2020-09-25   17:44:05
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 2 med ICA Maxi Cup 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 2 MSSF 2015    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  10:20   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    30.54        1:04.26   
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap    31.68        1:05.83   
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap    33.41        1:09.75   
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    34.25        1:12.67   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    35.19        1:13.38   
Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap    35.00        1:13.46   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    34.86        1:13.64   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    36.22        1:14.04   
Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap    35.43        1:14.51   
10  Eskil Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    36.53        1:14.86   
11  Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    35.75        1:15.10   
12  Anton Rautiainen  2003  Katrineholms Simsällskap    34.93        1:15.11   
13  Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap    35.86        1:15.23   
14  Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    36.61        1:15.84   
15  Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    37.36        1:16.44   
16  Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb    35.62        1:18.61   
17  Josef Faraj  2002  Eskilstuna Simklubb    38.83        1:21.91   
18  Evert Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    39.27        1:22.45   
19  Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb    39.29        1:22.71   
20  Yasa Dadkoush  2003  Eskilstuna Simklubb    39.84        1:24.17   
21  Anders Malmberg  2002  Katrineholms Simsällskap    39.48        1:24.34   
22  Edvin Heikinniemi  2003  Eskilstuna Simklubb    38.75        1:25.37   
23  Samuel Rundgren  2004  Västerås Simsällskap    42.03        1:28.00   
24  Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap    41.33        1:28.94   
25  Måns Rydergren  2003  Katrineholms Simsällskap    42.04        1:30.00   
26  Felix Skytt  2004  Västerås Simsällskap    44.13        1:32.09   
27  Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap    51.63        1:46.35   
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb            DNS   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    25.69        54.04   
John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap    28.49        58.36   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    29.43        1:01.78   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    29.98        1:01.83   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    30.24        1:03.15   
Marcus Ålenius  2001  Gävle Simsällskap    30.32        1:03.35   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    31.33        1:04.73   
Filip Rautiainen  2001  Katrineholms Simsällskap    32.39        1:07.34   
Max Fahlén  2001  Västerås Simsällskap    32.61        1:08.08   
10  Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap    33.63        1:09.26   
11  Hagob Kazazian  2001  Västerås Simsällskap    33.31        1:12.14   
12  Harry Chan  2001  Eskilstuna Simklubb    35.95        1:17.00   
13  Alexander Rundgren  2001  Västerås Simsällskap    39.54        1:22.17   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    28.14        59.01   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    29.37        1:02.42   
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    29.96        1:02.96   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    30.07        1:03.35   
Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb    29.91        1:03.77   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    29.94        1:04.04   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    31.91        1:05.34   
Ludwig Larsson  2000  Karlstads Simsällskap    31.37        1:06.74   
Gustaf Hellmark  2000  Eskilstuna Simklubb    33.81        1:13.98   
10  Ricky Ton  2000  Eskilstuna Simklubb    35.29        1:14.27   
11  Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    39.09        1:21.31   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb    26.31        54.32   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    26.43        54.84   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    26.66        55.28   
Ivo Kuijpers  1999  Säffle Simsällskap    27.77        57.29   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    27.86        57.74   
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    28.23        59.04   
Johannes Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    28.61        59.29   
Jakob Idesten  1999  Strängnäs Simklubb    28.63        59.66   
Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    28.77        1:01.40   
10  David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    28.68        1:01.56   
11  Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    29.15        1:01.76   
12  Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    29.31        1:02.13   
13  Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap    30.91        1:05.43   
14  Andreas Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.35        1:09.02   
15  Per Jansson  1999  Karlstads Simsällskap    36.55        1:17.78   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  10:20 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 2 MSSF 2015    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  12:24   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    1:08.10  2:24.31  3:41.76  4:59.20  10:07.77   
          6:17.81  7:36.08  8:55.02       
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    1:10.74  2:27.45  3:44.67  5:03.03  10:16.12   
          6:22.36  7:40.66  8:59.22       
Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb    1:09.28  2:26.06  3:43.63  5:03.07  10:24.65   
          6:24.05  7:45.21  9:06.25       
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    1:13.92  2:34.98  3:57.99  5:20.90  10:40.83   
          6:42.29  8:04.26  9:27.36       
Saga Bäckström  2002  Strängnäs Simklubb    1:16.17  2:41.98  4:08.37  5:34.22  11:13.79   
          7:00.52  8:26.69  9:50.24       
Tova Magnusson  2002  Bålsta Simklubb    1:19.35  2:45.55  4:11.55  5:39.88  11:14.78   
          7:04.99  8:30.84  9:56.06       
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap    1:16.64  2:42.57  4:09.84  5:35.73  11:15.61   
          7:01.06  8:26.80  9:52.11       
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    1:20.08  2:48.16  4:18.26  5:49.36  11:42.80   
          7:20.01  8:51.04  10:19.91       
Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    1:21.99  2:51.32  4:21.22  5:51.58  11:50.10   
          7:22.46  8:56.23  10:26.71       
10  Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb    1:22.52  2:53.14  4:23.67  5:54.53  11:52.29   
          7:25.59  8:56.48  10:25.50       
11  Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap    1:23.91  2:55.02  4:26.42  5:58.30  12:00.05   
          7:29.61  9:01.23  10:32.78       
12  Ida Fundberg  2002  Eskilstuna Simklubb    1:21.08  2:52.85  4:25.46  5:58.80  12:06.81   
          7:32.48  9:06.45  10:39.55       
13  Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap    1:26.92  3:06.59  4:43.90  6:22.97  12:50.15   
          8:02.32  9:41.94  11:17.71       
14  Runa Sivertsen  2002  Eskilstuna Simklubb    1:31.67  3:11.15  4:50.24  6:30.55  13:02.06   
          8:09.59  9:48.05  11:27.44       
15  Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb    1:27.12  3:06.64  4:48.26  6:30.53  13:12.32   
          8:12.73  9:55.99  11:38.30       
16  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb    1:33.74  3:14.40  4:54.95  6:35.83  13:13.42   
          8:16.60  9:57.31  11:37.18       
17  Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb    1:39.55  3:24.77  5:10.77  7:00.04  14:09.63   
          8:51.06  10:41.09  12:28.45       
18  Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb    1:42.82  3:35.55  5:33.71  7:32.26  15:19.54   
          9:31.71  11:30.06  13:27.32       
Tea Persson  2004  Bålsta Simklubb            DNF   
                     
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    1:09.36  2:23.79  3:39.26  4:55.11  9:53.56   
          6:10.40  7:25.28  8:40.72       
Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    1:11.50  2:30.66  3:50.55  5:13.73  10:40.85   
          6:37.31  7:59.56  9:21.24       
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    1:14.44  2:35.45  3:57.24  5:19.38  10:50.56   
          6:42.76  8:06.37  9:30.32       
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    1:21.50  2:48.41  4:16.15  5:43.05  11:28.80   
          7:10.27  8:37.47  10:04.60       
Matilda Ardanius  2001  Bålsta Simklubb    1:18.39  2:43.93  4:11.21  5:39.09  11:31.19   
          7:06.63  8:36.91  10:06.46       
Matilda Jungstedt  2001  Eskilstuna Simklubb    1:22.12  2:52.84  4:24.48  5:54.62  11:53.23   
          7:24.63  8:55.26  10:25.18       
Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    1:22.79  2:53.84  4:24.12  5:55.50  11:55.83   
          7:26.58  8:57.90  10:26.71       
Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap    1:23.60  2:54.00  4:26.09  5:59.34  12:09.01   
          7:31.90  9:05.78  10:39.28       
Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap    1:33.01  3:13.17  4:51.57  6:31.58  12:55.09   
          8:08.93  9:47.52  11:25.63       
10  Filippa Thyrman  2001  Karlskoga Simförening    1:28.97  3:08.43  4:51.63  6:32.60  13:08.03   
          8:14.86  9:56.51  11:35.30       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb    1:06.83  2:18.65  3:31.62  4:45.62  9:46.03   
          5:59.09  7:13.84  8:29.95       
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb    1:08.86  2:23.59  3:38.86  4:54.88  9:54.63   
          6:11.27  7:27.00  8:42.86       
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    1:09.66  2:28.24  3:47.15  5:07.18  10:23.46   
          6:26.47  7:44.99  9:04.89       
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap    1:12.56  2:31.65  3:49.81  5:11.22  10:31.48   
          6:32.20  7:53.00  9:13.37       
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    1:12.45  2:30.47  3:51.15  5:10.38  10:32.61   
          6:28.91  7:47.52  9:10.37       
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    1:14.61  2:37.53  4:02.01  5:26.94  10:56.11   
          6:51.91  8:15.84  9:38.47       
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    1:14.40  2:36.80  4:00.32  5:27.06  11:16.73   
          6:53.72  8:22.12  9:51.04       
Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb    1:19.57  2:45.93  4:14.73  5:44.04  11:35.42   
          7:14.37  8:43.10  10:10.28       
Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    1:20.21  2:49.22  4:18.72  5:48.91  11:51.86   
          7:20.81  8:52.71  10:24.19       
10  Ylva Rehnholm  2000  Eskilstuna Simklubb    1:24.22  2:56.74  4:29.98  6:01.61  12:04.15   
          7:34.67  9:07.64  10:38.42       
11  Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening    1:23.49  2:54.78  4:29.87  6:04.75  12:16.65   
          7:38.34  9:11.74  10:45.56       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    1:06.28  2:17.45  3:28.33  4:39.74  9:23.12   
          5:50.48  7:01.91  8:13.40       
Lisa Eriksson  1998  Strängnäs Simklubb    1:04.46  2:14.74  3:26.99  4:39.49  9:28.27   
          5:52.56  7:05.63  8:17.59       
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    1:06.07  2:17.42  3:30.60  4:43.74  9:35.01   
          5:57.43  7:10.83  8:22.72       
Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb    1:07.39  2:20.92  3:35.43  4:51.03  9:50.26   
          6:07.53  7:23.41  8:38.67       
Anna Eriksson  1999  Strängnäs Simklubb    1:07.99  2:22.20  3:37.74  4:54.01  9:52.52   
          6:10.55  7:27.09  8:42.42       
Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap    1:08.43  2:21.34  3:35.81  4:51.61  9:57.69   
          6:08.17  7:24.89  8:41.62       
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    1:12.66  2:31.53  3:49.38  5:08.12  10:21.50   
          6:28.47  7:47.94  9:07.21       
Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb    1:11.08  2:27.71  3:45.83  5:04.99  10:25.24   
          6:24.84  7:45.18  9:06.75       
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    1:11.63  2:30.39  3:51.25  5:12.13  10:36.53   
          6:33.30  7:55.54  9:17.39       
10  Alva Nyqvist  1999  Deje Simsällskap    1:13.61  2:33.70  3:55.52  5:17.39  10:38.66   
          6:37.14  7:58.23  9:20.92       
11  Helena Westerlund  1999  Strängnäs Simklubb    1:13.43  2:33.47  3:54.42  5:16.14  10:42.90   
          6:37.26  7:59.46  9:21.74       
12  Tilde Eklind  1999  Eskilstuna Simklubb    1:19.88  2:46.89  4:15.37  5:45.63  11:42.60   
          7:15.25  8:45.12  10:15.37       
13  Donya Dam  1999  Eskilstuna Simklubb    1:19.87  2:49.78  4:23.22  5:58.63  12:20.67   
          7:33.59  9:09.49  10:46.64       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  12:24 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 2 MSSF 2015    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  12:49   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    48.32  1:44.56  2:40.39    3:32.76   
Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap    49.13  1:48.72  2:48.80    3:47.01   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    48.74  1:48.86  2:50.63    3:51.13   
Eskil Jonsson  2003  Bålsta Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    29.90  1:03.94  1:41.56    2:19.76   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    33.98  1:14.94  2:03.36    2:51.87   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    36.72  1:23.03  2:12.16    3:01.01   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    33.04  1:10.73  1:49.93    2:28.46   
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    32.37  1:11.06  1:51.93    2:31.81   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    38.11  1:22.58  2:07.36    2:52.11   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    36.94  1:21.66  2:09.25    2:54.70   
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    37.53  1:22.50  2:10.36    2:57.88   
Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb    36.69  1:23.91  2:13.90    3:02.21   
                     
 
Gren 3, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb    29.80  1:03.50  1:37.50    2:12.33   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    31.22  1:08.48  1:47.42    2:27.53   
Erik Forsström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.96  1:10.82  1:53.29    2:36.90   
Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    32.33  1:12.26  1:55.29    2:38.02   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    33.37  1:12.89  1:56.35    2:39.93   
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    32.98  1:14.44  1:59.23    2:41.01   
Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    38.75  1:23.76  2:11.17    2:54.95   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  12:49 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 2 MSSF 2015    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  13:09   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb    32.99        1:11.34   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap    33.00        1:14.48   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    36.76        1:16.84   
Saga Bäckström  2002  Strängnäs Simklubb    35.83        1:16.98   
Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap    36.90        1:19.34   
Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap    36.18        1:20.29   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap    39.14        1:25.40   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    39.36        1:26.22   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    39.79        1:26.77   
10  Ida Fundberg  2002  Eskilstuna Simklubb    38.58        1:26.85   
11  Ida Lundén  2002  Gävle Simsällskap    39.63        1:28.39   
12  Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    40.74        1:29.60   
13  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    41.08        1:30.13   
14  Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening    37.45        1:30.48   
15  Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb    44.73        1:36.00   
16  Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    41.86        1:36.53   
17  Joline Bakken  2005  Simklubben Solsta    47.11        1:41.14   
18  Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    51.57        1:53.52   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening            DSQ   
Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    34.50        1:17.72   
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.24        1:19.03   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    35.59        1:19.88   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    36.29        1:20.25   
Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    36.16        1:20.64   
Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    37.14        1:20.90   
Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap    34.75        1:21.11   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    37.72        1:23.11   
Clara Lundgren  2001  Västerås Simsällskap    39.38        1:25.00   
10  Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap    42.13        1:30.58   
11  Matilda Thorsén  2001  Köpings Simsällskap    39.22        1:34.13   
12  Emma Krantz  2001  Karlskoga Simförening    42.50        1:38.34   
Elin Nilsson  2001  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb    33.86        1:10.81   
Sarah Wallin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.19        1:11.58   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena    33.33        1:13.62   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    33.44        1:14.17   
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    34.01        1:14.98   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    35.58        1:20.21   
Ebba Vongheer  2000  Västerås Simsällskap    35.25        1:20.79   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap    35.87        1:21.51   
Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb    38.18        1:22.15   
10  Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap    38.39        1:25.33   
11  Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    38.16        1:29.46   
Laura Chan  2000  Eskilstuna Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  Strängnäs Simklubb    29.55        1:03.85   
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    31.32        1:05.87   
Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap    32.60        1:08.93   
Moa Sundholm  1997  Eskilstuna Simklubb    34.07        1:11.57   
Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb    34.18        1:12.98   
Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb    32.77        1:14.22   
Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening    33.72        1:15.00   
Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb    34.03        1:16.98   
Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simförening    36.91        1:18.61   
10  Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    35.39        1:18.62   
11  Helena Westerlund  1999  Strängnäs Simklubb    35.60        1:19.06   
12  Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    36.58        1:19.20   
13  Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap    36.01        1:19.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  13:09 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 2 MSSF 2015    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  17:09   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    35.77  1:15.07  1:56.63    2:35.10   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap    35.32  1:14.60  1:56.77    2:36.42   
Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb    37.54  1:19.09  2:01.75    2:42.85   
Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb    40.60  1:23.90  2:08.24    2:51.19   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap    39.03  1:22.85  2:08.42    2:52.68   
Saga Bäckström  2002  Strängnäs Simklubb    42.29  1:26.42  2:11.46    2:54.00   
Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    42.33  1:28.44  2:14.50    2:58.70   
Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb    42.16  1:28.95  2:16.29    2:59.71   
Ida Saikkonen Thelin  2002  Eskilstuna Simklubb    41.56  1:27.96  2:15.85    3:02.00   
10  Tova Magnusson  2002  Bålsta Simklubb    42.95  1:30.28  2:16.83    3:02.79   
11  Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening    44.76  1:31.41  2:19.51    3:03.10   
12  Clara Gustavson  2003  Karlstads Simsällskap    45.07  1:33.46  2:22.08    3:10.10   
13  Edith Engström  2002  Västerås Simsällskap    43.84  1:32.03  2:21.19    3:10.68   
14  Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    44.14  1:32.82  2:22.68    3:12.46   
15  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb    45.08  1:36.05  2:25.78    3:13.44   
16  Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap    47.84  1:38.14  2:28.61    3:19.35   
17  Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb    49.54  1:40.51  2:32.37    3:20.73   
18  Eva Shahverdyan  2004  Eskilstuna Simklubb    47.93  1:39.21  2:31.25    3:20.86   
19  Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb    46.55  1:39.67  2:34.17    3:25.56   
20  Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb    49.46  1:41.82  2:35.62    3:25.64   
21  Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb    50.49  1:42.14  2:37.19    3:28.40   
Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap            DSQ   
Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    37.97  1:18.96  2:00.69    2:39.39   
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    37.46  1:17.69  1:59.10    2:39.50   
Emmy Östling  2001  Falu Simsällskap    36.68  1:16.91  1:58.56    2:39.57   
Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    39.92  1:22.02  2:04.42    2:45.09   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    39.40  1:21.13  2:04.28    2:46.72   
Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    40.76  1:25.06  2:09.35    2:53.34   
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.21  1:24.25  2:09.52    2:54.19   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    40.87  1:26.38  2:12.43    2:58.06   
Matilda Ardanius  2001  Bålsta Simklubb    40.74  1:26.10  2:13.80    3:01.42   
10  Clara Lundgren  2001  Västerås Simsällskap    44.14  1:29.93  2:15.86    3:01.97   
10  Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    44.02  1:29.72  2:16.46    3:01.97   
12  Elin Nilsson  2001  Karlskoga Simförening    44.47  1:31.19  2:17.73    3:04.05   
13  Matilda Thorsén  2001  Köpings Simsällskap    42.74  1:29.29  2:15.11    3:06.10   
14  Matilda Jungstedt  2001  Eskilstuna Simklubb    45.13  1:34.99  2:26.13    3:16.02   
Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb    34.28  1:11.49  1:50.21    2:29.01   
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    35.40  1:14.96  1:55.96    2:36.01   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap    37.09  1:18.55  2:00.09    2:39.18   
Lovisa Sved  2000  Simklubben Ena    36.31  1:16.38  1:57.93    2:39.31   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    37.15  1:18.73  2:01.32    2:42.63   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    38.72  1:20.09  2:02.19    2:44.05   
Ebba Vongheer  2000  Västerås Simsällskap    39.79  1:23.54  2:06.79    2:48.59   
Ylva Rehnholm  2000  Eskilstuna Simklubb    41.09  1:26.76  2:13.80    2:58.97   
Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    41.52  1:28.03  2:16.95    3:04.12   
                     
 
Gren 5, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lisa Eriksson  1998  Strängnäs Simklubb    33.51  1:09.38  1:45.37    2:20.75   
Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap    36.60  1:15.15  1:54.82    2:33.71   
Anna Eriksson  1999  Strängnäs Simklubb    36.98  1:18.44  1:59.28    2:37.40   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simklubb    36.29  1:16.62  1:57.74    2:38.23   
Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening    37.14  1:18.11  1:59.90    2:41.63   
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    38.37  1:20.83  2:04.41    2:46.05   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    37.85  1:21.05  2:06.70    2:50.68   
Tilde Eklind  1999  Eskilstuna Simklubb    39.83  1:24.13  2:08.98    2:52.38   
Alva Nyqvist  1999  Deje Simsällskap    42.16  1:28.89  2:16.58    3:02.51   
10  Donya Dam  1999  Eskilstuna Simklubb    42.82  1:29.72  2:18.53    3:05.08   
Helena Westerlund  1999  Strängnäs Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  17:09 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 2 MSSF 2015    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  17:09   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap    35.00        1:12.26   
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    36.61        1:17.24   
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap    39.04        1:18.62   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    38.38        1:19.18   
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    38.98        1:21.70   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    40.30        1:22.79   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    41.80        1:24.13   
Per Granlund  2002  Västerås Simsällskap    41.42        1:25.29   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    43.52        1:27.95   
10  Melker Rosengren  2003  Gävle Simsällskap    41.88        1:28.08   
11  Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    43.39        1:28.39   
12  Anton Rautiainen  2003  Katrineholms Simsällskap    43.20        1:28.50   
13  Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb    43.93        1:29.55   
14  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    44.42        1:30.50   
15  Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    43.13        1:31.07   
16  Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    45.11        1:31.42   
17  Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb    43.38        1:31.57   
18  Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap    45.08        1:33.53   
19  Evert Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    44.75        1:33.62   
20  Josef Faraj  2002  Eskilstuna Simklubb    46.59        1:34.79   
21  Erik Ankarling  2004  Strängnäs Simklubb    48.10        1:35.27   
22  Anders Malmberg  2002  Katrineholms Simsällskap    45.30        1:36.60   
23  Edvin Heikinniemi  2003  Eskilstuna Simklubb    47.24        1:36.97   
24  Samuel Rundgren  2004  Västerås Simsällskap    50.48        1:41.15   
25  Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap    49.69        1:43.12   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap            DNS   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Felix Skytt  2004  Västerås Simsällskap            DSQ   
Måns Rydergren  2003  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    30.17        1:01.84   
John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap    35.08        1:11.35   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    34.39        1:11.43   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    35.76        1:14.70   
Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap    38.14        1:18.82   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    38.56        1:19.01   
Filip Rautiainen  2001  Katrineholms Simsällskap    39.69        1:22.55   
Max Fahlén  2001  Västerås Simsällskap    41.39        1:23.34   
Harry Chan  2001  Eskilstuna Simklubb    42.99        1:26.97   
10  Hagob Kazazian  2001  Västerås Simsällskap    42.42        1:29.95   
Alexander Rundgren  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    36.85        1:16.02   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    38.54        1:18.19   
Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb    38.37        1:18.62   
Ludwig Larsson  2000  Karlstads Simsällskap    38.85        1:20.13   
Ricky Ton  2000  Eskilstuna Simklubb    41.28        1:22.68   
August Landstorp  2000  Eskilstuna Simklubb    40.67        1:24.78   
Gustaf Hellmark  2000  Eskilstuna Simklubb    40.71        1:26.98   
Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    44.74        1:29.84   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    29.32        1:01.12   
William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb    30.66        1:02.66   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    31.48        1:05.42   
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    31.50        1:05.84   
Ivo Kuijpers  1999  Säffle Simsällskap    32.29        1:06.38   
Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    32.28        1:07.71   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    33.19        1:08.68   
Johannes Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    34.29        1:08.88   
Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap    34.31        1:10.58   
10  Jakob Idesten  1999  Strängnäs Simklubb    35.72        1:13.90   
11  David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    38.00        1:18.19   
Per Jansson  1999  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  17:09 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 2 MSSF 2015    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  17:53   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb    31.82  1:07.57  1:44.00    2:19.06   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    32.13  1:07.93  1:44.94    2:20.63   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    34.23  1:11.37  1:49.52    2:25.91   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    33.94  1:12.45  1:50.60    2:26.03   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap    32.27  1:09.36  1:47.47    2:26.70   
Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap    35.43  1:14.23  1:53.44    2:31.38   
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap    34.15  1:13.03  1:53.31    2:32.69   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap    35.16  1:14.71  1:55.41    2:34.96   
Saga Bäckström  2002  Strängnäs Simklubb    35.84  1:16.24  1:57.11    2:35.09   
10  Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    35.73  1:16.01  1:56.69    2:35.71   
11  Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    35.69  1:16.07  1:57.43    2:37.47   
12  Ida Fundberg  2002  Eskilstuna Simklubb    35.59  1:16.74  1:59.46    2:39.05   
13  Edith Engström  2002  Västerås Simsällskap    37.78  1:18.28  1:59.73    2:40.07   
14  Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb    36.17  1:17.24  2:00.13    2:41.32   
15  Ida Saikkonen Thelin  2002  Eskilstuna Simklubb    37.32  1:20.20  2:05.27    2:48.16   
16  Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    38.36  1:22.71  2:07.70    2:48.45   
17  Felicia Rogell  2003  Västerås Simsällskap    39.21  1:24.01  2:08.67    2:50.79   
18  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    40.15  1:24.70  2:09.54    2:51.82   
19  Ida Lundén  2002  Gävle Simsällskap    39.04  1:22.95  2:09.08    2:52.37   
20  Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap    38.54  1:23.01  2:10.17    2:53.22   
21  Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb    39.22  1:24.69  2:11.18    2:54.94   
22  Joline Bakken  2005  Simklubben Solsta    41.94  1:28.79  2:15.62    2:58.51   
23  Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    38.61  1:25.93  2:13.98    2:58.55   
24  Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    40.49  1:28.05  2:17.26    2:59.15   
25  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb    41.01  1:28.08  2:16.67    3:00.44   
26  Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap    38.91  1:24.00  2:14.19    3:00.49   
27  Mira Myllylä  2002  Västerås Simsällskap    40.28  1:27.31  2:15.73    3:00.62   
28  Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb    39.53  1:27.11  2:17.02    3:05.60   
29  Runa Sivertsen  2002  Eskilstuna Simklubb    42.62  1:30.64  2:19.92    3:05.80   
30  Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb    42.29  1:29.83  2:21.01    3:06.11   
31  Isabelle Persson  2003  Eskilstuna Simklubb    43.55  1:33.15  2:22.01    3:07.08   
32  Tea Persson  2004  Bålsta Simklubb    40.91  1:29.74  2:20.40    3:12.13   
33  Eva Shahverdyan  2004  Eskilstuna Simklubb    44.51  1:35.28  2:26.62    3:15.83   
34  Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb    42.47  1:33.59  2:25.70    3:16.36   
35  Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb    43.15  1:35.06  2:28.38    3:17.65   
36  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    43.41  1:35.00  2:28.39    3:18.79   
37  Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb    47.27  1:39.66  2:33.97    3:23.77   
38  Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb    45.86  1:39.65  2:34.84    3:27.95   
Emma Björk  2002  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Lovisa Laine  2005  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    31.63  1:06.83  1:43.10    2:18.03   
Emmy Östling  2001  Falu Simsällskap    33.17  1:09.11  1:46.05    2:22.25   
Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap    33.28  1:11.13  1:50.12    2:27.61   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    34.42  1:12.52  1:52.26    2:28.48   
Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    35.18  1:13.79  1:53.64    2:32.33   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    35.05  1:14.22  1:54.50    2:33.21   
Matilda Thorsén  2001  Köpings Simsällskap    35.02  1:14.89  1:56.40    2:36.90   
Matilda Ardanius  2001  Bålsta Simklubb    36.27  1:17.01  1:59.76    2:42.01   
Anna Hoppstadius  2001  Borlänge Simsällskap    35.57  1:17.66  2:02.00    2:43.67   
10  Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    37.17  1:19.22  2:03.06    2:44.65   
11  Nora Hägglund  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.82  1:18.44  2:02.07    2:45.19   
12  Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap    38.84  1:22.00  2:06.15    2:47.85   
13  Matilda Jungstedt  2001  Eskilstuna Simklubb    37.88  1:20.98  2:06.16    2:48.65   
14  Elin Nilsson  2001  Karlskoga Simförening    38.35  1:20.94  2:04.88    2:48.94   
15  Clara Lundgren  2001  Västerås Simsällskap    39.24  1:23.22  2:08.17    2:51.16   
16  Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simklubb    39.12  1:23.12  2:09.16    2:52.35   
17  Filippa Thyrman  2001  Karlskoga Simförening    39.75  1:25.98  2:12.66    2:56.33   
18  Emma Krantz  2001  Karlskoga Simförening    39.67  1:25.86  2:13.45    2:58.78   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb    32.15  1:07.61  1:43.74    2:18.00   
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    33.08  1:07.33  1:44.58    2:18.55   
Sarah Wallin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.47  1:08.05  1:43.92    2:18.87   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    33.05  1:09.95  1:48.16    2:26.33   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    32.96  1:09.89  1:48.55    2:28.03   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    33.68  1:12.57  1:51.76    2:28.50   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap    33.84  1:12.60  1:51.97    2:29.10   
Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap    33.80  1:12.28  1:52.57    2:30.20   
Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb    35.60  1:15.05  1:56.94    2:36.55   
10  Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    35.39  1:17.02  2:00.36    2:42.62   
11  Ylva Rehnholm  2000  Eskilstuna Simklubb    37.79  1:19.93  2:02.55    2:43.78   
12  Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening    41.83  1:24.09  2:10.08    2:54.61   
13  Laura Chan  2000  Eskilstuna Simklubb    38.93  1:22.63  2:09.19    2:55.43   
                     
 
Gren 7, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lisa Eriksson  1998  Strängnäs Simklubb    29.69  1:01.99  1:35.09    2:07.45   
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    29.99  1:02.11  1:35.30    2:08.75   
Anna Eriksson  1999  Strängnäs Simklubb    30.63  1:04.77  1:39.71    2:12.06   
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    32.20  1:07.71  1:40.04    2:12.57   
Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap    31.41  1:05.19  1:39.55    2:13.79   
Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb    31.05  1:05.23  1:40.94    2:15.35   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simklubb    32.17  1:07.40  1:43.97    2:18.43   
Moa Sundholm  1997  Eskilstuna Simklubb    31.50  1:06.86  1:43.21    2:20.55   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    33.00  1:09.41  1:46.76    2:21.24   
10  Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb    32.37  1:07.63  1:44.46    2:21.30   
11  Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb    32.56  1:09.31  1:48.30    2:27.74   
12  Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    32.72  1:10.37  1:49.82    2:28.39   
13  Helena Westerlund  1999  Strängnäs Simklubb    33.29  1:10.88  1:50.05    2:28.66   
14  Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simförening    35.55  1:14.01  1:53.57    2:31.78   
15  Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap    33.84  1:12.83  1:53.83    2:36.38   
16  Tilde Eklind  1999  Eskilstuna Simklubb    35.43  1:16.41  1:56.87    2:36.50   
17  Donya Dam  1999  Eskilstuna Simklubb    34.98  1:15.55  1:57.17    2:38.67   
Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  17:53 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 2 MSSF 2015    Utskriftsdatum  07 mars 2015   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  18:45   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    33.34  1:15.79  2:06.27    2:42.35   
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    37.77  1:21.32  2:11.93    2:52.47   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    38.58  1:22.17  2:17.84    2:57.32   
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap    41.75  1:25.84  2:21.04    3:00.23   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap    44.59  1:34.17  2:23.26    3:01.92   
Per Granlund  2002  Västerås Simsällskap    39.69  1:27.87  2:22.04    3:02.24   
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    39.07  1:28.96  2:21.34    3:02.33   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    44.32  1:30.77  2:24.74    3:04.74   
Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap    44.44  1:33.38  2:28.18    3:09.32   
10  Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap    48.48  1:35.62  2:30.82    3:09.79   
11  Gustav Walldén  2003  Simklubben Ena    47.54  1:35.52  2:34.17    3:13.23   
12  Anders Malmberg  2002  Katrineholms Simsällskap    42.80  1:35.37  2:29.87    3:15.29   
13  Erik Ankarling  2004  Strängnäs Simklubb    43.79  1:35.73  2:37.51    3:18.73   
14  Evert Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    45.71  1:36.07  2:36.33    3:20.24   
15  Eskil Jonsson  2003  Bålsta Simklubb    45.84  1:34.85  2:36.82    3:24.20   
16  Yasa Dadkoush  2003  Eskilstuna Simklubb    51.16  1:43.60  2:40.27    3:27.69   
17  Edvin Heikinniemi  2003  Eskilstuna Simklubb    49.11  1:44.26  2:45.40    3:31.98   
18  Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap    48.51  1:45.32  2:45.81    3:37.03   
19  Samuel Rundgren  2004  Västerås Simsällskap    54.56  1:51.36  2:53.38    3:41.41   
20  Felix Skytt  2004  Västerås Simsällskap    52.71  1:53.67  2:56.06    3:48.21   
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    29.02  1:04.53  1:44.07    2:14.47   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    33.17  1:12.54  1:58.95    2:34.28   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    34.78  1:14.23  2:00.50    2:35.26   
John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap    31.45  1:12.48  2:02.24    2:35.78   
Marcus Ålenius  2001  Gävle Simsällskap    34.04  1:18.43  1:59.83    2:35.97   
Max Fahlén  2001  Västerås Simsällskap    35.70  1:19.10  2:06.53    2:43.14   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    33.88  1:20.41  2:04.71    2:43.76   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    35.31  1:18.30  2:04.80    2:44.50   
Gellert Szabo  2001  Västerås Simsällskap    36.76  1:22.21  2:11.99    2:50.80   
10  Filip Rautiainen  2001  Katrineholms Simsällskap    40.65  1:23.56  2:25.67    3:02.53   
11  Harry Chan  2001  Eskilstuna Simklubb    44.37  1:31.16  2:27.68    3:11.03   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    31.43  1:08.00  1:50.14    2:26.40   
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    31.98  1:12.35  1:55.92    2:30.69   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    37.49  1:19.52  2:04.28    2:39.26   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    34.26  1:14.68  2:02.38    2:42.01   
Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb    36.05  1:20.47  2:07.19    2:44.76   
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    34.87  1:16.85  2:15.01    2:51.40   
Ricky Ton  2000  Eskilstuna Simklubb    41.58  1:28.04  2:17.93    2:59.13   
Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    41.72  1:31.48  2:21.89    3:04.43   
Ludwig Larsson  2000  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb    29.83  1:04.07  1:42.84    2:13.34   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    29.52  1:04.76  1:47.30    2:19.48   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    31.21  1:06.84  1:50.43    2:22.42   
Erik Forsström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.29  1:07.64  1:50.47    2:24.02   
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    31.17  1:07.86  1:49.21    2:25.36   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    31.71  1:10.66  1:55.73    2:28.97   
Johannes Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    33.86  1:12.64  1:55.31    2:31.32   
Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    32.47  1:10.82  1:56.97    2:31.56   
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    32.50  1:09.29  1:57.14    2:31.72   
10  Jakob Idesten  1999  Strängnäs Simklubb    33.63  1:13.79  1:58.63    2:34.24   
11  Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap    33.64  1:13.20  1:59.07    2:36.08   
12  Andreas Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.28  1:22.46  2:13.84    2:51.78   
Per Jansson  1999  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  07 mars 2015 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  18:45 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 2 MSSF 2015    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  08:56   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    1:20.21  2:43.52  4:15.15    5:31.18   
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    1:37.02  3:07.08  4:39.94    5:54.18   
Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap    1:22.13  3:02.53  4:45.77    6:05.31   
Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap    1:53.80  3:38.89  5:32.44    7:01.95   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:23.66  2:58.85  4:45.34    6:03.65   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    1:22.22  2:58.30  4:44.95    6:04.85   
Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    1:25.86  3:05.12  4:54.53    6:17.63   
Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena    1:37.61  3:15.54  4:59.25    6:17.76   
Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap    1:31.66  3:11.13  5:09.02    6:33.67   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening            DNS   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb    1:13.44  2:35.72  4:10.99    5:25.90   
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb    1:16.95  2:43.47  4:16.60    5:27.83   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    1:21.16  2:52.65  4:37.74    5:58.94   
Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb    1:25.20  3:00.73  4:38.43    6:01.13   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    1:40.15  3:10.92  4:52.48    6:10.91   
                     
 
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap    1:13.19  2:36.11  4:06.36    5:18.39   
Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb    1:18.71  2:43.39  4:16.89    5:32.59   
Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb    1:20.94  2:50.02  4:34.24    5:48.58   
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    1:19.84  2:48.87  4:33.88    5:51.23   
Helena Westerlund  1999  Strängnäs Simklubb    1:20.62  2:53.60  4:33.23    5:53.33   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    1:24.00  3:01.10  4:48.81    5:58.97   
Alva Nyqvist  1999  Deje Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  08:56 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 2 MSSF 2015    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  09:35   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    37.71        1:19.06   
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    37.60        1:20.14   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap    39.88        1:24.52   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    40.35        1:26.10   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    41.20        1:26.71   
Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb    41.37        1:26.83   
Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb    41.46        1:28.54   
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap    43.37        1:31.93   
Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap    43.81        1:31.94   
10  Edith Engström  2002  Västerås Simsällskap    44.83        1:33.49   
11  Alva Abrahamsson  2004  Eskilstuna Simklubb    46.56        1:36.40   
12  Saga Bäckström  2002  Strängnäs Simklubb    44.94        1:36.71   
13  Elsa Bergsten  2002  Karlstads Simsällskap    46.62        1:38.09   
14  Matilda Olausson  2004  Simklubben Ena    45.48        1:38.52   
15  Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    47.26        1:39.87   
16  Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap    49.65        1:43.44   
17  Mira Myllylä  2002  Västerås Simsällskap    50.39        1:45.73   
18  Rebecka Jungstedt  2003  Eskilstuna Simklubb    50.51        1:46.22   
19  Tea Persson  2004  Bålsta Simklubb    50.65        1:47.19   
20  Runa Sivertsen  2002  Eskilstuna Simklubb    50.75        1:48.15   
21  Agnes Rönnquist  2004  Karlstads Simsällskap    51.86        1:48.46   
22  Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap    50.73        1:49.22   
23  Sara Randerstedt  2004  Simklubben Ena    53.16        1:51.06   
24  Astrid Engström  2004  Västerås Simsällskap    52.89        1:53.63   
25  Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb    54.13        1:53.67   
26  Eva Shahverdyan  2004  Eskilstuna Simklubb    54.57        1:54.16   
27  Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap    53.97        1:56.49   
28  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb    55.99        1:57.28   
29  Malvina Walldén  2005  Simklubben Ena    57.29        2:02.48   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    36.96        1:20.53   
Saga Grandelius  2001  Karlskoga Simförening    41.08        1:26.51   
Cecilia Rudqvist  2001  Deje Simsällskap    42.59        1:29.14   
Matilda Thorsén  2001  Köpings Simsällskap    41.30        1:29.90   
Anna Hoppstadius  2001  Borlänge Simsällskap    42.45        1:30.38   
Matilda Jungstedt  2001  Eskilstuna Simklubb    44.12        1:32.69   
Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap    44.92        1:35.79   
Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    45.36        1:37.00   
Tilda Granlund  2001  Strängnäs Simklubb    47.15        1:39.49   
10  Anna Idesten  2001  Strängnäs Simklubb    48.27        1:41.50   
11  Emma Krantz  2001  Karlskoga Simförening    49.11        1:44.10   
Clara Lundgren  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sarah Wallin  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.11        1:14.76   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap    37.87        1:20.66   
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb    39.88        1:22.53   
Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb    38.00        1:23.35   
Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb    40.89        1:25.17   
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    39.88        1:26.36   
Alexandra Kinell  2000  Karlskoga Simförening    40.67        1:27.13   
Emma Hjort  2000  Karlstads Simsällskap    41.38        1:28.91   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    42.14        1:29.34   
10  Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    41.82        1:29.40   
11  Ylva Rehnholm  2000  Eskilstuna Simklubb    44.15        1:31.20   
12  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    42.94        1:31.63   
13  Emma Waara  2000  Karlskoga Simförening    45.06        1:35.08   
14  Emilia Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    44.65        1:37.66   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lisa Eriksson  1998  Strängnäs Simklubb    35.67        1:16.47   
Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap    36.65        1:19.53   
Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb    38.12        1:21.16   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simklubb    39.72        1:24.93   
Josefin Ericson  1999  Karlstads Simsällskap    38.86        1:24.96   
Elin Waara  1997  Karlskoga Simförening    40.16        1:25.25   
Julia Wahlund  1999  Karlstads Simsällskap    40.76        1:27.31   
Helena Westerlund  1999  Strängnäs Simklubb    41.33        1:29.88   
Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb    43.14        1:31.72   
10  Donya Dam  1999  Eskilstuna Simklubb    43.64        1:32.55   
11  Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb    44.00        1:34.43   
12  Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap    44.56        1:34.82   
13  Linn Gustafsson  1998  Karlstads Simsällskap    44.61        1:34.86   
14  Tilde Eklind  1999  Eskilstuna Simklubb    46.02        1:37.56   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  09:35 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 2 MSSF 2015    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  10:07   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lucas Sterling  2004  Västerås Simsällskap    44.23  1:34.32  2:24.79    3:13.53   
Peter Khabarov  2002  Köpings Simsällskap    46.19  1:37.97  2:30.81    3:21.40   
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    47.20  1:39.89  2:31.88    3:21.48   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    45.91  1:39.07  2:33.81    3:26.25   
Tom Dijkhuizen  2003  Västerås Simsällskap    46.83  1:43.10  2:37.63    3:32.29   
Alex Ly  2003  Eskilstuna Simklubb    49.10  1:44.72  2:40.73    3:35.56   
Axel Thorsén  2003  Köpings Simsällskap    48.39  1:43.31  2:40.50    3:36.02   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    48.44  1:43.42  2:39.85    3:36.02   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    50.22  1:46.48  2:44.10    3:40.43   
10  Isak Rehnman  2004  Västerås Simsällskap    51.62  1:50.88  2:51.13    3:53.31   
11  Edvin Heikinniemi  2003  Eskilstuna Simklubb    54.04  1:56.47  2:58.32    4:00.67   
12  Josef Faraj  2002  Eskilstuna Simklubb    55.67  1:59.92  3:04.56    4:08.22   
Arman Dumanyan  2002  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Daniel Ruijs  2004  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Yasa Dadkoush  2003  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    34.32  1:13.04  1:54.79    2:36.59   
Marcus Ålenius  2001  Gävle Simsällskap    35.54  1:17.35  2:00.65    2:43.88   
August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap    37.34  1:20.68  2:05.57    2:48.27   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    38.70  1:24.36  2:11.18    2:58.43   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    38.99  1:24.85  2:13.25    3:01.29   
Max Fahlén  2001  Västerås Simsällskap    43.54  1:31.37  2:20.14    3:08.18   
Alexander Rundgren  2001  Västerås Simsällskap    50.26  1:47.18  2:42.84    3:34.16   
Loke Rönnholm  2001  Sala Simsällskap    50.33  1:50.15  2:50.52    3:49.16   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    34.81  1:15.60  1:58.21    2:42.65   
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    35.90  1:18.29  2:02.89    2:47.12   
Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb    38.77  1:25.22  2:11.22    2:54.86   
Igor Blagojevic  2000  Karlskoga Simförening    40.61  1:27.93  2:15.67    3:02.94   
Ricky Ton  2000  Eskilstuna Simklubb    43.97  1:32.12  2:17.89    3:04.43   
Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    43.50  1:34.87  2:26.92    3:15.07   
August Landstorp  2000  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb    33.78  1:11.33  1:49.84    2:28.67   
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    33.86  1:12.24  1:51.97    2:34.18   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    36.32  1:19.06  2:02.44    2:45.66   
Johannes Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap    37.49  1:18.89  2:02.75    2:48.47   
Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    38.42  1:23.04  2:08.24    2:53.03   
Jakob Idesten  1999  Strängnäs Simklubb    38.94  1:23.71  2:09.83    2:54.29   
Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap    39.16  1:26.32  2:15.95    3:02.87   
Andreas Andersson  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.52  1:31.87  2:23.53    3:13.16   
Per Jansson  1999  Karlstads Simsällskap    44.75  1:36.69  2:28.26    3:20.82   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  10:07 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 2 MSSF 2015    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  11:18   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Adelina Walldén  2002  Simklubben Ena    1:09.41  2:24.39  3:40.81    4:55.19   
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    1:10.27  2:25.23  3:41.55    4:55.66   
Maja Eriksson  2002  Strängnäs Simklubb    1:09.92  2:25.54  3:41.78    4:56.86   
Isabelle Rydahl  2003  Karlstads Simsällskap    1:13.10  2:32.77  3:56.06    5:09.44   
Agnes Rydh-Dufva  2002  Karlskoga Simförening    1:14.21  2:35.67  3:56.80    5:14.65   
Tova Magnusson  2002  Bålsta Simklubb    1:19.01  2:41.88  4:03.17    5:20.40   
Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap    1:16.61  2:38.60  4:00.33    5:20.65   
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap    1:15.90  2:38.71  4:00.82    5:21.02   
Michelle Träff  2002  Karlstads Simsällskap    1:15.64  2:40.18  4:04.29    5:26.36   
10  Stina Andersson  2002  Karlskoga Simförening    1:18.49  2:43.84  4:09.60    5:32.15   
11  Lina Rehnman  2002  Västerås Simsällskap    1:18.09  2:42.98  4:08.82    5:33.27   
12  Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    1:18.29  2:45.13  4:12.11    5:35.36   
13  Andrea Grabmüller  2002  Västerås Simsällskap    1:15.19  2:40.75  4:07.62    5:36.44   
14  Ida Fundberg  2002  Eskilstuna Simklubb    1:18.43  2:45.20  4:13.03    5:37.04   
15  Wilma Åhling  2002  Karlskoga Simförening    1:24.96  2:56.46  4:28.81    5:57.32   
16  Alicia Budden  2004  Bålsta Simklubb    1:26.74  2:56.92  4:30.35    5:58.03   
17  Matilda Ek  2002  Karlskoga Simförening    1:26.20  2:59.23  4:32.90    6:03.04   
18  Ida Lundén  2002  Gävle Simsällskap    1:22.65  2:58.72  4:34.19    6:05.74   
19  Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap    1:28.74  3:04.01  4:37.86    6:09.30   
20  Frida Florén  2004  Gävle Simsällskap    1:25.49  3:01.90  4:38.64    6:09.55   
21  Joline Bakken  2005  Simklubben Solsta    1:31.73  3:10.52  4:47.13    6:23.48   
22  Alma Norgren  2004  Bålsta Simklubb    1:32.97  3:15.37  4:55.60    6:33.86   
23  Emily Sandberg  2004  Bålsta Simklubb    1:34.83  3:20.14  5:05.58    6:48.63   
24  Amy Smit  2003  Bålsta Simklubb    1:40.59  3:33.81  5:27.94    7:17.32   
Josefin Fundberg  2004  Eskilstuna Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    1:07.01  2:19.46  3:33.25    4:45.18   
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:15.43  2:36.59  3:56.68    5:14.20   
Ida Lindblom  2001  Sala Simsällskap    1:13.36  2:34.36  3:57.12    5:14.45   
Sanna Lekberg  2001  Karlskoga Simförening    1:16.63  2:38.81  4:00.97    5:18.59   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    1:15.92  2:38.46  4:01.20    5:21.27   
Linn Granlund  2001  Karlskoga Simförening    1:14.71  2:39.39  4:05.23    5:28.85   
Caroline Andersson  2001  Säffle Simsällskap    1:16.56  2:41.03  4:07.58    5:29.95   
Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    1:17.10  2:42.64  4:08.77    5:32.09   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    1:15.94  2:42.50  4:08.61    5:32.13   
10  Inez Rydh-Dufva  2001  Karlskoga Simförening    1:19.50  2:45.95  4:13.22    5:36.87   
11  Matilda Ardanius  2001  Bålsta Simklubb    1:18.78  2:45.28  4:12.50    5:39.45   
12  Matilda Thorsén  2001  Köpings Simsällskap    1:22.10  2:51.74  4:21.28    5:42.83   
13  Nora Hägglund  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:22.09  2:51.58  4:23.12    5:52.76   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  Strängnäs Simklubb    1:06.39  2:19.18  3:33.23    4:45.02   
Jennie Isaksen  2000  Eskilstuna Simklubb    1:09.38  2:23.66  3:36.87    4:48.05   
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    1:08.78  2:24.90  3:41.78    4:58.34   
Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    1:11.42  2:28.79  3:47.50    5:05.63   
Michaela Thyberg  2000  Karlstads Simsällskap    1:12.65  2:32.99  3:51.97    5:08.64   
Ebba Vongheer  2000  Västerås Simsällskap    1:11.87  2:31.76  3:52.24    5:11.31   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    1:14.19  2:34.61  3:55.44    5:13.70   
Rebecka Loikala  2000  Eskilstuna Simklubb    1:13.62  2:33.91  3:55.08    5:14.04   
Nora Laine  2000  Eskilstuna Simklubb    1:18.43  2:43.62  4:10.40    5:36.23   
                     
 
Gren 12, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lisa Eriksson  1998  Strängnäs Simklubb    1:04.30  2:14.35  3:24.66    4:32.96   
Elin Thörner  1998  Säffle Simsällskap    1:04.14  2:13.66  3:24.54    4:33.35   
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    1:05.01  2:16.64  3:28.15    4:39.64   
Elvira Eklund-Ramböl  1997  Karlstads Simsällskap    1:07.26  2:19.71  3:32.87    4:44.74   
Elin Håkansson  1997  Karlskoga Simförening    1:09.26  2:24.36  3:40.11    4:53.40   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simklubb    1:09.68  2:24.78  3:38.98    4:56.03   
Sofia Bjälevik  1999  Eskilstuna Simklubb    1:09.43  2:25.08  3:41.43    4:57.82   
Julia Mulikova  1998  Säffle Simsällskap    1:10.50  2:27.29  3:46.82    5:03.75   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    1:11.33  2:29.11  3:48.14    5:04.52   
10  Alva Nyqvist  1999  Deje Simsällskap    1:12.40  2:33.10  3:55.33    5:13.15   
11  Helena Westerlund  1999  Strängnäs Simklubb    1:12.93  2:34.39  3:57.29    5:18.47   
12  Julia Budde  1999  Köpings Simsällskap    1:14.84  2:36.76  4:00.62    5:21.78   
13  Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simklubb    1:17.48  2:41.70  4:05.36    5:27.59   
14  Emilia Eerola  1999  Karlskoga Simförening    1:18.08  2:42.00  4:07.08    5:28.00   
15  Tilde Eklind  1999  Eskilstuna Simklubb    1:17.62  2:41.71  4:07.07    5:30.20   
16  Donya Dam  1999  Eskilstuna Simklubb    1:19.55  2:49.88  4:21.41    5:50.88   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  11:18 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ungdoms GP 2 MSSF 2015    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  12:41   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 mars 2015         
 
 
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Leo Jakobsson  2002  Bålsta Simklubb    1:13.55  2:33.30  3:53.61  5:13.88  19:50.25   
          6:34.51  7:55.56  9:16.31  10:37.26     
          11:57.64  13:18.28  14:39.25  15:59.48     
          17:19.52  18:38.28         
Eric Malmquist  2003  Strängnäs Simklubb    1:29.83  3:10.42  4:50.55  6:31.03  24:20.68   
          8:10.47  9:50.81  11:28.85  13:06.98     
          14:45.10  16:21.58  17:57.48  19:34.90     
          21:11.73  22:48.58         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap    1:02.14  2:10.38  3:18.33  4:26.57  16:45.84   
          5:34.91  6:41.61  7:49.85  8:58.68     
          10:06.91  11:15.53  12:22.27  13:29.90     
          14:37.47  15:44.55         
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap    1:11.60  2:30.29  3:48.89  5:08.15  19:26.73   
          6:27.16  7:46.13  9:03.56  10:21.42     
          11:40.40  12:59.16  14:17.72  15:36.85     
          16:55.44  18:12.74         
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap    1:07.76  2:24.24  3:41.00  4:57.62  19:33.97   
          6:15.81  7:34.18  8:52.80  10:12.06     
          11:32.06  12:53.93  14:15.49  15:36.18     
          16:57.57  18:17.87         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    1:13.71  2:33.11  3:52.54  5:12.39  19:45.16   
          6:32.32  7:53.45  9:13.58  10:33.81     
          11:53.36  13:14.64  14:34.14  15:53.13     
          17:12.52  18:30.03         
Ludwig Larsson  2000  Karlstads Simsällskap    1:12.40  2:32.48  3:54.22  5:18.15  20:37.10   
          6:41.23  8:01.97  9:24.72  10:47.49     
          12:13.22  13:37.76  15:02.71  16:28.98     
          17:53.81  19:17.93         
Carl Bidebo  2000  Eskilstuna Simklubb    1:12.63  2:32.12  3:52.65  5:16.01  20:58.85   
          6:39.52  8:05.12  9:29.40  10:55.66     
          12:21.52  13:47.65  15:14.77  16:42.81     
          18:10.86  19:37.97         
Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb    1:17.16  2:40.89  4:06.46  5:32.03  21:09.82   
          6:58.05  8:24.79  9:48.94  11:14.18     
          12:40.81  14:07.55  15:33.16  16:59.34     
          18:25.29  19:48.33         
                     
 
Gren 13, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
William Brand  1998  Eskilstuna Simklubb    1:02.95  2:10.60  3:19.31  4:28.68  17:21.11   
          5:38.22  6:47.94  7:58.69  9:09.77     
          10:20.79  11:31.86  12:43.04  13:53.29     
          15:03.47  16:13.99         
Erik Forsström  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:06.60  2:16.97  3:27.92  4:39.67  17:31.09   
          5:50.95  7:02.34  8:13.08  9:23.90     
          10:35.14  11:45.95  12:56.51  14:05.73     
          15:15.54  16:24.14         
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    1:05.76  2:18.88  3:32.54  4:46.94  18:20.82   
          6:01.04  7:15.60  8:30.13  9:44.41     
          10:59.10  12:13.17  13:27.03  14:41.53     
          15:54.57  17:08.64         
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    1:09.47  2:24.71  3:40.65  4:57.69  19:25.82   
          6:15.49  7:33.84  8:52.38  10:11.33     
          11:29.69  12:49.27  14:09.99  15:30.30     
          16:50.89  18:09.70         
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    1:08.95  2:27.50  3:46.64  5:05.45  19:38.13   
          6:25.00  7:45.02  9:04.24  10:23.78     
          11:43.97  13:02.18  14:22.22  15:41.72     
          17:01.00  18:20.62         
Jakob Idesten  1999  Strängnäs Simklubb    1:11.21  2:30.02  3:51.44  5:12.52  19:41.41   
          6:33.87  7:52.62  9:12.88  10:32.30     
          11:51.09  13:09.51  14:29.51  15:48.69     
          17:07.68  18:26.99         
Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    1:10.22  2:28.14  3:47.80  5:06.78  19:50.06   
          6:26.72  7:47.26  9:07.21  10:27.25     
          11:47.41  13:08.15  14:29.64  15:50.61     
          17:11.32  18:31.52         
Vilhelm Lovén  1999  Karlstads Simsällskap    1:16.00  2:40.55  4:06.09  5:31.14  20:43.38   
          6:55.69  8:20.58  9:41.07  11:05.31     
          12:31.39  13:56.85  15:21.17  16:45.14     
          18:06.95  19:26.50         
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            DNF   
                     
                     
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  12:41 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider 
 
  Tävling  ICA Maxi Cup 2015    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  16:08   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2015         
 
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Helmi Swanson  2004    271          37.66   
  Gävle Simsällskap                   
Alicia Budden  2004    229          39.84   
  Bålsta Simklubb                   
Matilda Olausson  2004    194          42.09   
  Simklubben Ena                   
Lisa Löf  2004    179          43.24   
  Gävle Simsällskap                   
Emily Sandberg  2004    168          44.18   
  Bålsta Simklubb                   
Alva Abrahamsson  2004    158          45.04   
  Eskilstuna Simklubb                   
Eva Shahverdyan  2004    154          45.47   
  Eskilstuna Simklubb                   
Joline Bakken  2005    138          47.07   
  Simklubben Solsta                   
Sara Randerstedt  2004    137          47.18   
  Simklubben Ena                   
10  Estelle Gyoni  2004    134          47.64   
  Köpings Simsällskap                   
11  Lisa Mörth  2004    130          48.12   
  Borlänge Simsällskap                   
12  Alma Norgren  2004    127          48.47   
  Bålsta Simklubb                   
13  Malvina Walldén  2005    120          49.35   
  Simklubben Ena                   
14  Matilda Lindgren  2004    110          50.88   
  Västerås Simsällskap                   
15  Josefin Fundberg  2004    100          52.41   
  Eskilstuna Simklubb                   
16  Lovisa Laine  2005    98          52.77   
  Eskilstuna Simklubb                   
17  Linnea Lindberg  2005    91          54.09   
  Karlstads Simsällskap                   
Agnes Rönnquist  2004              DSQ   
  Karlstads Simsällskap                   
Frida Florén  2004              DSQ   
  Gävle Simsällskap                   
Natalie Szabó  2005              DSQ   
  Eskilstuna Simklubb                   
Tea Persson  2004              DSQ   
  Bålsta Simklubb                   
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Maja Eriksson  2002    462          31.53   
  Strängnäs Simklubb                   
Edith Jernstedt  2002    451          31.78   
  Västerås Simsällskap                   
Isabelle Rydahl  2003    394          33.23   
  Karlstads Simsällskap                   
Filippa Sterling  2002    369          33.98   
  Västerås Simsällskap                   
Saga Bäckström  2002    349          34.62   
  Strängnäs Simklubb                   
Elvira Mörtstrand  2003    345          34.76   
  Västerås Simsällskap                   
Michelle Träff  2002    344          34.79   
  Karlstads Simsällskap                   
Wilma Åhling  2002    339          34.95   
  Karlskoga Simförening                   
Lina Rehnman  2002    321          35.58   
  Västerås Simsällskap                   
10  Ida Fundberg  2002    317          35.74   
  Eskilstuna Simklubb                   
11  Emma Larsson  2002    292          36.72   
  Borlänge Simsällskap                   
12  Agnes Rydh-Dufva  2002    284          37.09   
  Karlskoga Simförening                   
12  Frida Hammar  2002    284          37.09   
  Eskilstuna Simklubb                   
14  Clara Florén  2002    262          38.09   
  Gävle Simsällskap                   
15  Adelina Walldén  2002    261          38.12   
  Simklubben Ena                   
16  Emma Mirkhosravi  2002    258          38.28   
  Eskilstuna Simklubb                   
17  Ida Lundén  2002    257          38.30   
  Gävle Simsällskap                   
18  Andrea Grabmüller  2002    247          38.85   
  Västerås Simsällskap                   
19  Matilda Ek  2002    241          39.16   
  Karlskoga Simförening                   
20  Stina Andersson  2002    241          39.17   
  Karlskoga Simförening                   
21  Nike Bölja-Strandlund  2002    229          39.80   
  Fagersta Simklubb                   
22  Ingrid Hellgren  2003    214          40.71   
  Karlstads Simsällskap                   
23  Ilse Renkema  2002    199          41.70   
  Nyköpings Simsällskap                   
24  Felicia Rogell  2003    197          41.85   
  Västerås Simsällskap                   
25  Elsa Bergsten  2002    173          43.69   
  Karlstads Simsällskap                   
26  Izabella Kullman  2002    164          44.53   
  Eskilstuna Simklubb                   
27  Amy Smit  2003    164          44.54   
  Bålsta Simklubb                   
28  Runa Sivertsen  2002    145          46.31   
  Eskilstuna Simklubb                   
29  Amelie Muhr  2003    122          49.10   
  Västerås Simsällskap                   
30  Ronja Arthursdóttir  2002    89          54.45   
  Hedemora Simsällskap                   
31  Emilia Nordin  2003    89          54.52   
  Hedemora Simsällskap                   
32  Rebecka Jungstedt  2003    70          59.03   
  Eskilstuna Simklubb                   
Clara Gustavson  2003              DSQ   
  Karlstads Simsällskap                   
Edith Engström  2002              DSQ   
  Västerås Simsällskap                   
Kamila Mannteufel  2003              DSQ   
  Eskilstuna Simklubb                   
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Bergkvist  2000    476          31.22   
  Strängnäs Simklubb                   
Amie Molin Richtnér  2001    459          31.60   
  Gävle Simsällskap                   
Amanda Kullman  2000    406          32.91   
  Eskilstuna Simklubb                   
Alexandra Kinell  2000    379          33.66   
  Karlskoga Simförening                   
Emmy Östling  2001    379          33.67   
  Falu Simsällskap                   
Ida Lindblom  2001    375          33.80   
  Sala Simsällskap                   
Rebecka Loikala  2000    363          34.15   
  Eskilstuna Simklubb                   
Karolin Holmberg  2001    359          34.30   
  Västerås Simsällskap                   
Klara Eriksson  2000    343          34.80   
  Nyköpings Simsällskap                   
10  Saga Grandelius  2001    343          34.81   
  Karlskoga Simförening                   
11  Elin Lindgren  2000    338          34.98   
  Västerås Simsällskap                   
12  Cecilia Rudqvist  2001    314          35.86   
  Deje Simsällskap                   
13  Linn Granlund  2001    312          35.92   
  Karlskoga Simförening                   
14  Jennifer Borg  2001    305          36.18   
  Gävle Simsällskap                   
15  Katarina Lindoff  2000    300          36.40   
  Eskilstuna Simklubb                   
16  Emma Hjort  2000    297          36.51   
  Karlstads Simsällskap                   
17  Nora Laine  2000    296          36.56   
  Eskilstuna Simklubb                   
18  Emelie Hellgren  2001    284          37.09   
  Fagersta Simklubb                   
19  Tilda Wik  2001    275          37.47   
  Eskilstuna Simklubb                   
20  Maja Hallström  2000    267          37.84   
  Hedemora Simsällskap                   
21  Elin Nilsson  2001    265          37.94   
  Karlskoga Simförening                   
22  Paula Wiberg-Jansson  2001    260          38.17   
  Nyköpings Simsällskap                   
23  Emilia Loikala  2000    254          38.47   
  Eskilstuna Simklubb                   
24  Matilda Thorsén  2001    252          38.55   
  Köpings Simsällskap                   
25  Anna Idesten  2001    250          38.69   
  Strängnäs Simklubb                   
26  Moa Alden  2000    237          39.37   
  Avesta Simsällskap                   
27  Ylva Rehnholm  2000    235          39.48   
  Eskilstuna Simklubb                   
28  Anna Hoppstadius  2001    225          40.07   
  Borlänge Simsällskap                   
29  Laura Chan  2000    222          40.26   
  Eskilstuna Simklubb                   
30  Emelie Eriksson  2000    214          40.70   
  Hedemora Simsällskap                   
31  Emma Krantz  2001    214          40.73   
  Karlskoga Simförening                   
32  Sanna Lekberg  2001    210          41.01   
  Karlskoga Simförening                   
33  Tilda Granlund  2001    206          41.26   
  Strängnäs Simklubb                   
34  Inez Rydh-Dufva  2001    189          42.46   
  Karlskoga Simförening                   
35  Anna Falk  2001    182          42.97   
  Borlänge Simsällskap                   
36  Filippa Thyrman  2001    173          43.75   
  Karlskoga Simförening                   
37  Emma Waara  2000    169          44.04   
  Karlskoga Simförening                   
38  Matilda Jungstedt  2001    167          44.22   
  Eskilstuna Simklubb                   
Amanda Lindgren  2000              DSQ   
  Sala Simsällskap                   
Jennie Isaksen  2000              DSQ   
  Eskilstuna Simklubb                   
 
Gren 14, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Anna Eriksson  1999    601          28.88   
  Strängnäs Simklubb                   
Lisa Eriksson  1998    545          29.83   
  Strängnäs Simklubb                   
Nelly Neuman  1996    487          30.98   
  Eskilstuna Simklubb                   
Moa Sundholm  1997    478          31.16   
  Eskilstuna Simklubb                   
Elvira Eklund-Ramböl  1997    473          31.28   
  Karlstads Simsällskap                   
Elin Håkansson  1997    406          32.92   
  Karlskoga Simförening                   
Sofia Bjälevik  1999    404          32.96   
  Eskilstuna Simklubb                   
Julia Budde  1999    399          33.10   
  Köpings Simsällskap                   
Josefin Ericson  1999    391          33.33   
  Karlstads Simsällskap                   
10  Amanda Granlund  1999    388          33.40   
  Strängnäs Simklubb                   
11  Ida Asplund  1999    383          33.56   
  Eskilstuna Simklubb                   
12  Helena Westerlund  1999    356          34.39   
  Strängnäs Simklubb                   
13  Ellinor Larsson  1999    353          34.48   
  Strängnäs Simklubb                   
14  Linn Gustafsson  1998    352          34.52   
  Karlstads Simsällskap                   
15  Julia Wahlund  1999    330          35.28   
  Karlstads Simsällskap                   
16  My Lord  1999    326          35.40   
  Strängnäs Simklubb                   
17  Emilia Eerola  1999    300          36.38   
  Karlskoga Simförening                   
18  Anna Häll  1999    246          38.90   
  Borlänge Simsällskap                   
19  Donya Dam  1999    240          39.19   
  Eskilstuna Simklubb                   
20  Tilde Eklind  1999    239          39.25   
  Eskilstuna Simklubb                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  16:08 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider 
 
  Tävling  ICA Maxi Cup 2015    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  16:09   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2015         
 
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Lucas Sterling  2004    199          37.30   
  Västerås Simsällskap                   
Daniel Ruijs  2004    137          42.21   
  Borlänge Simsällskap                   
Erik Ankarling  2004    130          42.97   
  Strängnäs Simklubb                   
Isak Rehnman  2004    113          45.08   
  Västerås Simsällskap                   
Samuel Paulson  2004    97          47.39   
  Eskilstuna Simklubb                   
Felix Skytt  2004    91          48.31   
  Västerås Simsällskap                   
Samuel Rundgren  2004    81          50.30   
  Västerås Simsällskap                   
Gustav Thorsén  2004    67          53.64   
  Köpings Simsällskap                   
Olle Thorsén  2006    46          1:00.77   
  Köpings Simsällskap                   
Henrik Tran  2004              DNS   
  Eskilstuna Simklubb                   
Maximilian Holm  2005              DNS   
  Eskilstuna Simklubb                   
Helmer Brobacke  2004              DNF   
  Västerås Simsällskap                   
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Carl Hansson  2003    212          36.56   
  Gävle Simsällskap                   
Emil Kernen  2002    206          36.87   
  Katrineholms Simsällskap                   
Anders Malmberg  2002    194          37.62   
  Katrineholms Simsällskap                   
Melker Rosengren  2003    183          38.37   
  Gävle Simsällskap                   
Eric Malmquist  2003    174          39.04   
  Strängnäs Simklubb                   
Philip Löfbom  2003    160          40.14   
  Karlskoga Simförening                   
Ludvig Mathisen  2003    144          41.54   
  Karlstads Simsällskap                   
Alex Ly  2003    142          41.78   
  Eskilstuna Simklubb                   
Samuel Vestin  2002    136          42.36   
  Karlstads Simsällskap                   
10  Axel Thorsén  2003    131          42.88   
  Köpings Simsällskap                   
11  Gustav Walldén  2003    118          44.35   
  Simklubben Ena                   
12  Anton Rautiainen  2003    115          44.80   
  Katrineholms Simsällskap                   
13  Yasa Dadkoush  2003    95          47.64   
  Eskilstuna Simklubb                   
Arman Dumanyan  2002              DNS   
  Eskilstuna Simklubb                   
Edvin Brattberg  2003              DNS   
  Eskilstuna Simklubb                   
Josef Faraj  2002              DSQ   
  Eskilstuna Simklubb                   
Kevin Grahn  2003              DSQ   
  Katrineholms Simsällskap                   
Måns Rydergren  2003              DSQ   
  Katrineholms Simsällskap                   
Per Granlund  2002              DSQ   
  Västerås Simsällskap                   
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Johan Rydahl  2001    569          26.30   
  Karlstads Simsällskap                   
John Aldrin  2001    378          30.13   
  Katrineholms Simsällskap                   
Alexander Nylén  2000    372          30.29   
  Karlskoga Simförening                   
William Borg  2000    371          30.32   
  Gävle Simsällskap                   
Artush Shahverdyan  2000    338          31.29   
  Eskilstuna Simklubb                   
Marcus Ålenius  2001    331          31.49   
  Gävle Simsällskap                   
Igor Blagojevic  2000    322          31.79   
  Karlskoga Simförening                   
August Mathisen  2001    306          32.35   
  Karlstads Simsällskap                   
Arvid Heikinniemi  2001    305          32.38   
  Eskilstuna Simklubb                   
10  Ludwig Larsson  2000    299          32.57   
  Karlstads Simsällskap                   
11  David Albringer  2001    292          32.84   
  Karlstads Simsällskap                   
12  Linus Andersson  2001    289          32.94   
  Karlstads Simsällskap                   
13  Carl Bidebo  2000    275          33.51   
  Eskilstuna Simklubb                   
14  Gellert Szabo  2001    246          34.75   
  Västerås Simsällskap                   
15  Max Fahlén  2001    224          35.85   
  Västerås Simsällskap                   
16  Pontus Sundström  2001    218          36.22   
  Eskilstuna Simklubb                   
17  Filip Rautiainen  2001    210          36.62   
  Katrineholms Simsällskap                   
18  Willy Färemyr Orréll  2000    205          36.94   
  Köpings Simsällskap                   
19  Gustaf Hellmark  2000    200          37.24   
  Eskilstuna Simklubb                   
20  Hagob Kazazian  2001    178          38.69   
  Västerås Simsällskap                   
21  Ricky Ton  2000    163          39.85   
  Eskilstuna Simklubb                   
22  Elias Paulson  2000    158          40.25   
  Eskilstuna Simklubb                   
August Landstorp  2000              DNS   
  Eskilstuna Simklubb                   
Nicklas Evaldsson  2001              DSQ   
  Hedemora Simsällskap                   
Nugzari Batsikadze  2000              DSQ   
  Gävle Simsällskap                   
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Karl Lindoff  1998    574          26.23   
  Eskilstuna Simklubb                   
Daniel Vålvik  1999    519          27.12   
  Karlstads Simsällskap                   
Axel Brorsson  1996    505          27.37   
  Eskilstuna Simklubb                   
William Brand  1998    477          27.89   
  Eskilstuna Simklubb                   
Erik Skogfors  1996    438          28.69   
  Eskilstuna Simklubb                   
Eldin Kadic  1999    430          28.88   
  Eskilstuna Simklubb                   
Nicklas Eriksson  1996    412          29.29   
  Nyköpings Simsällskap                   
Marko Biscevic  1998    400          29.57   
  Eskilstuna Simklubb                   
Niclas Lindow  1999    399          29.61   
  Karlstads Simsällskap                   
10  Stefan Biscevic  1998    389          29.84   
  Eskilstuna Simklubb                   
11  Jakob Idesten  1999    386          29.93   
  Strängnäs Simklubb                   
12  Elias Olsson Svensson  1996    371          30.32   
  Katrineholms Simsällskap                   
13  Johannes Vålvik  1999    331          31.51   
  Karlstads Simsällskap                   
14  Samuel Sved  1998    312          32.12   
  Avesta Simsällskap                   
15  Vilhelm Lovén  1999    289          32.95   
  Karlstads Simsällskap                   
16  Per Jansson  1999    158          40.25   
  Karlstads Simsällskap                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  08 mars 2015 
Licensierad till: Eskilstuna Simklubb  Utskriftstid  16:09 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider 
 
  Tävling  ICA Maxi Cup 2015    Utskriftsdatum  08 mars 2015   
  Tävlingsort  Eskilstuna    Utskriftstid  16:25   
  Arrangör  Eskilstuna Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  08 mars 2015         
 
 
Gren 16, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Matilda Olausson  2004    304          38.18   
  Simklubben Ena                   
Alva Abrahamsson  2004    293          38.68   
  Eskilstuna Simklubb                   
Helmi Swanson  2004    289          38.84   
  Gävle Simsällskap                   
Sara Randerstedt  2004    254          40.57   
  Simklubben Ena                   
Alma Norgren  2004    251          40.74   
  Bålsta Simklubb                   
Dione Bölja-Strandlund  2004    243          41.17   
  Fagersta Simklubb                   
Frida Florén  2004    225          42.22   
  Gävle Simsällskap                   
Alicia Budden  2004    204          43.60   
  Bålsta Simklubb                   
Miranda Wahlstedt  2006    200          43.93   
  Karlstads Simsällskap                   
10  Emily Sandberg  2004    200          43.94   
  Bålsta Simklubb                   
11  Lisa Löf  2004    199          43.98   
  Gävle Simsällskap                   
12  Lisa Mörth  2004    197          44.13   
  Borlänge Simsällskap                   
13  Matilda Holmström  2005    186          44.99   
  Gävle Simsällskap                   
14  Joline Bakken  2005    185          45.08   
  Simklubben Solsta                   
15  Josefin Fundberg  2004    185          45.10   
  Eskilstuna Simklubb                   
16  Matilda Lindgren  2004    182          45.32   
  Västerås Simsällskap                   
17  Tea Persson  2004    166          46.67   
  Bålsta Simklubb                   
18  Eva Shahverdyan  2004    163          47.04   
  Eskilstuna Simklubb                   
19  Estelle Gyoni  2004    155          47.77   
  Köpings Simsällskap                   
20  Malvina Walldén  2005    153          48.03   
  Simklubben Ena                   
21  Leia Eriksson  2004    132          50.47   
  Sala Simsällskap                   
22  Lovisa Laine  2005    114          52.90   
  Eskilstuna Simklubb                   
23  Agnes Rönnquist  2004    109          53.71   
  Karlstads Simsällskap                   
24  Ellen Roos  2005    108          53.83   
  Eskilstuna Simklubb                   
25  Sigrid Bengtsson  2005    104          54.63   
  Eskilstuna Simklubb                   
26  Lova Eriksson  2004    99          55.38   
  Eskilstuna Simklubb                   
27  Alice Roos  2007    75          1:00.86   
  Eskilstuna Simklubb                   
Alexandra Jedrycha  2004              DNS   
  Karlstads Simsällskap                   
Dalia Al-Maschat  2006              DNS   
  Eskilstuna Simklubb                   
Frida Karlsson  2005              DNS   
  Eskilstuna Simklubb                   
Philippa Lindkvist  2005              DNS   
  Eskilstuna Simklubb                   
Astrid Engström  2004              DSQ   
  Västerås Simsällskap                   
Linnea Lindberg  2005              DSQ   
  Karlstads Simsällskap                   
Maja Brattberg  2005              DSQ   
  Eskilstuna Simklubb                   
Moa Widing  2005              DSQ   
  Eskilstuna Simklubb                   
Natalie Szabó  2005              DSQ   
  Eskilstuna Simklubb                   
 
Gren 16, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Edith Jernstedt  2002    471          33.02   
  Västerås Simsällskap                   
Filippa Sterling  2002    463          33.21   
  Västerås Simsällskap                   
Maja Eriksson  2002    422          34.26   
  Strängnäs Simklubb                   
Adelina Walldén  2002    358          36.18   
  Simklubben Ena                   
Saga Bäckström  2002    333          37.06   
  Strängnäs Simklubb                   
Elvira Mörtstrand  2003    324          37.40   
  Västerås Simsällskap                   
Wilma Åhling  2002    323          37.43   
  Karlskoga Simförening                   
Michelle Träff  2002    322          37.49   
  Karlstads Simsällskap                   
Andrea Grabmüller  2002    318          37.64   
  Västerås Simsällskap                   
10  Frida Hammar  2002    306          38.13   
  Eskilstuna Simklubb                   
11