2020-02-21   03:14:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Glasriket Cup

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 3

Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 46 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Glasriket Cup    Utskriftsdatum  22 mars 2015   
  Tävlingsort  Växjö    Utskriftstid  12:32   
  Arrangör  Växjö Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 mars 2015         
 
 
Gren 46, 200m Medley Pojkar B, Finaler 
Sponsor: Målerås Glasbruk 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.59  1:11.04  1:56.13    2:31.86   
Gustav Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.75  1:15.25  1:57.75    2:33.09   
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.40  1:19.57  2:08.92    2:45.81   
Gustav Lidbäck  2002  Simsällskapet Iden    37.49  1:20.70  2:13.48    2:51.32   
Oskar Axandersson  2002  Växjö Simsällskap    37.92  1:25.10  2:14.42    2:55.06   
Erik Dahlberg  2002  Kristianstads SLS    41.79  1:23.71  2:12.00    2:55.10   
Gustav Hammarstedt  2002  Växjö Simsällskap    37.74  1:23.28  2:16.73    2:56.66   
Kasper Francke Johannesen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.18  1:24.37  2:20.41    3:00.36   
Erik Löfsved  2002  Hvetlanda Simsällskap    38.42  1:25.44  2:20.47    3:00.60   
10  Ahmed Sadoon  2002  Kristianstads SLS    40.03  1:30.01  2:18.41    3:00.93   
11  Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    38.44  1:25.65  2:23.99    3:02.46   
12  Harry Petersson  2002  Kristianstads SLS    42.57  1:26.85  2:22.77    3:03.69   
13  Gösta Björn  2003  Växjö Simsällskap    41.29  1:31.45  2:25.20    3:08.42   
14  Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap    42.67  1:30.69  2:27.55    3:11.69   
15  Oscar Nordström  2003  Föreningen Österlen Sim    42.83  1:32.75  2:32.46    3:13.76   
16  Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    42.40  1:27.10  2:32.39    3:14.16   
17  Mats Gadajev  2002  Växjö Simsällskap    45.15  1:38.80  2:32.31    3:14.17   
18  Tomislav Corluka  2003  Kristianstads SLS    46.58  1:34.60  2:33.12    3:15.72   
19  Ludvig Hallum  2003  Växjö Simsällskap    45.48  1:39.82  2:39.11    3:22.34   
20  Herman Modig  2003  Kristianstads SLS    50.04  1:40.82  2:42.71    3:26.22   
21  Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap    46.70  1:39.54  2:41.55    3:29.79   
22  Erik Wiloboken  2002  Älmhults Simsällskap    51.17  1:48.30  2:46.58    3:30.78   
23  Max Sandqvist  2002  Ronneby Simsällskap    53.65  1:45.33  2:45.17    3:31.29   
24  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    49.02  1:46.34  2:49.38    3:38.20   
25  Erik Hjelmberg  2003  Växjö Simsällskap    1:07.44  2:03.39  3:09.53    3:58.42   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap            DSQ   
Daniar Raouf  2002  Växjö Simsällskap            DSQ   
Haris Jazavac  2002  Kristianstads SLS            DSQ   
Kemal Cikota  2002  Växjö Simsällskap            DSQ   
Vilmer Löfgren  2003  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  22 mars 2015 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  12:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner