2020-01-20   02:36:22
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Ullbergstrofén 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Försök fredag

Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Ullbergstrofén 2015    Utskriftsdatum  24 april 2015   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  17:54   
  Arrangör  Göteborg Sim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 april 2015         
 
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Försök 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Land  50m        Tid  Status 











 
Christoffer Carlsen  1992  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.38        1:01.83   
Marcus Forsgren  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.63        1:02.64   
Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    31.07        1:02.74   
Marcus Alexandersson  1997  S77 Stenungsund    30.40        1:03.49   
David Schön Svensson  1993  Simklubben Laxen    30.77        1:03.74   
Eric Schollin  1997  Höganäs Simsällskap    31.95        1:05.47   
Gustav Norberg-Pettersson  1996  Simklubben Laxen    31.74        1:05.92   
Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim    32.64        1:07.25   
Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap    32.28        1:09.05   
10  André Gradin  1994  Örebro Simallians    33.02        1:09.50   
11  William Myrlander  1997  Nässjö SLS    33.06        1:09.73   
12  Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap    33.26        1:09.93   
13  Christoffer Theander  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.92        1:10.14   
14  Simon Sundfors  1996  Kungsbacka Simsällskap    35.30        1:13.12   
15  Måns Tangvald  1995  Göteborg Sim    36.32        1:15.20   
16  Sebastian Karlsson  1993  Karlskrona Simsällskap    36.37        1:16.19   
17  Rickard Thillman  1997  Kungälvs Simsällskap    37.62        1:16.99   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Försök 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Land  50m        Tid  Status 











 
Hampus Lovinge  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.85        1:01.04   
Isak Meding  1998  Örebro Simallians    30.48        1:03.35   
Teodor Widerberg  1998  Simklubben Laxen    30.54        1:03.80   
Steven Angelo Larsson  1998  Uddevalla Sim    30.36        1:03.96   
Tor Leander  1999  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.56        1:03.98   
Alexander Trudov  1999  S71    32.07        1:06.28   
Marcus Wallén  1999  Skövde Simsällskap    32.52        1:07.41   
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg    32.92        1:08.57   
Joel Eliasson  1998  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.92        1:09.26   
10  Philip Bergstedt  1998  Simklubben S 02    34.47        1:09.81   
11  Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg    33.97        1:09.99   
12  Johannes Andersson  1999  Simklubben Laxen    34.27        1:10.73   
13  Daniel Börjesson  1999  Uddevalla Sim    33.63        1:10.93   
14  Sherman Cheng  1999  Göteborg Sim    34.21        1:11.88   
15  Fredrik Emanuelsson  1999  Kungälvs Simsällskap    33.84        1:12.27   
16  Filip Schill-Örne  1998  Kungsbacka Simsällskap    34.65        1:12.56   
17  Tom Kristofferson  1998  Göteborg Sim    34.19        1:12.92   
18  Erik Juliusson  1998  Höganäs Simsällskap    35.81        1:14.82   
19  Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    36.77        1:16.56   
20  Alexander Madarov  1999  Simklubben Laxen    36.53        1:16.93   
21  Max Karlsson  1999  Kungsbacka Simsällskap    37.96        1:17.76   
22  Jakob Ryli  1998  Ski Svømmeklubb    38.00        1:17.97   
23  Sebastian Svensson  1999  Kungsbacka Simsällskap    37.97        1:18.46   
24  Alexander Ekman  1999  Kungsbacka Simsällskap    38.02        1:19.42   
25  Lars Hogne Oseth  1999  Ski Svømmeklubb    38.37        1:20.29   
26  Alexander Klingspor  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.45        1:21.87   
27  Oscar Rudberg  1999  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.91        1:22.34   
28  Erik Ahlstrand  1999  Göteborg Sim    40.07        1:23.35   
29  Erik Mattfolk  1998  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.86        1:25.18   
Simon Schariot  1998  Simklubben S 02            DNS   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Försök 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Land  50m        Tid  Status 











