2020-04-06   22:30:54
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Ullbergstrofén 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Försök lördag

Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ullbergstrofén 2015    Utskriftsdatum  25 april 2015   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  09:20   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 april 2015         
 
 
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Land  50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.08  1:10.62  1:50.08    2:30.65   
Anton Björck-Teuscher  1993  Simklubben S 02    35.18  1:14.96  1:55.55    2:35.72   
Marco Häyhänen  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.22  1:14.96  1:56.48    2:36.70   
Viggo Koch  1997  Uddevalla Sim    35.91  1:15.62  1:56.47    2:37.69   
Anton Dahlgren  1999  Kungsbacka Simsällskap    35.57  1:15.67  1:57.97    2:40.92   
Albin Edvardsson  2000  Alingsås SLS    36.03  1:17.71  1:59.99    2:43.19   
Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim    36.93  1:17.87  2:00.05    2:43.33   
Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen    35.60  1:16.57  1:59.71    2:44.41   
Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen    36.51  1:17.80  2:00.99    2:46.04   
10  Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg    37.20  1:19.06  2:02.51    2:47.57   
11  Alexander Ström  1998  Karlskrona Simsällskap    36.67  1:18.91  2:03.16    2:47.60   
12  Robin Vondrak  2001  Göteborg Sim    35.99  1:19.38  2:04.69    2:48.50   
13  Elias Hyvönen  2000  Alingsås SLS    37.93  1:20.11  2:04.90    2:50.09   
14  Mikolaj Cuszynski-Kruk  1998  Simklubben S 02    37.52  1:20.42  2:06.29    2:52.80   
15  Erik Juliusson  1998  Höganäs Simsällskap    38.13  1:21.83  2:07.87    2:53.40   
16  Axel Eriksson  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.36  1:21.66  2:08.67    2:53.66   
17  Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim    38.70  1:23.22  2:09.99    2:55.99   
18  Carl Uddgren  2001  SK Stimmet    37.91  1:23.04  2:09.48    2:56.26   
19  Mattias Andersson  1996  Ängelholms Simsällskap    39.24  1:23.25  2:09.56    2:57.31   
20  Max Feng  2001  Göteborg Sim    40.94  1:27.01  2:12.84    2:57.94   
21  Hampus Dahlgren  2001  Kungsbacka Simsällskap    39.23  1:24.82  2:12.60    2:58.88   
22  Jesper Eriksson  1999  Trollhättans Simsällskap    38.39  1:23.28  2:11.88    3:01.08   
23  Alexander Lemos Thaler  2000  Kungsbacka Simsällskap    40.59  1:27.85  2:15.63    3:02.01   
24  Karl Bohlin  2001  Göteborg Sim    40.76  1:27.13  2:14.84    3:02.88   
25  Ludwig Lorentzon  1999  Trollhättans Simsällskap    39.52  1:27.41  2:16.22    3:03.70   
26  Simon Kivistö  1998  Simklubben 1970    40.58  1:28.01  2:16.41    3:04.05   
27  John Brolin  2002  Norrköpings Kappsimningsklubb    41.90  1:29.83  2:17.97    3:04.62   
28  Mathias Somogyi Hoseth  2003  Lørenskog-Rælingen KK    42.46  1:31.15  2:19.19    3:04.91   
29  Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap    41.54  1:30.98  2:21.25    3:08.10   
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  25 april 2015 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  09:20 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner