Tulokset TYR Challenger Meet 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | TYR Challenger Meet 2015 | Utskriftsdatum | 16 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Täby | Utskriftstid | 11:41 | |||
Arrangör | Täby Sim | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 16 maj 2015 |
Gren 6, 200m Medley Damer, Finaler 18 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 30.64 | 1:09.17 | 1:53.43 | 2:29.37 | |||
2 | Sara Hägglund-Björklund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 33.27 | 1:10.71 | 1:55.94 | 2:30.06 | |||
3 | Alexandra Uusaro | 1995 | Täby Sim | 32.52 | 1:13.56 | 1:59.75 | 2:32.62 | |||
4 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 33.96 | 1:13.43 | 1:59.92 | 2:35.18 | |||
5 | Emma Bring | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.14 | 1:14.51 | 2:03.59 | 2:38.21 | |||
Gren 6, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Frida Berglund | 1998 | Täby Sim | 32.69 | 1:12.65 | 1:58.46 | 2:34.36 | |||
2 | Julia Ewerbring | 1998 | Täby Sim | 33.47 | 1:13.65 | 1:59.18 | 2:35.03 | |||
3 | Alice Sundberg | 1999 | Täby Sim | 34.26 | 1:16.33 | 2:03.30 | 2:39.71 | |||
4 | Amanda Hyllbrant | 1999 | Strängnäs Simklubb | 32.32 | 1:17.63 | 2:03.73 | 2:41.56 | |||
5 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 33.33 | 1:16.78 | 2:02.74 | 2:42.70 | |||
6 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 37.63 | 1:20.52 | 2:06.84 | 2:43.39 | |||
7 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 35.95 | 1:18.17 | 2:06.55 | 2:43.56 | |||
8 | Henny Reuterskiöld | 1999 | Danderyds Sim | 33.65 | 1:21.56 | 2:07.16 | 2:48.60 | |||
9 | Louise Hagström | 1998 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.88 | 1:21.84 | 2:10.38 | 2:49.01 | |||
10 | Helena Brandt | 1999 | Danderyds Sim | 36.89 | 1:20.82 | 2:10.73 | 2:49.52 | |||
11 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägen Simförening | 35.05 | 1:25.26 | 2:12.38 | 2:54.49 | |||
12 | Ellinor Larsson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 36.81 | 1:24.66 | 2:19.28 | 2:57.49 | |||
13 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simklubb | 37.17 | 1:25.83 | 2:18.94 | 3:01.63 | |||
Gren 6, 200m Medley Damer, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Sundstrand | 2001 | Södertälje Simsällskap | 31.91 | 1:12.07 | 1:56.46 | 2:30.29 | |||
2 | Vilma Brolund | 2001 | Simklubben Neptun | 33.23 | 1:14.34 | 1:59.48 | 2:35.60 | |||
3 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.16 | 1:16.79 | 2:03.06 | 2:40.38 | |||
4 | Julia Augustsson | 2000 | Spårvägen Simförening | 34.94 | 1:21.30 | 2:06.87 | 2:45.35 | |||
5 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 36.53 | 1:21.96 | 2:05.20 | 2:45.48 | |||
6 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 33.52 | 1:16.57 | 2:05.44 | 2:46.40 | |||
7 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 35.48 | 1:16.83 | 2:09.06 | 2:47.65 | |||
8 | Wilma Wiiand | 2001 | Väsby Simsällskap | 34.84 | 1:19.92 | 2:08.95 | 2:48.42 | |||
9 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.88 | 1:21.50 | 2:11.48 | 2:51.10 | |||
10 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 37.38 | 1:22.81 | 2:14.96 | 2:53.68 | |||
11 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 37.54 | 1:21.37 | 2:14.22 | 2:54.52 | |||
12 | Eva Sigurdsson | 2001 | Södertörns Simsällskap | 37.88 | 1:23.65 | 2:15.64 | 2:54.81 | |||
13 | Linnea Wall | 2001 | Järfälla Simsällskap | 38.68 | 1:27.77 | 2:16.25 | 2:55.77 | |||
14 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 40.49 | 1:25.39 | 2:16.29 | 2:56.55 | |||
15 | Vanessa Hübinette | 2001 | Väsby Simsällskap | 37.52 | 1:25.21 | 2:16.40 | 2:57.71 | |||
16 | Selma El Hajji | 2001 | Järfälla Simsällskap | 37.42 | 1:26.20 | 2:19.79 | 2:58.59 | |||
17 | Amanda Gunnarsson-Jonsson | 2000 | Järfälla Simsällskap | 40.78 | 1:28.74 | 2:22.18 | 3:00.67 | |||
18 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 40.69 | 1:30.45 | 2:19.29 | 3:02.71 | |||
19 | Saga Grönberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 39.91 | 1:27.22 | 2:23.84 | 3:05.21 | |||
20 | Rojin Farkhapour | 2001 | Väsby Simsällskap | 44.66 | 1:32.98 | 2:29.24 | 3:11.48 | |||
21 | Anna Viklund | 2001 | Järfälla Simsällskap | 45.76 | 1:35.17 | 2:32.93 | 3:14.02 | |||
- | Stefanie Wrembicki | 2001 | IFK Lidingö Simklubb | DNS | ||||||
- | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Gren 6, 200m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ella Arrhén Andersson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 37.11 | 1:18.92 | 2:07.22 | 2:43.10 | |||
2 | Ebba Edbom | 2002 | Järfälla Simsällskap | 35.26 | 1:18.92 | 2:07.51 | 2:44.85 | |||
3 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 36.96 | 1:21.49 | 2:08.61 | 2:48.11 | |||
4 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 36.94 | 1:19.43 | 2:10.57 | 2:48.89 | |||
5 | Emma Hansson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 36.63 | 1:21.46 | 2:10.86 | 2:49.55 | |||
6 | Lilly Lundgren | 2002 | Järfälla Simsällskap | 38.35 | 1:23.13 | 2:13.46 | 2:54.04 | |||
7 | Louise Larsson | 2002 | Järfälla Simsällskap | 38.34 | 1:26.15 | 2:14.88 | 2:54.26 | |||
8 | Elma Starrost | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.63 | 1:25.57 | 2:15.21 | 2:55.53 | |||
9 | Roya Tittelbach | 2003 | Väsby Simsällskap | 40.82 | 1:27.56 | 2:19.76 | 3:00.65 | |||
10 | Anna Frisk-Garcia | 2002 | Väsby Simsällskap | 40.08 | 1:25.27 | 2:18.90 | 3:01.08 | |||
11 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 39.45 | 1:27.28 | 2:20.80 | 3:02.28 | |||
12 | Nelly Antlöv | 2002 | Falu Simsällskap | 40.79 | 1:30.68 | 2:20.78 | 3:02.75 | |||
13 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 37.59 | 1:26.18 | 2:19.57 | 3:03.05 | |||
14 | Jennifer Nyblom | 2003 | Väsby Simsällskap | 38.55 | 1:28.40 | 2:18.09 | 3:03.94 | |||
15 | Elin Bergman | 2003 | Väsby Simsällskap | 39.33 | 1:30.74 | 2:21.75 | 3:03.97 | |||
16 | Ingrid Franks | 2003 | Täby Sim | 41.94 | 1:30.88 | 2:21.63 | 3:04.58 | |||
17 | Amanda Lindqvist | 2002 | Järfälla Simsällskap | 40.05 | 1:31.24 | 2:24.04 | 3:05.42 | |||
18 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 40.17 | 1:30.94 | 2:25.44 | 3:06.34 | |||
19 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 45.06 | 1:32.71 | 2:26.29 | 3:06.37 | |||
20 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 38.40 | 1:27.43 | 2:24.26 | 3:06.80 | |||
21 | Sara Strand | 2002 | Järfälla Simsällskap | 43.26 | 1:31.40 | 2:26.52 | 3:07.65 | |||
22 | Elin Andersson | 2003 | Täby Sim | 39.31 | 1:29.73 | 2:25.65 | 3:10.71 | |||
23 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 40.20 | 1:33.00 | 2:25.55 | 3:11.60 | |||
24 | Katie Hälleberg | 2003 | Täby Sim | 39.85 | 1:33.01 | 2:27.96 | 3:13.79 | |||
25 | Oliwia Kantecki | 2003 | Väsby Simsällskap | 42.77 | 1:34.40 | 2:33.38 | 3:15.14 | |||
26 | Michelle Aspberg | 2002 | Södertörns Simsällskap | 41.95 | 1:33.96 | 2:32.59 | 3:15.72 | |||
27 | Dina Larsson | 2004 | Täby Sim | 42.23 | 1:35.31 | 2:32.16 | 3:17.49 | |||
28 | Ida Svensson | 2002 | Täby Sim | 42.77 | 1:34.94 | 2:33.06 | 3:19.26 | |||
29 | Emelie Lindström | 2003 | Väsby Simsällskap | 44.08 | 1:39.15 | 2:37.66 | 3:21.75 | |||
30 | Emelie Bergwall | 2003 | Täby Sim | 45.44 | 1:37.32 | 2:37.10 | 3:22.71 | |||
31 | Izabelle Lindberg | 2003 | Täby Sim | 45.89 | 1:37.67 | 2:34.04 | 3:22.88 | |||
32 | Sofia Bergström | 2003 | Täby Sim | 47.03 | 1:43.99 | 2:49.15 | 3:37.75 | |||
- | Maja Eriksson | 2002 | Strängnäs Simklubb | DNS | ||||||
- | Chloe Elhouar | 2002 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 16 maj 2015 |
Licensierad till: Täby Sim | Utskriftstid | 11:41 |