2020-04-01   06:11:21
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Ullbergstrofén 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Försök lördag

Resultat Gren 19 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ullbergstrofén 2015    Utskriftsdatum  25 april 2015   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  11:06   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 april 2015         
 
 
Gren 19, 100m Frisim Damer, Försök 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Land  50m        Tid  Status 











 
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    29.25        59.85   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.67        1:00.14   
Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    29.34        1:00.49   
Erica Dahlgren  1997  Simklubben S 02    29.79        1:00.54   
Christin Heina  1996  Göteborg Sim    28.97        1:00.63   
Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS    29.62        1:01.87   
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    30.46        1:02.04   
Louise Näslund  1997  Lidköpings Gymnastik o SS    30.16        1:02.51   
Hanna Klipic  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.19        1:02.76   
10  Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    30.19        1:03.14   
11  Felicia Andersson  1997  Uddevalla Sim    29.76        1:03.15   
12  Amanda Andersson  1996  Uddevalla Sim    30.67        1:03.23   
13  Johanna Niklasson  1996  Uddevalla Sim    30.71        1:03.37   
14  Klara Juliusson  1997  Höganäs Simsällskap    30.21        1:03.49   
15  Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim    30.93        1:03.78   
16  Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    30.52        1:03.92   
17  Hanna Cederholm  1997  Simklubben Laxen    30.73        1:04.67   
18  My Janzén  1997  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.55        1:05.17   
19  Solveig Ramallo  1993  Karlstads Simsällskap    31.18        1:05.58   
20  Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    31.73        1:06.08   
21  Marie Håkansson  1992  Trollhättans Simsällskap    31.72        1:06.10   
22  Gina Hvarfvenius  1997  Kungsbacka Simsällskap    31.01        1:06.22   
23  Lina Berg  1996  Simklubben S 02    32.01        1:06.77   
24  Anna Grundmark  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.30        1:06.88   
25  Linnea Kaldrup  1996  Simklubben S 02    31.91        1:06.91   
26  Josefine Kjellander  1997  Göteborg Sim    34.65        1:11.56   
27  Josephine Birath  1997  Kungälvs Simsällskap    34.68        1:13.18   
28  Matilda Wendt  1997  Simklubben S 02    35.27        1:13.77   
29  Madeleine Andersson  1997  Kungsbacka Simsällskap    34.96        1:14.69   
30  Nellie Kronmar  1997  Emmaboda Simsällskap    35.67        1:14.86   
                     
 
Gren 19, 100m Frisim Damer, Försök 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Land  50m        Tid  Status 











 
Emilia Christiansen  1999  S71    29.59        1:00.27   
Nikki Brockmar  1999  Skövde Simsällskap    29.55        1:00.54   
Alice Lindhé  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.70        1:00.83   
Alfhild Kristensson  1999  Göteborg Sim    29.95        1:01.26   
Sara Wallberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.16        1:02.17   
Emma Dimitriou Sagré  1999  Alingsås SLS    30.16        1:02.43   
Linn Rehnberg  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.20        1:02.88   
Ida Liljeqvist  1999  Höganäs Simsällskap    30.40        1:03.16   
Hilda Andersson  1999  Uddevalla Sim    31.08        1:03.85   
10  Isabelle Fredriksson  1999  Örebro Simallians    30.99        1:04.21   
11  Sara Thunholm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.06        1:04.87   
12  Amanda Magnusson  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.20        1:04.92   
13  Elsa Johansson  1998  Simklubben S 02    31.01        1:05.01   
14  Matilda Larsson  1998  Uddevalla Sim    31.44        1:05.32   
15  Maja Palmqvist  1998  Uddevalla Sim    31.67        1:05.60   
16  Annie Jensen  1999  Ängelholms Simsällskap    31.58        1:05.79   
17  Marta Qvirist  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.85        1:05.81   
18  Thelma Jöhncke  1999  Höganäs Simsällskap    31.82        1:05.99   
19  Louise Hallkvist  1999  Simklubben Alingsås    31.46        1:06.00   
20  Isabella Brogren  1999  Simklubben S 02    32.29        1:06.41   
21  Matilda Andersson  1999  Ängelholms Simsällskap    32.35        1:06.57   
22  Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim    32.17        1:06.88   
23  Tilde Malm  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.43        1:07.13   
24  Lovisa Faarinen  1999  Trollhättans Simsällskap    32.29        1:07.73   
25  Felicia Hallingborn-Ask  1999  Kungsbacka Simsällskap    32.86        1:07.80   
26  Hanna Wrethander  1999  Simklubben Laxen    33.42        1:07.99   
27  Heidi Winberg  1999  Höganäs Simsällskap    32.60        1:08.39   
28  Malin Andersson  1999  Kungsbacka Simsällskap    32.29        1:08.49   
29  Elin Widén  1998  Höganäs Simsällskap    32.57        1:08.66   
30  Matilda Pettersson  1999  Kungsbacka Simsällskap    33.53        1:08.86   
31  Vanessa Phu  1998  Göteborg Sim    32.94        1:09.41   
32  Denise Persson  1998  Simklubben S 02    32.55        1:09.44   
33  Maja Johansson  1999  Höganäs Simsällskap    32.26        1:09.62   
34  Jennifer Goding  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.81        1:10.32   
35  Linnea Schöön  1998  Kungälvs Simsällskap    33.48        1:10.58   
36  Johanna Gunnarsson  1999  Göteborg Sim    33.02        1:10.73   
37  Frida Berglund  1999  Ronneby Simsällskap    34.36        1:11.01   
38  Andrea Vestgård  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.18        1:11.55   
39  Amanda Kullander  1999  Skövde Simsällskap    35.08        1:12.39   
40  Agnes Ljunggren  1999  Hvetlanda Simsällskap    34.41        1:12.52   
41  Annie Johansson  1998  Hvetlanda Simsällskap    34.57        1:12.81   
42  Louise Jensen  1999  Kungälvs Simsällskap    35.09        1:12.88   
43  Yara Waked  1998  Karlskrona Simsällskap    35.55        1:13.54   
44  Ebba Wågman  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.24        1:13.69   
45  Nora Berglin  1998  Göteborg Sim    35.01        1:13.81   
46  Regina Borg Wermäng  1999  Simklubben S 02    35.48        1:14.69   
47  Emma Tegstam  1998  Alingsås SLS    35.10        1:15.21   
48  Elin Wendt  1999  Simklubben S 02    34.99        1:15.68   
49  Karin Diep  1999  Simklubben S 02    40.55        1:23.17   
                     
 
Gren 19, 100m Frisim Damer, Försök 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Land  50m        Tid  Status 











 
Tova Olsson  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.04        1:00.32   
Linnéa Lundborg  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.95        1:02.32   
Lova Andersson  2000  Ljungby Simsällskap    29.87        1:02.64   
Ida Lövgren  2001  Skövde Simsällskap    30.84        1:02.77   
Emma Lundgren  2000  Skövde Simsällskap    30.24        1:02.83   
Ida Swegmark  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.57        1:03.06   
Elin Lokrantz  2000  Trollhättans Simsällskap    30.50        1:03.11   
Liesel Williamsson  2000  Skövde Simsällskap    30.34        1:03.39   
Tea Gladher  2000  Karlskrona Simsällskap    30.21        1:03.40   
10  Andrea Reinhold  2001  Göteborg Sim    30.79        1:04.07   
11  Tilda Öman  2000  Simklubben Elfsborg    30.70        1:04.35   
12  Daniella Fallenhag  2000  Göteborg Sim    31.33        1:04.48   
13  Wilma Danlid  2000  Hvetlanda Simsällskap    31.26        1:04.69   
14  Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim    30.96        1:04.79   
15  Ida Nederman  2000  Örebro Simallians    31.98        1:04.90   
16  Olivia Rudqvist  2000  Trollhättans Simsällskap    30.81        1:04.95   
17  Annie Lätt  2001  Trollhättans Simsällskap    31.44        1:05.02   
18  Kamelia Gradinarska  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.76        1:05.10   
19  Lina Nederman  2000  Örebro Simallians    31.28        1:05.47   
20  Elin Ljunggren  2000  Hvetlanda Simsällskap    31.72        1:06.16   
21  Klara Stigsson  2001  SK Stimmet    32.05        1:06.45   
22  Ella Lindroth  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.02        1:06.92   
23  Sara Westholm  2001  Kungsbacka Simsällskap    31.53        1:06.95   
24  Miranda Ingvarsson  2001  Ängelholms Simsällskap    32.98        1:06.98   
25  Kajsa Svensson  2000  Trollhättans Simsällskap    32.16        1:07.19   
26  Moa Bergstedt  2000  Simklubben Laxen    32.08        1:07.22   
27  Petronella Johansson  2000  Simklubben Laxen    32.25        1:07.37   
28  Linnea Dunberg  2000  Kungsbacka Simsällskap    31.68        1:07.52   
29  Matilda Stenberg  2001  Simklubben 1970    31.81        1:07.84   
30  Lisa Palmqvist  2000  Oskarshamns Simsällskap    32.98        1:08.40   
31  Olivia Dahlström  2001  Göteborg Sim    31.72        1:08.41   
32  Matilda Torén  2001  Lidköpings Gymnastik o SS    33.35        1:08.61   
33  Alice Götestam  2001  Kungälvs Simsällskap    31.95        1:08.91   
34  Agnes Arberg  2001  Jönköpings Simsällskap    33.02        1:08.98   
35  Elin Norrman  2001  Simklubben Laxen    33.48        1:09.15   
36  Sara Helgesson  2000  Skövde Simsällskap    33.64        1:09.23   
37  Thyra Melander  2001  Jönköpings Simsällskap    33.89        1:09.32   
38  Clara Momats  2000  Örebro Simallians    32.89        1:09.50   
39  Annie Strömberg  2001  Uddevalla Sim    34.03        1:09.61   
40  Michaela Johansson  2000  Kungsbacka Simsällskap    34.10        1:10.10   
41  Lovisa Erlandsson  2000  Kungsbacka Simsällskap    33.22        1:10.19   
42  Klara Hasslin  2001  Trollhättans Simsällskap    33.50        1:10.24   
43  Johanna de Jonge  2001  Göteborg Sim    33.87        1:10.71   
44  Therese Baltzarsson  2001  SK Stimmet    33.23        1:10.74   
45  Sofia Bekken  2001  Kungsbacka Simsällskap    33.45        1:10.81   
46  Amanda Böhn  2001  Simklubben S 02    33.82        1:10.85   
47  Melina Robertson  2001  Trollhättans Simsällskap    34.41        1:10.87   
48  Elsa Sellmo  2000  Hvetlanda Simsällskap    33.99        1:11.03   
49  Andrea Berggren  2000  Göteborg Sim    34.18        1:11.13   
50  Felicia Eriksson  2000  Göteborg Sim    34.25        1:11.14   
51  Josefine Härdelin  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.75        1:11.31   
52  Lovisa Gröndahl  2000  Simklubben Laxen    33.78        1:11.32   
53  Ebba Hultgren  2000  Kungsbacka Simsällskap    33.68        1:11.35   
54  Anna Lindberg  2001  Skövde Simsällskap    35.01        1:11.44   
55  Amanda Johansson  2000  Göteborg Sim    33.74        1:11.59   
56  Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap    33.62        1:11.64   
57  Inez Jensen  2001  Ängelholms Simsällskap    34.28        1:12.47   
58  Tova Olausson  2000  Simklubben 1970    34.73        1:13.09   
59  Lisa Andersson  2001  Emmaboda Simsällskap    34.14        1:13.75   
60  Ida Ullstrand  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.63        1:14.51   
61  Ebba Eriksson  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    36.03        1:15.84   
                     
 
Gren 19, 100m Frisim Damer, Försök 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Land  50m        Tid  Status 











 
Emilia Rönningdal  2002  S71    29.94        1:03.04   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    32.17        1:05.91   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund    31.96        1:06.09   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim    32.00        1:06.24   
Michelle Nordenmark  2002  Göteborg Sim    31.64        1:06.50   
Mellie Wijk  2002  Simklubben Laxen    32.19        1:07.40   
Linn Suchomel  2003  Skövde Simsällskap    33.21        1:07.89   
Linnéa Persson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    32.68        1:08.54   
Tilda Ericsson  2002  S71    33.84        1:09.12   
10  Tilde Morin  2002  Simklubben Laxen    31.85        1:09.16   
11  Klara Gårdman  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.68        1:09.61   
12  Tuva Pålsson  2003  Karlskrona Simsällskap    33.78        1:09.62   
13  Tindra Moberg  2003  Simklubben Elfsborg    33.76        1:09.90   
14  Hanna Lagher  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.81        1:09.91   
15  Alexandra Schyum  2002  Kungsbacka Simsällskap    33.73        1:09.97   
16  Ida Persson  2002  Ljungby Simsällskap    33.56        1:09.98   
17  Tove Apelqvist  2002  Simklubben Elfsborg    33.59        1:10.29   
18  Oliwia Wierzbowska  2003  Göteborg Sim    33.50        1:10.76   
19  Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap    34.78        1:11.03   
20  Lisa Bergman  2002  S77 Stenungsund    35.13        1:11.27   
21  Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS    34.51        1:11.28   
22  Hannah Hemberg  2002  Göteborg Sim    34.97        1:11.58   
23  Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim    35.15        1:12.39   
24  Emmy Nordström  2002  S71    34.25        1:12.77   
25  Emilia Olsson  2002  Kappsimningsklubben Karpen    35.15        1:12.94   
26  Sofia Westerberg  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    35.44        1:13.97   
27  Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsällskap    34.23        1:14.17   
28  Cornelia Johansson  2003  Örebro Simallians    35.64        1:14.83   
29  Ebba Björkman  2002  Kungsbacka Simsällskap    37.70        1:18.15   
Linnea Edgren  2002  Göteborg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  25 april 2015 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  11:06 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner