2018-07-23   14:03:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arena USO 2015

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass1 försök/finaler

Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  ARENA USO 2015    Utskriftsdatum  04 september 2015   
  Tävlingsort  UDDEVALLA    Utskriftstid  19:22   
  Arrangör  UDDEVALLA SIM         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 september 2015         
 
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap            23.87   
Markus Fürst  1996  Jönköpings Simsällskap            24.68   
Anton Arvidsson  1994  Uddevalla Sim            24.85   
Robert Palosaari  1992  Väsby Simsällskap            24.85   
Elias Gausel  1996  Simklubben S 02            24.88   
Gustav Frödeberg  1997  Väsby Simsällskap            25.13   
Marcus Alexandersson  1997  S77 Stenungsund            25.26   
Kalle Svensson  1997  Uddevalla Sim            25.53   
Markus Malm  1997  Jönköpings Simsällskap            25.62   
10  Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02            25.74   
11  Daniel Andersson  1997  Kungälvs Simsällskap            25.81   
12  Mathias Petrusson  1993  Kungälvs Simsällskap            25.83   
13  Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap            25.94   
14  Tobias Josefsson  1997  Kungälvs Simsällskap            26.06   
15  Steven Angelo Larsson  1998  Uddevalla Sim            26.17   
16  Sebastian Dobrescu  1994  Jönköpings Simsällskap            26.23   
17  Nils Lervik  1997  Asker Svømmeklubb            26.25   
18  Jesper Böhn  1998  Simklubben S 02            26.28   
19  Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim            26.47   
20  Jacob Alexandersson  1995  S77 Stenungsund            26.71   
21  Victor Engqvist  1997  Uddevalla Sim            26.74   
22  Noa Koch  1996  Uddevalla Sim            26.97   
23  Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            27.01   
24  Philip Bergstedt  1998  Simklubben S 02            27.06   
25  Albin Larsson  1998  Varberg Sim            27.12   
26  Rickard Thillman  1997  Kungälvs Simsällskap            27.38   
27  Simon Kärrsjö  1998  Göteborg Sim            27.66   
28  Martin Isaksson  1998  Kungälvs Simsällskap            27.73   
29  Mathias Eriksson  1993  Karlstads Simsällskap            27.78   
30  Samuel Sved  1998  Falu Simsällskap            28.33   
31  Viggo Koch  1997  Uddevalla Sim            29.11   
32  Robert Sjöberg  1998  Kungälvs Simsällskap            29.27   
33  Rickard Pettersson  1998  S77 Stenungsund            35.64   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            25.90   
Adam Albringer  1999  Karlstads Simsällskap            26.03   
Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap            26.06   
Melker Olsson  2000  Simklubben Elfsborg            26.11   
Samuel Rudqvist  1999  Trollhättans Simsällskap            26.49   
Fredrik Emanuelsson  1999  Kungälvs Simsällskap            26.62   
Daniel Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            26.69   
Henrik Bransell  1999  Falu Simsällskap            26.69   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            26.80   
10  Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg            26.91   
11  Max Sundberg  1999  Väsby Simsällskap            27.02   
12  Daniel Börjesson  1999  Uddevalla Sim            27.09   
13  Niklas Nyblom  1999  Väsby Simsällskap            27.10   
14  Johannes Vålvik  1999  Karlstads Simsällskap            27.16   
15  William Westerlund Holappa  1999  Simklubben Elfsborg            27.34   
16  Anton Dahlgren  1999  Kungsbacka Simsällskap            27.65   
17  Dennis Bädicker  1999  Hallsberg Kumla Simklubb            27.76   
18  Ludwig Lorentzon  1999  Trollhättans Simsällskap            27.81   
19  Hampus Johannesson  2000  Trollhättans Simsällskap            27.83   
20  Jonathan Arvidsson  2000  Simklubben Elfsborg            27.90   
21  Alexander Lemos Thaler  2000  Kungsbacka Simsällskap            28.06   
22  Jesper Simonsson  2000  Uddevalla Sim            28.15   
23  Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap            28.23   
24  Alexander Assor  2000  Simklubben Vänersborg            28.41   
25  Noah Gustafsson  2000  Kungälvs Simsällskap            28.42   
26  Leo Vartoomian  2000  Simklubben S 02            28.47   
27  Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim            28.51   
28  Ludvig Sohlberg  1999  Simklubben Götene            28.62   
29  Karl Hallström  2000  Simklubben S 02            28.65   
30  Svante Linnér  2000  Motala Simsällskap            28.79   
31  Jesper Holmdahl  1999  S77 Stenungsund            29.02   
32  Hjalmar Löfvenborg  1999  Varberg Sim            29.18   
33  Sebastian Svensson  1999  Kungsbacka Simsällskap            29.20   
34  Ludwig Larsson  2000  Karlstads Simsällskap            29.21   
35  Jakob Persson  1999  Kungsbacka Simsällskap            29.24   
36  Kevin Norlin  2000  Kungsbacka Simsällskap            29.80   
37  Daniel Andersson  1999  Varberg Sim            29.93   
38  Erik Josefson  2000  Varberg Sim            30.07   
39  Aksel Dagberg  2000  Kungälvs Simsällskap            30.20   
40  Einar Rättgård  2000  Göteborg Sim            30.63   
41  Eliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim            31.01   
Max Karlsson  1999  Kungsbacka Simsällskap            DNS   
Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene            DNF   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Rydahl  2001  Karlstads Simsällskap            26.34   
Christer Melberg  2001  Haldens Svømmeklub            26.46   
Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund            27.17   
Julius Gustavsson  2002  Simklubben Laxen            27.59   
David Albringer  2001  Karlstads Simsällskap            27.93   
Herman Harboe  2001  Haldens Svømmeklub            28.08   
Linus Andersson  2001  Karlstads Simsällskap            28.30   
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap            28.40   
David Engström  2001  Simklubben Elfsborg            28.55   
Gustav Vallin  2001  Göteborg Sim            28.55   
11  Gustav Nislander  2001  Göteborg Sim            28.74   
12  Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            29.40   
13  Mathias Johansson  2001  Kungälvs Simsällskap            29.75   
14  Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap            29.87   
15  August Mathisen  2001  Karlstads Simsällskap            30.01   
16  David Reinholdsson  2002  Simklubben Elfsborg            30.04   
17  Max Svedberg  2001  Göteborg Sim            30.11   
18  Hampus Dahlgren  2001  Kungsbacka Simsällskap            30.27   
19  Karl Bohlin  2001  Göteborg Sim            30.48   
20  Jonathan Einarsson  2001  Kungsbacka Simsällskap            30.69   
21  Markus Börjesson  2001  Uddevalla Sim            30.70   
22  Philip Koca  2001  Kungsbacka Simsällskap            30.71   
23  Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            30.73   
24  Noa Carlenius  2002  Varberg Sim            30.85   
25  Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim            31.39   
26  Pontus Hake  2001  Kungsbacka Simsällskap            31.62   
27  Henrik Eriksson  2002  Motala Simsällskap            32.33   
28  Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap            32.57   
29  Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund            32.58   
30  Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            32.69   
31  Sebastian Svensson  2001  Kungsbacka Simsällskap            33.04   
32  William Olsson  2002  Kungsbacka Simsällskap            33.51   
33  Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap            34.21   
34  William Hägg  2002  Trollhättans Simsällskap            34.83   
35  Viking Josefson  2002  Varberg Sim            36.11   
36  Pelle Huldén  2002  Varberg Sim            36.77   
37  Alex Tudt  2002  Varberg Sim            37.05   
38  Rasmus Gustafsson  2001  S77 Stenungsund            37.66   
39  Jonathan Zachrisson  2002  Kungsbacka Simsällskap            37.97   
40  Hugo Hilmersson  2002  Kungsbacka Simsällskap            40.96   
Jonatan Carlsson  2001  Varberg Sim            DNS   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herr A-B-C-D, Försök 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix W.persson  2003  Simklubben S 02            30.45   
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02            31.75   
Elliot Fielder  2003  Motala Simsällskap            31.84   
Thomas Aksnes  2003  Haldens Svømmeklub            32.45   
Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02            33.01   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            33.21   
Daniel Clasén  2003  Simklubben S 02            33.60   
Malte Almqvist  2004  Varberg Sim            34.15   
Vide Troberg Eskola  2003  Simklubben S 02            34.46   
10  Ludvig Mathisen  2003  Karlstads Simsällskap            34.60   
11  Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap            35.02   
12  Anton Olsson  2004  Uddevalla Sim            35.89   
13  Max Lidbom  2004  Skene Sim- och Idrottssällskap            36.41   
14  Albin Hanson  2003  Uddevalla Sim            38.33   
15  Anton Hägg  2004  Trollhättans Simsällskap            39.36   
16  Gustav Lokrantz  2004  Trollhättans Simsällskap            39.40   
17  William Apelryd  2004  Uddevalla Sim            40.01   
18  Filip Klefsjö  2004  Trollhättans Simsällskap            41.91   
19  Rasmus Kristiansson  2004  Trollhättans Simsällskap            44.93   
20  Oskar Egerdal  2006  Uddevalla Sim            46.48   
21  Adam Rogersson  2007  Uddevalla Sim            48.10   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.24.00  Utskriftsdatum  04 september 2015 
Licensierad till: Uddevalla Sim  Utskriftstid  19:22 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner