Resultat för Arena USO 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Gren 29 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | ARENA USO 2015 | Utskriftsdatum | 06 september 2015 | |||
Tävlingsort | UDDEVALLA | Utskriftstid | 11:28 | |||
Arrangör | UDDEVALLA SIM | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 september 2015 |
Gren 29, 100m Brösts Herr A-B-C-D, Försök 17 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 30.71 | 1:04.33 | |||||
2 | Daniel Andersson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 30.35 | 1:04.73 | |||||
3 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 31.51 | 1:06.84 | |||||
4 | William Reinholdsson | 1997 | Simklubben Elfsborg | 32.09 | 1:08.09 | |||||
5 | Noa Koch | 1996 | Uddevalla Sim | 32.31 | 1:08.35 | |||||
6 | Kalle Svensson | 1997 | Uddevalla Sim | 32.19 | 1:08.61 | |||||
7 | Viggo Koch | 1997 | Uddevalla Sim | 33.94 | 1:10.29 | |||||
8 | Navid Fageeh | 1997 | Uddevalla Sim | 32.34 | 1:10.48 | |||||
9 | Nils Lervik | 1997 | Asker Svømmeklubb | 35.74 | 1:15.18 | |||||
10 | Samuel Sved | 1998 | Falu Simsällskap | 35.69 | 1:15.96 | |||||
11 | Mathias Eriksson | 1993 | Karlstads Simsällskap | 36.17 | 1:17.39 | |||||
12 | Albin Larsson | 1998 | Varberg Sim | 36.64 | 1:17.95 | |||||
13 | Mikolaj Cuszynski-Kruk | 1998 | Simklubben S 02 | 36.24 | 1:18.38 | |||||
Gren 29, 100m Brösts Herr A-B-C-D, Försök 15 - 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Widholm | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.28 | 1:07.95 | |||||
2 | Karl Frylmark | 1999 | Väsby Simsällskap | 32.26 | 1:08.01 | |||||
3 | Jonathan Arvidsson | 2000 | Simklubben Elfsborg | 33.83 | 1:12.03 | |||||
4 | Anton Dahlgren | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 34.24 | 1:12.34 | |||||
5 | Oskar Robertsson | 2000 | Uddevalla Sim | 34.99 | 1:13.84 | |||||
6 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 34.46 | 1:14.30 | |||||
7 | Jesper Simonsson | 2000 | Uddevalla Sim | 34.84 | 1:15.14 | |||||
8 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 35.98 | 1:15.54 | |||||
9 | Henrik Bransell | 1999 | Falu Simsällskap | 35.36 | 1:16.48 | |||||
10 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 35.39 | 1:16.58 | |||||
11 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 35.47 | 1:16.59 | |||||
12 | Daniel Börjesson | 1999 | Uddevalla Sim | 36.50 | 1:18.05 | |||||
13 | Ludwig Lorentzon | 1999 | Trollhättans Simsällskap | 36.52 | 1:18.10 | |||||
14 | Alexander Lemos Thaler | 2000 | Kungsbacka Simsällskap | 37.19 | 1:19.03 | |||||
15 | Hampus Johannesson | 2000 | Trollhättans Simsällskap | 37.18 | 1:20.39 | |||||
16 | Axel Gustavsson | 2000 | Simklubben Götene | 37.77 | 1:20.50 | |||||
17 | Ludvig Sohlberg | 1999 | Simklubben Götene | 38.18 | 1:20.57 | |||||
18 | Aksel Dagberg | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 38.53 | 1:22.38 | |||||
19 | Jakob Persson | 1999 | Kungsbacka Simsällskap | 40.07 | 1:24.28 | |||||
20 | Einar Rättgård | 2000 | Göteborg Sim | 40.38 | 1:26.33 | |||||
21 | Eliot Sjöqvist | 2000 | Uddevalla Sim | 42.26 | 1:30.12 | |||||
Gren 29, 100m Brösts Herr A-B-C-D, Försök 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Julius Gustavsson | 2002 | Simklubben Laxen | 35.19 | 1:14.50 | |||||
2 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 36.29 | 1:15.17 | |||||
3 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 36.83 | 1:16.35 | |||||
4 | Hampus Dahlgren | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 36.53 | 1:17.05 | |||||
5 | Max Feng | 2001 | Göteborg Sim | 36.65 | 1:19.44 | |||||
6 | Max Svedberg | 2001 | Göteborg Sim | 36.64 | 1:20.23 | |||||
7 | Oskar Gustafson | 2002 | Uddevalla Sim | 37.77 | 1:20.45 | |||||
8 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 37.30 | 1:20.78 | |||||
9 | Alfred Thäng | 2001 | S77 Stenungsund | 37.89 | 1:20.83 | |||||
10 | Karl Bohlin | 2001 | Göteborg Sim | 38.06 | 1:21.59 | |||||
11 | William Dahl | 2001 | Haldens Svømmeklub | 39.24 | 1:21.98 | |||||
12 | Sebastian Svensson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 39.68 | 1:24.31 | |||||
13 | Richard Ekholm | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 40.07 | 1:24.42 | |||||
14 | Herman Harboe | 2001 | Haldens Svømmeklub | 41.19 | 1:25.99 | |||||
15 | Markus Börjesson | 2001 | Uddevalla Sim | 41.77 | 1:27.63 | |||||
16 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 42.18 | 1:28.69 | |||||
17 | Jakob Josephson | 2002 | Uddevalla Sim | 42.27 | 1:29.32 | |||||
18 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 41.66 | 1:30.13 | |||||
19 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 42.59 | 1:30.76 | |||||
20 | Daniel Lithner | 2001 | Säffle Simsällskap | 43.67 | 1:32.41 | |||||
21 | Pelle Huldén | 2002 | Varberg Sim | 45.16 | 1:33.42 | |||||
22 | Jonathan Einarsson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 44.24 | 1:34.04 | |||||
23 | Philip Koca | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 43.67 | 1:34.31 | |||||
24 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 44.49 | 1:35.06 | |||||
25 | Isac Johansson | 2002 | Kungsbacka Simsällskap | 44.64 | 1:35.28 | |||||
26 | Rasmus Gustafsson | 2001 | S77 Stenungsund | 45.83 | 1:38.21 | |||||
27 | Carl Erlandsson | 2001 | Kungsbacka Simsällskap | 48.48 | 1:43.41 | |||||
28 | Alex Tudt | 2002 | Varberg Sim | 50.87 | 1:48.15 | |||||
Gren 29, 100m Brösts Herr A-B-C-D, Försök 12 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felix W.persson | 2003 | Simklubben S 02 | 39.50 | 1:22.97 | |||||
2 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 39.71 | 1:24.57 | |||||
3 | Maximus Murray | 2003 | Simklubben S 02 | 40.92 | 1:25.95 | |||||
4 | Olle Wising | 2003 | Trollhättans Simsällskap | 43.59 | 1:33.13 | |||||
5 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 42.61 | 1:34.25 | |||||
6 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 46.02 | 1:34.53 | |||||
7 | Elias Robertsson | 2004 | Uddevalla Sim | 45.12 | 1:35.00 | |||||
8 | Daniel Clasén | 2003 | Simklubben S 02 | 47.65 | 1:40.13 | |||||
9 | Gustav Forssell | 2003 | Simklubben S 02 | 49.25 | 1:43.76 | |||||
10 | Filip Klefsjö | 2004 | Trollhättans Simsällskap | 51.08 | 1:48.07 | |||||
11 | Anton Olsson | 2004 | Uddevalla Sim | 49.59 | 1:48.25 | |||||
12 | Max Lidbom | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 51.67 | 1:50.09 | |||||
13 | William Apelryd | 2004 | Uddevalla Sim | 54.46 | 1:55.29 | |||||
14 | Eric Johansson | 2004 | Kungsbacka Simsällskap | 59.71 | 2:04.22 | |||||
15 | Albin Hanson | 2003 | Uddevalla Sim | 59.00 | 2:06.89 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 06 september 2015 |
Licensierad till: Uddevalla Sim | Utskriftstid | 11:28 |