Results for Arena USO 2015
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 32 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 32 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
ARENA USO 2015 |
|
Utskriftsdatum |
06 september 2015 |
|
|
Tävlingsort |
UDDEVALLA |
|
Utskriftstid |
11:35 |
|
|
Arrangör |
UDDEVALLA SIM |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 september 2015 |
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 400m Frisim Dam A-B-C, Försök 17 - 99 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Erica Dahlgren |
1997 |
Simklubben S 02 |
|
1:05.44 |
2:15.50 |
3:26.20 |
|
4:33.71 |
|
2 |
Louise Halldén |
1998 |
Väsby Simsällskap |
|
1:06.03 |
2:15.17 |
3:25.42 |
|
4:35.51 |
|
3 |
Tove Sparrman |
1996 |
Väsby Simsällskap |
|
1:07.19 |
2:17.78 |
3:27.46 |
|
4:37.68 |
|
4 |
Sofie Forsström |
1997 |
Haldens Svømmeklub |
|
1:08.14 |
2:19.06 |
3:29.04 |
|
4:39.18 |
|
5 |
Elin Svärd |
1998 |
Falu Simsällskap |
|
1:06.11 |
2:16.94 |
3:28.92 |
|
4:40.06 |
|
5 |
Matilda Larsson |
1998 |
Uddevalla Sim |
|
1:06.71 |
2:17.11 |
3:28.58 |
|
4:40.06 |
|
7 |
Pernilla Lindberg |
1994 |
Göteborg Sim |
|
1:09.68 |
2:21.66 |
3:34.13 |
|
4:46.06 |
|
8 |
Elvira Eklund-Ramböl |
1997 |
Karlstads Simsällskap |
|
1:08.23 |
2:21.38 |
3:33.68 |
|
4:47.01 |
|
9 |
Gina Hvarfvenius |
1997 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:10.57 |
2:25.86 |
3:41.35 |
|
4:56.39 |
|
10 |
Henriette Solem Signebøen |
1996 |
Haldens Svømmeklub |
|
1:12.38 |
2:31.70 |
3:52.91 |
|
5:12.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 400m Frisim Dam A-B-C, Försök 15 - 16 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Emelie Melin |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:07.13 |
2:21.50 |
3:36.37 |
|
4:48.59 |
|
2 |
Kajsa Sparrman |
1999 |
Väsby Simsällskap |
|
1:10.27 |
2:24.67 |
3:39.07 |
|
4:52.26 |
|
3 |
Felicia Hallingborn-Ask |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:10.44 |
2:25.15 |
3:40.49 |
|
4:54.37 |
|
4 |
Fanny Aronsson |
2000 |
Uddevalla Sim |
|
1:10.97 |
2:26.14 |
3:41.36 |
|
4:55.26 |
|
5 |
Matilda Pettersson |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:11.69 |
2:27.86 |
3:43.92 |
|
4:58.19 |
|
6 |
Lina Maltesson |
2000 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:11.93 |
2:29.88 |
3:48.70 |
|
5:05.49 |
|
7 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:10.97 |
2:28.29 |
3:48.85 |
|
5:07.62 |
|
8 |
Malin Andersson |
1999 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:14.09 |
2:32.84 |
3:51.30 |
|
5:09.72 |
|
9 |
Lovisa Erlandsson |
2000 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:15.81 |
2:37.73 |
4:00.01 |
|
5:18.95 |
|
10 |
Andrea Berggren |
2000 |
Göteborg Sim |
|
1:14.25 |
2:36.22 |
4:00.34 |
|
5:21.58 |
|
11 |
Malin Kaldrup |
2000 |
Simklubben S 02 |
|
1:17.57 |
2:39.73 |
4:03.40 |
|
5:27.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 32, 400m Frisim Dam A-B-C, Försök 13 - 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
100m |
200m |
300m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Annie Lätt |
2001 |
Trollhättans Simsällskap |
|
1:10.14 |
2:24.70 |
3:38.90 |
|
4:51.93 |
|
2 |
Linnea Edgren |
2002 |
Göteborg Sim |
|
1:11.91 |
2:28.66 |
3:45.73 |
|
5:01.16 |
|
3 |
Clara Balslev |
2001 |
Varberg Sim |
|
1:11.59 |
2:27.41 |
3:45.31 |
|
5:03.39 |
|
4 |
Dagmar Cuperus |
2001 |
Uddevalla Sim |
|
1:13.14 |
2:29.54 |
3:48.23 |
|
5:05.16 |
|
5 |
Maja Hedström |
2001 |
Varberg Sim |
|
1:11.70 |
2:29.29 |
3:48.53 |
|
5:05.61 |
|
6 |
Alice Aurell |
2001 |
Simklubben S 02 |
|
1:12.69 |
2:30.57 |
3:48.53 |
|
5:06.38 |
|
7 |
Alexandra Schyum |
2002 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:13.60 |
2:31.71 |
3:50.13 |
|
5:06.54 |
|
8 |
Thea Carlsson |
2002 |
Varberg Sim |
|
1:13.06 |
2:32.85 |
3:53.01 |
|
5:08.97 |
|
9 |
Lovisa Svensson |
2002 |
Värnamo Simsällskap |
|
1:13.09 |
2:32.38 |
3:52.14 |
|
5:09.69 |
|
10 |
Alva Back |
2002 |
S77 Stenungsund |
|
1:15.80 |
2:37.19 |
3:58.92 |
|
5:17.62 |
|
11 |
Marit Cuperus |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
1:16.20 |
2:37.33 |
3:59.50 |
|
5:19.06 |
|
12 |
Alice Götestam |
2001 |
Kungälvs Simsällskap |
|
1:12.49 |
2:33.92 |
3:58.45 |
|
5:19.96 |
|
13 |
Filippa Trollsfjord |
2001 |
Simklubben Elfsborg |
|
1:14.86 |
2:37.07 |
3:59.25 |
|
5:20.40 |
|
14 |
Felicia Thonander |
2001 |
Kungälvs Simsällskap |
|
1:13.35 |
2:34.69 |
3:59.03 |
|
5:21.82 |
|
15 |
Lisa Bergman |
2002 |
S77 Stenungsund |
|
1:15.97 |
2:39.87 |
4:04.04 |
|
5:23.78 |
|
16 |
Sara Westholm |
2001 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
1:15.34 |
2:39.90 |
4:07.29 |
|
5:35.30 |
|
17 |
Alma Drapkin |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
1:29.84 |
3:13.80 |
5:02.41 |
|
6:47.30 |
|
- |
Linnea Persson |
2002 |
Uddevalla Sim |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.24.00 |
Utskriftsdatum |
06 september 2015 |
Licensierad till: Uddevalla Sim |
Utskriftstid |
11:35 |
|