2020-09-28   20:16:54
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Junnu GP

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Junnu GP    Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  16:30   
  Järjestäjä           
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  31 tammikuu 2015         
 
 
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milja Aarnivuo  2005              19.30   
  Simmis Wanda                   
Melinda Lehtovaara  2005              19.37   
  Ekenäs Simsällskap                   
Essi Ahvenainen  2005              19.45   
  Vanders                   
Jenni Kurki  2005              19.49   
  Simmis Wanda                   
Susanna Ryynänen  2006              19.49   
  Simmis Wanda                   
Veera Kopponen  2005              19.70   
  HTU Stadi                   
Vilma Vannas  2006              20.30   
  Vanders                   
Ada Oila  2005              20.39   
  Vanders                   
Ada Forsman  2005              21.20   
  Vanders                   
10  Milla Kiviranta  2006              21.23   
  Vanders                   
11  Enni Tammilehto  2006              21.46   
  Vanders                   
12  Minja Peltonen  2005              21.85   
  Vanders                   
13  Aino Soininen  2005              22.45   
  HTU Stadi                   
14  Rebekka Ritmala  2006              24.47   
  Vanders                   
14  Sandra Ehrenpreis  2005              24.47   
  Vanders                   
16  Nella Saarela  2005              24.54   
  HTU Stadi                   
17  Karoliina Peltonen  2005              24.97   
  Vanders                   
18  Veera Oila  2007              26.55   
  Vanders                   
19  Aivi Koroma  2005              28.69   
  Vanders                   
20  Anni Mäkinen  2007              28.99   
  Vanders                   
Oona Sarlin  2006              DSQ   
  Vanders                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vilhelmiina Leppänen  2003              14.85   
  Simmis Grani                   
Julie Nikkilä  2003              15.74   
  Vanders                   
Aino Paju  2003              15.85   
  Vanders                   
Aamu Änkilä  2004              16.32   
  Simmis Grani                   
Helmiina Toivonen  2004              17.08   
  Simmis Grani                   
Sini Aarnivuo  2003              18.87   
  Simmis Wanda                   
Amanda Mielty  2003              19.98   
  Simmis Wanda                   
Maija Nätti  2004              20.69   
  Simmis Wanda                   
Iris Erten  2003              23.13   
  Simmis Wanda                   
10  Melek Tekbas  2004              25.24   
  Vanders                   
11  Peppi Särkelä  2004              25.70   
  Simmis Wanda                   
 
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saara Svahn  2001              13.99   
  Jämsänkosken Ilves                   
Sara Virtanen  2002              14.30   
  Swimming Jyväskylä                   
Annika Toiviainen  2002              14.82   
  Vanders                   
Liia Louhikoski  2001              15.07   
  Vanders                   
Jenna Kilpeläinen  2001              15.90   
  Vanders                   
Yasmin Laouari  2001              16.04   
  Vanders                   
Agneta Kallas  2002              16.51   
  Simmis Wanda                   
Ella Haapoja  2002              21.20   
  Vanders                   
 
Laji 1, 25m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milla Koskela  1999              13.72   
  Vanders                   
Emilia Kokko  1999              13.76   
  Vanders                   
Jennifer Soranta  2000              15.72   
  Vanders                   
Janette Qureshi  1999              19.79   
  Vanders                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  16:30 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Junnu GP    Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  16:53   
  Järjestäjä           
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  31 tammikuu 2015         
 
 
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Heikki Konsta Ianes  2005              19.69   
  Simmis Wanda                   
Aleksandr Logvin  2006              19.97   
  Vanders                   
Nico Kulju  2006              21.65   
  Simmis Wanda                   
Onni Niemi  2005              21.80   
  Simmis Wanda                   
Daniel Heinonen  2006              23.18   
  Vanders                   
Cem Tekbas  2005              31.08   
  Vanders                   
Lauri Toivonen  2007              31.27   
  Vanders                   
Joel Wahlman  2008              36.40   
  Vanders                   
 
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Dang Le Nhut  2003              13.76   
  Vanders                   
Danil Seksenov  2004              14.65   
  Vanders                   
Elias Kallonen  2003              15.44   
  Vanders                   
Akseli Leppänen  2004              16.15   
  Simmis Grani                   
Saku Ahde  2003              17.92   
  HTU Stadi                   
Veeti Salminen  2004              18.42   
  Simmis Wanda                   
Rony Kulju  2004              18.52   
  Simmis Wanda                   
Matti Nätti  2004              18.56   
  Simmis Wanda                   
Samuli Kärkkäinen  2003              18.78   
  Simmis Wanda                   
10  Miko Mikkola  2004              20.49   
  Simmis Wanda                   
11  Nikita Afanassiev  2003              21.44   
  Vanders                   
12  Antti Kiiski  2003              22.65   
  Vanders                   
13  Ishan Malu  2004              26.38   
  Vanders                   
Eddie Quinones  2003              DNS   
  Vanders                   
Lauri Manninen  2003              DNS   
  Vanders                   
Henri Kyber  2004              DSQ   
  Vanders                   
  SW 10.6 Köydestä vetäminen               
 
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aaro Märsylä  2001              14.08   
  Vanders                   
Ville Rissanen  2001              15.01   
  Vanders                   
Elias Rajala  2002              16.01   
  Vanders                   
Jenson Lih Shan Li  2002              16.82   
  HTU Stadi                   
Oscar Kullström  2002              17.45   
  Vanders                   
Topias Hildén  2002              18.26   
  HTU Stadi                   
Leo Kallionpää  2002              DSQ   
  Vanders                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 2, 25m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Siurola  1999              12.32   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Werner Heräjärvi  1999              12.40   
  Jämsänkosken Ilves                   
Saku Laakkonen  1999              12.63   
  Vanders                   
Ali Laouari  1999              17.84   
  Vanders                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  16:53 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Junnu GP    Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  17:38   
  Järjestäjä           
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  31 tammikuu 2015         
 
 
Laji 3, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ida Grundström  2002    462  2:32.10  3:51.79  5:10.29    5:10.10   
  Vanders                   
                     
Jonna Vasara  2002    402  2:40.13  4:03.59  5:25.02    5:24.93   
  Simmis Grani                   
                     
Viivi Vaajanen  2002    399  6:06.97        5:25.73   
  ORCA Helsinki                   
                     
Annika Toiviainen  2002    389  2:45.43  4:09.78  5:28.58    5:28.58   
  Vanders                   
                     
Emilia Sjölund  2002    384          5:29.77   
  Vanders                   
                     
Lotta Lehtoila  2003    364  4:54.82  6:46.55      5:35.78   
  ORCA Helsinki                   
                     
Liia Louhikoski  2001    350          5:40.29   
  Vanders                   
                     
Emilia Lyyra  2003    339  2:48.55  4:19.54  5:44.10    5:43.90   
  Vanders                   
                     
Ella Pitkäkangas  2003    275  6:08.82        6:08.79   
  Vanders                   
                     
Ella Hörkkö  2001              DNS   
  Vanders                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  17:38 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Junnu GP    Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  17:29   
  Järjestäjä           
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  31 tammikuu 2015         
 
 
Laji 4, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Envalds  2001    496  1:05.43  2:15.40  3:27.26    4:35.19   
  Vanders                   
                     
Herman Widbom  2001    448  1:07.36  2:20.57  3:33.27    4:44.62   
  Simmis Grani                   
                     
Kalle Mäkinen  2002    389  1:09.61  2:26.29  3:42.81    4:58.41   
  Vanders                   
                     
Taneli Lantta  2001    370  1:12.89  2:29.80  3:47.48    5:03.26   
  Vanders                   
                     
Eevert Leppänen  2001    366  1:10.85  2:29.03  3:47.95    5:04.36   
  Simmis Grani                   
                     
Harald Åström  2001    366  1:13.80  2:31.31  3:49.15    5:04.38   
  Simmis Grani                   
                     
Aaro Märsylä  2001    356  1:11.30  2:30.09  3:49.86    5:07.22   
  Vanders                   
                     
Ville Lauslahti  2001    344  1:13.02  2:31.61  3:52.72    5:10.72   
  Simmis Grani                   
                     
Danila Shishinin  2002    330  1:14.07  2:34.46  3:55.83    5:15.13   
  ORCA Helsinki                   
                     
10  Aarne Myllynen  2002    249  1:20.08  2:49.30  4:19.42    5:46.19   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
11  Samuel Syrjänen  2002    224  1:32.04  3:17.23  5:04.78    5:58.42   
  Vanders                   
                     
12  Miro Merinen  2003    199  1:24.65  3:00.87  4:38.07    6:12.56   
  Vanders                   
                     
13  Ville Rissanen  2001    158  1:18.15  2:47.96  4:18.02    6:42.96   
  Vanders                   
                     
Matias Hjelm  2002              DNS   
  Vanders                   
                     
 
Laji 4, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Georgy Babenov  2000    424  1:04.82  2:17.51  3:32.99    4:49.86   
  ORCA Helsinki                   
                     
Jon Byskov  2000    417  1:06.73  2:20.35  3:35.57    4:51.42   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Aleksej Belfer  2000    374  1:07.02  2:24.38  3:42.85    5:02.30   
  ORCA Helsinki                   
                     
Joni Löytökorpi  2000    180  1:27.98  3:06.62  4:47.39    6:25.70   
  Vanders                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  17:29 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Junnu GP    Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  17:34   
  Järjestäjä           
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  31 tammikuu 2015         
 
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tatiana Sukhareva  2005    177          47.76   
  Vanders                   
Jannalina Porkka  2005    171          48.28   
  Vanders                   
Karla Tiainen  2005    162          49.18   
  Vanders                   
Melinda Lehtovaara  2005    159          49.49   
  Ekenäs Simsällskap                   
Melissa Miettinen  2005    156          49.80   
  Vanders                   
Milla Strandberg  2005    155          49.86   
  Vanders                   
Jenni Kurki  2005    119          54.45   
  Simmis Wanda                   
Ada Forsman  2005    106          56.56   
  Vanders                   
Aino Soininen  2005              DSQ   
  HTU Stadi                   
  SW 10.5 Seisominen altaan pohjassa               
Nella Saarela  2005              DSQ   
  HTU Stadi                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saana Yritys  2003    359          37.73   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Vilhelmiina Leppänen  2003    323          39.08   
  Simmis Grani                   
Julie Nikkilä  2003    267          41.61   
  Vanders                   
Olivia Sorvari  2003    247          42.70   
  HTU Stadi                   
Aamu Änkilä  2004    238          43.24   
  Simmis Grani                   
Sara Pantsu  2003    211          45.04   
  Vanders                   
Sylvia Siltainsuu  2003    210          45.08   
  Vanders                   
Tiia Kilpeläinen  2003    183          47.22   
  Vanders                   
Maria Rintala  2003    181          47.38   
  Vanders                   
10  Ella Vilenius  2004    174          47.98   
  Vanders                   
11  Helmiina Toivonen  2004    161          49.22   
  Simmis Grani                   
12  Oona Eriksson  2004    127          53.27   
  Vanders                   
13  Iris Erten  2003    120          54.34   
  Simmis Wanda                   
14  Peppi Siurola  2004    110          55.85   
  Vanders                   
15  Amanda Mielty  2003    103          57.11   
  Simmis Wanda                   
16  Maija Nätti  2004    57          1:09.65   
  Simmis Wanda                   
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Linda Simula  2001    442          35.20   
  ORCA Helsinki                   
Vivian Heräjärvi  2001    373          37.23   
  Jämsänkosken Ilves                   
Noona Rantanen  2002    332          38.73   
  Vanders                   
Jenna Kilpeläinen  2001    246          42.80   
  Vanders                   
Katarina Pyhälä  2001    208          45.21   
  Vanders                   
Agneta Kallas  2002    194          46.30   
  Simmis Wanda                   
Iida Honkanen  2001    193          46.33   
  HTU Stadi                   
Aino Vepsäläinen  2001    142          51.32   
  HTU Stadi                   
Laura Hautamäki  2002    130          52.82   
  Vanders                   
Henna Saarela  2002              DSQ   
  HTU Stadi                   
  SW 6.4 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
 
Laji 5, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ksenia Egorova  2000    634          31.21   
  ORCA Helsinki                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  17:34 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Junnu GP    Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  17:34   
  Järjestäjä           
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  31 tammikuu 2015         
 
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Musikka  2005    159          43.25   
  Vanders                   
Sampo Nord  2005    114          48.28   
  Vanders                   
Nico Kulju  2006    41          1:07.83   
  Simmis Wanda                   
Heikki Konsta Ianes  2005              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Onni Niemi  2005              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Danil Seksenov  2004    212          39.31   
  Vanders                   
Akseli Leppänen  2004    198          40.22   
  Simmis Grani                   
Jesse Lintusalo  2004    182          41.35   
  Vanders                   
Elias Kallonen  2003    181          41.42   
  Vanders                   
Joonas Jaakkola  2004    137          45.45   
  Vanders                   
Saku Ahde  2003    126          46.73   
  HTU Stadi                   
Jan Byskov  2004    115          48.14   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Aapo Ahlroos  2004    113          48.44   
  Vanders                   
Oskari Toivonen  2004    108          49.16   
  Vanders                   
10  Veeti Salminen  2004    105          49.66   
  Simmis Wanda                   
11  Miko Mikkola  2004    95          51.36   
  Simmis Wanda                   
12  Samuli Kärkkäinen  2003    85          53.32   
  Simmis Wanda                   
13  Rony Kulju  2004    79          54.58   
  Simmis Wanda                   
Daniel Tuominen  2003              DNF   
  Vanders                   
Matti Nätti  2004              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ivan Turbin  2001    276          36.00   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Ruslan Panschin  2001    250          37.22   
  ORCA Helsinki                   
Leo Kallionpää  2002    188          40.95   
  Vanders                   
Kirill Levo  2002    170          42.33   
  ORCA Helsinki                   
Tapio Uzal  2001    157          43.45   
  Vanders                   
Jenson Lih Shan Li  2002    138          45.30   
  HTU Stadi                   
Topias Hildén  2002    122          47.28   
  HTU Stadi                   
Sami Nenonen  2001    68          57.24   
  Vanders                   
 
Laji 6, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Emil Piho  1999    344          33.46   
  Vanders                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  17:34 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Junnu GP    Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  17:51   
  Järjestäjä           
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  31 tammikuu 2015         
 
 
Laji 7, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saara Svahn  2001    410  34.73        1:15.91   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Mariel Mylly  2001    369  36.22        1:18.59   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Linda Simula  2001    311  37.11        1:23.21   
  ORCA Helsinki                   
                     
Hilda Harle  2001    248  38.50        1:29.74   
  ORCA Helsinki                   
                     
Katariina Kivi  2001    234  41.77        1:31.50   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Aino Paju  2003    214  39.59        1:34.30   
  Vanders                   
                     
Annika Toiviainen  2002              DNS   
  Vanders                   
                     
 
Laji 7, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anniina Perkiö  1999    533  32.67        1:09.54   
  Vanders                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  17:51 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Junnu GP    Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  18:15   
  Järjestäjä           
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  31 tammikuu 2015         
 
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Erik Nurmi  2001    432  30.69        1:06.39   
  Vanders                   
                     
Kasper Envalds  2001    306  34.30        1:14.42   
  Vanders                   
                     
Elias Rajala  2002              DNS   
  Vanders                   
                     
Danila Shishinin  2002              DSQ   
  ORCA Helsinki                   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 8, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Santeri Siurola  1999    458  29.78        1:05.09   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Kirill Egorov  2000    376  31.32        1:09.50   
  ORCA Helsinki                   
                     
Werner Heräjärvi  1999    352  31.19        1:11.06   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Henri Kyyrä  1999              DNS   
  Vanders                   
                     
Lauri Karo  2000              DSQ   
  ORCA Helsinki                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  18:15 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Junnu GP    Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  18:08   
  Järjestäjä           
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  31 tammikuu 2015         
 
 
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Elina Ryynänen  2005    235          48.72   
  Simmis Wanda                   
Karla Tiainen  2005    160          55.35   
  Vanders                   
Melinda Lehtovaara  2005    156          55.81   
  Ekenäs Simsällskap                   
Milja Aarnivuo  2005    142          57.51   
  Simmis Wanda                   
Jenni Kurki  2005    137          58.33   
  Simmis Wanda                   
Milla Kiviranta  2006    121          1:00.74   
  Vanders                   
Vilma Vannas  2006    119          1:01.01   
  Vanders                   
Alma Hörkkö  2005    96          1:05.65   
  Vanders                   
Ada Oila  2005    72          1:12.21   
  Vanders                   
10  Karoliina Peltonen  2005    69          1:13.12   
  Vanders                   
Minja Peltonen  2005              DNS   
  Vanders                   
 
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lotta Lehtoila  2003    249          47.75   
  ORCA Helsinki                   
Sini Aarnivuo  2003    219          49.85   
  Simmis Wanda                   
Ella Pitkäkangas  2003    216          50.06   
  Vanders                   
Peppi Siurola  2004    204          51.02   
  Vanders                   
Noora Uro  2003    203          51.14   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Tiia Kilpeläinen  2003    172          54.01   
  Vanders                   
Silja Lehtonen  2004    123          1:00.38   
  Vanders                   
Maija Nätti  2004              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
Melek Tekbas  2004              DSQ   
  Vanders                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
Peppi Särkelä  2004              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Liia Louhikoski  2001    278          46.07   
  Vanders                   
Jenna Kilpeläinen  2001    248          47.81   
  Vanders                   
Agneta Kallas  2002    241          48.30   
  Simmis Wanda                   
Yasmin Laouari  2001              DSQ   
  Vanders                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ksenia Egorova  2000    563          36.41   
  ORCA Helsinki                   
Emilia Kokko  1999    442          39.46   
  Vanders                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  18:08 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Junnu GP    Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  18:16   
  Järjestäjä           
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  31 tammikuu 2015         
 
 
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Heikki Konsta Ianes  2005    95          58.19   
  Simmis Wanda                   
Sampo Nord  2005    86          1:00.08   
  Vanders                   
Aleksandr Logvin  2006    81          1:01.34   
  Vanders                   
Tiger Tran  2005              DNS   
  Vanders                   
 
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jesse Lintusalo  2004    142          50.88   
  Vanders                   
Oskari Toivonen  2004    123          53.38   
  Vanders                   
Samuli Kärkkäinen  2003    68          1:04.87   
  Simmis Wanda                   
 
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Oliver Juursoo  2001    349          37.71   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Pyry Nurminen  2001    325          38.60   
  ORCA Helsinki                   
Ivan Turbin  2001    214          44.39   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Kirill Levo  2002    171          47.77   
  ORCA Helsinki                   
Jenson Lih Shan Li  2002    154          49.52   
  HTU Stadi                   
Jerry Roine  2002    146          50.42   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Topias Hildén  2002    138          51.30   
  HTU Stadi                   
Elias Rajala  2002    133          51.91   
  Vanders                   
Oscar Kullström  2002    123          53.37   
  Vanders                   
 
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antero Eloranta  1999    275          40.80   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Aku Ovaskainen  2000    271          41.02   
  ORCA Helsinki                   
Eetu Turkka  2000              DNS   
  Vanders                   
Saku Laakkonen  1999              DNS   
  Vanders                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  18:16 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Junnu GP    Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  18:20   
  Järjestäjä           
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  31 tammikuu 2015         
 
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saara Svahn  2001    525  31.59        1:04.95   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Sara Virtanen  2002    475  31.96        1:07.14   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Vivian Heräjärvi  2001    470  32.50        1:07.39   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Mariel Mylly  2001    413  1:10.39        1:10.39   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Ciia Korkeamäki  2001    407  33.53        1:10.69   
  Vanders                   
                     
Ida Grundström  2002    406  33.59        1:10.74   
  Vanders                   
                     
Viivi Vaajanen  2002    368  1:13.09        1:13.09   
  ORCA Helsinki                   
                     
Emilia Sjölund  2002    365  1:13.34        1:13.34   
  Vanders                   
                     
Katariina Kivi  2001    356  1:13.96        1:13.96   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
10  Emilia Lyyra  2003    339  1:15.17        1:15.17   
  Vanders                   
                     
11  Maria Yritys  2002    333  35.80        1:15.60   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
12  Vilja Laaksonen  2002    325  36.17        1:16.19   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
13  Julie Nikkilä  2003    312  1:17.23        1:17.23   
  Vanders                   
                     
14  Noona Rantanen  2002    301  1:18.15        1:18.15   
  Vanders                   
                     
15  Veera Anna Lastovskaia  2003    293  37.40        1:18.85   
  HTU Stadi                   
                     
16  Iines Makkonen  2002    293  38.14        1:18.91   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
17  Olivia Sorvari  2003    273  37.92        1:20.72   
  HTU Stadi                   
                     
18  Karla Nevalainen  2002    271  39.04        1:20.92   
  HTU Stadi                   
                     
19  Emma Loponen  2003    271  39.31        1:20.93   
  Vanders                   
                     
20  Sylvia Siltainsuu  2003    240  39.39        1:24.27   
  Vanders                   
                     
21  Iida Honkanen  2001    208  40.31        1:28.41   
  HTU Stadi                   
                     
22  Maija Hukkanen  2003    193  41.09        1:30.66   
  HTU Stadi                   
                     
23  Milla Strandberg  2005    192  43.24        1:30.78   
  Vanders                   
                     
24  Gabriella Linna  2004    190  42.32        1:31.16   
  Vanders                   
                     
25  Essi Kallunki  2004    188  40.65        1:31.44   
  Vanders                   
                     
26  Sanni Valtanen  2004    179  43.23        1:32.92   
  Vanders                   
                     
27  Essi Kortelainen  2003    177  1:33.24        1:33.24   
  Vanders                   
                     
28  Henna Saarela  2002    176  44.32        1:33.42   
  HTU Stadi                   
                     
29  Maria Rintala  2003    173  44.13        1:33.97   
  Vanders                   
                     
30  Tatiana Sukhareva  2005    170  44.50        1:34.61   
  Vanders                   
                     
31  Ella Vilenius  2004    157  44.42        1:37.03   
  Vanders                   
                     
32  Melissa Miettinen  2005    153  46.24        1:37.91   
  Vanders                   
                     
33  Oona Eriksson  2004    152  45.36        1:38.11   
  Vanders                   
                     
34  Aino Vepsäläinen  2001    150  46.54        1:38.50   
  HTU Stadi                   
                     
35  Aava Mattila  2003    145  45.98        1:39.69   
  Vanders                   
                     
36  Peppi Siurola  2004    99  53.20        1:53.10   
  Vanders                   
                     
 
Laji 11, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Milla Koskela  1999    569  30.79        1:03.25   
  Vanders                   
                     
Juuli Miettinen  2000    527  31.19        1:04.89   
  Vanders                   
                     
Janette Qureshi  1999    142  44.36        1:40.29   
  Vanders                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  18:20 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Junnu GP    Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  18:32   
  Järjestäjä           
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  31 tammikuu 2015         
 
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Matias Hjelm  2002    383  30.66        1:03.92   
  Vanders                   
                     
Aaro Märsylä  2001    325  32.34        1:07.52   
  Vanders                   
                     
Pyry Nurminen  2001    302  32.50        1:09.22   
  ORCA Helsinki                   
                     
Ruslan Panschin  2001    272  33.18        1:11.65   
  ORCA Helsinki                   
                     
Atte Oikari  2001    269  34.02        1:11.95   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Onni-Kalle Luomala  2002    258  33.14        1:12.95   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Dang Le Nhut  2003    257  34.20        1:13.01   
  Vanders                   
                     
Aleksanteri Nord  2002    247  34.74        1:13.97   
  Vanders                   
                     
Ville Rissanen  2001    242  34.77        1:14.46   
  Vanders                   
                     
10  Eetu Häkkinen  2001    226  36.43        1:16.22   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
11  Aarne Myllynen  2002    208  37.02        1:18.35   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
12  Leo Kallionpää  2002    199  37.44        1:19.44   
  Vanders                   
                     
13  Sami Pönkä  2003    169  39.01        1:23.86   
  Vanders                   
                     
14  Oscar Kullström  2002    157  41.43        1:25.98   
  Vanders                   
                     
15  Tapio Uzal  2001    154  40.66        1:26.54   
  Vanders                   
                     
16  Antti Musikka  2005    153  42.14        1:26.82   
  Vanders                   
                     
17  Samuel Syrjänen  2002    152  40.73        1:26.89   
  Vanders                   
                     
18  Topias Hildén  2002    139  43.20        1:29.52   
  HTU Stadi                   
                     
19  Joonas Jaakkola  2004    135  43.04        1:30.43   
  Vanders                   
                     
20  Aapo Ahlroos  2004    126  42.95        1:32.42   
  Vanders                   
                     
21  Veeti Salminen  2004    121  45.27        1:33.70   
  Simmis Wanda                   
                     
22  Saku Ahde  2003    115  45.18        1:35.32   
  HTU Stadi                   
                     
23  Sami Nenonen  2001    114  43.50        1:35.58   
  Vanders                   
                     
24  Jan Byskov  2004    108  43.94        1:37.35   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
25  Janne Mononen  2002    104  46.21        1:38.54   
  Vanders                   
                     
26  Samuli Surakka  2003    96  46.71        1:41.18   
  Vanders                   
                     
27  Rony Kulju  2004    87  49.07        1:44.81   
  Simmis Wanda                   
                     
28  Miko Mikkola  2004    79  51.67        1:48.03   
  Simmis Wanda                   
                     
Daniel Tuominen  2003              DNS   
  Vanders                   
                     
Oscar Wells  2002              DNS   
  Vanders                   
                     
Jenson Lih Shan Li  2002              DSQ   
  HTU Stadi                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 12, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Werner Heräjärvi  1999    538  27.06        57.09   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Santeri Siurola  1999    481  28.22        59.26   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Aleksej Belfer  2000    473  27.95        59.59   
  ORCA Helsinki                   
                     
Georgy Babenov  2000    459  29.17        1:00.18   
  ORCA Helsinki                   
                     
Jere Kujansuu  1999    435  28.89        1:01.30   
  Vanders                   
                     
Emil Piho  1999    430  29.33        1:01.54   
  Vanders                   
                     
Jani Savander  1999    407  29.68        1:02.64   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Tuomas Kivistö  2000    293  32.86        1:09.90   
  Vanders                   
                     
Joni Löytökorpi  2000    185  37.94        1:21.47   
  Vanders                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  18:32 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Junnu GP    Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  19:30   
  Järjestäjä           
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  31 tammikuu 2015         
 
 
Laji 15, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Essi Ahvenainen  2005              21.75   
  Vanders                   
Melinda Lehtovaara  2005              21.77   
  Ekenäs Simsällskap                   
Jenni Kurki  2005              23.35   
  Simmis Wanda                   
Milja Aarnivuo  2005              23.57   
  Simmis Wanda                   
Minja Peltonen  2005              24.33   
  Vanders                   
Susanna Ryynänen  2006              24.60   
  Simmis Wanda                   
Ada Forsman  2005              25.21   
  Vanders                   
Enni Tammilehto  2006              25.74   
  Vanders                   
Vilma Vannas  2006              25.85   
  Vanders                   
10  Clara Korkeamäki  2006              26.90   
  Vanders                   
11  Karoliina Peltonen  2005              27.30   
  Vanders                   
12  Ella Trebs  2005              27.35   
  Simmis Wanda                   
13  Aino Soininen  2005              29.25   
  HTU Stadi                   
14  Anni Mäkinen  2007              30.73   
  Vanders                   
15  Aivi Koroma  2005              31.40   
  Vanders                   
16  Nella Saarela  2005              33.71   
  HTU Stadi                   
Sara Quinones  2006              DNS   
  Vanders                   
Pihla Westerdahl  2006              DSQ   
  Vanders                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 15, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aino Paju  2003              20.16   
  Vanders                   
Sini Aarnivuo  2003              22.19   
  Simmis Wanda                   
Iris Erten  2003              22.35   
  Simmis Wanda                   
Amanda Mielty  2003              25.60   
  Simmis Wanda                   
Peppi Särkelä  2004              26.57   
  Simmis Wanda                   
Melek Tekbas  2004              28.67   
  Vanders                   
 
Laji 15, 25m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Katarina Pyhälä  2001              20.22   
  Vanders                   
Agneta Kallas  2002              21.13   
  Simmis Wanda                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  19:30 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Junnu GP    Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  19:30   
  Järjestäjä           
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  31 tammikuu 2015         
 
 
Laji 16, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Daniel Heinonen  2006              23.70   
  Vanders                   
Nico Kulju  2006              24.65   
  Simmis Wanda                   
Cem Tekbas  2005              DSQ   
  Vanders                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Lauri Toivonen  2007              DSQ   
  Vanders                   
  SW 6.5 Maaliintulo vatsallaan               
 
Laji 16, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Danil Seksenov  2004              16.88   
  Vanders                   
Saku Ahde  2003              22.37   
  HTU Stadi                   
Samuli Kärkkäinen  2003              23.86   
  Simmis Wanda                   
Nikita Afanassiev  2003              23.94   
  Vanders                   
Rony Kulju  2004              24.63   
  Simmis Wanda                   
Matti Nätti  2004              24.82   
  Simmis Wanda                   
Henri Kyber  2004              25.75   
  Vanders                   
Ishan Malu  2004              26.48   
  Vanders                   
Antti Kiiski  2003              28.18   
  Vanders                   
Eddie Quinones  2003              DNS   
  Vanders                   
 
Laji 16, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Rissanen  2001              17.74   
  Vanders                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  19:30 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Junnu GP    Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  19:37   
  Järjestäjä           
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  31 tammikuu 2015         
 
 
Laji 17, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hilda Harle  2001    425  40.74        1:26.36   
  ORCA Helsinki                   
                     
Ida Grundström  2002    366  41.64        1:30.71   
  Vanders                   
                     
Sylvia Siltainsuu  2003    326  44.88        1:34.26   
  Vanders                   
                     
Aino Paju  2003    315  45.98        1:35.33   
  Vanders                   
                     
Mariel Mylly  2001    308  44.53        1:36.11   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Emilia Sjölund  2002    289  45.53        1:38.13   
  Vanders                   
                     
Katariina Kivi  2001    284  47.04        1:38.74   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Vilja Laaksonen  2002    272  47.38        1:40.13   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Emilia Lyyra  2003    263  48.05        1:41.23   
  Vanders                   
                     
10  Jenna Kilpeläinen  2001    255  47.77        1:42.33   
  Vanders                   
                     
11  Iines Makkonen  2002    242  50.36        1:44.10   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
12  Karla Nevalainen  2002    242  49.69        1:44.11   
  HTU Stadi                   
                     
13  Laura Nissi  2004    227  51.19        1:46.32   
  Vanders                   
                     
14  Milla Strandberg  2005    226  51.17        1:46.45   
  Vanders                   
                     
15  Veera Anna Lastovskaia  2003    220  50.57        1:47.46   
  HTU Stadi                   
                     
16  Ella Pitkäkangas  2003    218  51.47        1:47.83   
  Vanders                   
                     
17  Essi Kallunki  2004    184  52.77        1:54.11   
  Vanders                   
                     
18  Tiia Kilpeläinen  2003    176  53.26        1:55.80   
  Vanders                   
                     
19  Sara Pantsu  2003    175  52.65        1:55.95   
  Vanders                   
                     
20  Essi Kortelainen  2003    175  53.46        1:56.02   
  Vanders                   
                     
21  Henna Saarela  2002    169  55.42        1:57.42   
  HTU Stadi                   
                     
22  Iida Honkanen  2001    159  55.59        1:59.62   
  HTU Stadi                   
                     
23  Laura Hautamäki  2002    139  1:01.59        2:05.07   
  Vanders                   
                     
24  Melissa Miettinen  2005    132  58.85        2:07.26   
  Vanders                   
                     
25  Gabriella Linna  2004    125  59.76        2:09.72   
  Vanders                   
                     
Aino Vepsäläinen  2001              DSQ   
  HTU Stadi                   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
Alma Hörkkö  2005              DSQ   
  Vanders                   
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (poislukien lähdön / käännöksen jälkeen tuleva)               
                     
 
Laji 17, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ksenia Egorova  2000    581  36.28        1:17.81   
  ORCA Helsinki                   
                     
Milla Koskela  1999    461  39.50        1:24.02   
  Vanders                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  19:37 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Junnu GP    Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  19:37   
  Järjestäjä           
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  31 tammikuu 2015         
 
 
Laji 18, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Erik Nurmi  2001    471  35.50        1:14.28   
  Vanders                   
                     
Kalle Mäkinen  2002    376  38.29        1:20.06   
  Vanders                   
                     
Kasper Envalds  2001    310  40.09        1:25.38   
  Vanders                   
                     
Matias Hjelm  2002    304  40.82        1:25.90   
  Vanders                   
                     
Ruslan Panschin  2001    259  42.95        1:30.60   
  ORCA Helsinki                   
                     
Dang Le Nhut  2003    251  42.31        1:31.65   
  Vanders                   
                     
Atte Oikari  2001    243  43.77        1:32.53   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Onni-Kalle Luomala  2002    230  44.25        1:34.34   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Eetu Häkkinen  2001    216  45.40        1:36.26   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
10  Ville Rissanen  2001    215  45.31        1:36.46   
  Vanders                   
                     
11  Onni Järvinen  2002    197  46.12        1:39.33   
  HTU Stadi                   
                     
12  Aleksanteri Nord  2002    183  48.93        1:41.75   
  Vanders                   
                     
13  Kirill Levo  2002    170  48.98        1:44.33   
  ORCA Helsinki                   
                     
14  Joonas Jaakkola  2004    124  54.35        1:55.70   
  Vanders                   
                     
15  Sami Pönkä  2003    122  54.39        1:56.45   
  Vanders                   
                     
16  Antti Musikka  2005    113  56.53        1:59.26   
  Vanders                   
                     
Oliver Juursoo  2001              DSQ   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
Samuli Surakka  2003              DSQ   
  Vanders                   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 18, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kirill Egorov  2000    495  34.20        1:13.06   
  ORCA Helsinki                   
                     
Antero Eloranta  1999    256  41.95        1:31.04   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Aku Ovaskainen  2000    245  42.27        1:32.28   
  ORCA Helsinki                   
                     
Joni Löytökorpi  2000    204  46.30        1:38.08   
  Vanders                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  19:37 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Junnu GP    Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  19:39   
  Järjestäjä           
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  31 tammikuu 2015         
 
 
Laji 19, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tatiana Sukhareva  2005    208          40.17   
  Vanders                   
Alma Hörkkö  2005    153          44.47   
  Vanders                   
Melinda Lehtovaara  2005    149          44.84   
  Ekenäs Simsällskap                   
Milja Aarnivuo  2005    148          44.99   
  Simmis Wanda                   
Karla Tiainen  2005    144          45.37   
  Vanders                   
Ada Oila  2005    125          47.51   
  Vanders                   
Susanna Ryynänen  2006    124          47.72   
  Simmis Wanda                   
Veera Kopponen  2005    119          48.30   
  HTU Stadi                   
Aino Soininen  2005    108          49.97   
  HTU Stadi                   
10  Clara Korkeamäki  2006    103          50.75   
  Vanders                   
11  Vilma Vannas  2006    101          51.08   
  Vanders                   
12  Minja Peltonen  2005    95          52.01   
  Vanders                   
13  Ella Trebs  2005    85          54.15   
  Simmis Wanda                   
14  Karoliina Peltonen  2005    81          54.96   
  Vanders                   
15  Milla Kiviranta  2006    75          56.27   
  Vanders                   
16  Nella Saarela  2005    65          59.00   
  HTU Stadi                   
17  Veera Oila  2007    51          1:04.17   
  Vanders                   
 
Laji 19, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Taiga Yritys  2003    336          34.23   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Lotta Lehtoila  2003    320          34.79   
  ORCA Helsinki                   
Sara Pantsu  2003    204          40.42   
  Vanders                   
Maria Rintala  2003    201          40.59   
  Vanders                   
Noora Uro  2003    199          40.75   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Tiia Kilpeläinen  2003    191          41.28   
  Vanders                   
Sini Aarnivuo  2003    185          41.72   
  Simmis Wanda                   
Aava Mattila  2003    170          42.94   
  Vanders                   
Jane Mänttäri  2003    160          43.84   
  Vanders                   
10  Ella Vilenius  2004    142          45.54   
  Vanders                   
11  Amanda Mielty  2003    130          46.91   
  Simmis Wanda                   
12  Maija Nätti  2004    110          49.60   
  Simmis Wanda                   
13  Iris Erten  2003    82          54.68   
  Simmis Wanda                   
14  Peppi Särkelä  2004    60          1:00.65   
  Simmis Wanda                   
Silja Lehtonen  2004              DSQ   
  Vanders                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 19, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Linda Simula  2001    492          30.15   
  ORCA Helsinki                   
Saara Svahn  2001    491          30.18   
  Jämsänkosken Ilves                   
Sara Virtanen  2002    459          30.85   
  Swimming Jyväskylä                   
Maria Yritys  2002    304          35.39   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Laura Hautamäki  2002    119          48.33   
  Vanders                   
 
Laji 19, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anniina Perkiö  1999    510          29.80   
  Vanders                   
Emilia Kokko  1999    471          30.60   
  Vanders                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  19:39 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Junnu GP    Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  19:47   
  Järjestäjä           
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  31 tammikuu 2015         
 
 
Laji 20, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sampo Nord  2005    138          40.80   
  Vanders                   
Aleksandr Logvin  2006    91          46.89   
  Vanders                   
Onni Niemi  2005    74          50.13   
  Simmis Wanda                   
Daniel Heinonen  2006    56          55.07   
  Vanders                   
Heikki Konsta Ianes  2005              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Nico Kulju  2006              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 10.5 Kävely / ponnistaminen altaan pohjassa               
 
Laji 20, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Danil Seksenov  2004    260          33.05   
  Vanders                   
Johan Krister Fredriksson  2003    255          33.26   
  HTU Stadi                   
Elias Kallonen  2003    243          33.81   
  Vanders                   
Jesse Lintusalo  2004    150          39.68   
  Vanders                   
Matti Nätti  2004    130          41.55   
  Simmis Wanda                   
Oskari Toivonen  2004    124          42.22   
  Vanders                   
Veeti Salminen  2004    123          42.40   
  Simmis Wanda                   
Samuli Surakka  2003    106          44.50   
  Vanders                   
Miko Mikkola  2004    94          46.32   
  Simmis Wanda                   
10  Henri Kyber  2004    74          50.18   
  Vanders                   
Eddie Quinones  2003              DNS   
  Vanders                   
 
Laji 20, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ivan Turbin  2001    337          30.31   
  Järvenpään Uintiklubi                   
Tapio Uzal  2001    175          37.70   
  Vanders                   
Sami Nenonen  2001    134          41.17   
  Vanders                   
Janne Mononen  2002    98          45.68   
  Vanders                   
Jerry Roine  2002              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 20, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Werner Heräjärvi  1999    516          26.30   
  Jämsänkosken Ilves                   
Aleksej Belfer  2000    493          26.70   
  ORCA Helsinki                   
Jere Kujansuu  1999    474          27.06   
  Vanders                   
Georgy Babenov  2000    426          28.03   
  ORCA Helsinki                   
Jani Savander  1999    389          28.88   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Ali Laouari  1999    120          42.71   
  Vanders                   
Eetu Turkka  2000              DNS   
  Vanders                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  19:47 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Junnu GP    Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  19:55   
  Järjestäjä           
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  31 tammikuu 2015         
 
 
Laji 21, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Linda Simula  2001    434  37.66  1:21.35  2:11.76    2:49.23   
  ORCA Helsinki                   
                     
Vivian Heräjärvi  2001    410  38.83  1:22.50  2:14.51    2:52.48   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Viivi Vaajanen  2002    359  40.81  1:28.40  2:19.33    3:00.30   
  ORCA Helsinki                   
                     
Emilia Sjölund  2002    317  40.88  1:29.60  2:24.33    3:07.85   
  Vanders                   
                     
Liia Louhikoski  2001    298  40.43  1:30.81  2:28.53    3:11.87   
  Vanders                   
                     
Aino Paju  2003    298  42.89  1:34.99  2:30.36    3:11.91   
  Vanders                   
                     
Noona Rantanen  2002    289  45.86  1:32.56  2:29.63    3:13.76   
  Vanders                   
                     
Karla Tiainen  2005    207  43.61  1:40.06  2:43.33    3:36.60   
  Vanders                   
                     
Ella Hörkkö  2001              DNS   
  Vanders                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  19:55 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Junnu GP    Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  20:02   
  Järjestäjä           
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  31 tammikuu 2015         
 
 
Laji 22, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kasper Envalds  2001    396  33.85  1:15.14  2:00.34    2:35.04   
  Vanders                   
                     
Aaro Märsylä  2001    280  34.04  1:18.12  2:16.48    2:54.03   
  Vanders                   
                     
Pyry Nurminen  2001    272  40.52  1:26.60  2:15.34    2:55.70   
  ORCA Helsinki                   
                     
Danila Shishinin  2002    266  40.11  1:26.67  2:17.99    2:56.99   
  ORCA Helsinki                   
                     
Dang Le Nhut  2003    205  41.01  1:32.56  2:26.28    3:12.93   
  Vanders                   
                     
Onni Järvinen  2002    171  47.23  1:40.12  2:38.44    3:24.81   
  HTU Stadi                   
                     
 
Laji 22, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kirill Egorov  2000    486  31.61  1:09.40  1:51.79    2:24.72   
  ORCA Helsinki                   
                     
Lauri Karo  2000    368  33.09  1:12.20  1:58.42    2:38.81   
  ORCA Helsinki                   
                     
Jon Byskov  2000    331  35.79  1:19.54  2:05.21    2:44.59   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Tuomas Kivistö  2000    237  40.29  1:25.99  2:22.03    3:03.86   
  Vanders                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  20:02 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Junnu GP    Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  20:13   
  Järjestäjä           
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  31 tammikuu 2015         
 
 
Laji 23, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ida Grundström  2002    360  39.17        1:20.77   
  Vanders                   
                     
Ciia Korkeamäki  2001    345  39.40        1:21.92   
  Vanders                   
                     
Hilda Harle  2001    308  40.29        1:25.12   
  ORCA Helsinki                   
                     
Vilja Laaksonen  2002    304  40.97        1:25.44   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Maria Yritys  2002    268  43.19        1:29.12   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
                     
Julie Nikkilä  2003    266  43.35        1:29.30   
  Vanders                   
                     
Emma Loponen  2003    227  45.22        1:34.15   
  Vanders                   
                     
Sanni Valtanen  2004    206  47.41        1:37.33   
  Vanders                   
                     
Elina Ryynänen  2005    194  49.58        1:39.20   
  Simmis Wanda                   
                     
10  Maija Hukkanen  2003    191  47.46        1:39.77   
  HTU Stadi                   
                     
11  Katarina Pyhälä  2001    182  1:41.36        1:41.36   
  Vanders                   
                     
12  Essi Kallunki  2004    161  52.04        1:45.55   
  Vanders                   
                     
13  Essi Kortelainen  2003    158  50.55        1:46.16   
  Vanders                   
                     
14  Gabriella Linna  2004    149  52.63        1:48.23   
  Vanders                   
                     
Ella Hörkkö  2001              DNS   
  Vanders                   
                     
Jannalina Porkka  2005              DNS   
  Vanders                   
                     
Iines Makkonen  2002              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 23, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ksenia Egorova  2000    611  33.02        1:07.73   
  ORCA Helsinki                   
                     
Juuli Miettinen  2000    470  36.01        1:13.95   
  Vanders                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  20:13 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Junnu GP    Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  20:17   
  Järjestäjä           
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  31 tammikuu 2015         
 
 
Laji 24, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kalle Mäkinen  2002    312  35.44        1:14.37   
  Vanders                   
                     
Ruslan Panschin  2001    244  39.13        1:20.72   
  ORCA Helsinki                   
                     
Atte Oikari  2001    206  42.00        1:25.37   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Ville Rissanen  2001    205  42.68        1:25.55   
  Vanders                   
                     
Onni-Kalle Luomala  2002    204  41.47        1:25.61   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Aarne Myllynen  2002    204  41.24        1:25.67   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Aleksanteri Nord  2002    204  41.29        1:25.72   
  Vanders                   
                     
Eetu Häkkinen  2001    170  44.30        1:31.05   
  Järvenpään Uintiklubi                   
                     
Leo Kallionpää  2002    169  44.54        1:31.20   
  Vanders                   
                     
10  Jesse Lintusalo  2004    165  44.65        1:31.86   
  Vanders                   
                     
11  Miro Merinen  2003    146  46.95        1:35.78   
  Vanders                   
                     
12  Antti Musikka  2005    132  47.39        1:39.05   
  Vanders                   
                     
13  Sami Pönkä  2003    129  48.22        1:39.83   
  Vanders                   
                     
14  Samuel Syrjänen  2002    118  51.21        1:42.71   
  Vanders                   
                     
15  Oskari Toivonen  2004    108  52.41        1:45.87   
  Vanders                   
                     
16  Aapo Ahlroos  2004    105  53.45        1:46.70   
  Vanders                   
                     
 
Laji 24, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joni Löytökorpi  2000    138  47.81        1:37.45   
  Vanders                   
                     
Henri Kyyrä  1999              DNS   
  Vanders                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  20:17 
 
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Junnu GP    Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  20:25   
  Järjestäjä           
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  31 tammikuu 2015         
 
 
Laji 25, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Melinda Lehtovaara  2005    101          54.83   
  Ekenäs Simsällskap                   
Milla Strandberg  2005    78          59.63   
  Vanders                   
Susanna Ryynänen  2006              DSQ   
  Simmis Wanda                   
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
Tatiana Sukhareva  2005              DSQ   
  Vanders                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella               
 
Laji 25, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saana Yritys  2003    318          37.42   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Taiga Yritys  2003    307          37.84   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Lotta Lehtoila  2003    292          38.47   
  ORCA Helsinki                   
Emma Loponen  2003    209          43.03   
  Vanders                   
Laura Nissi  2004    156          47.44   
  Vanders                   
Sanni Valtanen  2004    136          49.58   
  Vanders                   
Peppi Siurola  2004              DSQ   
  Vanders                   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
 
Laji 25, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Sara Virtanen  2002    362          35.82   
  Swimming Jyväskylä                   
Linda Simula  2001    339          36.61   
  ORCA Helsinki                   
 
Laji 25, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ksenia Egorova  2000    586          30.52   
  ORCA Helsinki                   
Emilia Kokko  1999    496          32.27   
  Vanders                   
Anniina Perkiö  1999    494          32.31   
  Vanders                   
Milla Koskela  1999    431          33.81   
  Vanders                   
Janette Qureshi  1999    149          48.16   
  Vanders                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  20:25 
 
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Junnu GP    Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015   
  Kilpailun paikkakunta  Vantaa    Tulostusaika  20:25   
  Järjestäjä           
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  31 tammikuu 2015         
 
 
Laji 26, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Miro Merinen  2003    155          42.40   
  Vanders                   
Danil Seksenov  2004    152          42.66   
  Vanders                   
Johan Krister Fredriksson  2003              DSQ   
  HTU Stadi                   
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
 
Laji 26, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Erik Nurmi  2001    452          29.68   
  Vanders                   
Matias Hjelm  2002    352          32.27   
  Vanders                   
Aaro Märsylä  2001    312          33.57   
  Vanders                   
Oliver Juursoo  2001    217          37.89   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
 
Laji 26, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Werner Heräjärvi  1999    492          28.86   
  Jämsänkosken Ilves                   
Jani Savander  1999    349          32.36   
  Simmis Hyvinge-Hyvinkää                   
Aleksej Belfer  2000    327          33.05   
  ORCA Helsinki                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.23.00  Tulostuspäivämäärä  31 tammikuu 2015 
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa  Tulostusaika  20:25 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner