Results for Ullbergstrofén 2015
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 23 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Ullbergstrofén 2015 | Utskriftsdatum | 26 april 2015 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 09:29 | |||
Arrangör | Göteborg Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 24 april 2015 |
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Försök 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 33.04 | 1:08.24 | |||||
2 | Ebba Hellström | 1992 | Simklubben S 02 | 34.06 | 1:08.43 | |||||
3 | Tilde Lundmark | 1995 | Simklubben S 02 | 34.02 | 1:09.81 | |||||
4 | Gina Hvarfvenius | 1997 | Kungsbacka Simsällskap | 34.90 | 1:11.35 | |||||
5 | Louise Hjalmarsson | 1997 | Skövde Simsällskap | 35.02 | 1:11.85 | |||||
6 | Annie Myrlander | 1995 | Nässjö SLS | 35.41 | 1:12.66 | |||||
7 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.63 | 1:12.79 | |||||
8 | Irma Klipic | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.15 | 1:13.13 | |||||
9 | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.49 | 1:13.57 | |||||
10 | Elin Kvarnemar | 1995 | Kungsbacka Simsällskap | 35.84 | 1:13.99 | |||||
11 | Matilda Kewenter | 1997 | Göteborg Sim | 36.32 | 1:15.23 | |||||
12 | Julia Bellvik | 1996 | Simklubben S 02 | 35.86 | 1:15.27 | |||||
13 | My Janzén | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.31 | 1:16.03 | |||||
14 | Emma Stawåsen | 1988 | Simklubben Elfsborg | 36.09 | 1:16.07 | |||||
15 | Helén Lange | 1996 | Simklubben Laxen | 36.83 | 1:16.27 | |||||
16 | Pernilla Lindberg | 1994 | Göteborg Sim | 37.11 | 1:16.87 | |||||
17 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 37.11 | 1:18.10 | |||||
18 | Hanna Klipic | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.02 | 1:19.15 | |||||
19 | Linnea Kaldrup | 1996 | Simklubben S 02 | 38.56 | 1:20.67 | |||||
20 | Josefine Kjellander | 1997 | Göteborg Sim | 42.45 | 1:26.66 | |||||
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Försök 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 33.56 | 1:09.26 | |||||
1 | Emilia Christiansen | 1999 | S71 | 33.92 | 1:09.26 | |||||
3 | Emma Dimitriou Sagré | 1999 | Alingsås SLS | 34.51 | 1:11.39 | |||||
4 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 34.94 | 1:11.62 | |||||
5 | Elin Widén | 1998 | Höganäs Simsällskap | 34.33 | 1:11.94 | |||||
5 | Ida Liljeqvist | 1999 | Höganäs Simsällskap | 34.66 | 1:11.94 | |||||
7 | Maja Palmqvist | 1998 | Uddevalla Sim | 34.52 | 1:12.10 | |||||
8 | Emma Dubo | 1999 | Simklubben Elfsborg | 35.61 | 1:12.84 | |||||
9 | Malin Andersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 34.16 | 1:13.06 | |||||
10 | Matilda Larsson | 1998 | Uddevalla Sim | 35.51 | 1:14.35 | |||||
11 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.12 | 1:14.60 | |||||
12 | Matilda Andersson | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 36.97 | 1:15.58 | |||||
13 | Elin Gustafson | 1999 | Uddevalla Sim | 36.77 | 1:15.72 | |||||
14 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.96 | 1:15.86 | |||||
15 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.74 | 1:16.63 | |||||
16 | Louise Hallkvist | 1999 | Simklubben Alingsås | 37.73 | 1:17.13 | |||||
17 | Sanna Westerberg | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 36.40 | 1:17.17 | |||||
18 | Matilda Pettersson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 38.54 | 1:17.99 | |||||
19 | Frida Berglund | 1999 | Ronneby Simsällskap | 37.83 | 1:18.18 | |||||
20 | Agnes Ljunggren | 1999 | Hvetlanda Simsällskap | 37.17 | 1:18.36 | |||||
21 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Göteborg Sim | 38.40 | 1:20.55 | |||||
22 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.29 | 1:22.15 | |||||
23 | Linnea Schöön | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 39.78 | 1:23.74 | |||||
24 | Jennifer Goding | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.66 | 1:25.46 | |||||
25 | Ebba Wågman | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.13 | 1:25.87 | |||||
26 | Louise Grönborg | 1999 | Ängelholms Simsällskap | 41.99 | 1:26.15 | |||||
27 | Nora Berglin | 1998 | Göteborg Sim | 42.36 | 1:26.78 | |||||
28 | Yara Waked | 1998 | Karlskrona Simsällskap | 44.86 | 1:30.63 | |||||
29 | Elin Wendt | 1999 | Simklubben S 02 | 44.20 | 1:31.98 | |||||
30 | Regina Borg Wermäng | 1999 | Simklubben S 02 | 44.24 | 1:35.12 | |||||
- | Filippa Strömberg | 1999 | Grums Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Försök 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Lova Andersson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 32.04 | 1:06.87 | |||||
2 | Hanna Gebart | 2000 | Simklubben S 02 | 34.83 | 1:11.14 | |||||
3 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 35.48 | 1:13.35 | |||||
4 | Tuva Rosebrink | 2001 | Skövde Simsällskap | 35.60 | 1:13.64 | |||||
5 | Sofie Karlsson | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 34.87 | 1:13.66 | |||||
6 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.13 | 1:13.83 | |||||
7 | Liesel Williamsson | 2000 | Skövde Simsällskap | 36.38 | 1:14.36 | |||||
8 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 36.12 | 1:14.75 | |||||
9 | Alice Aurell | 2001 | Simklubben S 02 | 36.43 | 1:16.09 | |||||
10 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 37.31 | 1:16.35 | |||||
11 | Moa Bergstedt | 2000 | Simklubben Laxen | 37.65 | 1:16.73 | |||||
12 | Michaela Johansson | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 37.49 | 1:17.01 | |||||
13 | Olivia Dahlström | 2001 | Göteborg Sim | 36.17 | 1:17.28 | |||||
14 | Erika Åkesson | 2000 | Ljungby Simsällskap | 36.85 | 1:17.83 | |||||
15 | Kajsa Svensson | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 37.51 | 1:17.96 | |||||
16 | Wilma Danlid | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 38.01 | 1:18.51 | |||||
17 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.71 | 1:18.86 | |||||
18 | Dagmar Cuperus | 2001 | Uddevalla Sim | 37.97 | 1:18.95 | |||||
19 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 39.05 | 1:19.05 | |||||
20 | Annie Strömberg | 2001 | Uddevalla Sim | 38.59 | 1:19.13 | |||||
21 | Miranda Ingvarsson | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 38.41 | 1:19.20 | |||||
22 | Klara Stigsson | 2001 | SK Stimmet | 38.17 | 1:19.28 | |||||
23 | Sofia Bekken | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 37.82 | 1:19.41 | |||||
24 | Inez Jensen | 2001 | Ängelholms Simsällskap | 38.58 | 1:19.61 | |||||
25 | Thyra Melander | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 39.53 | 1:21.58 | |||||
26 | Sara Westholm | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 38.19 | 1:21.63 | |||||
27 | Felicia Eriksson | 2000 | Göteborg Sim | 40.05 | 1:21.77 | |||||
28 | Johanna de Jonge | 2001 | Göteborg Sim | 39.61 | 1:21.98 | |||||
29 | Elsa Sellmo | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 40.18 | 1:22.57 | |||||
30 | Andrea Berggren | 2000 | Göteborg Sim | 39.99 | 1:22.61 | |||||
30 | Therese Baltzarsson | 2001 | SK Stimmet | 41.25 | 1:22.61 | |||||
32 | Tilda Nilsson | 2001 | Uddevalla Sim | 40.03 | 1:22.74 | |||||
33 | Amanda Löfdahl | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 41.60 | 1:24.11 | |||||
34 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 41.32 | 1:24.66 | |||||
35 | Melina Robertson | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 41.55 | 1:25.14 | |||||
36 | Tilde Persson | 2001 | Göteborg Sim | 42.86 | 1:26.95 | |||||
37 | Amanda Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 41.61 | 1:27.81 | |||||
38 | Elin Ljunggren | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 43.19 | 1:28.05 | |||||
39 | Ebba Eriksson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.95 | 1:28.14 | |||||
40 | Ida Ullstrand | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.42 | 1:28.49 | |||||
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Försök 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Land | 50m | Tid | Status | |||
1 | Michelle Nordenmark | 2002 | Göteborg Sim | 35.72 | 1:14.25 | |||||
2 | Emilia Rönningdal | 2002 | S71 | 37.36 | 1:16.81 | |||||
3 | Mellie Wijk | 2002 | Simklubben Laxen | 37.64 | 1:16.90 | |||||
4 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 37.38 | 1:16.91 | |||||
5 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 38.19 | 1:18.75 | |||||
6 | Hanna Lagher | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.94 | 1:19.22 | |||||
7 | Ida Persson | 2002 | Ljungby Simsällskap | 37.52 | 1:19.28 | |||||
8 | Emilia Olsson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 38.47 | 1:19.40 | |||||
9 | Alexandra Schyum | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 39.05 | 1:19.71 | |||||
10 | Sofia Westerberg | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.86 | 1:19.76 | |||||
11 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 39.37 | 1:19.96 | |||||
12 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 37.48 | 1:20.00 | |||||
13 | Ella Simander | 2002 | Ronneby Simsällskap | 39.43 | 1:20.14 | |||||
14 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 38.74 | 1:20.61 | |||||
15 | Tuva Pålsson | 2003 | Karlskrona Simsällskap | 39.64 | 1:21.07 | |||||
16 | Emmy Nordström | 2002 | S71 | 37.23 | 1:21.91 | |||||
17 | Hannah Hemberg | 2002 | Göteborg Sim | 41.36 | 1:22.96 | |||||
18 | Linnéa Persson | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 39.51 | 1:23.58 | |||||
19 | Astina Haxhiu | 2002 | Ronneby Simsällskap | 41.26 | 1:24.40 | |||||
20 | Klara Gårdman | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.34 | 1:24.53 | |||||
21 | Ellinor Olesen | 2002 | Göteborg Sim | 41.45 | 1:25.18 | |||||
22 | Emelie Apelryd | 2002 | Uddevalla Sim | 41.80 | 1:25.23 | |||||
23 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.79 | 1:25.48 | |||||
24 | Wilma Johansson | 2002 | Göteborg Sim | 41.57 | 1:25.79 | |||||
25 | Marit Cuperus | 2002 | Uddevalla Sim | 42.06 | 1:25.87 | |||||
26 | Tilda Ericsson | 2002 | S71 | 41.80 | 1:27.34 | |||||
27 | Tove Lindén | 2002 | Karlskrona Simsällskap | 42.41 | 1:28.22 | |||||
28 | Vilma Rudolf | 2002 | Kappsimningsklubben Karpen | 42.70 | 1:29.19 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 26 april 2015 |
Licensierad till: Göteborg Sim | Utskriftstid | 09:29 |