52.44 | |||
4 | Robin Poulsen | 1996 | DGI Sydvest | 40.13 | 1:29.89 | 2:23.69 | 3:11.91 | |||
5 | Mads Balslev Hansen | 1997 | Dgi Sønderjylland | 39.48 | 1:29.42 | 2:22.54 | 3:12.09 | |||
6 | Mads Hald | 1996 | DGI Nordjylland | 41.26 | 1:30.49 | 2:20.92 | 3:12.58 | |||
- | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | DGI Sydøstjylland | 33.75 | 1:13.86 | 1:56.92 | 2:40.30 | |||
2 | Rasmus Abildgaard | 2000 | DGI Nordjylland | 39.24 | 1:24.66 | 2:13.02 | 2:59.45 | |||
3 | Lauge Ladefoged | 2000 | DGI Østjylland | 46.44 | 1:42.11 | 2:39.67 | 3:36.27 | |||
- | Christian Bylling Jensen | 1999 | DGI Sydøstjylland | DSQ | tyvstart | |||||
- | Jakob Dynesen | 2000 | DGI Storstrømmen | DSQ | ej samtidig rørt ven | |||||
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Markus Bjørnestad | 2002 | DGI Østjylland | 37.92 | 1:22.74 | 2:09.62 | 2:57.43 | |||
2 | Tobias Boström | 2002 | DGI Sydvest | 43.45 | 1:33.60 | 2:23.22 | 3:15.17 | |||
3 | Andreas Skak Thomsen | 2001 | DGI Østjylland | 43.35 | 1:35.06 | 2:27.80 | 3:17.44 | |||
4 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | DGI Sydøstjylland | 46.97 | 1:42.79 | 2:37.61 | 3:28.49 | |||
5 | Rasmus K. Ø. Nielsen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 51.05 | 1:49.69 | 2:48.22 | 3:39.90 | |||
- | Jacob Lund | 2001 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
Løb 12, 200m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jonas Abildgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 54.32 | 1:58.72 | 3:06.88 | 4:10.38 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:45 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:56 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1925-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rina Damsgaard | 1956 | DGI Sydøstjylland | 48.41 | ||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1975 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helle Martinussen | 1973 | DGI Fyn | 47.21 | ||||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mathilde Møller | 2004 | DGI Østjylland | 43.02 | ||||||
2 | Emilie Mortensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 44.90 | ||||||
3 | Ida Troldborg | 2003 | DGI Nordjylland | 44.93 | ||||||
4 | Caroline M. Eriksen | 2003 | DGI Østjylland | 45.47 | ||||||
5 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 46.05 | ||||||
6 | Agnete Riis | 2003 | DGI Midtjylland | 47.26 | ||||||
7 | Ella Ussing | 2004 | DGI Fyn | 48.20 | ||||||
8 | Amalie Schwartz Møller | 2003 | DGI Fyn | 48.80 | ||||||
9 | Marie Vestergaard Jensen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 48.97 | ||||||
10 | Mikka Holm | 2003 | DGI Storstrømmen | 49.29 | ||||||
11 | Karen Moos Jensen | 2003 | DGI Midtjylland | 50.00 | ||||||
12 | Victoria Bjerre | 2003 | DGI Nordjylland | 50.79 | ||||||
13 | Freja K. Martinussen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 51.12 | ||||||
14 | Emilie Theilade | 2003 | DGI Østjylland | 51.51 | ||||||
15 | Anna Rahbek Juelsgaard | 2004 | DGI Fyn | 51.68 | ||||||
16 | Lea Winther | 2004 | Dgi Sønderjylland | 52.12 | ||||||
17 | Mathilde Østergaard | 2004 | DGI Sydvest | 52.55 | ||||||
18 | Liva Ginnerup | 2004 | DGI Østjylland | 52.68 | ||||||
19 | Ditte-Marie Lyck | 2003 | DGI Østjylland | 53.50 | ||||||
20 | Signe Grøndahl | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 53.55 | ||||||
21 | Julie Frimer | 2004 | DGI Østjylland | 53.87 | ||||||
22 | Methea Kristensen | 2003 | DGI Midtjylland | 55.27 | ||||||
23 | Mie-Olise K. Jacobsen | 2003 | DGI Østjylland | 56.06 | ||||||
24 | Alberte Jung Ryhl | 2003 | DGI Sydøstjylland | 57.38 | ||||||
25 | Lærke Jul Øhlenschlager | 2004 | DGI Fyn | 59.05 | ||||||
26 | Trine Tanggaard | 2003 | DGI Sydvest | 59.07 | ||||||
27 | Julie Gadgaard | 2003 | DGI Sydvest | 59.99 | ||||||
28 | Annika Bruus | 2003 | DGI Fyn | 1:02.53 | ||||||
29 | Cecilie Daugaard | 2003 | DGI Sydøstjylland | 1:03.80 | ||||||
30 | Sara Høi Graversen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 1:18.06 | ||||||
- | Michelle Philipsen | 2003 | DGI Nordjylland | DSQ | tyvstart | |||||
- | Olivia Chapman Johannsen | 2003 | Dgi Sønderjylland | DSQ | 2 armtag v udsvøm | |||||
Løb 13, 50m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 48.99 | ||||||
2 | Cecilie P. Michaelsen | 2005 | DGI Nordjylland | 50.65 | ||||||
3 | Weronika L. Bjørn | 2005 | DGI Midtjylland | 52.60 | ||||||
4 | Line Ibsen | 2005 | DGI Nordjylland | 52.71 | ||||||
5 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | DGI Storstrømmen | 55.24 | ||||||
6 | Rikke Sander Berggreen | 2005 | DGI Midtjylland | 56.79 | ||||||
7 | Mathilde Thirup | 2005 | DGI Nordjylland | 57.37 | ||||||
8 | Julie Tanggaard | 2005 | DGI Sydvest | 59.80 | ||||||
9 | Laura Larsen | 2005 | DGI Østjylland | 59.92 | ||||||
10 | Emma Ljusheva | 2005 | Dgi Sønderjylland | 59.97 | ||||||
11 | Maiken Hansen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 1:00.09 | ||||||
12 | Zenia Christensen | 2005 | DGI Nordjylland | 1:02.35 | ||||||
13 | Line Hempel | 2005 | Dgi Sønderjylland | 1:06.96 | ||||||
14 | Lærke Sander Vestergaard | 2005 | DGI Storstrømmen | 1:07.38 | ||||||
15 | Ida Rønnow | 2006 | DGI Nordjylland | 1:07.74 | ||||||
- | Louisa Christensen | 2005 | Dgi Sønderjylland | DSQ | crawlben v 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:56 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1925-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars Aagaard | 1962 | Dgi Sønderjylland | 39.30 | ||||||
2 | Poul Erik Hansen | 1953 | DGI Sydøstjylland | 53.87 | ||||||
3 | Arne Christoffersen | 1964 | DGI Sydøstjylland | 55.72 | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1975 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Peter Rasmussen | 1966 | DGI Østjylland | 38.73 | ||||||
2 | Keld Danielsen | 1970 | DGI Sydvest | 40.61 | ||||||
3 | Jesper Christensen | 1968 | DGI Sydvest | 41.43 | ||||||
- | Lars Bo Rasmussen | 1967 | DGI Fyn | DNS | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1983 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Anders Pedersen | 1976 | DGI Sydøstjylland | 38.00 | ||||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1984-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Dan Møller Nielsen | 1988 | DGI Nordjylland | 36.09 | ||||||
2 | Steffen Christensen | 1989 | DGI Østjylland | 39.79 | ||||||
- | Casper Thaarup | 1987 | DGI Østjylland | DSQ | ej rørt ved 25m | |||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Christian Kornum | 2003 | DGI Nordjylland | 42.43 | ||||||
2 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | DGI Nordjylland | 45.57 | ||||||
3 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | DGI Nordjylland | 46.21 | ||||||
4 | Jimmy Nielsen | 2003 | DGI Nordjylland | 48.98 | ||||||
5 | Oliver Fenger | 2003 | DGI Sydøstjylland | 49.68 | ||||||
6 | Daniel Madsen | 2003 | DGI Nordjylland | 49.92 | ||||||
7 | Victor Haunstrup | 2003 | DGI Nordjylland | 50.58 | ||||||
8 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | DGI Storstrømmen | 51.52 | ||||||
9 | Casper Andersen | 2003 | DGI Sydvest | 51.78 | ||||||
10 | Jacob Toft | 2003 | DGI Nordjylland | 52.46 | ||||||
11 | Victor Compen | 2003 | DGI Storstrømmen | 53.90 | ||||||
12 | Marius Vandkrog Kjærsgaar | 2004 | Dgi Sønderjylland | 54.03 | ||||||
13 | Asger B. Holm | 2003 | DGI Østjylland | 54.07 | ||||||
14 | Anton Pedersen | 2003 | DGI Sydvest | 54.44 | ||||||
15 | Benjamin Mogensen | 2004 | Dgi Sønderjylland | 54.81 | ||||||
16 | Anders Ganderup-Nissen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 55.80 | ||||||
17 | Mads V. Christensen | 2003 | DGI Østjylland | 56.18 | ||||||
18 | Lauge Mariager Rasmussen | 2003 | DGI Fyn | 56.39 | ||||||
19 | Marius B.r. Andersen | 2003 | DGI Østjylland | 56.74 | ||||||
20 | Anton Christiansen | 2004 | DGI Midtjylland | 59.02 | ||||||
21 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 59.28 | ||||||
22 | Nikolas E. Kirkegaard | 2004 | DGI Østjylland | 1:03.96 | ||||||
23 | Luca Helbo Rasmussen | 2004 | DGI Sydvest | 1:05.46 | ||||||
- | Marcus Øhlenschlæger | 2003 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
- | Lauritz Møberg | 2004 | DGI Sydøstjylland | DSQ | tyvstart | |||||
- | Markus Toft | 2003 | DGI Østjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Winther | 2006 | Dgi Sønderjylland | 55.64 | ||||||
2 | Per Odrich | 2006 | DGI Østjylland | 56.37 | ||||||
3 | Elias A. Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 58.87 | ||||||
4 | Malthe Kobber Nielsen | 2005 | DGI Nordjylland | 1:03.09 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:58 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:37 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1976-1983 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anette Elgaard | 1983 | DGI Østjylland | 47.46 | 1:45.80 | |||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1991-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sara Stecher | 1997 | DGI Nordjylland | 33.31 | 1:11.26 | |||||
2 | Christine Prøhl | 1998 | DGI Midtjylland | 34.71 | 1:14.35 | |||||
3 | Signe Svendsen | 1996 | DGI Nordjylland | 35.10 | 1:16.42 | |||||
4 | Jasmin Fasel | 1996 | Dgi Sønderjylland | 35.55 | 1:17.47 | |||||
5 | Janni Andreasen | 1997 | DGI Nordjylland | 36.54 | 1:18.60 | |||||
6 | Maria Andreasen | 1994 | DGI Nordjylland | 42.72 | 1:32.84 | |||||
7 | Milla Bauer | 1997 | DGI Sydøstjylland | 45.76 | 1:38.56 | |||||
8 | Sofie Svaneborg | 1998 | DGI Fyn | 46.76 | 1:38.94 | |||||
9 | Ane Jepsen | 1995 | DGI Sydvest | 47.36 | 1:41.66 | |||||
10 | Anne Tvedskov Nielsen | 1997 | DGI Østjylland | 49.69 | 1:51.75 | |||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Sophie H. Hansen | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 34.43 | 1:14.36 | |||||
2 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | DGI Nordjylland | 34.70 | 1:16.25 | |||||
3 | Melissa Furman | 1999 | DGI Østjylland | 36.77 | 1:19.42 | |||||
4 | Klara Therkildsen | 1999 | DGI Nordjylland | 36.83 | 1:19.82 | |||||
5 | Line Bremer Mortensen | 2000 | DGI Fyn | 37.06 | 1:21.93 | |||||
6 | Anna Harboe | 2000 | DGI Østjylland | 39.63 | 1:24.18 | |||||
7 | Julie Martinussen | 2000 | DGI Sydøstjylland | 39.25 | 1:25.10 | |||||
8 | Maria S. Johannsen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 40.03 | 1:25.54 | |||||
9 | Caroline Jürgensen | 2000 | DGI Østjylland | 39.88 | 1:29.75 | |||||
10 | Freja Brogaard | 1999 | DGI Sydøstjylland | 41.37 | 1:32.04 | |||||
11 | Stine Frederiksen | 2000 | DGI Sydvest | 42.18 | 1:32.76 | |||||
12 | Thorina Joy Schröder | 1999 | DGI Sydvest | 44.26 | 1:34.24 | |||||
13 | Ida Petersen | 1999 | Dgi Sønderjylland | 44.92 | 1:35.28 | |||||
14 | Emilie Ravnholt | 2000 | DGI Sydøstjylland | 44.76 | 1:36.65 | |||||
15 | Sabrina Jensen | 2000 | DGI Sydvest | 44.99 | 1:37.53 | |||||
16 | Josefine M. Olesen | 1999 | DGI Østjylland | 45.24 | 1:40.69 | |||||
17 | Signe Kusk Pedersen | 2000 | DGI Sydvest | 46.82 | 1:42.61 | |||||
18 | Lykke Muhlig | 1999 | DGI Sydøstjylland | 50.96 | 1:51.13 | |||||
- | Kirstine Selde | 1999 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Signe Regitze Hansen | 1999 | Dgi Sønderjylland | DNS | ||||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sascha Lausten | 2002 | DGI Midtjylland | 34.79 | 1:15.37 | |||||
2 | Emilie Knudsen | 2002 | DGI Midtjylland | 36.12 | 1:17.47 | |||||
3 | Alison Lodal Hinklon | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 35.61 | 1:18.46 | |||||
4 | Maria Kornum | 2001 | DGI Nordjylland | 37.15 | 1:21.24 | |||||
5 | Julie Fink | 2001 | Dgi Sønderjylland | 38.58 | 1:21.36 | |||||
6 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | DGI Sydvest | 37.68 | 1:21.77 | |||||
7 | Nicole Vaabengaard | 2002 | DGI Storstrømmen | 39.33 | 1:25.50 | |||||
8 | Cathrine Sørensen | 2001 | DGI Nordjylland | 41.19 | 1:27.40 | |||||
9 | Natalie Vaabengaard | 2002 | DGI Storstrømmen | 41.36 | 1:30.70 | |||||
10 | Frida B. Nielsen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 42.00 | 1:31.65 | |||||
11 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | Dgi Sønderjylland | 43.36 | 1:32.47 | |||||
12 | Vera V. Jervidalo | 2001 | DGI Østjylland | 42.34 | 1:32.74 | |||||
13 | Sofie Amalie Bøss | 2001 | DGI Nordjylland | 43.30 | 1:34.08 | |||||
14 | Anine B. Mariegaard | 2001 | DGI Nordjylland | 40.63 | 1:36.57 | |||||
15 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | DGI Sydøstjylland | 43.89 | 1:37.10 | |||||
16 | Carla Jensen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 43.64 | 1:37.74 | |||||
17 | Freja Bang Christensen | 2001 | DGI Østjylland | 44.05 | 1:38.11 | |||||
18 | Victoria Femhøj Jensen | 2002 | DGI Nordjylland | 43.51 | 1:39.75 | |||||
19 | Mette Louise Jensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 47.39 | 1:41.85 | |||||
20 | Emma Karstenberg | 2002 | DGI Storstrømmen | 44.56 | 1:42.03 | |||||
21 | Katrine Juhl Willberg | 2001 | DGI Sydøstjylland | 45.68 | 1:44.41 | |||||
22 | Sofie M. Christensen | 2002 | DGI Nordjylland | 49.40 | 1:47.43 | |||||
23 | Cecilie Høgfeldt | 2002 | DGI Østjylland | 51.21 | 1:49.68 | |||||
24 | Sofie S. Madsen | 2001 | DGI Nordjylland | 49.09 | 1:49.81 | |||||
25 | Katrine Krogh Jensen | 2002 | DGI Østjylland | 53.78 | 1:55.31 | |||||
26 | Ea Thomsen | 2001 | DGI Fyn | 56.32 | 2:04.05 | |||||
- | Karin Midgerd Olsen | 2002 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
- | Nina Jensen | 2002 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
- | Clara Mortensen | 2001 | Dgi Sønderjylland | DNF | ||||||
- | Emma Riis | 2002 | DGI Østjylland | DNF | ||||||
- | Emma Jeppesen Krøyer | 2001 | DGI Sydøstjylland | DSQ | asynkron arme | |||||
Løb 15, 100m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nele Schulze | 2004 | Dgi Sønderjylland | 42.17 | 1:28.61 | |||||
2 | Mia Borgensgaard | 2003 | DGI Østjylland | 41.87 | 1:28.97 | |||||
3 | Josefine Krumbak | 2004 | DGI Storstrømmen | 41.43 | 1:30.21 | |||||
4 | Line Beck Kristoffersen | 2003 | DGI Østjylland | 43.49 | 1:33.09 | |||||
5 | Sofie Lykke Greve | 2004 | DGI Fyn | 51.06 | 1:55.04 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 14:37 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:36 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1976-1983 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Michael Jørgensen | 1981 | DGI Fyn | 40.78 | 1:31.50 | |||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1984-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stefan Hjortshøj | 1988 | DGI Østjylland | 31.39 | 1:07.07 | |||||
2 | Christoffer Rozenfeld | 1988 | DGI Storkøbenhavn | 32.14 | 1:13.30 | |||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1991-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | DGI Nordjylland | 30.02 | 1:05.64 | |||||
2 | Hans Henrik Havn | 1992 | DGI Storkøbenhavn | 30.19 | 1:05.96 | |||||
3 | Kristian Ranghøj | 1995 | DGI Østjylland | 31.35 | 1:06.17 | |||||
4 | Dennis Madsen | 1997 | DGI Nordjylland | 31.65 | 1:07.78 | |||||
5 | Benjamin Jørgensen | 1996 | DGI Nordjylland | 32.32 | 1:08.46 | |||||
6 | Kristoffer Jensen | 1994 | DGI Østjylland | 34.29 | 1:12.38 | |||||
7 | Steffen Trier Nielsen | 1996 | DGI Østjylland | 33.50 | 1:13.33 | |||||
8 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | DGI Sydøstjylland | 34.05 | 1:14.37 | |||||
9 | Nikolaj Mikkelsen | 1998 | DGI Nordjylland | 34.22 | 1:14.45 | |||||
10 | Johannes Larsen | 1996 | DGI Sydøstjylland | 31.83 | 1:15.05 | |||||
11 | Sebastian Loftager | 1995 | DGI Østjylland | 34.37 | 1:16.32 | |||||
12 | Jesper Madsen | 1996 | DGI Østjylland | 35.10 | 1:17.16 | |||||
13 | Christoffer Nielsen | 1998 | DGI Sydvest | 36.39 | 1:17.69 | |||||
14 | Asger Mikkelsen | 1997 | DGI Nordjylland | 35.65 | 1:18.01 | |||||
15 | Christoffer Nedergaard | 1995 | DGI Fyn | 35.83 | 1:22.04 | |||||
16 | Mads Hald | 1996 | DGI Nordjylland | 37.77 | 1:22.43 | |||||
17 | Mads Balslev Hansen | 1997 | Dgi Sønderjylland | 36.10 | 1:23.30 | |||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Kristian Berthelsen | 1999 | DGI Nordjylland | 29.90 | 1:05.86 | |||||
2 | Emil Pandrup | 1999 | DGI Fyn | 32.41 | 1:11.91 | |||||
3 | Jakob Dynesen | 2000 | DGI Storstrømmen | 32.97 | 1:13.74 | |||||
4 | Christian Holten Pedersen | 1999 | DGI Sydvest | 35.82 | 1:15.32 | |||||
5 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | DGI Midtjylland | 35.61 | 1:17.22 | |||||
6 | Rune Larsen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 37.77 | 1:19.78 | |||||
7 | Niclas Frandsen | 1999 | DGI Østjylland | 37.56 | 1:20.46 | |||||
8 | Kasper Kjær | 2000 | DGI Østjylland | 38.37 | 1:20.74 | |||||
9 | Peder Jensen | 1999 | DGI Fyn | 38.50 | 1:25.63 | |||||
10 | Ole Skouvig Pedersen | 2000 | DGI Østjylland | 38.67 | 1:26.29 | |||||
11 | Kevin Henricksen | 2000 | DGI Fyn | 39.76 | 1:28.98 | |||||
12 | Christopher Kristiansen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 42.05 | 1:32.44 | |||||
13 | Lauge Ladefoged | 2000 | DGI Østjylland | 42.38 | 1:33.98 | |||||
14 | Oliver Bommelund | 1999 | DGI Fyn | 45.32 | 1:39.78 | |||||
- | Christian Bøgested | 2000 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | William Bech Hindborg | 2000 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Markus Bjørnestad | 2002 | DGI Østjylland | 35.02 | 1:16.24 | |||||
2 | Simon Perzynski | 2002 | Dgi Sønderjylland | 35.31 | 1:17.16 | |||||
3 | Philip Ravn Andersen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 37.82 | 1:21.39 | |||||
4 | Asbjørn Guldager | 2002 | Dgi Sønderjylland | 39.35 | 1:24.54 | |||||
5 | Tobias Boström | 2002 | DGI Sydvest | 39.84 | 1:27.37 | |||||
6 | Jonas Melchiorsen | 2001 | DGI Østjylland | 40.08 | 1:27.44 | |||||
7 | Simon Tuelstrup Bechmann | 2001 | DGI Sydøstjylland | 40.23 | 1:29.45 | |||||
8 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | DGI Nordjylland | 37.98 | 1:30.18 | |||||
9 | Nikolaj Nybro | 2002 | DGI Østjylland | 43.09 | 1:31.25 | |||||
10 | Rasmus K. Ø. Nielsen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 42.49 | 1:31.53 | |||||
11 | Søren T. Vedsted | 2001 | DGI Østjylland | 43.38 | 1:33.62 | |||||
12 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 42.64 | 1:34.08 | |||||
13 | Emil Lund | 2002 | DGI Østjylland | 46.84 | 1:43.87 | |||||
14 | Mikkel Andersen | 2002 | DGI Fyn | 49.65 | 1:48.61 | |||||
15 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 52.10 | 1:54.84 | |||||
- | Christian Betzer | 2001 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Mads Peter Iversen | 2002 | DGI Sydøstjylland | DSQ | crawlben ved 80m | |||||
- | Nikolaj J. Johansen | 2001 | DGI Østjylland | DSQ | ej rørt v 50m | |||||
- | Rasmus Willkan-Nøhr | 2001 | DGI Sydvest | DSQ | svømmer brystar v80m | |||||
- | Rasmus Winther | 2001 | DGI Sydøstjylland | DSQ | tyvstart | |||||
- | Victor Harfot Richardy | 2002 | DGI Sydvest | DSQ | asymetriske arme | |||||
Løb 16, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | 38.72 | 1:24.99 | |||||
2 | Casper Fink | 2003 | Dgi Sønderjylland | 53.45 | 1:56.31 | |||||
3 | Sophus Lund Øe | 2003 | DGI Sydøstjylland | 52.79 | 1:57.95 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 14:36 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 15:20 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1925-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Rina Damsgaard | 1956 | DGI Sydøstjylland | 1:00.74 | ||||||
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Cecilie Vad Andersen | 2003 | DGI Midtjylland | 39.10 | ||||||
2 | Astrid Hassing | 2004 | DGI Nordjylland | 40.75 | ||||||
3 | Josephine S. Johansen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 43.26 | ||||||
4 | Emilie Kirketerp | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 43.82 | ||||||
5 | Camilla R Nielsen | 2003 | DGI Nordjylland | 44.41 | ||||||
6 | Julie Bech Ølgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 44.70 | ||||||
7 | Linea Sørensen | 2004 | DGI Nordjylland | 45.18 | ||||||
8 | Mikka Holm | 2003 | DGI Storstrømmen | 46.69 | ||||||
9 | Agnes Astrup-Jensen | 2003 | DGI Østjylland | 46.70 | ||||||
10 | Signe Grøndahl | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 46.81 | ||||||
11 | Anna Pave Ottesen | 2003 | DGI Fyn | 46.94 | ||||||
12 | Mikela Muhlig | 2003 | DGI Sydøstjylland | 47.27 | ||||||
13 | Josefine Hornbæk | 2004 | DGI Østjylland | 47.95 | ||||||
14 | Alberte Jung Ryhl | 2003 | DGI Sydøstjylland | 48.05 | ||||||
15 | Mathilde Vangsted | 2003 | DGI Østjylland | 48.47 | ||||||
16 | Nynne Jakobsen | 2004 | DGI Storstrømmen | 48.71 | ||||||
17 | Lea Winther | 2004 | Dgi Sønderjylland | 48.79 | ||||||
18 | Julie Malina Schmidt | 2003 | DGI Østjylland | 49.28 | ||||||
19 | Cecilie Meier | 2003 | DGI Sydøstjylland | 49.68 | ||||||
20 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 49.72 | ||||||
21 | Mathilde Thomsen | 2004 | DGI Østjylland | 50.44 | ||||||
22 | Tia Lindblad | 2003 | DGI Nordjylland | 51.02 | ||||||
23 | Marie L. Sørensen | 2003 | DGI Østjylland | 51.08 | ||||||
24 | Marie Clausen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 52.56 | ||||||
25 | Emma Rosenven | 2004 | DGI Østjylland | 55.34 | ||||||
26 | Sara Høi Graversen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 55.89 | ||||||
27 | Sine Jessen | 2004 | DGI Sydvest | 1:08.11 | ||||||
28 | Monica Sønderbek | 2003 | DGI Fyn | 1:26.56 | ||||||
- | Amalie Holst | 2004 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
- | Julie Gadgaard | 2003 | DGI Sydvest | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Løb 17, 50m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Weronika L. Bjørn | 2005 | DGI Midtjylland | 45.83 | ||||||
2 | Cecilie P. Michaelsen | 2005 | DGI Nordjylland | 48.76 | ||||||
3 | Mathilde Thirup | 2005 | DGI Nordjylland | 49.36 | ||||||
4 | Karen Lassen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 50.76 | ||||||
5 | Lærke Sander Vestergaard | 2005 | DGI Storstrømmen | 51.13 | ||||||
6 | Line Ibsen | 2005 | DGI Nordjylland | 53.60 | ||||||
7 | Emma Ljusheva | 2005 | Dgi Sønderjylland | 53.96 | ||||||
8 | Laura Larsen | 2005 | DGI Østjylland | 54.65 | ||||||
9 | Louisa Christensen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 56.06 | ||||||
10 | Ida Rønnow | 2006 | DGI Nordjylland | 57.81 | ||||||
11 | Line Hempel | 2005 | Dgi Sønderjylland | 1:01.31 | ||||||
12 | Ida Tanggaard | 2005 | DGI Sydvest | 1:02.54 | ||||||
13 | Olga K. Christiansen | 2006 | DGI Østjylland | 1:03.40 | ||||||
- | Katrine Christiansen | 2005 | DGI Sydvest | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Klara Madsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Nanna Vestergaard | 2006 | DGI Østjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 15:20 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 15:20 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1925-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Torben Eisland-Schmidt | 1958 | Dgi Sønderjylland | 51.68 | ||||||
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1975 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Søren Nordhahl Hansen | 1970 | DGI Midtjylland | 36.14 | ||||||
2 | Bo Damvad | 1967 | DGI Nordjylland | 38.35 | ||||||
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1983 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Tetzschner | 1982 | DGI Midtjylland | 32.33 | ||||||
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 39.95 | ||||||
2 | Sofus Hollen Damvad | 2004 | DGI Nordjylland | 41.42 | ||||||
3 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | DGI Nordjylland | 41.61 | ||||||
4 | Jimmy Nielsen | 2003 | DGI Nordjylland | 42.58 | ||||||
5 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 44.25 | ||||||
6 | Emil Neumann | 2004 | Dgi Sønderjylland | 44.97 | ||||||
7 | Tobias G. Sørensen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 46.99 | ||||||
8 | Jacob Toft | 2003 | DGI Nordjylland | 48.71 | ||||||
9 | Jeppe Egholm | 2003 | DGI Nordjylland | 48.84 | ||||||
10 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 49.20 | ||||||
11 | Oliver Visser | 2004 | DGI Østjylland | 49.33 | ||||||
12 | Morten Bjørnholt | 2003 | DGI Sydøstjylland | 49.40 | ||||||
13 | Nikolas E. Kirkegaard | 2004 | DGI Østjylland | 50.05 | ||||||
14 | Markus F. Hansen | 2003 | DGI Østjylland | 51.23 | ||||||
15 | Jonas P. Dahrup | 2004 | DGI Storstrømmen | 52.02 | ||||||
16 | Marius Vandkrog Kjærsgaar | 2004 | Dgi Sønderjylland | 56.02 | ||||||
17 | Jakob Frimand | 2004 | DGI Østjylland | 58.09 | ||||||
18 | Laust Lundgaard | 2004 | DGI Fyn | 58.31 | ||||||
19 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | DGI Østjylland | 1:02.02 | ||||||
- | Frej Liltorp | 2004 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
- | Lauritz Møberg | 2004 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
- | Frederik B. Faarup | 2003 | DGI Østjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 18, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Emil Winther | 2006 | Dgi Sønderjylland | 53.56 | ||||||
2 | Elias A. Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 55.68 | ||||||
3 | Malthe Kobber Nielsen | 2005 | DGI Nordjylland | 1:01.79 | ||||||
4 | Sophus Henningsen | 2007 | DGI Østjylland | 1:41.90 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 15:20 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 16:19 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma F. Sørensen | 1998 | DGI Østjylland | 40.33 | 1:26.04 | 2:12.86 | 3:00.41 | |||
2 | Julie Martinussen | 1997 | DGI Fyn | 42.04 | 1:29.44 | 2:18.60 | 3:08.92 | |||
3 | Johanne Bogh | 1996 | Dgi Sønderjylland | 43.10 | 1:31.41 | 2:21.45 | 3:10.85 | |||
4 | Kathrine R. Jensen | 1998 | DGI Nordjylland | 44.30 | 1:33.11 | 2:22.92 | 3:11.65 | |||
5 | Rie Lassen | 1997 | Dgi Sønderjylland | 44.52 | 1:33.50 | 2:23.71 | 3:13.20 | |||
6 | Anne T. Nielsen | 1996 | DGI Nordjylland | 42.83 | 1:31.98 | 2:22.63 | 3:13.33 | |||
7 | Signe Svendsen | 1996 | DGI Nordjylland | 44.52 | 1:33.61 | 2:25.23 | 3:17.30 | |||
8 | Luna Rahr Futtrup | 1997 | Dgi Sønderjylland | 45.20 | 1:36.03 | 2:28.75 | 3:21.59 | |||
9 | Anne Tvedskov Nielsen | 1997 | DGI Østjylland | 45.89 | 1:37.65 | 2:31.11 | 3:25.48 | |||
10 | Kristine S. Pedersen | 1998 | DGI Østjylland | 44.26 | 1:37.13 | 2:31.28 | 3:26.07 | |||
11 | Janina Christensen | 1993 | DGI Østjylland | 48.03 | 1:41.05 | 2:35.85 | 3:29.46 | |||
12 | Louise Karstenberg | 1998 | DGI Storstrømmen | 49.02 | 1:42.38 | 2:37.23 | 3:33.07 | |||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Emma Kjær | 1999 | DGI Nordjylland | 40.58 | 1:25.07 | 2:10.78 | 2:56.84 | |||
2 | Maiken Jakobsen | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 40.03 | 1:24.33 | 2:10.94 | 2:57.49 | |||
3 | Mathilde Hedemand | 1999 | DGI Nordjylland | 41.57 | 1:27.78 | 2:15.08 | 3:00.73 | |||
4 | Emma Uhrenfeldt Jensen | 2000 | DGI Østjylland | 43.35 | 1:27.84 | 2:14.23 | 3:01.25 | |||
5 | Sarah D. Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | 42.60 | 1:32.06 | 2:22.63 | 3:12.09 | |||
6 | Lærke Rahr Futtrup | 1999 | Dgi Sønderjylland | 43.40 | 1:32.54 | 2:22.64 | 3:12.55 | |||
7 | Lea Mahato | 2000 | DGI Fyn | 46.95 | 1:38.80 | 2:34.82 | 3:28.96 | |||
8 | Johanne B. Holm | 2000 | DGI Østjylland | 48.38 | 1:42.02 | 2:36.68 | 3:29.03 | |||
9 | Eva Schousboe | 2000 | DGI Fyn | 46.97 | 1:40.76 | 2:35.77 | 3:30.21 | |||
10 | Emilie Ravnholt | 2000 | DGI Sydøstjylland | 47.66 | 1:41.81 | 2:37.26 | 3:31.20 | |||
11 | Stine Frederiksen | 2000 | DGI Sydvest | 46.28 | 1:40.63 | 2:36.13 | 3:31.92 | |||
12 | Emily Guldbrandtsen | 1999 | DGI Sydvest | 50.31 | 1:45.84 | 2:41.71 | 3:36.02 | |||
13 | Emilia Nielsen | 2000 | DGI Nordjylland | 49.02 | 1:44.23 | 2:40.93 | 3:36.79 | |||
14 | Marie Kjær Christensen | 2000 | DGI Sydvest | 49.44 | 1:45.34 | 2:43.02 | 3:39.43 | |||
15 | Astrid Vandelbjerg Ladega | 1999 | DGI Sydøstjylland | 50.83 | 1:48.64 | 2:47.87 | 3:45.68 | |||
16 | Maria Christiansen | 2000 | DGI Fyn | 50.62 | 1:48.13 | 2:48.68 | 3:46.67 | |||
17 | Charlotte Lysdal | 1999 | DGI Fyn | 50.45 | 1:47.19 | 2:47.27 | 3:46.76 | |||
18 | Liva Tofft | 2000 | DGI Østjylland | 53.22 | 1:50.78 | 2:50.60 | 3:48.08 | |||
19 | Kristine Odgaard | 1999 | DGI Fyn | 52.26 | 1:52.42 | 2:53.02 | 3:49.31 | |||
20 | Freja Plannthin Mogensen | 1999 | DGI Østjylland | 52.73 | 1:51.83 | 2:52.04 | 3:51.03 | |||
21 | Mathilde Kristensen | 2000 | DGI Sydvest | 51.95 | 1:50.57 | 2:51.73 | 3:52.15 | |||
22 | Amalie Christensen | 1999 | DGI Fyn | 52.78 | 1:51.79 | 2:52.82 | 3:53.33 | |||
23 | Sara Bonde Christensen | 2000 | DGI Sydvest | 52.83 | 1:54.13 | 2:56.98 | 3:57.75 | |||
- | Hanlu He | 1999 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
- | Maria Sørensen | 1999 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Rikke Sørensen | 1999 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maja Ibsen | 2001 | DGI Nordjylland | 42.50 | 1:29.38 | 2:17.17 | 3:06.99 | |||
2 | Johanne S. Christensen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 43.59 | 1:31.65 | 2:21.05 | 3:10.96 | |||
3 | Katrine Juhl Willberg | 2001 | DGI Sydøstjylland | 43.24 | 1:32.45 | 2:23.92 | 3:13.80 | |||
4 | Maiken Hougaard | 2002 | DGI Østjylland | 44.54 | 1:34.75 | 2:25.53 | 3:14.33 | |||
5 | Julie B. Andersen | 2002 | DGI Midtjylland | 45.81 | 1:36.53 | 2:29.20 | 3:20.88 | |||
6 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | DGI Sydøstjylland | 46.02 | 1:38.47 | 2:31.68 | 3:23.47 | |||
7 | Emma Rose Treney | 2002 | DGI Nordjylland | 46.82 | 1:40.59 | 2:34.88 | 3:26.25 | |||
8 | Frida Jensen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 48.67 | 1:43.95 | 2:39.74 | 3:33.41 | |||
9 | Katrine Krogh Jensen | 2002 | DGI Østjylland | 48.32 | 1:42.80 | 2:38.74 | 3:33.98 | |||
10 | Josefine Mikkelsen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 48.93 | 1:44.42 | 2:39.45 | 3:34.29 | |||
11 | Laura Olsen | 2002 | DGI Storstrømmen | 48.76 | 1:43.59 | 2:39.57 | 3:35.89 | |||
12 | Emma Rye Lund | 2001 | DGI Sydøstjylland | 47.10 | 1:41.65 | 2:38.85 | 3:38.13 | |||
13 | Sabiha Hansen | 2001 | DGI Sydvest | 51.27 | 1:48.32 | 2:45.16 | 3:39.05 | |||
14 | Cecilie Prior | 2002 | DGI Nordjylland | 49.10 | 1:45.76 | 2:44.49 | 3:39.10 | |||
15 | Kamille Hjort Arndal | 2002 | DGI Storkøbenhavn | 49.21 | 1:44.98 | 2:43.43 | 3:41.37 | |||
16 | Line Juel Jakobsen | 2001 | DGI Fyn | 53.29 | 1:50.81 | 2:48.84 | 3:45.11 | |||
17 | Ida K. Nielsen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 50.58 | 1:49.18 | 2:48.94 | 3:46.95 | |||
18 | Christina Jespersen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 50.02 | 1:50.71 | 2:52.66 | 3:51.59 | |||
19 | Viktorija Thomsen | 2001 | DGI Fyn | 52.08 | 1:51.22 | 2:52.76 | 3:53.65 | |||
20 | Emma Kristiansen | 2002 | DGI Nordjylland | 50.47 | 1:50.28 | 2:52.66 | 3:54.70 | |||
21 | Cecilie Høgfeldt | 2002 | DGI Østjylland | 54.41 | 1:54.78 | 2:55.10 | 3:55.22 | |||
22 | Charlotte Gejl Petersen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 55.96 | 1:58.48 | 3:00.58 | 4:02.28 | |||
23 | Nadja Bonde Christensen | 2002 | DGI Sydvest | 55.13 | 1:57.02 | 3:01.30 | 4:03.03 | |||
24 | Ida G. Nielsen | 2002 | DGI Sydvest | 58.12 | 2:01.80 | 3:04.00 | 4:04.17 | |||
25 | Lærke Uhrenfeldt Jensen | 2002 | DGI Østjylland | 57.18 | 1:59.98 | 3:02.68 | 4:04.55 | |||
26 | Ida F. Stengaard | 2002 | DGI Østjylland | 55.83 | 1:58.63 | 3:03.17 | 4:05.49 | |||
27 | Sofie M. Christensen | 2002 | DGI Nordjylland | 55.92 | 1:59.92 | 3:06.38 | 4:10.89 | |||
28 | Anika Fogt | 2002 | DGI Fyn | 55.81 | 1:59.93 | 3:05.91 | 4:12.28 | |||
29 | Christine Nielsen | 2002 | DGI Nordjylland | 53.90 | 2:00.16 | 3:08.37 | 4:12.83 | |||
30 | Karen Pedersen | 2002 | DGI Nordjylland | 59.33 | 2:04.63 | 3:11.40 | 4:14.96 | |||
31 | Marie Brink | 2002 | DGI Sydvest | 59.85 | 2:08.96 | 3:17.09 | 4:23.26 | |||
32 | Amalie Mathiesen | 2001 | DGI Østjylland | 59.57 | 2:09.27 | 3:19.89 | 4:30.57 | |||
33 | Nina Jensen | 2002 | DGI Sydvest | 1:04.79 | 2:15.92 | 3:29.01 | 4:38.26 | |||
34 | Mathilde Lauritsen | 2002 | DGI Østjylland | 1:05.96 | 2:19.19 | 3:32.69 | 4:43.16 | |||
- | Iben Flytkjær-Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
- | Julie Madsen | 2002 | Dgi Sønderjylland | DNS | ||||||
- | Line Gunvald | 2001 | DGI Sydvest | DNF | ||||||
- | Selma Winkler | 2002 | DGI Sydvest | DSQ | uens ben | |||||
Løb 19, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Ida Troldborg | 2003 | DGI Nordjylland | 48.51 | 1:43.22 | 2:40.14 | 3:35.32 | |||
2 | Emilie Højen Meyer | 2004 | DGI Storstrømmen | 50.50 | 1:46.13 | 2:41.14 | 3:35.41 | |||
3 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 49.99 | 1:46.25 | 2:43.06 | 3:39.42 | |||
4 | Nicoline Dyrman | 2004 | DGI Nordjylland | 47.90 | 1:43.72 | 2:43.68 | 3:42.17 | |||
5 | Agnete Riis | 2003 | DGI Midtjylland | 51.79 | 1:49.98 | 2:50.16 | 3:46.98 | |||
6 | Lotte Frederiksen | 2003 | DGI Sydvest | 51.75 | 1:51.02 | 2:50.47 | 3:47.80 | |||
7 | Emma Rask Sørensen | 2003 | DGI Nordjylland | 54.60 | 1:56.87 | 3:00.75 | 4:04.63 | |||
8 | Ditte-Marie Lyck | 2003 | DGI Østjylland | 56.24 | 1:59.82 | 3:04.08 | 4:04.72 | |||
9 | Anna Lind Petersen | 2004 | DGI Storstrømmen | 57.10 | 2:00.08 | 3:04.46 | 4:07.21 | |||
10 | Anne K. Christiansen | 2004 | DGI Østjylland | 57.95 | 2:01.64 | 3:06.50 | 4:11.24 | |||
11 | Laura Pedersen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 57.91 | 2:03.71 | 3:09.78 | 4:16.02 | |||
12 | Dicte Lund | 2004 | DGI Østjylland | 57.29 | 2:01.31 | 3:19.61 | 4:18.49 | |||
13 | Andrea S. Berwald | 2003 | DGI Østjylland | 55.24 | 2:02.09 | 3:11.35 | 4:23.10 | |||
14 | Emma Rosenven | 2004 | DGI Østjylland | 1:02.87 | 2:13.53 | 3:24.07 | 4:35.76 | |||
- | Mathilde Vangsted | 2003 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Marie Clausen | 2003 | DGI Sydøstjylland | DSQ | ej samtidig rørt ven | |||||
- | Signe Godsk Jensen | 2003 | DGI Østjylland | DSQ | 2 armtag un vand 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 16:19 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1984-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Casper Thaarup | 1987 | DGI Østjylland | 41.16 | 1:30.95 | 2:23.92 | 3:13.45 | |||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Joakim Jakobsen | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 34.29 | 1:13.27 | 1:54.08 | 2:36.77 | |||
2 | Mikael Olsen | 1992 | DGI Fyn | 34.78 | 1:14.38 | 1:56.68 | 2:40.00 | |||
3 | Kristian Ranghøj | 1995 | DGI Østjylland | 37.50 | 1:19.89 | 2:04.00 | 2:48.61 | |||
4 | Alexander Jensen | 1995 | DGI Nordjylland | 37.82 | 1:21.01 | 2:06.01 | 2:48.97 | |||
5 | Kim Møller Nielsen | 1992 | DGI Nordjylland | 39.42 | 1:24.13 | 2:08.17 | 2:52.11 | |||
6 | Frederik Iburg | 1995 | DGI Østjylland | 39.69 | 1:24.32 | 2:09.65 | 2:53.50 | |||
7 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 38.27 | 1:23.39 | 2:09.75 | 2:55.00 | |||
8 | Kristoffer Jensen | 1994 | DGI Østjylland | 40.06 | 1:25.95 | 2:12.63 | 2:56.92 | |||
9 | Martin Holmershøj | 1998 | DGI Midtjylland | 42.33 | 1:32.14 | 2:22.23 | 3:10.39 | |||
10 | Jesper Thyssen | 1995 | DGI Østjylland | 44.04 | 1:32.54 | 2:23.12 | 3:12.34 | |||
11 | Lasse Boel | 1997 | DGI Sydvest | 42.54 | 1:31.41 | 2:23.11 | 3:12.89 | |||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Andreas Hougaard | 2000 | DGI Østjylland | 34.62 | 1:15.34 | 1:57.58 | 2:39.45 | |||
2 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | DGI Østjylland | 36.23 | 1:16.27 | 1:58.55 | 2:40.92 | |||
3 | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | DGI Storstrømmen | 37.47 | 1:20.34 | 2:05.44 | 2:50.29 | |||
4 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | DGI Nordjylland | 40.18 | 1:26.36 | 2:13.48 | 2:57.74 | |||
5 | Kevin Henricksen | 2000 | DGI Fyn | 40.11 | 1:25.01 | 2:12.04 | 2:58.83 | |||
6 | Kasper Nikolaj Lynge | 1999 | DGI Storstrømmen | 41.26 | 1:26.83 | 2:14.18 | 3:01.57 | |||
7 | Mathias Teuchler | 2000 | DGI Fyn | 42.61 | 1:31.19 | 2:21.66 | 3:12.25 | |||
8 | Simon Dollerup Jensen | 2000 | DGI Østjylland | 45.54 | 1:36.43 | 2:28.63 | 3:19.07 | |||
9 | Henrik Jensen | 1999 | DGI Fyn | 43.63 | 1:35.06 | 2:30.00 | 3:22.81 | |||
10 | Kasper Kjær | 2000 | DGI Østjylland | 45.81 | 1:37.61 | 2:30.79 | 3:23.25 | |||
11 | Jacob Petersen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 47.22 | 1:40.38 | 2:33.94 | 3:23.67 | |||
12 | Simon G. Jensen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 48.66 | 1:40.75 | 2:34.35 | 3:26.22 | |||
13 | Elias Lauritsen | 2000 | DGI Østjylland | 48.71 | 1:42.60 | 2:37.61 | 3:29.15 | |||
14 | Joachim Urbak | 1999 | DGI Østjylland | 47.90 | 1:42.69 | 2:37.41 | 3:29.17 | |||
15 | Jacob Kærslund Larsen | 2000 | DGI Fyn | 48.18 | 1:42.25 | 2:37.05 | 3:29.34 | |||
16 | Patrick Andersen | 2000 | DGI Nordjylland | 46.00 | 1:39.72 | 2:36.15 | 3:30.46 | |||
17 | Christopher Kristiansen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 48.92 | 1:43.11 | 2:38.14 | 3:30.50 | |||
18 | Jacob Thomasen | 2000 | DGI Storstrømmen | 45.82 | 1:38.45 | 2:34.48 | 3:31.27 | |||
19 | Gustav Skjoldman | 2000 | DGI Storkøbenhavn | 48.38 | 1:42.24 | 2:38.50 | 3:31.31 | |||
20 | Andreas Stensgård | 1999 | DGI Sydvest | 49.00 | 1:45.01 | 2:42.15 | 3:35.47 | |||
21 | Niklas Nielsen | 2000 | DGI Sydvest | 49.85 | 1:47.72 | 2:47.60 | 3:45.08 | |||
- | Emil Munk | 1999 | DGI Fyn | DSQ | to armt i udsv 175m | |||||
- | Habib Lajmi | 2000 | DGI Østjylland | DSQ | asymetriske ben | |||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 38.40 | 1:19.60 | 2:00.74 | 2:42.18 | |||
2 | Simon Perzynski | 2002 | Dgi Sønderjylland | 39.57 | 1:24.71 | 2:09.86 | 2:54.55 | |||
3 | Gustav Nissen | 2001 | DGI Storstrømmen | 39.88 | 1:24.72 | 2:11.26 | 2:58.17 | |||
4 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 44.02 | 1:34.07 | 2:25.05 | 3:13.24 | |||
5 | Rasmus Willkan-Nøhr | 2001 | DGI Sydvest | 45.44 | 1:35.91 | 2:26.84 | 3:15.12 | |||
6 | Christian Jessen | 2001 | DGI Sydvest | 46.37 | 1:39.33 | 2:33.50 | 3:26.28 | |||
7 | Alfred Nissen | 2002 | DGI Storstrømmen | 47.75 | 1:40.36 | 2:34.90 | 3:28.49 | |||
8 | Oskar Schelke | 2002 | DGI Storstrømmen | 47.71 | 1:41.01 | 2:35.94 | 3:28.62 | |||
9 | Jeppe K. Rasmussen | 2002 | DGI Østjylland | 48.73 | 1:43.41 | 2:38.45 | 3:30.56 | |||
10 | Mikkel Dam | 2002 | DGI Sydøstjylland | 47.64 | 1:43.77 | 2:41.71 | 3:39.38 | |||
11 | Viktor Eibye | 2001 | DGI Storstrømmen | 49.57 | 1:46.36 | 2:45.07 | 3:40.84 | |||
12 | Mathias Hartung | 2001 | DGI Fyn | 49.01 | 1:46.54 | 2:46.27 | 3:41.05 | |||
13 | Nicolai Engbjerg | 2001 | DGI Nordjylland | 50.57 | 1:46.76 | 2:44.84 | 3:41.66 | |||
14 | Tobias Dam Madsen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 52.59 | 1:51.32 | 2:52.97 | 3:54.53 | |||
15 | Martin Uhre Skousen | 2002 | DGI Sydvest | 56.60 | 1:59.08 | 3:02.74 | 4:02.77 | |||
16 | Kris Andersen | 2001 | DGI Fyn | 52.69 | 1:54.87 | 2:59.73 | 4:04.59 | |||
17 | Christian Betzer | 2001 | DGI Østjylland | 56.50 | 2:00.13 | 3:05.63 | 4:09.06 | |||
18 | Nicklas Holmgaard | 2001 | DGI Østjylland | 56.60 | 2:05.73 | 3:13.45 | 4:14.41 | |||
19 | Oliver Rosenven | 2002 | DGI Østjylland | 58.83 | 2:04.73 | 3:10.58 | 4:15.70 | |||
20 | Lauritz S.v. Nielsen | 2002 | DGI Østjylland | 57.02 | 2:03.42 | 3:09.16 | 4:15.84 | |||
21 | Andreas Strøm Hansen | 2002 | DGI Nordjylland | 1:00.92 | 2:08.02 | 3:15.64 | 4:18.01 | |||
22 | Bjarke Bernberg | 2002 | DGI Østjylland | 1:00.47 | 2:09.94 | 3:19.66 | 4:30.54 | |||
- | Christian Bols Pedersen | 2002 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Matias Kjær | 2002 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Halfdan Krogh Lund | 2002 | DGI Sydøstjylland | DSQ | ej samtidige benv75m | |||||
- | Jacob Lund | 2001 | DGI Sydøstjylland | DSQ | flere fly ben 100m | |||||
- | Jonas D. Nielsen | 2002 | DGI Nordjylland | DSQ | tyvstart | |||||
- | Kasper Bjerregaard | 2001 | DGI Østjylland | DSQ | asynkrone ben | |||||
- | Mikkel Nørvang Eriksen | 2002 | DGI Nordjylland | DSQ | crawlben i udsvømnin | |||||
Løb 20, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | DGI Nordjylland | 47.30 | 1:41.20 | 2:36.27 | 3:31.52 | |||
2 | Markus Toft | 2003 | DGI Østjylland | 47.90 | 1:44.23 | 2:40.40 | 3:33.56 | |||
3 | Rasmus Håkonsson | 2004 | DGI Midtjylland | 50.72 | 1:47.69 | 2:43.83 | 3:40.09 | |||
4 | Magnus Bach Pedersen | 2003 | DGI Nordjylland | 55.18 | 1:56.37 | 2:58.38 | 3:58.99 | |||
5 | Daniel Madsen | 2003 | DGI Nordjylland | 52.41 | 1:53.73 | 2:57.72 | 4:00.76 | |||
6 | Mads V. Christensen | 2003 | DGI Østjylland | 57.06 | 2:00.17 | 3:03.86 | 4:03.91 | |||
7 | Marius B.r. Andersen | 2003 | DGI Østjylland | 59.66 | 2:02.02 | 3:06.21 | 4:08.52 | |||
8 | Victor Compen | 2003 | DGI Storstrømmen | 57.22 | 2:00.40 | 3:05.41 | 4:08.91 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 17:47 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1966-1975 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Helle Martinussen | 1973 | DGI Fyn | 37.85 | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1984-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jannie Krog | 1986 | DGI Østjylland | 30.65 | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nele Schulze | 2004 | Dgi Sønderjylland | 33.85 | ||||||
2 | Maria Mehlsen | 2003 | DGI Østjylland | 33.90 | ||||||
3 | Maibritt Christensen | 2003 | DGI Nordjylland | 34.99 | ||||||
4 | Sofie Nielsen | 2003 | DGI Storstrømmen | 35.25 | ||||||
5 | Michelle Philipsen | 2003 | DGI Nordjylland | 36.35 | ||||||
6 | Emilie Kirketerp | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 36.95 | ||||||
7 | Camilla R Nielsen | 2003 | DGI Nordjylland | 37.50 | ||||||
8 | Olivia Møller | 2004 | DGI Storstrømmen | 37.54 | ||||||
9 | Emilie Friis | 2003 | DGI Østjylland | 37.67 | ||||||
10 | Caroline M. Eriksen | 2003 | DGI Østjylland | 38.14 | ||||||
11 | Lykke Bladtkramer | 2003 | Dgi Sønderjylland | 38.47 | ||||||
12 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 38.58 | ||||||
13 | Mathilde Vangsted | 2003 | DGI Østjylland | 38.97 | ||||||
14 | Anna Rahbek Juelsgaard | 2004 | DGI Fyn | 39.72 | ||||||
15 | Maria Graff Esbensen | 2003 | DGI Midtjylland | 39.76 | ||||||
16 | Olivia Chapman Johannsen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 39.92 | ||||||
17 | Lea Winther | 2004 | Dgi Sønderjylland | 40.03 | ||||||
18 | Freja K. Martinussen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 40.05 | ||||||
19 | Marie Madsen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 40.13 | ||||||
20 | Marie Vestergaard Jensen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 40.32 | ||||||
21 | Lotte Frederiksen | 2003 | DGI Sydvest | 40.58 | ||||||
22 | Marlene Reitan | 2003 | DGI Østjylland | 40.81 | ||||||
23 | Julie Frimer | 2004 | DGI Østjylland | 40.89 | ||||||
24 | Mathilde Østergaard | 2004 | DGI Sydvest | 40.96 | ||||||
25 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 41.08 | ||||||
26 | Cecilie Sørensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 41.17 | ||||||
27 | Nynne Jakobsen | 2004 | DGI Storstrømmen | 41.23 | ||||||
28 | Anna Pave Ottesen | 2003 | DGI Fyn | 42.02 | ||||||
29 | Methea Kristensen | 2003 | DGI Midtjylland | 42.62 | ||||||
30 | Emilie Theilade | 2003 | DGI Østjylland | 42.95 | ||||||
31 | Tia Lindblad | 2003 | DGI Nordjylland | 43.94 | ||||||
32 | Annika Bruus | 2003 | DGI Fyn | 46.11 | ||||||
33 | Viola Dahl Madsen | 2004 | DGI Sydvest | 47.28 | ||||||
34 | Amanda Lund Nielsen | 2003 | DGI Sydvest | 52.15 | ||||||
Løb 21, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 35.02 | ||||||
2 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | DGI Storstrømmen | 40.01 | ||||||
3 | Laura Larsen | 2005 | DGI Østjylland | 40.78 | ||||||
4 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | DGI Storstrømmen | 40.90 | ||||||
5 | Line Ibsen | 2005 | DGI Nordjylland | 43.37 | ||||||
6 | Lærke Sander Vestergaard | 2005 | DGI Storstrømmen | 44.59 | ||||||
7 | Mathilde Thirup | 2005 | DGI Nordjylland | 46.65 | ||||||
8 | Karen Lassen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 47.57 | ||||||
9 | Ida Rønnow | 2006 | DGI Nordjylland | 47.59 | ||||||
10 | Maiken Hansen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 47.69 | ||||||
11 | Zenia Christensen | 2005 | DGI Nordjylland | 49.06 | ||||||
12 | Nanna Vestergaard | 2006 | DGI Østjylland | 49.13 | ||||||
13 | Louisa Christensen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 52.21 | ||||||
14 | Klara Madsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 52.23 | ||||||
15 | Line Hempel | 2005 | Dgi Sønderjylland | 53.06 | ||||||
16 | Julie Tanggaard | 2005 | DGI Sydvest | 54.58 | ||||||
17 | Ida Tanggaard | 2005 | DGI Sydvest | 58.33 | ||||||
18 | Katrine Christiansen | 2005 | DGI Sydvest | 1:03.29 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 17:47 |
Resultat Løb 22 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 18:14 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1925-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Søren Binder | 1962 | DGI Østjylland | 29.27 | ||||||
2 | Lars Aagaard | 1962 | Dgi Sønderjylland | 30.86 | ||||||
3 | Michael Nielsen | 1964 | DGI Nordjylland | 32.89 | ||||||
4 | Allan Richardy | 1965 | DGI Sydvest | 33.32 | ||||||
5 | Arne Christoffersen | 1964 | DGI Sydøstjylland | 39.58 | ||||||
6 | Poul Erik Hansen | 1953 | DGI Sydøstjylland | 47.58 | ||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1975 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Søren Nordhahl Hansen | 1970 | DGI Midtjylland | 28.78 | ||||||
2 | Preben Hansen | 1967 | DGI Nordjylland | 30.34 | ||||||
3 | Keld Danielsen | 1970 | DGI Sydvest | 31.79 | ||||||
4 | Peter Rasmussen | 1966 | DGI Østjylland | 32.26 | ||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1983 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mikkel Märcher | 1982 | DGI Fyn | 30.54 | ||||||
2 | Anders Pedersen | 1976 | DGI Sydøstjylland | 30.70 | ||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1984-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Stefan Hjortshøj | 1988 | DGI Østjylland | 26.62 | ||||||
2 | Christoffer Rozenfeld | 1988 | DGI Storkøbenhavn | 26.99 | ||||||
3 | Martin Simonsen | 1985 | DGI Fyn | 28.74 | ||||||
4 | Thøger Brinkmann Nielsen | 1990 | DGI Nordjylland | 29.24 | ||||||
5 | Stefan Gram Hansen | 1990 | DGI Fyn | 29.80 | ||||||
6 | Steffen Christensen | 1989 | DGI Østjylland | 30.00 | ||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | DGI Sydvest | 31.57 | ||||||
2 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 32.39 | ||||||
3 | Nikolai Sander | 2003 | DGI Nordjylland | 32.55 | ||||||
4 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | DGI Storstrømmen | 34.31 | ||||||
5 | Jeppe Birk Vesterskov | 2003 | DGI Nordjylland | 36.68 | ||||||
6 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | DGI Nordjylland | 37.31 | ||||||
7 | Malthe Theisen | 2003 | DGI Midtjylland | 37.39 | ||||||
8 | Emil Neumann | 2004 | Dgi Sønderjylland | 37.90 | ||||||
9 | Tobias G. Sørensen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 38.27 | ||||||
10 | Victor Haunstrup | 2003 | DGI Nordjylland | 38.28 | ||||||
11 | Mattias Hansen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 38.41 | ||||||
12 | Sebastian Hartung | 2003 | DGI Fyn | 38.96 | ||||||
13 | Jakob Krag Sørensen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 39.99 | ||||||
14 | Frederik B. Faarup | 2003 | DGI Østjylland | 40.05 | ||||||
15 | Anders Søndergaard | 2003 | DGI Fyn | 40.67 | ||||||
16 | Jeppe Egholm | 2003 | DGI Nordjylland | 40.68 | ||||||
17 | Asger B. Holm | 2003 | DGI Østjylland | 41.05 | ||||||
18 | Phillip Bodenhoff | 2004 | DGI Fyn | 41.17 | ||||||
19 | Nioclai Høgh-Rasmussen | 2003 | DGI Nordjylland | 41.29 | ||||||
20 | Simon K. Sørensen | 2003 | DGI Østjylland | 41.52 | ||||||
21 | Laust Winkler | 2004 | DGI Sydvest | 41.58 | ||||||
22 | Frederik Schimann Hansen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 41.71 | ||||||
23 | Nikolaj Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | 42.00 | ||||||
24 | Benjamin Mogensen | 2004 | Dgi Sønderjylland | 42.03 | ||||||
25 | Anton Pedersen | 2003 | DGI Sydvest | 42.17 | ||||||
26 | Markus F. Hansen | 2003 | DGI Østjylland | 42.34 | ||||||
27 | Casper Andersen | 2003 | DGI Sydvest | 44.37 | ||||||
28 | Jakob Frimand | 2004 | DGI Østjylland | 44.70 | ||||||
29 | Oliver Visser | 2004 | DGI Østjylland | 44.83 | ||||||
30 | Lauge Mariager Rasmussen | 2003 | DGI Fyn | 44.85 | ||||||
31 | Luca Helbo Rasmussen | 2004 | DGI Sydvest | 45.83 | ||||||
32 | Marius Vandkrog Kjærsgaar | 2004 | Dgi Sønderjylland | 46.36 | ||||||
33 | Jonas P. Dahrup | 2004 | DGI Storstrømmen | 46.37 | ||||||
34 | Anders Ganderup-Nissen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 47.56 | ||||||
35 | Laust Lundgaard | 2004 | DGI Fyn | 48.56 | ||||||
36 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | DGI Østjylland | 48.59 | ||||||
37 | Frej Liltorp | 2004 | DGI Sydøstjylland | 48.85 | ||||||
- | Lauritz Møberg | 2004 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
Løb 22, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Theis Nelander | 2005 | DGI Midtjylland | 38.02 | ||||||
2 | Emil Winther | 2006 | Dgi Sønderjylland | 44.65 | ||||||
3 | Per Odrich | 2006 | DGI Østjylland | 47.43 | ||||||
4 | Malthe Kobber Nielsen | 2005 | DGI Nordjylland | 57.31 | ||||||
5 | Sophus Henningsen | 2007 | DGI Østjylland | 1:20.95 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 18:14 |
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 18:41 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1925-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Rina Damsgaard | 1956 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | DGI Østjylland | 34.06 | 1:10.96 | |||||
2 | Camilla Linne | 1997 | Dgi Sønderjylland | 35.36 | 1:12.99 | |||||
3 | Caroline Mikkelsen | 1998 | DGI Nordjylland | 36.23 | 1:14.66 | |||||
4 | Katrine Kristensen | 1997 | DGI Nordjylland | 36.59 | 1:16.39 | |||||
5 | Johanne Bogh | 1996 | Dgi Sønderjylland | 37.70 | 1:18.45 | |||||
6 | Merethe Mark Jensen | 1997 | DGI Nordjylland | 39.37 | 1:20.75 | |||||
7 | Trine G. Sørensen | 1997 | DGI Sydøstjylland | 41.61 | 1:23.92 | |||||
8 | Emma Louise Frohn | 1998 | DGI Midtjylland | 40.69 | 1:26.07 | |||||
9 | Caroline Odgaard | 1996 | DGI Fyn | 42.41 | 1:27.37 | |||||
10 | Sofie Svaneborg | 1998 | DGI Fyn | 44.00 | 1:29.19 | |||||
11 | Maria Andreasen | 1994 | DGI Nordjylland | 44.72 | 1:33.32 | |||||
12 | Mathilde Odgaard | 1996 | DGI Fyn | 1:37.00 | ||||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Caroline Christensen | 1999 | DGI Nordjylland | 35.26 | 1:12.49 | |||||
2 | Anne Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | 38.32 | 1:16.18 | |||||
3 | Maria S. Johannsen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 38.20 | 1:17.84 | |||||
4 | Anne Rasmussen Sand | 2000 | DGI Nordjylland | 38.30 | 1:17.87 | |||||
5 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | DGI Nordjylland | 39.07 | 1:18.35 | |||||
6 | Olivia Steenstrup | 2000 | Dgi Sønderjylland | 38.49 | 1:18.63 | |||||
7 | Julie Martinussen | 2000 | DGI Sydøstjylland | 38.84 | 1:18.77 | |||||
8 | Kasandra Isager | 2000 | DGI Sydvest | 38.91 | 1:20.38 | |||||
9 | Rikke M. Christensen | 2000 | DGI Sydvest | 40.01 | 1:20.76 | |||||
10 | Gitta Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | 39.95 | 1:21.42 | |||||
11 | Rikke Thybo Svenstrup | 1999 | DGI Østjylland | 39.61 | 1:21.81 | |||||
12 | Sidse Månsson | 2000 | DGI Nordjylland | 40.89 | 1:24.21 | |||||
13 | Caroline Jürgensen | 2000 | DGI Østjylland | 41.03 | 1:25.08 | |||||
14 | Cecilie Poulsen | 1999 | Dgi Sønderjylland | 43.07 | 1:27.65 | |||||
15 | Signe Hadrup Andersen | 2000 | DGI Sydvest | 43.75 | 1:27.87 | |||||
16 | Julie Dalgaard Petersen | 2000 | DGI Storstrømmen | 43.09 | 1:28.14 | |||||
17 | Andrea Zanchetta | 2000 | DGI Nordjylland | 43.91 | 1:28.47 | |||||
18 | Amanda Hørdum Bjørnholdt | 1999 | DGI Østjylland | 42.78 | 1:29.08 | |||||
19 | Emilie Gaál | 1999 | DGI Storstrømmen | 42.90 | 1:29.42 | |||||
20 | Kirsten Q. Noro | 2000 | DGI Midtjylland | 43.88 | 1:29.57 | |||||
21 | Maria Hjort Lodstrup | 2000 | DGI Storstrømmen | 44.16 | 1:31.62 | |||||
22 | Ida Petersen | 1999 | Dgi Sønderjylland | 46.33 | 1:33.73 | |||||
23 | Johanne B. Holm | 2000 | DGI Østjylland | 45.48 | 1:35.39 | |||||
24 | Rebecca Tonnesen | 2000 | DGI Sydøstjylland | 52.86 | 1:55.48 | |||||
- | Alberte Engsbye | 2000 | DGI Fyn | DSQ | ej rørt ved 50m | |||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Alison Lodal Hinklon | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 38.16 | 1:16.86 | |||||
2 | Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | DGI Storstrømmen | 38.08 | 1:17.31 | |||||
3 | Annika Jacobsen | 2001 | DGI Østjylland | 38.89 | 1:18.75 | |||||
4 | Sofie Vegener | 2002 | DGI Østjylland | 39.73 | 1:19.44 | |||||
5 | Sara Gade | 2002 | DGI Midtjylland | 39.75 | 1:20.32 | |||||
6 | Mille C. Berg | 2001 | DGI Sydøstjylland | 39.97 | 1:20.43 | |||||
7 | Mie Petersen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 40.46 | 1:22.10 | |||||
8 | Freja Larsen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 40.16 | 1:22.26 | |||||
9 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | DGI Sydøstjylland | 40.39 | 1:23.18 | |||||
10 | Jasmin Hillerup | 2001 | DGI Storstrømmen | 40.79 | 1:23.46 | |||||
11 | Amalie Christoffersen | 2001 | DGI Sydvest | 41.64 | 1:24.23 | |||||
12 | Helene Levring | 2001 | DGI Midtjylland | 41.04 | 1:24.50 | |||||
13 | Savannah Lundvig | 2001 | DGI Midtjylland | 41.27 | 1:25.44 | |||||
14 | Emma Andersen | 2001 | DGI Østjylland | 41.04 | 1:25.68 | |||||
15 | Maja Brinkmann | 2002 | DGI Sydøstjylland | 42.01 | 1:25.85 | |||||
16 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 43.52 | 1:26.24 | |||||
17 | Sofie Petersen | 2001 | DGI Østjylland | 41.80 | 1:26.25 | |||||
18 | Clara Mortensen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 41.89 | 1:26.78 | |||||
19 | Sofie Højberg Hygum | 2001 | DGI Sydvest | 41.97 | 1:27.39 | |||||
20 | Freja Schjøtt | 2001 | Dgi Sønderjylland | 42.30 | 1:28.07 | |||||
21 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 43.58 | 1:28.14 | |||||
22 | Nanna Eriksen | 2001 | DGI Nordjylland | 42.99 | 1:28.16 | |||||
23 | Laura Mikkelsen | 2001 | DGI Storstrømmen | 43.62 | 1:28.56 | |||||
24 | Karoline Jensen | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 43.96 | 1:29.11 | |||||
25 | Frida Jensen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 43.90 | 1:29.34 | |||||
26 | Astrid Francisca Jacobsen | 2001 | DGI Østjylland | 44.53 | 1:29.40 | |||||
27 | Frida B. Nielsen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 44.66 | 1:29.47 | |||||
28 | Mie Schack Poulsen | 2001 | DGI Sydvest | 44.27 | 1:29.81 | |||||
29 | Sara Falch | 2002 | DGI Nordjylland | 43.72 | 1:29.96 | |||||
30 | Laura Madsen | 2002 | DGI Nordjylland | 43.96 | 1:30.34 | |||||
31 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Dgi Sønderjylland | 43.74 | 1:30.77 | |||||
32 | Emma Gade | 2002 | DGI Sydvest | 45.53 | 1:33.23 | |||||
33 | Cecilie Prior | 2002 | DGI Nordjylland | 45.87 | 1:33.76 | |||||
34 | Caroline V. Kokholm | 2002 | DGI Østjylland | 44.63 | 1:34.19 | |||||
35 | Cathrine Boe Andersen | 2001 | DGI Nordjylland | 44.13 | 1:34.55 | |||||
36 | Josefine Fleggaard | 2001 | Dgi Sønderjylland | 45.73 | 1:34.76 | |||||
37 | Josefine T.k Pedersen | 2002 | DGI Nordjylland | 48.69 | 1:36.49 | |||||
38 | Iben K. Zachariassen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 47.35 | 1:36.95 | |||||
39 | Lykke Munk | 2002 | DGI Sydøstjylland | 1:36.98 | ||||||
40 | Sofie M. Christensen | 2002 | DGI Nordjylland | 48.29 | 1:38.02 | |||||
41 | Line Gunvald | 2001 | DGI Sydvest | 49.28 | 1:40.76 | |||||
42 | Emma Juel Petersen | 2001 | DGI Fyn | 48.78 | 1:40.95 | |||||
43 | Iben Knudsen | 2001 | DGI Fyn | 51.20 | 1:45.57 | |||||
44 | Amalie Mathiesen | 2001 | DGI Østjylland | 52.01 | 1:49.02 | |||||
45 | Malak Dohri | 2002 | DGI Storstrømmen | 50.67 | 1:51.92 | |||||
- | Anna Haue Jensen | 2001 | DGI Fyn | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Anna Kaarill | 2002 | DGI Fyn | DSQ | ej rørt ved 25m | |||||
- | Laura Lundbek Nüchel | 2002 | DGI Storkøbenhavn | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Nina Jensen | 2002 | DGI Sydvest | DSQ | brystarm ved vending | |||||
Løb 23, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Thomsen | 2003 | DGI Nordjylland | 40.09 | 1:20.46 | |||||
2 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | DGI Sydvest | 40.41 | 1:23.37 | |||||
3 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 42.49 | 1:29.01 | |||||
4 | Alberte Kempel Christense | 2004 | DGI Østjylland | 44.36 | 1:30.61 | |||||
5 | Emilie Mortensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 44.22 | 1:32.69 | |||||
6 | Karen Moos Jensen | 2003 | DGI Midtjylland | 46.47 | 1:36.77 | |||||
7 | Lykke Bladtkramer | 2003 | Dgi Sønderjylland | 48.15 | 1:38.65 | |||||
8 | Frederikke Andersen | 2004 | DGI Østjylland | 48.68 | 1:39.63 | |||||
9 | Julie Bech Ølgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 50.55 | 1:43.13 | |||||
10 | Anna Lind Petersen | 2004 | DGI Storstrømmen | 50.01 | 1:44.83 | |||||
11 | Mikela Muhlig | 2003 | DGI Sydøstjylland | 50.31 | 1:44.96 | |||||
12 | Alberte Jung Ryhl | 2003 | DGI Sydøstjylland | 51.80 | 1:45.36 | |||||
13 | Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 50.74 | 1:45.56 | |||||
14 | Julie Malina Schmidt | 2003 | DGI Østjylland | 51.68 | 1:45.73 | |||||
15 | Andrea S. Berwald | 2003 | DGI Østjylland | 52.51 | 1:48.70 | |||||
16 | Cecilie Meier | 2003 | DGI Sydøstjylland | 52.39 | 1:51.74 | |||||
17 | Nathalie Knudsen | 2003 | DGI Fyn | 54.09 | 1:53.63 | |||||
18 | Sara Høi Graversen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 53.52 | 1:54.43 | |||||
19 | Julie Gadgaard | 2003 | DGI Sydvest | 57.94 | 1:57.28 | |||||
20 | Matilde Baltsersen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 59.67 | 2:02.65 | |||||
21 | Ida Tilsted | 2004 | DGI Østjylland | 1:02.59 | 2:08.55 | |||||
22 | Sofie L. Hasager | 2003 | DGI Østjylland | 1:05.53 | 2:15.56 | |||||
- | Sofie Nielsen | 2003 | DGI Storstrømmen | DNF | ||||||
- | Cecilie Vad Andersen | 2003 | DGI Midtjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | DGI Østjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 18:41 |
Resultat Løb 24 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 18:42 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1975 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Bo Damvad | 1967 | DGI Nordjylland | 42.80 | 1:25.43 | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1984-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stefan Gram Hansen | 1990 | DGI Fyn | 44.69 | 1:33.30 | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Christensen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 30.81 | 1:03.31 | |||||
2 | Andreas Weje | 1998 | DGI Østjylland | 32.06 | 1:05.57 | |||||
3 | Nikolaj Mikkelsen | 1998 | DGI Nordjylland | 34.34 | 1:11.14 | |||||
4 | Mark Broner Jensen | 1992 | DGI Fyn | 35.64 | 1:14.68 | |||||
5 | Christoffer Nedergaard | 1995 | DGI Fyn | 38.09 | 1:17.92 | |||||
6 | Thomas Grosen | 1997 | DGI Østjylland | 40.68 | 1:24.31 | |||||
7 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | DGI Sydøstjylland | 46.28 | 1:32.08 | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emil Compen | 2000 | DGI Storstrømmen | 34.53 | 1:11.44 | |||||
2 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | DGI Sydøstjylland | 35.41 | 1:12.08 | |||||
3 | Thomas Gosvig | 1999 | DGI Nordjylland | 35.79 | 1:13.50 | |||||
4 | Emil Teis Sietam | 1999 | DGI Fyn | 35.40 | 1:13.62 | |||||
5 | Svend Matzen | 1999 | Dgi Sønderjylland | 35.43 | 1:13.77 | |||||
6 | Christian Bylling Jensen | 1999 | DGI Sydøstjylland | 36.69 | 1:14.17 | |||||
7 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 37.23 | 1:15.34 | |||||
8 | Christian K. Hansen | 1999 | DGI Sydvest | 36.77 | 1:17.25 | |||||
9 | Andreas Prior | 1999 | DGI Nordjylland | 38.07 | 1:18.32 | |||||
10 | Simon Andersen | 2000 | DGI Nordjylland | 38.04 | 1:18.58 | |||||
11 | Ole Skouvig Pedersen | 2000 | DGI Østjylland | 39.40 | 1:20.38 | |||||
12 | Niclas Frandsen | 1999 | DGI Østjylland | 38.57 | 1:20.46 | |||||
13 | Stinus Madsen | 1999 | DGI Fyn | 40.08 | 1:20.95 | |||||
14 | Christoffer Gaedt | 2000 | Dgi Sønderjylland | 39.97 | 1:21.74 | |||||
15 | Christopher Grønskov | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 40.55 | 1:21.92 | |||||
16 | Emil Rahbek | 1999 | DGI Nordjylland | 40.27 | 1:22.98 | |||||
17 | Mathias S. Madsen | 1999 | Dgi Sønderjylland | 41.26 | 1:23.08 | |||||
18 | Simon Tylak Jakobsen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 41.81 | 1:24.21 | |||||
19 | Emil B. Nielsen | 1999 | DGI Sydøstjylland | 41.20 | 1:24.32 | |||||
20 | Jeppe Woetmann Pedersen | 2000 | DGI Storstrømmen | 1:24.99 | ||||||
21 | Simon G. Jensen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 41.69 | 1:25.67 | |||||
22 | Michael Boddum Brix | 2000 | DGI Nordjylland | 45.93 | 1:31.27 | |||||
23 | Ditlev Knagaard | 2000 | DGI Østjylland | 45.52 | 1:33.61 | |||||
24 | Andreas Poulsen | 2000 | DGI Sydvest | 45.95 | 1:35.62 | |||||
25 | Christian Storgaard | 2000 | DGI Fyn | 45.37 | 1:37.30 | |||||
26 | Jacob Kærslund Larsen | 2000 | DGI Fyn | 50.35 | 1:39.89 | |||||
27 | Lasse Jakobsen | 2000 | DGI Fyn | 1:00.97 | 2:02.81 | |||||
28 | Habib Lajmi | 2000 | DGI Østjylland | 59.50 | 2:11.38 | |||||
- | Jeppe T. Johansen | 2000 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Patrick Andersen | 2000 | DGI Nordjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Xander Helbo Rasmussen | 2000 | DGI Sydvest | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 35.46 | 1:12.27 | |||||
2 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | DGI Midtjylland | 35.57 | 1:12.88 | |||||
3 | Nicolai Andreassen | 2001 | DGI Storstrømmen | 37.80 | 1:17.59 | |||||
4 | Laurits Mark Jensen | 2001 | DGI Nordjylland | 38.70 | 1:18.65 | |||||
5 | Jonas Christensen | 2002 | DGI Storstrømmen | 38.22 | 1:19.13 | |||||
6 | David Johansen | 2001 | DGI Nordjylland | 38.70 | 1:19.16 | |||||
7 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | 38.20 | 1:19.39 | |||||
8 | Rasmus Storgaard | 2001 | DGI Nordjylland | 1:21.29 | ||||||
9 | Niels Christian Hansen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 41.31 | 1:23.02 | |||||
10 | Rasmus Løwenstein | 2001 | DGI Storstrømmen | 40.68 | 1:23.41 | |||||
11 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 40.54 | 1:23.63 | |||||
12 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | DGI Østjylland | 41.10 | 1:24.91 | |||||
13 | André Iversen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 42.12 | 1:24.93 | |||||
14 | Kasper Due Svendsen | 2002 | DGI Østjylland | 42.28 | 1:25.71 | |||||
15 | Jens Peder Danielsen | 2001 | DGI Sydvest | 42.72 | 1:26.26 | |||||
16 | Mikkel Tybjerg | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 41.98 | 1:27.79 | |||||
17 | Mathias Ringtved | 2001 | DGI Østjylland | 43.48 | 1:27.80 | |||||
18 | Nikolaj Nybro | 2002 | DGI Østjylland | 43.55 | 1:28.41 | |||||
19 | Benjamin Friis | 2002 | Dgi Sønderjylland | 44.83 | 1:29.96 | |||||
20 | Magnus Hald | 2002 | DGI Nordjylland | 44.18 | 1:30.88 | |||||
21 | Mathias M. Nielsen | 2002 | DGI Midtjylland | 44.16 | 1:31.98 | |||||
22 | Zacharias H. Svendsen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 1:32.14 | ||||||
23 | Simon Simoni Christiansen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 44.70 | 1:33.76 | |||||
24 | Nicolai Engbjerg | 2001 | DGI Nordjylland | 46.44 | 1:34.66 | |||||
25 | Mikkel Andersen | 2002 | DGI Fyn | 46.59 | 1:34.68 | |||||
26 | Rune Kruse | 2002 | DGI Storstrømmen | 45.71 | 1:35.55 | |||||
27 | Jeppe Hansen | 2001 | DGI Fyn | 47.78 | 1:36.65 | |||||
28 | Oliver Persson | 2001 | DGI Østjylland | 48.11 | 1:38.61 | |||||
29 | Daniel Eg Larsen | 2001 | DGI Sydvest | 49.41 | 1:39.32 | |||||
30 | Jonas Brinkmann | 2002 | DGI Sydvest | 48.91 | 1:39.83 | |||||
31 | Niels Påske Hansen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 50.65 | 1:43.38 | |||||
32 | Tobias Dam Madsen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 50.86 | 1:43.56 | |||||
33 | Dennis Hansen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 51.25 | 1:45.64 | |||||
34 | Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 52.51 | 1:47.14 | |||||
35 | Gustav Dahl Madsen | 2001 | DGI Sydvest | 54.99 | 1:59.02 | |||||
36 | Daniel Gravers Christense | 2002 | DGI Sydvest | 57.23 | 2:00.28 | |||||
- | Christian Bols Pedersen | 2002 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Bjarke Bernberg | 2002 | DGI Østjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Jeppe K. Rasmussen | 2002 | DGI Østjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Kasper Larsen | 2002 | DGI Sydvest | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Tim Groen | 2001 | DGI Nordjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Løb 24, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thor Brunsgaard | 2003 | DGI Østjylland | 41.53 | 1:26.62 | |||||
2 | Jimmy Nielsen | 2003 | DGI Nordjylland | 44.72 | 1:30.65 | |||||
3 | Sofus Hollen Damvad | 2004 | DGI Nordjylland | 44.46 | 1:30.80 | |||||
4 | Casper Fink | 2003 | Dgi Sønderjylland | 45.76 | 1:32.88 | |||||
5 | Rasmus Håkonsson | 2004 | DGI Midtjylland | 48.20 | 1:38.68 | |||||
6 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | DGI Nordjylland | 49.47 | 1:40.01 | |||||
7 | Asger Als Olsen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 51.82 | 1:44.80 | |||||
8 | Nioclai Høgh-Rasmussen | 2003 | DGI Nordjylland | 52.90 | 1:49.18 | |||||
9 | Lasse Bøgsted | 2004 | DGI Nordjylland | 54.39 | 1:50.34 | |||||
10 | Magnus Bach Pedersen | 2003 | DGI Nordjylland | 57.06 | 1:51.21 | |||||
11 | Morten Bjørnholt | 2003 | DGI Sydøstjylland | 55.74 | 1:53.82 | |||||
12 | Nikolaj Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | 57.97 | 2:00.24 | |||||
13 | Oliver Visser | 2004 | DGI Østjylland | 59.67 | 2:00.79 | |||||
14 | Jacob Bach-Valeur | 2004 | DGI Østjylland | 1:05.42 | 2:15.83 | |||||
- | Anton Christiansen | 2004 | DGI Midtjylland | DSQ | ej rørt ved vending | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 18:42 |
Resultat Løb 25 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 18:53 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1925-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Majbrit Ditlevsen | 1958 | DGI Sydøstjylland | 47.57 | 1:39.28 | |||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1966-1975 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Helle Martinussen | 1973 | DGI Fyn | 47.79 | 1:36.31 | |||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Signe Thomsen | 2003 | DGI Nordjylland | 39.74 | 1:24.52 | |||||
2 | Maibritt Christensen | 2003 | DGI Nordjylland | 43.28 | 1:30.39 | |||||
3 | Maria Mehlsen | 2003 | DGI Østjylland | 44.83 | 1:32.78 | |||||
4 | Alberte Kempel Christense | 2004 | DGI Østjylland | 44.27 | 1:33.39 | |||||
5 | Nicoline Dyrman | 2004 | DGI Nordjylland | 45.27 | 1:33.72 | |||||
6 | Emilie Højen Meyer | 2004 | DGI Storstrømmen | 45.65 | 1:34.72 | |||||
7 | Josephine S. Johansen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 42.47 | 1:34.75 | |||||
8 | Mathilde Møller | 2004 | DGI Østjylland | 45.79 | 1:35.07 | |||||
9 | Astrid Hassing | 2004 | DGI Nordjylland | 42.81 | 1:37.07 | |||||
10 | Mathilde Skak Thomsen | 2003 | DGI Østjylland | 44.89 | 1:37.42 | |||||
11 | Victoria Bjerre | 2003 | DGI Nordjylland | 47.51 | 1:38.77 | |||||
12 | Sofie S. Aaby Nielsen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 48.72 | 1:39.34 | |||||
13 | Olivia Møller | 2004 | DGI Storstrømmen | 46.79 | 1:39.83 | |||||
14 | Marlene Reitan | 2003 | DGI Østjylland | 47.36 | 1:43.09 | |||||
15 | Agnes Astrup-Jensen | 2003 | DGI Østjylland | 48.87 | 1:43.15 | |||||
16 | Sofie Lykke Greve | 2004 | DGI Fyn | 50.25 | 1:44.08 | |||||
17 | Freja K. Martinussen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 49.61 | 1:44.45 | |||||
18 | Linea Sørensen | 2004 | DGI Nordjylland | 47.55 | 1:44.74 | |||||
19 | Stinne Holst Gregersen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 49.86 | 1:46.02 | |||||
20 | Maria Graff Esbensen | 2003 | DGI Midtjylland | 50.99 | 1:46.30 | |||||
21 | Anna Lind Petersen | 2004 | DGI Storstrømmen | 49.86 | 1:47.22 | |||||
22 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | DGI Midtjylland | 52.60 | 1:52.31 | |||||
23 | Julie Bech Ølgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 53.01 | 1:52.48 | |||||
24 | Nynne Jakobsen | 2004 | DGI Storstrømmen | 55.44 | 1:53.94 | |||||
25 | Line Heise | 2003 | DGI Østjylland | 54.86 | 1:54.59 | |||||
26 | Nanna Lauritsen | 2004 | DGI Storstrømmen | 53.99 | 1:54.80 | |||||
27 | Amanda Lund Nielsen | 2003 | DGI Sydvest | 1:03.54 | 2:12.87 | |||||
- | Marie Madsen | 2003 | DGI Sydøstjylland | DSQ | asynkrone ben v brys | |||||
- | Sine Jessen | 2004 | DGI Sydvest | DSQ | armtag under vand | |||||
- | Sofie Marie Damsø | 2004 | DGI Sydøstjylland | DSQ | asynkrone ben | |||||
- | Stine Bendixen Nissen | 2004 | DGI Sydøstjylland | DSQ | flere flyben v vendi | |||||
Løb 25, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Weronika L. Bjørn | 2005 | DGI Midtjylland | 46.67 | 1:40.66 | |||||
2 | Cecilie P. Michaelsen | 2005 | DGI Nordjylland | 49.58 | 1:45.84 | |||||
3 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | DGI Storstrømmen | 47.28 | 1:48.10 | |||||
4 | Rikke Sander Berggreen | 2005 | DGI Midtjylland | 49.04 | 1:48.72 | |||||
5 | Karen Lassen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 52.37 | 1:54.33 | |||||
6 | Zenia Christensen | 2005 | DGI Nordjylland | 57.27 | 1:55.91 | |||||
7 | Emma Ljusheva | 2005 | Dgi Sønderjylland | 56.28 | 1:56.65 | |||||
8 | Maiken Hansen | 2005 | DGI Sydøstjylland | 56.69 | 1:58.05 | |||||
9 | Julie Tanggaard | 2005 | DGI Sydvest | 1:09.66 | 2:19.01 | |||||
10 | Katrine Christiansen | 2005 | DGI Sydvest | 1:13.53 | 2:31.56 | |||||
- | Ida Tanggaard | 2005 | DGI Sydvest | DSQ | asynkrone ben | |||||
- | Klara Madsen | 2005 | DGI Sydøstjylland | DSQ | asynkrone ben | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 18:53 |
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 18:54 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1925-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Torben Eisland-Schmidt | 1958 | Dgi Sønderjylland | 58.73 | 1:54.73 | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1966-1975 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Søren Nordhahl Hansen | 1970 | DGI Midtjylland | 34.75 | 1:15.67 | |||||
2 | Preben Hansen | 1967 | DGI Nordjylland | 37.50 | 1:19.82 | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1976-1983 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Lasse Tetzschner | 1982 | DGI Midtjylland | 32.20 | 1:11.83 | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1984-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stefan Gram Hansen | 1990 | DGI Fyn | 36.95 | 1:23.47 | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nikolai Sander | 2003 | DGI Nordjylland | 37.23 | 1:21.02 | |||||
2 | Christian Kornum | 2003 | DGI Nordjylland | 39.82 | 1:22.51 | |||||
3 | Frederik P. Michaelsen | 2003 | DGI Nordjylland | 41.71 | 1:28.45 | |||||
4 | Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 41.00 | 1:30.15 | |||||
5 | Oliver Fenger | 2003 | DGI Sydøstjylland | 43.73 | 1:33.49 | |||||
6 | Mathias Ankersen | 2004 | DGI Storstrømmen | 47.60 | 1:39.74 | |||||
7 | Magnus Bach Pedersen | 2003 | DGI Nordjylland | 53.38 | 1:39.90 | |||||
8 | Jonas Abildgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 47.43 | 1:40.37 | |||||
9 | Malthe Theisen | 2003 | DGI Midtjylland | 48.04 | 1:41.26 | |||||
10 | Mattias Hansen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 46.08 | 1:42.86 | |||||
11 | Frederik Schimann Hansen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 47.67 | 1:44.59 | |||||
12 | Jeppe Egholm | 2003 | DGI Nordjylland | 50.04 | 1:45.79 | |||||
13 | Simon K. Sørensen | 2003 | DGI Østjylland | 55.74 | 1:50.91 | |||||
14 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | DGI Storstrømmen | 55.45 | 1:51.69 | |||||
15 | Viktor Banke | 2003 | DGI Fyn | 51.32 | 1:53.17 | |||||
16 | Frederik Holdt | 2003 | DGI Sydvest | 55.01 | 1:53.35 | |||||
17 | Lasse Bøgsted | 2004 | DGI Nordjylland | 55.21 | 1:56.42 | |||||
18 | Marcus Øhlenschlæger | 2003 | DGI Sydvest | 58.83 | 1:57.95 | |||||
19 | Jakob Frimand | 2004 | DGI Østjylland | 1:01.38 | 2:01.61 | |||||
20 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | DGI Midtjylland | 59.50 | 2:02.48 | |||||
21 | Luca Helbo Rasmussen | 2004 | DGI Sydvest | 59.36 | 2:02.93 | |||||
Løb 26, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Theis Nelander | 2005 | DGI Midtjylland | 44.05 | 1:35.83 | |||||
2 | Per Odrich | 2006 | DGI Østjylland | 52.88 | 1:50.64 | |||||
3 | Elias A. Pedersen | 2006 | DGI Østjylland | 1:00.22 | 1:59.84 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 14 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 18:54 |
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 09:08 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 27, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Nordjyllands Spidslæber | 1996 | DGI Nordjylland | 4:17.52 | ||||||
Martha Moeslund | 1998 | 30.21 | 1:03.17 | 1:03.17 | ||||||
Caroline Mikkelsen | 1998 | 31.08 | 1:04.27 | 2:07.44 | ||||||
Sara Stecher | 1997 | 30.52 | 1:04.74 | 3:12.18 | ||||||
Anne T. Nielsen | 1996 | 31.13 | 1:05.34 | 4:17.52 | ||||||
2 | Sønderjylland Piger Gr. 5 | 1996 | Dgi Sønderjylland | 4:32.28 | ||||||
Rie Lassen | 1997 | 34.71 | 1:11.34 | 1:11.34 | ||||||
Camilla Linne | 1997 | 29.55 | 1:03.01 | 2:14.35 | ||||||
Johanne Bogh | 1996 | 34.57 | 1:14.41 | 3:28.76 | ||||||
Jasmin Fasel | 1996 | 30.17 | 1:03.52 | 4:32.28 | ||||||
3 | Østjylland Gr.5 - Piger1 | 1991 | DGI Østjylland | 4:33.48 | ||||||
Christine Skouboe | 1997 | 33.90 | 1:11.23 | 1:11.23 | ||||||
Emma F. Sørensen | 1998 | 33.84 | 1:10.39 | 2:21.62 | ||||||
Melissa Furman | 1999 | 32.33 | 1:07.83 | 3:29.45 | ||||||
Sofie Møller Sørensen | 1998 | 30.12 | 1:04.03 | 4:33.48 | ||||||
4 | Orient Piger1 | 1998 | DGI Storkøbenhavn | 4:43.15 | ||||||
Maiken Jakobsen | 1999 | 32.69 | 1:08.07 | 1:08.07 | ||||||
Clara Sofie Egeberg | 1998 | 36.59 | 1:17.52 | 2:25.59 | ||||||
Nina Madsen Teller | 1999 | 34.44 | 1:12.70 | 3:38.29 | ||||||
Anne Sophie H. Hansen | 1999 | 30.67 | 1:04.86 | 4:43.15 | ||||||
5 | Østjylland Gr.5 - Piger2 | 1991 | DGI Østjylland | 5:04.25 | ||||||
Charlotte Elgaard | 1991 | 35.76 | 1:18.28 | 1:18.28 | ||||||
Janina Christensen | 1993 | 39.35 | 1:21.73 | 2:40.01 | ||||||
Emma Uhrenfeldt Jensen | 2000 | 33.87 | 1:09.72 | 3:49.73 | ||||||
Kristine S. Pedersen | 1998 | 35.58 | 1:14.52 | 5:04.25 | ||||||
6 | Nordjyllands Stiletgirlz | 1997 | DGI Nordjylland | 5:05.45 | ||||||
Janni Andreasen | 1997 | 34.19 | 1:12.08 | 1:12.08 | ||||||
Signe Svendsen | 1996 | 33.53 | 1:12.11 | 2:24.19 | ||||||
Kathrine R. Jensen | 1998 | 35.72 | 1:15.95 | 3:40.14 | ||||||
Maria Andreasen | 1994 | 39.19 | 1:25.31 | 5:05.45 | ||||||
- | Bond Babes | 1998 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Piger Gr. 5 Fynske | 1991 | DGI Fyn | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Løb 27, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Nordjyll. Water Rockets | 1999 | DGI Nordjylland | 4:23.30 | ||||||
Klara Therkildsen | 1999 | 32.25 | 1:06.45 | 1:06.45 | ||||||
Freja Emborg Sørensen | 1999 | 31.41 | 1:05.62 | 2:12.07 | ||||||
Emma Kjær | 1999 | 31.03 | 1:06.07 | 3:18.14 | ||||||
Anne Nielsen | 1999 | 31.70 | 1:05.16 | 4:23.30 | ||||||
2 | Sydøst Gr. 6 Piger 1 | 1999 | DGI Sydøstjylland | 4:52.59 | ||||||
Julie Martinussen | 2000 | 34.28 | 1:10.81 | 1:10.81 | ||||||
Freja Brogaard | 1999 | 35.63 | 1:14.86 | 2:25.67 | ||||||
Milena Christensen | 1999 | 35.48 | 1:14.43 | 3:40.10 | ||||||
Line Lohmann Rasmussen | 1999 | 35.27 | 1:12.49 | 4:52.59 | ||||||
3 | Østjylland Gr.6 - Piger1 | 1999 | DGI Østjylland | 4:52.68 | ||||||
Anna Harboe | 2000 | 35.42 | 1:13.97 | 1:13.97 | ||||||
Sofie Vegener | 2002 | 34.21 | 1:10.08 | 2:24.05 | ||||||
Laura Bryndum Andersen | 1999 | 35.41 | 1:15.66 | 3:39.71 | ||||||
Rikke Thybo Svenstrup | 1999 | 34.65 | 1:12.97 | 4:52.68 | ||||||
4 | Sønderjylland 1 Piger Gr 6 | 1999 | Dgi Sønderjylland | 5:01.57 | ||||||
Olivia Steenstrup | 2000 | 35.88 | 1:16.16 | 1:16.16 | ||||||
Lærke Bladtkramer | 2001 | 37.54 | ||||||||
Maria S. Johannsen | 2000 | 3:08.21 | 3:44.19 | 3:44.19 | ||||||
Nethe Pedersen | 2001 | 37.04 | 1:17.38 | 5:01.57 | ||||||
5 | Nordjylland Rocket Ducks | 1999 | DGI Nordjylland | 5:02.09 | ||||||
Rikke Sørensen | 1999 | 35.32 | 1:15.58 | 1:15.58 | ||||||
Emilia Nielsen | 2000 | 36.67 | 1:16.43 | 2:32.01 | ||||||
Josephine Strøm Hansen | 2000 | 37.83 | 1:19.78 | 3:51.79 | ||||||
Andrea Zanchetta | 2000 | 33.30 | 1:10.30 | 5:02.09 | ||||||
6 | Piger Gr. 6 Fynske | 1999 | DGI Fyn | 5:05.13 | ||||||
Eva Schousboe | 2000 | 36.43 | 1:16.64 | 1:16.64 | ||||||
Malene F. Vesterbrandt | 2000 | 37.95 | 1:17.80 | 2:34.44 | ||||||
Sif Kaas Kristensen | 2000 | 38.51 | 1:22.07 | 3:56.51 | ||||||
Line Bremer Mortensen | 2000 | 32.31 | 1:08.62 | 5:05.13 | ||||||
7 | Dgi Sydvest Gr. 6 Piger 1 | 1999 | DGI Sydvest | 5:07.80 | ||||||
Kasandra Isager | 2000 | 33.71 | 1:10.00 | 1:10.00 | ||||||
Sabrina Jensen | 2000 | 37.36 | 1:19.55 | 2:29.55 | ||||||
Signe Kusk Pedersen | 2000 | 38.79 | 1:20.74 | 3:50.29 | ||||||
Signe Hadrup Andersen | 2000 | 36.74 | 1:17.51 | 5:07.80 | ||||||
8 | Hit Girlz | 2000 | DGI Midtjylland | 5:15.31 | ||||||
Amanda Meldgaard | 1999 | 32.22 | 1:08.38 | 1:08.38 | ||||||
Kirsten Q. Noro | 2000 | 38.76 | 1:23.15 | 2:31.53 | ||||||
Lærke Meyer | 2000 | 35.13 | 1:14.02 | 3:45.55 | ||||||
Maria Graff Esbensen | 2003 | 42.72 | 1:29.76 | 5:15.31 | ||||||
9 | Dgi Sydvest Gr. 6 Piger 2 | 1999 | DGI Sydvest | 5:32.72 | ||||||
Vivi Bjerrum | 1999 | 37.71 | 1:20.89 | 1:20.89 | ||||||
Mathilde Kristensen | 2000 | 38.11 | 1:21.16 | 2:42.05 | ||||||
Thorina Joy Schröder | 1999 | 43.47 | 1:29.48 | 4:11.53 | ||||||
Stine Frederiksen | 2000 | 38.70 | 1:21.19 | 5:32.72 | ||||||
10 | Østjylland Gr.6 - Piger2 | 1999 | DGI Østjylland | 5:44.60 | ||||||
Kirstine Selde | 1999 | 36.20 | 1:18.58 | 1:18.58 | ||||||
Liva Tofft | 2000 | 40.60 | 1:25.00 | 2:43.58 | ||||||
Helena Duun | 2001 | 44.77 | 1:38.62 | 4:22.20 | ||||||
Freja Plannthin Mogensen | 1999 | 39.01 | 1:22.40 | 5:44.60 | ||||||
11 | Sønderjylland 2 Piger Gr. 6 | 1999 | Dgi Sønderjylland | 5:52.56 | ||||||
Ida Petersen | 1999 | 38.26 | 1:20.21 | 1:20.21 | ||||||
Michelle Leidecker | 1999 | 43.28 | 1:35.10 | 2:55.31 | ||||||
Katrine Hansen | 2000 | 44.75 | 1:37.29 | 4:32.60 | ||||||
Signe Regitze Hansen | 1999 | 37.86 | 1:19.96 | 5:52.56 | ||||||
12 | Sydøst Gr. 6 Piger 2 | 1999 | DGI Sydøstjylland | 5:55.73 | ||||||
Emilie Ravnholt | 2000 | 36.80 | 1:17.47 | 1:17.47 | ||||||
Astrid Vandelbjerg Ladega | 1999 | 45.91 | 1:36.76 | 2:54.23 | ||||||
Lykke Muhlig | 1999 | 38.75 | 1:23.27 | 4:17.50 | ||||||
Rebecca Tonnesen | 2000 | 42.84 | 1:38.23 | 5:55.73 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 09:08 |
Resultat Løb 28 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 09:47 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 28, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Nordjyllands Rocket Boyz | 1995 | DGI Nordjylland | 3:52.49 | ||||||
Benjamin Jørgensen | 1996 | 28.95 | 59.63 | 59.63 | ||||||
Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | 27.65 | 57.98 | 1:57.61 | ||||||
Alexander Jensen | 1995 | 27.93 | 58.73 | 2:56.34 | ||||||
Dennis Madsen | 1997 | 26.69 | 56.15 | 3:52.49 | ||||||
2 | Drenge Gr. 5 Fynske | 1991 | DGI Fyn | 4:02.72 | ||||||
Mark Broner Jensen | 1992 | 28.63 | 1:00.38 | 1:00.38 | ||||||
Mikael Olsen | 1992 | 28.90 | 1:01.48 | 2:01.86 | ||||||
Christoffer Nedergaard | 1995 | 29.39 | 1:02.42 | 3:04.28 | ||||||
Nicolai Broner Jensen | 1994 | 27.26 | 58.44 | 4:02.72 | ||||||
3 | Østjylland Gr.5 - Drenge1 | 1991 | DGI Østjylland | 4:09.21 | ||||||
Andreas Weje | 1998 | 28.07 | 58.65 | 58.65 | ||||||
Steffen Trier Nielsen | 1996 | 29.20 | 1:01.22 | 1:59.87 | ||||||
Sebastian Loftager | 1995 | 30.88 | 1:05.83 | 3:05.70 | ||||||
Mikkel Toftdal | 1995 | 31.24 | 1:03.51 | 4:09.21 | ||||||
4 | Team Brutus | 1998 | DGI Midtjylland | 4:10.42 | ||||||
Martin Holmershøj | 1998 | 29.97 | 1:02.13 | 1:02.13 | ||||||
Frederick K. Madsen | 1999 | 28.12 | 59.98 | 2:02.11 | ||||||
Jonas Terpager Hansen | 2000 | 32.11 | 1:06.91 | 3:09.02 | ||||||
Jakob Vingborg | 1998 | 28.50 | 1:01.40 | 4:10.42 | ||||||
5 | Nordjylland Xtremes | 1996 | DGI Nordjylland | 4:17.49 | ||||||
Mads Hald | 1996 | 32.90 | 1:07.54 | 1:07.54 | ||||||
Jonas Vilhelmsen | 1995 | 29.45 | 1:02.86 | 2:10.40 | ||||||
Asger Mikkelsen | 1997 | 31.16 | 1:06.04 | 3:16.44 | ||||||
Klaus Christensen | 1993 | 29.00 | 1:01.05 | 4:17.49 | ||||||
6 | Sydøst Drenge 1 Gruppe 5 | 1997 | DGI Sydøstjylland | 4:19.73 | ||||||
Anders Ballisager Hansen | 1998 | 32.84 | 1:09.14 | 1:09.14 | ||||||
Johannes Larsen | 1996 | 29.71 | 1:03.89 | 2:13.03 | ||||||
Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | 32.67 | 1:07.68 | 3:20.71 | ||||||
Christian Koch | 1998 | 28.37 | 59.02 | 4:19.73 | ||||||
7 | Østjylland Gr.5 - Drenge2 | 1991 | DGI Østjylland | 4:31.22 | ||||||
Jesper Thyssen | 1995 | 32.79 | 1:09.44 | 1:09.44 | ||||||
Frederik Iburg | 1995 | 32.37 | 1:08.23 | 2:17.67 | ||||||
Simon Dollerup Jensen | 2000 | 33.07 | 1:10.40 | 3:28.07 | ||||||
Laust Særkjær | 1996 | 29.87 | 1:03.15 | 4:31.22 | ||||||
- | Skipper Skræk | 1998 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
- | Orient Herrer | 1992 | DGI Storkøbenhavn | DSQ | forkert årgang | |||||
Marc Nielsen | 1994 | 25.97 | 53.94 | 53.94 | ||||||
Joakim Jakobsen | 1994 | 28.24 | 1:54.09 | |||||||
Hans Henrik Havn | 1992 | 2:53.58 | ||||||||
Løb 28, 4X100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Haslev D6 | 1999 | DGI Storstrømmen | 3:59.87 | ||||||
Jakob Dynesen | 2000 | 29.86 | 1:05.31 | 1:05.31 | ||||||
Niels R. E. Sørensen | 1999 | 27.32 | 57.59 | 2:02.90 | ||||||
Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | 27.82 | 59.20 | 3:02.10 | ||||||
Emil Compen | 2000 | 27.52 | 57.77 | 3:59.87 | ||||||
2 | Nordjyllands Destroyers | 1999 | DGI Nordjylland | 4:09.34 | ||||||
Kristian Berthelsen | 1999 | 28.18 | 58.91 | 58.91 | ||||||
Thomas Gosvig | 1999 | 29.48 | 1:02.99 | 2:01.90 | ||||||
Anders Rosbjerg Larsen | 1999 | 29.87 | 1:02.50 | 3:04.40 | ||||||
Simon Andersen | 2000 | 30.28 | 1:04.94 | 4:09.34 | ||||||
3 | Østjylland Gr.6 - Drenge1 | 1999 | DGI Østjylland | 4:12.68 | ||||||
Christian Windahl Hansen | 2000 | 29.83 | 1:02.93 | 1:02.93 | ||||||
Ole Skouvig Pedersen | 2000 | 30.77 | 1:05.55 | 2:08.48 | ||||||
Andreas Rasmussen | 1999 | 31.66 | 1:05.78 | 3:14.26 | ||||||
Andreas Hougaard | 2000 | 27.12 | 58.42 | 4:12.68 | ||||||
4 | Drenge Gr. 6 Fynske | 1999 | DGI Fyn | 4:13.88 | ||||||
Emil Pandrup | 1999 | 29.96 | 1:02.32 | 1:02.32 | ||||||
Kevin Henricksen | 2000 | 30.20 | 1:04.18 | 2:06.50 | ||||||
Peder Jensen | 1999 | 30.11 | 1:04.91 | 3:11.41 | ||||||
Cornelius Swain | 1999 | 29.63 | 1:02.47 | 4:13.88 | ||||||
5 | Sydøst Gr. 6 Drenge 1 | 1999 | DGI Sydøstjylland | 4:23.28 | ||||||
Christian Bylling Jensen | 1999 | 30.20 | 1:04.28 | 1:04.28 | ||||||
Casper Ammitzbøll | 2000 | 33.94 | 1:10.64 | 2:14.92 | ||||||
Oliver Østergaard Hansen | 2000 | 30.26 | 1:02.50 | 3:17.42 | ||||||
Emil B. Nielsen | 1999 | 31.72 | 1:05.86 | 4:23.28 | ||||||
6 | Orient Drenge | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 4:42.77 | ||||||
Christopher Grønskov | 1999 | 32.14 | 1:08.40 | 1:08.40 | ||||||
Gustav Skjoldman | 2000 | 34.45 | 1:12.55 | 2:20.95 | ||||||
Mikkel Tybjerg | 2001 | 37.00 | 1:21.92 | 3:42.87 | ||||||
Marcus Højengaard | 1999 | 28.36 | 59.90 | 4:42.77 | ||||||
7 | Sønderjylland 2 Drenge Gr. 6 | 1999 | Dgi Sønderjylland | 4:45.16 | ||||||
Jacob Petersen | 2000 | 35.75 | 1:15.71 | 1:15.71 | ||||||
Rune Larsen | 2000 | 33.29 | 1:08.87 | 2:24.58 | ||||||
Christoffer Gaedt | 2000 | 34.08 | 1:11.81 | 3:36.39 | ||||||
Mathias S. Madsen | 1999 | 33.72 | 1:08.77 | 4:45.16 | ||||||
8 | Nordjyllands Power Boyz | 1999 | DGI Nordjylland | 4:51.15 | ||||||
Martin Kristiansen | 2000 | 34.68 | 1:13.92 | 1:13.92 | ||||||
Jens Jensen | 1999 | 31.59 | 1:08.92 | 2:22.84 | ||||||
Andreas Prior | 1999 | 32.48 | 1:09.72 | 3:32.56 | ||||||
Rasmus Pedersen | 2000 | 35.90 | 1:18.59 | 4:51.15 | ||||||
9 | Dgi Sydvest Gr. 6 Dreng 2 | 1999 | DGI Sydvest | 4:59.94 | ||||||
Andreas Poulsen | 2000 | 35.96 | 1:18.62 | 1:18.62 | ||||||
Christian Holten Pedersen | 1999 | 31.71 | 1:06.73 | 2:25.35 | ||||||
Tobias Bjørnskov Pedersen | 2000 | 33.94 | 1:12.44 | 3:37.79 | ||||||
Andreas Stensgård | 1999 | 37.66 | 1:22.15 | 4:59.94 | ||||||
10 | Østjylland Gr.6 - Drenge2 | 1999 | DGI Østjylland | 4:59.95 | ||||||
Kasper Kjær | 2000 | 33.09 | 1:10.78 | 1:10.78 | ||||||
Mads Sørensen | 2000 | 36.71 | 1:15.02 | 2:25.80 | ||||||
Elias Lauritsen | 2000 | 37.46 | 1:19.76 | 3:45.56 | ||||||
Joachim Urbak | 1999 | 36.13 | 1:14.39 | 4:59.95 | ||||||
- | Sønderjylland 1 Drenge Gr. 6 | 1999 | Dgi Sønderjylland | DNS | ||||||
Simon Tylak Jakobsen | 2000 | |||||||||
Mathias Kjær Nielsen | 2000 | |||||||||
Mathias S. Madsen | 1999 | |||||||||
Victor Kristensen | 1999 | DNS | ||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 09:47 |
Resultat Løb 29 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 09:56 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 1991-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Sønderjylland Mix Gr. 5 | 1995 | Dgi Sønderjylland | 4:17.40 | ||||||
Luna Rahr Futtrup | 1997 | 33.80 | 1:11.61 | 1:11.61 | ||||||
Lærke Rahr Futtrup | 1999 | 34.83 | 1:13.40 | 2:25.01 | ||||||
Rasmus Christensen | 1996 | 26.94 | 56.17 | 3:21.18 | ||||||
Steffen Skipper Petersen | 1996 | 26.83 | 56.22 | 4:17.40 | ||||||
2 | Mix Gr. 5 Fynsk | 1991 | DGI Fyn | 4:26.94 | ||||||
Julie Martinussen | 1997 | 33.44 | 1:11.33 | 1:11.33 | ||||||
Caroline Odgaard | 1996 | 34.94 | 1:13.23 | 2:24.56 | ||||||
Jacob Terndrup Heiden | 1996 | 28.06 | 59.18 | 3:23.74 | ||||||
Jonas Mathiesen | 1998 | 29.40 | 1:03.20 | 4:26.94 | ||||||
3 | Nordjyllands Charmører | 1996 | DGI Nordjylland | 4:27.94 | ||||||
Nikolaj Mikkelsen | 1998 | 29.95 | 1:03.67 | 1:03.67 | ||||||
Merethe Mark Jensen | 1997 | 34.13 | 1:10.86 | 2:14.53 | ||||||
Kim Møller Nielsen | 1992 | 31.37 | 1:04.83 | 3:19.36 | ||||||
Katrine Kristensen | 1997 | 32.61 | 1:08.58 | 4:27.94 | ||||||
4 | Østjylland Gr. 5 - Mix 1 | 1991 | DGI Østjylland | 4:40.95 | ||||||
Thomas Grosen | 1997 | 30.35 | 1:04.81 | 1:04.81 | ||||||
Anna Svit Pedersen | 1996 | 36.60 | 1:19.89 | 2:24.70 | ||||||
Kathrine V. Kokholm | 2000 | 35.21 | 1:12.97 | 3:37.67 | ||||||
Kristoffer Jensen | 1994 | 30.19 | 1:03.28 | 4:40.95 | ||||||
5 | Østjylland Gr. 5 - Mix 2 | 1991 | DGI Østjylland | 4:48.70 | ||||||
Anne Tvedskov Nielsen | 1997 | 37.30 | 1:19.86 | 1:19.86 | ||||||
Josefine M. Olesen | 1999 | 38.75 | 1:23.17 | 2:43.03 | ||||||
Jesper Madsen | 1996 | 30.85 | 1:06.88 | 3:49.91 | ||||||
Kristian Ranghøj | 1995 | 27.95 | 58.79 | 4:48.70 | ||||||
6 | Sydøst Mix Gruppe 5 | 1991 | DGI Sydøstjylland | 5:09.73 | ||||||
Trine G. Sørensen | 1997 | 37.21 | 1:14.09 | 1:14.09 | ||||||
Tobias Dam Madsen | 2002 | 44.13 | 1:27.80 | 2:41.89 | ||||||
Milla Bauer | 1997 | 37.88 | 1:21.23 | 4:03.12 | ||||||
William Bech Hindborg | 2000 | 32.49 | 1:06.61 | 5:09.73 | ||||||
Løb 29, 4X100m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | Nordjyllands Mega Force | 1999 | DGI Nordjylland | 4:27.83 | ||||||
Kathrin B. Poulsen | 2000 | 32.02 | 1:07.94 | 1:07.94 | ||||||
Caroline Christensen | 1999 | 31.81 | 1:06.81 | 2:14.75 | ||||||
Andreas Rask Sørensen | 1999 | 32.63 | 1:07.03 | 3:21.78 | ||||||
Rasmus Abildgaard | 2000 | 31.34 | 1:06.05 | 4:27.83 | ||||||
2 | Østjylland Gr. 6 - Mix 1 | 1999 | DGI Østjylland | 4:39.58 | ||||||
Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | 30.87 | 1:03.76 | 1:03.76 | ||||||
Emilie Støve | 2000 | 36.14 | 1:15.80 | 2:19.56 | ||||||
Caroline Jürgensen | 2000 | 34.58 | 1:14.51 | 3:34.07 | ||||||
Niclas Frandsen | 1999 | 30.85 | 1:05.51 | 4:39.58 | ||||||
3 | Haslev Mix 6 | 1999 | DGI Storstrømmen | 4:50.31 | ||||||
Maria Hjort Lodstrup | 2000 | 38.49 | 1:19.82 | 1:19.82 | ||||||
Kasper Nikolaj Lynge | 1999 | 33.47 | 1:09.11 | 2:28.93 | ||||||
Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | 30.63 | 1:04.86 | 3:33.79 | ||||||
Emilie Gaál | 1999 | 35.71 | 1:16.52 | 4:50.31 | ||||||
4 | Sønderjylland Mix Gr. 6 | 1999 | Dgi Sønderjylland | 5:05.41 | ||||||
Simon G. Jensen | 2000 | 37.65 | 1:18.60 | 1:18.60 | ||||||
Christopher Kristiansen | 2000 | 34.68 | 1:13.27 | 2:31.87 | ||||||
Anna Kruse Mathiasen | 2000 | 36.83 | 1:18.38 | 3:50.25 | ||||||
Cecilie Poulsen | 1999 | 36.82 | 1:15.16 | 5:05.41 | ||||||
5 | Nordjyllands Swim Starz | 1999 | DGI Nordjylland | 5:07.08 | ||||||
Patrick Andersen | 2000 | 34.20 | 1:12.73 | 1:12.73 | ||||||
Maria Sørensen | 1999 | 37.24 | 1:19.48 | 2:32.21 | ||||||
Michael Boddum Brix | 2000 | 40.05 | 1:23.55 | 3:55.76 | ||||||
Anne Rasmussen Sand | 2000 | 34.75 | 1:11.32 | 5:07.08 | ||||||
6 | Mix Gr. 6 Fynsk | 1999 | DGI Fyn | 5:10.68 | ||||||
Emil Munk | 1999 | 33.43 | 1:10.35 | 1:10.35 | ||||||
Stinus Madsen | 1999 | 32.59 | 1:09.55 | 2:19.90 | ||||||
Amalie Faigh Sørensen | 2000 | 39.09 | 1:25.90 | 3:45.80 | ||||||
Freja Ørom | 2000 | 40.73 | 1:24.88 | 5:10.68 | ||||||
7 | Østjylland Gr. 6 - Mix 2 | 1999 | DGI Østjylland | 5:21.72 | ||||||
Johanne B. Holm | 2000 | 37.17 | 1:18.93 | 1:18.93 | ||||||
Amanda Hørdum Bjørnholdt | 1999 | 36.01 | 1:17.64 | 2:36.57 | ||||||
Ditlev Knagaard | 2000 | 38.02 | 1:21.74 | 3:58.31 | ||||||
Lauge Ladefoged | 2000 | 40.22 | 1:23.41 | 5:21.72 | ||||||
- | Dgi Sydvest Gr. 6 Mix | 1999 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 09:56 |
Resultat Løb 30 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 09:49 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 30, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Frøken Grøn | 2002 | DGI Midtjylland | 2:06.70 | ||||||
Sascha Lausten | 2002 | 31.01 | 31.01 | |||||||
Emilie Knudsen | 2002 | 30.82 | 1:01.83 | |||||||
Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | 32.59 | 1:34.42 | |||||||
Sara Gade | 2002 | 32.28 | 2:06.70 | |||||||
2 | Nordjyllands Brunetter | 2001 | DGI Nordjylland | 2:09.73 | ||||||
Maria Kornum | 2001 | 31.33 | 31.33 | |||||||
Maja Ibsen | 2001 | 30.95 | 1:02.28 | |||||||
Kristine Kristensen | 2002 | 34.17 | 1:36.45 | |||||||
Victoria Femhøj Jensen | 2002 | 33.28 | 2:09.73 | |||||||
3 | Østjylland Gr 7 Piger 1 | 2001 | DGI Østjylland | 2:10.67 | ||||||
Annika Jacobsen | 2001 | 32.17 | 32.17 | |||||||
Astrid Francisca Jacobsen | 2001 | 32.79 | 1:04.96 | |||||||
Anne Almvig | 2001 | 34.60 | 1:39.56 | |||||||
Sofie Petersen | 2001 | 31.11 | 2:10.67 | |||||||
4 | Sønderjylland 1 Piger Gr. 7 | 2001 | Dgi Sønderjylland | 2:12.17 | ||||||
Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | 32.50 | 32.50 | |||||||
Freja Larsen | 2001 | 34.67 | 1:07.17 | |||||||
Julie Fink | 2001 | 33.90 | 1:41.07 | |||||||
Johanne S. Christensen | 2002 | 31.10 | 2:12.17 | |||||||
5 | Sydøst Gr. 7 Piger 1 | 2001 | DGI Sydøstjylland | 2:14.98 | ||||||
Mille C. Berg | 2001 | 34.62 | 34.62 | |||||||
Merete Brixen Lomholt | 2001 | 33.78 | 1:08.40 | |||||||
Carla Jensen | 2002 | 33.24 | 1:41.64 | |||||||
Maja Brinkmann | 2002 | 33.34 | 2:14.98 | |||||||
6 | Hg Piger Gr. 7 | 2001 | DGI Storstrømmen | 2:16.06 | ||||||
Emilia Sol Gudmundsdottir | 2002 | 34.04 | 34.04 | |||||||
Natalie Vaabengaard | 2002 | 34.50 | 1:08.54 | |||||||
Line With Nielsen | 2002 | 34.31 | 1:42.85 | |||||||
Nicole Vaabengaard | 2002 | 33.21 | 2:16.06 | |||||||
7 | Dgi Sydvest Gr. 7 Piger 1 | 2001 | DGI Sydvest | 2:16.80 | ||||||
Emma Gade | 2002 | 34.83 | 34.83 | |||||||
Amalie Christoffersen | 2001 | 34.95 | 1:09.78 | |||||||
Sofie Højberg Hygum | 2001 | 34.68 | 1:44.46 | |||||||
Christine Clemmensen | 2001 | 32.34 | 2:16.80 | |||||||
8 | Frøken Blå | 2002 | DGI Midtjylland | 2:17.70 | ||||||
Julie B. Andersen | 2002 | 34.40 | 34.40 | |||||||
Helene Levring | 2001 | 34.65 | 1:09.05 | |||||||
Savannah Lundvig | 2001 | 32.31 | 1:41.36 | |||||||
Sara Fiil Jensen | 2002 | 36.34 | 2:17.70 | |||||||
9 | Haslev P7 | 2001 | DGI Storstrømmen | 2:19.23 | ||||||
Malak Dohri | 2002 | 37.93 | 37.93 | |||||||
Sarah Kongstad Hansen | 2001 | 32.61 | 1:10.54 | |||||||
Emma Karstenberg | 2002 | 35.06 | 1:45.60 | |||||||
Laura Mikkelsen | 2001 | 33.63 | 2:19.23 | |||||||
10 | Sønderjylland 2 Piger Gr. 7 | 2001 | Dgi Sønderjylland | 2:20.43 | ||||||
Clara Mortensen | 2001 | 36.33 | 36.33 | |||||||
Freja Schjøtt | 2001 | 35.27 | 1:11.60 | |||||||
Katrine Jensen | 2001 | 34.75 | 1:46.35 | |||||||
Nethe Pedersen | 2001 | 34.08 | 2:20.43 | |||||||
11 | Sydøst Gr. 7 Piger 2 | 2001 | DGI Sydøstjylland | 2:22.04 | ||||||
Mette Louise Jensen | 2001 | 36.67 | 36.67 | |||||||
Nina Lodberg Sparre | 2001 | 36.01 | 1:12.68 | |||||||
Frida B. Nielsen | 2001 | 34.89 | 1:47.57 | |||||||
Frida Jensen | 2002 | 34.47 | 2:22.04 | |||||||
12 | Piger Gr. 7 Fynske | 2001 | DGI Fyn | 2:26.53 | ||||||
Emma Juel Petersen | 2001 | 37.81 | 37.81 | |||||||
Iben Knudsen | 2001 | 38.85 | 1:16.66 | |||||||
Viktorija Thomsen | 2001 | 34.22 | 1:50.88 | |||||||
Anna Kathrine Munk | 2001 | 35.65 | 2:26.53 | |||||||
13 | Orient Piger3 | 2002 | DGI Storkøbenhavn | 2:33.19 | ||||||
Laura Lundbek Nüchel | 2002 | 34.42 | 34.42 | |||||||
Signe Grøndahl | 2003 | 43.35 | 1:17.77 | |||||||
Emilie Kirketerp | 2003 | 36.70 | 1:54.47 | |||||||
Kamille Hjort Arndal | 2002 | 38.72 | 2:33.19 | |||||||
14 | Østjylland Gr.7 - Piger2 | 2001 | DGI Østjylland | 2:33.82 | ||||||
Mathilde Lauritsen | 2002 | 42.49 | 42.49 | |||||||
Caroline V. Kokholm | 2002 | 34.66 | 1:17.15 | |||||||
Amalie Mathiesen | 2001 | 42.45 | 1:59.60 | |||||||
Naia Eske Jensen | 2001 | 34.22 | 2:33.82 | |||||||
15 | Nordjyllands Blondiner | 2001 | DGI Nordjylland | 2:36.00 | ||||||
Sofie Amalie Bøss | 2001 | 36.84 | 36.84 | |||||||
Karen Pedersen | 2002 | 39.99 | 1:16.83 | |||||||
Cecilie Prior | 2002 | 40.16 | 1:56.99 | |||||||
Laura Madsen | 2002 | 39.01 | 2:36.00 | |||||||
16 | Dgi Sydvest Gr. 7 Piger 2 | 2001 | DGI Sydvest | 2:46.00 | ||||||
Sabiha Hansen | 2001 | 38.24 | 38.24 | |||||||
Ida G. Nielsen | 2002 | 46.57 | 1:24.81 | |||||||
Line Gunvald | 2001 | 41.55 | 2:06.36 | |||||||
Gertrud Dahl Madsen | 2001 | 39.64 | 2:46.00 | |||||||
Løb 30, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hg Piger Gr. 8 | 2003 | DGI Storstrømmen | 2:27.88 | ||||||
Nynne Jakobsen | 2004 | 41.39 | 41.39 | |||||||
Josefine Krumbak | 2004 | 35.71 | 1:17.10 | |||||||
Emilie Højen Meyer | 2004 | 39.09 | 1:56.19 | |||||||
Wilma Anker | 2004 | 31.69 | 2:27.88 | |||||||
2 | Killer Catz | 2004 | DGI Midtjylland | 2:29.37 | ||||||
Cecilie Vad Andersen | 2003 | 35.95 | 35.95 | |||||||
Karen Moos Jensen | 2003 | 37.67 | 1:13.62 | |||||||
Anne Dybro Nielsen | 2003 | 36.37 | 1:49.99 | |||||||
Agnete Riis | 2003 | 39.38 | 2:29.37 | |||||||
3 | Sønderjylland Piger Gr. 8 | 2003 | Dgi Sønderjylland | 2:30.68 | ||||||
Marie Vestergaard Jensen | 2003 | 39.68 | 39.68 | |||||||
Josephine S. Johansen | 2003 | 37.11 | 1:16.79 | |||||||
Emma Lundorff Johannsen | 2003 | 39.13 | 1:55.92 | |||||||
Nele Schulze | 2004 | 34.76 | 2:30.68 | |||||||
4 | Østjylland Gr.8 - Piger1 | 2003 | DGI Østjylland | 2:33.70 | ||||||
Liva Ginnerup | 2004 | 39.42 | 39.42 | |||||||
Mathilde Vangsted | 2003 | 37.85 | 1:17.27 | |||||||
Marlene Reitan | 2003 | 41.56 | 1:58.83 | |||||||
Mia Borgensgaard | 2003 | 34.87 | 2:33.70 | |||||||
5 | Haslev P8 | 2003 | DGI Storstrømmen | 2:34.70 | ||||||
Anna Lind Petersen | 2004 | 41.46 | 41.46 | |||||||
Mikka Holm | 2003 | 38.76 | 1:20.22 | |||||||
Olivia Møller | 2004 | 39.84 | 2:00.06 | |||||||
Sofie Nielsen | 2003 | 34.64 | 2:34.70 | |||||||
6 | Sydøst Gr. 8 Piger 1 | 2003 | DGI Sydøstjylland | 2:40.27 | ||||||
Stinne Holst Gregersen | 2003 | 41.85 | 41.85 | |||||||
Marie Madsen | 2003 | 38.17 | 1:20.02 | |||||||
Kirstine Kjær Sørensen | 2003 | 38.68 | 1:58.70 | |||||||
Stine Bendixen Nissen | 2004 | 41.57 | 2:40.27 | |||||||
7 | Nordjyllands Aqua Queens | 2003 | DGI Nordjylland | 2:42.72 | ||||||
Julie Bech Ølgaard | 2003 | 42.45 | 42.45 | |||||||
Tia Lindblad | 2003 | 42.94 | 1:25.39 | |||||||
Victoria Bjerre | 2003 | 40.20 | 2:05.59 | |||||||
Nicoline Dyrman | 2004 | 37.13 | 2:42.72 | |||||||
8 | Dgi Sydvest Gr. 8 Piger | 2003 | DGI Sydvest | 2:42.93 | ||||||
Lotte Frederiksen | 2003 | 39.95 | 39.95 | |||||||
Viola Dahl Madsen | 2004 | 47.38 | 1:27.33 | |||||||
Mathilde Østergaard | 2004 | 40.75 | 2:08.08 | |||||||
Michelle Kramer Andersen | 2003 | 34.85 | 2:42.93 | |||||||
9 | Piger Gr. 8 Fynske | 2003 | DGI Fyn | 2:50.00 | ||||||
Sofie Lykke Greve | 2004 | 39.45 | 39.45 | |||||||
Annika Bruus | 2003 | 46.48 | 1:25.93 | |||||||
Ella Ussing | 2004 | 48.52 | 2:14.45 | |||||||
Nathalie Knudsen | 2003 | 35.55 | 2:50.00 | |||||||
10 | Sydøst Gr. 8 Piger 2 | 2003 | DGI Sydøstjylland | 2:50.57 | ||||||
Freja K. Martinussen | 2003 | 42.10 | 42.10 | |||||||
Cecilie Sørensen | 2003 | 41.19 | 1:23.29 | |||||||
Marie Clausen | 2003 | 43.43 | 2:06.72 | |||||||
Cecilie Meier | 2003 | 43.85 | 2:50.57 | |||||||
11 | Østjylland Gr.8 - Piger2 | 2003 | DGI Østjylland | 2:55.59 | ||||||
Line Heise | 2003 | 44.06 | 44.06 | |||||||
Trine Y. Pedersen | 2003 | 43.68 | 1:27.74 | |||||||
Dicte Lund | 2004 | 47.03 | 2:14.77 | |||||||
Josefine Hornbæk | 2004 | 40.82 | 2:55.59 | |||||||
- | Nordjyllands Seje Sild | 2003 | DGI Nordjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 30, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjyllands Wondergirlz | 2005 | DGI Nordjylland | 3:01.11 | ||||||
Line Ibsen | 2005 | 44.14 | 44.14 | |||||||
Cecilie P. Michaelsen | 2005 | 42.33 | 1:26.47 | |||||||
Zenia Christensen | 2005 | 45.14 | 2:11.61 | |||||||
Ida Rønnow | 2006 | 49.50 | 3:01.11 | |||||||
2 | Sønderjylland Piger Gr. 9 | 2005 | Dgi Sønderjylland | 3:04.44 | ||||||
Emma Ljusheva | 2005 | 45.23 | 45.23 | |||||||
Louisa Christensen | 2005 | 53.06 | 1:38.29 | |||||||
Line Hempel | 2005 | 50.73 | 2:29.02 | |||||||
Ellen Jensen | 2005 | 35.42 | 3:04.44 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 09:49 |
Resultat Løb 31 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:01 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 31, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1925-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjyllands Old Stars | 1961 | DGI Nordjylland | 2:09.62 | ||||||
Bo Damvad | 1967 | 32.58 | 32.58 | |||||||
Michael Nielsen | 1964 | 32.73 | 1:05.31 | |||||||
Martin R. Jensen | 1961 | 34.64 | 1:39.95 | |||||||
Preben Hansen | 1967 | 29.67 | 2:09.62 | |||||||
Løb 31, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1984-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Østjylland Gr.4 - Drenge | 1989 | DGI Østjylland | 1:50.97 | ||||||
Steffen Christensen | 1989 | 29.72 | 29.72 | |||||||
Alexander Kristensen | 1989 | 26.45 | 56.17 | |||||||
Casper Thaarup | 1987 | 28.99 | 1:25.16 | |||||||
Stefan Hjortshøj | 1988 | 25.81 | 1:50.97 | |||||||
2 | Fra Fyn Oldboys | 1990 | DGI Fyn | 1:58.24 | ||||||
Martin Simonsen | 1985 | 28.49 | 28.49 | |||||||
Mikkel Märcher | 1982 | 29.78 | 58.27 | |||||||
Michael Jørgensen | 1981 | 30.29 | 1:28.56 | |||||||
Stefan Gram Hansen | 1990 | 29.68 | 1:58.24 | |||||||
3 | Sydøst Gruppe 4 | 1989 | DGI Sydøstjylland | 2:04.06 | ||||||
Martin Jørgensen | 1989 | 30.84 | 30.84 | |||||||
Anders Pedersen | 1976 | 30.10 | 1:00.94 | |||||||
Johnny Jensen | 1985 | 31.03 | 1:31.97 | |||||||
Jacob Jacobsen | 1976 | 32.09 | 2:04.06 | |||||||
Løb 31, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Sønderjylland 1 Drenge Gr 7 | 2001 | Dgi Sønderjylland | 2:00.31 | ||||||
Philip Ravn Andersen | 2002 | 31.05 | 31.05 | |||||||
Simon Perzynski | 2002 | 30.28 | 1:01.33 | |||||||
Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | 30.27 | 1:31.60 | |||||||
Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | 28.71 | 2:00.31 | |||||||
2 | Sydøst Gr. 7 Drenge 1 | 2001 | DGI Sydøstjylland | 2:02.93 | ||||||
Niels Christian Hansen | 2001 | 29.48 | 29.48 | |||||||
Jacob Lund | 2001 | 30.31 | 59.79 | |||||||
Johan Bendixen Nissen | 2002 | 32.73 | 1:32.52 | |||||||
John Borup | 2001 | 30.41 | 2:02.93 | |||||||
3 | Østjylland Gr 7 Drenge 1 | 2001 | DGI Østjylland | 2:05.74 | ||||||
Nikolaj Nybro | 2002 | 32.48 | 32.48 | |||||||
Andreas Skak Thomsen | 2001 | 31.97 | 1:04.45 | |||||||
Markus Bjørnestad | 2002 | 31.13 | 1:35.58 | |||||||
Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | 30.16 | 2:05.74 | |||||||
4 | Nordjyll. Thunder Bombs | 2001 | DGI Nordjylland | 2:05.86 | ||||||
David Johansen | 2001 | 30.71 | 30.71 | |||||||
Nicklas M Jensen | 2001 | 33.04 | 1:03.75 | |||||||
Rasmus Storgaard | 2001 | 33.83 | 1:37.58 | |||||||
Laurits Mark Jensen | 2001 | 28.28 | 2:05.86 | |||||||
5 | Dgi Sydvest Gr. 7 Dreng 1 | 2001 | DGI Sydvest | 2:07.04 | ||||||
Christian Jessen | 2001 | 32.09 | 32.09 | |||||||
Jens Peder Danielsen | 2001 | 31.80 | 1:03.89 | |||||||
Tobias Boström | 2002 | 32.12 | 1:36.01 | |||||||
Jonas Larsen | 2001 | 31.03 | 2:07.04 | |||||||
6 | Hg Drenge Gr. 7 | 2001 | DGI Storstrømmen | 2:08.98 | ||||||
Jonas Christensen | 2002 | 29.90 | 29.90 | |||||||
Alfred Nissen | 2002 | 36.18 | 1:06.08 | |||||||
Gustav Nissen | 2001 | 30.40 | 1:36.48 | |||||||
Rasmus Løwenstein | 2001 | 32.50 | 2:08.98 | |||||||
7 | Sydøst Gr. 7 Drenge 2 | 2001 | DGI Sydøstjylland | 2:09.20 | ||||||
Rasmus Winther | 2001 | 32.64 | 32.64 | |||||||
Simon Tuelstrup Bechmann | 2001 | 30.80 | 1:03.44 | |||||||
Mads Peter Iversen | 2002 | 32.48 | 1:35.92 | |||||||
Mads L. Skov Sørensen | 2001 | 33.28 | 2:09.20 | |||||||
8 | Haslev D7 | 2001 | DGI Storstrømmen | 2:09.42 | ||||||
Frederik Kongstad Hansen | 2001 | 31.68 | 31.68 | |||||||
Frederik Birch Jørgensen | 2001 | 30.16 | 1:01.84 | |||||||
Nicolai Andreassen | 2001 | 31.95 | 1:33.79 | |||||||
Viktor Eibye | 2001 | 35.63 | 2:09.42 | |||||||
9 | Sønderjylland 2 Drenge Gr.7 | 2001 | Dgi Sønderjylland | 2:21.69 | ||||||
Dennis Hansen | 2002 | 40.46 | 40.46 | |||||||
Asbjørn Guldager | 2002 | 34.31 | 1:14.77 | |||||||
Benjamin Friis | 2002 | 33.68 | 1:48.45 | |||||||
André Iversen | 2001 | 33.24 | 2:21.69 | |||||||
10 | Kaptajn Sortskæg | 2002 | DGI Midtjylland | 2:22.10 | ||||||
Rasmus Sander Berggreen | 2001 | 30.18 | 30.18 | |||||||
Oliver L Nelander | 2002 | 33.34 | 1:03.52 | |||||||
Mathias M. Nielsen | 2002 | 37.17 | 1:40.69 | |||||||
Rasmus Irmschler | 2002 | 41.41 | 2:22.10 | |||||||
11 | Dgi Sydvest Gr. 7 Dreng 2 | 2001 | DGI Sydvest | 2:29.17 | ||||||
Victor Harfot Richardy | 2002 | 39.00 | 39.00 | |||||||
Marcus Brink Thomsen | 2001 | 36.08 | 1:15.08 | |||||||
Kasper Larsen | 2002 | 38.12 | 1:53.20 | |||||||
Jonas Brinkmann | 2002 | 35.97 | 2:29.17 | |||||||
12 | Drenge Gr. 7 Fynske | 2001 | DGI Fyn | 2:29.58 | ||||||
Rasmus Storm | 2001 | 34.59 | 34.59 | |||||||
Kris Andersen | 2001 | 38.97 | 1:13.56 | |||||||
Tobias Stokholm | 2002 | 39.88 | 1:53.44 | |||||||
Mikkel Andersen | 2002 | 36.14 | 2:29.58 | |||||||
13 | Nordjylland Night Sharks | 2001 | DGI Nordjylland | 2:42.94 | ||||||
Christian Bols Pedersen | 2002 | 45.12 | 45.12 | |||||||
Magnus Hald | 2002 | 41.84 | 1:26.96 | |||||||
Jonas D. Nielsen | 2002 | 36.93 | 2:03.89 | |||||||
Andreas Strøm Hansen | 2002 | 39.05 | 2:42.94 | |||||||
14 | Østjylland Gr. 7 Drenge 2 | 2001 | DGI Østjylland | 2:43.62 | ||||||
Lauritz S.v. Nielsen | 2002 | 42.75 | 42.75 | |||||||
Emil Lund | 2002 | 34.78 | 1:17.53 | |||||||
Nicklas Holmgaard | 2001 | 42.45 | 1:59.98 | |||||||
Oliver Rosenven | 2002 | 43.64 | 2:43.62 | |||||||
Løb 31, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjyllands Young Stars | 2003 | DGI Nordjylland | 2:14.78 | ||||||
Nikolai Sander | 2003 | 33.07 | 33.07 | |||||||
Christian Kornum | 2003 | 33.41 | 1:06.48 | |||||||
Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | 35.22 | 1:41.70 | |||||||
Frederik P. Michaelsen | 2003 | 33.08 | 2:14.78 | |||||||
2 | Sydøst Gr. 8 Drenge 1 | 2003 | DGI Sydøstjylland | 2:25.76 | ||||||
Jesper V. Bylling Jensen | 2003 | 32.99 | 32.99 | |||||||
Oliver Fenger | 2003 | 38.91 | 1:11.90 | |||||||
Sophus Lund Øe | 2003 | 36.15 | 1:48.05 | |||||||
Mattias Hansen | 2003 | 37.71 | 2:25.76 | |||||||
3 | Rubber Ducks | 2004 | DGI Midtjylland | 2:27.05 | ||||||
Alexander L. Bjørn | 2003 | 33.10 | 33.10 | |||||||
Theis Nelander | 2005 | 38.42 | 1:11.52 | |||||||
Rasmus Håkonsson | 2004 | 39.12 | 1:50.64 | |||||||
Malthe Theisen | 2003 | 36.41 | 2:27.05 | |||||||
4 | Sønderjylland Drenge Gr.8 | 2003 | Dgi Sønderjylland | 2:28.24 | ||||||
Emil Neumann | 2004 | 39.10 | 39.10 | |||||||
Casper Fink | 2003 | 37.37 | 1:16.47 | |||||||
Tobias G. Sørensen | 2003 | 37.75 | 1:54.22 | |||||||
Mads Stamholt | 2003 | 34.02 | 2:28.24 | |||||||
5 | Østjylland Gr 8 Drenge 1 | 2003 | DGI Østjylland | 2:40.43 | ||||||
Asger B. Holm | 2003 | 42.09 | 42.09 | |||||||
Markus F. Hansen | 2003 | 42.74 | 1:24.83 | |||||||
Frederik B. Faarup | 2003 | 40.09 | 2:04.92 | |||||||
Thor Brunsgaard | 2003 | 35.51 | 2:40.43 | |||||||
6 | Haslev D8 | 2003 | DGI Storstrømmen | 2:44.26 | ||||||
Victor Compen | 2003 | 42.21 | 42.21 | |||||||
Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 33.64 | 1:15.85 | |||||||
Noel Sander Vestergaard | 2003 | 43.15 | 1:59.00 | |||||||
Jonas P. Dahrup | 2004 | 45.26 | 2:44.26 | |||||||
7 | Dgi Sydvest Gr. 8 Drenge | 2003 | DGI Sydvest | 2:45.89 | ||||||
Casper Andersen | 2003 | 43.23 | 43.23 | |||||||
Luca Helbo Rasmussen | 2004 | 46.37 | 1:29.60 | |||||||
Marcus Øhlenschlæger | 2003 | 43.73 | 2:13.33 | |||||||
Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | 32.56 | 2:45.89 | |||||||
8 | Nordjyll. Deadly Pirates | 2003 | DGI Nordjylland | 2:49.00 | ||||||
Jimmy Nielsen | 2003 | 38.67 | 38.67 | |||||||
Magnus Bach Pedersen | 2003 | 36.25 | 1:14.92 | |||||||
Lasse Bøgsted | 2004 | 51.05 | 2:05.97 | |||||||
Nikolaj Jensen | 2004 | 43.03 | 2:49.00 | |||||||
9 | Sydøst Gr. 8 Drenge 2 | 2003 | DGI Sydøstjylland | 2:51.88 | ||||||
Jakob Krag Sørensen | 2004 | 40.10 | 40.10 | |||||||
Anders Ganderup-Nissen | 2003 | 41.51 | 1:21.61 | |||||||
Frej Liltorp | 2004 | 48.36 | 2:09.97 | |||||||
Morten Bjørnholt | 2003 | 41.91 | 2:51.88 | |||||||
10 | Østjylland Gr . 8 Drenge 2 | 2003 | DGI Østjylland | 3:03.25 | ||||||
Jakob Frimand | 2004 | 47.03 | 47.03 | |||||||
Jacob Bach-Valeur | 2004 | 48.73 | 1:35.76 | |||||||
Nikolas E. Kirkegaard | 2004 | 45.60 | 2:21.36 | |||||||
Simon K. Sørensen | 2003 | 41.89 | 3:03.25 | |||||||
- | Drenge Gr. 8 Fynske | 2003 | DGI Fyn | DNS | ||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | ||||||||||
0 | DNS | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 10:01 |
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 10:01 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 32, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 1925-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rollator Banden | 1959 | DGI Sydøstjylland | 3:08.77 | ||||||
Rina Damsgaard | 1956 | 38.53 | 38.53 | |||||||
Arne Christoffersen | 1964 | 1:04.69 | 1:43.22 | |||||||
Majbrit Ditlevsen | 1958 | 46.84 | 2:30.06 | |||||||
Poul Erik Hansen | 1953 | 38.71 | 3:08.77 | |||||||
Løb 32, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 1984-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Hh Mix | 1984 | DGI Storstrømmen | 2:07.95 | ||||||
John Olesen | 1971 | 28.08 | 28.08 | |||||||
Maja Kruse | 1989 | 28.13 | 56.21 | |||||||
Mia L. Møller | 1978 | 36.08 | 1:32.29 | |||||||
Claus Sørensen | 1970 | 35.66 | 2:07.95 | |||||||
Løb 32, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mix Gr. 7 Fynsk | 2001 | DGI Fyn | 2:14.46 | ||||||
Mathias Hartung | 2001 | 32.72 | 32.72 | |||||||
Jeppe Hansen | 2001 | 36.46 | 1:09.18 | |||||||
Anna Kaarill | 2002 | 34.38 | 1:43.56 | |||||||
Janni Martinussen | 2001 | 30.90 | 2:14.46 | |||||||
2 | Sydøst Gr. 7 Mix 1 | 2001 | DGI Sydøstjylland | 2:15.33 | ||||||
Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | 30.99 | 30.99 | |||||||
Mette Louise Jensen | 2001 | 35.98 | 1:06.97 | |||||||
Rasmus K. Ø. Nielsen | 2002 | 32.58 | 1:39.55 | |||||||
Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | 35.78 | 2:15.33 | |||||||
3 | Østjylland Gr. 7 - Mix 1 | 2001 | DGI Østjylland | 2:15.92 | ||||||
Vera V. Jervidalo | 2001 | 34.14 | 34.14 | |||||||
Mathias Ringtved | 2001 | 34.95 | 1:09.09 | |||||||
Nikolaj J. Johansen | 2001 | 32.87 | 1:41.96 | |||||||
Freja Bang Christensen | 2001 | 33.96 | 2:15.92 | |||||||
4 | Nordjylland Sprint Team | 2001 | DGI Nordjylland | 2:19.88 | ||||||
Christoffer B. Lauridsen | 2002 | 32.00 | 32.00 | |||||||
Cathrine Sørensen | 2001 | 36.19 | 1:08.19 | |||||||
Katrine Hovalt Bertelsen | 2001 | 36.45 | 1:44.64 | |||||||
Victor Borgen Elvensø | 2001 | 35.24 | 2:19.88 | |||||||
5 | Østjylland Gr.7 - Mix 2 | 2001 | DGI Østjylland | 2:23.14 | ||||||
Emma Riis | 2002 | 37.45 | 37.45 | |||||||
Mia Sommer Johansen | 2002 | 35.18 | 1:12.63 | |||||||
Gustav Funder Skovdam | 2002 | 35.61 | 1:48.24 | |||||||
Oliver Persson | 2001 | 34.90 | 2:23.14 | |||||||
6 | Sydøst Gr. 7 Mix 2 | 2001 | DGI Sydøstjylland | 2:29.71 | ||||||
Iben K. Zachariassen | 2002 | 37.24 | 37.24 | |||||||
Halfdan Krogh Lund | 2002 | 33.94 | 1:11.18 | |||||||
Jeppe Ballisager Hansen | 2001 | 41.09 | 1:52.27 | |||||||
Emma Rye Lund | 2001 | 37.44 | 2:29.71 | |||||||
7 | Nordjyllands Ice Mashers | 2001 | DGI Nordjylland | 2:32.47 | ||||||
Mikkel Nørvang Eriksen | 2002 | 40.36 | 40.36 | |||||||
Emma Kristiansen | 2002 | 40.48 | 1:20.84 | |||||||
Sofie S. Madsen | 2001 | 38.53 | 1:59.37 | |||||||
Magnus Hald | 2002 | 33.10 | 2:32.47 | |||||||
8 | Dgi Sydvest Gr. 7 Mix 1 | 2001 | DGI Sydvest | 2:42.48 | ||||||
Tobias Jessen | 2002 | 39.06 | 39.06 | |||||||
Maja Nygaard Larsen | 2001 | 41.02 | 1:20.08 | |||||||
Marie Brink | 2002 | 41.45 | 2:01.53 | |||||||
Gustav Dahl Madsen | 2001 | 40.95 | 2:42.48 | |||||||
Løb 32, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nordjyllands Stjerne Mix | 2003 | DGI Nordjylland | 2:24.38 | ||||||
Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | 35.79 | 35.79 | |||||||
Ida Troldborg | 2003 | 36.42 | 1:12.21 | |||||||
Camilla R Nielsen | 2003 | 36.19 | 1:48.40 | |||||||
Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | 35.98 | 2:24.38 | |||||||
2 | Østjylland Gr. 8 - Mix | 2003 | DGI Østjylland | 2:40.13 | ||||||
Markus Toft | 2003 | 38.80 | 38.80 | |||||||
Frederikke Andersen | 2004 | 38.23 | 1:17.03 | |||||||
Emilie Theilade | 2003 | 33.61 | 1:50.64 | |||||||
Marius B.r. Andersen | 2003 | 49.49 | 2:40.13 | |||||||
3 | Sønderjylland Mix Gr. 8 | 2003 | Dgi Sønderjylland | 2:44.94 | ||||||
Marius Vandkrog Kjærsgaar | 2004 | 45.56 | 45.56 | |||||||
Frederik Schimann Hansen | 2003 | 41.52 | 1:27.08 | |||||||
Lea Winther | 2004 | 39.66 | 2:06.74 | |||||||
Lykke Bladtkramer | 2003 | 38.20 | 2:44.94 | |||||||
4 | Nordjyllands Matador Mix | 2003 | DGI Nordjylland | 2:46.15 | ||||||
Linea Sørensen | 2004 | 44.09 | 44.09 | |||||||
Daniel Madsen | 2003 | 43.58 | 1:27.67 | |||||||
Emma Rask Sørensen | 2003 | 40.35 | 2:08.02 | |||||||
Tobias Vestby Jensen | 2003 | 38.13 | 2:46.15 | |||||||
5 | Østjylland Gr. 8 - Mix 2 | 2003 | DGI Østjylland | 3:28.23 | ||||||
Natasja Pedersen | 2004 | 44.41 | 44.41 | |||||||
Mads V. Christensen | 2003 | 43.39 | 1:27.80 | |||||||
Sophus Henningsen | 2007 | 1:20.95 | 2:48.75 | |||||||
Ditte-Marie Lyck | 2003 | 39.48 | 3:28.23 | |||||||
6 | Mix Gr. 8 Fynsk | 2003 | DGI Fyn | 3:29.14 | ||||||
Sebastian Hartung | 2003 | 39.09 | 39.09 | |||||||
Anders Søndergaard | 2003 | 39.15 | 1:18.24 | |||||||
Anna Pave Ottesen | 2003 | 40.64 | 1:58.88 | |||||||
Monica Sønderbek | 2003 | 1:30.26 | 3:29.14 | |||||||
- | Sydøst Gr. 8 Mix 1 | 2003 | DGI Sydøstjylland | DSQ | 1dregn 3 piger | |||||
Løb 32, 4X50m Frisvømning Mix, Finaler Årg. 2005-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Østjylland Gr.9 - Mix | 2005 | DGI Østjylland | 3:17.90 | ||||||
Olga K. Christiansen | 2006 | |||||||||
Laura Larsen | 2005 | 1:45.06 | 1:45.06 | |||||||
Elias A. Pedersen | 2006 | |||||||||
Per Odrich | 2006 | 3:17.90 | 3:17.90 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 10:01 |
Resultat Løb 33 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 11:45 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1991-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sara Stecher | 1997 | DGI Nordjylland | 33.63 | 1:14.41 | 2:03.02 | 2:39.70 | |||
2 | Emma F. Sørensen | 1998 | DGI Østjylland | 36.44 | 1:23.13 | 2:09.49 | 2:49.68 | |||
3 | Janni Andreasen | 1997 | DGI Nordjylland | 36.22 | 1:20.90 | 2:10.31 | 2:51.09 | |||
4 | Julie Martinussen | 1997 | DGI Fyn | 35.40 | 1:21.77 | 2:12.10 | 2:55.08 | |||
5 | Luna Rahr Futtrup | 1997 | Dgi Sønderjylland | 39.50 | 1:27.42 | 2:19.92 | 3:03.02 | |||
6 | Caroline Odgaard | 1996 | DGI Fyn | 43.51 | 1:29.82 | 2:27.60 | 3:10.43 | |||
7 | Anna Svit Pedersen | 1996 | DGI Østjylland | 40.72 | 1:31.29 | 2:37.71 | 3:24.69 | |||
8 | Milla Bauer | 1997 | DGI Sydøstjylland | 42.77 | 1:39.76 | 2:41.23 | 3:30.51 | |||
- | Katrine Kristensen | 1997 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Louise Karstenberg | 1998 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maiken Jakobsen | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 34.62 | 1:16.73 | 2:02.52 | 2:40.41 | |||
2 | Emma Kjær | 1999 | DGI Nordjylland | 36.57 | 1:17.38 | 2:03.87 | 2:42.12 | |||
3 | Emma Uhrenfeldt Jensen | 2000 | DGI Østjylland | 36.88 | 1:20.08 | 2:07.45 | 2:44.54 | |||
4 | Freja Emborg Sørensen | 1999 | DGI Nordjylland | 37.27 | 1:22.10 | 2:14.12 | 2:49.36 | |||
5 | Olivia Steenstrup | 2000 | Dgi Sønderjylland | 38.72 | 1:21.93 | 2:12.49 | 2:55.76 | |||
6 | Amanda Meldgaard | 1999 | DGI Midtjylland | 36.39 | 1:25.43 | 2:18.92 | 2:58.10 | |||
7 | Sarah D. Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | 40.10 | 1:25.88 | 2:16.81 | 2:58.97 | |||
8 | Rikke M. Christensen | 2000 | DGI Sydvest | 39.78 | 1:22.46 | 2:17.62 | 3:00.00 | |||
9 | Freja Brogaard | 1999 | DGI Sydøstjylland | 40.24 | 1:30.51 | 2:23.34 | 3:05.31 | |||
10 | Sidse Månsson | 2000 | DGI Nordjylland | 42.20 | 1:27.66 | 2:20.73 | 3:05.32 | |||
11 | Maria Sørensen | 1999 | DGI Nordjylland | 44.16 | 1:34.07 | 3:11.43 | ||||
12 | Amanda Hørdum Bjørnholdt | 1999 | DGI Østjylland | 43.41 | 1:34.18 | 2:30.50 | 3:12.37 | |||
13 | Marie Kjær Christensen | 2000 | DGI Sydvest | 42.56 | 1:33.01 | 2:27.29 | 3:12.69 | |||
14 | Malene F. Vesterbrandt | 2000 | DGI Fyn | 45.68 | 1:32.77 | 2:32.08 | 3:15.89 | |||
15 | Stine Frederiksen | 2000 | DGI Sydvest | 44.28 | 1:36.74 | 2:30.67 | 3:16.29 | |||
16 | Signe Hadrup Andersen | 2000 | DGI Sydvest | 45.20 | 1:33.73 | 2:34.35 | 3:16.75 | |||
17 | Kathrine V. Kokholm | 2000 | DGI Østjylland | 43.80 | 1:34.62 | 2:35.37 | 3:20.87 | |||
18 | Freja Plannthin Mogensen | 1999 | DGI Østjylland | 46.09 | 1:41.64 | 2:39.64 | 3:25.03 | |||
19 | Sabrina Jensen | 2000 | DGI Sydvest | 44.89 | 1:39.04 | 2:40.46 | 3:26.58 | |||
20 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | DGI Nordjylland | 46.71 | 1:37.04 | 2:42.46 | 3:26.65 | |||
21 | Lykke Muhlig | 1999 | DGI Sydøstjylland | 51.15 | 1:47.03 | 2:43.98 | 3:28.62 | |||
22 | Josefine M. Olesen | 1999 | DGI Østjylland | 47.39 | 1:46.03 | 2:52.35 | 3:38.02 | |||
23 | Sara Bonde Christensen | 2000 | DGI Sydvest | 51.72 | 1:48.35 | 2:49.67 | 3:43.74 | |||
24 | Emilie Støve | 2000 | DGI Østjylland | 45.12 | 1:53.92 | 2:54.86 | 3:45.04 | |||
- | Lea Mahato | 2000 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Signe Regitze Hansen | 1999 | Dgi Sønderjylland | DNS | ||||||
- | Astrid Vandelbjerg Ladega | 1999 | DGI Sydøstjylland | DNF | ||||||
- | Anne Rasmussen Sand | 2000 | DGI Nordjylland | DSQ | ej samtidig ben i br | |||||
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Maja Ibsen | 2001 | DGI Nordjylland | 37.70 | 1:20.11 | 2:05.49 | 2:44.61 | |||
2 | Julie Fink | 2001 | Dgi Sønderjylland | 38.59 | 1:20.85 | 2:08.43 | 2:48.19 | |||
3 | Alberte Sommerlund Peders | 2002 | DGI Sydvest | 37.10 | 1:21.57 | 2:11.12 | 2:51.11 | |||
4 | Janni Martinussen | 2001 | DGI Fyn | 37.06 | 1:23.05 | 2:16.38 | 2:53.91 | |||
5 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | DGI Midtjylland | 39.88 | 1:26.56 | 2:21.09 | 3:02.99 | |||
6 | Maiken Hougaard | 2002 | DGI Østjylland | 44.11 | 1:31.92 | 2:22.77 | 3:03.38 | |||
7 | Merete Brixen Lomholt | 2001 | DGI Sydøstjylland | 41.74 | 1:28.62 | 2:21.43 | 3:04.16 | |||
8 | Vera V. Jervidalo | 2001 | DGI Østjylland | 41.40 | 1:30.26 | 2:23.93 | 3:04.99 | |||
9 | Christine Clemmensen | 2001 | DGI Sydvest | 39.43 | 1:27.52 | 2:24.52 | 3:05.83 | |||
10 | Katrine Risbjerg Hansen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 39.60 | 1:26.80 | 2:22.07 | 3:06.43 | |||
11 | Anne Almvig | 2001 | DGI Østjylland | 41.51 | 1:29.94 | 2:25.86 | 3:06.72 | |||
12 | Carla Jensen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 44.00 | 1:30.89 | 2:25.66 | 3:06.96 | |||
13 | Cathrine Sørensen | 2001 | DGI Nordjylland | 40.68 | 1:29.16 | 2:22.79 | 3:07.01 | |||
14 | Nina Lodberg Sparre | 2001 | DGI Sydøstjylland | 42.42 | 1:29.48 | 2:23.72 | 3:08.50 | |||
15 | Mille C. Berg | 2001 | DGI Sydøstjylland | 46.93 | 1:30.22 | 2:25.11 | 3:08.63 | |||
16 | Amalie Christoffersen | 2001 | DGI Sydvest | 44.06 | 3:10.19 | |||||
17 | Naia Eske Jensen | 2001 | DGI Østjylland | 45.73 | 1:33.20 | 2:28.33 | 3:10.71 | |||
18 | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 48.38 | 1:42.26 | 2:34.83 | 3:15.47 | |||
19 | Sofie Amalie Bøss | 2001 | DGI Nordjylland | 42.85 | 1:31.62 | 2:30.13 | 3:16.71 | |||
20 | Line With Nielsen | 2002 | DGI Storstrømmen | 48.82 | 1:36.69 | 2:37.70 | 3:20.54 | |||
21 | Sara Fiil Jensen | 2002 | DGI Midtjylland | 49.83 | 1:44.03 | 2:39.93 | 3:21.11 | |||
22 | Astrid Francisca Jacobsen | 2001 | DGI Østjylland | 46.01 | 1:35.95 | 2:38.65 | 3:24.06 | |||
23 | Josefine Fleggaard | 2001 | Dgi Sønderjylland | 47.05 | 1:36.69 | 2:39.90 | 3:25.58 | |||
24 | Laura Madsen | 2002 | DGI Nordjylland | 48.66 | 1:37.85 | 2:39.34 | 3:26.06 | |||
25 | Emma Karstenberg | 2002 | DGI Storstrømmen | 45.97 | 1:38.33 | 2:40.16 | 3:28.62 | |||
26 | Mette Louise Jensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 47.62 | 1:40.57 | 2:43.57 | 3:30.03 | |||
27 | Mie Schack Poulsen | 2001 | DGI Sydvest | 51.15 | 1:40.86 | 2:41.89 | 3:30.15 | |||
28 | Anna Kaarill | 2002 | DGI Fyn | 46.39 | 1:40.15 | 2:44.42 | 3:33.44 | |||
29 | Gertrud Dahl Madsen | 2001 | DGI Sydvest | 49.09 | 1:45.40 | 2:48.07 | 3:35.54 | |||
30 | Sara Falch | 2002 | DGI Nordjylland | 42.93 | 1:33.84 | 2:48.91 | 3:36.45 | |||
31 | Marie Brink | 2002 | DGI Sydvest | 53.40 | 1:47.56 | 2:54.75 | 3:46.65 | |||
32 | Nadja Bonde Christensen | 2002 | DGI Sydvest | 51.82 | 1:52.53 | 2:53.74 | 3:51.60 | |||
33 | Christine Nielsen | 2002 | DGI Nordjylland | 57.25 | 1:55.40 | 2:59.55 | 3:56.68 | |||
- | Caroline Worm Hansen | 2002 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
- | Charlotte Gejl Petersen | 2001 | Dgi Sønderjylland | DSQ | ej rørt v vending | |||||
- | Ida K. Nielsen | 2002 | Dgi Sønderjylland | DSQ | ej samtidig benspark | |||||
- | Mia Sommer Johansen | 2002 | DGI Østjylland | DSQ | ej fortsat bevægels | |||||
- | Sofie Vegener | 2002 | DGI Østjylland | DSQ | ej samtidig ben i br | |||||
- | Victoria Femhøj Jensen | 2002 | DGI Nordjylland | DSQ | ej fortsat ved 75m | |||||
Løb 33, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Josefine Krumbak | 2004 | DGI Storstrømmen | 39.41 | 1:25.03 | 2:18.42 | 2:59.68 | |||
2 | Nele Schulze | 2004 | Dgi Sønderjylland | 40.34 | 1:30.43 | 2:24.02 | 3:06.19 | |||
3 | Mia Borgensgaard | 2003 | DGI Østjylland | 42.08 | 1:31.03 | 2:28.49 | 3:10.53 | |||
4 | Line Beck Kristoffersen | 2003 | DGI Østjylland | 43.01 | 1:34.69 | 2:31.26 | 3:16.50 | |||
5 | Astrid Hassing | 2004 | DGI Nordjylland | 47.85 | 1:39.35 | 2:45.69 | 3:32.28 | |||
6 | Mie-Olise K. Jacobsen | 2003 | DGI Østjylland | 51.87 | 1:51.49 | 2:58.02 | 3:47.85 | |||
7 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | DGI Midtjylland | 56.58 | 1:57.32 | 3:04.64 | 3:50.42 | |||
8 | Agnes Astrup-Jensen | 2003 | DGI Østjylland | 54.51 | 2:00.16 | 3:03.31 | 3:58.98 | |||
9 | Signe Godsk Jensen | 2003 | DGI Østjylland | 1:05.08 | 2:10.32 | 3:13.21 | 4:10.78 | |||
10 | Line Heise | 2003 | DGI Østjylland | 1:01.10 | 2:05.75 | 3:19.20 | 4:15.66 | |||
- | Trine Y. Pedersen | 2003 | DGI Østjylland | DSQ | ej samtidig bevægels | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 11:45 |
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:17 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 34, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1991-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Rasmus Christensen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 30.19 | 1:05.97 | 1:45.86 | 2:17.99 | |||
2 | Kristian Ranghøj | 1995 | DGI Østjylland | 31.17 | 1:07.58 | 1:50.19 | 2:23.46 | |||
3 | Joakim Jakobsen | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 30.41 | 1:10.22 | 1:51.30 | 2:27.95 | |||
4 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | DGI Nordjylland | 31.19 | 1:08.96 | 1:54.29 | 2:28.29 | |||
5 | Christian Koch | 1998 | DGI Sydøstjylland | 33.37 | 1:12.29 | 1:56.19 | 2:29.28 | |||
6 | Hans Henrik Havn | 1992 | DGI Storkøbenhavn | 31.14 | 1:11.02 | 1:59.04 | 2:35.86 | |||
7 | Jacob Terndrup Heiden | 1996 | DGI Fyn | 32.00 | 1:11.97 | 2:02.34 | 2:37.35 | |||
8 | Frederik Iburg | 1995 | DGI Østjylland | 34.80 | 1:18.08 | 2:03.72 | 2:38.55 | |||
9 | Steffan Ø. Schøler | 1996 | DGI Sydvest | 33.43 | 1:16.95 | 2:04.58 | 2:40.67 | |||
10 | Anders Ellehauge Ganderup | 1992 | DGI Sydøstjylland | 31.88 | 1:15.78 | 2:05.13 | 2:43.23 | |||
11 | Asger Mikkelsen | 1997 | DGI Nordjylland | 35.12 | 1:19.10 | 2:06.73 | 2:46.89 | |||
12 | Christoffer Nielsen | 1998 | DGI Sydvest | 35.39 | 1:18.55 | 2:08.24 | 2:50.26 | |||
13 | Jonas Mathiesen | 1998 | DGI Fyn | 35.30 | 1:22.19 | 2:12.93 | 2:50.52 | |||
14 | Robin Poulsen | 1996 | DGI Sydvest | 36.74 | 1:21.08 | 2:12.63 | 2:50.68 | |||
15 | Mikkel Toftdal | 1995 | DGI Østjylland | 37.75 | 1:24.36 | 2:14.24 | 2:51.06 | |||
16 | Janus Madsen | 1997 | DGI Fyn | 37.31 | 1:23.73 | 2:14.04 | 2:55.19 | |||
17 | Sebastian Loftager | 1995 | DGI Østjylland | 34.91 | 1:22.27 | 2:17.09 | 2:56.61 | |||
18 | Jonas Vistrup | 1998 | DGI Fyn | 44.36 | 2:47.63 | 3:34.43 | ||||
Løb 34, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Victor Kristensen | 1999 | Dgi Sønderjylland | 30.58 | 1:05.82 | 1:47.88 | 2:20.24 | |||
2 | Marcus Højengaard | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 33.10 | 1:10.99 | 1:56.67 | 2:28.82 | |||
3 | Frederick K. Madsen | 1999 | DGI Midtjylland | 31.25 | 1:09.88 | 1:55.80 | 2:30.09 | |||
4 | Niels R. E. Sørensen | 1999 | DGI Storstrømmen | 33.48 | 1:13.01 | 1:59.97 | 2:33.80 | |||
5 | Emil Teis Sietam | 1999 | DGI Fyn | 35.64 | 1:16.34 | 2:05.89 | 2:42.72 | |||
6 | William Bech Hindborg | 2000 | DGI Sydøstjylland | 35.77 | 1:19.05 | 2:06.03 | 2:42.89 | |||
7 | Jonas Terpager Hansen | 2000 | DGI Midtjylland | 37.36 | 1:17.88 | 2:04.56 | 2:43.07 | |||
8 | Anders Rosbjerg Larsen | 1999 | DGI Nordjylland | 35.85 | 1:20.60 | 2:08.53 | 2:44.47 | |||
9 | Christian Windahl Hansen | 2000 | DGI Østjylland | 36.92 | 1:18.31 | 2:09.68 | 2:45.95 | |||
10 | Jakob Dynesen | 2000 | DGI Storstrømmen | 34.70 | 1:17.48 | 2:08.44 | 2:47.50 | |||
11 | Cornelius Swain | 1999 | DGI Fyn | 36.14 | 1:19.84 | 2:10.65 | 2:47.51 | |||
12 | Peder Jensen | 1999 | DGI Fyn | 35.93 | 1:22.40 | 2:13.52 | 2:51.64 | |||
13 | Andreas Rasmussen | 1999 | DGI Østjylland | 40.42 | 1:25.88 | 2:17.45 | 2:53.83 | |||
14 | Christopher Kristiansen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 40.20 | 1:27.06 | 2:18.20 | 2:56.42 | |||
15 | Emil Pandrup | 1999 | DGI Fyn | 35.05 | 1:20.13 | 2:17.84 | 2:59.39 | |||
16 | Emil Munk | 1999 | DGI Fyn | 38.20 | 1:27.37 | 2:20.09 | 3:00.08 | |||
17 | Jens Jensen | 1999 | DGI Nordjylland | 40.52 | 1:26.30 | 2:19.52 | 3:00.11 | |||
18 | Stinus Madsen | 1999 | DGI Fyn | 37.92 | 1:22.94 | 2:20.41 | 3:02.77 | |||
19 | Simon Dollerup Jensen | 2000 | DGI Østjylland | 41.32 | 1:30.66 | 2:23.94 | 3:05.69 | |||
20 | Emil Rahbek | 1999 | DGI Nordjylland | 40.80 | 1:24.19 | 2:24.58 | 3:05.80 | |||
21 | Simon G. Jensen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 45.14 | 1:32.29 | 2:25.69 | 3:08.04 | |||
22 | Rasmus Pedersen | 2000 | DGI Nordjylland | 46.32 | 1:33.20 | 2:30.62 | 3:12.64 | |||
23 | Kristoffer Thomsen | 2000 | DGI Fyn | 40.52 | 1:28.19 | 2:29.73 | 3:12.95 | |||
24 | Patrick Andersen | 2000 | DGI Nordjylland | 48.12 | 1:36.45 | 2:34.30 | 3:16.04 | |||
25 | Elias Lauritsen | 2000 | DGI Østjylland | 45.57 | 1:38.43 | 2:34.53 | 3:18.55 | |||
26 | Niklas Nielsen | 2000 | DGI Sydvest | 45.86 | 1:36.69 | 2:36.45 | 3:20.62 | |||
27 | Andreas Poulsen | 2000 | DGI Sydvest | 42.94 | 1:37.31 | 2:36.20 | 3:22.31 | |||
- | Christian Bøgested | 2000 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Andreas Stensgård | 1999 | DGI Sydvest | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Mads Sørensen | 2000 | DGI Østjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Michael Boddum Brix | 2000 | DGI Nordjylland | DSQ | indad roterende fødd | |||||
Løb 34, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 35.24 | 1:13.50 | 1:55.62 | 2:30.29 | |||
2 | Philip Ravn Andersen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 37.08 | 1:21.01 | 2:09.80 | 2:44.85 | |||
3 | Markus Bjørnestad | 2002 | DGI Østjylland | 36.65 | 1:21.68 | 2:09.72 | 2:47.04 | |||
4 | Frederik Kongstad Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | 37.16 | 1:19.77 | 2:10.55 | 2:48.30 | |||
5 | David Johansen | 2001 | DGI Nordjylland | 36.39 | 1:18.77 | 2:11.62 | 2:48.97 | |||
6 | Jacob Lund | 2001 | DGI Sydøstjylland | 38.62 | 1:24.49 | 2:09.77 | 2:49.65 | |||
7 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | DGI Storstrømmen | 39.90 | 1:24.81 | 2:15.54 | 2:50.57 | |||
8 | Nicolai Andreassen | 2001 | DGI Storstrømmen | 38.85 | 1:22.07 | 2:16.26 | 2:53.09 | |||
9 | Andreas Skak Thomsen | 2001 | DGI Østjylland | 42.47 | 1:26.19 | 2:19.04 | 2:57.16 | |||
10 | Mads Peter Iversen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 38.87 | 1:28.69 | 2:20.58 | 2:59.83 | |||
11 | Jonas Melchiorsen | 2001 | DGI Østjylland | 40.38 | 1:27.68 | 2:18.81 | 3:01.32 | |||
12 | Rasmus K. Ø. Nielsen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 39.77 | 1:25.56 | 3:02.10 | ||||
13 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 39.19 | 1:28.70 | 2:24.88 | 3:03.51 | |||
14 | Kasper Due Svendsen | 2002 | DGI Østjylland | 42.67 | 1:28.13 | 2:25.35 | 3:06.61 | |||
15 | Christian Jessen | 2001 | DGI Sydvest | 43.38 | 1:33.20 | 2:26.96 | 3:08.17 | |||
16 | Mads L. Skov Sørensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 44.25 | 1:30.02 | 2:25.97 | 3:09.90 | |||
17 | Nicklas M Jensen | 2001 | DGI Nordjylland | 46.47 | 1:34.52 | 2:31.33 | 3:10.38 | |||
18 | Kristoffer J. Jørgensen | 2001 | DGI Østjylland | 43.92 | 1:40.58 | 2:36.70 | 3:16.23 | |||
19 | Jonas D. Nielsen | 2002 | DGI Nordjylland | 46.06 | 1:38.80 | 2:33.51 | 3:17.24 | |||
20 | Emil Lund | 2002 | DGI Østjylland | 45.49 | 1:41.13 | 2:39.35 | 3:21.43 | |||
21 | Mikkel Tybjerg | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 44.63 | 1:33.17 | 2:34.88 | 3:26.13 | |||
22 | Kasper Bjerregaard | 2001 | DGI Østjylland | 55.76 | 1:49.14 | 2:54.96 | 3:49.19 | |||
23 | Victor Harfot Richardy | 2002 | DGI Sydvest | 53.99 | 2:01.27 | 3:15.83 | 4:04.16 | |||
- | Andreas Strøm Hansen | 2002 | DGI Nordjylland | DSQ | ej samtidig arme fly | |||||
- | Jonas Larsen | 2001 | DGI Sydvest | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
- | Marcus Brink Thomsen | 2001 | DGI Sydvest | DSQ | tyvstart | |||||
- | Nicolaj B. Jeppesen | 2002 | DGI Sydøstjylland | DSQ | arme under vand 40m | |||||
- | Rasmus Irmschler | 2002 | DGI Midtjylland | DSQ | ej fortsat bevægelse | |||||
Løb 34, 200m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mads Stamholt | 2003 | Dgi Sønderjylland | 39.90 | 1:30.40 | 2:24.86 | 3:03.02 | |||
2 | Jacob Toft | 2003 | DGI Nordjylland | 49.42 | 1:41.65 | 2:39.06 | 3:25.54 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 12:17 |
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 12:40 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 35, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma F. Sørensen | 1998 | DGI Østjylland | 39.02 | 1:22.30 | |||||
2 | Sara Stecher | 1997 | DGI Nordjylland | 41.23 | 1:25.86 | |||||
3 | Signe Svendsen | 1996 | DGI Nordjylland | 41.83 | 1:28.00 | |||||
4 | Kathrine R. Jensen | 1998 | DGI Nordjylland | 42.52 | 1:29.82 | |||||
5 | Julie Martinussen | 1997 | DGI Fyn | 41.46 | 1:30.06 | |||||
6 | Kristine S. Pedersen | 1998 | DGI Østjylland | 43.35 | 1:33.11 | |||||
7 | Emma Louise Frohn | 1998 | DGI Midtjylland | 44.53 | 1:35.47 | |||||
8 | Merethe Mark Jensen | 1997 | DGI Nordjylland | 45.72 | 1:36.18 | |||||
9 | Anne Tvedskov Nielsen | 1997 | DGI Østjylland | 44.74 | 1:36.44 | |||||
10 | Clara Sofie Egeberg | 1998 | DGI Storkøbenhavn | 46.43 | 1:37.23 | |||||
11 | Janina Christensen | 1993 | DGI Østjylland | 47.00 | 1:38.29 | |||||
12 | Mathilde Odgaard | 1996 | DGI Fyn | 47.05 | 1:39.75 | |||||
- | Christine Skouboe | 1997 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Louise Karstenberg | 1998 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emma Kjær | 1999 | DGI Nordjylland | 39.77 | 1:23.31 | |||||
2 | Kathrin B. Poulsen | 2000 | DGI Nordjylland | 39.88 | 1:23.79 | |||||
3 | Mathilde Hedemand | 1999 | DGI Nordjylland | 41.18 | 1:24.96 | |||||
4 | Caroline Christensen | 1999 | DGI Nordjylland | 40.08 | 1:25.36 | |||||
5 | Maiken Jakobsen | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 40.96 | 1:25.42 | |||||
6 | Emma Uhrenfeldt Jensen | 2000 | DGI Østjylland | 42.69 | 1:28.78 | |||||
7 | Lærke Rahr Futtrup | 1999 | Dgi Sønderjylland | 42.10 | 1:29.49 | |||||
8 | Gitta Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | 42.50 | 1:29.52 | |||||
9 | Anna Kruse Mathiasen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 44.37 | 1:31.99 | |||||
10 | Emilie Gaál | 1999 | DGI Storstrømmen | 44.68 | 1:35.92 | |||||
11 | Kirsten Q. Noro | 2000 | DGI Midtjylland | 45.87 | 1:36.89 | |||||
12 | Sidse Månsson | 2000 | DGI Nordjylland | 46.33 | 1:37.27 | |||||
13 | Johanne B. Holm | 2000 | DGI Østjylland | 46.86 | 1:37.33 | |||||
14 | Nina Madsen Teller | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 46.83 | 1:37.42 | |||||
15 | Eva Schousboe | 2000 | DGI Fyn | 47.06 | 1:38.34 | |||||
15 | Signe Kusk Pedersen | 2000 | DGI Sydvest | 47.33 | 1:38.34 | |||||
17 | Kirstine Selde | 1999 | DGI Østjylland | 46.31 | 1:40.65 | |||||
18 | Katrine Hansen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 48.84 | 1:41.19 | |||||
19 | Amalie Faigh Sørensen | 2000 | DGI Fyn | 46.39 | 1:41.28 | |||||
20 | Emilia Nielsen | 2000 | DGI Nordjylland | 48.97 | 1:42.51 | |||||
21 | Emily Guldbrandtsen | 1999 | DGI Sydvest | 49.30 | 1:42.62 | |||||
22 | Milena Christensen | 1999 | DGI Sydøstjylland | 47.73 | 1:42.88 | |||||
23 | Maria Christiansen | 2000 | DGI Fyn | 48.59 | 1:43.69 | |||||
24 | Kristine Odgaard | 1999 | DGI Fyn | 49.01 | 1:44.07 | |||||
25 | Ellen Klinge | 2000 | DGI Fyn | 49.49 | 1:44.63 | |||||
26 | Mathilde Kristensen | 2000 | DGI Sydvest | 50.69 | 1:45.65 | |||||
27 | Liva Tofft | 2000 | DGI Østjylland | 50.54 | 1:47.25 | |||||
28 | Rikke Spillemose Pedersen | 2000 | DGI Fyn | 48.93 | 1:47.65 | |||||
29 | Freja Plannthin Mogensen | 1999 | DGI Østjylland | 51.53 | 1:47.72 | |||||
30 | Sara Bonde Christensen | 2000 | DGI Sydvest | 50.72 | 1:51.01 | |||||
- | Hanlu He | 1999 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
- | Lea Mahato | 2000 | DGI Fyn | DNS | ||||||
- | Astrid Vandelbjerg Ladega | 1999 | DGI Sydøstjylland | DSQ | dobbelt armtag | |||||
- | Michelle Leidecker | 1999 | Dgi Sønderjylland | DSQ | 2 armtag under vand | |||||
- | Vivi Bjerrum | 1999 | DGI Sydvest | DSQ | 2 armtag under vand | |||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Emilie Knudsen | 2002 | DGI Midtjylland | 40.64 | 1:24.21 | |||||
2 | Sascha Lausten | 2002 | DGI Midtjylland | 41.14 | 1:24.53 | |||||
3 | Julie Fink | 2001 | Dgi Sønderjylland | 43.36 | 1:29.79 | |||||
4 | Katrine Juhl Willberg | 2001 | DGI Sydøstjylland | 43.03 | 1:30.05 | |||||
5 | Maiken Hougaard | 2002 | DGI Østjylland | 45.22 | 1:31.08 | |||||
6 | Emma Andersen | 2001 | DGI Østjylland | 43.80 | 1:32.74 | |||||
7 | Julie B. Andersen | 2002 | DGI Midtjylland | 44.28 | 1:33.26 | |||||
8 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | DGI Midtjylland | 45.44 | 1:35.26 | |||||
9 | Emma Rose Treney | 2002 | DGI Nordjylland | 45.68 | 1:36.09 | |||||
10 | Savannah Lundvig | 2001 | DGI Midtjylland | 44.30 | 1:36.66 | |||||
11 | Naia Eske Jensen | 2001 | DGI Østjylland | 46.76 | 1:38.12 | |||||
12 | Josefine Mikkelsen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 47.98 | 1:38.31 | |||||
12 | Katrine Krogh Jensen | 2002 | DGI Østjylland | 46.75 | 1:38.31 | |||||
14 | Katrine Jensen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 47.42 | 1:39.98 | |||||
15 | Frida Jensen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 47.27 | 1:40.85 | |||||
16 | Amalie Christoffersen | 2001 | DGI Sydvest | 47.69 | 1:41.44 | |||||
17 | Cecilie Prior | 2002 | DGI Nordjylland | 48.59 | 1:41.59 | |||||
18 | Emma Rye Lund | 2001 | DGI Sydøstjylland | 47.71 | 1:42.12 | |||||
19 | Sofie Højberg Hygum | 2001 | DGI Sydvest | 49.27 | 1:42.90 | |||||
20 | Laura Olsen | 2002 | DGI Storstrømmen | 49.34 | 1:43.73 | |||||
21 | Kamille Hjort Arndal | 2002 | DGI Storkøbenhavn | 48.73 | 1:44.03 | |||||
22 | Mie Schack Poulsen | 2001 | DGI Sydvest | 49.23 | 1:44.44 | |||||
23 | Sabiha Hansen | 2001 | DGI Sydvest | 50.75 | 1:44.56 | |||||
24 | Line Juel Jakobsen | 2001 | DGI Fyn | 51.55 | 1:45.10 | |||||
25 | Ida K. Nielsen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 50.70 | 1:45.53 | |||||
26 | Anine B. Mariegaard | 2001 | DGI Nordjylland | 47.95 | 1:45.83 | |||||
27 | Sofie Thomsen | 2002 | DGI Østjylland | 50.11 | 1:46.06 | |||||
28 | Emma Tingager Jacobsen | 2002 | DGI Fyn | 50.88 | 1:47.05 | |||||
29 | Maja Nygaard Larsen | 2001 | DGI Sydvest | 51.19 | 1:48.54 | |||||
30 | Sarah Kongstad Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | 50.81 | 1:49.37 | |||||
31 | Iben K. Zachariassen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 51.47 | 1:49.38 | |||||
32 | Christina Jespersen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 51.65 | 1:49.66 | |||||
33 | Emma Kristiansen | 2002 | DGI Nordjylland | 50.74 | 1:49.67 | |||||
34 | Clara Mortensen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 52.32 | 1:50.78 | |||||
35 | Cecilie Høgfeldt | 2002 | DGI Østjylland | 53.76 | 1:51.07 | |||||
36 | Lærke Uhrenfeldt Jensen | 2002 | DGI Østjylland | 54.30 | 1:52.13 | |||||
37 | Anna Kathrine Munk | 2001 | DGI Fyn | 54.28 | 1:54.34 | |||||
38 | Lærke Bladtkramer | 2001 | Dgi Sønderjylland | 54.93 | 1:56.44 | |||||
39 | Ida G. Nielsen | 2002 | DGI Sydvest | 56.65 | 1:57.05 | |||||
40 | Christine Nielsen | 2002 | DGI Nordjylland | 53.90 | 1:57.31 | |||||
41 | Anika Fogt | 2002 | DGI Fyn | 56.29 | 1:59.02 | |||||
42 | Kamille Termansen | 2002 | DGI Fyn | 58.35 | 2:04.77 | |||||
- | Afbud | 2001 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
- | Caroline Worm Hansen | 2002 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
- | Freya Kobber Nielsen | 2001 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Iben Flytkjær-Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
- | Julie Madsen | 2002 | Dgi Sønderjylland | DNS | ||||||
- | Nanna Eriksen | 2001 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Malak Dohri | 2002 | DGI Storstrømmen | DNF | ||||||
- | Charlotte Gejl Petersen | 2001 | Dgi Sønderjylland | DSQ | tyvstart | |||||
- | Selma Winkler | 2002 | DGI Sydvest | DSQ | ej samtidig ben v75 | |||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mathilde Møller | 2004 | DGI Østjylland | 44.11 | 1:33.62 | |||||
2 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | DGI Sydvest | 45.15 | 1:35.25 | |||||
3 | Ida Troldborg | 2003 | DGI Nordjylland | 46.42 | 1:38.10 | |||||
4 | Caroline M. Eriksen | 2003 | DGI Østjylland | 46.40 | 1:38.78 | |||||
5 | Emilie Mortensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 45.90 | 1:39.29 | |||||
6 | Nicoline Dyrman | 2004 | DGI Nordjylland | 48.22 | 1:42.85 | |||||
7 | Olivia Chapman Johannsen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 49.32 | 1:43.25 | |||||
8 | Emilie Højen Meyer | 2004 | DGI Storstrømmen | 48.98 | 1:43.76 | |||||
9 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | DGI Midtjylland | 50.75 | 1:45.50 | |||||
10 | Mikka Holm | 2003 | DGI Storstrømmen | 50.61 | 1:46.90 | |||||
11 | Agnete Riis | 2003 | DGI Midtjylland | 50.26 | 1:47.36 | |||||
12 | Marie Vestergaard Jensen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 51.21 | 1:47.84 | |||||
13 | Josephine S. Johansen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 50.31 | 1:48.33 | |||||
14 | Sofie Lykke Greve | 2004 | DGI Fyn | 52.45 | 1:49.73 | |||||
15 | Victoria Bjerre | 2003 | DGI Nordjylland | 52.62 | 1:51.12 | |||||
16 | Signe Grøndahl | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 54.55 | 1:51.76 | |||||
17 | Emma Rask Sørensen | 2003 | DGI Nordjylland | 52.37 | 1:52.37 | |||||
18 | Liva Ginnerup | 2004 | DGI Østjylland | 53.54 | 1:52.79 | |||||
19 | Ditte-Marie Lyck | 2003 | DGI Østjylland | 56.29 | 1:55.50 | |||||
20 | Anne K. Christiansen | 2004 | DGI Østjylland | 55.79 | 1:56.01 | |||||
21 | Emilie Theilade | 2003 | DGI Østjylland | 54.69 | 1:56.58 | |||||
22 | Laura Pedersen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 57.24 | 1:59.14 | |||||
23 | Methea Kristensen | 2003 | DGI Midtjylland | 55.98 | 1:59.21 | |||||
24 | Stine Bendixen Nissen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 56.75 | 2:00.06 | |||||
25 | Dicte Lund | 2004 | DGI Østjylland | 57.18 | 2:00.46 | |||||
26 | Trine Tanggaard | 2003 | DGI Sydvest | 58.57 | 2:05.69 | |||||
27 | Cecilie Daugaard | 2003 | DGI Sydøstjylland | 1:04.53 | 2:14.75 | |||||
- | Sofie Marie Damsø | 2004 | DGI Sydøstjylland | DSQ | ej samtidig arme v25 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 12:40 |
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:23 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 36, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1925-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Arne Christoffersen | 1964 | DGI Sydøstjylland | 55.26 | 2:00.92 | |||||
2 | Poul Erik Hansen | 1953 | DGI Sydøstjylland | 56.25 | 2:07.37 | |||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1983 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anders Pedersen | 1976 | DGI Sydøstjylland | 39.58 | 1:22.90 | |||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1984-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Dan Møller Nielsen | 1988 | DGI Nordjylland | 36.80 | 1:18.62 | |||||
2 | Casper Thaarup | 1987 | DGI Østjylland | 38.08 | 1:24.45 | |||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Joakim Jakobsen | 1994 | DGI Storkøbenhavn | 33.50 | 1:11.21 | |||||
2 | Mikael Olsen | 1992 | DGI Fyn | 33.50 | 1:12.27 | |||||
3 | Alexander Jensen | 1995 | DGI Nordjylland | 35.48 | 1:15.99 | |||||
4 | Frederik Iburg | 1995 | DGI Østjylland | 37.11 | 1:18.16 | |||||
5 | Nicolai Broner Jensen | 1994 | DGI Fyn | 35.75 | 1:18.75 | |||||
6 | Kim Møller Nielsen | 1992 | DGI Nordjylland | 37.31 | 1:19.18 | |||||
7 | Kristoffer Jensen | 1994 | DGI Østjylland | 38.11 | 1:19.32 | |||||
8 | Jakob Vingborg | 1998 | DGI Midtjylland | 37.74 | 1:20.29 | |||||
9 | Jesper Madsen | 1996 | DGI Østjylland | 40.24 | 1:26.24 | |||||
10 | Janus Madsen | 1997 | DGI Fyn | 39.69 | 1:27.71 | |||||
11 | Jesper Thyssen | 1995 | DGI Østjylland | 41.68 | 1:27.78 | |||||
12 | Lasse Boel | 1997 | DGI Sydvest | 41.19 | 1:27.91 | |||||
13 | Thomas Grosen | 1997 | DGI Østjylland | 41.58 | 1:28.21 | |||||
14 | Peter Måhr | 1997 | DGI Fyn | 44.76 | 1:35.25 | |||||
- | Villads Holmen | 1998 | DGI Fyn | DNS | ||||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Hougaard | 2000 | DGI Østjylland | 34.62 | 1:14.31 | |||||
2 | Thorbjørn Udby Hansen | 2000 | DGI Østjylland | 36.76 | 1:16.95 | |||||
3 | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | DGI Storstrømmen | 35.74 | 1:17.25 | |||||
4 | Simon Andersen | 2000 | DGI Nordjylland | 36.85 | 1:18.60 | |||||
5 | Andreas Prior | 1999 | DGI Nordjylland | 37.73 | 1:21.80 | |||||
6 | Thomas Gosvig | 1999 | DGI Nordjylland | 38.84 | 1:22.05 | |||||
7 | Kasper Nikolaj Lynge | 1999 | DGI Storstrømmen | 39.15 | 1:22.87 | |||||
8 | Andreas Rask Sørensen | 1999 | DGI Nordjylland | 39.17 | 1:23.22 | |||||
9 | Christopher Grønskov | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 42.09 | 1:28.83 | |||||
10 | Mathias Teuchler | 2000 | DGI Fyn | 41.87 | 1:29.43 | |||||
11 | Henrik Jensen | 1999 | DGI Fyn | 41.99 | 1:29.73 | |||||
12 | Emil Munk | 1999 | DGI Fyn | 42.69 | 1:30.33 | |||||
13 | Jacob Thomasen | 2000 | DGI Storstrømmen | 43.64 | 1:32.61 | |||||
14 | Jacob Petersen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 43.27 | 1:32.72 | |||||
15 | Simon Dollerup Jensen | 2000 | DGI Østjylland | 44.06 | 1:32.74 | |||||
16 | Mads Sørensen | 2000 | DGI Østjylland | 44.46 | 1:33.79 | |||||
17 | Mikkel M. Rimfort | 1999 | DGI Fyn | 44.00 | 1:34.88 | |||||
18 | Jacob Kærslund Larsen | 2000 | DGI Fyn | 45.10 | 1:35.19 | |||||
19 | Elias Lauritsen | 2000 | DGI Østjylland | 47.48 | 1:36.79 | |||||
20 | Martin Kristiansen | 2000 | DGI Nordjylland | 45.77 | 1:39.33 | |||||
21 | Tobias Bjørnskov Pedersen | 2000 | DGI Sydvest | 45.67 | 1:39.82 | |||||
22 | Gustav Skjoldman | 2000 | DGI Storkøbenhavn | 46.02 | 1:41.59 | |||||
23 | Andreas Stensgård | 1999 | DGI Sydvest | 47.88 | 1:42.93 | |||||
24 | Ditlev Knagaard | 2000 | DGI Østjylland | 50.24 | 1:47.81 | |||||
- | Afbud | 2000 | DGI Sydvest | DNS | ||||||
- | Jeppe T. Johansen | 2000 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Lasse Jakobsen | 2000 | DGI Fyn | DSQ | tyvstart | |||||
- | Simon Iversen | 2000 | DGI Fyn | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | DGI Midtjylland | 38.54 | 1:22.54 | |||||
1 | Simon Perzynski | 2002 | Dgi Sønderjylland | 38.84 | 1:22.54 | |||||
3 | Gustav Nissen | 2001 | DGI Storstrømmen | 39.75 | 1:23.61 | |||||
4 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 41.27 | 1:26.72 | |||||
5 | Rasmus Willkan-Nøhr | 2001 | DGI Sydvest | 41.04 | 1:29.02 | |||||
6 | Jonas Melchiorsen | 2001 | DGI Østjylland | 42.79 | 1:31.29 | |||||
7 | Benjamin Friis | 2002 | Dgi Sønderjylland | 45.28 | 1:33.43 | |||||
8 | Oliver L Nelander | 2002 | DGI Midtjylland | 45.88 | 1:35.61 | |||||
9 | Zacharias H. Svendsen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 43.75 | 1:36.78 | |||||
10 | Halfdan Krogh Lund | 2002 | DGI Sydøstjylland | 48.17 | 1:37.87 | |||||
11 | Oskar Schelke | 2002 | DGI Storstrømmen | 46.58 | 1:37.94 | |||||
12 | Alfred Nissen | 2002 | DGI Storstrømmen | 46.76 | 1:38.32 | |||||
13 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | DGI Østjylland | 46.87 | 1:38.71 | |||||
14 | Magnus Hald | 2002 | DGI Nordjylland | 45.96 | 1:39.55 | |||||
15 | Jonas D. Nielsen | 2002 | DGI Nordjylland | 47.43 | 1:39.58 | |||||
16 | Rune Kruse | 2002 | DGI Storstrømmen | 47.31 | 1:40.41 | |||||
17 | Jeppe K. Rasmussen | 2002 | DGI Østjylland | 48.77 | 1:40.72 | |||||
18 | Simon Simoni Christiansen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 47.65 | 1:41.28 | |||||
19 | Mathias Hartung | 2001 | DGI Fyn | 49.23 | 1:41.87 | |||||
20 | Viktor Eibye | 2001 | DGI Storstrømmen | 49.35 | 1:42.05 | |||||
21 | Mikkel Dam | 2002 | DGI Sydøstjylland | 48.78 | 1:43.46 | |||||
22 | Mikkel Tybjerg | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 49.65 | 1:45.78 | |||||
23 | Mathias M. Nielsen | 2002 | DGI Midtjylland | 49.77 | 1:46.69 | |||||
24 | Rasmus Storm | 2001 | DGI Fyn | 51.31 | 1:47.09 | |||||
25 | Christian Bols Pedersen | 2002 | DGI Nordjylland | 51.46 | 1:49.50 | |||||
26 | Tobias Dam Madsen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 54.11 | 1:49.91 | |||||
27 | Tobias Stokholm | 2002 | DGI Fyn | 54.19 | 1:53.82 | |||||
28 | Kris Andersen | 2001 | DGI Fyn | 53.65 | 1:54.48 | |||||
29 | Tobias Jessen | 2002 | DGI Sydvest | 56.50 | 1:56.82 | |||||
30 | Jonas Brinkmann | 2002 | DGI Sydvest | 55.11 | 1:57.37 | |||||
31 | Oliver Rosenven | 2002 | DGI Østjylland | 55.89 | 1:57.71 | |||||
32 | Nicklas Holmgaard | 2001 | DGI Østjylland | 55.59 | 1:58.27 | |||||
33 | Martin Uhre Skousen | 2002 | DGI Sydvest | 56.22 | 1:59.15 | |||||
34 | Gustav Dahl Madsen | 2001 | DGI Sydvest | 56.98 | 2:03.01 | |||||
35 | Andreas Strøm Hansen | 2002 | DGI Nordjylland | 58.17 | 2:03.25 | |||||
36 | Lauritz S.v. Nielsen | 2002 | DGI Østjylland | 59.88 | 2:04.64 | |||||
37 | Nicolaj B. Jeppesen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 1:02.15 | 2:16.39 | |||||
- | Matias Kjær | 2002 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Dennis Hansen | 2002 | Dgi Sønderjylland | DSQ | asyncrone ben | |||||
- | Gustav Funder Skovdam | 2002 | DGI Østjylland | DSQ | tyvstart | |||||
- | Laurits Mark Jensen | 2001 | DGI Nordjylland | DSQ | ej samtidig ber. 50 | |||||
- | Victor Borgen Elvensø | 2001 | DGI Nordjylland | DSQ | asyncrone ben | |||||
Løb 36, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jens Riisgaard-Jensen | 2003 | DGI Nordjylland | 45.59 | 1:37.66 | |||||
2 | Markus Toft | 2003 | DGI Østjylland | 47.58 | 1:38.36 | |||||
3 | Oliver Fenger | 2003 | DGI Sydøstjylland | 52.13 | 1:47.46 | |||||
4 | Noel Sander Vestergaard | 2003 | DGI Storstrømmen | 50.62 | 1:49.67 | |||||
5 | Jeppe Birk Vesterskov | 2003 | DGI Nordjylland | 51.53 | 1:49.77 | |||||
6 | Daniel Madsen | 2003 | DGI Nordjylland | 51.01 | 1:50.47 | |||||
7 | Casper Fink | 2003 | Dgi Sønderjylland | 53.74 | 1:51.81 | |||||
8 | Nioclai Høgh-Rasmussen | 2003 | DGI Nordjylland | 53.35 | 1:53.12 | |||||
9 | Casper Andersen | 2003 | DGI Sydvest | 54.29 | 1:54.69 | |||||
10 | Mads V. Christensen | 2003 | DGI Østjylland | 57.86 | 1:56.43 | |||||
11 | Victor Compen | 2003 | DGI Storstrømmen | 55.37 | 1:56.48 | |||||
12 | Marius B.r. Andersen | 2003 | DGI Østjylland | 57.88 | 1:58.86 | |||||
13 | Anders Ganderup-Nissen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 54.76 | 1:59.63 | |||||
14 | Lauge Mariager Rasmussen | 2003 | DGI Fyn | 57.43 | 2:00.05 | |||||
15 | Simon K. Sørensen | 2003 | DGI Østjylland | 57.21 | 2:00.49 | |||||
16 | Benjamin Mogensen | 2004 | Dgi Sønderjylland | 58.58 | 2:02.64 | |||||
17 | Viktor Banke | 2003 | DGI Fyn | 58.53 | 2:06.27 | |||||
18 | Frederik Holdt | 2003 | DGI Sydvest | 1:01.45 | 2:07.74 | |||||
19 | Lasse Bøgsted | 2004 | DGI Nordjylland | 59.18 | 2:10.70 | |||||
20 | Jakob Møller Nielsen | 2004 | DGI Midtjylland | 1:13.83 | 2:36.83 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:23 |
Resultat Løb 37 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 37, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 1984-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jannie Krog | 1986 | DGI Østjylland | 33.45 | ||||||
Løb 37, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Wilma Anker | 2004 | DGI Storstrømmen | 35.52 | ||||||
2 | Line Beck Kristoffersen | 2003 | DGI Østjylland | 40.15 | ||||||
3 | Maria Mehlsen | 2003 | DGI Østjylland | 40.69 | ||||||
4 | Karen Moos Jensen | 2003 | DGI Midtjylland | 42.14 | ||||||
5 | Mathilde Skak Thomsen | 2003 | DGI Østjylland | 44.03 | ||||||
6 | Mathilde Østergaard | 2004 | DGI Sydvest | 46.36 | ||||||
7 | Olivia Møller | 2004 | DGI Storstrømmen | 46.60 | ||||||
8 | Marlene Reitan | 2003 | DGI Østjylland | 48.02 | ||||||
9 | Camilla R Nielsen | 2003 | DGI Nordjylland | 48.48 | ||||||
10 | Josefine Hornbæk | 2004 | DGI Østjylland | 52.58 | ||||||
11 | Mie-Olise K. Jacobsen | 2003 | DGI Østjylland | 53.48 | ||||||
12 | Sofie Marie Damsø | 2004 | DGI Sydøstjylland | 54.34 | ||||||
13 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | DGI Midtjylland | 56.42 | ||||||
- | Andrea S. Berwald | 2003 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
Løb 37, 50m Butterfly Damer, Finaler Årg. 2005-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ellen Jensen | 2005 | Dgi Sønderjylland | 42.40 | ||||||
2 | Amalie Wichmann Larsen | 2005 | DGI Storstrømmen | 47.95 | ||||||
3 | Petrine R. E. Sørensen | 2005 | DGI Storstrømmen | 48.03 | ||||||
4 | Rikke Sander Berggreen | 2005 | DGI Midtjylland | 58.26 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:31 |
Resultat Løb 38 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 13:31 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 38, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1925-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lars Aagaard | 1962 | Dgi Sønderjylland | 35.25 | ||||||
2 | Allan Richardy | 1965 | DGI Sydvest | 37.74 | ||||||
Løb 38, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1966-1975 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jesper Christensen | 1968 | DGI Sydvest | 39.15 | ||||||
Løb 38, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1976-1983 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lasse Tetzschner | 1982 | DGI Midtjylland | 30.85 | ||||||
Løb 38, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1984-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Martin Simonsen | 1985 | DGI Fyn | 29.83 | ||||||
2 | Thøger Brinkmann Nielsen | 1990 | DGI Nordjylland | 30.59 | ||||||
3 | Steffen Christensen | 1989 | DGI Østjylland | 34.67 | ||||||
Løb 38, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nikolai Sander | 2003 | DGI Nordjylland | 36.58 | ||||||
2 | Christian Kornum | 2003 | DGI Nordjylland | 37.04 | ||||||
3 | Lars Riisgaard-Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | 37.78 | ||||||
4 | Sebastian Hartung | 2003 | DGI Fyn | 44.95 | ||||||
5 | Asger Als Olsen | 2004 | DGI Sydøstjylland | 48.35 | ||||||
6 | Sophus Lund Øe | 2003 | DGI Sydøstjylland | 49.48 | ||||||
7 | Frederik Schimann Hansen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 50.61 | ||||||
8 | Tobias G. Sørensen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 52.76 | ||||||
9 | Viktor Banke | 2003 | DGI Fyn | 58.06 | ||||||
10 | Emil Neumann | 2004 | Dgi Sønderjylland | 1:00.28 | ||||||
11 | Laust Winkler | 2004 | DGI Sydvest | 1:03.90 | ||||||
Løb 38, 50m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2005-2009 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Theis Nelander | 2005 | DGI Midtjylland | 42.76 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 13:31 |
Resultat Løb 39 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:03 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1925-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Majbrit Ditlevsen | 1958 | DGI Sydøstjylland | 1:08.62 | 2:27.49 | |||||
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1984-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jannie Krog | 1986 | DGI Østjylland | 31.99 | 1:07.99 | |||||
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1991-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jasmin Fasel | 1996 | Dgi Sønderjylland | 30.72 | 1:02.67 | |||||
2 | Sofie Møller Sørensen | 1998 | DGI Østjylland | 30.41 | 1:03.22 | |||||
3 | Martha Moeslund | 1998 | DGI Nordjylland | 30.13 | 1:03.53 | |||||
4 | Caroline Mikkelsen | 1998 | DGI Nordjylland | 30.59 | 1:03.73 | |||||
5 | Anne T. Nielsen | 1996 | DGI Nordjylland | 32.13 | 1:05.21 | |||||
6 | Christine Prøhl | 1998 | DGI Midtjylland | 31.20 | 1:05.53 | |||||
7 | Rie Lassen | 1997 | Dgi Sønderjylland | 34.59 | 1:11.17 | |||||
8 | Christine Skouboe | 1997 | DGI Østjylland | 34.13 | 1:11.20 | |||||
9 | Emma Louise Frohn | 1998 | DGI Midtjylland | 32.99 | 1:11.40 | |||||
10 | Caroline Odgaard | 1996 | DGI Fyn | 35.41 | 1:13.45 | |||||
11 | Trine G. Sørensen | 1997 | DGI Sydøstjylland | 37.46 | 1:14.19 | |||||
12 | Kristine S. Pedersen | 1998 | DGI Østjylland | 35.98 | 1:14.63 | |||||
13 | Clara Sofie Egeberg | 1998 | DGI Storkøbenhavn | 36.75 | 1:15.90 | |||||
14 | Anna Svit Pedersen | 1996 | DGI Østjylland | 37.25 | 1:17.74 | |||||
15 | Charlotte Elgaard | 1991 | DGI Østjylland | 35.83 | 1:18.65 | |||||
16 | Ane Jepsen | 1995 | DGI Sydvest | 38.04 | 1:19.90 | |||||
17 | Milla Bauer | 1997 | DGI Sydøstjylland | 38.78 | 1:20.22 | |||||
18 | Mathilde Odgaard | 1996 | DGI Fyn | 39.19 | 1:21.59 | |||||
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Anne Sophie H. Hansen | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 32.20 | 1:04.69 | |||||
2 | Anne Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | 31.98 | 1:05.06 | |||||
3 | Klara Therkildsen | 1999 | DGI Nordjylland | 32.30 | 1:06.40 | |||||
4 | Gitta Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | 33.17 | 1:08.43 | |||||
5 | Julie Martinussen | 2000 | DGI Sydøstjylland | 33.25 | 1:08.47 | |||||
6 | Kasandra Isager | 2000 | DGI Sydvest | 32.58 | 1:09.13 | |||||
7 | Amanda Meldgaard | 1999 | DGI Midtjylland | 33.24 | 1:09.56 | |||||
8 | Mathilde Hedemand | 1999 | DGI Nordjylland | 33.40 | 1:09.89 | |||||
9 | Line Bremer Mortensen | 2000 | DGI Fyn | 32.84 | 1:10.05 | |||||
10 | Andrea Zanchetta | 2000 | DGI Nordjylland | 33.67 | 1:10.25 | |||||
11 | Line Lohmann Rasmussen | 1999 | DGI Sydøstjylland | 34.83 | 1:11.51 | |||||
12 | Anna Harboe | 2000 | DGI Østjylland | 35.01 | 1:12.89 | |||||
13 | Nina Madsen Teller | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 35.20 | 1:13.76 | |||||
14 | Kathrine V. Kokholm | 2000 | DGI Østjylland | 35.48 | 1:13.89 | |||||
15 | Cecilie Poulsen | 1999 | Dgi Sønderjylland | 36.41 | 1:14.12 | |||||
16 | Rikke Thybo Svenstrup | 1999 | DGI Østjylland | 34.72 | 1:14.18 | |||||
17 | Milena Christensen | 1999 | DGI Sydøstjylland | 36.26 | 1:14.31 | |||||
18 | Lærke Meyer | 2000 | DGI Midtjylland | 36.57 | 1:14.65 | |||||
19 | Sarah D. Nielsen | 1999 | DGI Nordjylland | 36.21 | 1:15.04 | |||||
20 | Olivia Steenstrup | 2000 | Dgi Sønderjylland | 36.48 | 1:15.41 | |||||
21 | Eva Schousboe | 2000 | DGI Fyn | 36.41 | 1:16.28 | |||||
22 | Laura Bryndum Andersen | 1999 | DGI Østjylland | 36.77 | 1:16.85 | |||||
23 | Emilie Gaál | 1999 | DGI Storstrømmen | 36.09 | 1:16.90 | |||||
24 | Anna Kruse Mathiasen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 36.95 | 1:17.48 | |||||
25 | Vivi Bjerrum | 1999 | DGI Sydvest | 37.18 | 1:18.40 | |||||
26 | Julie Dalgaard Petersen | 2000 | DGI Storstrømmen | 37.51 | 1:18.99 | |||||
27 | Sabrina Jensen | 2000 | DGI Sydvest | 37.89 | 1:19.21 | |||||
28 | Josephine Strøm Hansen | 2000 | DGI Nordjylland | 38.93 | 1:19.88 | |||||
29 | Mathilde Kristensen | 2000 | DGI Sydvest | 39.55 | 1:22.09 | |||||
30 | Freja Ørom | 2000 | DGI Fyn | 39.91 | 1:22.64 | |||||
31 | Emilie Støve | 2000 | DGI Østjylland | 39.06 | 1:22.77 | |||||
32 | Josefine M. Olesen | 1999 | DGI Østjylland | 39.59 | 1:22.91 | |||||
33 | Kirsten Q. Noro | 2000 | DGI Midtjylland | 39.38 | 1:22.95 | |||||
34 | Thorina Joy Schröder | 1999 | DGI Sydvest | 40.99 | 1:24.89 | |||||
35 | Kristine Odgaard | 1999 | DGI Fyn | 41.04 | 1:25.99 | |||||
36 | Amalie Faigh Sørensen | 2000 | DGI Fyn | 40.54 | 1:26.42 | |||||
37 | Michelle Leidecker | 1999 | Dgi Sønderjylland | 41.99 | 1:31.27 | |||||
38 | Katrine Hansen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 46.15 | 1:37.22 | |||||
39 | Rebecca Tonnesen | 2000 | DGI Sydøstjylland | 44.96 | 1:39.36 | |||||
- | Caroline M. Knudsen | 1999 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
- | Emilie Ravnholt | 2000 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
- | Signe Regitze Hansen | 1999 | Dgi Sønderjylland | DNS | ||||||
- | Hanlu He | 1999 | DGI Midtjylland | DNF | ||||||
- | Maria Christiansen | 2000 | DGI Fyn | DNF | ||||||
- | Sif Kaas Kristensen | 2000 | DGI Fyn | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Kornum | 2001 | DGI Nordjylland | 32.00 | 1:06.69 | |||||
2 | Johanne S. Christensen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 32.51 | 1:07.68 | |||||
3 | Alison Lodal Hinklon | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 33.15 | 1:08.07 | |||||
4 | Sofie Petersen | 2001 | DGI Østjylland | 33.26 | 1:09.24 | |||||
5 | Sascha Lausten | 2002 | DGI Midtjylland | 33.07 | 1:09.34 | |||||
6 | Janni Martinussen | 2001 | DGI Fyn | 33.37 | 1:09.77 | |||||
7 | Sara Gade | 2002 | DGI Midtjylland | 33.32 | 1:10.04 | |||||
8 | Freja Elling-Enevoldsen | 2002 | DGI Midtjylland | 33.04 | 1:10.11 | |||||
9 | Maya Vandkrog Kjærsgaard | 2002 | Dgi Sønderjylland | 33.95 | 1:10.31 | |||||
10 | Annika Jacobsen | 2001 | DGI Østjylland | 35.00 | 1:11.50 | |||||
11 | Jasmin Hillerup | 2001 | DGI Storstrømmen | 35.91 | 1:12.20 | |||||
12 | Christine Clemmensen | 2001 | DGI Sydvest | 34.29 | 1:12.31 | |||||
13 | Julie B. Andersen | 2002 | DGI Midtjylland | 36.16 | 1:14.31 | |||||
14 | Freja Larsen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 35.54 | 1:14.51 | |||||
15 | Nicole Vaabengaard | 2002 | DGI Storstrømmen | 35.24 | 1:14.59 | |||||
16 | Maja Brinkmann | 2002 | DGI Sydøstjylland | 36.55 | 1:14.80 | |||||
17 | Emma Gade | 2002 | DGI Sydvest | 35.85 | 1:14.81 | |||||
18 | Anne Almvig | 2001 | DGI Østjylland | 36.71 | 1:15.58 | |||||
19 | Frederikke Møller Pederse | 2002 | DGI Sydvest | 35.97 | 1:15.60 | |||||
20 | Mie Petersen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 36.27 | 1:15.67 | |||||
21 | Laura Lundbek Nüchel | 2002 | DGI Storkøbenhavn | 36.67 | 1:15.83 | |||||
22 | Freja Bang Christensen | 2001 | DGI Østjylland | 1:16.03 | 1:16.03 | |||||
23 | Astrid Francisca Jacobsen | 2001 | DGI Østjylland | 36.36 | 1:16.85 | |||||
24 | Nethe Pedersen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 35.91 | 1:17.13 | |||||
25 | Karoline Jensen | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 36.28 | 1:17.18 | |||||
26 | Viktorija Thomsen | 2001 | DGI Fyn | 36.13 | 1:17.29 | |||||
27 | Katrine Jensen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 37.03 | 1:18.08 | |||||
28 | Anine B. Mariegaard | 2001 | DGI Nordjylland | 37.36 | 1:18.76 | |||||
29 | Naia Eske Jensen | 2001 | DGI Østjylland | 39.01 | 1:18.86 | |||||
30 | Helene Levring | 2001 | DGI Midtjylland | 37.30 | 1:19.11 | |||||
31 | Sarah Kongstad Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | 35.26 | 1:19.31 | |||||
32 | Emma Ulka Bech Petersen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 37.83 | 1:19.36 | |||||
33 | Emma Karstenberg | 2002 | DGI Storstrømmen | 37.20 | 1:19.99 | |||||
34 | Caroline V. Kokholm | 2002 | DGI Østjylland | 37.47 | 1:20.05 | |||||
35 | Natalie Vaabengaard | 2002 | DGI Storstrømmen | 37.83 | 1:20.16 | |||||
36 | Katrine Hovalt Bertelsen | 2001 | DGI Nordjylland | 38.96 | 1:20.22 | |||||
37 | Anna Kathrine Munk | 2001 | DGI Fyn | 38.54 | 1:20.27 | |||||
38 | Amanda Grønbæk Jensen | 2001 | DGI Storkøbenhavn | 39.34 | 1:20.73 | |||||
39 | Ida Christensen | 2001 | DGI Nordjylland | 39.14 | 1:21.22 | |||||
40 | Anna Kaarill | 2002 | DGI Fyn | 38.50 | 1:21.98 | |||||
41 | Emma Juel Petersen | 2001 | DGI Fyn | 39.68 | 1:22.66 | |||||
42 | Sofie S. Madsen | 2001 | DGI Nordjylland | 39.88 | 1:24.00 | |||||
43 | Emma Rye Lund | 2001 | DGI Sydøstjylland | 39.35 | 1:24.22 | |||||
44 | Iben K. Zachariassen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 41.09 | 1:25.10 | |||||
45 | Sabiha Hansen | 2001 | DGI Sydvest | 41.78 | 1:27.49 | |||||
46 | Lykke Munk | 2002 | DGI Sydøstjylland | 41.58 | 1:27.85 | |||||
47 | Iben Knudsen | 2001 | DGI Fyn | 41.90 | 1:29.95 | |||||
48 | Gertrud Dahl Madsen | 2001 | DGI Sydvest | 43.06 | 1:29.96 | |||||
49 | Kamille Termansen | 2002 | DGI Fyn | 43.65 | 1:31.69 | |||||
50 | Ida G. Nielsen | 2002 | DGI Sydvest | 48.44 | 1:37.25 | |||||
51 | Maja Nygaard Larsen | 2001 | DGI Sydvest | 45.54 | 1:37.85 | |||||
- | Didde Meyer | 2001 | Dgi Sønderjylland | DNS | ||||||
- | Freya Kobber Nielsen | 2001 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
- | Iben Flytkjær-Hansen | 2001 | DGI Storstrømmen | DNS | ||||||
- | Nanna Eriksen | 2001 | DGI Nordjylland | DNS | ||||||
Løb 39, 100m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Wilma Anker | 2004 | DGI Storstrømmen | 34.01 | 1:10.82 | |||||
2 | Michelle Kramer Andersen | 2003 | DGI Sydvest | 36.35 | 1:15.75 | |||||
3 | Mia Borgensgaard | 2003 | DGI Østjylland | 36.41 | 1:15.81 | |||||
4 | Sofie Nielsen | 2003 | DGI Storstrømmen | 36.95 | 1:18.35 | |||||
5 | Anne Dybro Nielsen | 2003 | DGI Midtjylland | 37.56 | 1:18.36 | |||||
6 | Michelle Philipsen | 2003 | DGI Nordjylland | 37.77 | 1:20.00 | |||||
7 | Emilie Kirketerp | 2003 | DGI Storkøbenhavn | 39.22 | 1:22.82 | |||||
8 | Emma Lundorff Johannsen | 2003 | Dgi Sønderjylland | 39.32 | 1:23.28 | |||||
9 | Emilie Friis | 2003 | DGI Østjylland | 40.04 | 1:23.86 | |||||
10 | Freja Røjkjær Rasmussen | 2004 | DGI Østjylland | 39.89 | 1:24.38 | |||||
11 | Lykke Bladtkramer | 2003 | Dgi Sønderjylland | 39.99 | 1:25.70 | |||||
12 | Anna Pave Ottesen | 2003 | DGI Fyn | 41.32 | 1:26.80 | |||||
13 | Maria Graff Esbensen | 2003 | DGI Midtjylland | 43.50 | 1:29.78 | |||||
14 | Marie L. Sørensen | 2003 | DGI Østjylland | 44.94 | 1:31.29 | |||||
15 | Lotte Frederiksen | 2003 | DGI Sydvest | 44.70 | 1:31.62 | |||||
16 | Cecilie Sørensen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 45.02 | 1:33.84 | |||||
17 | Tia Lindblad | 2003 | DGI Nordjylland | 46.07 | 1:37.50 | |||||
18 | Natasja Pedersen | 2004 | DGI Østjylland | 45.37 | 1:40.73 | |||||
19 | Mathilde Thomsen | 2004 | DGI Østjylland | 46.56 | 1:40.83 | |||||
20 | Cecilie Daugaard | 2003 | DGI Sydøstjylland | 47.46 | 1:42.54 | |||||
21 | Marie Clausen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 48.34 | 1:42.92 | |||||
22 | Matilde Baltsersen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 49.58 | 1:44.07 | |||||
23 | Amanda Lund Nielsen | 2003 | DGI Sydvest | 47.99 | 1:44.89 | |||||
24 | Viola Dahl Madsen | 2004 | DGI Sydvest | 50.48 | 1:48.79 | |||||
25 | Sofie L. Hasager | 2003 | DGI Østjylland | 50.45 | 1:49.33 | |||||
26 | Trine Tanggaard | 2003 | DGI Sydvest | 53.68 | 1:54.11 | |||||
27 | Lærke Jul Øhlenschlager | 2004 | DGI Fyn | 53.74 | 1:58.45 | |||||
28 | Sine Jessen | 2004 | DGI Sydvest | 1:02.84 | 2:17.85 | |||||
- | Amalie Holst | 2004 | DGI Sydøstjylland | DNS | ||||||
- | Nathalie Knudsen | 2003 | DGI Fyn | DNF | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 14:03 |
Resultat Løb 40 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | LM2015 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 | |||
Stævne by | Ikast | Udskriftstidspunkt | 14:35 | |||
Arrangør | DGI svømning | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 14 marts 2015 |
Løb 40, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1925-1965 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
- | Michael Nielsen | 1964 | DGI Nordjylland | DNF | ||||||
Løb 40, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1966-1975 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Preben Hansen | 1967 | DGI Nordjylland | 32.36 | 1:06.45 | |||||
Løb 40, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1976-1983 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Märcher | 1982 | DGI Fyn | 31.66 | 1:07.87 | |||||
2 | Michael Jørgensen | 1981 | DGI Fyn | 32.48 | 1:08.42 | |||||
Løb 40, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1984-1990 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stefan Hjortshøj | 1988 | DGI Østjylland | 28.40 | 58.78 | |||||
2 | Christoffer Rozenfeld | 1988 | DGI Storkøbenhavn | 28.67 | 1:00.54 | |||||
3 | Martin Simonsen | 1985 | DGI Fyn | 32.40 | 1:05.78 | |||||
Løb 40, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1991-1998 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | Dgi Sønderjylland | 27.94 | 56.82 | |||||
2 | Dennis Madsen | 1997 | DGI Nordjylland | 27.97 | 57.55 | |||||
3 | Andreas Weje | 1998 | DGI Østjylland | 27.79 | 57.90 | |||||
4 | Nicolai Broner Jensen | 1994 | DGI Fyn | 27.61 | 58.11 | |||||
5 | Mathias Maarbjerg Toft | 1998 | DGI Nordjylland | 28.16 | 58.69 | |||||
6 | Alexander Jensen | 1995 | DGI Nordjylland | 28.56 | 59.07 | |||||
7 | Christian Koch | 1998 | DGI Sydøstjylland | 29.43 | 59.94 | |||||
8 | Benjamin Jørgensen | 1996 | DGI Nordjylland | 28.84 | 1:00.44 | |||||
9 | Steffen Trier Nielsen | 1996 | DGI Østjylland | 29.14 | 1:00.58 | |||||
10 | Steffan Ø. Schøler | 1996 | DGI Sydvest | 29.01 | 1:00.68 | |||||
11 | Johannes Larsen | 1996 | DGI Sydøstjylland | 29.41 | 1:01.06 | |||||
12 | Mark Broner Jensen | 1992 | DGI Fyn | 28.18 | 1:01.22 | |||||
13 | Mikael Olsen | 1992 | DGI Fyn | 28.94 | 1:01.63 | |||||
14 | Martin Holmershøj | 1998 | DGI Midtjylland | 30.41 | 1:02.07 | |||||
15 | Mikkel Toftdal | 1995 | DGI Østjylland | 30.90 | 1:03.31 | |||||
16 | Christoffer Nedergaard | 1995 | DGI Fyn | 30.49 | 1:03.69 | |||||
17 | Jonas Mathiesen | 1998 | DGI Fyn | 30.69 | 1:04.26 | |||||
18 | Thomas Grosen | 1997 | DGI Østjylland | 31.19 | 1:05.35 | |||||
19 | Mads Balslev Hansen | 1997 | Dgi Sønderjylland | 30.83 | 1:05.85 | |||||
20 | Asger Mikkelsen | 1997 | DGI Nordjylland | 31.77 | 1:06.14 | |||||
21 | Sebastian Loftager | 1995 | DGI Østjylland | 31.69 | 1:06.25 | |||||
22 | Laust Særkjær | 1996 | DGI Østjylland | 31.57 | 1:06.55 | |||||
23 | Janus Madsen | 1997 | DGI Fyn | 31.79 | 1:08.40 | |||||
24 | Peter Måhr | 1997 | DGI Fyn | 33.09 | 1:08.94 | |||||
25 | Jesper Thyssen | 1995 | DGI Østjylland | 32.44 | 1:09.07 | |||||
26 | Anders Ballisager Hansen | 1998 | DGI Sydøstjylland | 34.13 | 1:10.03 | |||||
27 | Mads Hald | 1996 | DGI Nordjylland | 33.44 | 1:10.26 | |||||
28 | Lasse Boel | 1997 | DGI Sydvest | 34.52 | 1:12.22 | |||||
- | Jakob Vingborg | 1998 | DGI Midtjylland | DNS | ||||||
Løb 40, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Andreas Hougaard | 2000 | DGI Østjylland | 27.58 | 57.94 | |||||
2 | Kristian Berthelsen | 1999 | DGI Nordjylland | 28.11 | 58.06 | |||||
3 | Emil Compen | 2000 | DGI Storstrømmen | 28.03 | 58.09 | |||||
4 | Niels R. E. Sørensen | 1999 | DGI Storstrømmen | 28.15 | 58.34 | |||||
5 | Mikkel Weis Kallesøe | 2000 | DGI Midtjylland | 28.32 | 59.18 | |||||
6 | Frederick K. Madsen | 1999 | DGI Midtjylland | 28.39 | 59.85 | |||||
7 | Asger Flytkjær-Hansen | 2000 | DGI Storstrømmen | 28.89 | 1:00.86 | |||||
8 | Cornelius Swain | 1999 | DGI Fyn | 28.83 | 1:00.95 | |||||
9 | Mathias Kjær Nielsen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 29.89 | 1:01.04 | |||||
10 | Oliver Østergaard Hansen | 2000 | DGI Sydøstjylland | 29.94 | 1:01.78 | |||||
11 | Anders Rosbjerg Larsen | 1999 | DGI Nordjylland | 30.24 | 1:02.17 | |||||
12 | Christian Windahl Hansen | 2000 | DGI Østjylland | 30.96 | 1:03.27 | |||||
13 | Andreas Rasmussen | 1999 | DGI Østjylland | 31.83 | 1:04.98 | |||||
14 | Simon Andersen | 2000 | DGI Nordjylland | 30.98 | 1:05.27 | |||||
15 | Rasmus Lynge Schmidt | 2000 | DGI Storstrømmen | 31.72 | 1:05.42 | |||||
16 | Ole Skouvig Pedersen | 2000 | DGI Østjylland | 32.43 | 1:06.05 | |||||
17 | Christian K. Hansen | 1999 | DGI Sydvest | 31.68 | 1:06.25 | |||||
18 | Rasmus Abildgaard | 2000 | DGI Nordjylland | 32.24 | 1:06.60 | |||||
19 | Mathias S. Madsen | 1999 | Dgi Sønderjylland | 33.23 | 1:07.55 | |||||
20 | Niclas Frandsen | 1999 | DGI Østjylland | 32.49 | 1:07.85 | |||||
21 | Rune Larsen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 33.41 | 1:08.94 | |||||
22 | Jeppe Woetmann Pedersen | 2000 | DGI Storstrømmen | 32.42 | 1:09.51 | |||||
23 | Andreas Prior | 1999 | DGI Nordjylland | 32.84 | 1:09.73 | |||||
24 | Emil B. Nielsen | 1999 | DGI Sydøstjylland | 34.04 | 1:09.96 | |||||
25 | Stinus Madsen | 1999 | DGI Fyn | 32.83 | 1:10.01 | |||||
26 | Christopher Grønskov | 1999 | DGI Storkøbenhavn | 33.41 | 1:10.23 | |||||
27 | Xander Helbo Rasmussen | 2000 | DGI Sydvest | 33.90 | 1:10.31 | |||||
28 | Jens Jensen | 1999 | DGI Nordjylland | 32.63 | 1:10.45 | |||||
29 | Christoffer Gaedt | 2000 | Dgi Sønderjylland | 33.81 | 1:10.96 | |||||
30 | Simon Tylak Jakobsen | 2000 | Dgi Sønderjylland | 33.75 | 1:11.16 | |||||
31 | Casper Ammitzbøll | 2000 | DGI Sydøstjylland | 34.37 | 1:11.17 | |||||
32 | Henrik Jensen | 1999 | DGI Fyn | 34.97 | 1:11.34 | |||||
33 | Niklas Nielsen | 2000 | DGI Sydvest | 33.56 | 1:12.16 | |||||
34 | Gustav Skjoldman | 2000 | DGI Storkøbenhavn | 34.74 | 1:12.59 | |||||
35 | Tobias Bjørnskov Pedersen | 2000 | DGI Sydvest | 34.20 | 1:12.75 | |||||
36 | Simon Iversen | 2000 | DGI Fyn | 36.23 | 1:12.78 | |||||
37 | Kristoffer Thomsen | 2000 | DGI Fyn | 35.23 | 1:12.79 | |||||
38 | Martin Kristiansen | 2000 | DGI Nordjylland | 35.67 | 1:14.61 | |||||
39 | Joachim Urbak | 1999 | DGI Østjylland | 35.72 | 1:14.74 | |||||
40 | Mikkel M. Rimfort | 1999 | DGI Fyn | 1:15.02 | ||||||
41 | Ditlev Knagaard | 2000 | DGI Østjylland | 39.33 | 1:21.07 | |||||
42 | Christian Storgaard | 2000 | DGI Fyn | 37.27 | 1:21.65 | |||||
- | Svend Matzen | 1999 | Dgi Sønderjylland | DNS | ||||||
Løb 40, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jeppe Vestergaard Jensen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 30.52 | 1:02.91 | |||||
2 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 31.33 | 1:04.41 | |||||
3 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | DGI Midtjylland | 31.55 | 1:05.33 | |||||
4 | Frederik Birch Jørgensen | 2001 | DGI Storstrømmen | 31.83 | 1:05.87 | |||||
5 | David Johansen | 2001 | DGI Nordjylland | 32.12 | 1:06.46 | |||||
6 | Jonas Christensen | 2002 | DGI Storstrømmen | 31.98 | 1:06.90 | |||||
7 | John Borup | 2001 | DGI Sydøstjylland | 32.86 | 1:07.24 | |||||
8 | Esben Røjkjær Rasmussen | 2001 | DGI Østjylland | 33.43 | 1:08.28 | |||||
9 | Christoffer B. Lauridsen | 2002 | DGI Nordjylland | 33.57 | 1:09.55 | |||||
10 | Søren T. Vedsted | 2001 | DGI Østjylland | 33.71 | 1:09.87 | |||||
11 | Tobias Boström | 2002 | DGI Sydvest | 33.94 | 1:10.16 | |||||
12 | Jens Peder Danielsen | 2001 | DGI Sydvest | 33.39 | 1:10.28 | |||||
13 | Niels Christian Hansen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 33.91 | 1:10.30 | |||||
14 | Jonas Larsen | 2001 | DGI Sydvest | 33.36 | 1:10.64 | |||||
15 | Rasmus Storgaard | 2001 | DGI Nordjylland | 34.28 | 1:10.83 | |||||
16 | Nikolaj Nybro | 2002 | DGI Østjylland | 33.68 | 1:11.03 | |||||
17 | Rasmus Løwenstein | 2001 | DGI Storstrømmen | 34.29 | 1:11.18 | |||||
18 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | DGI Sydøstjylland | 35.13 | 1:11.44 | |||||
19 | Andreas Skak Thomsen | 2001 | DGI Østjylland | 35.27 | 1:11.67 | |||||
20 | Christian Jessen | 2001 | DGI Sydvest | 33.54 | 1:11.78 | |||||
21 | André Iversen | 2001 | Dgi Sønderjylland | 34.71 | 1:12.31 | |||||
22 | Nicklas M Jensen | 2001 | DGI Nordjylland | 34.81 | 1:12.61 | |||||
23 | Mads Peter Iversen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 35.01 | 1:12.64 | |||||
24 | Johan Bendixen Nissen | 2002 | DGI Sydøstjylland | 35.02 | 1:12.85 | |||||
25 | Kristoffer J. Jørgensen | 2001 | DGI Østjylland | 35.13 | 1:14.26 | |||||
26 | Rasmus Winther | 2001 | DGI Sydøstjylland | 35.90 | 1:14.95 | |||||
27 | Oliver L Nelander | 2002 | DGI Midtjylland | 35.96 | 1:15.18 | |||||
28 | Benjamin Friis | 2002 | Dgi Sønderjylland | 36.48 | 1:15.68 | |||||
29 | Mathias Ringtved | 2001 | DGI Østjylland | 35.97 | 1:16.27 | |||||
30 | Magnus Hald | 2002 | DGI Nordjylland | 36.43 | 1:16.31 | |||||
31 | Mathias Hartung | 2001 | DGI Fyn | 36.21 | 1:18.23 | |||||
32 | Kris Andersen | 2001 | DGI Fyn | 38.08 | 1:18.50 | |||||
33 | Marcus Brink Thomsen | 2001 | DGI Sydvest | 37.75 | 1:18.62 | |||||
34 | Victor Borgen Elvensø | 2001 | DGI Nordjylland | 38.34 | 1:18.78 | |||||
35 | Oskar Schelke | 2002 | DGI Storstrømmen | 37.80 | 1:18.89 | |||||
36 | Mathias M. Nielsen | 2002 | DGI Midtjylland | 38.46 | 1:19.19 | |||||
37 | Rune Kruse | 2002 | DGI Storstrømmen | 37.83 | 1:19.72 | |||||
38 | Zacharias H. Svendsen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 37.87 | 1:20.74 | |||||
39 | Asbjørn Guldager | 2002 | Dgi Sønderjylland | 37.24 | 1:21.67 | |||||
40 | Rasmus Storm | 2001 | DGI Fyn | 39.52 | 1:21.69 | |||||
41 | Mikkel Andersen | 2002 | DGI Fyn | 40.58 | 1:22.39 | |||||
42 | Daniel Eg Larsen | 2001 | DGI Sydvest | 38.22 | 1:22.75 | |||||
43 | Jeppe Hansen | 2001 | DGI Fyn | 39.25 | 1:23.54 | |||||
44 | Kasper Larsen | 2002 | DGI Sydvest | 39.89 | 1:24.26 | |||||
45 | Viktor Eibye | 2001 | DGI Storstrømmen | 39.83 | 1:24.72 | |||||
46 | Tim Groen | 2001 | DGI Nordjylland | 40.34 | 1:27.56 | |||||
47 | Dennis Hansen | 2002 | Dgi Sønderjylland | 44.36 | 1:28.50 | |||||
48 | Rasmus Irmschler | 2002 | DGI Midtjylland | 43.47 | 1:31.27 | |||||
- | Nikolaj J. Johansen | 2001 | DGI Østjylland | DNS | ||||||
- | Simon Tuelstrup Bechmann | 2001 | DGI Sydøstjylland | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 40, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Aske Sommerlund Pedersen | 2003 | DGI Sydvest | 33.19 | 1:09.04 | |||||
2 | Alexander L. Bjørn | 2003 | DGI Midtjylland | 34.69 | 1:10.95 | |||||
3 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | DGI Storstrømmen | 36.54 | 1:17.02 | |||||
4 | Thor Brunsgaard | 2003 | DGI Østjylland | 37.78 | 1:20.13 | |||||
5 | Malthe Theisen | 2003 | DGI Midtjylland | 39.16 | 1:21.77 | |||||
6 | Rasmus Rank Nørgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 40.76 | 1:22.67 | |||||
7 | Victor Haunstrup | 2003 | DGI Nordjylland | 39.66 | 1:23.05 | |||||
8 | Jeppe Birk Vesterskov | 2003 | DGI Nordjylland | 39.33 | 1:24.17 | |||||
9 | Sofus Hollen Damvad | 2004 | DGI Nordjylland | 40.72 | 1:25.64 | |||||
10 | Tobias Vestby Jensen | 2003 | DGI Nordjylland | 39.17 | 1:26.17 | |||||
11 | Sebastian Hartung | 2003 | DGI Fyn | 41.82 | 1:27.68 | |||||
12 | Mattias Hansen | 2003 | DGI Sydøstjylland | 41.46 | 1:29.54 | |||||
13 | Frederik B. Faarup | 2003 | DGI Østjylland | 42.96 | 1:30.57 | |||||
14 | Anders Søndergaard | 2003 | DGI Fyn | 43.15 | 1:32.64 | |||||
15 | Markus F. Hansen | 2003 | DGI Østjylland | 45.66 | 1:33.77 | |||||
16 | Anton Christiansen | 2004 | DGI Midtjylland | 44.52 | 1:34.17 | |||||
17 | Jonas Abildgaard | 2003 | DGI Nordjylland | 45.10 | 1:34.22 | |||||
18 | Anton Pedersen | 2003 | DGI Sydvest | 44.73 | 1:34.80 | |||||
19 | Marcus Øhlenschlæger | 2003 | DGI Sydvest | 45.92 | 1:34.91 | |||||
20 | Asger B. Holm | 2003 | DGI Østjylland | 44.20 | 1:36.54 | |||||
21 | Laust Winkler | 2004 | DGI Sydvest | 44.09 | 1:38.16 | |||||
22 | Nikolas E. Kirkegaard | 2004 | DGI Østjylland | 47.02 | 1:40.08 | |||||
23 | Nikolaj Jensen | 2004 | DGI Nordjylland | 46.27 | 1:40.38 | |||||
24 | Jonas P. Dahrup | 2004 | DGI Storstrømmen | 48.24 | 1:43.11 | |||||
25 | Frej Liltorp | 2004 | DGI Sydøstjylland | 50.31 | 1:47.24 | |||||
26 | Frederik Holdt | 2003 | DGI Sydvest | 49.94 | 1:48.55 | |||||
- | Phillip Bodenhoff | 2004 | DGI Fyn | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.23.02 | Udskriftsdato | 15 marts 2015 |
Licens til DGI Svømning | Udskriftstidspunkt | 14:35 |