 
Victor Lovinge  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.37        1:06.33   
Sebastian Petersson  2000  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.55        1:06.60   
Gabriel Hansson  2000  Uddevalla Sim    32.22        1:07.07   
Robin Johansson  2000  SK Stimmet    32.88        1:07.39   
Philip Chen  2000  S71    32.25        1:07.56   
Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap    33.28        1:07.69   
Max Engström  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.12        1:07.86   
David Timmer Endal  2000  Ski Svømmeklubb    32.86        1:08.03   
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    33.19        1:09.39   
10  Garri Svensson  2000  Ljungby Simsällskap    33.43        1:09.63   
11  Oskar Robertsson  2000  Uddevalla Sim    33.69        1:09.76   
12  Viktor Sjöström  2001  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.15        1:09.95   
13  Gustav Vallin  2001  Göteborg Sim    33.86        1:10.38   
14  Oscar Hegmegi  2001  Jönköpings Simsällskap    34.97        1:10.73   
15  Gustav Nislander  2001  Göteborg Sim    35.79        1:13.42   
16  Max Svedberg  2001  Göteborg Sim    36.44        1:15.51   
17  Kevin Norlin  2000  Kungsbacka Simsällskap    37.42        1:15.97   
18  Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim    36.79        1:16.04   
19  Alexander Lemos Thaler  2000  Kungsbacka Simsällskap    37.66        1:16.33   
20  Oscar Linder  2000  Göteborg Sim    36.10        1:16.70   
21  Markus Börjesson  2001  Uddevalla Sim    38.71        1:17.35   
22  Kevin Wåhlin  2000  Norrköpings Kappsimningsklubb    39.37        1:19.63   
23  Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund    38.33        1:19.81   
24  Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg    39.11        1:20.15   
25  Jacob Meilvåg  2001  Ski Svømmeklubb    39.83        1:20.84   
26  Karl Hallström  2000  Simklubben S 02    38.39        1:20.87   
27  Carl-Ruben Sjulander  2001  Simklubben S 02    39.09        1:21.28   
28  Carl Uddgren  2001  SK Stimmet    40.14        1:21.53   
29  Karl Bohlin  2001  Göteborg Sim    40.63        1:21.59   
30  Oscar Eliasson  2001  Alingsås SLS    40.20        1:23.34   
31  Jonathan Einarsson  2001  Kungsbacka Simsällskap    40.61        1:23.44   
32  Einar Rättgård  2000  Göteborg Sim    40.13        1:23.49   
33  Isak Vaide  2001  Simklubben Laxen    39.76        1:23.99   
34  Filip Vukovic  2001  Oskarshamns Simsällskap    41.67        1:24.00   
35  Linus Hoffner  2001  Norrköpings Kappsimningsklubb    40.46        1:24.54   
36  Ivan Diep  2001  Simklubben S 02    41.41        1:24.74   
37  David Selin  2001  Göteborg Sim    41.38        1:25.32   
38  Gustav Karlsson  2000  Simklubben S 02    40.58        1:25.99   
39  Archie Gardiner  2000  Göteborg Sim    40.51        1:26.31   
40  Eliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim    43.39        1:27.07   
41  Linus Lundström  2001  Kungälvs Simsällskap    43.29        1:28.02   
42  Johan Olsson Fagerberg  2001  Göteborg Sim    42.94        1:28.10   
43  Pontus Hake  2001  Kungsbacka Simsällskap    45.01        1:30.27   
44  Sebastian Svensson  2001  Kungsbacka Simsällskap    44.97        1:31.94   
Hugo Kvarnström  2001  Göteborg Sim            DNS   
Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Ryggsim Herrar, Försök 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening  Land  50m        Tid  Status 











 
Michal Laszewski  2002  Örebro Simallians    35.96        1:13.38   
Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen    35.76        1:13.45   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim    38.74        1:17.62   
Sebastian Johansson  2002  Simklubben 1970    38.67        1:19.95   
Elias Noah Tjøstheim Halvorsen  2002  Ski Svømmeklubb    40.90        1:22.24   
Marcus Barkrot  2002  Karlskrona Simsällskap    38.53        1:22.26   
Gustaf Stokholm  2004  Ängelholms Simsällskap    40.23        1:25.57   
Lukasz Piotrowski  2003  Norrköpings Kappsimningsklubb    42.74        1:26.77   
Isac Johansson  2002  Kungsbacka Simsällskap    41.84        1:26.81   
10  Lorand Vari  2002  Göteborg Sim    43.63        1:29.80   
11  Isak Axelsson  2002  Karlskrona Simsällskap    44.05        1:31.20   
12  Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    45.21        1:31.43   
13  Richard Ekholm  2002  Kungsbacka Simsällskap    48.18        1:39.58   
14  William Olsson  2002  Kungsbacka Simsällskap    49.21        1:39.67   
Oskar Ljungqvist  2002  Göteborg Sim            DNS   
Loke Egnell  2003  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  24 april 2015 
Licensierad till: Göteborg Sim  Utskriftstid  17:54 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner