Tulokset Arena USO 2015
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Pass3 finaler
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2015 | Utskriftsdatum | 05 september 2015 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 18:39 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 september 2015 |
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C-D, Finaler 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sarah Sjöström | 1993 | Södertörns Simsällskap | 24.14 | ||||||
2 | Magdalena Kuras | 1988 | Simklubben Triton | 25.47 | ||||||
3 | Johanna Pettersson | 1992 | Kungälvs Simsällskap | 27.36 | ||||||
4 | Frida Andersson | 1991 | Uddevalla Sim | 27.37 | ||||||
5 | Nike Kruners | 1996 | Helsingborgs Simsällskap | 28.01 | ||||||
6 | Felicia Andersson | 1997 | Uddevalla Sim | 28.32 | ||||||
7 | Amanda Andersson | 1996 | Uddevalla Sim | 28.33 | ||||||
8 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 28.78 | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C-D, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Michelle Berntsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 27.73 | ||||||
2 | Emelie Melin | 2000 | Simklubben Elfsborg | 28.29 | ||||||
3 | Olivia Rudqvist | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 28.54 | ||||||
4 | Tilda Öman | 2000 | Simklubben Elfsborg | 28.80 | ||||||
5 | Kajsa Sparrman | 1999 | Väsby Simsällskap | 28.91 | ||||||
6 | Anna Miram | 1999 | Ludvika Simsällskap | 28.93 | ||||||
7 | Hilda Andersson | 1999 | Uddevalla Sim | 29.37 | ||||||
8 | Wilma Danlid | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 29.51 | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C-D, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tilde Morin | 2002 | Simklubben Laxen | 28.39 | ||||||
2 | Linda Fredriksson | 2002 | Simklubben Elfsborg | 28.85 | ||||||
3 | Alva Back | 2002 | S77 Stenungsund | 28.94 | ||||||
4 | Sara Westholm | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 29.15 | ||||||
5 | Annie Lätt | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 29.69 | ||||||
6 | Synne Lauritzen | 2001 | Haldens Svømmeklub | 29.90 | ||||||
7 | Linnea Persson | 2002 | Uddevalla Sim | 30.17 | ||||||
8 | Dagmar Cuperus | 2001 | Uddevalla Sim | 30.29 | ||||||
Gren 7, 50m Frisim Dam A-B-C-D, Finaler 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 29.04 | ||||||
2 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 29.56 | ||||||
3 | Sofia Åstedt | 2003 | Simklubben Elfsborg | 30.57 | ||||||
4 | Emma Abrahamsson | 2003 | Simklubben S 02 | 30.67 | ||||||
5 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 30.72 | ||||||
6 | Emma Björneby | 2003 | Haldens Svømmeklub | 30.77 | ||||||
7 | Tindra Moberg | 2003 | Simklubben Elfsborg | 30.89 | ||||||
8 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 30.97 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 05 september 2015 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 18:39 |