2020-04-05   02:01:34
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Ullbergstrofén 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Finaler lördag

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ullbergstrofén 2015 finaler 25    Utskriftsdatum  25 april 2015   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  17:10   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  25 april 2015         
 
 
Gren 1, 4X50m Medley Mixed, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Land  50m        Tid  Status 











 
Nkk Mix Lag 1  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:49.53   
  Hampus Lovinge  1998      26.50        26.50   
  Sara Wallberg  1999      32.78        59.28   
  Alexander Frost  1997      24.37        1:23.65   
  Rebecca Diaz-Nilsson  1996      25.88        1:49.53   
                     
Mass Mix 1  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:49.68   
  Christoffer Carlsen  1992      25.48        25.48   
  Filip Holmqvist  1994      29.09        54.57   
  Linnéa Lundborg  2000      28.82        1:23.39   
  Alice Lindhé  1999      26.29        1:49.68   
                     
Nkk Mix Lag 2  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:50.76   
  Elin Podéus  1997      30.09        30.09   
  Marcus Forsgren  1996      28.87        58.96   
  Mikael Wåhlin  1989      25.06        1:24.02   
  Hanna Klipic  1996      26.74        1:50.76   
                     
Göteborg Mix 1  Göteborg Sim            1:53.56   
  Marcus Tuomela  1988      28.43        28.43   
  Viktoria Reinhold  1996      32.60        1:01.03   
  Alexander Triantafillou  1997      26.45        1:27.48   
  Linnéa Bielicz  1994      26.08        1:53.56   
                     
Mass Mix 2  Mölndals Allmänna Simsällskap            1:53.67   
  Martin Persson  1992      27.07        27.07   
  Julian Cöster  1995      30.59        57.66   
  Kamelia Gradinarska  2001      29.50        1:27.16   
  Tova Olsson  2001      26.51        1:53.67   
                     
SK Laxen Mix  Simklubben Laxen            1:53.99   
  Teodor Widerberg  1998      27.09        27.09   
  Felix Nilsson  1990      28.97        56.06   
  Hanna Cederholm  1997      30.01        1:26.07   
  Tilde Morin  2002      27.92        1:53.99   
                     
SK Laxen Mix 2  2002  Simklubben Laxen            1:54.82   
  Helén Lange  1996      32.71        32.71   
  Joakim Löfgren  1992      28.10        1:00.81   
  Mellie Wijk  2002      30.90        1:31.71   
  Niclas Hvalgren  1995      23.11        1:54.82   
                     
Höganäs Lag 1  Höganäs Simsällskap            1:54.98   
  Eric Schollin  1997      29.12        29.12   
  Amanda Wittström  1997      34.06        1:03.18   
  Mika Persson  1998      25.52        1:28.70   
  Ida Liljeqvist  1999      26.28        1:54.98   
                     
S 71 Mix Lag 1  S71            1:55.39   
  Alexander Trudov  1999      28.97        28.97   
  Victoria Jönsson  1999      34.01        1:02.98   
  Emilia Christiansen  1999      28.62        1:31.60   
  Andreas Myhrberg  1993      23.79        1:55.39   
                     
10  Nkk Mix Lag 3  Norrköpings Kappsimningsklubb            1:55.63   
  Sara Thunholm  1999      31.21        31.21   
  Ella Lindroth  2001      33.99        1:05.20   
  Henrik Podéus  1995      26.76        1:31.96   
  Hugo Rydberg  1998      23.67        1:55.63   
                     
11  S02 Mix Lag1  Simklubben S 02            1:57.53   
  Ebba Hellström  1992      31.73        31.73   
  Lina Berg  1996      34.09        1:05.82   
  Anton Björck-Teuscher  1993      27.10        1:32.92   
  Johannes Sköld  1996      24.61        1:57.53   
                     
12  Göteborg Mix 2  Göteborg Sim            1:57.60   
  Alfhild Kristensson  1999      31.07        31.07   
  Philip Borgström Bishop  1999      32.31        1:03.38   
  Christin Heina  1996      29.06        1:32.44   
  Johan Ekstedt  1993      25.16        1:57.60   
                     
13  Ängeholm  Ängelholms Simsällskap            1:59.17   
  Matilda Andersson  1999      35.32        35.32   
  Daniel Kertes  1999      28.68        1:04.00   
  Oskar Hanstål  1999      25.94        1:29.94   
  Miranda Ingvarsson  2001      29.23        1:59.17   
                     
14  Karlskrona Mix 2  Karlskrona Simsällskap            1:59.35   
  Sofie Karlsson  2000      31.69        31.69   
  Alexander Ström  1998      33.49        1:05.18   
  Fredrik Hjalmarsson  1998      27.32        1:32.50   
  Tea Gladher  2000      26.85        1:59.35   
                     
15  Göteborg Mix 3  Göteborg Sim            1:59.71   
  Eric Gustafsson  1997      29.56        29.56   
  Andrea Reinhold  2001      34.87        1:04.43   
  Inez Kristensson  1997      28.68        1:33.11   
  Alex Phu  2000      26.60        1:59.71   
                     
16  Göteborg Mix Lag 4  Göteborg Sim            2:01.67   
  Gustav Vallin  2001      30.13        30.13   
  Olivia Dahlström  2001      35.65        1:05.78   
  Michelle Nordenmark  2002      29.46        1:35.24   
  Simon Kärrsjö  1998      26.43        2:01.67   
                     
17  S02 Mix Lag2  Simklubben S 02            2:02.74   
  Tilde Lundmark  1995      32.47        32.47   
  Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998      33.97        1:06.44   
  Erica Dahlgren  1997      30.66        1:37.10   
  Jesper Böhn  1998      25.64        2:02.74   
                     
18  S 71 Mix Lag 2  S71            2:02.82   
  Emilia Rönningdal  2002      33.71        33.71   
  Micaela Jönsson  2001      35.41        1:09.12   
  Philip Chen  2000      28.31        1:37.43   
  Joel Mörck  1999      25.39        2:02.82   
                     
19  Höganäs Lag 2  Höganäs Simsällskap            2:03.90   
  Erik Juliusson  1998      32.46        32.46   
  Maja Johansson  1999      35.40        1:07.86   
  Victor Möller  1996      26.85        1:34.71   
  Thelma Jöhncke  1999      29.19        2:03.90   
                     
20  SK Stimmet Mix  SK Stimmet            2:08.64   
  Robin Johansson  2000      30.41        30.41   
  Carl Uddgren  2001      34.52        1:04.93   
  Klara Stigsson  2001      34.18        1:39.11   
  Therese Baltzarsson  2001      29.53        2:08.64   
                     
21  Göteborg Mix Lag 5  Göteborg Sim            2:09.58   
  Gustav Nislander  2001      32.11        32.11   
  Robin Vondrak  2001      33.84        1:05.95   
  Andrea Berggren  2000      33.20        1:39.15   
  Johanna Gunnarsson  1999      30.43        2:09.58   
                     
Göteborg Mix Lag 6  Göteborg Sim            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Oskarshamn Mix  Oskarshamns Simsällskap            DNS   
  Matilda Johansson  2001                 
  Lisa Palmqvist  2000                 
  Alexander Löfqvist  1999                 
  Filip Vukovic  2001              DNS   
                     
Karlskrona Mix 1  Karlskrona Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  25 april 2015 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  17:10 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner