2020-09-23   10:20:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 2 med ICA Maxi Cup 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 7/3 Klockan 10.00 (Insim kl. 09.00)

Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 2 MSSF 2015    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  12:49   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    48.32  1:44.56  2:40.39    3:32.76   
Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap    49.13  1:48.72  2:48.80    3:47.01   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    48.74  1:48.86  2:50.63    3:51.13   
Eskil Jonsson  2003  Bålsta Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    29.90  1:03.94  1:41.56    2:19.76   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    33.98  1:14.94  2:03.36    2:51.87   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    36.72  1:23.03  2:12.16    3:01.01   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    33.04  1:10.73  1:49.93    2:28.46   
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    32.37  1:11.06  1:51.93    2:31.81   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    38.11  1:22.58  2:07.36    2:52.11   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    36.94  1:21.66  2:09.25    2:54.70   
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    37.53  1:22.50  2:10.36    2:57.88   
Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb    36.69  1:23.91  2:13.90    3:02.21   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb    29.80  1:03.50  1:37.50    2:12.33   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    31.22  1:08.48  1:47.42    2:27.53   
Erik Forsström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.96  1:10.82  1:53.29    2:36.90   
Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    32.33  1:12.26  1:55.29    2:38.02   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    33.37  1:12.89  1:56.35    2:39.93   
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    32.98  1:14.44  1:59.23    2:41.01   
Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    38.75  1:23.76  2:11.17    2:54.95   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  12:49 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner